Taryfikator kar

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15989
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15989

Guest
@TeroV ja nie napisałem że uważam że to członkini / członek supportu. Pytanie jak napisałem ma formę prewencyjną. Zawsze lepiej wiedzieć niz nie wiedzieć. Pare dni temu dołączyłem do grona używkowników forum i to czego się nauczyłem to ze zasady są delikatnie mówiąc niezrozumiałe. Dlatego wolę być przygotowany na wszystko
 

DeletedUser13910

Guest
Co, co? Pyta jaka jest za to kara.
Moim zdaniem powinno być to wykluczenie na zawsze z teamu.
 

DeletedUser14017

Guest
Do kogo mogę napisać skargę za brak odpowiedzi na pytanie, które jest bardzo istotne w sprawie tego tematu? Zostałem po raz kolejny zignorowany.
 

DeletedUser14004

Guest
Do kogo mogę napisać skargę za brak odpowiedzi na pytanie, które jest bardzo istotne w sprawie tego tematu? Zostałem po raz kolejny zignorowany.
Ponów pytanie więc, bo przy takim natłoku postów typu "A co gdyby ktoś...", "A jaka jest kara za..." ciężko jest wszystko doczytać...
 

DeletedUser14017

Guest
Dokładnie tak, o ten post mi chodziło.
Do kogo więc mogę pisać aby uzyskać odpowiedź? Zrobię to już na priv, bo tutaj jej nie uzsykam.
 

DeletedUser3220

Guest
Dokładnie tak, o ten post mi chodziło.
Do kogo więc mogę pisać aby uzyskać odpowiedź? Zrobię to już na priv, bo tutaj jej nie uzsykam.
Nie wiem, czy nie uzyskasz, czy uzyskasz, ale zawsze warto jeśli coś jest konkretnego do informacji zapytać o to w supporcie albo prywatnie do Teamu, bo wtedy masz pewność, że Ci ktoś odpisze :) Tu takie rzeczy giną w natłoku spraw.
 

DeletedUser16030

Guest
Dobry wieczór,

Mam kilka pytań, dotyczących natury prawnej. Chciałbym wiedzieć, w których punktach regulaminu jest informacja, że wyrażam zgodę, aby sędzią w mojej sprawie był przypadkowy człowiek, który jakimś cudem dostał się do supportu.
Dla załóżmy czysto teoretycznej sprawy:
Napisałbym do gracza groźbę w postaci "lepiej odłącz komputer, bo możesz przestać grać. I nikt mi nic nie zrobi nawet SUP". On mnie zgłasza, a ja dostaję perma bana. Oczywiście zakładamy, że to jest hipotetyczna sytuacja, która teoretycznie mogłaby mieć miejsce.
Jakim prawem, ktoś z supportu może mi zbanować konto?
dostaję informacje, że wg supportu jest to kwalifikowane jako groźba karalna.
Chciałbym zaznaczyć, że zgodnie z polskim prawem,
1) groźba karalna jest wtedy, gdy stanowi realną groźbę
2) Groźba karalna to przestępstwo opisane w art. 190 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem odpowiedzialności karnej podlega ten, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa. Od razu należy tutaj podkreślić, że tylko taka groźba podlega każe na podstawie rozpatrywanego przepisu, której treścią jest zapowiedź popełnienia przestępstwa.
3) Nie będzie zatem podlegał odpowiedzialności z tego przepisu sprawca, który grozi popełnieniem wykroczenia np. zniszczeniem rzeczy, której wartość nie przekracza kwoty w wysokości ¼ minimalnego wynagrodzenia (art. 124 § 1 kodeksu wykroczeń)
4) Istotnym elementem umożliwiającym sprawcy przypisania przestępstwa groźby karalnej z art. 190 k.k. jest to, że jego postępowanie musi w pokrzywdzonym wzbudzić uzasadnioną obawę, że groźba może zostać zrealizowana. Obawa musi być uzasadniona, czyli inaczej obiektywna.
itp.

I tutaj mam pytania:
1) na jakiej podstawie support ma prawo oceniać i karać użytkownika
2) czy w przypadku wątpliwości dotyczącej realności groźby support przeniesie odpowiedzialność za ocenę groźby na użytkownika, aby ten udał się do sądu w celu osądzenia danego przypadku

Wg. mojej oceny, jak i oceny mojego prawnika, opisana przez mnie sytuacja nie kwalifikuje się do tego, aby być w jakimkolwiek stopniu groźbą karalną. Ponadto, mój prawnik poddaję w wątpliwość system, gdzie całkowicie przypadkowy człowiek, będzie w stanie poprawnie i OBIEKTYWNIE określić taką sytuację przy tak poważnym zarzucie, jakim są groźby karalne.

Również chciałbym zaznaczyć, że taryfikator kar, który jest stosowany przez support, nie powinien być tajny, tak samo jak pisał ktoś wyżej z supportu, że policjant nie musi wiedzieć na podstawie jakiego prawa opiera się taryfikator wykroczeń drogowych... hmm śmiem poddać w wątpliwość kompetencje tej osoby, która pisze takie farmazony. Policjant ma obowiązek posiadania wiedzy na podstawie którego prawa wypisuje mandat karny, ponadto przepisy prawa jak i możliwe kary za jego wykraczanie są powszechnie znane i dostęp do nich jest jawny.

Chciałbym uzyskać również odpowiedź na poniższe pytanie:
na podstawie, którego punktu regulaminu taryfikator kar jest określony i utajniony.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
Zaznaczam, że moja wypowiedź i pytania nie łamią żadnego z punktów regulaminu forum.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
@markusikkk po pierwsze gramy wg zasad a tam
9.2 Opinia Community Managementu polskiej wersji Forge of Empires w kwestii interpretacji niniejszych zasad jest ostateczna.
9.3 Obsługa Forge of Empires posiada prawo do wykluczenia z gry dowolnego konta. Od wszystkich blokad można odwołać się poprzez system Supportu.

Nie wyskakujcie z prawem polskim bo gra jest niemiecka i nawet jak oskarżycie inno to trafi do hamburskiego sadu, :haha:
 

DeletedUser14

Guest
Niezły offtop się tutaj wkradł, bo temat się wyczerpał. Taryfikator nie będzie dostępny dla graczy, bo taki jest zamysł Opiekuna projektu i pisanie o tym nic nie zmieni.
Przyjdź tu szybko moderatorze! :p

edit: dzięki!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Och chłopaki wiem, trudno przełknąć prawdę która jest niezgodna z waszym poglądem, współczuje, trzeba iść dalej, teraz walczycie offtopem, temat i tak do zamknięcia trafił parę stron temu.
Watpie żeby to was czegoś nauczyło, a ja dałam wam jedynie przedsmak rozmów z Supportem, oni nie żartują dają proste odpowiedzi które trudno podważyć, jak słyszą odniesienia do prawa Polskiego to im się jeży włos na plecach.
Macie Zasady gry, forum OWH to wszystko podpisaliście grając zakładając konta. Wiec poczytajcie bo tam są zawarte odpowiedzi na wszystkie pytania, wszelkie niejasności można rozwiać tu na forum wystarczy posłuchać rad, ale to nie wychodzi wiec polecam pisać do supa bezpośrednio.

Pozdrawiam! Oby przybyło tyle IQ co postów!
 

DeletedUser8110

Guest
Magia, z siedmiu stron postów zrobiłam 3... Tyle offtopu dawno na forum nie widziałam.

A teraz przechodząc do meritum...
@adamx999 wierzę, że Bartek już odpowiedział na Twoje pytania zawarte w tym poście:
dlaczego nikt poza Wami nie wglądu do owego taryfikatora? Możemy wątpić w jego istnienie nawet, kary za jakiekolwiek przewinienia możecie wymyślać sami, i stosować je w taki sposób, w jaki uważacie za słuszny, mam tutaj rację, prawda? Ale wiemy, że Wy jako wyżej postawieni nadzorujący grę, musicie również się stosować do swojego "szefostwa", to też rozumiem, wszystko musi się opierać na zaufaniu.
(...)
Słusznie. Jeśli natomiast Wy zajmujecie się sprawą owego zgłoszenia to, taka sprawa może mieć dalsze postępowanie karne, czy może choć nie musi zakończyć się na wykluczeniu(zbanowaniu konta) z gry?
A powiedzmy, że ktoś mnie obraził, zagroził mi (w jakikolwiek sposób), zgłosiłem to, a osoba nie dostała bana, a ja nadal obawiam się o siebie, to mam to zgłosić odpowiednim służbom? Czy "walczyć" z Wami i prosić o pomoc? Co jest lepsze w takim przypadku i dla mnie i dla Was?
Gracz nie musi w nic wierzyć :). Jeżeli skontaktuje się z supportem, to zostaną mu wyjaśnione powody i przedstawione uzasadnienie. Wiara, bądź jej brak nie wpływają na zasadność zarzutu ani konsekwencje czynu. Gracz może to przyjąć do wiadomości lub nie. Wszystkie ostrzeżenia i blokady są oparte o wspomniany "taryfikator" - możesz wierzyć (to fajnie), albo nie (to źle), lecz nie ma to realnego wpływu na działania obsługi gry.

Support posiada określoną "tabelę kar". Różne projekty w ramach InnoGames mają różną politykę co do jej publikacji. Przykładowo nasza najstarsza gra, Plemiona, ma takową tabelę opublikowaną (klik!). Podobnie jest na The West. Natomiast Grepolis, FoE i Elvenar takowej nie publikują (Grepolis zmieniło politykę dopiero w pewnym momencie).
W innych firmach natomiast czasami spotykaną praktyką jest nawet publikowanie listy zablokowanych kont. Można powiedzieć - co kraj, to obyczaj.

Czy lepiej publikować, czy też nie - każdy może wyrobić sobie zdanie. W mojej opinii uwidocznienie tabel może mieć pewien pozytywny wpływ w społecznościach gier bardzo kompetytywnych (Plemiona, Grepolis i kilka innych przykładów, których dla zasady nie wymienię, bo to nie nasza firma), gdzie "stawki" są wysokie a straty nawet w przypadku krótkiej nieuwagi mogą być wielkie. W grach typu FoE natomiast, gdzie jest zgoła inaczej a straty w rozgrywce są praktyczne opcjonalne, może to być czynnik destruktywny dla społeczności, dostarczający tak naprawdę więcej pola do popisu dla osób, które mogłyby chcieć "nadużyć systemu".
Z mojego doświadczenia wynika też, że czas blokady czy warunki otrzymania ostrzeżenia niezbyt często stanowią przedmiot dyskusji - jest nim raczej sam fakt zasadności blokady, co nie jest w żaden sposób elementem "taryfikatorów", lecz raczej zasad gry.
W związku z tym podjęto w FoE decyzję o tym, że opublikowane są zasady, ale nie "tabele kar".

Dodam też (być może trochę prewencyjnie :)), że ten post ma charakter wyjaśnienia, nie natomiast wypowiedzi w dyskusji. Zmian w przedstawionej polityce w najbliższym czasie nie będzie.

I tutaj mam pytania:
1) na jakiej podstawie support ma prawo oceniać i karać użytkownika
2) czy w przypadku wątpliwości dotyczącej realności groźby support przeniesie odpowiedzialność za ocenę groźby na użytkownika, aby ten udał się do sądu w celu osądzenia danego przypadku
1) Support "ma prawo oceniać" postępowanie użytkowników na podstawie obowiązujących Zasad Gry oraz OWH.
Cytując Ogólne Warunki Handlowe:
  1. 12.2 Użytkownik zobowiązuje się przestrzegać zasad zawartych w OWH, w instrukcjach do Gier, jak również stosować się do wszelkich zaleceń InnoGames, jej pracowników, wykonawców i podwykonawców. Dotyczy to także zaleceń administratorów i moderatorów (Community Managers, pomoc/obsługa techniczna) na forach Gier.
2) Jeżeli jakieś groźby budzą Twój niepokój, najlepiej jednak zgłosić się do odpowiednich służb, my z naszej strony udzielimy wszelkiej możliwej pomocy organom, które zajmą się sprawą.


Mieliśmy wątpliwości co do tego, czy ten temat nie powinien zostać zamknięty już po kilku pierwszych postach, nie zrobiliśmy tego, żeby dać szansę autorowi tematu zadać konkretne pytania. Skończyło się jednak na przepychankach słownych i absolutnym odejściu od tematu. Dlatego temat zamykam, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to zachęcam do uważnego przeczytania Zasad Gry oraz OWH. Jeśli one nie rozjaśnią wszystkiego, zachęcam do zadania bezpośrednich pytań w Supporcie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry