Punkty za kolejne poziomy pereł

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser11683
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser11683

Guest
Chciałbym zapytać szanowny Support czy irracjonalne punktowanie kolejnych, wysokich poziomów pereł to zamierzony efekt, czy błąd?
A przy okazji byłbym wdzięczny za podanie ile punktów do rankingu wpada za osiągnięcie np.:
a) 30 poziomu Alcatraz
b) 40 poziomu Alcatraz
c) 50 poziomu Alcatraz
d) 75 poziomu Alcatraz
e) 100 poziomu Alcatraz
f) 150 poziomu Alcatraz
g) 200 poziomu Alcatraz
h) 300 poziomu Alcatraz
i) 500 poziomu Alcatraz
j) 1000 poziomu Alcatraz
Czy uda się te wartości zapisać i czy punkty zmieszczą się w okienku rankingu? Bo medale nie mieszczą się w okienku od dłuższego czasu i nikt tego nie naprawił.
 

DeletedUser3876

Guest
Chciałbym zapytać szanowny Support czy irracjonalne punktowanie kolejnych, wysokich poziomów pereł to zamierzony efekt, czy błąd?(...)
Zamierzony efekt. Jak wiecie, każdy kolejny poziom Pereł jest minimalnie lepszy od poprzedniego. Aby jeszcze bardziej zachęcić Graczy do budowy takowych - Perły dają więcej punktów na każdym kolejnym poziomie (irracjonalnych jak to ująłeś ;) )

Resztę sobie daruję.
 

DeletedUser11683

Guest
Zamierzony efekt. Jak wiecie, każdy kolejny poziom Pereł jest minimalnie lepszy od poprzedniego.
O właśnie, o słowo "minimalnie" tu chodzi.
Czy mógłbyś konkretnie napisać ile to jest "minimalnie" np. na 50 poziomie Alcatraz. Ile punktów do rankingu można dostać za wydanie ok. 2100 pr na takim poziomie. Bo tak sobie myślę, że inaczej rozumiemy słowo "minimalnie". :)

Resztę sobie daruję.
A szkoda, bo poznalibyśmy definicję słowa "minimalnie" wg. IG :)
 

DeletedUser3876

Guest
O właśnie, o słowo "minimalnie" tu chodzi.
Czy mógłbyś konkretnie napisać ile to jest "minimalnie" np. na 50 poziomie Alcatraz. Ile punktów do rankingu można dostać za wydanie ok. 2100 pr na takim poziomie. Bo tak sobie myślę, że inaczej rozumiemy słowo "minimalnie". :)


A szkoda, bo poznalibyśmy definicję słowa "minimalnie" wg. IG :)

Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi, że bonusy, które oferują Perły na kolejnych poziomach są tylko minimalnie lepsze od poprzednich, stąd 'rekompensata' w punktach.

A co do poziomów - z reguły łatwiej jest opisać coś, czym się już dysponuje, Ty podałeś bardzo nierealne (na chwilę obecną) poziomy ;)
 

DeletedUser11683

Guest
A co do poziomów - z reguły łatwiej jest opisać coś, czym się już dysponuje, Ty podałeś bardzo nierealne (na chwilę obecną) poziomy ;)

Tak, celowo przejaskrawiłem poziomy w pierwszym poście.
Tym niemniej już teraz wiadomo ile dają poziomy ok. 50lvl (jest taki przypadek na E). Szacuję, że przy 48lvl, za wydanie mniej niż 2100pr, do rankingu wpadło ok. 100.000.000-120.000.000 (słownie: sto milionów do stu dwudziestu milionów) punktów.
Z kolei we Francji gracz mający 78 lvl Alcatraz ma ponad 3.000.000.000.000 (słownie: trzy biliony punktów), więc można się domyślać, że za każdy kolejny lvl przyrasta jeszcze więcej punktów.

I jest to oczywiście moje prywatne zdanie, z którym zgadzać się nie musisz, ale dawanie tych dodatkowych milionów czy miliardów punktów do rankingu za każdy kolejny poziom perły jest - z punktu widzenia graczy - irracjonalne (choć zapewne przynosi wymierne korzyści IG, bo nikt nie jest raczej w stanie nazbierać planów na 50-80 lvl z samej motywacji) :)

Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi, że bonusy, które oferują Perły na kolejnych poziomach są tylko minimalnie lepsze od poprzednich, stąd 'rekompensata' w punktach.
Czyżbym się mylił, że Alcatraz na każdym kolejnym poziomie daje praktycznie taki sam bonus? +1 niezależny i odrobinę zadowolenia. Nie zgodzę się, że jest to tylko "minimalnie" więcej. Czyżbyś był przeciwnego zdania?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Tak, celowo przejaskrawiłem poziomy w pierwszym poście.
Tym niemniej już teraz wiadomo ile dają poziomy ok. 50lvl (jest taki przypadek na E). Szacuję, że przy 48lvl, za wydanie mniej niż 2100pr, do rankingu wpadło ok. 100.000.000-120.000.000 (słownie: sto milionów do stu dwudziestu milionów) punktów.
Z kolei we Francji gracz mający 78 lvl Alcatraz ma ponad 3.000.000.000.000 (słownie: trzy biliony punktów), więc można się domyślać, że za każdy kolejny lvl przyrasta jeszcze więcej punktów.
Powiem szczerze, że nie było mi dane wiedzieć wcześniej, że poziomy oferują TAKIE punkty, gdyż nie dysponujemy wzorem powyżej 10 poziomu...

I jest to oczywiście moje prywatne zdanie, z którym zgadzać się nie musisz, ale dawanie tych dodatkowych milionów czy miliardów punktów do rankingu za każdy kolejny poziom perły jest - z punktu widzenia graczy - irracjonalne (choć zapewne przynosi wymierne korzyści IG, bo nikt nie jest raczej w stanie nazbierać planów na 50-80 lvl z samej motywacji) :)
Zgodziłbym się z Tobą (jako aktywny Gracz). Gram obecnie tylko na A, lider servera posiada 36 poziom Alcatraz i ma 39 milionów. Mam nadzieję, że 'wiedzą co robią':)
 

DeletedUser11683

Guest
Powiem szczerze, że nie było mi dane wiedzieć wcześniej, że poziomy oferują TAKIE punkty, gdyż nie dysponujemy wzorem powyżej 10 poziomu...
OK, to w nieco innym świetle stawia Twoją wcześniejszą odpowiedź:
Zamierzony efekt.

W takim razie mam prośbę - jeśli to możliwe - o weryfikację w Waszej centrali, czy taka sytuacja to zamierzony efekt, czy jednak wypadek przy pracy (który w przyszłości może być skorygowany).
 

DeletedUser3876

Guest
Nie - wysoka punktacja to zamierzony efekt, jak pisałem wcześniej. Moim błędem była tylko niewiedza o ilości punktów w bilionach :?
 

DeletedUser3

Guest
Uzupełniając wcześniejszą wypowiedź Szczupaka: nie jest to błąd, ale jest naturalnie możliwe, że punktacja zostanie zmieniona w przyszłości.
 

DeletedUser6174

Guest
Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi, że bonusy, które oferują Perły na kolejnych poziomach są tylko minimalnie lepsze od poprzednich, stąd 'rekompensata' w punktach.

No faktycznie w przypadku Alkatraz po 10 lvlu bonus jest tylko trochę lepszy niż przed 10 lvlem (choć miał być mniejszy) i zadośćuczynienie w postaci punktów jest niezbędne.

Teraz się zastanawiam kiedy Alkatraz dostanie nerfa, bo jest iście OP i nijak nie pasuje do tego co zostało powiedziane na temat dodatkowych poziomów pereł. Ponoć perły po 10lvl miały dawać coraz mniejszy bonus niż przed nim a w Alka jest wręcz odwrotnie – daje jeszcze więcej. Skoro Inno uznało że Deal daje za dużo medali i trzeba to zmienić to ciekawe kiedy wpadną na to że Alka daje za dużo i zrobią niespodziankę tym co wbili już poziom 20 i większy.

Co do punktów to też przegięcie. Teraz o rankingu nie decyduje już to ile ktoś zbiera i walczy tylko ilu znalazł znajomych wrzucających mu PR w perły.
 

DeletedUser6174

Guest
Właśnie zobaczyłem topke świata E. Top1 E ma tylko pół miliarda (500.000.000) punktów rankingowych więcej niż top1 A. Zaprawdę dziwne rzeczy się tam dzieją :)
 

DeletedUser11683

Guest
Właśnie zobaczyłem topke świata E. Top1 E ma tylko pół miliarda (500.000.000) punktów rankingowych więcej niż top1 A. Zaprawdę dziwne rzeczy się tam dzieją :)
A co to jest pół miliarda punktów...
TOP1 z E we Francji ma prawie 3,7 BILIONA punktów.
 

bartekmod

Książę
ja w sumie jestem w stanie zrozumieć te duże wartości punktowe

przecież na początku za komplet planów mamy 10 poziomów, potem za komplet planów mamy zaledwie jeden poziom, łącznie 11, czyli 11 lvl powinien dawać 2 razy więcej niż 10, 12 lvl powinien dawać 3 razy więcej niż 10 itd.... jakoś to tak logiczne :)
 

DeletedUser6174

Guest
ja w sumie jestem w stanie zrozumieć te duże wartości punktowe

przecież na początku za komplet planów mamy 10 poziomów, potem za komplet planów mamy zaledwie jeden poziom, łącznie 11, czyli 11 lvl powinien dawać 2 razy więcej niż 10, 12 lvl powinien dawać 3 razy więcej niż 10 itd.... jakoś to tak logiczne :)

To jest równie logiczne jak dawanie punktów rankingowych za kupowanie diamentów, bo wiadomo żeby osiągnąć 70 lvl perły trzeba ich już sporo zainwestować. Jednym słowem kupujesz diamenty to masz wysoki lvl perły i gwarantowane miejsce w top, nie musisz nawet walczyć ani zbierać towarów, masz lvl masz top.
A więc gra staje się (a właściwie już jest) pay to win, przynajmniej jeśli chodzi o ranking.

- - - Zaktualizowano - - -

Poza tym dlaczego niby poziom 15 miałby dawać 2 razy więcej niż poziom 14? Przecież potrzeba do niego dokładnie tyle samo planów co do odblokowania każdego innego poziomu.
Dlaczego 9 planów raz daje x punktów a raz x*n? Cena każdego kompletu planów jest identyczna a ilość potrzebnych PR co poziom niewiele większa. Logicznym byłoby jakby każdy poziom dawał tyle samo, albo niewiele więcej, a nie 2 razy tyle.

I tu macie rozwiązanie problemu, co każdy poziom perły dodawajcie tle punktów ile daje dana perła na 10vlvu, czyli na 50 poziomie będzie to 50 razy więcej niż na 10, zamiast mnożyć punkty co poziom razy 2 czy podnosić je do potęgi (nie wiem jaki jest teraz algorytm, o którym mogę jedynie powiedzieć że jest kosmiczny)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
tylko też ranking nie daje żadnej wygranej :p właściwie ta gra sama w sobie nie ma zwycięstwa... zwycięstwem może być miejsce w rankingu, zwycięstwem może być podbicie wszystkich prowincji (dla kogoś innego kupno prowincji), dla kogoś innego będzie to opanowanie 5 sektorów GvG, dla kogoś zaliczenie ciężkiego zadania od Mycieny, dla następnego zbudowanie wszystkich Pereł, przejście drzewa technologii itd itp... podaj mi definicję wygranej, co da nam TOP 1?
 

DeletedUser11123

Guest
no co daje top1? dla niektórych wszystko! taki krysia obraził się, bo Platini kilka tygodni temu stwierdził, ze Złota piłkę powinien dostać zawodnik Mistrzów Swiata
 

DeletedUser6174

Guest
podaj mi definicję wygranej, co da nam TOP 1?
Zapytaj Top1 świata E, co mu daje to miejsce że był skłonny zainwestować mase PLN aby je zdobyć :]
Poza tym można by zapytać ot, co nam daje gra w FoE?

Każda gra to swego rodzaju rywalizacja, niestety obecnie z osobami które "stać" nie da się rywalizować, bo nawet jak będę grał i walczył 24h na dobę to go nie dogonię nawet po 10 latach. On może przestać grać i nic nie robić a i tak cały czas będzie top 1, dopóki nie znajdzie się ktoś bogatszy i go nie przegoni w ilości wydanych złotówek.
Obecny system zabił rywalizacje o miejsca w rankingu na który uwaga, wiele osób zwraca uwagę.

Masa ludzi atakuje sąsiadów, jak myślisz po co? dla splądrowania tych paru groszy z domku? Nie robią to dla punktów rankingowych. Czyli jednak sporo ludzi zwraca uwagę na miejsce w rankingu, gdyby tak nie było to by nie walczyli o punkty ( i od razu dodaje że walka na automacie 80 razy dziennie nie jest robiona dla czystej przyjemności tylko właśnie dla punktów)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11123

Guest
no i tu dotykamy sedna sprawy. co nam daje gra w FoE. w grach tego typu zabawa ma chyba polegać na tym, żeby budować, produkować i odkrywać. pewnie ze mając zasobny portfel można zasiąść przed komputerem i w czasie potrzebnym na robienie przelewów i klikanie, wszystko wynaleźć i skończyć mapkę. ale po co?
 

DeletedUser6174

Guest
no i tu dotykamy sedna sprawy. co nam daje gra w FoE. w grach tego typu zabawa ma chyba polegać na tym, żeby budować, produkować i odkrywać.

W pewnym momencie zbudujemy, wyprodukujemy i odkryjemy już wszystko i co nam wtedy pozostanie? walka o miejsce w rankingu, GVG, albo nudne logowanie się aby zebrać to co wyprodukowało nasze miasto. Na endgame FoE nie ma za wiele do zaoferowania, dobrze że teraz jest GVG bo wcześniej to już na prawdę była stagnacja.

Aha to przy okazji macie odpowiedź co nam daje ranking: jest to rozrywka na endgame jak już wszystko inne mamy pokończone.
 

DeletedUser11123

Guest
no to budowanie pereł, to może jest taką rozrywką na endgame. szmal pakujesz w PR'y, podobnie rzecz ma się z towarem którego już nie potrzebujesz. wymieniasz na PR w perły. ostatnio u nas strasznie popularne się to zrobiło.
 

bartekmod

Książę
ok ok, rozumiem Wasze argumenty, ale np krysia dzięki Złotej Piłce dostanie kilka milionów więcej $$ dzięki korzystniejszym kontraktom reklamowym, bo nagroda ta to prestiż, więc się przełoży u niego na $$.. i teraz porównanie najlepszego bramkarza z najlepszym strzelcem w roku jest niemożliwe, dokładnie tak samo jak porównać 2 złota olimpijskie i kryształową kulę Stocha kontra mistrzostwo Świata z tytułem MVP i tytułem najlepszego atakującego Wlazłego, rzecz ciężka..
dokładnie tak samo ciężko jest porównać zbieracza Pereł, z najlepszym wojakiem, z gościem od najładniejszego miasta itd itp

ja np atakuję sąsiadów (jeżeli to robię) z myślą o medalach, bo pozwoli mi to powiększyć miasto, bo to da mi wymierne korzyści, a punkty mi jakoś lottają, bo mając nawet TOP 1 nie mam z tego nic, owszem z tzw kroków pośrednich coś będę miał, bo będę miał bonusy z Pereł, będę miał większe miasto z medali, ale mając to samo bez TOPu dalej mam te same korzyści

jak teraz mam porównać zdobycie lvl w Perle z wygraną walką? postawić 2 budynki wojskowe i zrobić 8 woja jest prościej niż podnieść lvl Perły z 12 na 13... gdzie muszę się natrudzić żeby zdobyć 9 planów, może mówię to dlatego że jedyne Diamenty jakie mam to te darmowe i przeznaczam je tylko na rozszerzenia, więc zdobyć komplet planów jest mi trudniej niż wygrać walkę, a skoro coś jest trudniejsze to logiczne jest, że da więcej punktów do rankingu, ale tak jak mówię ciężko zbalansować między sobą poziom trudności i trafnie dobrać ilość otrzymywanych punktów
 

DeletedUser6174

Guest
no to budowanie pereł, to może jest taką rozrywką na endgame. szmal pakujesz w PR'y, podobnie rzecz ma się z towarem którego już nie potrzebujesz. wymieniasz na PR w perły. ostatnio u nas strasznie popularne się to zrobiło.
No tak ale to nie powinno mieć takiego wpływu na ranking. Żeby budowanie pereł było 500 razy bardziej opłacalne niż walki? Jak zwykły gracz może rywalizować z kimś takim? Ja nawet jak znajdę 100 osób które będą dawały mi PR czy to za towary czy za darmo, to 50 poziomu perły nie odblokuje nie wydając realnej kasy, dlatego stwierdzenie że ranking jest P2W jest jak najbardziej prawdziwe.

- - - Zaktualizowano - - -

jak teraz mam porównać zdobycie lvl w Perle z wygraną walką? postawić 2 budynki wojskowe i zrobić 8 woja jest prościej niż podnieść lvl Perły z 12 na 13... gdzie muszę się natrudzić żeby zdobyć 9 planów, może mówię to dlatego że jedyne Diamenty jakie mam to te darmowe i przeznaczam je tylko na rozszerzenia, więc zdobyć komplet planów jest mi trudniej niż wygrać walkę, a skoro coś jest trudniejsze to logiczne jest, że da więcej punktów do rankingu, ale tak jak mówię ciężko zbalansować między sobą poziom trudności i trafnie dobrać ilość otrzymywanych punktów

Ale przelicz sobie ile walk musiałbyś zrobić żeby dostać 3 biliony punktów w rankingu. Po 50 latach nie osiągnąłbyś tego co ktoś budujący perły osiągną w 2 miesiące. To jest niby sprawiedliwe?

Taki przykład: Po 3 latach w miarę aktywnej gry zdobyłem 7 mln punktów, żeby dogonić gracza Top1 z E musiałbym grać z równą aktywnością przez kolejne 214 lat :haha: Do kolegów z Francji się nawet nie porównuję bo musiałbym grać ponad 1000 lat ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Realne nigdy nie było wygranie tej gry :)
Z moich obliczeń wynika ze nie skończę pereł przez najbliższe 2 lata, dostaje wiele planów z motywki jak i z wymiany pr zawsze coś wpadnie, może nie postawie Alka do 50 lvl ale tak średnio patrząc to mam perły po otwierane do 15 lvl...
Nie zmienia to faktu ze nie mam szans przeskoczyć osoby która płaci za plany za towary za grę ogólnie rzecz biorąc ;)
 

bartekmod

Książę
Realne nigdy nie było wygranie tej gry :)
Z moich obliczeń wynika ze nie skończę pereł przez najbliższe 2 lata, dostaje wiele planów z motywki jak i z wymiany pr zawsze coś wpadnie, może nie postawie Alka do 50 lvl ale tak średnio patrząc to mam perły po otwierane do 15 lvl...
Nie zmienia to faktu ze nie mam szans przeskoczyć osoby która płaci za plany za towary za grę ogólnie rzecz biorąc ;)

Natalia zawsze nie będziesz miała szans w konfrontacji z płacącym diamentowcem...
Ty masz ograniczoną ilość jednostek, nawet niezależnych z alca, wojujesz w GvG, zawsze jakąś jedną czy dwie możesz stracić, zostawiasz ranne do wyleczenia zajmie to czas, więc nie wojujesz ciągle, produkujesz nowe z budynków to też czas zajmuje
diamentowiec postawi 2 budynki zrobi 8 woja, będzie na automacie wojował w GvG, każdą jednostkę uzdrowi i wskrzesi od razu za diamenty, kolejna walka za 5 sekund, od jego szybkości klikania zależy ile walk wykona w ciągu minuty, godziny, dnia... nie masz szans

zbierasz plany motywując, wrzucając ograniczone czasowo punkty w inne perły, zanim uzbierasz komplet planów, komplet towarów...
a diamentowiec 8 planów sobie kupi, towary sobie kupi i w momencie ma Perłę

obojętne jaki aspekt gry uwzględnisz diamentowca nie pokonasz

Ale przelicz sobie ile walk musiałbyś zrobić żeby dostać 3 biliony punktów w rankingu. Po 50 latach nie osiągnąłbyś tego co ktoś budujący perły osiągną w 2 miesiące. To jest niby sprawiedliwe?

ilość punktów do rankingu możemy ustalić stopniem trudności osiągnięcia danego elementu bez diamentów, ewentualnie ilością kasy na potrzebne diamenty
ja porównując trudność bez diamentów widzę, że Perły o wiele trudniej postawić, a im więcej o tym myśle... nawet za mało te lvl Pereł dają
 
Do góry