Strategia czy push?

Status
Zamknięty.

DeletedUser14806

Guest
Ale o jakim odwołaniu wogole mowa?:) jak oni tam wszyscy po jednych pieniądzach , razem na zloty jezdza i pija wodke to do kogo sie odwołac do kolegi kolegi ? a potem na tych słynnych rautach smieja sie z tych odwołan i skarg na suporterów;P
 

DeletedUser16730

Guest
To jest akurat powszechne, że odwołanie składasz do tej samej instytucji od której dostałeś odmowę reklamacji.
Jeśli wydałeś na grę realną gotówkę to automatycznie stajesz się konsumentem i dopiero w następnym kroku możesz złożyć skargę do Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Jeśli nie wydałeś to pozostaje tylko sąd cywilny i tu jest ciekawa sytuacja. Żeby złożyć skargę na Innogames musiałbyś to zrobić w Niemczech*, ale możesz złożyć skargę na supportera u nas. Supporter wówczas żeby uniknąć odpowiedzialności musiałby udowodnić, że nie on podjął decyzję tylko była narzucona z góry.

*z tego co wiem Innogames nie ma siedziby w Polsce, ale z drugiej strony obsługuje z Polski płatności. Więc nie wiem na 100% czy nie dało by się ich podciągnąć pod nasz sąd konsumencki.

To oczywiście tylko w kwestii formalnej takie teoretyczne rozważania. :)
 

DeletedUser14806

Guest
Powinno byc prawo które reguluje działania administracji i chroni prawa graczy bo obecnie jest tak że gracz to ma grać , płacić i nie pyskować a admini róznych gier robia co chca i niema wogole mowy o jakiś odwołaniach które sa fikcją , do tego nierówne traktowanie graczy i niejasne regulaminy które można dowolnie zinterpretowac wedle uznania , humoru , pogody , okresu żony , niezdanego egzaminu na kelnera...etc Niema żadnej instytucji która broni praw graczy a przecież w czasach kiedy gier online jest tak dużo powinna byc jakaś. Niema kompletnie gdzie sie odwołać , niema komletnie równosci w ocenie graczy wszystko odbywa sie na zasadzie sympati i kolesiostwa a przecież to gracze utrzymuja cały ten majdan na nogach a sa traktowani czasami wrecz podle i robi sie z nich idiotów jak w putinowskiej rosji, naprawde przydało by sie jakieś narzedzie prawne bo rynek gier online jest duży i miliony ludzi w to sie bawi a czesto traktuje sie ich jak przedmioty , słupki liczb , statystyki. Niechodzi wcale o jakiś paraliż pracy suportów ale o zwykła przyzwoitość i poczucie że nie sa bezkarni , ludzie traca tu czas i czesto duże pieniadze wiec zasługuja chyba na odpowiednie traktowanie i wsparcie które im pomaga a nie szkodzi , niestety w rzeczywistosci bywa tak że gracze sa niejako zmuszeni tańczyć jak im gra kapela z budki pod patykiem czyli aktualizacje i zmiany które czesto sa wbrew społecznosci graczy , nierówne traktowanie i arogancja wobec nich a przeciez mozna inaczej , graczą i mysle że niektorym z suportów zależy na dobrej wspołpracy tylko ze realnie tego niewidac niestety. To teraz czekam na usuniecie wpisu bo jak zwykle na tym forum każdy kto mysli inaczej dostaje cenzurą po głowie;P
 

DeletedUser16730

Guest
Przepraszam, Garrus27 "podpuścił" mnie właśnie żebym poczytał dokładniej argumentację supportu.

Póki ktoś sobie gra na wielu światach i ma jeden "ulubiony" to takowe oferty są naprawdę okej i nikomu nie szkodzą. Aczkolwiek podkreślam - dopóki ktoś GRA na każdym ze światów, który bierze udział w wymianie.

Nieprawda, nie potrafisz interpretować regulaminu na podstawie którego masz dbać o porządek.

Szczegółowych odpowiedzi na pytania tego typu nigdy nie udzielaliśmy i udzielać nie będziemy. Push zawsze był tematem trudnym i martwił Graczy - głównie jednak tych, którzy mają co nieco na sumieniu. Bo będziemy zawsze przypominać - jeśli ktoś gra uczciwie, to nie ma się czego obawiać. Jeśli zakłada konta służące prawie i wyłącznie tylko inwestowaniu w Perły innych Graczy, nie można tego nazwać "grą". Szczegółowych granic gdzie leży push jednak nie będziemy podawać z prostej przyczyny - jak tylko takowe postawimy, to Gracze zrobią wszystko, żeby się tych granic trzymać, ale równocześnie jak najbardziej "naciągnąć" system.

Nie jestem pewien czy masz świadomość tego co zrobiłaś.
- zasugerowałaś, że gracze są nieuczciwi i tylko patrzą żeby wykorzystać wszystkie możliwości dla własnych (wg. Ciebie nieuczciwych) korzyści.
- zataiłaś interpretację regulaminu jaką kieruje się support przy nakładaniu kar.
- zasugerowałaś tym którzy chcą mieć wiedzę o w/w nieczyste sumienia.

Moim zdaniem powinnaś się zastanowić czy jesteś właściwą osobą na właściwym miejscu.

W związku z powyższym rozpoczynam grę na innych ( dwóch/trzech) światach. Rozwijam się do momentu kiedy będę mógł wspierać inne perły i będę z tych światów wspierał wyłącznie swój świat na A. Nie wiem czy masz świadomość prawa konsumenckiego i kar wynikających z niestosowania go. Ponieważ jestem konsumentem w tej "zabawie" to obiecuję, że ewentualnie skorzystam z tego prawa które mnie chroni.
 

DeletedUser8110

Guest
Ale o jakim odwołaniu wogole mowa?:) jak oni tam wszyscy po jednych pieniądzach , razem na zloty jezdza i pija wodke to do kogo sie odwołac do kolegi kolegi ? a potem na tych słynnych rautach smieja sie z tych odwołan i skarg na suporterów;P
Kolejne stwierdzenia oparte na BŁĘDNYM założeniu, iż supporterzy kierują się złą wolą. Każde odwołanie prowadzi do ponownego sprawdzenia konta, ponieważ jesteśmy tylko ludźmi i każdemu może się zdarzyć pomylić. I żadne z supporterów nie ma problemu z oddaniem odwołania do ponownego sprawdzenia.

Powinno byc prawo które reguluje działania administracji i chroni prawa graczy bo obecnie jest tak że gracz to ma grać , płacić i nie pyskować a admini róznych gier robia co chca i niema wogole mowy o jakiś odwołaniach które sa fikcją , do tego nierówne traktowanie graczy i niejasne regulaminy które można dowolnie zinterpretowac wedle uznania , humoru , pogody , okresu żony , niezdanego egzaminu na kelnera...etc Niema żadnej instytucji która broni praw graczy a przecież w czasach kiedy gier online jest tak dużo powinna byc jakaś. Niema kompletnie gdzie sie odwołać , niema komletnie równosci w ocenie graczy wszystko odbywa sie na zasadzie sympati i kolesiostwa a przecież to gracze utrzymuja cały ten majdan na nogach a sa traktowani czasami wrecz podle i robi sie z nich idiotów jak w putinowskiej rosji, naprawde przydało by sie jakieś narzedzie prawne bo rynek gier online jest duży i miliony ludzi w to sie bawi a czesto traktuje sie ich jak przedmioty , słupki liczb , statystyki. Niechodzi wcale o jakiś paraliż pracy suportów ale o zwykła przyzwoitość i poczucie że nie sa bezkarni , ludzie traca tu czas i czesto duże pieniadze wiec zasługuja chyba na odpowiednie traktowanie i wsparcie które im pomaga a nie szkodzi , niestety w rzeczywistosci bywa tak że gracze sa niejako zmuszeni tańczyć jak im gra kapela z budki pod patykiem czyli aktualizacje i zmiany które czesto sa wbrew społecznosci graczy , nierówne traktowanie i arogancja wobec nich a przeciez mozna inaczej , graczą i mysle że niektorym z suportów zależy na dobrej wspołpracy tylko ze realnie tego niewidac niestety. To teraz czekam na usuniecie wpisu bo jak zwykle na tym forum każdy kto mysli inaczej dostaje cenzurą po głowie;P
Istnieją wewnętrzne zasady i regulaminy obowiązujące wszystkich członków Teamu.

Proszę o szczegółową informację na PW lub w supporcie z konkretną informacją kto i w jakiej sytuacji potraktował Gracza "podle" tudzież "robił z nich idiotów". Na pewno nie zignorujemy takowego zgłoszenia a zrobimy wszystko, aby sytuację naprawić.

Przepraszam, Garrus27 "podpuścił" mnie właśnie żebym poczytał dokładniej argumentację supportu.
Póki ktoś sobie gra na wielu światach i ma jeden "ulubiony" to takowe oferty są naprawdę okej i nikomu nie szkodzą. Aczkolwiek podkreślam - dopóki ktoś GRA na każdym ze światów, który bierze udział w wymianie.
Nieprawda, nie potrafisz interpretować regulaminu na podstawie którego masz dbać o porządek.
Jeśli zakłada konta służące prawie i wyłącznie tylko inwestowaniu w Perły innych Graczy, nie można tego nazwać "grą".

Tak naprawdę support ma wytyczne, widełki, punkty krytyczne, jak zwał tak zwał, opisane w swoim gronie.
Problem jest taki że pan X kolor czerwony, potrafi zbanować za wszystko bo może, za to pan Y kolor czerwony ocenia intuicyjnie że dostał wypłatę żona go kocha i odpuszcza wszystkim tym którym nie jest pewny w 99%, więc daje ban co 10.
W tym układzie pan X i Y postępują zgodnie z zasadami.
Jak napisała @Natalia, posiadamy szczegółowe wytyczne, którymi się kierujemy. Nie planujemy jednak ich publikacji. Oczywiście opisana historia panów X i Y pojawić się w ogóle nie powinna, ale nawet jeśli już się zdarzy i ktoś uznaje, że potraktowany został nieuczciwie, można od blokady się odwołać.

W związku z powyższym rozpoczynam grę na innych ( dwóch/trzech) światach. Rozwijam się do momentu kiedy będę mógł wspierać inne perły i będę z tych światów wspierał wyłącznie swój świat na A. Nie wiem czy masz świadomość prawa konsumenckiego i kar wynikających z niestosowania go. Ponieważ jestem konsumentem w tej "zabawie" to obiecuję, że ewentualnie skorzystam z tego prawa które mnie chroni.
Oczywiście, możesz założyć konta na dowolnej, wybranej przez siebie liczbie światów. Dopóki konta, które wspierają Twoje Perły grają aktywnie i się rozwijają - nie ma z tym żadnego problemu. O ile nie są łamane inne z obowiązujących zasad.
 

DeletedUser6174

Guest
Na podstawie samej oferty na czacie nie da się stwierdzić czy dane konto służy do pushu. Póki ktoś sobie gra na wielu światach i ma jeden "ulubiony" to takowe oferty są naprawdę okej i nikomu nie szkodzą. Aczkolwiek podkreślam - dopóki ktoś GRA na każdym ze światów, który bierze udział w wymianie.

Może z perspektywy supportu wszystko jest ok i nikomu to nie szkodzi, ale z perspektywy gracza już tak nie jest. Przykład:

Jest sobie dwóch graczy z rozkwitu średniowiecza, którzy dopiero się rozwijają.

Gracz A gra tylko na jednym świecie i dysponuje tylko 24-oma PR dziennie na badanie i rozwój pereł.

Gracz B gra na 7 światach i dzięki wymianom dysponuje 160-oma PR dziennie na badania i rozwój pereł.

Gdzieś kiedyś była mowa o czymś takim jak Fair-Play, według was taka sytuacja jest fair?

A teraz pojawia się jeszcze gracz C który nie gra na innych światach, ale ma multikonta i codziennie dorzuca sobie 160PR w perły.

Jaka jest różnica między graczem B i C z perspektywy gracza A? żadna. Co prawda jeden pushuje zgodnie z zasadami a drugi nie, ale dla gracza A nie zmienia to faktu że zostaje daleko w tyle. To tyle jeśli chodzi o "takowe oferty są naprawdę okej i nikomu nie szkodzą"

A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze gracz D który gra na wszystkich światach, ale nie wie czy może się wymieniać między światami, bo regulamin nie jest dla niego do końca zrozumiały i nie wie czy jego konta są dostatecznie aktywne i nie pokasują mu w pewnym momencie pereł za push. Fair-Play z której strony by się nie spojrzało.
 

DeletedUser16730

Guest
Jak napisała @Natalia, posiadamy szczegółowe wytyczne, którymi się kierujemy. Nie planujemy jednak ich publikacji.

Nie mieszaj dwóch rzeczy, Wasze wytyczne to Wasza sprawa, ale mowa była i pisałaś o "Szczegółowych granic gdzie leży push". A to już są rzeczy o których nie tylko mamy prawo wiedzieć, ale wręcz obowiązek.

Oczywiście, możesz założyć konta na dowolnej, wybranej przez siebie liczbie światów. Dopóki konta, które wspierają Twoje Perły grają aktywnie i się rozwijają - nie ma z tym żadnego problemu. O ile nie są łamane inne z obowiązujących zasad.

Konto - świat. Die różne rzeczy, semantyka.
Nie mam zamiaru zakładać kont, ale rozpocząć grę na innych światach. Nie mam zamiaru wspierać swoich pereł tylko cudze w zamian za wspieranie swoich. Nie mam zamiaru rozwijać na tych dodatkowych światach miast.
Szczegółowszy wywód interpretacji regulaminu zrobiłem na poprzedniej stronie.

A tak bajdełej mam pytanie i proszę o rzeczową odpowiedź.

"Oznacza to, że nie jest dozwolone używanie konta wyłącznie w celu wspierania rozwoju innego konta, lub świadome otrzymywanie jakiegokolwiek wsparcia z takiego konta."

W jaki sposób mam stwierdzić, że czyjeś konto nie jest utworzone w celu wspierania innego konta skoro to konto może mieć aktywne miasta na innych światach, na takich na których ja nie gram?
Czy dobrym sposobem będzie przy każdym wsparciu mojej perły pisanie do supportu żeby sprawdzili konto które mnie wspomogło?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6570

Guest
Jak napisała @Natalia, posiadamy szczegółowe wytyczne, którymi się kierujemy. Nie planujemy jednak ich publikacji.

To jest bardzo niebezpieczne zdanie. Przy obecnym regulaminie względem pushu i tych wymian można odnieść wrażenie, że gracze muszą zgadywać czy grają prawidłowo, czy naruszają ten ukryty regulamin, którym support kieruje się przy banach.

Co do samych wymian to jak dla mnie to takie opakowywanie oszukiwania przez pozorną aktywność. Obejście wrzucania pr z multikonta przez odjęcie tego czynnika multikonta. Tutaj można dużo opisywać, że te konta tworzone na wymiany tak na prawdę nie służą do aktywnej gry, ale do aktywnego wymieniania pr między serwerami.

Cytat z chatu z tej chwili: "30 pr jednorazowo wymienie dam tu za f"
Gram już dość trochę czasu. Jak dla mnie takie oddanie bezinteresowne nawet 30 pr z aktywnego konta trochę jest dziwne. Skoro aktywne to raczej bym się nie pozbywał tych prków bez żadnej korzyści na tym "aktywnym" koncie na danym serwerze. Oddanie bez żadnej korzyści tylko by mnie spowolniło w efektywnym graniu, a przecież pojawiają się oferty wymian nawet za kilkaset pr. Podejrzewam, że nawet gracze, którzy mają setki paczek z prami nie zdobyliby się na takie oddanie kilkuset pr bez korzyści.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Wrócę do wcześniejszego postu, który jakoś mi umknął pośród innych, a nie chciałabym, żeby stanowił podstawę do przemyśleń innych Graczy i od tego też postu odniosę się w szerszy sposób do całej naszej dyskusji.
Konto to login, a więc jeśli rozwijam chociaż jedno miasto na jednym świecie to konto nie jest pushujące. Owszem, miasta na innych światach są, ale konto nie. Jednak regulamin nie stanowi nic o miastach, a jedynie o koncie. Jeśli ten kto mnie wspomaga również ma takie miasto (a ma bo chce na nie PR) to również nie posiada konta głównie/wyłącznie pushującego.
Oczywiście, konto należy traktować jako całość. Każdy Gracz może posiadać jedno konto na danym świecie. Światów tych może być w przypadku naszej wersji językowej 7. Tu nie ma problemu ze zrozumieniem sprawy. Spróbuję wyjaśnić resztę.
W przypadku, gdy jeden z tych światów jest wykorzystywany do pushowania innych kont, całe konto traktowane jest jako konto pushujące. Tak więc, jeśli Gracz X gra na kilku światach jednak rozwija się jedynie na jednym z nich, a pozostałe wykorzystuje prawie wyłącznie do wspierania Gracza Y Punktami Rozwoju - konto Gracza X jest kontem pushującym i łamie on w ten sposób zasady gry. W tym przypadku na Gracza nakładana jest kara, która w różny sposób może wpłynąć na poszczególne, posiadane przez niego światy. Ponieważ nie chcemy pozbawiać Graczy możliwości uczestniczenia w rozgrywce z powodu pierwszego przewinienia - Gracz X może wrócić do gry, jeśli zgodzi się na warunki zaproponowane przez Support.

Pomimo tego, iż dosłowne rozumienie regulaminu może nasuwać pewne wątpliwości, to support od zawsze wskazuje konkretny kierunek jego interpretacji i kierunek ten pozostaje niezmienny. Dlatego też zawsze chętnie wyjaśniamy ewentualne wątpliwości i odpowiadamy na pytania zainteresowanych tematem Graczy. Odkąd w zasadach gry pojawił się punkt dotyczący Pushu wskazywaliśmy, iż nie rozwijające się konto X wspierające konto Y w ramach jednego z posiadanych przez siebie światów, które jest wykorzystywane głównie do tego celu, jest kontem łamiącym z zasadami gry i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nie możemy nagle zmienić naszej interpretacji, czy upublicznić stosowanej przez nas tabeli kar czy obowiązujących nas szczegółowych instrukcji wewnętrznych, ponieważ uznajemy, że takowe działanie miałoby negatywny wpływ na społeczność naszych Graczy.

Temat pushu powraca jak bumerang, co jest zrozumiałe, ponieważ Gracze nie chcą stracić swojego konta ze względu na "wymysły supportu". Faktem jednak jest, iż zasady gry powstały po to, aby zapewnić Graczom przyjazne środowisko gry, w którym obowiązują zasady fair-play i właśnie to jest ich celem. Dodatkowo, tak samo jak Graczy obowiązują zasady gry, tak członków Teamu obowiązują zasady narzucone przez opiekunów projektu. W obu przypadkach zasady te służą dobru Graczy i w przypadku ich złamania, wobec osoby łamiącej zasady wyciągane są konsekwencje. Tak więc wszelkie konkretne oskarżenia dotyczące konkretnych przypadków i konkretnych członków Teamu, którzy w dalej sytuacji działali wbrew zasadom czy na niekorzyść społeczności FoE proszę kierować poprzez system Supportu do mnie lub Bryffta.

______________________________________________________________________________

Ze względu na to, iż temat stał się miejscem bezpodstawnego oskarżania o nieuczciwość zarówno całego Teamu jak i poszczególnych jego członków - dyskusję uznaję za zakończoną. Zwłaszcza, że już na pierwszych stronach wyjaśnione zostało, iż wymiana Punktów Rozwoju między światami jest dozwolona, a więc oferowanie takowej na czacie nie łamie zasad gry. Nie każda wymiana nosi w sobie znamiona pushu.

Stosujemy zasadę domniemania niewinności - dopóki nie znajdziemy dowodów na to, iż dany Gracz łamie zasady gry, uznajemy iż gra uczciwie. Ta sama zasada dotyczy jakichkolwiek kar nakładanych na konta - jeśli mamy wątpliwości, podejmujemy decyzję na korzyść Gracza. Tak więc o ile rozumiem zmartwienie, zapewniam iż nie ma powodów do obaw. Celem Supportu nie jest blokowanie niewinnych użytkowników.

Napisany przeze mnie powyżej post stanowi podsumowanie dyskusji ze strony Teamu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących powyższego wytłumaczenia - zapraszam do Supportu lub na PW. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Witam !

W grze proceder oszustw związanych z wymianą pkt za surowce jest znany od bardzo dawna , teoretycznie coś w tym kierunku administracja mogłaby zrobić , jednak nie bardzo chce / wie co zrobić ?

Więc może by tak wycofywać wkład punktowy oszukanego gracza z perły oszusta i na odwrót gracza "oskubanego" z surwca , który nie dostał złamanego pkt w perłę ?

Macie ku temu narzędzia analizujące czy doszło do wymiany pomiędzy graczami ? czy też jest to zwyczajny przekręt ?

Kolejna ważna sprawa w w/w procederze a mianowicie zjawisko push , regulamin precyzuje go jednak jest ułomny gdy dochodzi do zasilenia perły oszusta przez oszukanego a między nimi nie było wymiany !
Znając realia , kontrola wcześniej czy później zapuka do wrót takich graczy (powiedzmy za rok , dwa) i wygrzebią takiego trupa z szafy :haha: gracz ma prawo zapomnieć o takim incydencie w chwili zarzucania przez support pushu , wg mnie bzdura totalna i brak wyobraźni administratorów na doprowadzenie do tak kuriozalnych zajść , które były są i jak nic się w tym kierunku nie zrobi będą nadal !

Powstaje pytanie o zasadność ułomnego regulaminu , gdzie głównie jest opisany rozmiar bata i ilość razów gdy gracz zasłuży :haha: a co z uczciwymi , którzy też doświadczą regulaminowego omłotu ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Więc może by tak wycofywać wkład punktowy oszukanego gracza z perły oszusta i na odwrót gracza "oskubanego" z surwca , który nie dostał złamanego pkt w perłę ?
Odpisałem Ci już w supporcie, że nie jest to możliwe. Nie wiem więc czemu służy ten post. Łączę go z poprzednim tematem dotyczącym pushu (zamkniętym zresztą).
 
Status
Zamknięty.
Do góry