Skandal

  • Rozpoczynający wątek Rachela
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
No, cóż, złamię swoje "przyrzeczenie" i odpowiem.
Przykład zaczerpnięty od unpxre dość chybiony, jako że sam autor później przyznaje, że "To oczywiste, że nikt nie będzie szczęśliwy(chodzi mi o nasz Naród), że ktoś napisze Łowca Polaków." Poza tym trudno to zweryfikować więc jest bezwartościowy.

"natomiast włącza Wam się jakaś lampka ostrzegawcza gdy jest to skierowane wobec Żydów." Nadinterpretacja mająca na celu stworzenie wrażenia, że rozmówca jest tendencyjny. Lampka się zapala w momencie kiedy komuś to przeszkadza lub w moim mniemaniu może.

"Może w czasie "ery Jedwabnego" ? Wy też czujecie się katami juz a nie ofiarami II WŚ? Tak zostaliście zmanipulowani?" Pytanie sugerujące i raczej nie powinno się takich stosować w poważnej dyskusji. Zazwyczaj na takie nie reaguję. Tym razem też.

"Co Ci z głową zrobili?" Ad rem non persona. Ale nie czuję się urażony.

"Czy może mam niski poziom dyskusji bo mam odmiennie zdanie i poglądy od Ciebie?" Zadając pytanie, nie odpowiadaj sobie na nie.

Masz rację należy żyć teraźniejszością, ale pamiętać o historii. Ktoś już kiedyś pytał, czym jest naród bez historii. I nie chciałbym żebyśmy mylili nacje z nacjonalizmem, bo z tego nic dobrego nie będzie.
Mnie nie jesteście w żaden sposób urazić, więc dla mnie możecie nawet przybierać nazwiska Józefów, Adolfów itp, co świadczyć będzie o was. Ale innym może to przeszkadzać.

"Koniec i bomba" WG
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
"Jeżeli PolnischeHunter ktoś może uznać za Polski łowca to tak samo JudeHunter za Żydowski łowca."
polnische-polski Polen-Polacy ucz sie chlopaku języków bo róznice są...;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
Ciekawi mnie Drogi Sromotniku, gdzie znajdujesz w internecie dyskusje bez żadnych zabiegów retorycznych, czy tam prób manipulacji słowami. (Które jak by się przyjrzeć, również stosujesz)

W ten sposób co Ty odpowiadasz, można odpowiedzieć praktycznie na wszystko, ale nie wnosi to nic do głównego wątku dyskusji, która i tak według mnie powinna być zamknięta, bo z tematu zeszła już dawno, a sam 1 post był prowokatorski.

Twoja 1 wypowiedź jest słuszna, ale w przypadku gdyby chodziło o sprawy polityczne,a nie "głupią" grę. Tutaj każdy powinien być wolny, a nie banowany za "możliwy" przejaw wrogości(w grze) wobec innej nacji.

Temat i tak należy zamknąć, albo przynajmniej przenieść.
 

DeletedUser

Guest
Wchodząc w dyskusję lingwistyczną, to właściwie "Jude" po angielsku jest zwykłym imieniem.
Żeby przyjąć wersję żydowską, trzeba byłoby założyć, że pierwsze słowo nicka jest po niemiecku, a drugie po angielsku.

Byłby to więc dziwny zlepek słów w stylu "looknijcie za window jak horsy biegają po gardenie".

i tu sie trzeba z Tobą zgodzic...;-) ale to imie zenskie jest chyba... moze to transwestyta jakis...;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Temat i tak należy zamknąć, albo przynajmniej przenieść.

Dyskusje już skończyłem.

I zapomnieć. Tak będzie super elegancko. I niech każdy będzie wolny. Precz z pętami. Wolność bez ograniczeń. Ciekawe, co na to Norwegowie. Ale co tam: im też na pohybel.

Jaki ja tam dla Ciebie drogi. Podejrzane.
 

DeletedUser971

Guest
"Jeżeli PolnischeHunter ktoś może uznać za Polski łowca to tak samo JudeHunter za Żydowski łowca."
polnische-polski Polen-Polacy ucz sie chlopaku języków bo róznice są...;-)

Chłopaku nie musisz mnie uczyć. Mieszkam w Anglii od dziesięciu lat także swoje komentarze na temat uczenia się języków zachowaj sam sobie. Jakbyś dokładniej się wczytał to zauważyłbyś iż napisałem, że ktoś mógłby uznać podkreślam uznać. Również byś wiedział iż dokładniej przetłumaczając słowo jude otrzymałbyś - żyd, czyli JudeHunter można również uznać za ŻydŁowca. Każdy może przypisać coś innego oraz zrozumieć inaczej. Jakbyś chciał wiedzieć to w angielskim jest wiele słów które można interpretować na rózne sposoby. Także CHŁOPAKU zanim mnie pouczysz następnym razme to najpierw poszukaj sobie w google ;).
Acha Jude to imię męskie można stwierdzić po tym gdyż zostało nadane jednemu z apostołów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A Hunter to jego nazwisko. No i po kłopocie. Pewno z tych Hunterów...
Wielu mieszka w Polsce, a z pisaniem po naszemu jakoś słabo im idzie. To akurat nie do ciebie Strachu... bo strach.
 

DeletedUser

Guest
Chłopaku nie musisz mnie uczyć. Mieszkam w Anglii od dziesięciu lat także swoje komentarze na temat uczenia się języków zachowaj sam sobie. Jakbyś dokładniej się wczytał to zauważyłbyś iż napisałem, że ktoś mógłby uznać podkreślam uznać. Również byś wiedział iż dokładniej przetłumaczając słowo jude otrzymałbyś - żyd, czyli JudeHunter można również uznać za ŻydŁowca. Każdy może przypisać coś innego oraz zrozumieć inaczej. Jakbyś chciał wiedzieć to w angielskim jest wiele słów które można interpretować na rózne sposoby. Także CHŁOPAKU zanim mnie pouczysz następnym razme to najpierw poszukaj sobie w google ;).
Acha Jude to imię męskie można stwierdzić po tym gdyż zostało nadane jednemu z apostołów.
jak Ty tak wszystko doslownie tlumaczysz to jak Ty dajesz rade w tej anglii...?;-)
w jezyku niemieckim dopelniacz tworzy sie przez zmiane rodzajnika tak jak w angielskim przez dodanie "of" lub w przypadku ludzi "s" z apostrofem deerhunter a nie np hunter of deer co znaczy lowca jeleni a nie jelen lowca (hunter deer) natomiast róznica miedzy polski a Polak jest a to ze na Ciebie w anglii mówią polish to jest inna sprawa...;-)
kolejnosc jest wazna i spacje kolego...pozdrawiam
a jak juz sie tak czepiasz to zauwaz ze napisalem "chyba" i "może" ;-)
z resztą ja sie poddaje bo w sumie to nikt nas nie prosil o komentarze... laska napisala co mysli i tyle...;-) a my sie kłócimy...;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
@Sromotnik
Co ma wolność w grze(w dodatku wirtualnej) do norwegów?
Poza tym pisałem, że w sferze realnej takie coś nie powinno mieć miejsca.
 

DeletedUser971

Guest
jak Ty tak wszystko doslownie tlumaczysz to jak Ty dajesz rade w tej anglii...?;-)
w jezyku niemieckim dopelniacz tworzy sie przez zmiane rodzajnika tak jak w angielskim przez dodanie "of" lub w przypadku ludzi "s" z apostrofem deerhunter a nie np hunter of deer co znaczy lowca jeleni a nie jelen lowca (hunter deer) natomiast róznica miedzy polski a Polak jest a to ze na Ciebie w anglii mówią polish to jest inna sprawa...;-)
kolejnosc jest wazna i spacje kolego...pozdrawiam
a jak juz sie tak czepiasz to zauwaz ze napisalem "chyba" i "może" ;-)
z resztą ja sie poddaje bo w sumie to nikt nas nie prosil o komentarze... laska napisala co mysli i tyle...;-) a my sie kłócimy...;-)

Nie tłumaczę wszystkiego dosłownie, chodzi mi o to, że autor nicku mógł tworząc go mieć na myśli np. ŁowcaŻyd.
Uczenie się języka w szkole a w praktyce jest całkiem czymś innym i rózni się bardzo. Ja np. uczyłem się od Anglików także doskonale wiem o czym piszesz. W dzisiejszych czasach poprawna angielszczyzna zanika, słowa są skracane, teraz nikt już nie mówi np. you are laying tylko you lie - ludzie tworzą wygodniejsze im słowa, krótsze. Także nie musisz mnie uczyć :). Nie mam zamiaru dłużej się z Tobą kłocić bo zapewne znów mnie skomentujesz żeby wyjść na swoje :). Ty na mnie naskoczyłeś a ja to zakończę bo nie mam zamiaru więcej udzielać się w tym temacie ;).
 

DeletedUser437

Guest
Chłopaku nie musisz mnie uczyć. Mieszkam w Anglii od dziesięciu lat także swoje komentarze na temat uczenia się języków zachowaj sam sobie. Jakbyś dokładniej się wczytał to zauważyłbyś iż napisałem, że ktoś mógłby uznać podkreślam uznać. Również byś wiedział iż dokładniej przetłumaczając słowo jude otrzymałbyś - żyd, czyli JudeHunter można również uznać za ŻydŁowca. Każdy może przypisać coś innego oraz zrozumieć inaczej. Jakbyś chciał wiedzieć to w angielskim jest wiele słów które można interpretować na rózne sposoby. Także CHŁOPAKU zanim mnie pouczysz następnym razme to najpierw poszukaj sobie w google ;).
Acha Jude to imię męskie można stwierdzić po tym gdyż zostało nadane jednemu z apostołów.
BŁAHAHA to się uśmiałem:)) ; Juda nie Jude było uczniowi Jezusa a zwrot JudeHunter w angielskim nie znaczy nic. Dobrze ktoś Ci się pytał jak Ty w tej Anglii dajesz sobie radę ?
Faktem jednak pozostaje że taki nick , tym co ma się kojarzyć , kojarzyć się będzie zawsze z tym samym. Racje miał też ktoś pisząc że nigdzie na świecie historia nie jest tak rozpamiętywana do bólu jak w Polsce , choć też nie wiem po co, ba wydaje mi się że to głupota, która prowadzi tylko do nienawiści. Byłem i w Rosji i w Niemczech i jakoś stwierdzam że mieszkają tam normalni ludzie , ale Polacy -szczególnie Ci co nigdzie w życiu nie byli - dalej drżą na słowo Rusek czy Niemiec.
Śmiać mi się chciało jak posłuchałem radia 1.IX.2011r i znów dowiedziałem się że Niemcy napadli Polskę ; po raz 70 :)) Że też im się jeszcze nie znudziło. To samo tyczy się bitwy pod Grunwaldem ; biedni Krzyżacy znowu po raz już 6 setny dostali wciry :D:D
 

DeletedUser

Guest
to moze ja, Jaroslaw cos napisze - w koncu na martyrologii znam sie najlepiej :D

przestancie pie...ć - ktos ma taki nick, ok.
niestosowne, ok
ale to jego prywatna sprawa, obroncy moralnosci - jak jestescie tacy przewrazliwieni to tego usera umoralniajcie, a nie tu na forum robicie sensacje pokroju FAKTu // normalnie przy tej waszej mini aferze smolensk to byla tragedia swiatowa, conajmniej taka jak Hiroszima.
 

DeletedUser971

Guest
BŁAHAHA to się uśmiałem:)) ; Juda nie Jude było uczniowi Jezusa a zwrot JudeHunter w angielskim nie znaczy nic. Dobrze ktoś Ci się pytał jak Ty w tej Anglii dajesz sobie radę ?
Faktem jednak pozostaje że taki nick , tym co ma się kojarzyć , kojarzyć się będzie zawsze z tym samym. Racje miał też ktoś pisząc że nigdzie na świecie historia nie jest tak rozpamiętywana do bólu jak w Polsce , choć też nie wiem po co, ba wydaje mi się że to głupota, która prowadzi tylko do nienawiści. Byłem i w Rosji i w Niemczech i jakoś stwierdzam że mieszkają tam normalni ludzie , ale Polacy -szczególnie Ci co nigdzie w życiu nie byli - dalej drżą na słowo Rusek czy Niemiec.
Śmiać mi się chciało jak posłuchałem radia 1.IX.2011r i znów dowiedziałem się że Niemcy napadli Polskę ; po raz 70 :)) Że też im się jeszcze nie znudziło. To samo tyczy się bitwy pod Grunwaldem ; biedni Krzyżacy znowu po raz już 6 setny dostali wciry :D:D

Hahhaha jak ja się uśmiałem z Twojego postu. Jude jeden z 12 apostołów nazywany również Thaddeus lub Juda- panie uczony ;). Jak widać daję sobie radę jeśli tak Cię to ciekawi. A co nie podoba się, że mieszkam za granicą? Zazdrość zżera, także trzeba się przyczepić? Mnie tylko ciekawi jak Ty sobie dajesz radę skoro nie znasz nawet poprawnych imion 12 apostołów :). Z tego co zauważyłem czytając twoje posty to lubisz się użalać i oskarżać wszystkich wokoło, budujesz sobie ego? Widocznie masz zbyt małą samoocenę ;). Ciekawe z czym teraz wyskoczysz ? A zresztą nawet szczerze to mnie to nie interesuje :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Sromotnik
Co ma wolność w grze(w dodatku wirtualnej) do norwegów?
Poza tym pisałem, że w sferze realnej takie coś nie powinno mieć miejsca.

Norwegowie mogliby się poczuć urażeni, że piszesz z małej litery.
A co ma - pomyśl.

Widzę, ze inni "mądrzy" dołączyli do dyskusji. Pokraczne tłumaczenia i logika. Ale za to mam trochę ubawu.
 

DeletedUser

Guest
Co za idiotyczne wpisy w idiotycznym temacie :p jeden mądrzejszy od drugiego :>

I jestem pewien ,że założycielka tematu po tym jak go napisała więcej nawet tutaj nie weszła.
 

DeletedUser971

Guest
I tu masz rację marpo. Każdy będzie starał się udowodnić swoją rację. Najlepiej żeby zamknęli ten temat.
 

DeletedUser437

Guest
Hahhaha jak ja się uśmiałem z Twojego postu. Jude jeden z 12 apostołów nazywany również Thaddeus lub Juda- panie uczony ;). Jak widać daję sobie radę jeśli tak Cię to ciekawi. A co nie podoba się, że mieszkam za granicą? Zazdrość zżera, także trzeba się przyczepić? Mnie tylko ciekawi jak Ty sobie dajesz radę skoro nie znasz nawet poprawnych imion 12 apostołów :). Z tego co zauważyłem czytając twoje posty to lubisz się użalać i oskarżać wszystkich wokoło, budujesz sobie ego? Widocznie masz zbyt małą samoocenę ;). Ciekawe z czym teraz wyskoczysz ? A zresztą nawet szczerze to mnie to nie interesuje :).

Sam przyznajesz że tego apostoła nazywali też Juda i z tego co pamiętam to imię częściej występuje niż oba poprzednie.
Nie rozumiem jak znajomość , czy nie znajomość , imion apostołów ma wpływać na dawanie sobie rady w życiu ?
Twoje , Ciebie , Tobie itd. , itp. piszemy z DUŻEJ litery , ponieważ są to zwroty grzecznościowe !!!
Nie zauważyłem żebym w którymkolwiek z moich postów się użalał , szczególnie nad sobą.
Mam zajewielkie ego i dlatego piszę to co uważam za słuszne , choć nikomu nie każę przyjmować mojego punktu widzenia . Na tym podobno polega dyskusja jak byś nie wiedział. Niestety zauważyłem na tym forum że jak ktoś ma swoje zdanie i wyłamie się z toku myślenia innych to zaraz próbuje się z niego zrobić idiotę , ale to jest typowo polskie. Jeśli wiesz o czym w ogóle piszę.
Nie , nie zazdroszczę Ci tego że mieszkasz za granicą bo mieszkam w Irlandii dłużej niż Ty w UK.
To chyba byłoby na tyle :D co do tego Twojego postu.

I tu masz rację marpo. Każdy będzie starał się udowodnić swoją rację. Najlepiej żeby zamknęli ten temat.

Ktoś kiedyś napisał że w polskim społeczeństwie racja jest jak d..a - każdy ma swoją.
 

DeletedUser971

Guest
Również piszę to co uważam za słuszne. Każdy ma swoją rację więc powstaje kłótnia :). Zresztą temat główny zszedł na boczny tor a na pierwsze miejsce wplątała się kłótnia. Także najlepiej to zakończyć. Cieszmy się grą ;). Mniej nerwów więcej zabawy. Zdrówko ;).
 

DeletedUser

Guest
Sam przyznajesz że tego apostoła nazywali też Juda i z tego co pamiętam to imię częściej występuje niż oba poprzednie.
Nie rozumiem jak znajomość , czy nie znajomość , imion apostołów ma wpływać na dawanie sobie rady w życiu ?
Twoje , Ciebie , Tobie itd. , itp. piszemy z DUŻEJ litery , ponieważ są to zwroty grzecznościowe !!!

Juda Jude .... SMOLEŃSK PiSany wielkimi literami :D
 

DeletedUser

Guest
Co za idiotyczne wpisy w idiotycznym temacie :p jeden mądrzejszy od drugiego :>

I jestem pewien ,że założycielka tematu po tym jak go napisała więcej nawet tutaj nie weszła.

Napiszę coś, bo nudno:
Jeśli twoim zdaniem temat idiotyczny, to żal mi ciebie. Wiem, poniekąd plagiat.
A jeśli autorka tematu tu więcej nie weszła to co z tego? Obłożenie kupy trawą nie zmieni jej w kwiatek. Podtrzymuję poprzednie zdanie.
Nadal jest tutaj całkiem ... "pokracznie".
 
Status
Zamknięty.
Do góry