Problemy

  • Rozpoczynający wątek pawel556
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

kankstar
błagam
przestań pisać posty w stylu- co narzekacie przecież to beta?

czy ty i reszta tak piszących rozumieją sens bet i testowania?
beta nie polega na tym , że cos MOŻE NIE DZIAŁAĆ, beta polega na WYŁAPYWANIU BŁĘDÓW i podpowiedzi gdzie one są
biorąc udział w becie zgadzamy się jako testerzy na sprawdzenie gry, zgadzamy się , że cos nie bedzie działac jak należy , ale mamy prawo i wręcz obowiązek pisać o wszystkich zauważonych błędach- to , że serwera wywala graczy to błąd i to jeden z najpoważniejszych błędów- wiec prosze przestać pisac , że to tak am być - tak ma nie być!!!- jeśli ktoś , nawet 1 osoba ma problemy z gra - ma to zgłosić , a wszystkie posty w stylu- to normalne , bo to beta są mówiąc brzydko z du...- nic nie wnoszą do dyskusji- mamy zgłaszac błędy a nie usprawiedliwiać tworców- oni też wiedza , że to beta i że są błędy- gdyby tak nie było nie byłoby napisu beta
my zgłaszamy, oni naprawiają - o to chodzi
a nie : "nic sie nie dzieje , bo to beta"
 

DeletedUser147

Guest
Odp: Problemy

powiedz mi, czy to przyspieszy prace nad naprawieniem gry, jesli jedna osoba napisze o tym, ze wywala i rozlacza, czy jesli napisze to 50 osob o tym samym? no i o to mi sie rozchodzi :p

o to, ze ten blad jest juz znany administratorom, i wkurza mnie to, ze ludzie non stop jednak o tym pisza. nic to nie pomoze w naprawieniu tego bledu..

zglaszam co rusz błedy, jakie wyłapie, zeby je naprawili :p

jesli myslisz, ze moja reakcja na bledy to " no coz, wkoncu to beta" , to sie grubo mylisz i szukasz nieporzebnej napiny na forum.

Pozdrawiam, i zakanczam nasz spor.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

no właśnie tego nie rozumiesz
czy pilniejszy do naprawy jest błąd o którym pisze 3 osoby , czy ten o którym pisze 50 osób?
uwaga była do ciebie , bo akurat teraz ty o tym pisałeś, ale jest tak ogólnie do tych co stale pisza - to tylko beta :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

lordyp jesli wedlug ciebie ilosc uzytkownikow piszacych o problemie zwieksza lub pomniejsza jego range to jestes w bledzie.

powiedz mi.,.gdyby bylo bledne wyswietlanie okienka z wiadomosciami pisanymi do innych graczy(co juz bylo tutaj zgloszone) i 100 osob napisaloby o tym bledzie w stu postach na forum,a w tym samym czasie tylko 5 napisaloby na forum o tym, ze polaczenie z serwerem padlo, to jak myslisz,ktorym problemem najpierw zajeliby sie technicy w grze?Niepoprawnymi wiadomosciami czy najpierw ustabilizowaniem serwera i wtedy wiadomosciami?

O tym pisze kankster i ma racje.Od ocenienia ,ktory blad jest powazniejszy a ktory jest blahy sa technicy,a my w becie mamy je zglaszac:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

Spokój tam! Każdemu przerywa jakoś od godziny 9.00 , widocznie wprowadzają zmiany/poprawki. Przez 2 godziny bez gry nie umrzecie chyba right ? Wszystko wraca/wróciło już do normy więc się nie napinajcie. ( :


Chyba to jest założenie wersji beta, żeby zgłaszać błędy i pomysły. Mylę się?
Jedynymi napinającymi się tutaj są lolki, które nic nie mają do powiedzenia poza próbą ustawiania innych.

Zgadza się. Wraca do "normy" - czyli rozłącza się z serwerem raz na 5 minut zamiast raz na 5 sek.
Norma.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

no nie wiem.. jak dla mnie jak zglosi tylko 1 osoba to potraktuja to jako slabe lacze danego gracza i nawet nie beda zawracali sobie glowy dla 1 osoby.. jak napisze 50 to znaczy ze jednak z gra cos jest nie tak. Co do zrywania polaczenia to jednak to duzy blad nawet dla bety.. bo jak testowac gre jak ona nie chodzi?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

A mnie trochę śmieszy argument "to jest beta".
*wiele innych gier też jest w becie, a działają jak gotowe produkcje (z wyjątkiem paru wyłączonych opcji)
*foe jest w open becie, każdy może dołączyć i grać. Mimo to boryka się z niestabilnością, która IMO powinna zostać wyeliminowana na etapie wersji alpha lub najpóźniej closed beta. "To jest beta, więc może nie działać wcale"...
*jeśli problemy z serwerem są związane z dużą ilością graczy, to pozostaje się tylko cieszyć - niedługo pojawi się nowy świat. Czyli nowy serwer. Jeśli jednak to wina kodu, to mi smutno.

I jeszcze jedno - to, że dwie osoby mają farta i ich serwer nie wyrzuca kosztem innych - dobrze dla nich. Mnie wyrzuca co kilka minut w różnych momentach. Chciało mi się założyć konto i się podzielić problemem, ale ilu osobom się nie chciało? Jeśli kogoś problem nie dotyka, to nie znaczy, że problem nie istnieje.
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Problemy

Dobrze, ludzie są problemy z serwerem ale po co ta kłótnia która i tak nie pomoże serwerowi...

Wiadomo, trzeba się nastawić, że zdarzają się błędy co chwile.
Jak brałem udział w betach innych gier, to technicy naprawili 1 błąd, a pojawiło się kolejne 10 błędów.

Mamy forumowiczów którzy nie używają opcji "szukaj" i pisza nowe tematy z pytaniami które pojawiły się wcześniej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

@mike
oczywiście , że ilość użytkowników piszących o danym błędzie jest ważna i oczywiste jest , że są błędy mniej i bardziej ważne
nie wiem jak długo grasz w mmo ( ogólnie, nie tylko te via www) , ale zdziwiłbyś się jak często najpierw jest naprawiany błąd mało istotny ( np ten o wiadomościach) , a potem ten baaaaardzo ważny- o tym decyduje nie tylko wazność danego błędu ale i sposób i czas jego naprawy - jeden błąd można naprawić w kilka minut zmieniając malutki fragment skryptu, inny to kwestia godzin i dni i jak słusznie zauważyłes to technicy sami decydują co naprawią- my nie bójmy się pisac o wszystkich błędach, ale nie lekceważmy żadnego błędu i nie piszmy , że to oczywiste bo w becie wszystko moze nie działac - tylko o to mi chodzi- każdy błąd jest ważny i niech każdy pisze co mu nie działa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

powiedz mi.,.gdyby bylo bledne wyswietlanie okienka z wiadomosciami pisanymi do innych graczy(co juz bylo tutaj zgloszone) i 100 osob napisaloby o tym bledzie w stu postach na forum


logika milicjanta z "Misia" Barei

Widocznie mają kaca po sobocie i to jest teraz u nich najpoważniejszy błąd.
Priorytety: 1) znaleźć schłodzoną mineralną 2) .... 3) .... 4) naprawić serwer
:D
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Problemy

@up
Tylko czy Technicy ci w niedziele pracują zastanów się, przecież też muszą odpocząć.

Myśle, że wyjaśnione wszystko i temat powinien zostać zamknięty, gdyż więcej kłótni niź pożytku.
 

DeletedUser283

Guest
Odp: Problemy

@up
Tylko czy Technicy ci w niedziele pracują zastanów się, przecież też muszą odpocząć.

Zawsze ktoś musi być, gdyby tak server padł.
Jest wiele zawodów w których pracuje się 7 dni w tygodniu.
Miedzy innymi taki człowiek prasuje 7/24 oczywiście z odpowiednimi zmianami ;] :) :)
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Problemy

No dobra Technicy muszą być ale nie programiści którzy naprawiają błędy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

w weekendy błędy w grach via www nigdy nie naprawiają to reguła,najwcześniej jutro może być jakiś patch/update.
 

DeletedUser8

Guest
Odp: Problemy

Chciałabym przypomnieć, że Forge Of Empires - Beta jest niepełną wersją gry, w fazie testów i modyfikacji,
dlatego póki co mogą pojawiać się problemy takie jak:
Przerwanie połączenia z serwerem, 502 Bad Gateway, długi czas ładowania strony, problemy z odświeżaniem, błąd odpowiedzi przy logowaniu.

Są to znane problemy, które wynikają z prowadzonych prac, nie ma potrzeby dodatkowego ich zgłaszania i zakładania za każdym razem nowych tematów.

Tematu nie zamykam, proszę po prostu nie zakładać kolejnych w tej samej sprawie.

Pozdrawiam
Danifae
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

Chciałabym przypomnieć, że Forge Of Empires - Beta jest niepełną wersją gry, w fazie testów i modyfikacji,
dlatego póki co mogą pojawiać się problemy takie jak:
Przerwanie połączenia z serwerem, 502 Bad Gateway, długi czas ładowania strony, problemy z odświeżaniem, błąd odpowiedzi przy logowaniu.

Są to znane problemy, które wynikają z prowadzonych prac, nie ma potrzeby dodatkowego ich zgłaszania i zakładania za każdym razem nowych tematów.

Tematu nie zamykam, proszę po prostu nie zakładać kolejnych w tej samej sprawie.

Pozdrawiam
Danifae

Czyli mówiąc inaczej- sprzedajecie produkt bez gwarancji jakiegokolwiek działania. Skasowałem konta na Plemionach, Tribalwars i Grepolis. Ale widzę, że Innogames jest konsekwentna w swojej polityce dojenia klientów. Tu, nauczony poprzednimi doświadczeniami, jeszcze nie zapłaciłem ani centa. Z takim podejściem nie liczcie że na mnie zarobicie.
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Problemy

Tylko w czym cie Innogames "doi" ??
Gra jest za darmo, jeżeli chcesz kupić diamenty to kupujesz, nie chcesz grasz bez nich. Nikt ci nie mówi "Kup diamenty"
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

W takim razie gramy w różne gry. W tej w którą ja gram, cokolwiek robię, pojawia się opcja "Zrób to natychmiast za xx diamentów". Jeśli w Twoim rozumieniu to nie jest zachęta do zakupu diamentów, to jesteś kosmitą.
Z drugiej strony- nie tworzyliby tej gry gdyby nie liczyli na jakiś zarobek. A skoro starają się sprzedać produkt i jednocześnie nie zapewniają jego działania, to jest to oszustwo.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

było do 18-45 jeszcze ok ale teraz to mi oszlalalo loguje sie to przy 20% wyskakuje przerwanie ... i tak od 15 minut:D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

Ja mam to samo zróbcie coś z tym bo się nie da nic zrobić.
 

DeletedUser256

Guest
Odp: Problemy

Z drugiej strony- nie tworzyliby tej gry gdyby nie liczyli na jakiś zarobek. A skoro starają się sprzedać produkt i jednocześnie nie zapewniają jego działania, to jest to oszustwo.

nie znam się
ale pobieranie opłat za wersję beta jest chyba raz że nie moralne (zwłaszcza kiedy gra się sypie)
a dwa coś gdzieś kiedyś czytałem że nie do końca legalne ? (ale pewności nie mam;p)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

Cytat Napisał skurek Zobacz post
Z drugiej strony- nie tworzyliby tej gry gdyby nie liczyli na jakiś zarobek. A skoro starają się sprzedać produkt i jednocześnie nie zapewniają jego działania, to jest to oszustwo.



nie znam się
ale pobieranie opłat za wersję beta jest chyba raz że nie moralne (zwłaszcza kiedy gra się sypie)
a dwa coś gdzieś kiedyś czytałem że nie do końca legalne ? (ale pewności nie mam;p)


Zadam Wam obu to samo pytanie.Czy zaplaciliscie za to zeby moc zagrac?
Jesli Wasza odpowiedz jest taka sama jak kazdego to macie dwie opcje:
1.Taki krzyzyk w prawym gornym rogu.
2.Powrot do tematu bledu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Problemy

teraz mam lepiej zara po zalogowaniu mnie wywala:D
 

DeletedUser14

Guest
Odp: Problemy

Czekaj użyje czarów których się w Hogwarcie nauczyłem i może wam pomogę;P

Czekajcie na kolejnego Patcha, który pojawi się pewni jutro;]
 
Do góry