[Walki] podporządkowanie czasowe dt. nast. walki z sąsiadem po upływie 24 h

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4614
  • Data rozpoczęcia

Czy odliczanie 24 h do ponownej walki powinno być resetowane ?

  • TAK, to bardzo dobra innowacja.

    Głosy: 57 86,4%
  • NIE, niech zostanie jak jest.

    Głosy: 9 13,6%

  • W sumie głosujących
    66
  • Głosowanie zakończone .

szachimat

Wicehrabia
Popieram pomysł. Wiem, że coś takiego potrzebowałoby jakiegoś wewnętrznego zegara, dzięki któremu o tej 0;00;00 zawsze można by motywować od nowa i sam dorzuciłbym gdzieś okienko z wyświatlającą się godziną.
 

Auksacer

Wicehrabia
Popieram pomysł i zgadzam się z sugestią, żeby jednak godzinę 00:00 zmienić np. na 5:00 czy tam 6:00. Wiem, że w przypadku godziny 00:00 nie zmieni to ilości plądrowań czy motywacji, wyjdzie i tak raz na dobę, jednak załóżmy pewną sytuację. Ustawiłem sobie produkcję towarów i ma skończyć się ona o 23:00. Niestety coś mnie zatrzymało (awaria internetu, prądu, znajomi, rodzina itp.) i nie mogłem odebrać zbiorów. Ktoś zaatakuje mnie o 23:15. Splądruje mi 1 fabrykę. W wielu gildiach przyjęło się, że wtedy informuje się pozostałych członków gildii czy też znajomych o tym, że Sąsiada/Sąsiadkę X można plądrować. No to o 23:30 zaatakuje mnie kolejna osoba i splądruje kolejny budynek towarowy. Gracz, który zaatakował i splądrował mnie jako pierwszy najprawdopodobniej zrobi to również tuż po godzinie 00:00, tak samo ten drugi gracz. Wówczas co się dzieje? Wracam do gry, a tu nie mam żadnych towarów do zebrania - wszystko splądrowane.

Gdyby tak ten czas przesunąć na godzinę 5:00 lub 6:00 może udało by się zredukować takie sytuacje do minimum.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8

Guest
Środek nocy brzmi faktycznie o wiele lepiej niż północ :)
Północ po prostu nie przejdzie, nie ma takiej opcji, głównie z powodów wyżej opisanych - możliwość dogadania się przed północą 2-3 osób kiedy jedna trafi na gracza z zakończoną produkcją i z innymi go po prostu wyczyści. Najmniej graczy chyba mamy koło 3 i 4 w nocy i wtedy taki reset mógłby zostać dodany.

Zostawiam temat do dalszej dyskusji.
 

DeletedUser4614

Guest
Popieram pomysł. Wiem, że coś takiego potrzebowałoby jakiegoś wewnętrznego zegara, dzięki któremu o tej 0;00;00 zawsze można by motywować od nowa i sam dorzuciłbym gdzieś okienko z wyświatlającą się godziną.

Zegar juz mam pokazuje aktualnie ile "h" lub "min" do kolejnego ataku.... po zakonczonej bitwie z danym sasiadem po prostu pojawialaby sie informacja idenctyczna ile h lub min do reset-time'u by pozostalo....

Środek nocy brzmi faktycznie o wiele lepiej niż północ :)
Północ po prostu nie przejdzie, nie ma takiej opcji, głównie z powodów wyżej opisanych - możliwość dogadania się przed północą 2-3 osób kiedy jedna trafi na gracza z zakończoną produkcją i z innymi go po prostu wyczyści. Najmniej graczy chyba mamy koło 3 i 4 w nocy i wtedy taki reset mógłby zostać dodany.

Zostawiam temat do dalszej dyskusji.

Godzina 00:00 to oczywiście tylko taka propozycja .. Mi bardziej podoba sie 3 czy 4 .... Moze to byc nawet 3:30 :))) jesli ze statystyk i sredniej wynika ze o tej godzinie przez 1,5 roku bywalo najmniej graczy ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Fatherland

Książę
jak najbardziej Danifae - północ to tylko propozycja (przykład na czym rzecz polega).... grunt by turnieje i kolejne walki zaczynały się i kończyły w środku nocy, wtedy gdy jest szansa że najwięcej osób skorzysta na ustawionym czasie PvP (na przykład). Obecnie 21-23 nie daje wg mnie oczekiwanego zadowolenia. Środek nocy (3-5) może pomóc, bo miało by się czas na walki, motywację, plądrowania zarówno bardzo wcześnie rano jak i bardzo późno wieczorem (przed pracą, po pracy, czy innych zajęciach). Monity o logach powinny dać Wam obraz tego które godziny są dobre. Ale jestem zdecydowanie za jedną godziną startu i stopu PvP/motywacji, np. konkretna 4:00, bez losowań w widełkach typu 21:00-23:00 jak teraz jest.
 

DeletedUser5506

Guest
Moglby mi ktos wyjasnic co to zmienia, bo tak nie do konca rozumiem... ;x

Wychodzi na to ze w ciagu np. godziny mozna by kogos zaatakowac kogos 2 razy albo zmotywowac w razy? Przed resetem i zaraz po nim, wiec to troche glupie...
 

DeletedUser9841

Guest
Moglby mi ktos wyjasnic co to zmienia, bo tak nie do konca rozumiem... ;x

Wychodzi na to ze w ciagu np. godziny mozna by kogos zaatakowac kogos 2 razy albo zmotywowac w razy? Przed resetem i zaraz po nim, wiec to troche glupie...

Ogólnie chodzi o to by nie zależnie o której godzinie w ciągu dnia usiądziesz, będziesz mógł poprowadzić walki czy zmotywować.
Teraz musisz być po tej godzinie co ostatnio robiłeś. NP wczoraj walczyłeś o 22.00 wiec dziś dopiero po 22 możesz walczyć.
Nie zawsze ma się czas o konkretnej godzinie.
Gdyby wszedł ten pomysł, to walki mógłbyś zrobić dziś np. 0 9.00. Ja jestem na tak. Bardzo by mi to pasowało, bo często nie mogę robić motywacji/walk o tej samej porze.
A 2 ataki w ciągu kilku min, to skutek uboczny tego pomysłu, ale wg mnie mogło by być ciekawie :)
 

DeletedUser5506

Guest
Ogólnie chodzi o to by nie zależnie o której godzinie w ciągu dnia usiądziesz, będziesz mógł poprowadzić walki czy zmotywować.
Teraz musisz być po tej godzinie co ostatnio robiłeś. NP wczoraj walczyłeś o 22.00 wiec dziś dopiero po 22 możesz walczyć.
Nie zawsze ma się czas o konkretnej godzinie.
Gdyby wszedł ten pomysł, to walki mógłbyś zrobić dziś np. 0 9.00. Ja jestem na tak. Bardzo by mi to pasowało, bo często nie mogę robić motywacji/walk o tej samej porze.
A 2 ataki w ciągu kilku min, to skutek uboczny tego pomysłu, ale wg mnie mogło by być ciekawie :)

Jest to chyba nie maly skutek uboczny ktory powinno sie jakos przemyslec, bo dwa pladrowania to tak troche nie fajnie (oczywiscie mowa o pladrowanych). Podwojna motywacja w ciagu nocy no to rano wszystkie budynki produkcyjne byly by ze "zlotymi skrzyneczkami". Co tez jest dosc duzym ulatwieniem...
 

DeletedUser9101

Guest
Może być, ale z powodu argumentów Dafinae tylko do motywacji.
 

DeletedUser9960

Guest
Jest to chyba nie maly skutek uboczny ktory powinno sie jakos przemyslec, bo dwa pladrowania to tak troche nie fajnie (oczywiscie mowa o pladrowanych). Podwojna motywacja w ciagu nocy no to rano wszystkie budynki produkcyjne byly by ze "zlotymi skrzyneczkami". Co tez jest dosc duzym ulatwieniem...

Tylko zauważ, że jak jednego dnia (rano) będą wszystkie budynki zmotywowane, bo będzie można zmotywować w krótkim odstępie czasu 2 razy np. o 23:00 i 1:00, to następnego dnia będzie mniej, bo będzie można kliknąć po godzinie 00.00 (godzina jako przykład, bo jak pisano wcześniej może to być 3 lub 4 w nocy) następnego dnia, więc wszystko zostaje w tym samym stosunku, bo kliknięć w tygodniu i tak będzie max.7 więc to ułatwieniem nie będzie.
Co do plądrowań to rzeczywiście 2 splądrowania w małym odstępie czasu to byłoby na minus dla osoby zaatakowanej, ale można by do owego plądrowania zastosować jakiś inny licznik czasowy i jakby się dało to zostawić np. tak jak jest 24h

Generalnie jeśli chodzi o pomysł to ja jestem na TAK :)
 

DeletedUser5506

Guest
Tylko zauważ, że jak jednego dnia (rano) będą wszystkie budynki zmotywowane, bo będzie można zmotywować w krótkim odstępie czasu 2 razy np. o 23:00 i 1:00, to następnego dnia będzie mniej, bo będzie można kliknąć po godzinie 00.00 (godzina jako przykład, bo jak pisano wcześniej może to być 3 lub 4 w nocy) następnego dnia, więc wszystko zostaje w tym samym stosunku, bo kliknięć w tygodniu i tak będzie max.7 więc to ułatwieniem nie będzie.
Co do plądrowań to rzeczywiście 2 splądrowania w małym odstępie czasu to byłoby na minus dla osoby zaatakowanej, ale można by do owego plądrowania zastosować jakiś inny licznik czasowy i jakby się dało to zostawić np. tak jak jest 24h

Generalnie jeśli chodzi o pomysł to ja jestem na TAK :)

Gdyby tak bylo jak mowisz no to juz lepiej ;p
Nie bedzie mi przeszkadzala ta zmiana, ale i tak dalej nie rozumiem zamyslu. Jestem obojetny co do tego.
 

adi m

Baron
Plądrowania 2x pod rząd czy tak czy siak miewają miejsce np. zaatakowałem sąsiada wczoraj o 16ej i dziś o15:55 mogę go splądrować a następnie wpaść do niego o 16:01 i znów zaatakować oraz splądrować.Tak więc w woli wyjaśnienia moim zdaniem nie zmieni się postać rzeczy odnośnie klików i sabotażu natomiast bardzo wpłynie na naszą elastyczność czasu spędzanego przed komputerem - ilość klików, plądrowań, walk będzie taka sama jak dotychczas ale komfort wejścia na grę i czerpanie z niej przyjemności kiedy tylko chcemy ( a nie jak dotychczas " bo czas minął i mogę " ) będzie na pewno wielkim atutem .
 

DeletedUser

Guest
A kto Ci broni nie atakować dzisiaj o 16, tylko poczekać do 22 i wtedy zaatakować? Jakiś przymus jest atakowania dokładnie co 24 godziny?
Czas masz elastyczny, możesz zaatakować o której chcesz, uwzględniając jedynie to, że od ataku ma minąć doba i tyle.

Chcecie mieć łatwiej, tylko o to tu chodzi. Och, jej, jakie to straszne, dziś nie mogę wejść o 16 i atak mi przepadnie... cóż za nieszczęście :p
 

adi m

Baron
Eeetaaam temat jest powiązany - dlaczego mam wchodzić na grę akurat wtedy gdy system pozwala mi kliknąć czy to motywacje czy też atak. Lepiej wchodzić wtedy gdy się chce a nie wtedy gdy wiem, że system pozwoli mi działać na wszelkie sposoby.
Tu chodzi o klik RAZ dziennie niezależnie od czasu :)
 

DeletedUser7466

Guest
Pomysł Aleq prosty a zarazem swietny.
Zazwyczaj rzeczy proste są genialne. Oby jednak upadł na dobre podłoże i się rozwinął.
Otwarcie interwałów czasowych zgodnie z obowiązującą dobą pozwala na elastyczniejsze postępowanie w wykonywaniu swoich obowiązków i przyjemności
 

DeletedUser9960

Guest
A kto Ci broni nie atakować dzisiaj o 16, tylko poczekać do 22 i wtedy zaatakować? Jakiś przymus jest atakowania dokładnie co 24 godziny?
Czas masz elastyczny, możesz zaatakować o której chcesz, uwzględniając jedynie to, że od ataku ma minąć doba i tyle.

Chcecie mieć łatwiej, tylko o to tu chodzi. Och, jej, jakie to straszne, dziś nie mogę wejść o 16 i atak mi przepadnie... cóż za nieszczęście :p


Nie ma przymusu atakowania dokładnie co 24h, ale po 24 godzinach, więc nie wiem czy rozumiesz o co chodzi jak piszesz że czas do ataków jest elastyczny i można atakować o której się chce (jeśli chcesz atakować codziennie). Pewnie, mogę zaatakować np. w poniedziałek o godz. 7:00, we wtorek o 22.30, ale w środę już raczej nie powalczę.

I proszę wytłumacz mi dlaczego chcemy mieć łatwiej? Piszesz to chyba jako ironię, że będzie pewnie można więcej walczyć, a o motywowaniu nic nie wspominasz. Ja tu ułatwienie widzę tylko jedno - możliwość atakowania/motywowania raz dziennie o takiej godzinie o której dany gracz ma ochotę/wolny czas, a nie czekanie aż minią te 24h od ostatniej wizyty (co często powoduje stratę 1 lub czasem 2 dni)
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Całym sercem popieram ten pomysł, zarówno pod względem walk, jak i motywacji. Skończyłyby się teksty na czacie typu "Przykro mi, nie mogę Ci teraz nic kliknąć, dopiero za 3h mam czas na motywację". No i rozwiązałby się problem, że jeśli raz zmotywuję wszystkich bardzo późno, bo tak mi się udało wejść na FoE, to następnego dnia muszę klikać jeszcze później, albo czekać dwa dni zanim będę mógł wcześniej. O ile będę mógł, bo to też nie jest pewne...
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Jest to chyba nie maly skutek uboczny ktory powinno sie jakos przemyslec, bo dwa pladrowania to tak troche nie fajnie (oczywiscie mowa o pladrowanych). Podwojna motywacja w ciagu nocy no to rano wszystkie budynki produkcyjne byly by ze "zlotymi skrzyneczkami". Co tez jest dosc duzym ulatwieniem...

Pamiętaj też o tym, że co z tego że zrobisz 2 razy motywację czy plądrowanie jak do następnego resetu (czyli prawie 24h) nie możesz zaatakować/zmotywować czyli wychodzi na jedno.
 

DeletedUser5506

Guest
Pamiętaj też o tym, że co z tego że zrobisz 2 razy motywację czy plądrowanie jak do następnego resetu (czyli prawie 24h) nie możesz zaatakować/zmotywować czyli wychodzi na jedno.

Wiem, wiem, juz wczesniej mi to ktos wytlumaczyl ;d

Teraz juz wszystko wiem, i rozumiem zamysl ale mimo to jestem obojetny. Wejdzie to wejdzie, nie wejdzie to nie wejdzie. Glosu nie oddaje
 

DeletedUser7795

Guest
...jednak załóżmy pewną sytuację. Ustawiłem sobie produkcję towarów i ma skończyć się ona o 23:00. Niestety coś mnie zatrzymało (awaria internetu, prądu, znajomi, rodzina itp.) i nie mogłem odebrać zbiorów. Ktoś zaatakuje mnie o 23:15. Splądruje mi 1 fabrykę. W wielu gildiach przyjęło się, że wtedy informuje się pozostałych członków gildii czy też znajomych o tym, że Sąsiada/Sąsiadkę X można plądrować. No to o 23:30 zaatakuje mnie kolejna osoba i splądruje kolejny budynek towarowy. Gracz, który zaatakował i splądrował mnie jako pierwszy najprawdopodobniej zrobi to również tuż po godzinie 00:00, tak samo ten drugi gracz. Wówczas co się dzieje? Wracam do gry, a tu nie mam żadnych towarów do zebrania - wszystko splądrowane.

@Auksacer - bardzo dobra uwaga.
Według mnie pomysł jest dwojaki. Z jednej strony dobry, bo możemy zmotywować danego gracza w krótkim odstępie czasu zwiększając produkcję zaopatrzenia czy też monet. Ale z drugiej strony jest zły, bo możemy stracić towary, do produkcji których wydaliśmy sporą ilość złota i zaopatrzenia.

Chyba, że zostanie wprowadzona tzw. blokada.
 

DeletedUser5506

Guest
@Auksacer - bardzo dobra uwaga.
Według mnie pomysł jest dwojaki. Z jednej strony dobry, bo możemy zmotywować danego gracza w krótkim odstępie czasu zwiększając produkcję zaopatrzenia czy też monet. Ale z drugiej strony jest zły, bo możemy stracić towary, do produkcji których wydaliśmy sporą ilość złota i zaopatrzenia.

Chyba, że zostanie wprowadzona tzw. blokada.

Pisalem o tym pare stron wczesniej ;p
 
Do góry