Zasady forum

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3

Guest
Zasady forum

1. Forum jest miejscem, gdzie spotykają się użytkownicy społeczności Forge of Empires oraz inni zainteresowani. Aby utrzymać kulturę, porządek i komfort konwersacji powstał ten zbiór zasad. Każdy z użytkowników forum ma obowiązek stosowania się do niego, aby utrzymywać forum w ładzie oraz zapewnić sobie i innym przyjemność płynącą z jego użytkowania.

2. Obowiązkiem każdego użytkownika jest przestrzeganie zasad netykiety* odnoszących się do forów internetowych. W Forum Forge of Empires nie wolno jej naruszać.

3. Czasami na podforach występują dodatkowe regulacje, które zmieniają bądź uzupełniają w mniejszym lub większym stopniu niniejsze zasady. Należy się do nich stosować, aby zapewnić odpowiedni poziom całego forum.

4. Każdy użytkownik może używać na forum tylko jednego konta, dzięki temu każdy zawsze wie z kim rozmawia.

5. Nie wolno na forum umieszczać żadnych treści niezgodnych z prawem, erotycznych, odrażających, dyskryminujących, obraźliwych, skrajnych politycznie albo w inny sposób naruszających zasady współżycia społecznego.

6. Forum nie służy do prowadzenia kampanii reklamowych. Dlatego w całym forum dozwolone są jedynie linki, które nie mają na celu reklamowania czegokolwiek ani czerpania korzyści materialnych przez użytkownika forum. Linki referencyjne mogą odnosić się tylko do produktów InnoGames.

7. Forum nie służy do dyskusji o blokadach czy też ostrzeżeniach otrzymanych w grze albo na samym forum. InnoGames prowadzi w tej kwestii zamkniętą politykę. Także skargi, odwołania, podejrzenia i komentarze związane ze sposobem wykonywania swoich zadań przez obsługę gry lub forum powinny być zgłaszane poprzez support, gdzie zostaną skierowane do odpowiednich osób nadzorujących pracę zespołu.

8. Jest bardzo ważne, by każdy użytkownik wiedział kto na forum jest kim. Dlatego nie wolno w żaden sposób wprowadzać zamieszania sugerując fakt bycia członkiem zespołu Forge of Empires, gdy nie jest to prawdą.

9. Czasami, w celu przywrócenia ładu na forum, członek obsługi może udzielić ostrzeżenia użytkownikowi naruszającemu niniejsze zasady lub zasady dobrych obyczajów. W razie braku pozytywnej reakcji, prawa użytkownika w forum mogą zostać, w zależności od nadużycia, ograniczone lub całkowicie odebrane (konto użytkownika może zostać zablokowane lub usunięte), aby nie utrudniać korzystania z forum innym użytkownikom.

10. Informacje osobiste,
Ze względów bezpieczeństwa zamieszczanie postów zawierających osobiste informacje, takie jak adresy domowe, numery telefonów oraz inne które mogą pomóc w identyfikacji autora lub innych użytkowników jest zabronione. Oznacza to między innymi również zakaz publikacji zdjęć lub grafik zawierających takie informacje, ale również mogących wskazywać miejsce zamieszkania jak np. zdjęcie szkoły.

11. Zasady te mogą się zmienić w każdej chwili. Jeśli tak się stanie, użytkownicy zostaną o tym poinformowani w stosownym ogłoszeniu.

Pracownicy InnoGames GmbH i upoważnione przez nich osoby zastrzegają sobie prawo do usuwania, zmiany, przenoszenia lub zamykania dowolnej wiadomości, tematu lub innej treści bez podania przyczyny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Odp: Zasady forum

*Netykieta forumowa:


* Nie rejestruj się nickiem innej osoby - bądź oryginalny.

* Pomyśl zanim coś wyślesz - tak Cię widzą jak piszesz.

* Wyrażaj swobodnie swoje poglądy, ale pamiętaj że inni mają to samo prawo.

* Nie utrudniaj życia innym użytkownikom forum. Żyj i pozwól żyć. Koegzystuj.

* Cokolwiek piszesz, pisz w sposób kulturalny i na temat.

* Forum wymyślono do dyskusji, nie wyładowywania złych emocji i frustracji, dlatego nie szukaj tutaj "worków treningowych". Pamiętaj też, że możesz trafić na silniejszego od siebie.

* Nie mów, jeżeli nie masz nic mądrego do powiedzenia - nie pisz, jeżeli nie masz nic mądrego do napisania.

* Nie używaj wulgaryzmów, słów niecenzuralnych i przekleństw. To, że coś wykropkujesz albo przekręcisz nie zmienia faktu, że słowo pozostanie nieodpowiednie.

* Bądź wyrozumiały dla współużytkowników i wykazuj się empatią. Nie jesteś najważniejszy na świecie.

* Jeżeli ktoś wyraźnie próbuje kłócić się z Tobą dla samej kłótni - zignoruj go i zaraportuj post. Okazujesz w ten sposób dojrzałe podejście, a w dodatku nie tracisz czasu.

* Pisanie samymi DUŻYMI LITERAMI jest odczytywane jako KRZYK! Zatem nie krzycz.

* Pisz "po ludzku". Wszelkie potworki, jak "p0k1ik4sh?", pisanie na przemian DuŻyMi I mAłYmI literami, nadużywanie kolorów, nagminne olewanie ortografii i interpunkcji jest źle widziane i ośmiesza autora.

* Wstawianie 20 emotikon pod rząd jest niepotrzebne. Emotikony służą do wyrażenia emocji w tekście, nie do jego wątpliwego upiększania. Używaj ich też mądrze i adekwatnie do tonu wypowiedzi, by inni zrozumieli dobrze Twoje intencje.

* Cytowanie całej, długiej wypowiedzi tylko po to, by odnieść się do jednego zdania jest bez sensu - nikt go nie będzie szukał. Cytuj tylko dokładnie te elementy, do których chcesz nawiązać.

* Dbaj o porządek - zakładaj tematy w odpowiednich działach. Nadawaj tematom tytuły, które krótko i rzeczowo będą odzwierciedlać ich treść.

* Nie twórz kilku postów pod sobą w krótkim odstępie czasowym. Jeżeli tuż po napisaniu posta wpadnie Ci do głowy jeszcze jakaś myśl - dodaj ją do już istniejącej wiadomości.

* Pamiętaj, że tak naprawdę w internecie nikt nie jest anonimowy (nie, neostrada ze zmiennym IP nic nie daje)! Zawsze można dojść do tego kto, co, skąd i kiedy.
 

DeletedUser8110

Guest
Obowiązująca na forum polityka spoilerowa:

Przed eventem
- Dozwolona jest dyskusja w temacie "Co w trawie piszczy...?" z zastrzeżeniem, że spoilery muszą być opatrzone tagiem "spoiler" w bbcode. Dyskusja może ogólnie dotyczyć nowych NPCów czy nagród, ale nie mogą to być gotowe informacje o zadaniach ani ich rozwiązaniach.

Po rozpoczęciu eventu - Obsługa ze swojej strony nie będzie udzielać informacji o nagrodach, zadaniach ani ich rozwiązaniach. Dopuszczalna jest jednak wymiana takich informacji między graczami i umieszczanie ich na forum zarówno w temacie w Dyskusjach "Co w trawie piszczy...?" jak i w wyznaczonym temacie eventowym w dziale Komentarzy. W każdym przypadku informacje muszą być umieszczone w tagach "spoiler" w bbcode.

Mamy nadzieję, że umożliwi to spokojną grę i wymianę informacji zarówno tym, którzy chcą skorzystać z wiedzy innych jak i graczom samodzielnie podejmującym wyzwania.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Do Zasad forum został dodany następujący punkt:

10. Informacje osobiste,
Ze względów bezpieczeństwa zamieszczanie postów zawierających osobiste informacje, takie jak adresy domowe, numery telefonów oraz inne które mogą pomóc w identyfikacji autora lub innych użytkowników jest zabronione. Oznacza to między innymi również zakaz publikacji zdjęć lub grafik zawierających takie informacje, ale również mogących wskazywać miejsce zamieszkania jak np. zdjęcie szkoły.
 
Do góry