Taryfikator kar

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15989
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jeśli z rozmowy dwuznacznie można coś wywnioskować to dlaczego za każdym razem brana pod uwagę jest opcja gorsza dla jednego z uczestników takowej rozmowy? Uważam, że gdyby ktoś komuś groził typowo " zabiję, włamię" etc. mówiąc w pierwszej osobie to rozumiem, ale w sytuacji gdy ktoś się MARTWI o drugiego gracza i mówi mu o zabezpieczeniu komputera, gdyż w tych czasach bardzo dużo komputerów jest narażonych na ataki hakerskie, to dlaczego brane to było pod uwagę groźby?

Nie ma czegoś takiego jak dwuznacznie, sup dostaje cała wiadomość nie tylko cytat, osoba trzecia siedzi i czyta co tam naskrobano, nie zna nikogo z rozmówców i ocenia. Jeżeli uzna że ja to niepokoi to masz ban za groźby, jeżeli faktycznie to bardziej stwierdzenie to nie masz bana.
Jednak jeżeli 2 osoby rozmawiają i jedna podaje do supa że to groźby, to już jest to znak ze ta osoba czuje się zagrożona, więc o ile nie żyjesz w przyjaźni z jakimś graczem to się nie martw o niego ^^
 

DeletedUser14017

Guest
Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. W takim razie rozumiem, że jeśli ban jest bezpodstawny to support przyzna się do błędu i odwoła bana po przedyskutowaniu za i przeciw i takich tam?
Znam pewien przypadek, że z rozmowy było mozna wywnioskować coś dwuznacznie, co się dzieje w takiej sytuacji? Taryfikator kar przewiduje karę za fałszywe nadmierne zgłaszanie?
 

DeletedUser3

Guest
W temacie taryfikatora kar jeszcze jedno pytanie.
Czy każda gra Innogames ma osobny taryfikator czy może ma on zastosowanie dla wielu gier?
Każda gra InnoGames ma swój odpowiednio pod daną grę przygotowany taryfikator.
Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze pytanie ogólne co do dalszej dyskusji mam. Ale poczekam na Pana Bartłomieja bo moze lepiej będzie jak sam zainteresowany się w tym temacie wypowie.
Wydaje się, że już Pabloos odpowiedział, i zrobił to prawidłowo :).

Pytanie tutaj jakie mi się nasuwa do tematu(o którym wiemy i każdy zainteresowany z nas zna sytuacje i wiemy o jakiej konkretnej rozmawiamy)
Nie będziemy mówić o konkretnych przypadkach na forum. O takowych rozmawiamy tylko z samymi zainteresowanymi i tylko jeden na jeden.

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. W takim razie rozumiem, że jeśli ban jest bezpodstawny to support przyzna się do błędu i odwoła bana po przedyskutowaniu za i przeciw i takich tam?
To się raczej nie zdarza, bo support jest uważny w tym co robi, ale tak, naturalnie jesteśmy tylko ludźmi i owszem - może się trafić pomyłka. W takim razie naturalnie konto jest odblokowywane, a Gracz przepraszany.
 

DeletedUser14017

Guest
A co ma zrobić taki gracz, który dostał bana bezpodstawnie(jak on i wiele osób uważa), skoro pisze odwołania od swojego bana a jest zbywany typowymi regułkami i regulaminem? Taryfikator kar przewiduje karę za fałszywe nadmierne zgłaszanie?
 

DeletedUser15989

Guest
Tak odpowiedź na moje pytanie została udzielona za co od razu podziękowałem.
Czy mam pisać tutaj czy woli Pan na priw? Bo wszystko o co walcze to naprawa pomyłki, która zaszła. Napisał Pan " naturalnie jesteśmy tylko ludźmi i owszem - może się trafić pomyłka. W takim razie naturalnie konto jest odblokowywane, a Gracz przepraszany " - No jak Boga kocham podpisuje się pod tym obiema rękami.
I tylko o to walczę. Żeby porządny człowiek odzyskał to na co przez długi czas pracował i w co włożył sporo pieniędzy. Chciałem przedstawić argumenty i wskazać gdzie zaszła pomyłka ale nikt nie chce słuchać....
Proszę o info czy pisać dalej na forum czy woli Pan na priw.
 

DeletedUser14017

Guest
Wydaje się, że już Pabloos odpowiedział, i zrobił to prawidłowo :).


Nie będziemy mówić o konkretnych przypadkach na forum. O takowych rozmawiamy tylko z samymi zainteresowanymi i tylko jeden na jeden.


To się raczej nie zdarza, bo support jest uważny w tym co robi, ale tak, naturalnie jesteśmy tylko ludźmi i owszem - może się trafić pomyłka. W takim razie naturalnie konto jest odblokowywane, a Gracz przepraszany.
Ale tutaj było pewne pytanie, nie rozmawiamy o żadnym graczu, więc proszę o odpowiedź.
 

DeletedUser3

Guest
A co ma zrobić taki gracz, który dostał bana bezpodstawnie(jak on i wiele osób uważa), skoro pisze odwołania od swojego bana a jest zbywany typowymi regułkami i regulaminem?
W takich przypadkach na ogół nie ma mowy o pomyłce. Gdy o takowych pisałem, to miałem na myśli np. missclick (np. ban zamiast ignore), czy zablokowanie nie tego Gracza itd. Trudno to zrobić w naszych narzędziach (choć oczywiście wszystko jest możliwe), dlatego raczej się to nie zdarza.
To, o czym mówisz, to natomiast jest dyskusja o zasadności blokady, gdy nie wystąpiła żadna pomyłka, a zablokowany miał zostać ten właśnie konkretny Gracz, który zablokowany został.
W takiej sytuacji raczej zablokowany zostanie, bądź jego konto będzie odblokowane po upływie czasu blokady, jeżeli jest to blokada czasowa.

Taryfikator kar przewiduje karę za fałszywe nadmierne zgłaszanie?
Nieistotny jest taryfikator z punktu widzenia Użytkownika, ponieważ Użytkownik go nie zna. Jeżeli nie zabraniają tego zasady, to znaczy, że zgłaszać można i tyle :).

I tylko o to walczę. Żeby porządny człowiek odzyskał to na co przez długi czas pracował i w co włożył sporo pieniędzy. Chciałem przedstawić argumenty i wskazać gdzie zaszła pomyłka ale nikt nie chce słuchać....
Proszę o info czy pisać dalej na forum czy woli Pan na priw.
Jeżeli mowa o konkretnej blokadzie, to jednak właściwym kanałem jest support.

Jeśli z rozmowy dwuznacznie można coś wywnioskować to dlaczego za każdym razem brana pod uwagę jest opcja gorsza dla jednego z uczestników takowej rozmowy? Uważam, że gdyby ktoś komuś groził typowo " zabiję, włamię" etc. mówiąc w pierwszej osobie to rozumiem, ale w sytuacji gdy ktoś się MARTWI o drugiego gracza i mówi mu o zabezpieczeniu komputera, gdyż w tych czasach bardzo dużo komputerów jest narażonych na ataki hakerskie, to dlaczego brane to było pod uwagę groźby?
Przykro mi, ale ponieważ odnosisz się do konkretnego przypadku, to niestety nie mogę Ci odpowiedzieć, i tak jak napisałem wcześniej, nie zrobię tego.
 

DeletedUser15989

Guest
"Jeżeli mowa o konkretnej blokadzie, to jednak właściwym kanałem jest support."

Więc zablokowany kolega czeka na odpowedź. Czas leci a straty w grze narastają.
Napisał Pan wcześniej, że pomysłki się zdarzają. Więc proszę dać Sobie wskazać gdzie zaszła pomyłka.
Generalnie sprawa jest do załatwienia w jeden dzień pod warunkiem wykazania odrobiny dobrej woli.
 

DeletedUser14017

Guest
Przykro mi, ale ponieważ odnosisz się do konkretnego przypadku, to niestety nie mogę Ci odpowiedzieć, i tak jak napisałem wcześniej, nie zrobię tego.
Owszem, odnoszę się do konkretnej sytuacji, ale nie jest ona tutaj ujawniona, w taki razie odpowiedź mogłaby być udzielona z tego względu, że również ową "historyjkę" wyżej mogłem potraktować jako przykład i dlatego zadałem takie pytanie. Mogę wymyślić wiele historyjek jako pewne przykłady, aby bardziej wyjaśnic o co mi chodzi i oczekiwać na odpowiedź? Czy moje posty nic nie wnoszą?
 

DeletedUser13910

Guest
A wracając do tajnego taryfikatora. Dlaczego jest tajny? Może zawiera jakże tajną i tajemniczą definicję pushu?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
A wracając do tajnego taryfikatora. Dlaczego jest tajny? Może zawiera jakże tajną i tajemniczą definicję pushu?
Taryfikator to taryfikator, a zasady to zasady, więc jak może być w nim jakaś definicja?
Proszę nie tworzyć spisków - w taryfikatorze mamy kary za przewinienia i nic więcej :)
Wyobrażasz sobie by np. policjant miał w taryfikatorze wszystkie kodeksy, za których punkty daje mandaty?
Tajny jest, bo taki był zamysł opiekuna projektu i się to nie zmieni.
 

DeletedUser15989

Guest
pawe17 nie przejmuj się absurdalnością tych zasad. To nie jest aż tak ważne.
Napiszę Ci za to na priw ( bo tu post wykasują żołnierze bryffta ) kilka historii odnośnie tego co polski support potrafi zrobić
 

DeletedUser14017

Guest
Bardzo mi przykro jak, odpowiedzi są dodawane, ale nie do mojego pytania. Czyżby nie można byłoby wyjawić prawdy? Gra zabraniała wszystkiego i mamy być tylko pionkami, którymi steruje supp?
 

DeletedUser3

Guest
Czyżby nie można byłoby wyjawić prawdy? Gra zabraniała wszystkiego i mamy być tylko pionkami, którymi steruje supp?
To wolny kraj i możesz robić to, co uważasz za stosowne. Jako Użytkownik gry i forum musisz natomiast stosować się do zasad, które ustalił właściciel tego miejsca, to nie jest jakaś wielka filozofia :).
Jeżeli uważasz, że te zasady są złe i nie chcesz się do nich stosować, to być może należy po prostu zastanowić się, czy to jest dla Ciebie właściwe miejsce.
 

DeletedUser13910

Guest
A do jakich zasad wy musicie się stosować? Też są tajne?
A za ,,przewinienia,, na forum można dostać bana na grze?
Według mnie forum to forum a gra to gra więc NIE powinno tak być.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14017

Guest
To wolny kraj i możesz robić to, co uważasz za stosowne. Jako Użytkownik gry i forum musisz natomiast stosować się do zasad, które ustalił właściciel tego miejsca, to nie jest jakaś wielka filozofia :).
Jeżeli uważasz, że te zasady są złe i nie chcesz się do nich stosować, to być może należy po prostu zastanowić się, czy czy to jest dla Ciebie właściwe miejsce.
Ja się stosuję do zasad, co skutkuje brakiem jakichkolwiek banów czy ostrzeżeń, ale jeśli dobrze zrozumiałem, to mogę zgłosić każdą rozmowę na czacie ogólnym jak i prywatnym, odwołując się, np. do tego, że czuję się zagrożony?
 

DeletedUser3

Guest
za ,,przewinienia,, na forum można dostać bana na grze?
Nie, nie mamy takiej praktyki. Teoretycznie możemy stwierdzić w jakichś ekstremalnych przypadkach (groźby, włamania, kradzież danych, czy coś na zbliżonym poziomie), że byłoby to celowe działanie na szkodę projektu (nie mówiąc już o łamaniu prawa) i powołać się na 9.3 (mamy prawo wykluczyć każde konto z gry), choć nie przypominam sobie takiego przypadku.

jeśli dobrze zrozumiałem, to mogę zgłosić każdą rozmowę na czacie ogólnym jak i prywatnym, odwołując się, np. do tego, że czuję się zagrożony?
Jasne, możesz zgłosić dowolną wiadomość, która w Twojej ocenie łamie zasady gry, albo prawa.
 

DeletedUser14017

Guest
Szczerze mówiąc, macie duzo pracy, bo jak podejrzewam takich zgłoszeń jest bardzo wiele dziennie, ale to tak nawiasem tylko. W takim razie jeśli zgłoszę jakąś rozmowę bo czułem się zagrożony to mam jakąś pewność, że dany gracz zostanie ukarany, czy po prostu sami ocenicie rozmowę i jeśli wydała się Wam w porządku to to "olewacie"?
Jak podejrzewam Wasz taryfikator kar jest ustalony z góry, do którego MUSICIE się stosować, ale czy wszystkie zasady są wpisane w regulaminie gry? Czy może właśnie jest jakiś tajny podpunkt, którego MY(gracze) nie znamy, a Wy się do niego stosujecie? (Chodzi mi tylko o odpowiedź tak lub nie, nie chcę cytowania Waszych tajnych ustaleń czy regulaminów).
A co się dzieje w przypadku, gdy gracz, np. zgłosił rozmowę a jest to zgłoszenie niesłuszne, a on nadal czuje się zagrożony ze strony drugiego gracza?
 

DeletedUser3

Guest
czy po prostu sami ocenicie rozmowę i jeśli wydała się Wam w porządku to to "olewacie"?
Jeżeli zgłoszenie jest bezzasadne, jest ignorowane.

czy wszystkie zasady są wpisane w regulaminie gry? Czy może właśnie jest jakiś tajny podpunkt, którego MY(gracze) nie znamy, a Wy się do niego stosujecie?
Absurdem byłoby wymaganie od Użytkowników stosowania się do zasad, które nie są im udostępnione :). Gracze muszą stosować się wyłącznie do opublikowanych zasad.

co się dzieje w przypadku, gdy gracz, np. zgłosił rozmowę a jest to zgłoszenie niesłuszne, a on nadal czuje się zagrożony ze strony drugiego gracza?
W takim wypadku (i zresztą w każdym, jeżeli ktoś czuje się zagrożony) sugeruję powiadomić odpowiednie służby. W razie potrzeby wyrażamy zawsze pełną gotowość do współpracy z nimi.
 

DeletedUser16016

Guest
Nie wiem czy odnoszę dobre wrażenie: o tym czy coś zostanie uznane np. za groźbę, decyduje subiektywne odczucie supportera.
Dobrze rozumiem?
 

DeletedUser14017

Guest
Dziękuję za tak szybkie udzielanie odpowiedzi, jest to naprawdę istotne.
Skoro jak napisałeś:
Absurdem byłoby wymaganie od Użytkowników stosowania się do zasad, które nie są im udostępnione :). Gracze muszą stosować się wyłącznie do opublikowanych zasad.
to dlaczego nikt poza Wami nie wglądu do owego taryfikatora? Możemy wątpić w jego istnienie nawet, kary za jakiekolwiek przewinienia możecie wymyślać sami, i stosować je w taki sposób, w jaki uważacie za słuszny, mam tutaj rację, prawda? Ale wiemy, że Wy jako wyżej postawieni nadzorujący grę, musicie również się stosować do swojego "szefostwa", to też rozumiem, wszystko musi się opierać na zaufaniu.

W takim wypadku (i zresztą w każdym, jeżeli ktoś czuje się zagrożony) sugeruję powiadomić odpowiednie służby. W razie potrzeby wyrażamy zawsze pełną gotowość do współpracy z nimi.
Słusznie. Jeśli natomiast Wy zajmujecie się sprawą owego zgłoszenia to, taka sprawa może mieć dalsze postępowanie karne, czy może choć nie musi zakończyć się na wykluczeniu(zbanowaniu konta) z gry?
A powiedzmy, że ktoś mnie obraził, zagroził mi (w jakikolwiek sposób), zgłosiłem to, a osoba nie dostała bana, a ja nadal obawiam się o siebie, to mam to zgłosić odpowiednim służbom? Czy "walczyć" z Wami i prosić o pomoc? Co jest lepsze w takim przypadku i dla mnie i dla Was?
 

DeletedUser16013

Guest
Nie ma to jak usunąć post bez merytorycznego ustosunkowania się do zarzutów, a problem nadal istnieje :) gratuluję postawy - w takim razie czekam na odpowiedź na pytanie zgłoszone w sposób przewidziany w regulaminie forum :)
pozdrawiam

>>>Otrzymałaś powiadomienie dlaczego Twój post został usunięty. Jeżeli napiszesz posta bez pytania o konkretne przypadki, i bez odwoływania się do poszczególnych przykładów, to może nie zostanie on usunięty, a nawet otrzyma odpowiedź.
Proszę o to, aby oprócz wymagania odpowiedzi i zgłaszania zarzutów, przede wszystkim szanować panujące zasady. - Bryfft


Szanuję zasady i dlatego oczekuję na odpowiedź zadaną w sposób wymagany zgodnie z regulaminem :)
pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15989

Guest
Apropo kar.
Jaka jest kara za kradzież konta przez członkinie / członka supportu i gdzie to zgłosić jeśli taką sytuację zanieopkojony gracz zobaczy.
Pytanie rzecz jasna czysto hipotetyczne. Cytuając klasyka, prewencyjne
 

DeletedUser14004

Guest
@pawel12500 Podejrzewam, że identyczna, jak za kradzież konta, przez zwykłego gracza. Tylko czemu uważasz, że jest to członkinia/członek supportu?
 

DeletedUser3220

Guest
Apropo kar.
Jaka jest kara za kradzież konta przez członkinie / członka supportu i gdzie to zgłosić jeśli taką sytuację zanieopkojony gracz zobaczy.
Pytanie rzecz jasna czysto hipotetyczne. Cytuając klasyka, prewencyjne
Czytam, czytam i że co??
 
Status
Zamknięty.
Do góry