Skandal

  • Rozpoczynający wątek Rachela
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
"Drogi/a Rachela,

Dziękujemy za rejestrację na Forge of Empires Forum! Jesteśmy szczęśliwi, że chcesz być częścią naszej społeczności. Mamy także nadzieję, że będziesz się cieszyć z pobytu tutaj.

Jeszcze raz pozdrawiamy,
Obsługa Forge of Empires Forum"

Zaczęłam grać w Waszą grę przedwczoraj i ze zdumieniem dostrzegłam, przeglądając ranking, gracza z nickiem JudeHunter!!! Być może Twórcy Gry lub też osoby odpowiedzialne za rejestrację nowych graczy nie widzą w tym nic dziwnego, że potomkowie SS-manów dopuszczają się jawnej dyskryminacji i szerzą rasizm w darmowej grze on line. Być może to ja się mylę i Twórcy Gry przewidzieli w jej dalszej części obozy koncentracyjne, komory, gazowe itp. Dziwi mnie, że ktoś z takim nickiem dotarł niezauważony do pierwszych 500 osób w rankingu...!!! Może jestem przewrażliwiona i przesadzam ale wydaje mi się, ze jest to delikatnie ujmując żenujące. Jest tez dla mnie niepojęte, że żaden z graczy do tej pory nic z tym nie zrobił...!!! Z całym szacunkiem dla osób odpowiedzialnych za polską edycję gry proszę o usunięcie mojego konta...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Szczerze mówiąc nie przeglądałem nazw wszystkich graczy, ale rzeczywiście tego typu nicki powinny być zakazane, a osoby z taką mentalnością usunięte z gry.
Wydaje mi się, że nakazuje to prawo, ale także zwykła przyzwoitość.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
do pierwszych 500 osób w rankingu
Razy około 80 serwerów daje 40 tysięcy graczy.

Myślisz, że ktoś takie coś sprawdza?
Jak kogoś obraża czyjś nick niech to zgłosi do supportu, takie rzeczy załatwiają gracze.
Poza tym nie wiem co jest obraźliwego w nazwie łowca żydów.

W wielu grach są walki między rzeczywistymi narodami. (Spójrz choćby na serwery ang czy bety, nawet FoE, masz tam gildie dla poszczególnych krajów jakie rywalizują ze sobą)
Dlaczego więc ktoś np nie miał by się nazywać Zabójca Polaków?
Skoro w grze by ich zabijał, równie dobrze można to nazwać polowaniem.

Co innego gdyby proklamował hitleryzm czy np stalinizm jako swoją ideologię.

Gdybyśmy mieli grę odzwierciedlającą czasy II WŚ, nie widzę powodu dlaczego np mieli byśmy niemieć obozów koncentracyjnych?
W Japonii robią nawet gry polegające na pedofilii i gwałceniu i nikomu to nie przeszkadza. Gra to gra.

- - - Zaktualizowano - - -

potomkowie SS-manów dopuszczają się jawnej dyskryminacji i

Takim postem to ty dyskryminujesz i uogólniasz.

Poza tym nienawiść do narodu Dawidowego to antysemityzm, nie rasizm.
 

DeletedUser3155

Guest
Zaczęłam grać w Waszą grę przedwczoraj i ze zdumieniem dostrzegłam, przeglądając ranking, gracza z nickiem JudeHunter!!! Być może Twórcy Gry lub też osoby odpowiedzialne za rejestrację nowych graczy nie widzą w tym nic dziwnego, że potomkowie SS-manów dopuszczają się jawnej dyskryminacji i szerzą rasizm w darmowej grze on line.

"... Waszą grę ... " - skierowane do polskiej społeczności - Polacy
"... Twórcy Gry lub też osoby odpowiedzialne za rejestrację nowych graczy" - Niemcy i Polacy (?) support (?)
"... potomkowie SS-manów dopuszczają się jawnej dyskryminacji i szerzą rasizm w darmowej grze on line ..." - hmm... dopuścił się wg. autorki "jawnej dyskryminacji" gracz polski więc Ci potomkowie SS-manów to Polacy (?).

Może jestem przewrażliwiona i przesadzam ale wydaje mi się, ze jest to delikatnie ujmując żenujące. Jest tez dla mnie niepojęte, że żaden z graczy do tej pory nic z tym nie zrobił...!!! Z całym szacunkiem dla osób odpowiedzialnych za polską edycję gry proszę o usunięcie mojego konta...

Zgadza się, jesteś przewrażliwiona, wręcz rozhisteryzowana - i znów 'szpilka' nawiązująca, że to "polska edycja".

Droga Rachelo
Takie coś się zgłasza do supportu a nie robi "szum medialny" na forum pod jakże chwytliwym tytułem "Skandal".
To nie żaden "skandal" ... co najwyżej jeden kontrowersyjny nick...
Po reakcji na "skandal" i nicku wnioskuję, że jesteś pochodzenia żydowskiego... lecz widzę też, że bardzo dobrze się posługujesz językiem polskim.
Więc urodziłaś się raczej w Polsce i masz obywatelstwo polskie ... więc za przeproszeniem "nie ... w swoje gniazdo" bo takim zachowaniem i manipulacją słowną jak też insynuacjami wobec polskiego supportu jak i całej społeczności FoE (polskiej) nigdy nie zjednasz / zjednacie sobie reszty społeczeństwa ... co więcej ...
... takie mącenie i nachalne nakłanianie do jakiegoś korzenia się i branie odpowiedzialności zbiorowej ... ba ... narodowej za postępowanie jednostek wywołuję u ludzi naturalną reakcję obronną.

Jestem członkiem społeczności "polskiej edycji" tej gry i NIE mam zamiaru brać odpowiedzialności za jakieś jednostki.
Ta jednostka nie odzwierciedla społeczności jak i mojej osoby.
Od dawna próbuję obiektywnie z dystansu zrozumieć pewne animozję teraźniejsze jak i przeszłe...
Wnioskuję a ten temat tylko to potwierdza, że jedna ze stron tego konfliktu ma duże problemy mentalne ... co więcej - pewne warstwy jednej strony 'konfliktu' podjudzają cały czas i podżegają ten konflikt we wszelkich mediach.
Te warstwy mają w tym swój cel ... szkoda tylko, że zatruwają dusze swoich często młodych i szukających swojej drogi w życiu "pobratymców".
Ta paranoja naprawdę irytuje coraz większe kręgi ludzi i przynosi odwrotny skutek ... nie tylko w Polsce.
Tym bardziej, że "naród wybrany" już dawno stracił swoją moralną "legitymację" po "ekscesach" "u siebie".

Szukasz rasizmu?
Odpowiedz sobie szczerze Rachelo... które państwo obecnie na świecie jest najbardziej rasistowskie?
Kiedyś to RPA było... a teraz?


PS.
Wystarczyło to zgłosić do supportu powtarzam ale nie ...
... teraz będzie głośno 8>
... teraz znów jest następny dowód na to, że Polacy antysemityzm coś tam, coś tam z mlekiem matki.
... teraz goje znów dostali wskazówkę jak zachowywać się nie można.
OMFG ...
Grała dwa dni i z powodu jakiegoś nicku kończy grę i robi raban na forum...
A może zaczęła grać by ten raban zrobić?
Poważnie się pytam... bo Twoje zachowanie jest nieracjonalne i niezrozumiałe dla mnie.
Ta druga opcja (zacząć grać by "skandal" wywołać) była by racjonalna chociaż...
Jeśli jednak to wyżej wszystko było szczerzei spontanicznie napisane ... cóż ... nie mi stawiać diagnozy ...
 

DeletedUser1724

Guest
Nie będę pisał wypracowania takiego jak MementoFinis lecz od razu odniosę się do Ogólnych Warunków Handlowych (OWH) innym słowem dla Nas Regulamin:

§ 3 Nazwa

3.1 Użytkownik korzysta w Grach z Nazwy, np. nazwy użytkownika lub imienia gracza i/lub bohatera („Nazwy”). Użytkownik nie ma praw do roszczeń pod względem przydziału konkretnej Nazwy. Wybrana przez Użytkownika Nazwa nie może naruszać praw osób trzecich (w szczególności praw autorskich, dóbr osobistych, nazw towarowych, nazw firmowych itp.) ani wykraczać poza dobre obyczaje, np. naruszać uczucia religijne, być rasistowska lub w inny sposób dyskryminująca. InnoGames jednoznacznie potępia i odcina się od tego typu zachowań. Poza tym obowiązuje § 10. Ponadto, Nazwą nie może być adres e-mail lub adres internetowy.

3.2 InnoGames zastrzega sobie prawo do zmiany lub usunięcia bez zgody Użytkownika wybranej przez niego Nazwy z przyczyn technicznych lub etycznych.

Więc jeżeli ktoś uzna iż nick osoby widniejącej w rankingu uraża jemu godności czy w sposób wymieniony wyżej należy zgłosić to do Supportu i tam domagać się swoich praw obowiązujących w OWH :)

Myślę, że tyle w temacie i nie ma sensu kłócić się i pisać takie bzdety jakie mamy w powyższych postach bo OWH dotyczy wszystkich bez wyjątku i nie ma miejsca na spekulacje ani tłumaczenia czyjeś ksywki/nicku.
 

DeletedUser

Guest
Z ogromnym zakłopotaniem spoglądam na posty usprawiedliwiające posiadacza tego kontrowersyjnego nick'a. Piszący takie bezkrytyczne opinie w temacie stworzonym przez Rachelę wystawiają sobie wątpliwej jakości laurkę. Tak, popieram, to jest skandal. To bardzo podobne brzmienie do "polskich obozów koncentracyjnych". Tępota historyczna poraża... nieuctwo w połączeniu z niezrozumiałą nienawiścią to osobista tragedia takich osobników. Mam nadzieję, że to tylko zagubiony nieszczęśliwy mały człowieczek z niewielkim porażeniem obszaru mózgu odpowiedzialnego za zdrowy rozsądek... mam nadzieję. Uprzedzę ewentualne a przede wszystkim nieuprawnione ataki; jestem z dziada pradziada rdzennym Polakiem a moja rodzina miała swój udział w ratowaniu żydowskich dzieci z rąk oprawców w niemieckich mundurach. Więcej empatii dla bliźnich drodzy moi i zajrzyjcie czasami do ksiąg traktujących o historii... to nie boli.
 

DeletedUser3155

Guest
Jest różnica jak pewne epitety padają z massmediów czy Prezydenta USA - "polskie obozy koncentracyjne" etc.
Wtedy takie epitety są powielane przez masy - wtedy należy protestować, gdyż faktyczna siła mediów jest cały czas niedoceniana.

Co innego jak z jednego przypadku próbuje się oddolnie robić "aferę" wciągając w to wszystkich.
Jeśli wystarczyłby jeden mail do supportu gry.
Szkodliwość tego incydentu jest minimalna... nikt by nie wiedział jakby po cichu zostało to załatwione przez support.

Mam nadzieję, że to tylko zagubiony nieszczęśliwy mały człowieczek z niewielkim porażeniem obszaru mózgu odpowiedzialnego za zdrowy rozsądek... mam nadzieję.
Nie ... to spisek antysemicki "Twórców gry" , "osób odpowiedzialność za coś tam" no i oczywiście przy współudziale i akceptacji całej społeczności (polskiej) FoE.

OMFG ... ja tutaj przyszedłem pograć, na forum czytać o grze a nie o jakiś wyimaginowanych spiskach, dyskryminacjach etc. przez jakąś bliżej nie znaną nikomu Rachelę... toż to chore jest :|

Ja empatię mam ale też i zdrowy rozsądek i obiektywizm...

Wg. Ciebie adebe post założycielki tematu jest rozsądny?
Oskarża wszystkich naokoło o ... jeden nick ! Jakieś anonimowej osoby !
 

DeletedUser3

Guest
A PolnischeHunter też by tak raził?
Z całym szacunkiem do nacji żydowskiej - nie jest ona w żaden sposób uprzywilejowana w naszej grze i będzie traktowana na równi z wszystkimi innymi.
 

DeletedUser314

Guest
Z ogromnym zakłopotaniem spoglądam na posty usprawiedliwiające posiadacza tego kontrowersyjnego nick'a. Piszący takie bezkrytyczne opinie w temacie stworzonym przez Rachelę wystawiają sobie wątpliwej jakości laurkę. Tak, popieram, to jest skandal. To bardzo podobne brzmienie do "polskich obozów koncentracyjnych". Tępota historyczna poraża... nieuctwo w połączeniu z niezrozumiałą nienawiścią to osobista tragedia takich osobników. Mam nadzieję, że to tylko zagubiony nieszczęśliwy mały człowieczek z niewielkim porażeniem obszaru mózgu odpowiedzialnego za zdrowy rozsądek... mam nadzieję. Uprzedzę ewentualne a przede wszystkim nieuprawnione ataki; jestem z dziada pradziada rdzennym Polakiem a moja rodzina miała swój udział w ratowaniu żydowskich dzieci z rąk oprawców w niemieckich mundurach. Więcej empatii dla bliźnich drodzy moi i zajrzyjcie czasami do ksiąg traktujących o historii... to nie boli.


Jego nazwa to coś w stylu: "Pogromca Blondynów", niema w tym nic złego, bo w tej grze się zabija i jak ktoś chce np zabijać graczy jednej narodowości czy jednego koloru włosów ma do tego prawo.
Piszesz o przekłamaniu historycznym, ale ja nie wiem co to ma do tego?!

Żydzi podczas II wojny również grabili, okradali i mordowali Polaków, na mniejszą skalę, ale też. Więc nie pisz bzdur, ktoś chce nie lubić jakieś narodowości to niech sobie nie lubi, jeśli nic z tym nie robi ma do tego prawo. Ty z kolei obrażasz innych, a to już nie jest normalne.


Gdyby tam zamiast żydów byłby kto inny nikt by problemów nie widział, ale są więc nagle ogólne oburzenie ...
 

DeletedUser

Guest
A PolnischeHunter też by tak raził?
Z całym szacunkiem do nacji żydowskiej - nie jest ona w żaden sposób uprzywilejowana w naszej grze i będzie traktowana na równi z wszystkimi innymi.

Jak na razie moje poparcie dla opinii Rachel zaskutkowało brakiem dostępu do serwera;<

Czyli po naszemu, nie krytykuj nawet w słusznej sprawie bo odetną cię od cycka, w tym przypadku od serwera. No cóż nie takie rzeczy widziałem na innych serwerach.
Jak na razie kilka prób zalogowania się na konto zwraca komunikat "błąd serwera" świetnie bo sąsiad ma dostęp ale on nie krytykuje ...


>>>Jeśli występuje taki problem, to zapraszam do powiadomienia supportu. Na pewno będzie to produktywniejsze i na pewno bardziej pomoże w naprawie, niż snucie dziwnych teorii spiskowych. - Bryfft

- - - Zaktualizowano - - -

Jak na razie moje poparcie dla opinii Rachel zaskutkowało brakiem dostępu do serwera;<

Czyli po naszemu, nie krytykuj nawet w słusznej sprawie bo odetną cię od cycka, w tym przypadku od serwera. No cóż nie takie rzeczy widziałem na innych serwerach.
Jak na razie kilka prób zalogowania się na konto zwraca komunikat "błąd serwera" świetnie bo sąsiad ma dostęp ale on nie krytykuje ...


>>>Jeśli występuje taki problem, to zapraszam do powiadomienia supportu. Na pewno będzie to produktywniejsze i na pewno bardziej pomoże w naprawie, niż snucie dziwnych teorii spiskowych. - Bryfft

Jakoś w to nie wierzę co napisałeś młody człowieku... chociaż na wspólnej fotografii dobrze Ci z twarzy patrzy ;)
 

DeletedUser1228

Guest
support nie ma prawa dawać banów za wyrażanie opini która nikogo nie razie, więc to błąd serwera ;)

co do tematu, zgadzam się że nie należy robić sensacji i innych podobnych, to idzie do supportu. osobiście nie jestem rasistą, nazistą czy inna podstępną kreaturą, lecz tacy ludzie mi nie przeszkadzają, o ile nie przechodzą do czynów. to tyle
 

DeletedUser

Guest
Nadal komunikat: błąd serwera, u sąsiada działa, u innych graczy działa a u mnie nie działa. Ok, temat dla mnie zamknięty. Życzę miłej gry mimo wszystko.

>>>Cache, przeglądarka. Standard. - Bryfft

Drogi Bryfft, "naprawiło się" bez używania cclenera, bez czyszczenia cache i bez innych bardziej zaawansowanych działań naprawczych ;)
Jeśli chodzi o problemy z łączem internetowym, przeglądarkami tudzież innymi przyrządami internetowymi to radzę sobie całkiem dobrze :p bawiłem się w administrowanie siecią firmową więc nie jestem tak bardzo "do tyłu" z tymi zagadnieniami ;)

Nie mniej dziękuję za interwencję i aż tyle empatii w stosunku do mnie jako szczególnie cholerycznego osobnika.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
PolnischeHunter też by niektórych uraził, a jeśli masz wątpliwości zrób ankietę na ten temat. Nie należy oceniać wrażliwości innych na podstawie braku wrażliwości własnej. Takie nazwy odnoszą się do pewnych tradycji już dawno temu uznanych za zabronione i z całym szacunkiem (to był cytat) powinieneś to przemyśleć zamiast posługiwać się wątpliwej jakości kazuistyką.
Rację macie, że reakcja jest być może w NASZYM mniemaniu przesadzona i źle skierowana, ale coś z tym trzeba zrobić. Bo to jest sprawa dla supportu.
Jedynie abebe ma rację, chociaż ja bym poszedł trochę dalej: w oparciu o nasze doświadczenia, historię powinniśmy być wrażliwi na tego typu ekscesy. I nie chodzi tu o traktowanie kogoś w sposób szczególny, ale o wzajemny szacunek.
Dyskutowanie na poziomie unpxre i Memento niestety dla mnie odpada. Szkoda czasu i energii.

Dla pełnego obrazu: zgadzam się, że określenie kogoś jako potomka SSmanów jest obraźliwe i stanowi naruszenie dóbr osobistych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Słusznie Wielki Wróżbito. Hunter też jakby nie z tej bajki. Ale w tym przypadku mówimy o intencji, czyli miałoby być ŁowcaPolaków (w domyśle niemiecki)
Tak przy okazji.... napisałem post i mam teraz co chwilę błąd serwera. Całkiem zabawne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
A jaki jest mój poziom dyskusji?
Nie używam argumentów?
Obrażam innych?
Wszczynam kłótnie?
Nie trzymam się wątku głównego?

Czy może mam niski poziom dyskusji bo mam odmiennie zdanie i poglądy od Ciebie?

To oczywiste, że nikt nie będzie szczęśliwy(chodzi mi o nasz Naród), że ktoś napisze Łowca Polaków.
Ale nie sądzę by większość osób nazywało to skandalem, usuwało konto, a twórców gry nazywało SS-Manami.
 

DeletedUser

Guest
ja mysle ze ci potomkowie to sie bardziej nicku tyczą...;-)
 

DeletedUser314

Guest
Poza tym możliwe, że to(nick) zostało zaczerpnięte z filmografii Quentina Tarantino.
I nie było wywołane żadną, nienawiścią, uprzedzeniami, czy poglądami.
 

DeletedUser3155

Guest
@Sromotnik
Tutaj przytoczę poniekąd przykład unpxre.
Jeśli na jakimś międzynarodowym serwerze w jakieś grze np. typu RPG czy Strategii gdzie gildię z reguły tworzą gracze jednej nacji ktoś nazwałby swoja postać czy nick: ŁowcaPolaków czy PogromcaPolaków watpię by ktoś zareagował - chodzi o Polaków.
Natomiast wyobraź sobie nick ŁowcaŻydów czy PogromcaŻydów ... ojoj ... Skandal!
Dlaczego tak... ano dlatego, że niektórzy mają normalne i zdrowe podejście i nie pielęgnują w sobie jakieś traumy...
Polaków zginęło też miliony w czasie II wojny i mało kogo by uraził taki nick tj. ŁowcaPolaków czy PogromcaPolaków.
Nawet Was tj. Sromotnik czy adebe... natomiast włącza Wam się jakaś lampka ostrzegawcza gdy jest to skierowane wobec Żydów.
Nie pisałem wcześniej o wielkiej roli mediów... kiedy Wam się kształtował charakter i światopogląd?
Może w czasie "ery Jedwabnego" ? Wy też czujecie się katami juz a nie ofiarami II WŚ? Tak zostaliście zmanipulowani?

Dyskutowanie na poziomie unpxre i Memento niestety dla mnie odpada. Szkoda czasu i energii.
Mam nadzieję, że mój "poziom" dorównuje Twojemu... chodzi chyba o poglądy a nie o "poziom" (?)
Wyraziłem wyżej obszernie zdanie właśnie, że:
"Rację macie, że reakcja jest być może w NASZYM mniemaniu przesadzona i źle skierowana, ale coś z tym trzeba zrobić. Bo to jest sprawa dla supportu."
Jeśli w tym się zgadzamy to czemu bijesz do mnie?

Teraz dopiero napisałem więcej o nicku w tym poście. A to dlatego:
Takie nazwy odnoszą się do pewnych tradycji już dawno temu uznanych za zabronione ...
Jakie tradycje zostały zabronione? Może chodziło o nazwy... a jeśli tak... to gdzie i kiedy jakieś nazwy zostały zabronione :D
Co Ci z głową zrobili?
Nic nie jest zabronione ... negowanie holocaustu jest zabronione i poniekąd propagowanie idei faszystowskich i komunistycznych.

Jedynie abebe ma rację, chociaż ja bym poszedł trochę dalej: w oparciu o nasze doświadczenia, historię powinniśmy być wrażliwi na tego typu ekscesy.
A ja uważam, że czas o tym wszystkim ZAPOMNIEĆ i budować przyszłość.
Nastolatkowie czy studenci niemieccy mają nikłą wiedzę i świadomość co robili ich dziadkowie i pradziadkowie.
Za to w Polsce nadal się katujemy czy nas katują wydarzeniami sprzed ok. 70 lat!
Nacje nam się kojarzą z tamtymi wydarzeniami... zamiast po prostu z ... nacjami i basta.

PS.
Też mam problemy z zalogowaniem na ch4 ... czyżby Mosad o_O
 

DeletedUser

Guest
A jaki jest mój poziom dyskusji?

To oczywiste, że nikt nie będzie szczęśliwy(chodzi mi o nasz Naród), że ktoś napisze Łowca Polaków.
Ale nie sądzę by większość osób nazywało to skandalem, usuwało konto, a twórców gry nazywało SS-Manami.

Zgadzam się z tym po raz drugi. Sprawa dla supportu.
 

DeletedUser314

Guest
BTW, rozmowę przeniósł bym do "Kącik dyskusyjny".
A najlepiej to zamknął albo usunął.

Bo już 1 post jakby się przyjrzeć można zahaczyć o trolling, a do póki on będzie, będzie kłótnia tzw flamewar.
 

DeletedUser971

Guest
Jeżeli PolnischeHunter ktoś może uznać za Polski łowca to tak samo JudeHunter za Żydowski łowca. Także nic obrazliwego. Poza tym ostatnio ludzie zaczynają czepiać się dosłownie wsszystkiego, niedługo każdy będzie musiał być perfekcyjny oraz uważać na każde słowo co napisze gdzieś tam bo go osądzą i rozstrzelają. Jak nas grabili to każdy o tym zapomniał a jak my powiemy lub napiszemy jakieś jedno słowo nie tak to od razu podnosi się raban oraz krzyki jaki to naród Polski jest niedobry. Co do nicków w grach powinno móc dać się wybrać jaki się chce, więcej wolności słowa mniej zakazów. Niedługo trzeba będzie za powietrze płacić. Jeżeli autorkę tematu tak razi jeden nick to niech wejdzie na strony z innych krajów tam zapewne znajdzie ich miliony, z czego spora ilość skierowana do naszego narodu. A jeżeli lubi tak dyskutować na takie tematy to niech złoży petycję do sądu najwyższego o tym jak to inne kraje postrzegają obozy koncentracyjne nazywając je Polskimi. To ważniejsza sprawa niż jakiś tam jeden nick. Pozdro.
 

DeletedUser629

Guest
Hmm..z tego co pamiętam to w angielskim rzeczownik który określa rzeczownik jest na początku..tzn..jude hunter oznaczałoby żydowskiego łowcę (łowcę nacji żydowskiej) a nie łowcę żydów..czy coś pokręciłam?
 

DeletedUser3

Guest
Wchodząc w dyskusję lingwistyczną, to właściwie "Jude" po angielsku jest zwykłym imieniem.
Żeby przyjąć wersję żydowską, trzeba byłoby założyć, że pierwsze słowo nicka jest po niemiecku, a drugie po angielsku.

Byłby to więc dziwny zlepek słów w stylu "looknijcie za window jak horsy biegają po gardenie".
 
Status
Zamknięty.
Do góry