Rozprawa na temat pushu i legalności wymian między światami

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19790
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

ZjemCię

Wójt
Nie mniej nie rozumiem w jaki sposób zmiana dla wszystkich Graczy miałaby służyć interesom wyłącznie wąskiej grupy supporterów.
I nie zrozumiesz :) bo to jest właśnie myślenie ludzi tego sortu którzy widząc że sąsiad ma dwie krowy, nie chcą doprowadzić do tego żeby też mieć - tylko chcą żeby mu te krowy zdechły. Lepiej jest takim ludziom narzekać że ktoś ma więcej niż postarać się żeby mieć tyle samo. Komuna w głowie, zawiść w sercu i lenistwo w dwóch lewych rękach :)
 

DeletedUser7795

Guest
@Shelian mogą mieć konta na wszystkich światach. Wystarczy inna nazwa użytkownika. Takie bajki to możesz opowiadać przedszkolakom. Przyznajcie się, polski supporcie, że punkt regulaminu pozwalający na wymianę międzyświatową to furtka dla nieuczciwych aby nie ponosili konsekwencji nieuczciwych działań niezgodnych z regulaminem gry. Nie macie najmniejszej nawet kontroli nad pushem, bo jest go tyle, że policzyć się nie da.

Przestań też usuwać niewygodne dla was fragmenty postów. Gdybyście byli bez winy to mój poprzedni post nie zostałby zmieniony.
 

DeletedUser20713

Guest
Możesz mieć tyle kont ile jest światów tak długo jak masz tylko jedno na świat to wszystko jest zgodne z zasadami.
Nieuczciwe to jest próbowanie pozbyć się konkurencji z lenistwa, zasłaniając się zasadami, które nawet nas nie dotyczą.
Ciekaw jestem jaką ty byś miał kontrolę nad pushem, kontrola nad jakąkolwiek większą grupą ludzi to nie jest takie proste zadanie na jakie może dla ciebie wyglądać, a już w szczególności kiedy jest tak wiele zmiennych i nie zdziwiłbym się gdybyś pobanował wielu niewinnych, a sporo "prawdziwych cwaniaków" nawet nie podejrzewał i ominął szerokim łukiem. Ponadto chciałbym dodać, że push w żadnym razie nie jest nieuczciwy (zakładając, że nie byłby niedozwolony) bo każdy ma takie same możliwości, i nie ma w nim jakiejś magicznej siły, która dawałaby ci cokolwiek zupełnie znikąd, to nie jest jakiś cheat tylko dodatkowa włożona w grę praca oraz czas, jedynie z tym, że gra nie jest dostosowana do czegoś takiego, co powoduje pewne zaburzenie balansu, które jednak nie złe na tyle, lub pod tym względem złe żeby komukolwiek działa się krzywda lub żeby miał sensowny powód do marudzenia.
 

Borisel

Hrabia
Żeby cokolwiek w tej materii zadziałać najpierw musi być klarownie zdefiniowanie pojęcia takie jak "push" oraz 'wymiana między serwerowa" . Posiadam konto na 2 światach - główny i poboczny . W pobocznym staram się zapełnić miasto studniami , by mieć farmę diamentów . Jednak póki nie wypełnię tego celu buduję różne budynki dające towary i między innymi PR . Posiadam mało pereł a technologia jest na wykończeniu . Więc siłą rzeczy będę posiadał mnóstwo PR z dziennych zbiorów których nijak nie mam co zrobić - no to rozglądam sie po sąsiadach , znajomych wrzucając PR - nie licząc się jakim kosztem . Po miesiącu regularnych wrzutek w perłe jednego gracza , którego nie znam, dostaję od niego prezent na głównym świecie - równowartość PR , które ja mu wrzuciłem - na moje perły . I teraz pytanie - czy to push ? Czy wymiana między serwerowa (nieświadoma) ? Jak chcecie ukarać takich graczy , którzy mogą mieć takie sytuacje ?
 

DeletedUser19326

Guest
To w końcu wymiana pr między światami jest legalna, czy nie? Bo trochę zgłupiałem.
 

DeletedUser21953

Guest
@Shelian jak zwykle niezbyt stanowczo, a to "z grubsza" a to "raczej ograniczony" , to znow "tej możliwości nie mogą w PELNI korzystać" , a powinni?. Z ta farma diamentow tez chyba nie do konca tak - tylko przy takim samym nicku, no chyba ze nie wiem jak wymienic sie przy takim samym nicku miedzy swiatami. Notabene nigdy nie korzystaelm z takiej wymiany. @Shelian - cytowana zmiana regulaminy tez jest nieprecyzyjana, gdyz brakuje w tym punkcie " Dozwolone jest korzystanie z wielu kont na Forge of Empires, lecz nigdy na jednym świecie" - informacji , ze pod tym samym nickiem (wtedy farma diamentow ma sens) - pamietam kiedys byla afera "lub czasopisma" - no chyba , ze sie myle. Co do informacji "nie rozumiem w jaki sposób zmiana dla wszystkich Graczy miałaby służyć........" - zastanowie sie nad tym, ale chyba nie potrzeba wyobrazni z Marsa aby to wytlumaczyc.
 

DeletedUser222

Guest
no chyba ze nie wiem jak wymienic sie przy takim samym nicku miedzy swiatami.
No chyba nie wiesz. Gracz A płaci graczowi B prki na jednym świecie, a gracz B płaci graczowi A na innym świecie. Może rozrysuję:
OuulQmk.png
 

kasia2389

Arcyksiążę
" Dozwolone jest korzystanie z wielu kont na Forge of Empires, lecz nigdy na jednym świecie" -
Poważnie?
upload_2019-6-9_15-4-34.png

No chyba nie wiesz. Gracz A płaci graczowi B prki na jednym świecie, a gracz B płaci graczowi A na innym świecie. Może rozrysuję:
OuulQmk.png
Jeśli na jednym z tych kont panuje zastój rozwojowy (czymkolwiek jest to w rozumieniu inno) to podpada pod paragraf o pushu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

shelian

Zespół FoE
Community Manager
To się nie zmieniło i jest tylko doprecyzowaniem na podstawie przykładu dla punktu 1.1

@Chodzonce Zuo jeśli znasz przypadki pushu, możesz zgłosić je za pośrednictwem systemu support. Pamiętaj, że nie zawsze to co z Twojej perspektywy wydaje się złamaniem Zasad musi nim być w rzeczywistości.

Jeśli chodzi o usuwanie treści, odsyłam do zasad forum.
 

DeletedUser7795

Guest
@Shelian z pewnością konto, które zatrzymało się na początkowych epokach i któro dodało prawie 2.000 PR to nie jest konto pushujące, weź mnie nie rozśmieszaj. Zgłaszałem takie konta wielokrotnie ale nie zrobiliście z tym nic poza zamieceniem pod dywan i odpisaniem "Dziękujemy, sprawdzimy to" / "Dziękujemy, przyjrzymy się temu".

Chyba możesz sprawdzić moje zgłoszenia jakie wysyłałem do was, prawda?
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Szczerze mówiąc nie zawsze. Jest wielu graczy, którzy zdecydowało się zrezygnować z opracowywania badań, ale rozwija konto w innych aspektach i w takim wypadku nie jest to push.

Tak, naturalnie, że mam wgląd. Jeśli masz zastrzeżenia do rozwiązania któregoś z nich - pisz śmiało na pw. Najlepiej to jednak zrobić jak sprawa jest jeszcze świeża.
 

DeletedUser7795

Guest
@Shelian

Jest wielu graczy, którzy zdecydowało się zrezygnować z opracowywania badań, ale rozwija konto w innych aspektach i w takim wypadku nie jest to push.

w tym masz rację, ale ja zgłaszałem takie konta, które nie robiły żadnych postępów w grze. Raptem postawiły kilka budynków ze swojej epoki aby coś tam w mieście stało. Zgłoszenia, które mam na myśli są stare, bo wysłałem je w listopadzie 2013 roku i w maju 2015 roku.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Obawiam się, że po takim czasie nie da się już tego sprawdzić.

Ze swojej strony mogę jedynie zapewnić, że wszystkie zgłoszenia są weryfikowane, a jeśli pojawią się wątpliwości lub zastrzeżenia do obsługi zgłoszeń - zawsze można poprosić o przekazanie zgłoszenia do mnie lub odezwać się do mnie bezpośrednio na forum.
 

ZjemCię

Wójt
Zgłoszenia, które mam na myśli są stare, bo wysłałem je w listopadzie 2013 roku i w maju 2015 roku.
O to może ja odpowiem :)
W lipcu 2015 miałem bana za push. Niska epoka, i sporo pr pchanych w perły innych użytkowników. Wtedy jeszcze arki nie było i 500 pr w czyjejś perle oddalonej o 6 czy 8 epok to push jak nic. Generalnie klops straszny, bo nie docierały argumenty, że ja nie chcę iść dalej z epoką i rozwijam się w inny sposób i sporo walczę i jestem w top ileśtam. Niska epoka, brak rozwoju = push.
Porozmawialiśmy sobie jednak z suportem, udowodniłem że np. od jednej osoby kupiłem surkę na perłę (dozwolone przez regulamin), u innego miałem spore zwroty z paczek pr i plany do pereł których nie miałem w mieście, a jeszcze innego wspierałem gdy byliśmy sąsiadami :D. Sporo czasu to zajęło - zresztą obsługiwała mnie Ashantes która do zbyt rozgarniętych nie należała w owym czasie ale przeanalizowali moją sytuację jeszcze raz i odblokowali konto.
Wniosek - jak mówią że sprawdzą to znaczy że sprawdzą i jeśli uznają że jest push to ban i wniosek nr2 - każda sprawa może być rozpatrzona indywidualnie - czyli tak jak mówią.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser11629

Guest
Są gracze, którzy jawnie przyznają się do wymian międzyświatowych na wszystkich światach! Rozbudowują tym sposobem swoje perły na głównym świecie. Zacznijcie w końcu działać w tej sprawie, chociaż szczerze wątpię, że cokolwiek się zmieni. W normalnym supporcie nie byłoby krycia swoich tylko likwidowanie graczy, którzy łamią zasady gry, a takie wymiany gdzie tylko główny świat czerpie korzyści, są łamaniem zasad.
Ja jestem takim graczem. Jawnie się, na forum, przyznaję. Jakie zasady łamię?

Mylisz wymiany międzyświatowe z multikontami i jeszcze się tym chwalisz, jakby było czym...
 

DeletedUser21953

Guest
To w końcu wymiana pr między światami jest legalna, czy nie? Bo trochę zgłupiałem.
No chyba nie wiesz. Gracz A płaci graczowi B prki na jednym świecie, a gracz B płaci graczowi A na innym świecie. Może rozrysuję:
OuulQmk.png
Akurat o tym nie bylo mowy, porownanie bylo do wspolnego stanu diamentow, gdzie powyzszy przyklad (akurat to znam) nie ma nic wspolnego. Wspolny stan diamentow jest tylko dla takiego samego nicka na roznych swiatach - ja tak mam i to jest legalne. Wymienic sie nie moge miedzy soba i to napisalem. Prosze czytac uwaznie.
 

DeletedUser20205

Guest
Obawiam się, że po takim czasie nie da się już tego sprawdzić.

Ze swojej strony mogę jedynie zapewnić, że wszystkie zgłoszenia są weryfikowane, a jeśli pojawią się wątpliwości lub zastrzeżenia do obsługi zgłoszeń - zawsze można poprosić o przekazanie zgłoszenia do mnie lub odezwać się do mnie bezpośrednio na forum.
Jest sobie gildia, która składa się z kilkunastu kont, wszystkie w epoce żelaza, niektóre mają Wyrocznię Delficką na jakichś niskich poziomach, inne nawet Wyroczni nie mają.
Od wielu miesięcy wszystkie te konta wpłacają jednemu graczowi (w innej gildii) po 10-20 PR w perły takie jak Arka (od 1 poziomu do 80), Kraken (od 1 poziomu do bieżącego), Arktyczna Oranżeria (od 1 poziomu do bieżącego), Świątynia Reliktów (od 1 poziomu do bieżącego) i inne. Co z tego mają? Nic, bo kończą na niepremiowanych miejscach.
Aha, niektóre z tych kont mają taką samą nazwę jak konto tego "dużego gracza", tylko różnią się numerkiem.
Czy to jest push, czy legalne działanie? Nawet zakładając, że to główne konto przekazuje mniejszym jakieś towary dla zachowania pozorów legalności, to sam fakt wpłacania przez wiele miesięcy i to, że te małe konta absolutnie się nie rozwijają (można to sprawdzić na foestats), chyba wystarczy? To zachowanie nie mieści się w żadnych ramach "normalnej gry".

Zgłoszenie wysłane 25 maja (czyli już 3 tygodnie temu), proceder nadal trwa w najlepsze, a support napisał standardowo "sprawdzimy to".

Nie rozumiem w sumie w czym problem, jak dla mnie ktoś mógłby i mieć 100 multikont i by mnie to nie bolało, no bo i w sumie dlaczego miałoby, nie daje mu to wcale jakiejś nieuczciwej przewagi, a jak komuś się chce tyle ogarniać to czemu nie.
Problem polega na tym, że to zwyczajne oszustwo. Ktoś zdobywa nieuczciwą przewagę, którą wykorzystuje np. w GvG albo wpływa to na rozwój gildii (szybciej zmienia epoki, daje więcej z GS czy z wypraw).
Gdyby twoją postawę przenieść na sport, to brzmiała by ona tak: a niech wszyscy się szprycują, przecież każdy ma takie same możliwości szprycowania.
Albo na grunt kryminalny: niech wszyscy kradną, przecież każdy ma takie same możliwości okradania innych.
Otóż są sytuacje, w których wolimy (jako społeczeństwo) aby nikt pewnych rzeczy nie robił.
A w grze legalizacja multikont i "pushowaina" do czego prowadzi? Ano prowadzi do wprowadzania botów, sprzedawania PR za pieniądze (jeden zbiera 1000 PR przez tydzień, a drugi kupi sobie za 2 zł 50 gr). I tracą na tym wszyscy - gracze, którym odechciewa się grać i właściciele gry, bo przecież oni sprzedają walutę premium ("diamenty") za prawdziwe pieniądze i jak w każdej grze zastrzegają sobie monopol na to.
 

DeletedUser20713

Guest
1."problem polega na tym, że to zwykłe oszustwo" nie wiem gdzie ty niby miałoby być oszustwo, możesz powiedzieć najwyżej, że jest to nie zbyt fajne, ale to nie jest oszustwo tylko dodatkowa praca.
2."a niech wszyscy się szprycują..." nie mam pojęcia jakim cudem przyrównałeś to do dopalaczy, jedno z drugim nie ma żadnego związku, ale jak już przyrównywać to do sportu to jeden zawodnik byłby gościem, który codziennie trenuje na siłowni, a drugi co drugi dzień i ten drugi mówił mu, że zdobywa nie uczciwą przewagę bo trenuje za dużo i ma przestać.
3."niech wszyscy kradną..." znowu bardzo głupie porównanie, tym bardziej, że przy pushu nikomu nic nie zabierasz, to porównanie byłoby adekwatne jak już do atakowania i plądrowania sąsiadów, to tam następuje coś takiego, a z tym nikt niema problemu.
4.legalizacja pushu nie prowadzi do żadnych botów, ani tym bardziej sprzedaży pr, a wręcz przeciwnie, skoro masz więcej możliwości ich zdobycia tym większa szansa na mniejszą ilość potencjalnych kupców, a boty? cóż możliwe, że pojawiła się większa ilość chętnych to korzystania z takowych, lecz nie wpłynęłoby to w żadnym stopni na ich (nie)legalność i znowu nie wiem skąd ci się wzięło, że legalny push=legalne boty, które w przeciwieństwie do pushu są prawdziwym oszustwem, dodam jeszcze, że zdarzyło mi się grać w grę, gdzie dosłownie każdy miał multikonta i nie było z tym żadnego problemu, żadnych botów czy oszustwa, każdy był zadowolony, włącznie z twórcami (wyjątkowo chciwymi swoją drogą), którzy dzięki temu mieli dodatkowy zarobek, bo ludzie dosyć często z chęcią wydawali kasę również na swoje farmy czy poboczne konta.
5.co do sprzedawania waluty premium, to warto byłoby zauważyć, że możesz sobie do woli tworzyć farmy diamentów, a na tym twórcy tracą zdecydowanie bardziej aniżeli na tym, że byłaby jeszcze mniejsza chęć do kupowania pr'ów, która i tak jest prawdopodobnie bliska zeru, natomiast tak jak wspomniałem w punkcie 4 z pewnością znaleźliby się ludzie, którzy z chęcią coś tam sobie dokupili i na farmie.
 

DeletedUser7795

Guest
Przykład podany przez @Feliks Leon to push, który należy zwalczać blokując zarówno konta wspomagające jak i konto, które czerpie te PR. Support nie robi z tym nic, bo albo ma to w przysłowiowej d*pie albo kryje tych graczy.
 

DeletedUser20205

Guest
Blucian nie nauczył się cytować, bo pewnie nie chce żebym dostął powiadomienie. To ja też nie będę cytował.
1. Tak, to jest oszustwo. Gra jest projektowana tak, żeby grać samodzielnie, a nie wspomagać się dodatkowymi kontami. Poza tym łamanie regulaminu w tego typu sprawach to właśnie oszustwo. Wymiany międzyświatowe są niefajne, ale nie nazywam ich oszustwem, bo są legalne. Choć z tego co tu czytam, w innych wydaniach językowych gry te wymiany są zakazane, a więc tam są oszustwem.
2. Normalnie to porównałem. Dlaczego nie miałbym porównać? Sytuacja jest zupełnie analogiczna. Za to twoje porównanie nijak nie przekłada się na grę. Odpowiednikiem sportowca, który trenuje całymi dniami jest gracz, który siedzi całymi dniami w grze, ustawia produkcję na takie cykle, które są najbardziej opłacalne, szuka gdzie zarobić PR w taki czy inny sposób, robi setki zadań powtarzalnych - ten gracz uczciwie pracuje na swój sukces. A odpowiednikiem typka który trenuje rzadziej albo krócej jest gracz, który rzadziej wchodzi do gry, rzadziej szuka okazji do zarobku, nie chce mu się przewijać zadań powtarzalnych. Odpowiednikiem "sportowca", który się szprycuje, jest gracz, który nieuczciwie się rozwija - korzysta z botów, multikont itp.
3. I znów głupi komentarz. Czy sportowiec, który się szprycuje coś zabiera sportowcowi, który się nie szprycuje? Fizycznie nie, ale jeśli w zawodach zajmie wyższe miejsce, to jest to nieuczciwe. I tak samo tutaj, ktoś spędza dużo czasu w grze, pracuje na rozwój swojego miasta, a drugi pozakłada sobie 10 kont, nic na nich nie robi, wpłaca sobie z każdego po 10 PR 2 razy dziennie i już jest 200 PR do przodu. Rozwija się szybciej niż uczciwy gracz i odnosi korzyści. Może w tej grze element rywalizacji nie jest duży, ale jest.
4. Oczywiście, że prowadzi - ten kto umie zdobyć bota i obsłużyć go, ten kto pozakłada wiele kont, ten kto może sobie pozwolić na zostawienie uruchomionego komputera na cały dzień, ten jest w stanie masowo sprzedawać PR. Nie każdy ma czas lub ochotę albo ma moralne opory przed tym, żeby tworzyć sobie dziesiątki kont, z których będzie się "pushował". Kończy się to tym, że "wygra" (o ile można mówić o wygranej w tej grze) ten, kto ma więcej multikont albo zapłaci innym, którzy te multikonta prowadzą. Przy tysiącach graczy zawsze znajdzie się ktoś, kto za takie rzeczy zapłaci. I nie wiem co do tego wszystkiego mają inne gry, w które grałeś. Tutaj push jest zakazany, ale niestety z egzekwowaniem tego zakazu bywa różnie.
5. Nie do woli. Możesz mieć tyle miast, ile jest światów. I nie wiem jak to ma się do pushu. To, że twórcy gry pozwalają nam łatwo zdobywać diamenty i stworzyli grę tak, że pula diamentów jest wspólna dla wszystkich światów (przecież nie musi być), to wyłącznie ich sprawa i dobra/zła wola.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Jest sobie gildia, która składa się z kilkunastu kont, wszystkie w epoce żelaza, niektóre mają Wyrocznię Delficką na jakichś niskich poziomach, inne nawet Wyroczni nie mają.
Od wielu miesięcy wszystkie te konta wpłacają jednemu graczowi (w innej gildii) po 10-20 PR w perły takie jak Arka (od 1 poziomu do 80), Kraken (od 1 poziomu do bieżącego), Arktyczna Oranżeria (od 1 poziomu do bieżącego), Świątynia Reliktów (od 1 poziomu do bieżącego) i inne. Co z tego mają? Nic, bo kończą na niepremiowanych miejscach.
Aha, niektóre z tych kont mają taką samą nazwę jak konto tego "dużego gracza", tylko różnią się numerkiem.
Czy to jest push, czy legalne działanie? Nawet zakładając, że to główne konto przekazuje mniejszym jakieś towary dla zachowania pozorów legalności, to sam fakt wpłacania przez wiele miesięcy i to, że te małe konta absolutnie się nie rozwijają (można to sprawdzić na foestats), chyba wystarczy? To zachowanie nie mieści się w żadnych ramach "normalnej gry".

Zgłoszenie wysłane 25 maja (czyli już 3 tygodnie temu), proceder nadal trwa w najlepsze, a support napisał standardowo "sprawdzimy to".

Jeśli wszystko jest jak opisałeś naturalnie, że jest to multi i push i nie jest zgodne z zasadami gry. Jeśli chodzi o same zgłoszenie - innej odpowiedzi tutaj nie uzyskasz, na temat wyniku obsługi zgłoszenia poinformować nie możemy ze względu na politykę prywatności. Zapewniam jednak, że wszystkie zgłoszenia są weryfikowane.
 

DeletedUser20713

Guest
1. jeszcze raz, to nie oszustwo, lecz tak to łamanie regulaminu, jednakże jedno nie równa się drugiemu, czy jak będę kogoś obrażać to to też jest oszustwo bo łamię regulamin? oczywiście nie. https://sjp.pwn.pl/slowniki/oszustwo.html masz tutaj definicję oszustwa gdybyś jeszcze miał jakieś wątpliwości w tej sprawie.
2. Jest zupełnie nie analogiczna, byłoby takie odnośnie botów/cheatów gdyż to one są takimi dopalaczami, multikonta zaś mimo, że również "dają kopa" wynikają z pracy nie dopalaczy, natomiast jeżeli chodzi o graczy leniwych, to tacy zdecydowanie nie będą przejmować się zakładaniem drugiego konta skoro nie chce im się, lub nie mogą się nawet dobrze "zaopiekować" swoim głównym kontem.
3. "i znów głupi komentarz". Sam to porównałeś do kradzieży.

Nie twierdzę, że gra ma oficjalnie przyzwalać na takie zagrywki, bo nie ma, z tym że widać na pierwszy rzut oka czy ktoś wkłada w to dużo pracy czy ma wylane i o ile tego typu konta tak samo jak te nieaktywne od dłuższego czasu powinny być usuwane, tak ktoś kto wkłada w to mnóstwo pracy w pełni zasługuje na swoje zyski.

4. oczywiście, że nie, różnicy żadnej nie będzie, ludzie którzy chcą i są w stanie korzystać z botów będą to robić nie zależnie od tego na ilu kontach sobie będą mogli to robić, ponadto ująłeś to w sposób jakoby przyzwolenie na farmy miało prowadzić do przyzwolenia na boty i to z tym się przede wszystkim nie zgadzam. Populacja osób kupujących pr'y się zmniejszy skoro będą łatwiej dostępne, nie na odwrót. Ponadto nikt z nikim nie wygra bo gra mimo wszystko jest bardzo przyjazna w kwestii ataków i push nie robi w tym żadnej różnicy.
A inne gry do tego mają bardzo dużo, z tego z czego się uczymy i wyciągamy najwięcej wniosków jest historia i podobne przypadki, co za tym idzie analizując i zastanawiając się nad innymi przypadkami możemy dojść do tego czy naprawdę coś jest takie złe/dobrze czy też nie.
5. tego chyba nawet nie trzeba komentować, niszczy to samo siebie. i tak to jest ich sprawa i dobra wola nie zmienia to jednak faktu, że na tego typu farmieniu tracą dużo i zdecydowanie więcej, a podałeś utratę zysku jako argument.

Ponadto po prostu nie chciało mi się bawić w normalne cytowanie, ogarnięcie tego w sensowny sposób zajęłoby mi kupę czasu i nerwów, a powiadomienie i tak powinieneś dostać, chyba że masz inaczej ustawione w ustawieniach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry