Problemy

  • Rozpoczynający wątek pawel556
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser175

Guest
Odp: Problemy

Dzisiejsze funkcjonowanie gry a raczej jej nie funkcjonowanie to totalna porażka. Co chwile wyskakuje błąd serwera. Rozumiem, że to wersja beta ale są jakieś granice.
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Problemy

@Arcziman jeżeli jesteś pewny, że ci wyczyściło konto to napisz do Pomocy Technicznej(Wsparcie)
Może ktoś ci wszedł na konto i wszystko wyczyścił.

@up
Daj spokój, weekend się kończy, jutro już odpowiednie osoby powinny wszystko naprawić.
 

DeletedUser321

Guest
Odp: Problemy

Gdzie mogę napisać do pomocy technicznej - wsparcia ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

Jakbym był w tej Firmie to nie byłbym tutaj jako Użytkownik, to chyba logiczne.

Nie, to nie jest logiczne. Znam etatowych pracowników Innogames, a raczej ich nicki w grze, którzy grali na becie tribalwars i udzielali się na forum jako userzy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

Jak juz ktos wspomnial,,,blad w kodzie i jedziesz jak po lodzie.serwer bedzie niestabilny,a wiec zwiekszenie obciazenia wcale nie pomaga w niczym.Jak sie podszkolisz w tego typu rzeczach zabierz glos,a skoro jestes doinformowany i doedukowany to napisz jakies racjonalne rozwiazanie lub daj rady obsludze technicznej zeby szybciej uporali sie z bledem.

Ja mam bardzo proste rozwiązanie. Gram na trzech kompach- Atom i 2GB RAM, Core2Duo i 4GB RAM i Phenom X4 z 8GB RAM. Na pierwszym wywala non stop, drugi w miarę chodzi, na trzecim gra jest stabilna jak skała. W jednym miejscu mam łącze 30 Mb/30 Mb i hula, w drugim 6 Mb/512 kb i zrywa.
Z tego wniosek- kupcie sobie nowe kompy z maksymalną ilością RAMu i najlepszym procem na rynku i załóżcie łącza po kilka tysiaków miesięcznie a gra się ustabilizuje. Przecież to jest beta, więc nie ma co się czepiać developerów żeby ją optymalizowali i adminów, żeby przydzielili więcej zasobów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser147

Guest
od wczoraj , godziny ok. 22 wszystko chodziło juz ok ;) zrobilem mały test, postanowiłem sprawdzic jak gra chodzi o 2 w nocy :D:D
i powiem wam... jak marzenie :D elegancko wszystko chodzi, jak odbierałem zaopatrzenie z kowali, odrazu robił sie ksiezyc, i odrazu moglem nastawiac produkcje bez czekania długiego, i co wazniejsze bez bledow ;p teraz gra tez chodzi niczego sobie ;)
moze poprostu servery w niedzielne były przeładowane, jak to zawsze była w kazdego rodzaju grze online ;p
aczkolwiek, moze to serwisanci cos sie postarali :)

ah, ale wazne, ze juz chodzi normalnie. :)

Z tego wniosek- kupcie sobie nowe kompy z maksymalną ilością RAMu i najlepszym procem na rynku

juz pisalem wczesniej w jakims temacie, pare dni temu, gdy taki problem z bledami był tak samo w jeden dzien, ze grac sie nie dalo. grałem na laptopie juz pare dni ( sprzęt w miare ), i zaczeło cos świrowac, z ciekawosci wszedłem na stacjonarny ( athlon 2300+, 1 GB) na ktorym jeszcze nie grałem, wiec i historia była czysta , a chodziło elegancko na nim, o dziwo :p

wiec nie do konca sie zgodze z tym sprzętem, aczkolwiek przyznam, ze jak jest lepszy sprzet, bedzie lepiej chodziło, bo ktos kiedys napisał, ze przez tą gre ma bluescreeny smierci o.0 hehehe

ps. ajaj, sorki za doubla.


Nie pisz post pod postem następnym razem użyj opcji edytuj - SilverRanger
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

Z tego wniosek- kupcie sobie nowe kompy z maksymalną ilością RAMu i najlepszym procem na rynku i załóżcie łącza po kilka tysiaków miesięcznie a gra się ustabilizuje. Przecież to jest beta, więc nie ma co się czepiać developerów żeby ją optymalizowali i adminów, żeby przydzielili więcej zasobów.

Hmm...mam 3 laptopy i kazdy conajmniej tak dobry jak te ktore ty wymieniles(jesli nie lepsze) i moj stacjonar ktory przebija cie o lata swietlne i pomimo tego cos slabo bylo,wiec twoje rady sa raczej malo pomocne.
Lacze...hmm

 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

1949705118.png


62760428.png


I tu mi działa bez problemu.

A rady były raczej sarkazmem niż poradą dla kogokolwiek. Jak Innogames się nie weźmie wreszcie do roboty, to gra będzie do ****.
Wypuścili gniota i na narzekania użytkowników odpowiadają- wiemy że są problemy, nie ma sensu o nich pisać. Żal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser147

Guest
Odp: Problemy

fakt, troche za malo robia w tym kierunku, zeby poprawic jakos gry :p jednak rodzaj łącza i sprzet nie mają AŻ tak duzego wplywu na stabilnosc gry, aczkolwiek jak ktos ma slaby komp to raczej nie pogra ;P


ps. nie pisałbym post pod postem i bym edytował, jakby była opcja "usun" swojego posta :p wstawie to w propozycje :p
 

DeletedUser314

Guest
Odp: Problemy

Firefox zajmuje mi przy kilku otwartych kartach z grą 230 mB.
Użycie procka na poziomie 1-8%, z włączonymi komunikatorami itd (lub też zużycie 32s czasu procesora dla firefox'a po 40 minutach grania).

Myślę że jak ktoś by się postarał to by odpalił grę na starym p4 2.6, 512ram. Czyli kompie jaki można było kupić ponad 10 lat temu, albo o parametrach takich jakie mają dzisiejsze smartfony.

W porównaniu do innych gier sądzę że ta jest dobrze zoptymalizowana pod względem silnika gry i obsługi jej przez komputer.
Ale coraz to nowsze gry dające więc możliwości wykorzystują bardziej serwery, w plemionach walka to jedno połączenie, tutaj walka to nawet 40, czyli 40x bardziej tyra serwer.
Przykładów do gry można znaleźć więcej.
Dlaczego te błędy wychodzą tutaj? Bo ciężko dać tysiące testerów by testowali serwer przy maksymalnym obciążeniu.

Szczególnie, że gra wiesza się w godzinach szczytu, a około 3-4 w nocy, chodzi bez zarzutów wszystko od razu się otwiera i nigdy nie wywala.

Myślę, że w przyszłości np albo ograniczą liczbę użytkowników na serwer, albo zaopatrzą się w lepszy sprzęt.

Martwi mnie jednak to, że widzę tylko 80 graczy przez co gra dzieje sie dla wszystkich w zamkniętym gronie, co dość poważnie psuje rozgrywkę, bo tak naprawdę gramy w 15 osób.
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Problemy

właśnie dokładnie to samo mnie martwi,
zyje nadzieja , ze pewnego dnia, beda "wymieniac" nieaktywnych na nowych, ale wtedy z kolei nie mieliby oni szansy na rozwoj :p

ah, oby cos wymyslili :p bo gra z 15-20 osobami nie jest tak ciekawa, jakby to było w przypadku conajmniej 40-50 ;) przede wszystkim rozwinałby sie HANDEL hehe ;)

ok, wracajac do samego tematu, ja od rana ani jednego bledu nie mialem ;) pewnie to poprostu dlatego, ze gracze w szkole i w pracy są :D
 

DeletedUser314

Guest
Odp: Problemy

Też pamiętam ze w grepolis już nie w becie ale na 1 serwerze też były lagi, wyrzucanie itp.
Może po prostu Innogames, wie z doświadczenia, że ileś tam % osób odpada, więc serwery są gotowe utrzymać tyle osób ile wedle obliczać powinno pozostać po miesiącu.

Co do użytkowników mam nadzieję, że nie mają w pomysłu zintegrować tej gry z FB, G+, czy NK :D.
Bo na razie to mi takie coś to przypomina.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

Firefox zajmuje mi przy kilku otwartych kartach z grą 230 mB.
Użycie procka na poziomie 1-8%, z włączonymi komunikatorami itd (lub też zużycie 32s czasu procesora dla firefox'a po 40 minutach grania).

Myślę że jak ktoś by się postarał to by odpalił grę na starym p4 2.6, 512ram. Czyli kompie jaki można było kupić ponad 10 lat temu, albo o parametrach takich jakie mają dzisiejsze smartfony.

Dane z windzianego Menadżera zadań można wsadzić sobie w buty. Winda tak zarządza pamięcią, że już przy zajętości 20-30% trudno jest sensownie korzystać z komputera. Przy 5% obciążenia proca widać jak od myślenia pot cieknie mu z czoła.

Ale coraz to nowsze gry dające więc możliwości wykorzystują bardziej serwery, w plemionach walka to jedno połączenie, tutaj walka to nawet 40, czyli 40x bardziej tyra serwer.
I tu kłania się optymalizacja. Po co Ci 40 połączeń? Cała gra działa na Flashu, czyli tyra Twoja przeglądarka, a serwer nie robi nic więcej niżw plemionach, grepolis, czy innej grze. Jednostka, koordynaty początkowe i końcowe. Jedno połączenie. Animacji i innych bzdetów nie przesyłasz na biżąco, tylko po załadowaniu gry (czas oczekiwania na rozpoczęcie gry, walki, planszę z badaniami) wykonuje się w Twojej przeglądarce określony element już wczytanej animacji. I nawet jeśli w rzeczywistości jest to nieco bardziej skomplikowane, to nie ma tu miejsca na to co się dzieje w tej grze.

Myślę, że w przyszłości np albo ograniczą liczbę użytkowników na serwer, albo zaopatrzą się w lepszy sprzęt.

Serwery naogół wynajmuje się jako zasoby, więc to jest tylko kwestia położenia odpowiedniej kasy i optymalizacji softu. I to drugie stanowi problem. Jeśli ja wyraźnie odczuwam różnice wynikające ze sprzętu którego używam, a potrafię na nim odpalać programy Flashowe w trybie full-HD bez przycinek, to coś jest nie teges. Do tego skoro gra działa, a wywala się po szybkim kliknięciu na dziesięciu budynkach (np. zbieranie monet), to znaczy, że są przycinki na sieci. A to dalej oznacza, że gra jest źle zoptymalizowana, bo na plemionach nie miałem przycinek nawet przy jednoczesnych operacjach w 100-200 miejscach, a to też jest tylko przesyłanie danych na serwer. Gra potrafiła stanąć, ale jak ruszała, to bez restartu, a wszystkie operacje których dokonałem były zachowane.

Martwi mnie jednak to, że widzę tylko 80 graczy przez co gra dzieje sie dla wszystkich w zamkniętym gronie, co dość poważnie psuje rozgrywkę, bo tak naprawdę gramy w 15 osób.

Graczy jest dość dużo (chyba) bo widzę tu kolegów którzy nie grają ze mną na .... kontynencie (?? chyba tak to się tu nazywa). Jesteśmy niby na jednym świecie, ale się nie widzimy. W efekcie jest kilka grup po kilku graczy, a przez kompletny brak kontaktu każdy ma wrażenie że gra sam.
 

DeletedUser314

Guest
Odp: Problemy

Dane z windzianego Menadżera zadań można wsadzić sobie w buty. Winda tak zarządza pamięcią, że już przy zajętości 20-30% trudno jest sensownie korzystać z komputera. Przy 5% obciążenia proca widać jak od myślenia pot cieknie mu z czoła.
Chyba jak traktujesz 70% ramu jako SWAP ^^



I tu kłania się optymalizacja. Po co Ci 40 połączeń? Cała gra działa na Flashu, czyli tyra Twoja przeglądarka, a serwer nie robi nic więcej niżw plemionach, grepolis, czy innej grze. Jednostka, koordynaty początkowe i końcowe. Jedno połączenie. Animacji i innych bzdetów nie przesyłasz na biżąco, tylko po załadowaniu gry (czas oczekiwania na rozpoczęcie gry, walki, planszę z badaniami) wykonuje się w Twojej przeglądarce określony element już wczytanej animacji. I nawet jeśli w rzeczywistości jest to nieco bardziej skomplikowane, to nie ma tu miejsca na to co się dzieje w tej grze.
Tak ale w grepolis itp przy walce było jedno przesłanie tu mamy o wiele więcej. Samo obliczenie walki jest mniej zasobożerne niż pojedyncze zapytanie do bazy.
Dlatego jeśli mamy 40 przesłań nie naraz ale co jakiś czas to ogółem wykonujemy 40x więcej czynności.



Serwery naogół wynajmuje się jako zasoby, więc to jest tylko kwestia położenia odpowiedniej kasy i optymalizacji softu. I to drugie stanowi problem. Jeśli ja wyraźnie odczuwam różnice wynikające ze sprzętu którego używam, a potrafię na nim odpalać programy Flashowe w trybie full-HD bez przycinek, to coś jest nie teges. Do tego skoro gra działa, a wywala się po szybkim kliknięciu na dziesięciu budynkach (np. zbieranie monet), to znaczy, że są przycinki na sieci. A to dalej oznacza, że gra jest źle zoptymalizowana, bo na plemionach nie miałem przycinek nawet przy jednoczesnych operacjach w 100-200 miejscach, a to też jest tylko przesyłanie danych na serwer. Gra potrafiła stanąć, ale jak ruszała, to bez restartu, a wszystkie operacje których dokonałem były zachowane.

Gra jest zoptymalizowana ale po prostu dużo bardziej obciąża sieć. Oczywiście zawsze można próbować wyszukiwać lepszych algorytmów, np próbować dzielić informacja na mniejsze paczki.
Ale tu kwestią jest to, że gra generuje duży ruch sieciowy, więc jest o wiele wiele trudniej to zrobić, o ile jest to możliwe.
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Problemy

i powstaje nowa kłótnia :D:D

ps. mamy nowego patcha z dzisiaj ;) gra powinna chodzi juz normalnie, takze nie spierajcie juz sie o to ;)
 

DeletedUser185

Guest
Odp: Problemy

kicha z tymi resetami, walczysz, wygrana, restest, jeszcze raz walczysz, wygrana ale sabotaz juz przeprowadziles :p mentalnie, bo jest juz nie aktywny...ot cuda.
 

DeletedUser314

Guest
Odp: Problemy

Mnie bardziej drażni to okno wiadomości że ucieka do góry i nie widać rozmowy ....
 

DeletedUser314

Guest
Odp: Problemy

Błąd został już zgłoszony, kwestią czasu jest jego wyeliminowanie.

Tak, ale mogę zrozumieć wywalanie mnie z serwera bo nie mogli tego dopracować, bo potrzebują realnych warunków.

Ale jak z kimś rozmawiam i co 4 wiadomość okno mi znika, że muszę mu pisać na nowo i pytać się go co do mnie pisał to ....
 
Do góry