Testy A/B

Dziękujemy za wiadomość, która niczego nam nie wyjaśnia.
Po co jeszcze bardziej denerwujecie graczy, publikując komunikat który nic nie wnosi i nie odpowiada na żadne z pytań, które zadają gracze:
- Kiedy nowa funkcjonalność będzie dostępna dla wszystkich ( lub usunięta)
- Kiedy skończymy być królikami doświadczalnymi i czy jeśli nowa funkcjonalność nie zostanie wprowadzona na stałe, to poziom trudności zadań dziennych wróci do poprzedniego ?
- Dlaczego stopień trudności zadań dziennych został zwiększony dla wszystkich, a nie tylko dla grupy testowej
-Jak macie zamiar zrekompensować graczom pozbawionym dostępu do nowej funkcjonalności straty ponoszone przez nieukończenie codziennych wyzwań , chodzi mi tutaj konkretnie o punkty zamkowe
- Dlaczego nie testujecie nowych funkcjonalności na serwerze beta, tylko od razu na serwerach live ? Po co jest serwer testowy, skoro nie służy do testów?
- Jak wybierane są osoby które testują nowe funkcjonalności ? Twierdzicie że losowo, ale chociażby na naszym forum można znaleźć posty osób, które za każdym razem mają wcześniejszy dostęp do nowości i się tym chwalą, a reszta nie ma wcześniejszego dostępu do niczego.

Poprosimy o komunikat, który odpowiada na powyższe pytania


Shelian napisał:
Co więcej, udostępnienie nowej funkcji mniejszej grupie użytkowników pozwala nam skuteczniej monitorować opinie i zapobiegać potencjalnemu wybuchowi frustracji, który mógłby się zdarzyć, gdybyśmy od razu udostępnili funkcje wszystkim użytkownikom.
No to brawo, osiągnęliście efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego.



Wystarczyło nie podnosić trudności dziennych zadań dla wszystkich, a tej całej afery by nie było i można było sobie w spokoju testować i nikt by z tego problemu pewnie nie robił. Dodatkowo w nowym evencie dowaliliście tyle zadań z produkcją , szczególnie w zadaniach pobocznych, że trzeba siedzieć pół dnia żeby to wszystko ogarnąć. Jak jeszcze gracz w codziennym wyzwaniu dostaje ukończenie 8 godzinnej produkcji 23 razy, to po prostu nie jest w stanie tego zrobić. Nawet bez eventu jest ciężko, bo nikt nie stawia w mieście 23 kowali, tylko 10-12. Ja staram się robić dzienne na wszystkich światach, ale jak widzę takie zadanie to odpuszczam, albo zadanie ze zbiorem 4000 monet z tawerny. Po sobie widzę że straty punktów zamkowych idą już w tysiące w każdym mieście, rozumiem że osoba która ma dostęp do możliwości podmiany zadania dziennego nie uzyska nade mną długoterminowej przewagi, bo ja sobie te punkty mogę po prostu dokupić za gotówkę?
 
Przyznam rację. Testy powinny być na becie, a nie standardowej rozgrywce. Teraz gracze mogą Wam zarzucić nierówne traktowanie i oszukaną grę, bo jedni mieli, drudzy nie mieli. Teraz już tego nie odkręcicie. Jedynym sposobem realnego, uczciwego rozliczenia tego, byłoby wyzerowanie światów i zaczęcie od nowa, ale podejrzewam, że nikt na to nie przystanie.
 

kasia2389

Arcyksiążę
- Kiedy nowa funkcjonalność będzie dostępna dla wszystkich ( lub usunięta)
Jak będzie zrobiona i gotowa to zostanie wprowadzona.

- Kiedy skończymy być królikami doświadczalnymi i czy jeśli nowa funkcjonalność nie zostanie wprowadzona na stałe, to poziom trudności zadań dziennych wróci do poprzedniego ?
Takie testowanie stanie sie regułą, wróci albo i nie, tego nie wie nikt, decyzje nie zostały podjete, nasi księgowi wciąż jeszcze liczą.

- Dlaczego stopień trudności zadań dziennych został zwiększony dla wszystkich, a nie tylko dla grupy testowej
Oczywiście ze wzgledów technicznych.

-Jak macie zamiar zrekompensować graczom pozbawionym dostępu do nowej funkcjonalności straty ponoszone przez nieukończenie codziennych wyzwań , chodzi mi tutaj konkretnie o punkty zamkowe
Tak, nietesterzy otrzymaja korzystne promocje na zakup diamentów i Forge Plus.


- Dlaczego nie testujecie nowych funkcjonalności na serwerze beta, tylko od razu na serwerach live ? Po co jest serwer testowy, skoro nie służy do testów?
Celna uwaga, też się nad tym zastanawiamy.
Wąłanie rozpoczęliśmy taki test na testowym, nowej funkcji w tawernie i zbiorowej motywacji.


- Jak wybierane są osoby które testują nowe funkcjonalności ? Twierdzicie że losowo, ale chociażby na naszym forum można znaleźć posty osób, które za każdym razem mają wcześniejszy dostęp do nowości i się tym chwalą, a reszta nie ma wcześniejszego dostępu do niczego.
Diaksów nie kupujesz to testujesz.

rozumiem że osoba która ma dostęp do możliwości podmiany zadania dziennego nie uzyska nade mną długoterminowej przewagi, bo ja sobie te punkty mogę po prostu dokupić za gotówkę?
Dokładnie, o to właśnie chodzi w tej zabawie.
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
To niech teraz nasz support jasno wyjaśni w jaki sposób będą zacieranie różnice między grupą A i B, np gdzie są brakujące punkty zamkowe? Bo teksty w stylu dokupcie sobie za diamenty mam głeboko w .... Nie dziwie się że szukacie do zespołu skoro nie każdy nadaje się do perfidnego skubania graczy. Sory to po prostu chamskie
 

aza III

Wójt
To po co jest serwer beta? Myślałem, że do takich testów ale jak widać myliłem się.

Oczywiście, że różnice będą się zacierać yhym. Od samego początku dostajecie głosy, że jest to nieuczciwe, macie to gdzieś. Ile to już trwa? Miesiąc? Rozumiem, że według waszej logiki im dłużej to trwa tym różnice są coraz mniejsze

A dlaczego nie zrobić tak, że każdy gracz dostaje dostęp do tej funkcji np. na dwa tygodnie? Wtedy też zobaczycie czy funkcja się przyjęła. No ale nie, lepiej dać jednym na miesiąc innym w ogóle. Aaaa zapomniałem, w ramach sprawiedliwości zwiekszyliscie WSZYSTKIM trudność zadań dziennych

Ciekawe, że jak były kiedyś nagrody z paczek to trwało to 3 dni. Tu jest miesiąc i dalej nie ma żadnych wniosków?
 
Składają się z grupy testowej (grupa „A”), która uzyska dostęp do pewnej funkcji oraz grupy kontrolnej (grupa „B”), która nie ma do niej dostępu.
Czegoś tu nie rozumiem. Skoro grupa A ma dostęp do jakiejś funkcji a grupa B nie ma to, do której ja należę, skoro ma dostęp do nowych, trudniejszych zadań dziennych a nie mam do podmiany?
 

Gozur

Wójt
Mam pytanie do zespołu:
Jakie jest kryterium określenia grupy testowej?
Pytam z ciekawości, bo na studiach omawialiśmy problematykę robienia testów i ankiet. I grupa reprezentująca jakąś społeczność powinna być wybierana nie randomowo, ale wg konkretnego klucza.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Mam pytanie do zespołu:
Jakie jest kryterium określenia grupy testowej?
Pytam z ciekawości, bo na studiach omawialiśmy problematykę robienia testów i ankiet. I grupa reprezentująca jakąś społeczność powinna być wybierana nie randomowo, ale wg konkretnego klucza.
Nie my wybieramy grupę testowa. Jak i nie możemy tam dodać, ani chyba odjąć osoby.

po co jest serwer beta? Myślałem, że do takich testów ale jak widać myliłem się.
Nie do końca do takich testów. Beta ma więcej zadań choćby przetestowanie czy kod działa jak się coś dodaje. Jeżeli ktoś gra na becie to również wie że aktywność tam nie jest taka, jak przetestowanie funkcji na kilkunastu krajach.

dlaczego nie zrobić tak, że każdy gracz dostaje dostęp do tej funkcji np. na dwa tygodnie? Wtedy też zobaczycie czy funkcja się przyjęła.
Tu już chyba wchodzą pojęcia grupy kontrolnej, placebo, statystyki na różnym środowisku itd. pojęcia związane z testowaniem. (Coś tam kiedyś czytałam, specjalista nie jestem, ale jest sporo o testowaniu, prognozach, statystyce)

- Kiedy nowa funkcjonalność będzie dostępna dla wszystkich ( lub usunięta)
Jak się skończą testy, zostanie zebrana wiedza, zapadnie decyzja co dalej. (Zostanie dodana jak zawsze z opisem aktualizacji na forum)

Kiedy skończymy być królikami doświadczalnymi i czy jeśli nowa funkcjonalność nie zostanie wprowadzona na stałe, to poziom trudności zadań dziennych wróci do poprzedniego ?
Nie skończymy być królikami doświadczalnymi nigdy.
Ja nawet nie zauważyłam żeby zadania się utrudniły, a nie mam testu zmiany zadań.

Jak macie zamiar zrekompensować graczom pozbawionym dostępu do nowej funkcjonalności straty ponoszone przez nieukończenie codziennych wyzwań , chodzi mi tutaj konkretnie o punkty zamkowe
Po pierwsze, czy wszystkie wyzwania zawsze się wykonuje? Tylko twórca tej gry posiada dane ile wyzwań jest wykonywanych, ile osób nawet nie otwiera okienka, czy spadło zainteresowanie, kiedy spadło, kiedy wzrosło... Sądzę że z tych wszystkich danych jakie gromadzi wywnioskowali że lepiej jest coś dodać (czyli pewnie spadło zainteresowanie) przed tym jednak pewnie chcą sprawdzić co i jak pozmieniać.
Co do rekompensaty, jak nas zapewniano wszystkie nierówności zacierają się z czasem testów. Czy jest to możliwe do wykonania, nie wiem, ale mając te wszystkie statystyki i dane, może wrzuca wszytko co zyskali ci testowani na póle dla tych nie testowanych. To czy ktoś weźmie z tej póli to już inna kwestia.
 
Ostatnia edycja:
Droga Natalio , jesteś bardzo sympatyczną i pozytywną osobą i serio doceniam to że tak się udzielasz na forum i często "bierzesz na klatę" nieuzasadnioną krytykę, ale jak masz odpowiadać w ten sposób :
Natalia16191 napisał:
Jak się skończą testy, zostanie zebrana wiedza, zapadnie decyzja co dalej. (Zostanie dodana jak zawsze z opisem aktualizacji na forum)

to wydaje mi się, że lepiej jest milczeć, niż prowokować graczy. Doskonale zdajesz sobie sprawę, że pytamy o ramy czasowe ( chociażby w przybliżeniu), więc po co takie wypowiedzi ?
Nic one, poza dodatkowym podgrzaniem atmosfery, nie wnoszą.


Natalia16191 napisał:
Ja nawet nie zauważyłam żeby zadania się utrudniły, a nie mam testu zmiany zadań.

No cóż, to Cię informuję że trudność zadań dziennych poszła w niektórych przypadkach prawie dwukrotnie w górę DLA WSZYSTKICH. Dla kogoś, kto stara się je zrobić wszystkie, to istotny problem i spora strata punktów zamkowych. Są obecnie zadania ( np zbierz 4000 srebrnych monet, usiądź w 60 tawernach, ukończ 23 razy 8 godzinną produkcję) które jest bardzo trudno wykonać i do ciężkiej cholery chcemy wiedzieć kiedy konkretnie będziemy mieli możliwość ich podmiany, tak jak grupka wybrańców.

Takich akcji się nie robi, to jest nie fair w stosunku do graczy pozbawionych dostępu do nowej funkcjonalności i realne straty, których bez wydania realnej gotówki się nie zatrze.
Wróćcie do poprzednich zadań dziennych, albo zwiększoną ich trudność ustawcie tylko dla grupy, która to testuje. Ale nie odwalajcie takich numerów że coś utrudniacie WSZYSTKIM, a nowe ułatwienie z tym związane dajecie nielicznym . Każdy poważny deweloper już dawno by się z tego wycofał, a sporo dałoby graczom rekompensaty za to że są niesprawiedliwie traktowani, a IG publikuje jakieś "wyjaśnienie" które nic nie wnosi do tematu i myśli że sprawa jest załatwiona. No nie jest, czas mija (już ponad 2 miesiące ?) , straty punktów zamkowych są coraz większe , gracze są coraz bardziej poirytowani.
Żeby nie było, że bezpodstawnie atakuję Ciebie Natalio , to ostatnie zdania skierowane są w stronę naszego CM-a, który ma obowiązek przekazywać nasze opinie do firmy i mam nadzieję że to robi, bo na forum się nie udziela, pewnie się boi zmasowanego ataku , w sumie się nie dziwię.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Doskonale zdajesz sobie sprawę, że pytamy o ramy czasowe ( chociażby w przybliżeniu), więc po co takie wypowiedzi ?
Nic one, poza dodatkowym podgrzaniem atmosfery, nie wnoszą.
Nie miałam na celu denerwować, po prostu nie jestem w stanie czasu testów podać. Takie ramy czasowe posiada pewnie osoba testująca jak i zapewne są one zmienne. Jak jest jakaś klapa to wycofują, albo jest jakiś cel testów do osiągnięcia. Niestety (a może i lepiej) jak wspomniałam zajmuje się tym inny dział/skład jak zwać tak zwać. Dlatego sądzę że takie informacje się nie pojawią. (Bo są zmiennymi)
 

aza III

Wójt
Hah ja to Natalię nawet podziwiam. Odpowiada na zadawane pytania, porusza wiele wątków (tak wiem, w każdym innym miejscu byłoby to normalne ale na tym forum nie ma żadnych interakcji więc doceniam) a nawet potrafi skrytykować jak są jakieś głupoty w grze. Coś czuję, że niedługo przestanie być supportem;).

Na serio nie zauważyłaś zmiany zadań? Podziwiam, ja mam drugi dzień 22 razy ukończyć 8h produkcję i juz mnie szlag trafia
 

Marik

Książę
te 8h produkcje to jeszcze pół biedy ale jak mam co chwile zajmij 3 sektory walką to od razu punkty zamkowe idą do kosza bo w przemyśle mam zostawione 2 prowincje ( co blokują powtarzalne) na mapie jestem w oceanicznej, a moja epoka to żelazo.... Nie no skąd trudność zadań ciągle taka sama... Ja nie wiem cóż ci ludzie tak narzekają że te testy a/b nie wpływają na przewagę jednych nad drugimi(SARKAZM dla tych co nie wiedzą )
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Możliwe że nie zauważyłam bo wyzwania dzienne posiadają pewne zależności.
Tak jak wspomniano wyżej jeżeli masz prowincje do podbicia to będą o prowincjach. (Ja nie mam, Jowisza już też mało zostało) jeżeli ma się zakłady produkcyjne (tarasy też się liczą) to w teorii dostaje się większy mnożnik zrób ileś tam produkcji. Ja to mam chyba 9 takich małych sklepików i to ostatnio dodałam do eventu żeby zrobić. Inne zadania zbierz monety, młotki to robię na zasadzie postaw i usuń budynek. Z srebrnikami zazwyczaj mam wydaj, to kupuje sobie tarczę czy coś.

Naprawdę nie zauważyłam zmiany poziomu, dodam że nie jestem też bardzo nastawiona na robienie wyzwań. Nie mam budynków które chce wygrać, w evencie nie zbieram klejnotów, ogólnie losowo wybieram pakiet zadań który chce wykonać. Moje konto nie jest w fazie rozwijania się żeby wyzwania kolidowały z moimi planami rozwoju.

Coś czuję, że niedługo przestanie być supportem
Grozisz mi :haha:
Zanim stałam się supporterem to bardzo prężnie działałam na forum, oni chyba byli świadomi co biorą :shame:
Chyba boją się na mnie narzekać żebym ich nie zagadała <3

A trupek i tak usuwa mi posty, żebym nie miała najwięcej wypowiedzi na forum ;)
 

Marik

Książę
Jak więc sama widzisz to czy ktoś odczuwa różnice w trudności zadań zależy głównie od tego czy kładzie duży nacisk na rozwój. Jeśli ktoś nie widzi różnicy to albo jest w Jowiszu ma epickie miasto i mu nie zależy, albo ma z górki na rozwijanie miasta. Ciekaw jestem czy robiąc te testy A/B kontroler do obu grup przydzielił graczy bardzo aktywnych, podnoszących perły itp idących w rozwój oraz takich co niewiele robią
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Mamy inny klasyk. Firma może dodawać do produktu co chce. Jeżeli zatrudniła kogoś kto ma robić testy, bo jest im to potrzebne. Ta osoba nie wiem, pisze program, tworzy jakiś system. Zapewne według jakiś wytycznych firmy która go zatrudnia. Raczej nikt ręcznie nie wprowadza grup na kilkunastu krajach, kilkudziesięciu serwerach itd.

Więc nie my jako support wprowadzamy grupę testową, robi to zapewne program. Bo ogólnie my jako support nie prowadzimy tych testów, jedynie możemy odpowiedzieć na pytania dotyczące działania lub nie gry czy testowanego elementu jej.

Zostaliśmy pominięciu specjalnie w tym łańcuchu, choćby po to by zapobiec przed ewentualnymi zarzutami nadużyć. Inna klasyka. (Podobne działanie jest z newsletterem, robi to system osobny, my nie piszemy tych maili i ręcznie nie dodajemy profitów)

Jak więc sama widzisz to czy ktoś odczuwa różnice w trudności zadań zależy głównie od tego czy kładzie duży nacisk na rozwój. Jeśli ktoś nie widzi różnicy to albo jest w Jowiszu ma epickie miasto i mu nie zależy, albo ma z górki na rozwijanie miasta. Ciekaw jestem czy robiąc te testy A/B kontroler do obu grup przydzielił graczy bardzo aktywnych, podnoszących perły itp idących w rozwój oraz takich co niewiele robią
Tak, czytałam tutaj na forum że trudność się podniosła. Dlatego się chciałam wytłumaczyć mój wpis że ja nie zauważyłam (bo mógł być źle odebrany)

Patrząc na możliwości programów, spisów, podziałów itd... można wszystko podzielić. Testowanie to ciekawy temat interesowałam się kiedyś jak leki są wydawane, jakie są różnice między wydaniem szczepionki, a tabletki, jakie testy się robi i jakie są grupy kontrolne. W takich lekach uwzględniane są wiek, płeć, rasa. Jest grupa placebo itd. bardzo ciekawy temat zwłaszcza jak się zobaczy różnice między rynkiem US a EU, plus różnice szczepienia kontra tabletki. Polecam jeżeli ktoś lubi się dołować ;}

Ale wracając do tematu, jak ktoś jest 'testerem' to uwzględnia kryteria jakie potrzebuje. Pytanie jest też co testuje. Ale jeżeli jest to program połączony z logami gry, to spokojnie zrobił podział na grupy choćby ileś tam kont z danej epoki, ileś tam mobilnych z Androida, ileś tam z iOs, może nawet podzielił na systemy operacyjne PC a co mu tam. Jeżeli mamy program który ma te dane, to zrobienie filtra żeby posortować to pikuś.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Tak, czytałam tutaj na forum że trudność się podniosła
Się podniosła i sie opadła, zadania są różne, bardzo łatwe i bardzo trudnie i nie o to chodzi, chodzi o to, że nowe zadania zamiast starych dostali wszyscy gracze, a tylko testujący mogą je zmieniać. To niewątpliwie jeśli nie jest bładem to jest głupotą testujących, bo wszyscy powinni miec stare zadania a tylko grupa testujaca nowe. Inaczej to jest bezsens prowadzący tylko do niepotrzebnych pretensji części graczy pozbawionych możliwości zmiany. Dobrze jeśli rzecz dotyczy osób nie płacących za grę, ale jeśłi ktoś płaci to powinien słusznie wymagać jednakowego traktowania, takie osoby powinny reklamować swoje zakupy czy to F+ czy to diamentów. A kto nie płaci, to dostaje produkt warty dokładnie tyle ile za niego zapłacił.
 
Natalio nie brnij w to, serio :) podaj mi grę przeglądarkową, w której live serwery są królikami doświadczalnymi testującymi nowe funkcje. Oczywiście oprócz FOE. Bo może ja, człowiek starej daty, nie wiem że zmieniły się zasady i teraz live serwery służą do testów. Wyobrazmy sobie firmę zaczynającą się na G, mającą też w nazwie F. wybierani najlepszym i najgorszym deweloperem. Firmę mającą w asortymencie gry na O , na G, na I itp itd czy oni tam testują cokolwiek na graczach ? no nie, nie ma żadnych grup testowych, każdy ma taki sam dostęp do funkcjonalności i kontentu. Czy inni deweloperzy testują nowe funkcje na serwerach live? czekam na chociażby jeden przykład, bo to jest nie do pomyślenia w żadnej grze, czy to MMO czy przeglądarkowej, żeby pozbawiać dostępu do jakiegoś kontentu części graczy, Tylko tutaj mamy taki cyrk
 
Ostatnia edycja:
Gra jest testowana na serwerze beta. Na standardowych serwerach, gdzie rozgrywka powinna być już fair play i gracze traktowani równo zrobiły się dodatkowe testy. Nie jest to w porządku. Uważam, że np. możliwość zmiany zadania na inne dane tylko pewnym osobom wpłynie najbardziej w początkujących graczy. Wysoko rozwiniętym graczom nie zrobi różnicy, że zamiast 50 towarów w zadaniu wymieni 100 czy 200, ale komuś kto niedawno zaczął zabierze to jedno zadanie, z którego mógłby otrzymać np. bardzo pożądany na początku budynek premium do zaopatrzenia taki jak przykładowo zakład krawiecki w epoce żelaza. Więcej zaopatrzenia z tego budynku da temu graczowi możliwość postawienia większej ilości budynków, rozwinięcia technologii, itd.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Testują. Jak i są różnice w płatnościach między krajami. Jak i sprawdzane jest nawet z jakiego kraju się płaci te VPN i reszta po coś służą. Jak i są różne ceny samych gier (zależy czy mówimy o tylko bezpłatnych) są producenci co niektórym coś dodają za free a inni muszą płacić nawet nie świadomie że tamci mają różną free. Jak i koreańskie serwery w większości gier mają osobne wszystko bo poziom ich gry zabił by przeciętnego progracza z EU.

Jesteśmy królikami doświadczalnymi, same pliki cookies są karmą nas króliczków.

Aktualnie nie gram w żadne wymienione literki, ogólnie po za tą grą w nic co jest za free. Ale bawiąc się choćby w zakupy gier na różnych platformach już mogę powiedzieć o różnicach. Podobnie swego czasu podróżując mogłam zauważyć kwestie związane z różnicą między państwami a płatnościami. Nie wspomnę o posiadaniu rodziny w różnych państwach UE, gdzie w tej samej grze, grając razem, oni mieli 'więcej' bo akurat na rynek francuski było coś dodane.
Nie będę tu teraz reklamy robić ani historii moich zakupów i osiągnięć dodawać. Ale naprawdę, wiem że jestem króliczkiem i to nie tym z gazety (co już chyba nie jest gazetą)

Ogólnie to całe to ogłoszenie to jest taka informacja dla graczy. Nie wiem czy też nie test hehe
To jest troszkę jak to że w Chinach państwo wprost zapytało czy może śledzić obywateli i oni ponoć się zgodzili dla bezpieczeństwa. Jednak ja mam świadomość że mimo że moje państwo nie zapytało to jak zechce to mnie znajdzie. A jak powiem przy włączonej telefonowej nawigacji że bym coś zjadła, to ta się spyta czy skręcić pod złote łuki i jeszcze przeprosi że przerywa rozmowę bo ciekawa jest.

Możliwe że to paranoja i teorie spiskowe... Ale ile osób przeczytało zgody jakich udziela przy wejściu na jakąkolwiek stronę w internecie...
 

Gozur

Wójt
Mamy inny klasyk. Firma może dodawać do produktu co chce. Jeżeli zatrudniła kogoś kto ma robić testy, bo jest im to potrzebne.

Nigdy tego nie negowałem i znam prawo. Firma jest właścicielem i może robić co chce - ich prawo.
Kasa musi się zgadzać - to jest mimo wszystko podstawa działalności takich firm. Zasada jest prosta - nie będą zarabiać nie będą działać i nie będzie takiego forum, na którym można popłakać XD.
Pytałem z ciekawości bo teoretycznie są ściśle określone zasady takich testów (podkreślam TEORETYCZNIE).
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tak naprawdę samo testowanie nie było by tak źle odebrane, jakby nie dotyczyło sporych zmian i jakby gracze nie widzieli takich różnic między kontami.
Ja sobie zdaje z tego sprawę, jak i nawet rozumiem potrzebę testów.
Do pierwszego mogę tylko napisać że firma która testuje, gwarantuje nam że różnice się wyrównają. Jestem w stanie wyobrazić sobie że mogą mieć program który spisuje dwie grupy i co wygrały przez ten czas. I potem wyrówna stratę w nagrodach czy tam da możliwość zdobycia tej pierwszej grupie.
Rozumiem też że firma może dodać co che, w tym testy do swojego produktu.

W sumie w skrócie rozumiem frustracje, jak i rozumiem druga stronę. Jednak jedyne co mogę w danym przypadku zrobić to poinformować że firma prowadzi testy, konta dobierane są losowo, nie ma nadużyć z strony suportu który tak jak inni gracze jest traktowany (bierzemy lub nie udział w testach) do tego firma zapewnia że nierówności zostaną z czasem wyrównane.

Już i tak dużo zostało tutaj napisane przezemnie dlatego powoli zostawiam pole do popisu innym.
 
No dobrze, czyli nie jesteś w stanie podać innej gry, nawet bez wymieniania jej nazwy, w której nowe funkcje testowane są na jakiejś grupie graczy na live serwerach. W porządku. Podpowiem, nie ma takiej gry, oprócz FOE. Tylko tutaj testuje się na graczach funkcjonalność, która ma wielki wpływ na grę . O płatnościach nie wspominam, bo oczywiście my jako Polacy w każdej praktycznie grze jesteśmy dymani, i płacimy kilka razy drożej za dostęp do tego samego kontentu co np Niemcy i jest to temat na zupełnie inną dyskusję.

Powtarzam po raz kolejny, IG mogło testować nową funkcjonalność na określonej grupie, zwiększając tejże grupie trudność codziennych zadań, a nie każdemu.
Skoro zwiększono trudność zadań dla wszystkich, to w takim razie co jest testowane na graczach którzy nie mają dostępu do podmiany zadania ? Ile punktów zamkowych stracą ? Ile są w stanie wydać pieniędzy?
 
Do góry