[Walki] podporządkowanie czasowe dt. nast. walki z sąsiadem po upływie 24 h

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4614
  • Data rozpoczęcia

Czy odliczanie 24 h do ponownej walki powinno być resetowane ?

  • TAK, to bardzo dobra innowacja.

    Głosy: 57 86,4%
  • NIE, niech zostanie jak jest.

    Głosy: 9 13,6%

  • W sumie głosujących
    66
  • Głosowanie zakończone .

DeletedUser4614

Guest
Witam,

Chciałbym rzucić taki pomysł na zmianę, która dotyczy głównie osób aktywnie walczących , ale i nie tylko...
Czy nie uważacie, że powinna zostać zniesiona zasada możliwości ponownego ataku po upływie 24 h na sąsiada, która w zasadzie jest co do sekundy naliczana od momentu zakończenia bitwy - naciśnięcia przycisku WYNIK? Podporządkowanie czasowe bardzo negatywnie wpływa na chęci grania w tę grę i jej atrakcyjność. Rzadkie - ale występujące, niedostępności wejścia do gry spowodowane awarią, aktualizacją, zawieszaniem się automatycznej walki i niemożliwość jej ukończenia (tak niekiedy nadal to się zdarza z mocnym przeciwnikiem), wolną praca gry w tzw. godzinach szczytu ... powodują przesunięcia...

Czy wręcz idealnym systemem byłby tzw. RESET odliczania czasu możliwości ponownego ataku na danego sąsiada o godzinie 00:00:00 ( lub jakiejś innej najlepiej nocnej) i możliwość dowolnego wykonania ataku w ciągu najbliższych 24 godzin , gdzie nastąpi ponowny reset o godzinie 00:00:00. Kto będzie miał możliwość zrobienia walk wybierze optymalne porę i będzie aktywnie uczestniczył w grze - w walkach, kto nie będzie chciał w trakcie jednej doby w ogóle walczyć - nie zrobi żadnej walki !!! Proste !! ... Taki system spowoduje większą ergonomie gry , większą satysfakcję, większą atrakcyjność, brak uzależniania czasowego, że coś musze zrobić o danej godzinie, bo przepadnie mi szansa etc.

W parę gier przeglądarkowych juz grałem i jako dobry obserwator wiem , że znudzenie, rutyna , przymus bycia o wskazanej porze, doprowadzają do rezygnacji , a twórcom produktu powinno zależeć na kliencie , bo w końcu po to zostało stworzone i jest rozwijane FOE, aby ludzie w tę grę długofalowo grali i wydawali pieniądze - również długofalowo , a nie rezygnowali przez w/w przyczyny.

Proszę o udział w ankiecie. Komentarze mile widziane. "Zawodowym" hejtowcom komentującym na zasadzie nie bo nie , bez konkretnych argumentów = serdecznie DZIĘKUJĘ !! :))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

adi m

Baron
popieram - pomysł jak dla mnie bardzo dobry i zapewne wszyscy walczący na tym skorzystają
 

DeletedUser4428

Guest
dobry pomysł + na pewno doprowadzi on do tego samego tylko z motywacją i odrestauracją
 

DeletedUser

Guest
dobry pomysł + na pewno doprowadzi on do tego samego tylko z motywacją i odrestauracją

Myslalem o tym samym,gdyby weszly w zycie te dwie opcje atak oraz motywacja ta gra nabrala by zupenie innego znaczenia.Wchodzilo by sie napewno z usmiechem na twarzy,wtedy kiedy nam pasuje a nie wtedy gdy wiemy ze akurat teraz wypada czas aby kogos zatakowac lub zmotywowac.
 

DeletedUser8087

Guest
Dokładnie jak kolega wyżej. Pomysł doskonały. aby motywacja i ataki zerowały się o godzinie zero ;)
nie zawsze mamy czas o danej porze na grę, więc motywacje czy walki można by przeprowadzić o dowolnej porze
w czasie doby.
Podniosło by to grywalność i mniej wadziło nam w życiu prywatnym.
Żona nie krzyczała by " NO CHODZ JUŻ CZYŻ GRA JEST NAJWAŻNIEJSZA :mad: ;)
 

adi m

Baron
dodajmy jeszcze fakt , iż niektórzy mają problemy sprzętowe a takie rozwiązania dałyby pełny obraz zaangażowania graczy w walki oraz w motywacje i odrestaurowania
( czasami odwiedziny miast potrafią trwać wieczność ) tak więc w ramach czasowych 24 h znacznie łatwiej odwiedzić wszystkich bez ograniczenia zawężonego czasu malejącego.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8087

Guest
I jeszcze jedno. przy problemach sprzętowych godziny motywacji-walk przesuwają się codziennie o kilka a nawet kilkanaście minut.
Wiem coś o tym bo 8 miesięcy temu zmieniłem kompa na dość mocnego i dopiero od tamtej pory gra działa dosyć płynnie.
Więc nawet punktualnym przesuwa się czas motywacji i walk więc dzięki takiemu rozwiązaniu można by być punktualnym.
 

DeletedUser9557

Guest
Pomysł jest oczywiście dobry ale z tego co pamiętam były już takie propozycje i efekt ich był żaden. Ale wiadomo ze na tak.
 

skaner210

Rycerz
Pomysł swietny bo to uzależnienie czasowe staje sie straszne i coraz bardziej zniechęca do gry. Ile razy ja juz słyszę jak to kolega pisał: "Znow nie masz na cos czasu bo walki musisz zrobic" i co trza odpuscic zeby zonka była HAPPY. 200 % na tak ale znając problemy innych graczy i ich swietne pomysły pewnie nic nie da się tym zrobic.
 

DeletedUser9266

Guest
Pomysł bardzo prosty i genialny. Wydaje mi się że będzie bardzo łatwy do wykonania. Tylko można by wprowadzić barierę (minimalny odstęp ok. 6 h), żeby nie było naciągania zasad. Nie można by wtedy było walczyć z kimś o 23.50 i zaraz znowu o 00.10 ( bo to już by był inny dzień)
 

adi m

Baron
do przedmówcy :)
pomysł jest aby nie wiązać gracza barierą godzinową więc wybacz ale niestety brniesz swoim nastawieniem na niewłaściwy tor i wracasz do punktu wyjścia ( obecnego stanu gry ) - kolejny dzień to kolejny klik - nic dodać nic ująć
 

DeletedUser4614

Guest
Pomysł bardzo prosty i genialny. Wydaje mi się że będzie bardzo łatwy do wykonania. Tylko można by wprowadzić barierę (minimalny odstęp ok. 6 h), żeby nie było naciągania zasad. Nie można by wtedy było walczyć z kimś o 23.50 i zaraz znowu o 00.10 ( bo to już by był inny dzień)

ale to ograniczenie np. jak wskazałes 6h na nic nie wpłynie. Nadal bedzie trzeba na "trzeci" atak czekać min 23 h 50 minut... nie zwiekszy sie ilosc pladrowan , nie zwiekszy cie ilosc punktow złapanych do wiezy PVP ani do RO....//na dobe, oczysiwiscie///

to tylko kwestia elastyczności czasu gry i komfortu z tego płynącego...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8087

Guest
Pomysł bardzo prosty i genialny. Wydaje mi się że będzie bardzo łatwy do wykonania. Tylko można by wprowadzić barierę (minimalny odstęp ok. 6 h), żeby nie było naciągania zasad. Nie można by wtedy było walczyć z kimś o 23.50 i zaraz znowu o 00.10 ( bo to już by był inny dzień)

Dokładnie jak kolega mówi;) żadne naciąganie bo atak jest dnia kolejnego czyli w ciągu kolejnych 24h.
więc nie jest ważne że minie 5 minut ponieważ będzie to już kolejna doba ;)
więc naciągnięcia nie będzie i ilość walk czy motywacji się nie zmieni.
 

DeletedUser2602

Guest
Zdecydowanie tak, tyle że reset około 4 lub 5 rano, tak jest w większości gier, aby właśnie nie expliotować tej północy, gdzie jeszcze wiele osób siedzi. Dodatkowy plus dla osób atakowanych, bo dużo mniej czasu na splądrowanie :) Tyle, że ja po prostu nie wierzę, by devsi brali te wszystkie ankiety i propozycje pod uwagę, no ale pogadać zawsze można ;)
 

DeletedUser

Guest
Świetny pomysł :p To może dać większe pole do manewru... atakujesz kogoś o 23:30 i za 0.5h możesz ponownie go odwiedzić ^^
 

Valhan

Wójt
A jak dla mnie pomysł bardzo dobry,
bo pomimo iż tak jak napisał(a) Sheeze mozna zaatakować kogoś drugi raz kilka minut po północy
to i tak nie zmienia to faktu, że atakujemy kogoś raz na dobę tylko w innym odstępie czasowym
i zaletą jest że nie jesteśmy związani tymi 24h od poprzedniego ataku
Jak najbardziej jestem na TAK
 

Fatherland

Książę
Jestem na tak. Do tego należałoby zmienić czas rozpoczęcia i zakończenia turniejów PvP, bo to one głównie tworzą barierę na toczenie pełnej ilości walk gdy ktoś by chciał tego dokonać. Nie wszyscy ludzie pracują na jedną zmianę i chodzą do szkoły od 8mej do 16tej. Wiele osób pracuje na dwie, a nawet trzy zmiany. Początek turnieju w okolicach 7:30 i zakończenie w godzinach 21-23 skutecznie ogranicza możliwość wykorzystania wszystkich walk w 7 dniach tygodnia. Wystarczy, że ktoś wraca wieczorem z pracy, albo robi tzw. 12tki. I już nie łapie się rano pierwszego dnia (bo turniej w poniedziałek późno startuje) oraz traci walkę wieczorem, bo robi je późnym wieczorem po pracy, przez co w niedziele kolejna strata bo wieczorem już po turnieju. Można tak stracić nawet dwa dni.... Tak więc do tego należałoby by jeszcze przesunąć rozpoczęcie turnieju na godzinę 00:00 tak aby można było stoczyć walki rano i nie czekać na rozpoczęcie turnieju - bo nie zawsze się ma taką możliwość. To samo zakończenie turnieju - w niedzielę o 23:59 tak aby można było toczyć walkę wieczorem też, bo godzina 21-23 nic nie daje jeśli ktoś pracuje w branży handlowej - teraz wszystko jest pootwierane do 22giej. Szkoda że czegoś z tym nie chcą zrobić... Gdybym miał pewność, że praca mnie nie ogranicza w walkach, na pewno bym kupił więcej diamentów i zrobił rozszerzenia terenu na koszary. A tak, przy turniejch jak teraz - nie ma jak robić pełnych walk gdy nie ma się pracy jednozmianowej, więc mi się nie opłaca kupować diamentów bo nic z tego nie zyskam...
 

DeletedUser4614

Guest
Fajnie by było , żeby ktoś z support' u PL się wypowiedział... Jeśli dział pomysły został stworzony i faktycznie kilka pomysłów zostało kiedyś realizowanych... i nadal są one rozpatrywane ... mam nadzieje że tak o! dla picu ten dział sobie nadal istnieje bo wiadomo że pewna koncepcja na gre do końca już jest tylko potrzeba czasu i funduszy na jego realizację

Ja po proszę o skoromny prezent na gwiazdora :) w postaci dwóch informacji, że

1. "pomysł został wysłany do dev'sów"

2. odpowiedzi od dev'sów :)))

(jeśli mogę mieć taką skromną prośbę),


pozdrawiam
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Fajnie by było , żeby ktoś z support' u PL się wypowiedział... Jeśli dział pomysły został stworzony i faktycznie kilka pomysłów zostało kiedyś realizowanych... i nadal są one rozpatrywane ... mam nadzieje że tak o! dla picu ten dział sobie nadal istnieje bo wiadomo że pewna koncepcja na gre do końca już jest tylko potrzeba czasu i funduszy na jego realizację

Ja po proszę o skoromny prezent na gwiazdora :) w postaci dwóch informacji, że

1. "pomysł został wysłany do dev'sów"

2. odpowiedzi od dev'sów :)))

(jeśli mogę mieć taką skromną prośbę),


pozdrawiam

Pomysł jak na razie nawet nie ma 1 dnia, to nikt z Teamu się wypowiadać nie musi/nie ma czasu ;)
1. Zostanie wysłany, jeśli nie zostanie uznany za drobną poprawkę i kiedy Kierowniczka się wypowie, że zostanie zgłoszony.
2. Czy kiedykolwiek Devsi odpowiedzieli na jakikolwiek pomysł? ;)
Ja sie wstrzymuję od głosu ( niestety nie ma opcji "Obojętne" ). Z jednej strony to dobre, bo i tak się atakuje raz na dzień. Z drugiej - można kogoś splądrować w odstępie kilku/kilkunastu minut, a to by "zabiło" u niektórych praktykę ochrony zbiorów czyli wyczucia kiedy ktoś atakuje i kiedy plądruje.
 
Do góry