Odrestaurowywanie, a dekoracje

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5506
  • Data rozpoczęcia

Czy jestes za wymienionymi zmianami?


  • W sumie głosujących
    38
Status
Zamknięty.

DeletedUser5506

Guest
Witajcie
Chcialbym zaproponowac opcje ktora by byla dostepna w jakims panelu w ratuszu (lub gdziekolwiek indziej), opcja polegalaby na wylaczeniu mozliwosci odrestaurowywania wybranych przez nas dekoracji (tzn. budynki dajace zadowolenie, wielkosci: 1x1, 2x1, 1x2, 2x2). Uniemozliwiloby to klikanie tego co nie potrzebujemy i zmusilo by do "myslenia" podczas motywacji :)

Licze na pozytywne glosy, jesli jestes przeciwny poprzyj swoj glos w ankiecie postem z argumentem w temacie.

Pozdrawiam
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Nie. Jeżeli ktoś stawia dekoracje, to jego wybór i narażenie się na ich restaurację. Trzeba chować dekoracje za budynkami, albo po prostu stawiać budynki kulturowe :) Poza tym, jak ktoś chce pomalować dekoracje - to pomaluje, budynek - to budynek, wolna wola :)
 

DeletedUser5506

Guest
Nie. Jeżeli ktoś stawia dekoracje, to jego wybór i narażenie się na ich restaurację. Trzeba chować dekoracje za budynkami, albo po prostu stawiać budynki kulturowe :) Poza tym, jak ktoś chce pomalować dekoracje - to pomaluje, budynek - to budynek, wolna wola :)

Moj wybor co chce aby ktos mi wspieral :) Moje budynki, moje warunki, nie bede budowac dekoracji zeby ich chowac bo to jest glupie i mija sie z celem -.-
 

DeletedUser12078

Guest
Ja jestem za, ewentualnie jak już bardzo komuś całkowite wyłączenie przeszkadza, to wprowadzenie oznaczeń, np. jak gracz nie chce, żeby mu coś motywować to świeci się to na czerwono, jak coś chce to na zielono. Można i tak zmotywować, ale jest to wskazówką, że nie uszczęśliwiłoby to danego gracza :)
 

DeletedUser7261

Guest
Prosta zasada. Nie chcesz mieć odrestaurowanych dekoracji to ich nie buduj. Nie.
 

DeletedUser5506

Guest
A jak chce miec dekoracje nie odrestaurowana to co wtedy filozofie? Buduje je bo ladnie wygladaja albo mam questa. Nie rozumiem ludzi ktorzy glosuja przeciw tej propozycji... ;f
 

DeletedUser5421

Guest
Prosta zasada. Nie chcesz mieć odrestaurowanych dekoracji to ich nie buduj. Nie.

Nic dodać nic ujać.

Ja niechcący dałem tak. NIe da sie cofnąć ?
Mordka buduj kulturowce jak ci przeszkadzają dekoracje... Motywujący wybiera co chce zmotywować.
 

DeletedUser5506

Guest
czyli tak naprawde wszystkie eventowe dekoracje mam usunac? ^^ Jaki dla was bedzie miec problem dodanie tej opcji?
 

bartekmod

Książę
w sumie ciężko to zrobić, żeby zadowolić wszystkich
ja np sam zadbałem o swój zachwyt i wszelkie odrestaurowywanie mnie denerwuje (oczywiście mam napisane, że nie chce odrestaurowywania) - opcja zablokowania by się przydała
z drugiej strony jeżeli jakaś mała dekoracja 1x1 jest jedynym budynkiem z epoki z której potrzebuję planów pereł, a wszystkie pozostałe są z epok gdzie moje perły już stoją, to odrestaurowuję właśnie tą dekorację i nie chciałbym, żeby ktoś to sobie zablokował
 

DeletedUser5506

Guest
w sumie ciężko to zrobić, żeby zadowolić wszystkich
ja np sam zadbałem o swój zachwyt i wszelkie odrestaurowywanie mnie denerwuje (oczywiście mam napisane, że nie chce odrestaurowywania) - opcja zablokowania by się przydała
z drugiej strony jeżeli jakaś mała dekoracja 1x1 jest jedynym budynkiem z epoki z której potrzebuję planów pereł, a wszystkie pozostałe są z epok gdzie moje perły już stoją, to odrestaurowuję właśnie tą dekorację i nie chciałbym, żeby ktoś to sobie zablokował

od zdobywania planow sa perly a nie krzaki :)
 

DeletedUser7261

Guest
A jak chce miec dekoracje nie odrestaurowana to co wtedy filozofie? Buduje je bo ladnie wygladaja albo mam questa. Nie rozumiem ludzi ktorzy glosuja przeciw tej propozycji... ;f

Chcesz mieć dekoracje, nie chcesz mieć ich odrestaurowanych. Chcesz mieć dekoracje, ale nie chce Ci się ich chować za budynkami. Chcesz mieć dekoracje ale nawet jeśli chce Ci się je ukrywać za budynkami to i tak tego nie zrobisz, bo ładnie wyglądają. Chcesz mieć dekoracje, bo są oryginalne i eventowe. Zatem skoro chcesz to licz się z tym, że będziesz je miał odrestaurowane. AMEN
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem w czym widzisz problem, jak Ci ktoś klika dekoracje to won ze znajomych i problem z głowy.
 

DeletedUser3876

Guest
(...) Uniemozliwiloby to klikanie tego co nie potrzebujemy i zmusilo by do "myslenia" podczas motywacji :)(...)

Jestem na nie. Od myślenia jest głowa.
Jak jesteś na skrzyżowaniu i masz czerwone światło to samochód Ci się automatycznie zatrzymuje bo jest 'ustawiony' na czerwone? Czy rozum Ci podpowiada aby się zatrzymać?
 

DeletedUser3220

Guest
Uważam, że budując miasto, każdy powinien brać pod uwagę konsekwencję stawiania konkretnych budowli, w tym "krzaczków".
Bardzo długo, jak jeszcze aktywnie grałam, nie miałam w mieście żadnej ozdóbki, właśnie po to, by ich nie supportowano.
Teraz mówiąc szczerze, mam to gdzieś. Jeśli podoba mi się jakaś ozdoba i chcę, żeby była w moim mieście, liczę się z tym, że ktoś mi ją przez przypadek bądź złośliwie odrestauruje. Przecież nikt nie ma obowiązku, zaglądać do Twojego miasta.
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Jestem na nie. Mam w mieście jedną ozdobę, która oczywiście codziennie jest restaurowana, ale to tylko jedno zmarnowane kliknięcie. Nie wierzę, że ci gracze, którzy mają mnóstwo porozrzucanych po mieście dekoracji, bez ładu i składu, stawiają je tam w celu upiększenia, bo wygląda to po prostu, jakby ktoś nie potrafił rozsądnie ułożyć miasta. Zauważyłam również, że gracze z epoki postępowej celowo zostawiali dekoracje, by motywujący mieli co klikać, jeśli szukali planów. Sami wiecie, jak to wygląda u takich, którzy mają np 1mln pkt, ciężko upolować cokolwiek do motywki.
 

DeletedUser3876

Guest
(...)Zauważyłam również, że gracze z epoki postępowej celowo zostawiali dekoracje, by motywujący mieli co klikać, jeśli szukali planów. Sami wiecie, jak to wygląda u takich, którzy mają np 1mln pkt, ciężko upolować cokolwiek do motywki.
Jestem w epoce modernizmu i oczywiście pierwsze co to było postawienie domków godzinnych i mnóstwo dekoracji z tej epoki. Właśnie dlatego, aby Gildia (sąsiedzi/znajomi) mogli jak najwięcej razy kliknąć w dostępną rzecz, aby każdy miał szanse wypadnięcia planu z nowej epoki... Teraz, gdy już więcej osób siedzi w tej epoce, dekoracje znikają a w ich miejsca stają budynki, choć nie ukrywam że mam w mieście kilka dekoracji z wcześniejszych epok, tylko po to aby urozmaicić (upiększyć) miasto, bo w końcu co byłoby dla mnie za sztuka nawalić multum tych samych budynków i zerkać na nie jak bot, tylko w przypadku zbiorów? :haha:
 

DeletedUser8507

Guest
Ja ;opieram, wogóle mi nie trzeba reustawrowac ale i tak to robią, bardziej przydadzą mi sie monety niż jakieś zadowolenie którego mam pod dostatkiem
 

DeletedUser5421

Guest
Jestem w epoce modernizmu i oczywiście pierwsze co to było postawienie domków godzinnych i mnóstwo dekoracji z tej epoki. Właśnie dlatego, aby Gildia (sąsiedzi/znajomi) mogli jak najwięcej razy kliknąć w dostępną rzecz, aby każdy miał szanse wypadnięcia planu z nowej epoki... Teraz, gdy już więcej osób siedzi w tej epoce, dekoracje znikają a w ich miejsca stają budynki, choć nie ukrywam że mam w mieście kilka dekoracji z wcześniejszych epok, tylko po to aby urozmaicić (upiększyć) miasto, bo w końcu co byłoby dla mnie za sztuka nawalić multum tych samych budynków i zerkać na nie jak bot, tylko w przypadku zbiorów? :haha:

Zwłaszcza że perła z Modernu jest do kitu...
 

DeletedUser5506

Guest
Jestem na nie. Od myślenia jest głowa.
Jak jesteś na skrzyżowaniu i masz czerwone światło to samochód Ci się automatycznie zatrzymuje bo jest 'ustawiony' na czerwone? Czy rozum Ci podpowiada aby się zatrzymać?

Mimo wszystko powstaja takie samochody ktore same prowadza, zatrzymuja sie gdy widza kogos itd.

Jak ktos chce zeby mu klikano krzaki no to by nie wlanczal tej opcji :)
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Mimo wszystko powstaja takie samochody ktore same prowadza, zatrzymuja sie gdy widza kogos itd.

Mimo to PRZEDE WSZYSTKIM polegamy na ręcznym prowadzeniu samochodu, bo maszyna nie zastąpi zręcznych rąk kierowcy, zwłaszcza w nagłych sytuacjach;] Skoro gra przewiduje, że dekoracje zwiększają zadowolenie, to trzeba się z tym liczyć. Równie dobrze osoby stawiające połową godzinnych domków, a połowę np 8 godzinnych mogłyby się upominać o możliwość wyłączenia z motywacji tych godzinówek, bo mało dają;) A przecież sytuacja jest taka sama - stawiasz i liczysz się z klikaniem, albo uznajesz za zbędne, mało przydatne i nie stawiasz.
 

DeletedUser12029

Guest
Popieram. Powinna być opcja wyłączania dekoracji. Jeśli nie u siebie to u osoby,którą odwiedzam -tak jak jest to możliwe w przypadku animacji obiektów.
 

DeletedUser12034

Guest
bardzo dobra propozycja , wogole nie wiem co wam przeszkadza zeby taka pocja byla , bedziecie chciel to sobie wlaczycie , nie to nie i po problemie
 

DeletedUser

Guest
Dekoracje istnieją od poczatku gry, są istotnym elementem FoE.
Możliwość ich wyłączenia jest mechanizmem ułatwiającym grę czyli nie "leżącym" w głównej idei FoE.

Jesli Ktoś decyduje się na stawianie dekoracji to jednocześnie musi mieć świadomość, że w opinii wielu supportujących miasto graczy, są to elementy zaśmiecające i wprowadzające nie tylko chaos ale przede wszystkim powodujące wyższe stany emocjonalne u Tych co "klikają" w takich miastach.

Dodatkowo, stawiając mnóstwo dekoracji w najbliższej odległości (obok) budynków "klikalnych" wielbiciel krzaczorów i kamyków musi liczyc się z "nietrafionymi" kliknięciami co zdarza się nader czesto (zazwyczaj przyczyną jest pamięciożerność FoE i mnóstwo danych ładowanych do cache przeglądarki) w przypadku nieprawidłowego wyswietlania elementów miasta.
Pozwolę sobie podkreślić: stawiając dekoracje musimy liczyć się z utrudnieniami w klikaniu dla wszystkich odwiedzających nasze miasta. Tym samym wypełniamy jeden z kanonów gry ;) czyli... większe zaangażowanie a dodatkowo ... różne takie pomysły jak zjeść ciastko i mieć ciastko :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry