Pustoszejące kontynenty ? :(

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser193
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser193

Guest
Jestem ciekawa czy u Was jest tak samo, czy tylko ja tak pechowo trafiłam :(
Kiedy zaczynałam swoją grę, byłam coś koło 40 miejsca, teraz jestem pierwsza, ale wcale nie jestem dumna, ani mnie to nie cieszy. Co prawda nadal jest 80 osób na kontynencie, ale grających nas została tylko czwórka. Kilka dni temu przestał grać najlepszy z nas, a trzej pozostali mają o ponad połowę mniej punktów niż ja. Handel w zasadzie nigdy u nas nie istniał. Zdążyłam z najlepszym wymienić 2 razy towary i to wszystko. Panowie którzy są na moim kontynencie w zasadzie się nie rozwijają tylko walczą, więc nie mam co marzyć o wymianie handlowej z nimi. Ponieważ ja nie walczę tylko negocjuje, potrzebuję bardzo dużo surowców, a terenu mam mało, bo powiększenia za medale są dla mnie nieosiągalne. Moja gra teraz w zasadzie polega na baaardzo długim czekaniu na potrzebny surowiec, burzeniu stawianiu nowego i znowu czekaniu. Ale jest i też coś pozytywnego ;) - nikt mnie nie napada :haha: Przez to że nie mogę handlować, to w zasadzie mogę albo czekać miesiącami aż nazbieram odpowiednią ilość danego surowca do gry i wtedy burzyć i stawiać coś nowego, albo w kółko stawiać i burzyć aby tylko posunąć się choć o jeden krok do przodu.
Tak sobie policzyłam (jestem teraz pod koniec wczesnego średniowiecza) że potrzebuję jeszcze około 6 tys różnych surowców. Biorąc pod uwagę ilość potrzebnej ludności i ich zadowolenie, przy terenie jaki mi gra oferuje (bez zakupu diamentów) grając każdego dnia mam jakiś rok gry już zapewniony :)
Nie chcę walczyć, grałam w Runes of Magic i inne gry gdzie podstawą była walka, ta gra zachęciła mnie swoją odmiennością, tym że proponowała dwie drogi rozwoju, ale coś mi się wydaje że chyba w obecnej wersji nie daje szans rozwoju bez walk. Chociaż może są takie kontynenty gdzie ludzie nie zniechęcają się i grają i wtedy to wszystko całkiem inaczej wygląda. Myślałam o zmienię kontynentu, ale szkoda mi tego co już osiągnęłam, a i gwarancji nie mam żadnej że znowu nie trafię na wymarły kontynent.
A jak jest u Was i jak sobie radzicie?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Dobrze sobie radzę. Co fakt względnie aktywnych jest 14 osób i nawet handel idzie bez problemów większych. Ja wynegocjowalem 3/4 wszystkich prowincji ale Ci powiem ze się to średnio opłaca. Postaw kilka 2-3 bud z łucznikami i nimi podbijasz aż do wiezy jesieni sredniowiecza..No tak.ale nie wojujesz..Przemóż się i zacznij chociaż do podbijania prowincji ;) pierwsze 3 tereny do odkrycia z medali to nie problem, dopiero jak trzeba 200 zebrac to mozna sie zmeczyc. :) Mnie ciekawi gdzie Ty te 6000 surowców naliczyłaś :p i ciekawe ile z nich przypadło na jesień średniowiecza ;)

W każdym razie powodzenia ;) No i przypomnij mi swój nick w grze ;d
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

U mnie zapowiada się to samo... tylko kilku garczy jakoś tam rośnie, ale to jest naprawdę jakoś tam...
grając 2 dzień bez diamentów od początku gry mam 2500 pkt, natomiast gracz na 2 miejscu ma 500 pkt...
sugerowałbym migrację (już widziałem gdzieś ten pomysł na migrację...) lecz polegająca na tym że kontynenty byłyby podzielone na przedziały tj. każdy kontynent może pomieścić 500 graczy - i migracja następuje według rankingu (500 graczy na 1 kontynencie, kolejne 500 na kolejnym .. i tak do końca)
 

DeletedUser193

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

do re mi fa sola :p , ale widziałam Bartoszku że sobie juz sam przypomniałeś i tak jak prosiłeś napisałam :)

PCSernik widzę że u Ciebie też spora różnica w punktach. Myślę że nawet handel między graczami w gildii już by wystarczył. Tam, jeśli ktoś rezygnuje z gry można go usunąć, a na jego miejsce przyjąć kogoś nowego. W gildii jest 80 miejsc i na kontynencie też, może to po prostu gildie zmienić w kontynenty ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

No nie mów że przewijałaś ranking do momentu aż mnie znajdziesz :D?
 

DeletedUser193

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

No nie aż tak zdterminowana to ja nie jestem ;) wywnioskowałam to z tego co napisałeś :?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Ooo to u mnie nie jest aż tak źle. Pierwsza dziesiątka graczy rozwija się naprawdę szybko, handel też jest dosyć przyzwoity... :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

gildia=kontynent = możliwość podbicia tego kontynentu=gildii= BONUSY!!

ahh marzyciel :D

Jak jest 10 osób to nie jest źle.jak 4 to tragedia.. do re mi fa so la si dooo :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

gildia=kontynent = możliwość podbicia tego kontynentu=gildii= BONUSY!!
= lord of ultima :p
nie nie nie... kontynent i gildia musi być oddzielne - system migracji naprawiłby niedopatrzenie twórców dot. pustoszejących kontynentów :)
 

DeletedUser1017

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

był pomysł by kontynenty były uzupełniane, a nie grający gracze wywalani z kontynentu. Chyba to dużo dużo lepszy pomysł niż sprwadzanie kontynentu do poziomu gildii??
 

DeletedUser193

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Oczywiście że lepszy pomysł. Opuszczone konta powinny być likwidowane, ale jeszcze potrzebny jest handel, bo jak przyjdą nowi gracze, to raczej nasza 4 z nimi nie pohandluje sobie w najbliższej przyszłości. Mieszanie graczy, to chyba nie najlepszy pomysł, bo tam gdzie więcej ludzi gra, tak jak na przykład u Karoli, to zdążyli się już poznać, ułożyć sobie wszystko i pewnie nie będą mieli ochoty się "rozstawać";)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Bremenka - piekna nieznajoma:} Musisz uzbroic sie w cierpliwosc,admini gry napewno cos wymysla.Prawdopodobnie za jakis czas bedziemy pakowani do ladowni i przewozeni na inne kontynenty.Mysle ze beda nas upychac wedlug miejsca w rankingu.Dodam ze ja juz zaczolem hamowac ,aby niesiedziec razem z nimi {perwszej 30-tki}na jednej wyspie co sporo kasy w ta gre wsadzili.Trzymam sie 3-4 dziesiatki :}Bo ciezko jest wygrywac z takim graczem.{zaznaczam ze niemam nic przeciwko,wkoncu ktos ta gre musi sponsorowac :}]Z moich obserwacji wynika ze popelnilas blad.Otoz ja od samego poczatku kasalem graczy z kontynentu,-cel byl prosty (mimo ze dostawalem np 16zlota, minus odbudowa wojska zamiast 20 za gwiazdke }zamieszac,wzbudzic adrenaline.Aby niepopadli w znuzenie graEfekt- mysle ze chyba 10-15 gra.A co wazne konsoliduja sie {gildia} Jestem preciw zrobieniu z kontynentu 1 gildi,to byloby po grze.dopisek:Jezeli zrobia mozliwosc handlowania i walki z kazdym w grze wtedy moga nas exmitowac gdziekolwiek i zkim kolwiek:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Ja ich napadam dla rankingu pvp.. zawsze to kilka punktów do przodu :p najpierw chciałem wyfarmić cały kontynent, ale skoro u ja mam 65 tyś pkt a koleś na 2 miejscu 8 tyś. to stwierdziłem że nie ma sensu się męczyć i ciągle farmić :p
Pytacie po co farmię? Po medale :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Ja ich napadam dla rankingu pvp.. zawsze to kilka punktów do przodu :p najpierw chciałem wyfarmić cały kontynent, ale skoro u ja mam 65 tyś pkt a koleś na 2 miejscu 8 tyś. to stwierdziłem że nie ma sensu się męczyć i ciągle farmić :pPytacie po co farmię? Po medale :D
To tez sposob na gre,ale trudnosci w handlu nadrabiasz buldozerem i murarka:) Czyli jestem szczesciazem,bo trafila mi sie na kontynecie wspołlokatorka do handlu.Co prawda mam jeszce jednego ale on zaczyna odstawac w epokach{moze dogoni} :(Mam nadzieje ze admini wprowadza handel wewnatrz gildyjny.Bo przy ewentualnych emigracjach miedzykontynentalnych,potraca niektorzy stalych i slownych dostawcow materialow.:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

No ja na handel zbytnio liczyć nie mogę :(
 

DeletedUser193

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Dziękuję Bonifacy ;} jak miło :)
Ja jakbym miała dobry kontynent, to też bym nie chciała żeby mnie ktoś przenosił. Wypracowuje się układy, poznaje ludzi i nikt nie ma ochoty wtedy tego tracić i zaczynać od nowa. Myślę że najważniejsze co teraz powinno być wprowadzone do handel wewnątrz gildii.
PCSerniczku całe szczęście że masz dużo więcej punktów niż ja, bo nie będziesz miał okazji u mnie sobie farmić ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

To tylko punkty rankingowe :p btw procarze = moc... no ... chyba że trafią na armię ballist - tak jak mam teraz ;( muszę szykować inne wojsko na te stosy drewna... (6 ballist i 2 włóczników) a ja dopiero procarzy mam :D (no .. za chwilę będzie konnica ;P)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Bremenka zawsze jestem szarmancki do kobiet,to taka moja przypadosc.:)PCSernik konnica jest do niczego,kup ten teren lub zrob balisty.ja chyba 3 balistami to zobylem+procarze
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

wiem że do niczego, tym bardziej że tam włócznie są... czekam na ballisty, no ale muszę konnice opracować aby zrobić ballisty :(
P.S Bremenka, wątpię żebym Cie dał radę farmić... a nawet jeśli, to wolałbym pohandlować,
bo nie ładnie jest farmić kogoś kto Ciebie nazywa "Serniczkiem" :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser193

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Szarmancki wspaniały orzeł w koronie, słodki Serniczek z nowym zniewalającym uśmiechem i mój rozśpiewany LocBane ;}:);} nie, mając takich przyjaciół, nawet jakbym została sama na kontynencie, to nie przestanę grać :D Jeśli tylko wprowadzą migrację, to uciekam do Was :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Niom, zapraszamy Cię sympatyczna Bremenko, btw avatar robiłem w paincie :D ale wiem, wyszedł niesamowicie niesamowity :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Tylko powiedz kiedy a przygarniemy cie z sernikiem do gildi.mamy juz 2 kobietki w RH takze jak ty dojdziesz urzadzimy bibe :)
Ide wstawic szampana do lodowki, a serniczka wysle po kawior do ruskich.CHyba jeszcze jacys zostali po klesce z Grekami :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Spoko Bonifacy, kawioru mamy pod dostatkiem, btw mam nadzieje że lodówka była włączona :D
A kobieta w gildii to dobra sprawa - nie wiedzieć czemu ale przyciągają ludzi do gildii w grach jeszcze bardziej niż pozycja w rankingu :D
 

DeletedUser3

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Szarmancki wspaniały orzeł w koronie, słodki Serniczek z nowym zniewalającym uśmiechem i mój rozśpiewany LocBane ;}:);} nie, mając takich przyjaciół, nawet jakbym została sama na kontynencie, to nie przestanę grać :D Jeśli tylko wprowadzą migrację, to uciekam do Was :)

Nikt nie powiedział, że będzie dowolność wyboru w kwestii migracji. Tak więc niestety muszę ostudzić zapał.

BTW: przestańcie aż tak bardzo offtopować. W końcu macie prywatne wiadomości od "słodzenia" sobie ;).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pustoszejące kontynenty ? :(

Spoko, ja ostatnio trochę przyspamowałem na forum.. ech. To dlatego że lubię pisać :D No ale ok, już nie będę (to wina braku czatu na grze! :<)
 
Do góry