Taryfikator kar

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15989
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15989

Guest
Witam,
Czy istnieje jakiś taryfikator kar dla graczy?
Mam na myśli jaka kara za jakie przewinienie.
Będę wdzięczny za pomoc
 

DeletedUser15989

Guest
Czyli jak gracz zostanie ukarany to musi wierzyć że supporter skorzystał z tajnego taryfikatora a nie kierował się własnym widzi mi się? Dobrze Pana zrozumiałem?
 

DeletedUser14757

Guest
Taryfikator obejmuje jedną karę :)

latest
 

DeletedUser15989

Guest
Chodzonce Zuo i odblokowano Ci konto czy nadal masz bana?
 

DeletedUser15989

Guest
Ponawiam pytanie bo nikt nie odpowiedział.
Skąd grazc ma wiedzieć ze został ukarany zgodnie z taryfikatorem kar skoro jest on tajny?
 

DeletedUser3

Guest
Czyli jak gracz zostanie ukarany to musi wierzyć że supporter skorzystał z tajnego taryfikatora a nie kierował się własnym widzi mi się?
Gracz nie musi w nic wierzyć :). Jeżeli skontaktuje się z supportem, to zostaną mu wyjaśnione powody i przedstawione uzasadnienie. Wiara, bądź jej brak nie wpływają na zasadność zarzutu ani konsekwencje czynu. Gracz może to przyjąć do wiadomości lub nie. Wszystkie ostrzeżenia i blokady są oparte o wspomniany "taryfikator" - możesz wierzyć (to fajnie), albo nie (to źle), lecz nie ma to realnego wpływu na działania obsługi gry.

Support posiada określoną "tabelę kar". Różne projekty w ramach InnoGames mają różną politykę co do jej publikacji. Przykładowo nasza najstarsza gra, Plemiona, ma takową tabelę opublikowaną (klik!). Podobnie jest na The West. Natomiast Grepolis, FoE i Elvenar takowej nie publikują (Grepolis zmieniło politykę dopiero w pewnym momencie).
W innych firmach natomiast czasami spotykaną praktyką jest nawet publikowanie listy zablokowanych kont. Można powiedzieć - co kraj, to obyczaj.

Czy lepiej publikować, czy też nie - każdy może wyrobić sobie zdanie. W mojej opinii uwidocznienie tabel może mieć pewien pozytywny wpływ w społecznościach gier bardzo kompetytywnych (Plemiona, Grepolis i kilka innych przykładów, których dla zasady nie wymienię, bo to nie nasza firma), gdzie "stawki" są wysokie a straty nawet w przypadku krótkiej nieuwagi mogą być wielkie. W grach typu FoE natomiast, gdzie jest zgoła inaczej a straty w rozgrywce są praktyczne opcjonalne, może to być czynnik destruktywny dla społeczności, dostarczający tak naprawdę więcej pola do popisu dla osób, które mogłyby chcieć "nadużyć systemu".
Z mojego doświadczenia wynika też, że czas blokady czy warunki otrzymania ostrzeżenia niezbyt często stanowią przedmiot dyskusji - jest nim raczej sam fakt zasadności blokady, co nie jest w żaden sposób elementem "taryfikatorów", lecz raczej zasad gry.
W związku z tym podjęto w FoE decyzję o tym, że opublikowane są zasady, ale nie "tabele kar".

Dodam też (być może trochę prewencyjnie :)), że ten post ma charakter wyjaśnienia, nie natomiast wypowiedzi w dyskusji. Zmian w przedstawionej polityce w najbliższym czasie nie będzie.
 

DeletedUser15989

Guest
Czyli mam wierzyć że supporter zastosował taryfikator. Genialne.
Teraz pytanie z innej beczki ale nadal w temacie kar.
Czy decyzja supportera o permanentnym banie zawsze jest podtrzymywana przez innych supporterów mimo absurdalności tej decyzji?
 

DeletedUser3

Guest
Czy decyzja supportera o permanentnym banie zawsze jest podtrzymywana przez innych supporterów
Decyzja potencjalnie może być zmieniona przez CM albo co-CM. Takie przypadki są jednak naprawdę sporadyczne, bo nasi supporterzy po prostu wiedzą co robią.
 

DeletedUser15989

Guest
No oczywiście że wiedzą co robią. Nie wierzyć w to to grzech. A grzech to ban.
Czy istnieje nadrzędna jednostka nad polskim supportem? Miejsce , w którym można zgłosić reklamację na absurdalne działanie polskiego supportu w konkretnej sprawie
Prewencyjnie napiszę że jeśli tak to poproszę o namiar.
 

DeletedUser3

Guest
Wszystkie decyzje i ostatnie słowo w kwestii blokad na danej wersji językowej należą do lokalnego community managera. Nie ma "bardziej nadrzędnej" instytucji, która by się tym zajmowała w ramach naszej firmy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15989

Guest
Czyli jeśli dobrze rozumiem Cm jest "Bogiem" i może zmarnować ( banem ) cudze wydane realne pieniądze w oparciu o tajemnizy taryfikator?
Proszę o potwierdzenie czy dobrze ten absurd zrozumiałem
 

DeletedUser3

Guest
Nie, niestety źle zrozumiałeś.
CM jest tylko pracownikiem (daleko do jakiegokolwiek boga), który tego rodzaju decyzje podejmuje.
Życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy! :)
 

DeletedUser15989

Guest
Czy jest tu jeszcze ktoś z obsługi? Bo Pan Bryfft poszedł spać a jeszcze tyle pytań wymaga odpowiedzi. Czy moze poczekać do jutra i skorzystać z uprzejmości i wyrozumiałości Pana Bryffta w udzielaniu mi jakże trafnych odpowiedzi?
 

DeletedUser14757

Guest
Niestety ale wydanie realnych pieniędzy nie znaczy, że każdy padnie na kolana w imię zasady "nasz klient nasz cham". Aby złożyć skargę na rodzimą obsługę należy udać się prosto do Hamburga.
 

DeletedUser15989

Guest
O dzięki za info makskard. O pieniądze mi nie chodzi ale o jakąś elementarną uczciwość. Kierunek Hamburg zatem bo tu nic nie wskuram raczej.
Miłego wieczoru życzę :)
 

DeletedUser3

Guest
Skasowałem całą, długą listę postów odbiegających od tematu.
@pawel12500 - jeżeli masz jeszcze jakieś pytania w tej kwestii to zapraszam do zadania. Jeżeli nie, to po prostu zakończymy temat.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A taryfikator jest prosty dla oriętujących się w takich grach, jak sugerował Bryff
Multikonto usuwamy konta, jeżeli była wymiana pr usuwamy perły z pr, jeżeli recydywa usuwamy wszystko.
Obraza, pierwsze upomnienie krótki ban, drugie upomnienie krótki ban, trzecie upomnienie ban albo nawet wykopki.
Nie wiem jak to z łatkami, skrypami itd, ale tu zapewne surowo ban na dowidzenia.
Najczęstszy ban na FoE to za push, gracz dostaje listę pereł które wyskakują jako pushowane i może się tłumaczyć, w tym momencie ma już bana, którego i tak dostanie za push ^^

Nie wiem jak Foe traktuje push słowny nie spotkałam się z takim banem, jakoś więcej nie przychodzi mi do głowy.
 

DeletedUser14017

Guest
@Bryfft Paweł odpisze około godziny 18, teraz jest w pracy, więc proszę o cierpliwość i wstrzymanie się z zamykaniem tematu.
 

DeletedUser15989

Guest
@Bryfft Przepraszam za zwłokę ale obowiązki mnie zatrzymał dłużej w pracy
W temacie taryfikatora kar jeszcze jedno pytanie.
Czy każda gra Innogames ma osobny taryfikator czy może ma on zastosowanie dla wielu gier?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
@Bryfft Przepraszam za zwłokę ale obowiązki mnie zatrzymał dłużej w pracy
W temacie taryfikatora kar jeszcze jedno pytanie.
Czy każda gra Innogames ma osobny taryfikator czy może ma on zastosowanie dla wielu gier?
Każda gra InnoGames ma swój odpowiednio pod daną grę przygotowany taryfikator.
 

DeletedUser15989

Guest
Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze pytanie ogólne co do dalszej dyskusji mam. Ale poczekam na Pana Bartłomieja bo moze lepiej będzie jak sam zainteresowany się w tym temacie wypowie.
 

DeletedUser14017

Guest
Jak wyżej wspomniano każdy ban jest zazwyczaj argumentowany - to rozumiem, zazwyczaj także przed banem wysyłane są ostrzeżenia, prawda?
Pytanie tutaj jakie mi się nasuwa do tematu(o którym wiemy i każdy zainteresowany z nas zna sytuacje i wiemy o jakiej konkretnej rozmawiamy), to czy jeśli z rozmowy, która trwa między graczami wynika jakaś groźba czy też nie groźba to dlaczego zawsze brana jest pod uwagę opcja gorsza? Już tłumaczę: Jeśli z rozmowy dwuznacznie można coś wywnioskować to dlaczego za każdym razem brana pod uwagę jest opcja gorsza dla jednego z uczestników takowej rozmowy? Uważam, że gdyby ktoś komuś groził typowo " zabiję, włamię" etc. mówiąc w pierwszej osobie to rozumiem, ale w sytuacji gdy ktoś się MARTWI o drugiego gracza i mówi mu o zabezpieczeniu komputera, gdyż w tych czasach bardzo dużo komputerów jest narażonych na ataki hakerskie, to dlaczego brane to było pod uwagę groźby? W takich przypadkach powinno się wyjaśniać sytuację albo ewentualnie dawać ostrzeżenia, albo bana na ochłonięcie, skoro ktoś zrozumiał jakąś rozmowę źle. Skoro taryfikator kar przewiduje takie sytuacje...to powinno się to uwzględnić w banie. Przecież nikt nie powiedział wprost czegoś, za co został zbanowany.
Czekam na konkretna odpowiedź na temat mojego postu. Proszę o nie usuwanie postu, gdyż jest zgodny z tematem, ponieważ jest tu zawarte pytanie o karę, która jest tak na prawdę bezpodstawna - moim zdaniem - ponieważ, każdy z nas jest człowiekiem skorym do błędów, zarówno support(zwłaszcza Wy, powinniście przyznawać się błędów i dawać przykład graczom) jak i grace każdego świata z osobno.
 
Status
Zamknięty.
Do góry