[Poradnik do gry] Perły w 2024

deliryk

Wicehrabia
hehehe. Rzuciłem okiem na kilku graczy z topu. Sprawdź sobie graczy którzy mają 100lvl obs i atomium. Podpowiem. Wśród graczy z 1 mln pkt raczej takich nie znajdziesz :haha::haha:( choć przecież wszystkich nie sprawdzam)Im jeszcze dość daleko do takiego rozwoju:haha:. Czy zatem rozumiesz o czym piszę? To nie jest mowa o początkujących graczach czy rozwijających się:haha: O wielkości miast nie wspominając.
ja ciebie doskonale rozumiem, bo rozwój tych pereł pod gildię i wydanie takiej ilości pr na nie to też zablokowanie innych pereł
tylko jak już wszystkie najważniejsze masz na 80-100lvl to co dalej? kolejne poziomy mało zmieniają
dlatego uważam, że te gildyjne są ważne dla gildii, aaaaaale egoistycznie wielu graczy woli swój rozwój + ewentualne dopłacenie surki na wezwanie teamu gildii
jeśli nie grasz w tytanie, to prędzej czy później nie masz co robić z nią i zajmuje ci dziesiątkami tysięcy w skarbcu, lepiej oddać do gildii

po prostu teraz lepiej rozumiem topowe gildie, dla których takie wsparcie pereł daje awans w globalnym rankingu

dla mnie ten globalny ranking nic nie daje, dlatego egoistycznie wolałbym iść w budynki specjalne

ja aktualnie produkuje 600surki + 190 do skarbca
ogólnie chętnie całość przekazuję, ale moje miasteczko niestety istnieje ledwo 2 miesiące bo założyłem nowe konto po przerwie :)
patrząc jak to jest budowane, to dojść do produkcji 5000 surki dziennie wydaje się banałem

podsumowując
ludzie z tytana i prawdopodobnie nowych epok powinni mieć te perełki, bo szkoda dawać surkę własną, która jest potrzebna do rozwoju i chodliwa na rynku
pozostali - ich surowe są dużo mniej chodliwe na rynku, zatem teoretycznie mogą wszystko pchać do skarbca jak trzeba

to taka mała konkluzja
 
ja ciebie doskonale rozumiem, bo rozwój tych pereł pod gildię i wydanie takiej ilości pr na nie to też zablokowanie innych pereł
tylko jak już wszystkie najważniejsze masz na 80-100lvl to co dalej? kolejne poziomy mało zmieniają
dlatego uważam, że te gildyjne są ważne dla gildii, aaaaaale egoistycznie wielu graczy woli swój rozwój + ewentualne dopłacenie surki na wezwanie teamu gildii
jeśli nie grasz w tytanie, to prędzej czy później nie masz co robić z nią i zajmuje ci dziesiątkami tysięcy w skarbcu, lepiej oddać do gildii

po prostu teraz lepiej rozumiem topowe gildie, dla których takie wsparcie pereł daje awans w globalnym rankingu

dla mnie ten globalny ranking nic nie daje, dlatego egoistycznie wolałbym iść w budynki specjalne

ja aktualnie produkuje 600surki + 190 do skarbca
ogólnie chętnie całość przekazuję, ale moje miasteczko niestety istnieje ledwo 2 miesiące bo założyłem nowe konto po przerwie :)
patrząc jak to jest budowane, to dojść do produkcji 5000 surki dziennie wydaje się banałem

podsumowując
ludzie z tytana i prawdopodobnie nowych epok powinni mieć te perełki, bo szkoda dawać surkę własną, która jest potrzebna do rozwoju i chodliwa na rynku
pozostali - ich surowe są dużo mniej chodliwe na rynku, zatem teoretycznie mogą wszystko pchać do skarbca jak trzeba

to taka mała konkluzja
Ale dlaczego uważasz że ktoś kto samemu może wpłacić towary robi to z egoistycznych powodów? Ja myślę że najtrudniej jest wyjść z przyzwyczajeń. Jest wielu graczy którzy kiedyś tworzyli miasta pod atak. Ale przyszły zmiany i oni się wkurzali bo się narobili i nagle okazało że wszystko trzeba zmieniać. Podobnie było z WG5. Teraz gdy w w kolejnych eventach budynki mają coraz więcej towaru wyszły takie tego konsekwencje. W kolejnych eventach towarów będzie jeszcze więcej. Ciekawe czy szybciej podniesie się lvl po kilka towarów, czy postawi lepszy budynek. :haha: o ich koszcie nie będę mówił. Wszyscy dobrze wiedzą dlaczego jest taka presja na perły gildyjne, ale ich sednem są towary a nie same budynki.
To komuś zależy na towarach czy towarach i mocnych graczach w gildii? A może właśnie ten kto woli towary jest większym egoistą?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
@deliryk jedna rzecz totalnie się tu nie klei

Posiedziałem policzyłem.
Trochę w błąd cię wprowadzili. Podając info o tym ile produkują nie mieli na myśli, że produkują tyle tysięcy każdego surowca.
Nigdzie tego nie napisali. Także wartość, którą podawał @Hodowca Świń czy @Grzechu Junior musisz podzielić na 5

Twoje wyliczenia są w sumie mniej więcej ok. Bo @hodowcatak naprawdę produkuje pi razy oko 3200surki / 5 = 640każdego

A ty piszesz, że wystarczy 500-900 ;)))
To on się mieści w tych normach ;))

I dlatego inni nie będą się z tobą zgadzać, bo im się te wyliczenia nie kleją...

Zatem pomyłka tutaj jest istotna
si pisałem o łącznej produkcji 5 towarów. nie pojedynczej
 

deliryk

Wicehrabia
Ale dlaczego uważasz że ktoś kto samemu może wpłacić towary robi to z egoistycznych powodów? Ja myślę że najtrudniej jest wyjść z przyzwyczajeń. Jest wielu graczy którzy kiedyś tworzyli miasta pod atak. Ale przyszły zmiany i oni się wkurzali bo się narobili i nagle okazało że wszystko trzeba zmieniać. Podobnie było z WG5. Teraz gdy w w kolejnych eventach budynki mają coraz więcej towaru wyszły takie tego konsekwencje. W kolejnych eventach towarów będzie jeszcze więcej. Ciekawe czy szybciej podniesie się lvl po kilka towarów, czy postawi lepszy budynek. :haha: o ich koszcie nie będę mówił. Wszyscy dobrze wiedzą dlaczego jest taka presja na perły gildyjne, ale ich sednem są towary a nie same budynki.
To komuś zależy na towarach czy towarach i mocnych graczach w gildii? A może właśnie ten kto woli towary jest większym egoistą?
w grach egoizm nie jest zły :) najpierw stawiasz siebie potem gildie :) jeśli to idzie w parze to świetnie
jak mi ktoś powie, że jestem egoistą w grze, bo patrzę na to czy mi się to opłaca, to się w ogóle nie obrażę
nie jestem po prostu "dawcą"
to że ktoś sam wpłaci, to nie jest egoizm
to, że ktoś nie postawi perełek pod produkcję surowców niektórzy mogą nazwać egoizmem

wydać tonę PRów na to dla mnie ma sens, tylko jeżeli nie mam co innego już stawiać ;) a gdzieś trzeba wydawać
no i tak jak pisałem, tytan zmienił trochę sprawę z surkami, teraz szkoda się ich pozbywać

szczerze mówiąc, mnie boli tylko 1 rzecz w handlu i surowcach
handel powinien być nie między graczami (co zbyt ułatwia pewne zdobywanie pereł itd), a między graczem a giełdą

giełda odkupuje od gracza, przez co cena spada
giełda sprzedaje innym, przez co cena rośnie

tylko to już zupełnie inny system no i całe wpłacanie w perły by wyglądało inaczej

prawdopodobnie wiele tematów z perłami i specjałami wyglądałoby inaczej, gdyby handel pr/surką był inny :)
 

Marik

Książę
w grach egoizm nie jest zły :) najpierw stawiasz siebie potem gildie :) jeśli to idzie w parze to świetnie
jak mi ktoś powie, że jestem egoistą w grze, bo patrzę na to czy mi się to opłaca, to się w ogóle nie obrażę
nie jestem po prostu "dawcą"
to że ktoś sam wpłaci, to nie jest egoizm
to, że ktoś nie postawi perełek pod produkcję surowców niektórzy mogą nazwać egoizmem
Tak stawiasz siebie na 1 miejscu, a potem dochodzisz do momentu (im bliżej topki), że żeby zgarnąć profity dla siebie, musisz sporo gildii oddać. Produkować sporo towarów i sporo walczyć. Czysto egoistycznie patrząc te towary z pereł czy eventówek do skarbca oraz aktywność na polach to małe piwo, biorąc pod uwagę jakie masz z tego zyski. Nawet nie wspominając już o coraz to lepszych budynkach za mistrzostwa. Bez wysokich pereł gildyjnych gildie (nazwijmy je wysoceaktywne) po prostu Cię nie przyjmą.

Pisałeś że dobijasz do 300 walk dziennie, pogadamy jak bd robić te 600+ ;p

Giełda? - a kto miałby ją kontrolować? automat ;/ ktoś z teamu? - Boże uchowaj
 

deliryk

Wicehrabia
giełdy w tej grze nie da się wprowadzić po prostu :)
nie dojde nigdy do 600 :) bo mi sie nie chce tyle klepac na telefonie :p

już przyznałem racje, że jeżeli chodzi o gildie topowe, to są potrzebne :)
 
w grach egoizm nie jest zły :) najpierw stawiasz siebie potem gildie :) jeśli to idzie w parze to świetnie
jak mi ktoś powie, że jestem egoistą w grze, bo patrzę na to czy mi się to opłaca, to się w ogóle nie obrażę
nie jestem po prostu "dawcą"
to że ktoś sam wpłaci, to nie jest egoizm
to, że ktoś nie postawi perełek pod produkcję surowców niektórzy mogą nazwać egoizmem

wydać tonę PRów na to dla mnie ma sens, tylko jeżeli nie mam co innego już stawiać ;) a gdzieś trzeba wydawać
no i tak jak pisałem, tytan zmienił trochę sprawę z surkami, teraz szkoda się ich pozbywać

szczerze mówiąc, mnie boli tylko 1 rzecz w handlu i surowcach
handel powinien być nie między graczami (co zbyt ułatwia pewne zdobywanie pereł itd), a między graczem a giełdą

giełda odkupuje od gracza, przez co cena spada
giełda sprzedaje innym, przez co cena rośnie

tylko to już zupełnie inny system no i całe wpłacanie w perły by wyglądało inaczej

prawdopodobnie wiele tematów z perłami i specjałami wyglądałoby inaczej, gdyby handel pr/surką był inny :)
Teraz wyobrażasz sobie jakie mogłoby zaistnieć manipulacje cenowe na takiej giełdzie?
Ktoś naspamowałby surką do giełdy, a potem cena byłaby tak niska, że nie opłacałoby się nikomu sprzedawać.
 

deliryk

Wicehrabia
to nie tak działa w "dobrych" giełdach w grach
dla przykładu gra red dragon, dawna dawna gra dla hardcorowych matematyków ;) miała taką giełdę
cena dzienna mogła się wahać, ale były limity o ile mogła spaść/wzrosnąć
ale nie idźmy w tym kierunku, bo to nie temat o tych sprawach :)
 

Composed

Szlachcic
TT git? z jakiej racji? bo może ja źle to rozumuję ;)
TT daje ci 1 surowiec za motywowanie gracza, na 80lvl to daje 109 surowców z epoki różnych graczy
mając ludzi z Tytana masz 109 surki z tytana

stawiać perłę, która na maksa daje 109 najdroższej surki, która na rynku chodzi 30-40pr/100szt to jest zdecydowanie przesada :)
2-3 budynki specjalne, czy nawet WI lepiej postawić :) i kupować konkretną surkę, a nie to co los da :)

gdzie te git? możliwe, że ja to źle rozumiem, po prostu zerkam co pokazuje wiki
Jeśli motywujesz każdego dnia, to już w dziesięć dni masz około 1000 surowców z najwyższej epoki, a przy kupnie trzeba zapłacić 300-400pr. Może jednak warto ;)
 

Tak stawiasz siebie na 1 miejscu, a potem dochodzisz do momentu (im bliżej topki), że żeby zgarnąć profity dla siebie, musisz sporo gildii oddać. Produkować sporo towarów i sporo walczyć. Czysto egoistycznie patrząc te towary z pereł czy eventówek do skarbca oraz aktywność na polach to małe piwo, biorąc pod uwagę jakie masz z tego zyski. Nawet nie wspominając już o coraz to lepszych budynkach za mistrzostwa. Bez wysokich pereł gildyjnych gildie (nazwijmy je wysoceaktywne) po prostu Cię nie przyjmą.

Pisałeś że dobijasz do 300 walk dziennie, pogadamy jak bd robić te 600+ ;p

Giełda? - a kto miałby ją kontrolować? automat ;/ ktoś z teamu? - Boże uchowaj
hehe sprawdziłem top 1 gildię.(tak wyrywkowo) Nie każdy ma atomium:haha: ,100lvl też wielu do niego daleko.
to proponuję inne wyliczenia tak by były urealnione :haha: a nie te skrajne, bo mogłoby się okazać że gildia złożona z graczy z 2mln pkt każdy to by było za mało:haha::haha:
Generalnie to co ja pisze w żadnym razie nie stoi w sprzeczności z tym co napisałeś. Tu chodzi tylko o towary , a nie wdzięczność za przynależność do gildii, więc nie ma co wytykać kto ma jakie zyski ,tym bardziej że tu napisano jak walczy się o top1 więc każdy ma swoje.
Zresztą potwierdzeniem tego co ja pisze można uznać fakt że gracze oprócz towarów które same się wpłacają, sami również zasilają konto skarbca. Z jakiego źródła?
Zobaczymy z czasem , może za rok. 940 z obs na 100lvl to pikuś uzbierać, a relaniej 540 na 60lvl tym bardziej. Nawet jak do tego doliczymy atomium,
Nadal więc nie zmieniam zdania, a czas na tą chwilę pracuje na moją korzyść.:haha: mając na myśli trendy jakie serwuje nam IG.
 

deliryk

Wicehrabia
wtrącę kilka rzeczy

Królewskie łaźnie – poz. 6 - po zmianach będzie dawało 500 surki do gildii :) + w cholerę bonusów do ataku i obrony :)
jest też sporo emisariuszy, których produkcja surowców wzrośnie do 80-100 dziennie :) kto ma zrobione 3 podstawowe osady ten ma w czym naprawdę wybierać :)
Jeśli motywujesz każdego dnia, to już w dziesięć dni masz około 1000 surowców z najwyższej epoki, a przy kupnie trzeba zapłacić 300-400pr. Może jednak warto ;)
wiesz, to jest trochę dziwne wyliczenie, bo jeśli w 10 dni zrobisz zbiory z PC to będziesz mieć równo 800pr :)
biorąc pod uwagę opłacalność to po prostu bardziej się opłaca inne perły
 

Marik

Książę
hehe sprawdziłem top 1 gildię.(tak wyrywkowo) Nie każdy ma atomium:haha: ,100lvl też wielu do niego daleko.
to proponuję inne wyliczenia tak by były urealnione :haha: a nie te skrajne, bo mogłoby się okazać że gildia złożona z graczy z 2mln pkt każdy to by było za mało:haha::haha:
Generalnie to co ja pisze w żadnym razie nie stoi w sprzeczności z tym co napisałeś. Tu chodzi tylko o towary , a nie wdzięczność za przynależność do gildii, więc nie ma co wytykać kto ma jakie zyski ,tym bardziej że tu napisano jak walczy się o top1 więc każdy ma swoje.
Zresztą potwierdzeniem tego co ja pisze można uznać fakt że gracze oprócz towarów które same się wpłacają, sami również zasilają konto skarbca. Z jakiego źródła?
Zobaczymy z czasem , może za rok. 940 z obs na 100lvl to pikuś uzbierać, a relaniej 540 na 60lvl tym bardziej. Nawet jak do tego doliczymy atomium,
Nadal więc nie zmieniam zdania, a czas na tą chwilę pracuje na moją korzyść.:haha: mając na myśli trendy jakie serwuje nam IG.
A gdzie ja wymieniałem atomium? Sam tego nie posiadam. Ale arkę, si, obs i hydre już tak. To właśnie te perły miałem na myśli
 
A gdzie ja wymieniałem atomium? Sam tego nie posiadam. Ale arkę, si, obs i hydre już tak. To właśnie te perły miałem na myśli
Ja nikogo nie zmuszam żeby grał jak ja uważam.....ale
Jak zostało tu już powiedziane arkę nie traktuje się jako perły gildyjnej. Myślę że podobnie należy traktować hydrę. Pozostały więc 3 inne perły które wchodzą w pakiet pereł gildyjnych. I to jest podstawowe założenie w tej dyskusji. Druga jej cześć polega na tym czy pozostałymi źródłami da się zrekompensować ich produkcję dla uzyskania większych procentów walki , czy prów itd.
Skoro masz 2 z 3 pereł gildyjnych widocznie wymagania twojej gildii nie są wygórowane.
No ale to już wasz wybór.
No a teraz trzeba wziąć się za Patryka :haha:
 

Hans Voralberg

Wicehrabia

virgo.png

Moim zdaniem (sam ją posiadam), choć jej działanie jest (zostało) ograniczone, doskonale się sprawdza chociażby na V poziomie WG. Bardzo dobrze sobie radzi na ostatnich pięciu wysepkach, gdzie jest najtrudniej. Perła oczywiście wymaga nakładu w postaci PR, ale chyba najtrudniejszą sprawą jest zdobycie planów do niej.
* żartobliwie, z niemieckiego ;)
 
Przylądek canaveral jest stałym zyskiem, ale patrząc, że obecne eventowe dają po 50-100 pr i inne ciekawe bonusy to stwierdzam, że z czasem lepiej go zastąpić innymi perłami, dlatego niedługo kasuje tę perłę.
 
Jak zostało tu już powiedziane arkę nie traktuje się jako perły gildyjnej. Myślę że podobnie należy traktować hydrę
A to perła gildyjna już nie może dawać żadnego innego bonusu? Liczy się wpływ surki do skarbca, a jeśli oprócz tego dany Gagatek ma bonusy do ataku/zwrotu z wrzutek, to nawet lepiej. Więcej statów = więcej walk na gpch, większe zwroty = większe wrzutki dla gildian (przy normalnym toku rozumowania). Jeśli ktoś daje codziennie całą górę towarów do skarbca, to moim zdaniem nie ma znaczenia, czy jest to z arki, hydry, obsa, wrzutek własnych, czy wujka w Inno.
 

Marik

Książę
Co sądzicie o ZH?
Czy w przełożeniu na prki, szybko się zwraca ta perła i czy jest konkurencyjna z obecnymi eventówkami?
Mam na 91 lvl pr sypie dosyć często, konkurencyjna jest napewno pod względem zaopatrzenia, jak dotąd eventówki albo go nie produkują, alebo robią to w śmiesznych ilościach. Dolicz też do tego zestaw łupów wojennych te 20 łotrów nie raz ratowało skórę przy wymagających polach
 

deliryk

Wicehrabia
jeżeli chcesz awansować w epokach to musisz to mieć
jesli już stoisz i zostaniesz na dłużej to mniejsze znaczenie

ma wciąż grono fanów ze względu na kilkanaście nagród dziennie - nawet 200pr
 
Do góry