Punkty za kolejne poziomy pereł

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11683
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser6174

Guest
ja porównując trudność bez diamentów widzę, że Perły o wiele trudniej postawić, a im więcej o tym myśle... nawet za mało te lvl Pereł dają
Powiem Ci że nie masz racji. Zdobycie 50 poziomu perły i jego rozbudowanie na pewno zajmie Ci mniej niż 200 lat, nawet jeśli będziesz zdobywał plany przez motywie i budowanie perły innych graczy. Ja od wejścia Alkatraz zdobyłem 18 zestawów więc na upartego za jakieś 10-15 lat mógłbym mieć 50 poziom. Niestety aby osiągnąć ten sam efekt przy pomocy walk zajęło by mi to ponad 200 lat. Rachunek matematyczny jest prosty.
Właśnie dlatego ranking jest bez sensu bo jest P2W. Ty jako free player za podniesienie perły do 15 poziomu dostaniesz tyle co nic. Chcesz zdobywać wymienione biliony punktów to musisz mieć perłe na 50 poziomie czego nie osiągniesz bez wydawania realnych pieniędzy. Jednym słowem ranking jest tylko dla graczy płacących.

- - - Zaktualizowano - - -

Nie zapomnij też że Punty ze perłe można sobie kupić, a punktów za walki już nie. To jest to co zabija ten ranking i porównywanie "stopnia trudności osiągnięcia danego elementu bez diamentów" nie ma tutaj sensu, skoro ów efekt można osiągnąć/kupić przy pomocy diamentów. Punkty mają być za aktywność w grze a nie za zakup diamentów.
 

DeletedUser6174

Guest
Mam dla was screena, z serwera francuskiego:
http://zapodaj.net/images/c48be0d631e37.jpg

Ten gracz ma dużo świątyń wiedzy. Od dobrobytu ludziom się poprzewracało w głowach.

No i właśnie tak wygląda ranking, wcale nie trzeba być aktywnym graczem. Po co komu domki i budynki produkcyjne? Po co wojsko? Kupujesz za $ świątynie wiedzy i plany do pereł, logujesz się raz dziennie i jesteś najlepszy na świecie.
 

DeletedUser11683

Guest
No i właśnie tak wygląda ranking, wcale nie trzeba być aktywnym graczem. Po co komu domki i budynki produkcyjne? Po co wojsko? Kupujesz za $ świątynie wiedzy i plany do pereł, logujesz się raz dziennie i jesteś najlepszy na świecie.
Możesz zobaczyć ten zapodany obrazek? Ja cały czas dostaję "zakaz hotlinkowania" :/
 

bartekmod

Książę
Zbigniew wytłumacz mi jak rozumiesz swoje zdanie... "Nie zapomnij też że Punty ze perłe można sobie kupić, a punktów za walki już nie"?? negujesz możliwość uzdrawiania i zmartwychwstania jednostki za diamenty? bo to jest dostępne czyli tak na prawdę kupujesz sobie punkty za walkę

przeczytaj co napisałem odnosząc się do postu Natalii...
możemy usunąć z gry Perły a dalej diamentowcy będą mieli przewagę, ile walk wykonasz wydając diamenty na jednostki (uzdrawianie i wskrzeszanie), gdzie kliknięcia walka -> automat > uzdrawianie -> walka automat uzdrawianie... licząc walkę jedną na 10 sekund, wojujesz całą dobę i uzyskasz ponad 8,5 tysiąca walk...

Ty tutaj ciągle podnosisz temat czasu, a ja podnoszę kwestię trudności
jaki jest problem w pokonaniu rywala w walce? odrobinę taktyki i zdrowego rozsądku wystarczy, nawet bez tego metodą prób i błędów nauczysz się co daje wygraną (i to prawie bez strat w jednostkach, co najwyżej będą ranne), i za co chcesz tutaj dawać dużą ilość punktów? za mało skomplikowany element gry? przeprowadzenie dużej ilości walk będzie wymagało czasu, zgoda, ale nie powoduje to, że pojedyncza walka nagle staje się skomplikowana, jest prosta

porównajmy to tak:
Perła do 10 lvl - komplet planów + towary vs PR na technologie + towary do zdobycia budynku wojskowego
Perła do 11 lvl - nowy komplet planów vs hmm, postawienie budynku wcześniej zburzonego? nie wymaga nowych PR (odblokowany tech jest dany raz na zawsze)
każdy kolejny poziom Perły to komplet planów, czyli motywka, PR w inne Perły (wciąż losowość wypadania planów tylko utrudnia) za każdym razem musisz wydać sporo punktów w Perły innych, do tego PR potrzebne Twojej Perle z lvl na lvl się zwiększają... utrudnienie...
każda kolejna walka ma ten sam poziom trudności, każdy kolejny lvl Perły zwiększa poziom trudności w zdobyciu go
nie licz czasu, tylko trudność
 

DeletedUser8110

Guest
Pozwolę sobie przenieść do Dyskusji, jako że widzę spore zainteresowanie tematem :)
I odnosząc się jeszcze do pierwszego posta w temacie - jest szansa, że w jednej z najbliższych wersji zniknie problem z niemieszczącymi się w okienku liczbami :)
 

DeletedUser11683

Guest
Skopiuj link i wklej w oknie z adresem strony
Zbyt tępy jestem. Jakbym nie kombinował z kopiowaniem linka i wklejaniem, to albo dostaję brak pliku albo zakaz hotlinkowania.

jest szansa, że w jednej z najbliższych wersji zniknie problem z niemieszczącymi się w okienku liczbami :)
Zostanie zmniejszona liczba punktów, poszerzone okienko (tylko na jak długo to wystarczy przy przyrostach rzędu kilku bilionów punktów/kilka poziomów perły) czy sposób wyświetlania liczby (np. 3.667E18) :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
możemy usunąć z gry Perły a dalej diamentowcy będą mieli przewagę, ile walk wykonasz wydając diamenty na jednostki (uzdrawianie i wskrzeszanie), gdzie kliknięcia walka -> automat > uzdrawianie -> walka automat uzdrawianie... licząc walkę jedną na 10 sekund, wojujesz całą dobę i uzyskasz ponad 8,5 tysiąca walk...
Ja tak mogę nawet bez uzdrawiania :) wierz mi bez wydawania diamentów też mogę walczyć dłużej niż pozwala mi na to limit mojego wolnego czasu. Jak ktoś wie jak, to walczy bez straty jednostek a jak ma ich 1000 w zapasie to może walczyć cały dzień :) : wniosek diamenciaż i free player mają równe szanse, o ile free player wie co i jak.

Niestety jeśli chodzi o perły to równych szans już nie ma, ja nie jestem w stanie odblokować w 1 dzień 50 lvlu… proste.

Ty tutaj ciągle podnosisz temat czasu, a ja podnoszę kwestię trudności
jaki jest problem w pokonaniu rywala w walce?
Pamiętaj że czas też jest wyznacznikiem trudności. Proste zadanie trwające bardzo długo jest mniej opłacalne niż trudniejsze zadanie trwające krótko.

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem wcześniej. Patrząc na swoje własne postępy jestem w stanie stwierdzić co ile czasu mi zajmuje. Zdobycie 500.000.000 punktów przy pomocy rozbudowy pereł zajmie mi max 10-15 lat (a może wyrobie się w 3-5), natomiast zdobycie tej samej ilości punktów za walki zajmie mi 214 lat!!!!!!!! (no może 100lat jak będę cały wolny czas poświęcał na walki i nic więcej) Widzisz różnice?

Według mnie trudniej jest zrobić xxx milionów walk siedząc xxx godzin dziennie przed komputerem przed 200lat, niż logować się 2-3 razy na dobe i wrzucać PR w perły (swoje albo czyjegoś alka) przez 10 lat. Tak jak pisałem czas też jest wyznacznikiem trudności, który w tym przypadku ogranicza twoje postępy długością twego życia - jednym słowem człowiek żyje zbyt krótko żeby osiągnąć walkami to co może przy pomocy pereł.

Jeśli mówisz że nie ważny jest czas tylko stopień trudności to najlepszą fuchą na świecie byłoby skręcanie długopisów bo to proste jak budowa cepa. Problem w tym że twoje zarobki będą nikłe ponieważ pomimo iż zadnie jest proste to bardzo czasochłonne. Tak samo jest z walkami - walczysz i walczysz i nic praktycznie z tego nie masz.

- - - Zaktualizowano - - -

porównajmy to tak:
Perła do 10 lvl - komplet planów + towary vs PR na technologie + towary do zdobycia budynku wojskowego
Perła do 11 lvl - nowy komplet planów vs hmm, postawienie budynku wcześniej zburzonego? nie wymaga nowych PR (odblokowany tech jest dany raz na zawsze)
każdy kolejny poziom Perły to komplet planów, czyli motywka, PR w inne Perły (wciąż losowość wypadania planów tylko utrudnia) za każdym razem musisz wydać sporo punktów w Perły innych, do tego PR potrzebne Twojej Perle z lvl na lvl się zwiększają... utrudnienie...
każda kolejna walka ma ten sam poziom trudności, każdy kolejny lvl Perły zwiększa poziom trudności w zdobyciu go
nie licz czasu, tylko trudność

Źle to rozumujesz.
Zdobycie 9 planów na 15 poziom jest dokładnie tak samo trudne jak zdobycie 9 planów na 75 poziom. Jedyna różnica to ilość potrzebnych PR do osiągnięcia danego poziomu.
Więc za co dostaje się te biliony punktów za 2000 wydanych PR? Ja wydaje dokładnie tyle samo tylko w różne poziomy różnych pereł.

- - - Zaktualizowano - - -

Dodam też że perły mają dawać nam konkretny bonus bo do tego zostały stworzone a nie do podnaszania punktów rankingowych. Kiedyś perła dawała tylko 100 punktów a mimo to i tak każdy ją stawiał.

- - - Zaktualizowano - - -

(uzdrawianie i wskrzeszanie), gdzie kliknięcia walka -> automat > uzdrawianie -> walka automat uzdrawianie... licząc walkę jedną na 10 sekund, wojujesz całą dobę i uzyskasz ponad 8,5 tysiąca walk...

Walka w 10 sekund (i to z uzdrawianiem), no to ładnie, nie wiem kim trzeba być albo jakiego skryptu używać :)
I sądzisz że zrobienie 8,5 tysiąca walk w ciągu jednego dnia to jest taka prosta sprawa ;). Chociaż w sumie jak się uprę… a jak będę siedział przed komputerem całą dobę przez okrągły rok to zrobię ponad 3 miliony walk :o
Ale zaraz czy to aby na pewno możliwe? Chyba muszę kiedyś jeść, spać, chodzić do pracy, zajmować się rodziną i wyjść z domu od czasu do czasu żeby nie zwariować :)

To ja mam inny przykład równie irracjonalny. Jak będziesz zdobywał łatwe plany Alkatraz (czyli dajesz 1-10PR i dostajesz 1-2 plany) to w miesiąc zdobędziesz i ze 100 kompletów, potem tylko 140 znajomych którzy będą tylko ładować PR w Twoje Alka i w 5 miesięcy masz 100poziom… proste :p

Myślimy racjonalnie i nie podawajmy nierealnych przykładów :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
Ja tak mogę nawet bez uzdrawiania :) wierz mi bez wydawania diamentów też mogę walczyć dłużej niż pozwala mi na to limit mojego wolnego czasu. Jak ktoś wie jak, to walczy bez straty jednostek a jak ma ich 1000 w zapasie to może walczyć cały dzień :)

ale walcz tak bez zapasu jednostek, masz ich tylko 8, (przecież uzbieranie zapasu zajmuje czas więc jest to trudne, jak sam mówisz), nie da rady każdej walki wygrać bez straty nawet 1 kratki... a wtedy już trzeba odpuszczać i czekać na leczenie


Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem wcześniej. Patrząc na swoje własne postępy jestem w stanie stwierdzić co ile czasu mi zajmuje. Zdobycie 500.000.000 punktów przy pomocy rozbudowy pereł zajmie mi max 10-15 lat (a może wyrobie się w 3-5), natomiast zdobycie tej samej ilości punktów za walki zajmie mi 214 lat!!!!!!!! (no może 100lat jak będę cały wolny czas poświęcał na walki i nic więcej) Widzisz różnice?

nie rozumiemy się, celem jest wygranie walki oraz celem jest podniesienie lvl Perły, nie zaś nabicie 500 000 000 punktów...

Według mnie trudniej jest zrobić xxx milionów walk siedząc xxx godzin dziennie przed komputerem przed 200lat, niż logować się 2-3 razy na dobe i wrzucać PR w perły (swoje albo czyjegoś alka) przez 10 lat. Tak jak pisałem czas też jest wyznacznikiem trudności, który w tym przypadku ogranicza twoje postępy długością twego życia - jednym słowem człowiek żyje zbyt krótko żeby osiągnąć walkami to co może przy pomocy pereł.

zasada Pareto mówi, że 20% rzeczy które robimy przynosi 80% zysków, i odwrotnie, 80% rzeczy przynosi nam tylko 20% zysków, tak jest na całym świecie i praktycznie w każdej dziedzinie życia, nie wszystko opłaca się robić

Jeśli mówisz że nie ważny jest czas tylko stopień trudności to najlepszą fuchą na świecie byłoby skręcanie długopisów bo to proste jak budowa cepa. Problem w tym że twoje zarobki będą nikłe ponieważ pomimo iż zadnie jest proste to bardzo czasochłonne. Tak samo jest z walkami - walczysz i walczysz i nic praktycznie z tego nie masz.

Widzisz sam podkreślasz, że proste rzeczy są mniej opłacalne, podając przykład pracy, więc dlaczego dziwisz się że prosta, czasochłonna walka jest mniej opłacalna? Sam mówisz, że to jest naturalne


Źle to rozumujesz.
Zdobycie 9 planów na 15 poziom jest dokładnie tak samo trudne jak zdobycie 9 planów na 75 poziom. Jedyna różnica to ilość potrzebnych PR do osiągnięcia danego poziomu.

Ja tylko powiedziałem że zdobycie kompletu planów do każdego wyższego lvl niż 10 jest prostsze niż pierwszego kompletu, bo odpadają towary, nie mówiłem że 20 i 100 lvl się czymś różnią, różnią się od 0-10 lvl... natomiast odnotowałem zwiększającą się ilość PR do kolejnego poziomu - więc z lvl na lvl jest trudniej, nieprawdaż?



Walka w 10 sekund (i to z uzdrawianiem), no to ładnie, nie wiem kim trzeba być albo jakiego skryptu używać :)
I sądzisz że zrobienie 8,5 tysiąca walk w ciągu jednego dnia to jest taka prosta sprawa ;). Chociaż w sumie jak się uprę… a jak będę siedział przed komputerem całą dobę przez okrągły rok to zrobię ponad 3 miliony walk :o
Ale zaraz czy to aby na pewno możliwe? Chyba muszę kiedyś jeść, spać, chodzić do pracy, zajmować się rodziną i wyjść z domu od czasu do czasu żeby nie zwariować :)

Dobrze, jest to przykład irracjonalny, ma tylko porównać szybkość walk na automacie z uzdrawianiem, do szybkości walki i czekania 2 godzin na wyzdrowienie jednostek (znów powtórzę, nie magazynujemy bo to przecież zajmuje czas, mamy tylko 8 aktualnie dostępnych)

To ja mam inny przykład równie irracjonalny. Jak będziesz zdobywał łatwe plany Alkatraz (czyli dajesz 1-10PR i dostajesz 1-2 plany) to w miesiąc zdobędziesz i ze 100 kompletów, potem tylko 140 znajomych którzy będą tylko ładować PR w Twoje Alka i w 5 miesięcy masz 100poziom… proste :p

prędzej jest to możliwe do osiągnięcia, niż doścignięcie gracza diamentowego na walkach mając 8 jednostek i samemu nie używając leczenia...
czyli prościej nam bez diamentów konkurować w Perłach :p niż w walkach
 

DeletedUser6174

Guest
ale walcz tak bez zapasu jednostek, masz ich tylko 8, (przecież uzbieranie zapasu zajmuje czas więc jest to trudne, jak sam mówisz), nie da rady każdej walki wygrać bez straty nawet 1 kratki... a wtedy już trzeba odpuszczać i czekać na leczenie
No niestety jak chcesz jako free player trochę powalczyć to musisz się przygotować, tu nie ma tak że nie mając niczego masz nieograniczone możliwości. Co nie zmienia faktu że jak się postarasz to masz taką możliwość i możesz konkurować z diamenciażem jak równy z równym.
Zdradzę Ci też rąbek sekretu, w WS mając 8 jednostek możesz zrobić nieskończenie wiele walk bez straty 1 kratki życia ;)

nie rozumiemy się, celem jest wygranie walki oraz celem jest podniesienie lvl Perły, nie zaś nabicie 500 000 000 punktów...
Nie, nie, nie. Celem jest właśnie zdobycie tych 500.000.000 bo tego właśnie tyczy się tan temat "Punkty (rankingowe) za kolejne poziomy pereł".
Poza tym nie porównujmy 1 walki do zdobycia 1 poziomu perły, to są pojęcia nieporównywalne i nie o taki przelicznik tu chodzi. Chodzi tu o przelicznik ile trzeba wbić poziomów perły/zrobić walk aby dostać te 500.000.000 i ile czasu to zajmie.

zasada Pareto mówi, że 20% rzeczy które robimy przynosi 80% zysków, i odwrotnie, 80% rzeczy przynosi nam tylko 20% zysków, tak jest na całym świecie i praktycznie w każdej dziedzinie życia, nie wszystko opłaca się robić
Tak tylko w tym przypadku nie można mówić o prawie Pareta. Prawo to dotyczy stosunku 80%/20% a w przypadku walk/poziomów pereł stosunek ten to jakieś 1%/99% (1% moich punktów jest z walk, 99% jest za lvle pereł)
Prawo Pareta może tyczyć się punktów za walki/zbiory, gdzie 80% mamy za walki, a 20% za zbiory. Tu się zgodzę, ale jak 1 czynnik daje 500 razy więcej niż drugi to prawo Pareta tu nie występuje.

Widzisz sam podkreślasz, że proste rzeczy są mniej opłacalne, podając przykład pracy, więc dlaczego dziwisz się że prosta, czasochłonna walka jest mniej opłacalna? Sam mówisz, że to jest naturalne
Widzisz ty mówisz że prostsze są walki, a ja mówię że prostsze jest rozwijanie pereł. Aby rozwijać perłe wystarczy Ci 5min dziennie na wrzucenie PR, a żeby dostać to samo za walki musisz grać po kilka godzin dziennie. Co jest prostsze 5 minutowa gra na wrzucenie PR, czy 5 godzinna gra na monotonną walkę? Wrzucanie PR w perły i motywka wcale nie są trudniejsze niż walki, za to są to czynności o wiele mniej czasochłonne. Mówiąc najprościej walka jest nie warta świeczki, poświęcamy 1000 razy więcej czasu a mamy ledwie ułamek tego co ludzie którzy logują się raz dziennie i wrzucają PR, robią auto motywke.

Ja tylko powiedziałem że zdobycie kompletu planów do każdego wyższego lvl niż 10 jest prostsze niż pierwszego kompletu, bo odpadają towary, nie mówiłem że 20 i 100 lvl się czymś różnią, różnią się od 0-10 lvl... natomiast odnotowałem zwiększającą się ilość PR do kolejnego poziomu - więc z lvl na lvl jest trudniej, nieprawdaż?
Zdobycie kompletu planów wcale nie jest prostsze, jest dokładnie takie samo, tylko że musisz coś zainwestować w postawienie perły (towary/miejsce) i pytanie dlaczego za ten pierwszy komplet dostajesz najmniej skoro musisz na jego postawienie poświęcić najwięcej? Jeśli tan pierwszy poziom jest najgorszy do dlaczego nie dostajesz za niego nic, a za któryś z kolejnych poziomów (gdzie potrzebujesz tylko 9 planów) dostajesz bilion razy więcej?

Dobrze, jest to przykład irracjonalny, ma tylko porównać szybkość walk na automacie z uzdrawianiem, do szybkości walki i czekania 2 godzin na wyzdrowienie jednostek (znów powtórzę, nie magazynujemy bo to przecież zajmuje czas, mamy tylko 8 aktualnie dostępnych)
Gracze z TOP mają po 40-60k walk od początku gry więc tak z tym nie przesadzajmy, jak mam 15k a gram nieporównywalnie mniej niż moi bardziej ambitni koledzy :). Z resztą jak już pisałem, jak się nie postarasz to nie spodziewaj się kokosów, aby konkurować z najlepszymi musisz się przygotować – co wcale nie jest niemożliwe.

prędzej jest to możliwe do osiągnięcia, niż doścignięcie gracza diamentowego na walkach mając 8 jednostek i samemu nie używając leczenia...
czyli prościej nam bez diamentów konkurować w Perłach :p niż w walkach
Zdecydowanie opcja nr 1 :) jak już pisałem:
"Zdradzę Ci też rąbek sekretu, w WS mając 8 jednostek możesz zrobić nieskończenie wiele walk bez straty 1 kratki życia ;)"

Poza tym masz 8 jednostek nie pchaj się do walk, chcesz coś osiągnąć daj coś od siebie zamiast narzekać że nie mam szans bo nie mam diamentów :)
Znowu porównujemy rzeczy nieporównywalne, który gracz z top ma tylko 8 jednostek i walczy tylko nimi płacąc po każdej walce za ich uleczenie :)


Gdyby było rzeczywiście tak jak mówisz to już dawno gracze mieliby te biliony punktów za same walki. Dlaczego do tej pory Ci TOP diamenciaże, najlepsi z najlepszych mieli max po 20mln? Bo walki wcale nie są prostsze ani tym bardziej lepiej opłacalne. Dopiero po dodaniu kosmicznych kwot za poziomy pereł z 20 milionów dorobili się 3 bilionów w pare miesięcy.

Kiedyś jako zwykły gracz mogłem konkurować z tymi najlepszymi, a różnica miedzy nami to było "zaledwie" 12 mln. Teraz to już biliony punktów różnicy i nie mam fizycznych szans aby tą różnicę zmniejszyć.

Wniosek: łatwiej jest dogonić diamenciaża konkurując na poziomie walk niż przy pomocy zwiększania poziomów pereł. To przecież tak jasne że aż razi w oczy. Popatrz jak rankingi wyglądały kiedyś a jak wyglądają teraz. Myslisz że free player kiedykolwiek osiągnie 3 bilony punktów? nie :)
 

bartekmod

Książę
tak, trzeba się przygotować do walk, ale to Ty cały czas mówiłeś o tym, jak nie lubisz czasochłonnej gry, więc chciałem Ci oszczędzić ten czas i dlatego podałem przykład wojowania bez wcześniejszego przygotowania.. jak będę w WS to pogadamy, a skoro można wygrać bez problemu nie tracąc kratki życia... to znaczy że walki są jeszcze prostsze niż do tej pory myślałem

jeżeli celem jedynym w sobie jest zdobycie określonej ilości punktów, a nie pojedyncza walka czy lvl Perły, to uwzględniając opłacalność, nie warto wojować, tym bardziej jeżeli nie jest to 80/20 tylko jeszcze większa przewaga Pereł

co do prostoty obu elementów będę się upierał, że walka jest prostsza, mówię to nie mając w WS walk bez straty kratki.. dlaczego, pojedyncza walka jest prosta, wiele walk pod rząd i każda jest tak samo prosta.. co więcej, pojedynczą walkę odbędziesz kiedy chcesz, kiedy masz czas, jeżeli nie jest to walka w GvG dla dobra Gildii, tylko prywatna walka dla nabicia kabzy punktowej..
motywka zwłaszcza na automacie oczywiście jest prosta, ale też przypadkowa.. jak szukasz konkretnej epoki odwiedź wszystkich osobiście wyszukując budynek z odpowiedniej epoki, ale wciąż może wypaść plan do tej drugiej Perły, a wspieranie Pereł innych, tak, zajmuje mało czasu, wieczorem wrzucam 10 pkt z nadzieją na plan, rano chce dorzucić punkty do 20 a tu lvl wbity, pozycja 6 i brak planu, to jeden z nielicznych elementów gry (obok wojny w GvG mającej na celu zdobycie terenów dla swojego Teamu) gdzie na żywo i prawdziwie konkurujesz z innymi Graczami i możesz się zalogować po kilku godzinach i być przegranym, tu trzeba wręcz cały czas sprawdzać i dorzucać punkty, albo masz paczki i od razu zapewniasz sobie miejsce w samej czołówce, albo ciułasz co godzinę jeden i w razie konieczności zaczynasz złoto zamieniać i wrzucać w Perłę PR... a Gracze potrafią napsuć krwi.. do tego stopnia że dawno temu, przed erą wyższych lvl zdarzyło mi się... Gracz X ma wysoki lvl Perły, ja szukam planów i chce zająć miejsce premiowane nagrodą u Gracza Y, a ten Gracz X na złość dorzuca więcej punktów, wyprzedza mnie i pozbawia planu, który mu nie był do niczego potrzebny bo Perłę dawno miał, po prostu na złość.. to teraz jak ten "niepotrzebny" plan stał się potrzebny już nikt nie będzie odpuszczał, nie uważam wspierania Pereł za prostsze od wygrania walki

ok, zdobycie kompletu planów jest tak samo proste na każdy lvl, inaczej to ujmę, że postawienie Perły na lvl 10 jest odrobinę trudniejsze ze względu na miejsce i towary, niż postawienie Perły na lvl 11... z drugiej strony każdy kolejny lvl wymaga większej ilości PR które ktoś wrzuci w Twoją Perłę, więc pewnie dlatego wyższe lvl są lepiej punktowane?
a może dlatego, że pierwszy komplet da Ci 10 lvl, a drugi komplet da Ci 1 lvl, 9 lvl mniej za jeden komplet planów, więc w ramach rekompensaty więcej punktów, a jakby drugi komplet planów odblokował lvl 11-20 byłoby to mniej punkowane do rankingu?
obie hipotezy, bo nie wiem który z tych powodów jest uwzględniony przez IG, popierają moim zdaniem wyższe punkowanie wyższych lvl Pereł

co do ilości walk, przejdę mapę, pomogę Gildii jak będziemy próbowali coś zdobyć, jak mam szansę na medale pod koniec tygodnia zaatakuję sąsiadów, ilość walk i ranking same w sobie nie mają dla mnie znaczenia, jak również nigdy nie narzekam na nierówność szans, bo mi to zwyczajnie lotto i nigdy nie narzekałem, raczej pisałem tylko, że akceptuje to i jestem świadomy że nie będę miał szansy z innymi konkurować

cały czas mówisz tylko Gracze z TOP to i tamto, ilość punktów taka a taka, tak gdyby opłacało się uzdrawiać jednostki za diamenty to mieliby te miliardy czy nawet biliony, ale każdy umie liczyć że bardziej opłaci się 200 diamentów na jeden brakujący plan, tu nie miej za złe nikomu że liczy kasę i opłacalność inwestycji

a tutaj na koniec mamy całe clou programu, "kiedyś mogłem konkurować, teraz nie" - zwykły żal i smutek...
podpowiem Ci, ja nigdy nie popatrzyłem nawet w ranking ile mają TOP, widzę tylko które mam miejsce i ile punktów ale nie porównuję, że jak nabije tyle to przeskocze w góre o tyle, gra mi się dobrze, przyjemnie i radośnie :)

można konkurować z diamentowymi na poziomie walk i jest to tak oczywiste że razi w oczy, a wiesz dlaczego można konkurować... bo nie opłaca się diamentowym używać diamentów do walk, bo mogą swoje diamenty korzystniej spożytkować... zmniejszymy punkty za Perły, zwiększymy za walki (niech pokonanie 2 włóczników daje milion punktów), a do tego najlepiej zmniejszymy cenę wskrzeszenia do 10 diamentów i podniesiemy cenę planu do 500 diamentów, może 1000.. i wtedy sytuacja się odwróci, bo diamentowcy zaczną je używać do walk, bo będzie to dla nich opłacalne

dyskutujemy tu o poziomie punktowania, ja staram się Tobie przedstawić argumenty dlaczego moim zdaniem punktowanie Pereł powinno być i jest duże (a twórcy tak ustalili być może i z innego powodu)

powiedz mi proszę, co jest trudnego w walce (skoro sam mówisz że robisz to bez straty kratki życia w WS) żeby dostać za walkę dużo punktów?
- może powinno się wprowadzić premię, dodatkowe punkty za wygranie x walk w ciągu godziny zegarowej, bo tak, duża ilość walk pod rząd będzie nużąca i męcząca, a premia za dużą aktywność się przyda

co jest prostego w losowości dostawania planów, żeby dostać mało punktów za lvl?
- ok, może jak zbierasz komplet planów bez wykorzystania diamentów to dostajesz za lvl więcej punktów, a jak wydajesz diamenty to o połowę punkty ukrócimy (ale na to IG nie pójdzie)

oraz co jest prostego w rosnącej ilości potrzebnych PR na lvl, żeby nie dostawać więcej pkt z każdym lvl?
 

DeletedUser6174

Guest
Widzisz i na tym polega różnica między nami. Ty uważasz że łatwiej jest walczyć po 5-10 godzin codziennie przez 200 lat (robiąc miliony walk), niż logować się 2-3 razy dziennie i wrzucać PR najpierw na Alka innego gracza a potem na swojego przez max 10-15 lat. W czym niby wrzucanie PR jest trudniejsze od walki?

Podsumuję ten spór w najprostszy i najbardziej przejrzysty sposób. Kiedyś różnice miedzy diamenciażami a free playerami wynosiły kilka milionów, teraz to są miliardy punktów i free player nie jest w stanie tego zmienić, bo nie uzbiera w pare miesięcy 50 kompletów planów i nie rozwinie perły na ten poziom. Kiedyś free playerzy mogli konkurować z diamenciażami i mogli deptać im po piętach, a teraz jest to niemożliwe - tego faktu nie można zanegować.
Kiedyś grając w miare aktywnie miałem 1/3 tego co miał topowy diamenciaż, a teraz mam promil tego co ma on. Grając dalej z taką samą aktywnością co teraz nie jestem w stanie zmniejszyć tej różnicy a więc widać że coś jest nie tak :)
Tutaj nie ma co gdybać i dywagować skoro wszystko widać jak na dłoni.

a tutaj na koniec mamy całe clou programu, "kiedyś mogłem konkurować, teraz nie" - zwykły żal i smutek...
O to się tu właśnie rozchodzi, gra stała się P2W nie płacisz nie wygrywasz (czytaj nie masz miejsca w top). O to właśnie chodzi graczom którzy nie wydają co miesiąc kilku tysięcy zł na gre, oni już nie mogą konkurować z diamenciażami, a wcześniej mogli bez większego wysiłku. To że ty nie zwracasz na to uwagi i wszystko Ci jedno to nie znaczy że reszta graczy ma takie samo zdanie.

można konkurować z diamentowymi na poziomie walk i jest to tak oczywiste że razi w oczy, a wiesz dlaczego można konkurować... bo nie opłaca się diamentowym używać diamentów do walk
Nie Bartku to nie dlatego :) aczkolwiek masz po części rację.
Oczywiście że nie opłaca się leczyć jednostek za diamenty, tak samo jak nie opłaca się kupować 1PR za 50 diamentów. Po co wydawać diamenty na leczenie jednostki którą można wymienić na zdrową, a zanim wykorzystasz wszystkie zdrowe jednostki to te ranne zdążą się uleczyć i możesz walczyć 24h.
Tylko że wbrew pozorom diamencieże (ani free playerzy) nie walczą 24h na dobę i nie robią po 8500walk dziennie :) (chociaż faktycznie by mogli, acz nie po 8500)
 

DeletedUser6174

Guest
Wiecie ze te ogromniaste posty tylko wy przeczytaliście? ;)
Myślę że modowie też je przeczytają żeby się upewnić że nikt tu nikogo nie obraża :) a więc grono czytelników rośnie

//PablooS
Taka już nasza praca, ale masz rację :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
Widzisz i na tym polega różnica między nami. Ty uważasz że łatwiej jest walczyć po 5-10 godzin codziennie przez 200 lat (robiąc miliony walk), niż logować się 2-3 razy dziennie i wrzucać PR najpierw na Alka innego gracza a potem na swojego przez max 10-15 lat. W czym niby wrzucanie PR jest trudniejsze od walki?

Ja nie uważam, że łatwiej jest walczyć przez 200 lat, ja uważam że element wykonania pojedynczej wygranej walki jest łatwy i cały czas to podkreślam ! bieganie jest bajecznie łatwe, co nie znaczy że łatwo jest przebiec maraton, dokładnie to samo :)

wrzucanie punktów w cudze Perły w poszukiwaniu planów jest łatwe, co nie znaczy że łatwe jest zdobycie tego planu, bo inni też mogą mieć na niego chrapkę, pisałem post wyżej o tym, a nawet jak zdobędziesz plan, masz 1/9 szansy że będzie to ten właściwy poszukiwany- ja mam w inwentarzu jednego planu 8 sztuk, drugiego 8 sztuk, kilku w okolicach 4-6 sztuk.. a ten inny wpaść nie chce i jest 0 - a kiedyś jak handlowałem to przez 30 handli czasem mi nie wpadał plan

i oczywiście, po dobrym przygotowaniu do walki mógłbym cały dzień wojować gdzie zanim zużyje wszystkie zdrowe jednostki to chore się uleczą, pewnie

a jak podsumowujesz przytaczając mi rankingi, dobrze, rozumiem że Tobie bardzo na tym zależy (chociaż i tak nie wiem dlaczego, oczywiście widziałem gry, które za TOP 1 w rankingu po określonym czasie od startu gry oferują nagrodę 1000$, drugie miejsce 500$ - wtedy rozumiem dlaczego tak się bijemy o te rankingi, oczywiście też nie mam pojęcia czy faktycznie tą kasę wypłacali), ale czy w FoE jest jakaś nagroda przewidziana, bo nie doczytałem...

pytania na końcu poprzedniego postu miały skłonić do refleksji, jak rozumiem odpowiedziałeś swoim pytaniem "W czym niby wrzucanie PR jest trudniejsze od walki"
tak jak napisałem, wrzucenie PR nie gwarantuje zdobycia planu, nie gwarantuje uzbierania kompletu planu, nawet nie daje punktów do rankingu, tak więc osiągnięcie lvl podsumowuje dłuższą pracę - daje punkty które rozkładają się poniekąd na:
- motywację
- PR w Perłach innych Graczy
- łącznie uzbieranie 9 odpowiednich planów
- zapewnienie własnej Perle PR (im wyższy lvl -więcej PR - więcej punktów w rankingu)
natomiast przeprowadzenie walki gwarantuje Ci wygraną w tej walce - a więc i punkty do rankingu od razu
a jedna walka jest jak jedna motywacja, jak jeden PR w cudzą Perłę, jak jeden pasujący plan, jak 1 PR w Twojej Perle

trzeba by zsumować ile interakcji łącznie się odbywa do zdobycia kompletu planów (motywki pójdą w tysiące + PR które wrzuciłeś w Perły innych, zapewne kolejne kilka setek + ilość PR do awansu Twojej Perły) a teraz tą ilość przemnożyć przez punkty które dostajesz za jedną wygraną walkę - wtedy zobaczymy jak ten wynik się ma do ilości punktów za awans lvl Perły
 

DeletedUser11683

Guest
Lekki update.
Francuz ma już 4 BILIONY 800 MILIARDÓW punktów z okładem.
A za 47lvl Alcatraz do rankingi dodawane jest skromne 160 MILIONÓW punktów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11123

Guest
na zdjęciu zamieszczonym 8 października 2014 ten francuzik miał 76,5 miliarda punktów a alcatraz miał na 64 poziomie (2948/3228 PR). znaczy że niezłe tempo ma typek o ile data publikacji odpowiada temu co w rzeczywistości było
 

DeletedUser11683

Guest
na zdjęciu zamieszczonym 8 października 2014 ten francuzik miał 76,5 miliarda punktów a alcatraz miał na 64 poziomie (2948/3228 PR). znaczy że niezłe tempo ma typek o ile data publikacji odpowiada temu co w rzeczywistości było

Wprost przeciwnie - oznacza to, że znacznie przystopował. Teraz ma 79lvl, a 15 lvl w nieco ponad 3 miesiące to wcale nie jakiś rewelacyjny rezultat (mam wrażenie, że na E to co najmniej 20lvl na miesiąc ostatnio u lidera leciało).
Ale wynika z tego, że 15 lvl pozwoliło zwiększyć wynik punktowy ponad 63 razy! Ktoś w Centrali IG musiał mieć dostęp do niezłego zioła, bo na taki algorytm, bez wspomagania, chyba nie da się wpaść :)

Na wszelki wypadek podam jeszcze liczebniki główne potęg tysiąca, bo boję się że niedługo trzeba będzie się ich nauczyć, żeby odczytać aktualny wynik punktowy:
tysiąc
milion
miliard
bilion
biliard
trylion
tryliard
kwadrylion
kwadryliard
kwintylion
kwintyliard
sekstylion
sekstyliard
septylion
septyliard
oktylion
oktyliard
nonilion lub nonylion
noniliard lub nonyliard
decylion
decyliard
undecylion
undecyliard
duodecylion
duodecyliard
trycylion
trycyliard
kwadragilion
kwadragiliard
oktogilion
oktogiliard
centylion
centyliard
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11123

Guest
no pisząc o niezłym tempie, miałem na myśli właśnie przyrost punktów.
 

DeletedUser11683

Guest
Zrobiłem małą symulację. Zakładając, że każdy kolejny lvl zwiększa punktację o 30% (jak to miało miejsce u Francuza przy przejściu 78->79), to osiągniemy:

biliard - lvl 100
trylion - lvl 126
tryliard - lvl 153
kwadrylion - lvl 179
kwadryliard - lvl 205
kwintylion - lvl 231
kwintyliard -lvl 258
sekstylion - lvl 284
sekstyliard - lvl 310
septylion - lvl 337
septyliard - lvl 363
oktylion - lvl 389
oktyliard - lvl 416
nonilion lub nonylion - lvl 442
noniliard lub nonyliard - lvl 468
decylion - lvl 495
 

DeletedUser8764

Guest
Własne punkty x 2 + 4 biliony ;) myślę, że m-c i tydzień :p
 
Do góry