[Poradnik do gry] Perły w 2024

Dixaroc

Baron
Nie wiem czy ktoś kiedyś liczył realne zyski z wyższych poziomów Arki niż 80. Dla mnie Arka jest niezbędna, bo dzięki niej mogę zarobić tych kilkadziesiąt pr dziennie więcej. A to dopiero 91% zwrotu, więc nie jakoś specjalnie dużo. I jasne, przy wyższych poziomach zarabia się więcej, ale jak się dobije do 180 poziomu to spokojnie można założyć wątek np. 1.95, a ludzie będą wrzucać tam perły bardzo chętnie.

Zeus - must have, bo pomaga w niższych poziomach WG, pomaga w GPC i PvP. Do tego jest stosunkowo tanii w porównaniu do zysku i zajmuje bardzo mało miejsca.

TA - owszem, spora i w miarę kosztowna, ale pomaga nie tylko w tym, co Zeus, ale też w V poziomie WG. Przy czym nie wiem jak inni, ale wolałbym jednak zgarniać dużo więcej do zapomnianej świątyni niż czegokolwiek innego.

Alcatraz - must have, jeżeli w ogóle myśli się o uczestnictwie w GPC. Bez tego zwyczajnie nie masz mięsa, które możesz wrzucać na pola.

Świątynia Reliktów - Jak dla mnie bardzo przydatna, chociaż cholernie duża. Ale może ja mam szczęście do losowania dobrych rzeczy w reliktach.

KA - dla mnie to taki trochę słabszy Zeus. Jasne, produkuje też monety, ale jest trochę droższy i większy. Still - nadal warto mieć.

CdM - coś między Zeusem a KA. Dużą zaletą są te dodatkowe pr, które się dostaje, chociaż to nie dla nich się stawia tę perłę.

CWB - jak się ma TA to trochę bez sensu.

Gdyby nie to, że chwilowo rozwijam trochę bardziej militarne perły to z pewnością dostawiłbym PC, bo daje sporo pr niskim kosztem. Z pewnością lepsze to niż WI.

AO - dla mnie świetna perła do wykręcania większego oporu. Jasne, tracę na to w kij jednostek, ale ileś tam walk więcej mogę zrobić. Dla mnie o tyle ważne, że, w przeciwieństwie do niektórych, nie jestem na każde zawołanie na GPC. Natomiast jak już jestem i mam jak, to tnę jak głupi.

Kraken - nie jestem pewien czy mi się do czegoś przyda, zwłaszcza przy moim stylu grania, ale nie przeczę, że kusi.

BG - dla mnie mało przydatna, bo nie mam czasu na zbieranie selektywne i odkąd zgarniam wystarczająco dużo diaxów z GPC i WG to zwyczajnie zbieram masowo raz dziennie

Hydra i Centaur też wydają się być dobre.

Rdzeń SI czy Atomium może niekoniecznie, ale Arka (80) i Obserwatorium (60) z pewnością powinny być (tak, wiem, że sam nie mam tego Obserwatorium), bo bez tego ciężko się ruszyć odpowiednio na GPC. Nawet mając jakieś budynki eventowe, które dają surkę do skarbca.
 

deliryk

Wicehrabia
No jednak z wyliczaniem diaxów z BN to jednak bym realnie podchodził. Można mieć rocznie 500 diaxów uzbierane a można i mieć 5700 co jeszcze bym odjął z tego 1/2 jako bardziej realną wartość. Bn głównie służy do generowania młotków i surowców - inne rzeczy są traktowane jako dodatek. Jeśli komuś uda się w miesiącu dostać 2x 50 diaxów motywując 5/7 dni w tygodniu to może mówić o wielkim szczęściu ;)
mam ledwo 2% a mialem już 3 razy w tym miesiącu :) wiadomo, że procenty to zawsze losówka, raz lepiej, raz gorzej

w przypadku 29% to już raczej duża szansa a nie jak 1% diaxy
zatem dla mnie ta perła to generuje młotki i surowce
 
Nie wiem czy ktoś kiedyś liczył realne zyski z wyższych poziomów Arki niż 80. Dla mnie Arka jest niezbędna, bo dzięki niej mogę zarobić tych kilkadziesiąt pr dziennie więcej. A to dopiero 91% zwrotu, więc nie jakoś specjalnie dużo. I jasne, przy wyższych poziomach zarabia się więcej, ale jak się dobije do 180 poziomu to spokojnie można założyć wątek np. 1.95, a ludzie będą wrzucać tam perły bardzo chętnie.

Zeus - must have, bo pomaga w niższych poziomach WG, pomaga w GPC i PvP. Do tego jest stosunkowo tanii w porównaniu do zysku i zajmuje bardzo mało miejsca.

TA - owszem, spora i w miarę kosztowna, ale pomaga nie tylko w tym, co Zeus, ale też w V poziomie WG. Przy czym nie wiem jak inni, ale wolałbym jednak zgarniać dużo więcej do zapomnianej świątyni niż czegokolwiek innego.

Alcatraz - must have, jeżeli w ogóle myśli się o uczestnictwie w GPC. Bez tego zwyczajnie nie masz mięsa, które możesz wrzucać na pola.

Świątynia Reliktów - Jak dla mnie bardzo przydatna, chociaż cholernie duża. Ale może ja mam szczęście do losowania dobrych rzeczy w reliktach.

KA - dla mnie to taki trochę słabszy Zeus. Jasne, produkuje też monety, ale jest trochę droższy i większy. Still - nadal warto mieć.

CdM - coś między Zeusem a KA. Dużą zaletą są te dodatkowe pr, które się dostaje, chociaż to nie dla nich się stawia tę perłę.

CWB - jak się ma TA to trochę bez sensu.

Gdyby nie to, że chwilowo rozwijam trochę bardziej militarne perły to z pewnością dostawiłbym PC, bo daje sporo pr niskim kosztem. Z pewnością lepsze to niż WI.

AO - dla mnie świetna perła do wykręcania większego oporu. Jasne, tracę na to w kij jednostek, ale ileś tam walk więcej mogę zrobić. Dla mnie o tyle ważne, że, w przeciwieństwie do niektórych, nie jestem na każde zawołanie na GPC. Natomiast jak już jestem i mam jak, to tnę jak głupi.

Kraken - nie jestem pewien czy mi się do czegoś przyda, zwłaszcza przy moim stylu grania, ale nie przeczę, że kusi.

BG - dla mnie mało przydatna, bo nie mam czasu na zbieranie selektywne i odkąd zgarniam wystarczająco dużo diaxów z GPC i WG to zwyczajnie zbieram masowo raz dziennie

Hydra i Centaur też wydają się być dobre.

Rdzeń SI czy Atomium może niekoniecznie, ale Arka (80) i Obserwatorium (60) z pewnością powinny być (tak, wiem, że sam nie mam tego Obserwatorium), bo bez tego ciężko się ruszyć odpowiednio na GPC. Nawet mając jakieś budynki eventowe, które dają surkę do skarbca.
A to nie jest tak, że im więcej surki do skarbca tym lepiej?
Te perły gildyjne to inwestycja w grę zespołową. Tego się nie przelicza, tak jak ile wydawało się kasy na dzieci.
 

Marik

Książę
Odnosze wrażenie, że część z nas nieco mylnie potraktowała ten wątek. Brzmi on perły w 2024, a bardzo dużo wypowiedzi dotyczy podejścia z przed roku czy 2 lat. Czy otrzymujac tyle mocnych budynków z coraz lepszymi bonusami budowałbym taką katedrę czy cdm na 101 poziomy (76/76) wydając tysiące pr? Oczywiście, że nie. Myślałem że to wątek dla nowych graczy którzy zaczynają, bądź zaczeli przygode z foe i chcieliby się dowiedzieć co warto budować, a co lepiej sobie odpuścić. Tak jak ktoś dużo walczy to podnoszenie takich pereł jak cdm, ka czy ta ma sens m. in. że szkoda wkładu i są użyteczne, ale to jest perspektywa osób które już to mają.
Jakbym miał zaczynać od nowa, to postawiłbym i rozwijał : Arkę, Ao, BG, Zeusa. Biorąc też pod uwagę przemyslenia innych graczy wszystkie inne użyteczne perły zakfalifikowałbym do indywidualnego podejścia , jeden postwi inny nie będzie potrzbować
 
Odnosze wrażenie, że część z nas nieco mylnie potraktowała ten wątek. Brzmi on perły w 2024, a bardzo dużo wypowiedzi dotyczy podejścia z przed roku czy 2 lat. Czy otrzymujac tyle mocnych budynków z coraz lepszymi bonusami budowałbym taką katedrę czy cdm na 101 poziomy (76/76) wydając tysiące pr? Oczywiście, że nie. Myślałem że to wątek dla nowych graczy którzy zaczynają, bądź zaczeli przygode z foe i chcieliby się dowiedzieć co warto budować, a co lepiej sobie odpuścić. Tak jak ktoś dużo walczy to podnoszenie takich pereł jak cdm, ka czy ta ma sens m. in. że szkoda wkładu i są użyteczne, ale to jest perspektywa osób które już to mają.
Jakbym miał zaczynać od nowa, to postawiłbym i rozwijał : Arkę, Ao, BG, Zeusa. Biorąc też pod uwagę przemyslenia innych graczy wszystkie inne użyteczne perły zakfalifikowałbym do indywidualnego podejścia , jeden postwi inny nie będzie potrzbować

Jak sam napisałeś : " Biorąc też pod uwagę przemyslenia innych graczy" ....
znaczy człowiek uczy się całe życie :haha:
tym bardziej że tu nie ma, że to poradnik dla poczatkujących lub nowych kont:haha:
Dobrze że podałeś rok , choć gra pędzi w takim tempie że niedługo będzie trzeba wpisywać miesiąc
 

deliryk

Wicehrabia
Odnosze wrażenie, że część z nas nieco mylnie potraktowała ten wątek. Brzmi on perły w 2024, a bardzo dużo wypowiedzi dotyczy podejścia z przed roku czy 2 lat. Czy otrzymujac tyle mocnych budynków z coraz lepszymi bonusami budowałbym taką katedrę czy cdm na 101 poziomy (76/76) wydając tysiące pr? Oczywiście, że nie. Myślałem że to wątek dla nowych graczy którzy zaczynają, bądź zaczeli przygode z foe i chcieliby się dowiedzieć co warto budować, a co lepiej sobie odpuścić. Tak jak ktoś dużo walczy to podnoszenie takich pereł jak cdm, ka czy ta ma sens m. in. że szkoda wkładu i są użyteczne, ale to jest perspektywa osób które już to mają.
Jakbym miał zaczynać od nowa, to postawiłbym i rozwijał : Arkę, Ao, BG, Zeusa. Biorąc też pod uwagę przemyslenia innych graczy wszystkie inne użyteczne perły zakfalifikowałbym do indywidualnego podejścia , jeden postwi inny nie będzie potrzbować

temat nie narzuca, czy te informacje są dla nowych kont, dla początkujących czy zaawansowanych
zaawansowani i tak grają po swojemu

temat to raczej wymiana myśli, pomysłów, wrażeń
przesłałem go kilku osobom w grze i większość mówi, że dobrze, że są różne punkty widzenia
nie sam pierwszy post jest zatem istotny, ale cały wątek

dopisek 2024 sugeruje, że jest to coś bardziej aktualnego niż poprzednie tematy
w pierwszym poście jest tylko pewnego rodzaju zbiorcza informacja

czy to stare czy nowe podejście to też widać w postach, które piszecie

w perły typu KA,CDM dalej warto inwestować, ale niekoniecznie pchać się na 80lvl czy wyższe
nawet na 10lvl są dobrym wsparciem
a kiedy przestają? dopiero jak zaczyna brakować miejsca w mieście, wtedy trzeba decydować

część pereł podajemy jako słabe, bo po prostu są słabe w aktualnych realiach

Dobrze że podałeś rok , choć gra pędzi w takim tempie że niedługo będzie trzeba wpisywać miesiąc
no ja osobiście mam zamiar modyfikować ten post w zależności od tego co będzie się działo w tym roku :) :)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Odnosze wrażenie, że część z nas nieco mylnie potraktowała ten wątek. Brzmi on perły w 2024, a bardzo dużo wypowiedzi dotyczy podejścia z przed roku czy 2 lat. Czy otrzymujac tyle mocnych budynków z coraz lepszymi bonusami budowałbym taką katedrę czy cdm na 101 poziomy (76/76) wydając tysiące pr? Oczywiście, że nie. Myślałem że to wątek dla nowych graczy którzy zaczynają, bądź zaczeli przygode z foe i chcieliby się dowiedzieć co warto budować, a co lepiej sobie odpuścić. Tak jak ktoś dużo walczy to podnoszenie takich pereł jak cdm, ka czy ta ma sens m. in. że szkoda wkładu i są użyteczne, ale to jest perspektywa osób które już to mają.
Jakbym miał zaczynać od nowa, to postawiłbym i rozwijał : Arkę, Ao, BG, Zeusa. Biorąc też pod uwagę przemyslenia innych graczy wszystkie inne użyteczne perły zakfalifikowałbym do indywidualnego podejścia , jeden postwi inny nie będzie potrzbować
dla mnie perła zawsze będzie lepsza od eventówek bo ona nie ma górnego limitu.
PR mają jeszcze większą inflacje niż atak. Taki castel nawet na 100 to jest aktualnie żaden koszt
 
A to nie jest tak, że im więcej surki do skarbca tym lepiej?
Te perły gildyjne to inwestycja w grę zespołową. Tego się nie przelicza, tak jak ile wydawało się kasy na dzieci.
Porażające laboratorium potworności
bonusy:
pr
medale
towary z epoki
towary z poprzedniej epoki
atak w ataku
obrona w ataku
atak w obronie
obrona w obronie
i
90towarów do gildii !!!
a to wszystko za zupełną darmochę
i na powierzchni 4x5 dla porównania atomium 6x7
i możliwość wielokrotnego postawienia
i jeszcze 2 budynki w kawałkach , która właśnie wypracowują mi hurtowo "przechowajki" bo będą potrzebne.

Oczywiście wszystkie bonusy w dobrych cyfrach.

No ale każdy wybiera co kto lubi.....ja wybieram inwestowanie "inowacyjne":haha:

ps . ciągle nie policzone towary które wpadają do gracza a nie bezpośrednio do gildii, a tych jest o wiele więcej
 
Ostatnia edycja:
90towarów do gildii !!!
a to wszystko za zupełną darmochę
i na powierzchni 4x5 dla porównania atomium 6x7
Czemu porównujesz mały budynek eventowy do dużej perły? Obs zajmuje 3x3, nie wspominając już o fakcie, że perły gildyjne dają wszystkie 5 towarów na raz. Rzeczony atom mam aktualnie na 92 poziomie. Daje dzięki temu 5x181=905 towarow do skarbca! Do tego mam jeszcze obs na 100 (940 towarów), RSI na 80 (825 towarów), arkę na 126 (1270 towarow) i hydrę na 10 (150 towarów). Która eventówka ma podjazd? Stwierdzenie aurora, że arka + hydra jest wystarczająca, jest słuszne tylko jeśli Twoja gildia się cieszy z zajęcia sektora przy własnym sztabie.
 

deliryk

Wicehrabia
ja po prostu uważam, że lepiej produkować zwykłe surowce, a jak trzeba to wrzuca się je do skarbca :)
jak już nie raz pisałem, brak limitu pereł sprawia, że na bardzo wysokich poziomach dają lepszego kopa niż eventówki (dlatego nadal uważam, że zeus, cdm, ka są przydatne)
ktoś kiedyś liczył, że żeby przejąć całą mapę 1 gildią w 1 dzień i ją zabudować (bez plaży) to trzeba od 240k - 370k każdego surowca
to licząc, że się będzie miało pecha i mapa ciągle będzie kazała 1 surowiec mocno eksploatować a reszte mniej

w takim skrajnym przypadku każdy w gildii musi produkować 3000-4500 każdej surki dziennie
ale to skrajność

a statystyki mówią, że wystarczy gdy każdy produkuje 500-900 dziennie
nawet jeżeli te dane będą trochę zakrzywione w górę (wszak to tylko statystyki), to 1k dziennie produkcji to wystarczająco
zatem matematycznie arka i hydra wystarczają

pojawiają się problemy, gdy gildia ma mocno pomieszany skład (różne epoki)
do tego mogą dochodzić trudności na mapie (np przeciwnik usilnie zawsze kasuje budynki przed utratą)

po przejęciu mapy potem ktoś to odbija, ale też stawia budynki, także od tego momentu jest płynnie
czasem trzeba przejąć całą mapę tego samego dnia, a czasem nie
zależy od równowagi sił
tego chyba nikt nie policzy :) przy twoich perłach i 80 takich członkach jak ty to gildia może przejeżdżać po tej mapie 4x dziennie zakładając, że inna też odbije całość i wszystkie budynki zniszczy
w normalnym przypadku byś to przejechał 24x dziennie

podziwiam te gildyjne perełki, świetnie, że je macie

statystyki statystykami, wiadomo, to pewien odnośnik i skrajności mogą czasem to totalnie zakłócić
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję za miłe słowa :)
Problem pojawia się w momencie gdy spotkają się dwie gildie pretendujące do top 1 na świecie. Wtedy każdy wolny slot jest zapełniany najdroższym budynkiem i nawet jak w gildii masz samych graczy ep+ z min 2 perłami gildyjnymi 80+, w skarbcu pojawia się wir. Sami mamy teraz drugą taką edycję z rzędu (pozdrawiam przeciwników) i takie edycje są mordercze dla skarbca.
 

deliryk

Wicehrabia
Dziękuję za miłe słowa :)
Problem pojawia się w momencie gdy spotkają się dwie gildie pretendujące do top 1 na świecie. Wtedy każdy wolny slot jest zapełniany najdroższym budynkiem i nawet jak w gildii masz samych graczy ep+ z min 2 perłami gildyjnymi 80+, w skarbcu pojawia się wir. Sami mamy teraz drugą taką edycję z rzędu (pozdrawiam przeciwników) i takie edycje są mordercze dla skarbca.

zerknąłem na mapę jak to wygląda

tylko zastanawiam się po co na każdym polu 2 najsilniejsze (zakładam, że te co kosztują ok 7k jednego z surowców)
jeżeli nie ma czegoś zwiększającego opór, to chyba jak postawisz 2 budynki dające razem 100% to już nie gra roli czy masz 100% czy 160%?

wprowadzono limit 80% zwolnienia z oporu

zatem w sumie czy masz 80, 100 czy 160% zwolnienia to nie gra roli, bo liczą jako 80
czemu zatem budujecie tak silnie budynki x2?

stawiałbym 1 najsilniejszy i 1 słabszy, co daje mniej niz 5k jednego surowca średnio za 1 budynek

bez obrzeży na mapie jest chyba jakoś 50 budynków do postawienia, stąd się bierze te jakoś 240k na 1 przejście mapy
jak odpowiednio pograsz, to pewnie i mniej, bo się nakładają bonusy

policzę od północy bo to pełny dzień
wyliczenia zakładając, że przeciwnik zaśpi, jeśli nie, to nawet mniej wydacie

1 fala 0:00 240k
przeciwnik to zaczyna odbijać o 4 rano, zatem macie przerwe do 8 rano
2 fala 8:00 zakładając, że połowa budynków zniknie, to potrzebujecie 120k, jeżeli całość to 240k
przerwa do 16, bo przeciwnik odbija
3 fala o 16:00 i jak wyżej 120-240k
i przerwa do północy

zatem tak naprawdę mogą być tylko 3 fale na gpc
1x240k
2x 120-240k

zatem finalnie dziennie 480k - 720k i zakładając, że jest to absolutnie skrajne, że ciągle gra każe wam płacić 1 surowcem tym samym dla każdego budynku
finalnie daje to 6k - 9k dziennie na osobę - skrajny przypadek

lubię jednak zakładać, że gra jakoś to równomiernie rozkłada i dlatego dzielę to na 5 :)
wtedy wychodzi 1,2k - 1,8k dziennie zakładając że 1 fala wchodzi i przejmuje całą mapę - bo to najdroższy przypadek

masz świetnie to pod gildie ustawione, ale jeżeli arka i hydra (no ciut wyżej niż 10lvl) nie wystarczają to:
- może macie właśnie 2 gildie, które przejmują całe pola falami
- może gra wam skrajnie dobiera surke
- może nie każdy daje te 1k dziennie :) choć tu wątpię

skrajności fajnie pokazują, że czasem nawet coś dobrze wyliczone ma słabe punkty
tym trudniej wtedy walczyć :)
 
tylko zastanawiam się po co na każdym polu 2 najsilniejsze (zakładam, że te co kosztują ok 7k jednego z surowców)
jeżeli nie ma czegoś zwiększającego opór, to chyba jak postawisz 2 budynki dające razem 100% to już nie gra roli czy masz 100% czy 160%?
Odpowiedź jest prosta. Te budynki dają premię do punktów chwały. Mamy piątek drugiego tygodnia, między top 1 i top 2 w tej edycji różnica waha się 10-20 tys pkt, czyli tyle co nic. Wszystkie budynki są stawiane pod max punktów żeby "wyrwać" top 1. Podałem przykład na prawdę skrajnej rozgrywki, gdzie każde potknięcie może poskutkować utratą prowadzenia. Faktem jest, że z mojego rozeznania wynika, że takie rozgrywki są coraz częstszym trendem nie tylko na naszym świecie.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
w takim skrajnym przypadku każdy w gildii musi produkować 3000-4500 każdej surki dziennie
ale to skrajność

a statystyki mówią, że wystarczy gdy każdy produkuje 500-900 dziennie
heheh te statystyki se można wsadzić gdzies. Akurat moja gildia jest prekursorem w wymaganiach towarowych i 4000-5000 dziennej produkcji to jest takie minimum.
 

deliryk

Wicehrabia
no tak, o tej kwestii nie pomyślałem
edytuję i dopiszę

heheh te statystyki se można wsadzić gdzies. Akurat moja gildia jest prekursorem w wymaganiach towarowych i 4000-5000 dziennej produkcji to jest takie minimum.
zgadzam się, że te topowe tak mają ;) ale to efekt walki o top1 w rankingu poza gpc ;)
 

deliryk

Wicehrabia
Grzechu, to technicznie niemozliwe zatem ;) albo po prostu gadasz byleby gadac

najdrozszy budynek wg instrukcji oficjalnej kosztuje 7k najtanszy 2900
srednio 5k na 1szt, lub 10k prowincje
daje ci to 80% i wiecej nie trzeba
skoro nie interesuje cie ranking globalby to nie powinniscie stawiac budynkow dajacych lacznie wiecej niz 80%

terenow masz dokladnie 28 (na plazy przeciez stawiac nie ma po co)
28x10k = 280k na 1 fale
moje wyliczenia poprzednie 240k sa zatem ciut niedokladne xD
cos blednie policzylem wczesniej 24 pola

tylko ze te 7k najdrozszy budynek dzieli sie na 3 surowce, i nie bylo przypadku zeby to kosztowalo 1/1/6998 :)
takze ta srednia rzeczywiscie wychodzi duzo duzo mniejsza
i mysle ze na luzie w tych 240k sie miesci

zatem albo stawiacie budynki na pale, nie myslac ze przekroczono 80% albo jednak kierujecie sie tym zeby zdobyc wiecej pkt chwaly do globala
bo jakie sa inne opcje?

wierze ze wam brakuje surowcow, tylko pytanie czemu :)
 

Marik

Książę
Grzechu, to technicznie niemozliwe zatem ;) albo po prostu gadasz byleby gadac

najdrozszy budynek wg instrukcji oficjalnej kosztuje 7k najtanszy 2900
srednio 5k na 1szt, lub 10k prowincje
daje ci to 80% i wiecej nie trzeba
skoro nie interesuje cie ranking globalby to nie powinniscie stawiac budynkow dajacych lacznie wiecej niz 80%

terenow masz dokladnie 28 (na plazy przeciez stawiac nie ma po co)
28x10k = 280k na 1 fale
moje wyliczenia poprzednie 240k sa zatem ciut niedokladne xD
cos blednie policzylem wczesniej 24 pola

tylko ze te 7k najdrozszy budynek dzieli sie na 3 surowce, i nie bylo przypadku zeby to kosztowalo 1/1/6998 :)
takze ta srednia rzeczywiscie wychodzi duzo duzo mniejsza
i mysle ze na luzie w tych 240k sie miesci

zatem albo stawiacie budynki na pale, nie myslac ze przekroczono 80% albo jednak kierujecie sie tym zeby zdobyc wiecej pkt chwaly do globala
bo jakie sa inne opcje?

wierze ze wam brakuje surowcow, tylko pytanie czemu :)
Bo tak jak tu kilka osób pisze, kolejny raz są tzw. Spoceńcy jak ktoś nas opisał, którzy biją się o topke. Walka o topkę nieco się różni w zależności od serwera ale jest jedna wspólna cecha, zajmujesz wszystko co się da i budujesz wszędzie gdzie się da, to co daje najwięcej punktów. W gildii praktycznie wszyscy mają po 3-4 perły gildyjne na wysokich poziomach, a i tak każdy dodatkowo coś wpłaca lub kupuje. Myślę, że rozjaśniłem Ci czemu brakuje towarów
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
No jednak z wyliczaniem diaxów z BN to jednak bym realnie podchodził. Można mieć rocznie 500 diaxów uzbierane a można i mieć 5700 co jeszcze bym odjął z tego 1/2 jako bardziej realną wartość. Bn głównie służy do generowania młotków i surowców - inne rzeczy są traktowane jako dodatek. Jeśli komuś uda się w miesiącu dostać 2x 50 diaxów motywując 5/7 dni w tygodniu to może mówić o wielkim szczęściu ;)
Dokładnie. Całe wyliczenia, które są tu serwowane można o kant du... rozbić, bo i same założenia są błędne.
 

deliryk

Wicehrabia
Dokładnie. Całe wyliczenia, które są tu serwowane można o kant du... rozbić, bo i same założenia są błędne.
które założenia są błędne? bo większość wyliczeń ma swoje podstawy
jeśli coś jest na bazie % to znaczy, że nie traktujesz tego poważnie w ogóle?

Bo tak jak tu kilka osób pisze, kolejny raz są tzw. Spoceńcy jak ktoś nas opisał, którzy biją się o topke. Walka o topkę nieco się różni w zależności od serwera ale jest jedna wspólna cecha, zajmujesz wszystko co się da i budujesz wszędzie gdzie się da, to co daje najwięcej punktów. W gildii praktycznie wszyscy mają po 3-4 perły gildyjne na wysokich poziomach, a i tak każdy dodatkowo coś wpłaca lub kupuje. Myślę, że rozjaśniłem Ci czemu brakuje towarów
tak, dlatego w głównym poście edytowałem zapis przy tych perełkach :)
 

koordi

Wójt
@deliryk jedna rzecz totalnie się tu nie klei

Posiedziałem policzyłem.
Trochę w błąd cię wprowadzili. Podając info o tym ile produkują nie mieli na myśli, że produkują tyle tysięcy każdego surowca.
Nigdzie tego nie napisali. Także wartość, którą podawał @Hodowca Świń czy @Grzechu Junior musisz podzielić na 5

Twoje wyliczenia są w sumie mniej więcej ok. Bo @hodowcatak naprawdę produkuje pi razy oko 3200surki / 5 = 640każdego

A ty piszesz, że wystarczy 500-900 ;)))
To on się mieści w tych normach ;))

I dlatego inni nie będą się z tobą zgadzać, bo im się te wyliczenia nie kleją...

Zatem pomyłka tutaj jest istotna
 
Czemu porównujesz mały budynek eventowy do dużej perły? Obs zajmuje 3x3, nie wspominając już o fakcie, że perły gildyjne dają wszystkie 5 towarów na raz. Rzeczony atom mam aktualnie na 92 poziomie. Daje dzięki temu 5x181=905 towarow do skarbca! Do tego mam jeszcze obs na 100 (940 towarów), RSI na 80 (825 towarów), arkę na 126 (1270 towarow) i hydrę na 10 (150 towarów). Która eventówka ma podjazd? Stwierdzenie aurora, że arka + hydra jest wystarczająca, jest słuszne tylko jeśli Twoja gildia się cieszy z zajęcia sektora przy własnym sztabie.
Przeczytałeś najpewniej ten mój komentarz i odruchowo na niego odpowiedziałeś. Być może gdybyś przeczytał poprzedni zrozumiałbyś. Ale ponieważ sam podsunąłeś różnice to dopowiem.
Kto ma obs i atomium na ok 100 lvl musi długo grać , musi mieć bardzo rozwinięte miasto musi bardzo dużo prów nazbierać.
Nigdzie nie napisałem że te perły są złe i nie należy ich stawiać. Minie jednak duuuuużo czasu zanim ktoś zbliży się do takiego rozwoju miasta. A po drodze pasowało by rozwijać też inne perły np do walki, czy dla prów itd. Co jest lepsze mieć gracza z 100lvl obs i z np 10lvl zeusa? czy może kogoś kto może więcej pobić na GPC ? Przejaskrawiam oczywiście. Wiesz jaka jest różnica? Inwestowanie w perły gildijne służy gildii , graczowi z "małym" rozwojem innych pereł może posłużyć w niewielkim stopniu ( nie licząc oczywiście bonusów za samą przynależności do gildii) . On z tego pańskiego stołu dostanie proporcjonalnie do swojego rozwoju. Jeśli więc gildię można zaopatrywać w towary a jednocześnie samemu się rozwijać to uważam to za o wiele bardziej pożyteczne. Pisałem również o problemie z wielkością miasta tj z rozszerzeniami. Taki był kontekst o czym wydaje się nie przeczytałeś.
Oczywiście jeśli rozwój twojego miasta jest taki jak sugeruje twój komentarz to nie dziwię się że uważasz tak jak uważasz. W końcu wyciągniesz z tych pereł więcej niż ktoś z o wiele mniejszym rozwojem miasta.
I jeszcze jedno. Skoro wyliczasz towary z tych pereł ( porównując moje porównanie do atomium, a to był tylko przykład pochłaniający przestrzeń ale przecież wymagany) To ile procentów one dają do ataku? Zero. To ja wole zbierać w kawałkach laboratorium. W końcu każdy daje 3x towary a jeszcze każdy podwojony z BG. A jeśli bym miał grać z 10 lat ( co na pewno się nie zdarzy :haha: ) to wymienię każdy budynek na to aż pojawią się lepsze i tylko lepsze.
Nie mniej każdy może mieć swoje zdanie i może grać jak chce.
 

deliryk

Wicehrabia
@deliryk jedna rzecz totalnie się tu nie klei

Posiedziałem policzyłem.
Trochę w błąd cię wprowadzili. Podając info o tym ile produkują nie mieli na myśli, że produkują tyle tysięcy każdego surowca.
Nigdzie tego nie napisali. Także wartość, którą podawał @Hodowca Świń czy @Grzechu Junior musisz podzielić na 5

Twoje wyliczenia są w sumie mniej więcej ok. Bo @hodowcatak naprawdę produkuje pi razy oko 3200surki / 5 = 640każdego

A ty piszesz, że wystarczy 500-900 ;)))
To on się mieści w tych normach ;))

I dlatego inni nie będą się z tobą zgadzać, bo im się te wyliczenia nie kleją...

Zatem pomyłka tutaj jest istotna
oups.... ale wtopa .... no tak, źle to policzyłem, to prawda
ok zatem przyznaję się do błędu, arka i hydra nie wystarczą, żeby w pełni dostarczyć odpowiednią ilość surowców do gildii

Przeczytałeś najpewniej ten mój komentarz i odruchowo na niego odpowiedziałeś. Być może gdybyś przeczytał poprzedni zrozumiałbyś. Ale ponieważ sam podsunąłeś różnice to dopowiem.
Kto ma obs i atomium na ok 100 lvl musi długo grać , musi mieć bardzo rozwinięte miasto musi bardzo dużo prów nazbierać.
Nigdzie nie napisałem że te perły są złe i nie należy ich stawiać. Minie jednak duuuuużo czasu zanim ktoś zbliży się do takiego rozwoju miasta. A po drodze pasowało by rozwijać też inne perły np do walki, czy dla prów itd. Co jest lepsze mieć gracza z 100lvl obs i z np 10lvl zeusa? czy może kogoś kto może więcej pobić na GPC ? Przejaskrawiam oczywiście. Wiesz jaka jest różnica? Inwestowanie w perły gildijne służy gildii , graczowi z "małym" rozwojem innych pereł może posłużyć w niewielkim stopniu ( nie licząc oczywiście bonusów za samą przynależności do gildii) . On z tego pańskiego stołu dostanie proporcjonalnie do swojego rozwoju. Jeśli więc gildię można zaopatrywać w towary a jednocześnie samemu się rozwijać to uważam to za o wiele bardziej pożyteczne. Pisałem również o problemie z wielkością miasta tj z rozszerzeniami. Taki był kontekst o czym wydaje się nie przeczytałeś.
Oczywiście jeśli rozwój twojego miasta jest taki jak sugeruje twój komentarz to nie dziwię się że uważasz tak jak uważasz. W końcu wyciągniesz z tych pereł więcej niż ktoś z o wiele mniejszym rozwojem miasta.
I jeszcze jedno. Skoro wyliczasz towary z tych pereł ( porównując moje porównanie do atomium, a to był tylko przykład pochłaniający przestrzeń ale przecież wymagany) To ile procentów one dają do ataku? Zero. To ja wole zbierać w kawałkach laboratorium. W końcu każdy daje 3x towary a jeszcze każdy podwojony z BG. A jeśli bym miał grać z 10 lat ( co na pewno się nie zdarzy :haha: ) to wymienię każdy budynek na to aż pojawią się lepsze i tylko lepsze.
Nie mniej każdy może mieć swoje zdanie i może grać jak chce.
tak ogólnie z tobą się zgodzę, ale bardziej w kontekście nowych graczy lub tych rozwijających się
czyli, jeśli nie masz wysokiego poziomu tych gildyjnych pereł, to więcej ataku da ci lepszego kopa na GPC i więcej pomożesz na GPC
z kolei, lepsze gildyjne sprawiają, że może być ciężko z ogarnięciem limitów podanych przez gildie, no i jesteś wtedy dostarczycielem surki

zaawansowani gracze z długim stażem to mają tu łatwiej :) bo wtedy nie było takich eventówek
a teraz są i będzie ciężej z miejscem

tak czy siak, zmieniam zdanie, uważam, że faktycznie są one potrzebne i dają dużo surki dla gildii

na korzyść eventówek przemawia jeszcze fakt, że np, są takie, które jednocześnie dają bonusy do walki i jednocześnie dają surkę dla gildii
ja z eventówek mam 190surki do gildii, a dają też bonusy do walki (24att 180def) i trochę (56) pr i zajmują 38 kratek
nie jest to idealny zestaw, ale te eventówki mocno kopnęły mnie do przodu w ostatnim evencie i zacząłem szaleć na GPC po 200-300ataków dziennie
 
oups.... ale wtopa .... no tak, źle to policzyłem, to prawda
ok zatem przyznaję się do błędu, arka i hydra nie wystarczą, żeby w pełni dostarczyć odpowiednią ilość surowców do gildii


tak ogólnie z tobą się zgodzę, ale bardziej w kontekście nowych graczy lub tych rozwijających się
czyli, jeśli nie masz wysokiego poziomu tych gildyjnych pereł, to więcej ataku da ci lepszego kopa na GPC i więcej pomożesz na GPC
z kolei, lepsze gildyjne sprawiają, że może być ciężko z ogarnięciem limitów podanych przez gildie, no i jesteś wtedy dostarczycielem surki

zaawansowani gracze z długim stażem to mają tu łatwiej :) bo wtedy nie było takich eventówek
a teraz są i będzie ciężej z miejscem

tak czy siak, zmieniam zdanie, uważam, że faktycznie są one potrzebne i dają dużo surki dla gildii

na korzyść eventówek przemawia jeszcze fakt, że np, są takie, które jednocześnie dają bonusy do walki i jednocześnie dają surkę dla gildii
ja z eventówek mam 190surki do gildii, a dają też bonusy do walki (24att 180def) i trochę (56) pr i zajmują 38 kratek
nie jest to idealny zestaw, ale te eventówki mocno kopnęły mnie do przodu w ostatnim evencie i zacząłem szaleć na GPC po 200-300ataków dziennie
hehehe. Rzuciłem okiem na kilku graczy z topu. Sprawdź sobie graczy którzy mają 100lvl obs i atomium. Podpowiem. Wśród graczy z 1 mln pkt raczej takich nie znajdziesz :haha::haha:( choć przecież wszystkich nie sprawdzam)Im jeszcze dość daleko do takiego rozwoju:haha:. Czy zatem rozumiesz o czym piszę? To nie jest mowa o początkujących graczach czy rozwijających się:haha: O wielkości miast nie wspominając.
Zresztą tu chodzi o to że skoro można ilość towaru wpłacić z "innego źródła" a mieć przy tym dużo większy rozwój to jaka to różnica dla gidlii?
Ja proponuję żeby każdy policzył sobie ile towaru nazbiera mu się przy zbiorach i porówna to z ewentualnym rozwojem pereł gildyjnych na adekwatnym poziomie, a jednocześnie procenty do ataku tak przecież od zawsze pożądane przez topowców.
 
Do góry