Odrestaurowywanie, a dekoracje

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5506
  • Data rozpoczęcia

Czy jestes za wymienionymi zmianami?


  • W sumie głosujących
    38
Status
Zamknięty.

DeletedUser4259

Guest
Dekoracje istnieją od poczatku gry, są istotnym elementem FoE.
Możliwość ich wyłączenia jest mechanizmem ułatwiającym grę czyli nie "leżącym" w głównej idei FoE.[...]

otóż to, można sobie rzucać pomysłami na prawo i lewo, ale dobrze by było, gdyby autorzy niektórych "pomysłów" zstąpili chociaż na chwilę z obłoków
 

DeletedUser12029

Guest
Prosta zasada. Nie chcesz mieć odrestaurowanych dekoracji to ich nie buduj. Nie.

Skąd taka zasada? Sam ją wymyśliłeś,czy gdzieś wyczytałes? Dekoracjami uzupełniam niewykorzystane skrawki i mam z tego całkiem sporo dodatkowego zadowolenia -to raz. Dwa - dekoracje sprawiają,że miasto wygląda jak miasto, a nie blokowisko z czasu PRL-U. Po trzecie co ci przeszkadza,że mogłaby być taka opcja. Nie chcesz nie korzystasz z tej opcji. Proste. Po wtóre nawet gdybym nie używała dekoracji w swoim mieście to przeszkadzają one podczas motywacji w miastach innych osób. A rady kto ma co budować,a co nie? No proszę cię...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Sanja
Każdy czytający ma prawo do własnego kmentarza, opini itd ;)
Nie musisz korzystac z rad, które uważasz za niewłaściwe lub nietrafione.

Jesli miałbym wyrazić swoją pełna opinię (i tak jest z gruntu negatywna) to zwróciłbym uwagę na prawdopodobieństwo wystapienia "pomysłów" idących dalej... jeśli już bylaby możliwość takiego ułatwienia to dlaczego nie można byłoby wyłączyć budynków mieszkalnych, produkcyjnych, kulturowych a później zaimplementować możliwość podglądu przed atakiem na sąsiada cóż on tam postawił w obroie itd. Przecież na prowincjach w sektorach widzimy co stoi ;)

Aby byc w porządku z własnymi poglądami napiszę: jeśli ten pomysł przejdzie i pojawi się ten "magiczny button" to będe pierwszym, który pogratuluje pomysłodawcy :) ale będę tworzył nastepne ułatwiacze w stylu jak wyżej :)

Proszę, pamietajcie, że już dzisiaj nasze przeglądarki "zdychają" puchnąc od danych pobieranych co kilka sekund z serwerów FoE, natępny przycisk będzie generował kolejne pakiety pobierane i.... efekt będzie zakichany. Nie wszyscy siedzą przy wypasionych na maxa komputerach.

To co napisałem nie jest złośliwością skierowaną do Ciebie, to tylko opinia gracza z duzym stażem i użytkownika "cierpiącego" z powodu niedoskonałości programistycznych FoE ;)
 

DeletedUser5506

Guest
Z cala pewnoscia jedna opcja nie sprawi ze gra bedzie muslic jeszcze bardziej, tym bardziej ze to bedzie jedynie obrazek i kilka lini kodu ktore beda powodowac wylaczenie mozliwosci odrestaurowania krzakow. Nie szukajcie problemu tam gdzie go nie ma
 

DeletedUser12029

Guest
- - - Zaktualizowano - - -

@Sanja
Każdy czytający ma prawo do własnego kmentarza, opini itd ;)
Nie musisz korzystac z rad, które uważasz za niewłaściwe lub nietrafione.

Jesli miałbym wyrazić swoją pełna opinię (i tak jest z gruntu negatywna) to zwróciłbym uwagę na prawdopodobieństwo wystapienia "pomysłów" idących dalej... jeśli już bylaby możliwość takiego ułatwienia to dlaczego nie można byłoby wyłączyć budynków mieszkalnych, produkcyjnych, kulturowych a później zaimplementować możliwość podglądu przed atakiem na sąsiada cóż on tam postawił w obroie itd. Przecież na prowincjach w sektorach widzimy co stoi ;)

Aby byc w porządku z własnymi poglądami napiszę: jeśli ten pomysł przejdzie i pojawi się ten "magiczny button" to będe pierwszym, który pogratuluje pomysłodawcy :) ale będę tworzył nastepne ułatwiacze w stylu jak wyżej :)

Proszę, pamietajcie, że już dzisiaj nasze przeglądarki "zdychają" puchnąc od danych pobieranych co kilka sekund z serwerów FoE, natępny przycisk będzie generował kolejne pakiety pobierane i.... efekt będzie zakichany. Nie wszyscy siedzą przy wypasionych na maxa komputerach.

To co napisałem nie jest złośliwością skierowaną do Ciebie, to tylko opinia gracza z duzym stażem i użytkownika "cierpiącego" z powodu niedoskonałości programistycznych FoE ;)

Też skorzystałam z prawa do własnego komentarza. Motywacja budynków kulturowych ,produkcyjnych i domów jest sednem odwiedzin w celu motywowania właśnie tych obiektów. Nikt nie pisze,żeby klikać mu na dekoracje. Prosty przykład. Gracz prosi o motywację budynku kulturowego. Wchodzę do jego miasta i szukam wśród gąszczu gwiazd i gwiazdeczek jakiegoś budynku kulturowego. Po pewnym czasie znajduję i klikam. Okazuje się,że odrestaurowałam drzewo schowane za budynkiem (myśląc że gwiazdka,która tkwiła nad budunkiem jest przynależna jemu). W ramach rewanżu mam odrestaurowany krzak. Generalnie rzecz ujmując szukanie właściwych obiektów pośród dekoracji(wszędobylskich gwiazdek) jest uciążliwe,czasochłonne i irytujące. Nie trudno też o pomyłkę. I nie sądzę,żeby możliwość wyłączenia zbędnej animacji spowodowała spowolnienie gry. Wręcz przeciwnie jak mi się wydaje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@Mordka

obyś miał rację...

dla Tych co nie bardzo lubią tryby tekstowe poleceń i programy bardziej zaawansowane, polecam zainstalowanie (na próbę) przeglądarki Maxthon. Oczywiście w adekwatnej do typu platformy systemowej (32/64 bit) oraz jak najświeższej. Posiada ona okienko informujące uzytkownika o ilości pobranych danych do cache przeglądarki... te cyfry mogą przerażać już po odwiedzinach w kilkunastu (bogatych w obiekty miastach) ;)

Zamiast proponowanego pomysły wolałbym na przykład: przycisk typu "flush" spuszczający w kosmos zawartośc przeglądarki spuchniętej od danych z serwerów FoE i juz niepotrzebnych oraz indykator/diodkę informująca o obecności w grze członka, gildii, znajomego lub/i sąsiada...

@Sanja:

no własnie:)
FoE uczy wyborów i zważania na konsekwencje wyborów :)
 

DeletedUser4259

Guest
[...] Generalnie rzecz ujmując szukanie właściwych obiektów pośród dekoracji(wszędobylskich gwiazdek) jest uciążliwe,czasochłonne i irytujące. Nie trudno też o pomyłkę. [...]

Więc dlaczego (dopóki proponowana przez @Mordkę innowacja nie zostanie zaimplementowana) nie ułatwiacie życia SOBIE i INNYM i nie rezygnujecie z tych nieszczęsnych dekoracji? Oczekujecie od innych restaurowania swoich budynków kulturowych, a "pomagacie" im w tym "ozdabiając" na potęgę swoje wsie i miasteczka - chociaż sami doskonale wiecie, że przedzieranie się przez gąszcz krzaków, drzew, pomików, pomniczków, misiów i flamingów, etc. jest "uciążliwe, czasochłonne i irytujące"...
 

DeletedUser12029

Guest
Więc dlaczego (dopóki proponowana przez @Mordkę innowacja nie zostanie zaimplementowana) nie ułatwiacie życia SOBIE i INNYM i nie rezygnujecie z tych nieszczęsnych dekoracji? Oczekujecie od innych restaurowania swoich budynków kulturowych, a "pomagacie" im w tym "ozdabiając" na potęgę swoje wsie i miasteczka - chociaż sami doskonale wiecie, że przedzieranie się przez gąszcz krzaków, drzew, pomików, pomniczków, misiów i flamingów, etc. jest "uciążliwe, czasochłonne i irytujące"...

Nie dyskutujemy tu nad słusznością używania dekoracji. Ja osobiście dzięki drzewom(powtykanych w wolne miejsca 1x1)mogłam zlikwidować park i postawić w jego miejsce Royal Albert Hall. A nawet gdybym zrezygnowała z ozdób,to nie sprawi to że inni zrezygnują. Tak w ogóle , czy przeszkadza komuś istniejąca już opcja wyłączania i włączania animacji? Domyślam się,że nie. Dlaczego więc na litość przeszkadza wam opcja wyłączania innej animacji,którą są gwiazdki? Większośc postów przeciwko tej opcji są typu "Nie bo Nie" i okraszone dobrą radą by nie używać dekoracji. Posiadacze Alcatraz mają kłopot z wyszukiwaniem jednostek,które nie są niezależne -problem ogólnie znany i poruszony na forum. Gdybym była wujkiem dobra rada (jak co niektórzy tutaj) mogłabym rzec,żeby po prostu,żeby nie walczyli. Nie będą walczyć,nie będą zmuszeni szukać jednostek. Są skargi,że gra zamula? Moja dobra rada: Uzbroić się w cierpliwość. I mniej więcej podobnej treści są głosy przeciwne wprowadzeniu opcji omawianej w tym temacie -czyli ble,ble,ble... bla,bla,bla.

P.S. Poza tym ricky nie każdy chce,żeby jego miasto było bez wyrazu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie dyskutujemy tu nad słusznością używania dekoracji. Ja osobiście dzięki drzewom(powtykanych w wolne miejsca 1x1)mogłam zlikwidować park i postawić w jego miejsce Royal Albert Hall. A nawet gdybym zrezygnowała z ozdób,to nie sprawi to że inni zrezygnują. Tak w ogóle , czy przeszkadza komuś istniejąca już opcja wyłączania i włączania animacji? Domyślam się,że nie. Dlaczego więc na litość przeszkadza wam opcja wyłączania innej animacji,którą są gwiazdki? Większośc postów przeciwko tej opcji są typu "Nie bo Nie" i okraszone dobrą radą by nie używać dekoracji. Posiadacze Alcatraz mają kłopot z wyszukiwaniem jednostek,które nie są niezależne -problem ogólnie znany i poruszony na forum. Gdybym była wujkiem dobra rada (jak co niektórzy tutaj) mogłabym rzec,żeby po prostu,żeby nie walczyli. Nie będą walczyć,nie będą zmuszeni szukać jednostek. Są skargi,że gra zamula? Moja dobra rada: Uzbroić się w cierpliwość. I mniej więcej podobnej treści są głosy przeciwne wprowadzeniu opcji omawianej w tym temacie.

P.S. Poza tym ricky nie każdy chce,żeby jego miasto było bez wyrazu.

Ale zmieszałaś wypowiedź...
Gratuluje posiadania drzew za miast parku, jednaj JA uważam ze jak ktoś chce kultury to drzewo i park są na równi... Być może taka osoba chce mieć 2 parki i trzeba jej wszystkie drzewka wygwiazdkować?
Dekoracja ma nieść kulturę nie można wyłączyć jej gwiazdkowania bo stanie się jeszcze bardziej zbędna niż jest a nie zapominajcie że są dekoracje niosące prawie 1000 zadowolenia i zajmujące mało miejsca, po z gwiazdkowaniu mamy już całkiem sporo.

Dlatego jestem na nie bo nie, chcecie drzewka macie drzewka.
Chcecie kulturę macie kulturę.
Chcesz mieć miasto z wyrazem, to nasadź drzewek??

A ta zmiana jest można rzec sprzeczna z polityką gry...

Ja mogę zaproponować by każdy dostał 1000 diamentów od inno, zdecydowana większość głosujących będzie na tak, nie zmieni to faktu że pomysł nie przejdzie :)
 

DeletedUser12029

Guest
Przeczytaj uważnie mój post bo chyba coś poszło nie tak ze zrozumieniem. Mamy tu następny z argumentów o których wspomniałam -chcecie drzewka,macie drzewka i dlatego jestem na nie. Nie mam więcej pytań. W sumie to ani ochoty forsować tego pomysłu. Bardziej irytujące od gwiazdek,są wypisywane tu mądrości.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Przeczytaj uważnie mój post bo chyba coś poszło nie tak ze zrozumieniem. Mamy tu następny z argumentów o których wspomniałam -chcecie drzewka,macie drzewka i dlatego jestem na nie. Nie mam więcej pytań. W sumie to ani ochoty forsować tego pomysłu. Bardziej irytujące od gwiazdek,są wypisywane tu mądrości.

Wszystko poszło sprawnie, pierw piszesz o dekoracjach, potem o opcjach animacji gwiazdek (czyli na ten temat czy masz na myśli inny?) Potem dorzucasz Alcatraz? Już zamieszałaś wystarczająco na koniec dodajesz bla bla bla i prowokujesz wypowiedzią o mieście bez wyrazu...

Mogłam ci odpisać ze twój post nie na temat lub skomentować.

Ale Pani nie pasuje jak zawsze:)

Bez odbioru...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja też jestem na nie. Mimo, że też za bardzo nie lubię jak ktoś zmotywuje mi krzaczek, a był wolny zegar słoneczny ;) Gdybyśmy mogli sobie wyłączać i włączać co chcemy mieć zmotywowane a co nie, a gra stała by się sztywna jak krochmalona przez nasze babcie pościel. Zawsze można postarać się i zaproponować zmianę polegającą na tym, aby dekoracje 1x1 w ogóle nie mogły być "gwiazdkowane" bo nie dawałyby punktów zadowolenia, a spełniały jedynie funkcje dekoracyjne.
 

DeletedUser4259

Guest
[..] I mniej więcej podobnej treści są głosy przeciwne wprowadzeniu opcji omawianej w tym temacie -czyli ble,ble,ble... bla,bla,bla.

P.S. Poza tym ricky nie każdy chce,żeby jego miasto było bez wyrazu.

Sanja, pokaż mi miejsce, w którym napisałem, że jestem przeciwny takiej opcji? Powtórzyłem tylko Twoje słowa, że restaurowanie "kultury" u osób posiadających dekoracje jest czasochłonne i niekorzystnie wpływa na zdrowie restaurującego. Logicznym więc wydaje się, żeby w/w dekoracji po prostu nie używać i tyle. Kropka.
A Twoje odniesienie problemu z ozdobami do "problemów" z jednostkami niezależnymi jest nietrafione i chyba nie muszę uzasadniać, dlaczego...

Problem z restaurowaniem dekoracji istniał "od zawsze" (btw: a czemu nie można restaurować dróg? przecież też "dają zadowolenie"...) i już dawno temu zrodziła się w mojej głowie myśl, że projektanci FoE umyślnie rzucają nam kłody pod nogi - bo czymże jest umożliwienie graczom wzajemnego wspomagania się? Świetną pomocą, czy powodem do odwiecznych waśni? Ale to już chyba odrębny, bardziej ogólny temat do dyskusji... zresztą bezcelowej ;)

PS poza tym może i moje miasto dla Ciebie wygląda bezpłciowo (za to Twoje bardzo mi się podoba - naprawdę! widać, że architektem jest kobieta <3:)), ale moje miasto naprawdę nie potrzebuje pseudoozdób - wyrazu dodaje mu... jego gospodarz :D
 

DeletedUser5506

Guest
Sanja, pokaż mi miejsce, w którym napisałem, że jestem przeciwny takiej opcji? Powtórzyłem tylko Twoje słowa, że restaurowanie "kultury" u osób posiadających dekoracje jest czasochłonne i niekorzystnie wpływa na zdrowie restaurującego. Logicznym więc wydaje się, żeby w/w dekoracji po prostu nie używać i tyle. Kropka.
A Twoje odniesienie problemu z ozdobami do "problemów" z jednostkami niezależnymi jest nietrafione i chyba nie muszę uzasadniać, dlaczego...

Problem z restaurowaniem dekoracji istniał "od zawsze" (btw: a czemu nie można restaurować dróg? przecież też "dają zadowolenie"...) i już dawno temu zrodziła się w mojej głowie myśl, że projektanci FoE umyślnie rzucają nam kłody pod nogi - bo czymże jest umożliwienie graczom wzajemnego wspomagania się? Świetną pomocą, czy powodem do odwiecznych waśni? Ale to już chyba odrębny, bardziej ogólny temat do dyskusji... zresztą bezcelowej ;)

PS poza tym może i moje miasto dla Ciebie wygląda bezpłciowo (za to Twoje bardzo mi się podoba - naprawdę! widać, że architektem jest kobieta <3:)), ale moje miasto naprawdę nie potrzebuje pseudoozdób - wyrazu dodaje mu... jego gospodarz :D

Ja ozdob w sumie tez nie buduje po to zeby zapychac wolne luki, bo stoje na razie na dynamicznym rozwoju miasta wciaz buduje perly, a w modernizmie zamierzam zrobic gruntowny remont, ale troche dekoracji z eventow powpadalo i szkoda je usuwac przez zlosliwosc ludzi ;d
Rozumiem ze gra sie nie opiera na wzgledach estetycznych, aczkolwiek daje to swego rodzaju satysfakcje ze sie ma piekne miasto ^^
 

DeletedUser7795

Guest
Jestem na NIE.
Nie chcesz aby klikano Ci ozdoby to ich nie stawiaj albo wykasuj. Proste... chociaż dla niektórych jednak nie.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Nie. Moim zdaniem nie powinno być w ogóle możliwości odrestaurowywania dekoracji.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Nie nie zgadzam się, tworzenie tego jako opcji włącz/wyłącz mija się z celem chyba nikt nie lubi mieć odrestaurowywanych dekoracji, więc moim zdaniem najlepiej by było zupełnie to wyłączyć - co nie jest treścią propozycji.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie nie zgadzam się, tworzenie tego jako opcji włącz/wyłącz mija się z celem chyba nikt nie lubi mieć odrestaurowywanych dekoracji, więc moim zdaniem najlepiej by było zupełnie to wyłączyć - co nie jest treścią propozycji.

Ale ja chce żeby moje różowe drzewko świeciło najjaśniej na świecie!!!
:)
 

DeletedUser5506

Guest
Dawno nikt sie tu nie wypowiadal wiec podbijam i czekam na nowe posty i glosy na tak ;d
 

DeletedUser5506

Guest
O, dzięki że podbiłeś, zapomniałem zagłosować na "nie" :haha:

tak wlasnie sie dziwilem ze nie bylo tu Twojego glosu ^^
Dziwi mnie to ze ta propozycja sie slabo przyjela bo to jest wygodne na motywujacych i motywowanych. Jedni nie maja kliknietych krzakow a inni przypadkowo ich nie klikna. A i zlosliwym zycie sie troche uniemili ;d
 

DeletedUser13199

Guest
Nie.
Dlaczego? Zaczynając grę przy szukaniu planów z motywacji w sąsiedztwie, gdzie w epoce brązu pół graczy nie loguje się regularnie jedynie restauracja kwiatów, krzaków czy innych bzdetów jest jedyną możliwością. Któryś przedmówca wspominał o polowaniu na perły z konkretnej epoki (motywacja krzaków niestety też jest wtedy jedyną opcją).
 
Status
Zamknięty.
Do góry