Nowy system łączenia sąsiedztw - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser17232

Guest
Moim zdaniem dobra zmiana, ale trudniej teraz będzie trafić plany pereł z poprzednich epok.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Zdecydowanie poprawi się los zarówno agresorów jak i pacyfistów oraz handlowców.
Wydaje się, że na to czekaliśmy.
 

DeletedUser7261

Guest
"Jesteśmy przekonani, że nowy system jest już gotowy do pojawienia się na poszczególnych wersjach językowych."

To się jeszcze okaże.
 

Fatherland

Książę
no nie wiem.. zrównanie wszystkich do równych siebie.. trąci to mieszanianie mieszaniem się do gospodarki, któa przestaje być wolna - będzie problem z towarami z innymi epokami, kwestia zarobków na towarach i zdobywania planów, itd... jak będzie lista jednej epoki i wszyscy będą tak samo rozwinięci... dziwna sprawa - coś tam kiedyś ktoś z Teamu pisał że wyprawy gildyjne mają listę różnych gildii dlatego, że różne gildie są różnie aktywne i ktoś musi być 1 i ostani.. a tutaj widze kompletne odwrócenie z sąsiedztwem... nie wydaje mi się by to była dobra zmiana.... okaże się, ale biorąc pod uwagę zamieszenia z listą znajomych przez tawernę, nowy system łączenia sąsiedztw nie wygląda mi na odpowiedź "na to czekali gracze".. śmierdzi mi to na kilometr... pożyjemy zobaczymy, oby wyszło na plus graczy a nie jak zwykle na plus firmie tylko
 

kasia2389

Arcyksiążę
Jakie to jest genialnie proste, robi się listę według ilości PR w drzewie technologi a potem robi się sąsiedztwa po 80 i tak co dwa tygodnie.
Żadnych obliczeń i kombinowania.
 

DeletedUser14757

Guest
Co nie zmienia faktu, że różnice punktowe pomiędzy sąsiadami i tak sięgną 10 mln :D
 

DeletedUser2383

Guest
robi się listę według ilości PR w drzewie technologi

Czyli jeżeli sobie "podaruję" niektóre technologię (o ile drzewko an to pozwoli) to mogę trafić do epoki z graczami z 2 epok niżej i mieć spokój :p

I taka mała porada, skoro zrównamy sąsiedztwo to jest szansa, że wieże epok zyskają na znaczeniu, a to daje sposobność do tego by podkręcić ilość medali zdobytych z wież :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
Czyli jeżeli sobie "podaruję" niektóre technologię (tak z 50%) to mogę trafić do epoki z graczami z 2 epok niżej i mieć spokój :p
Przeczytaj ogłoszenie
Nowy system jest znacznie uproszczony w porównaniu do poprzedniego. Nie będziemy już łączyć Graczy w "cząstki", które byłyby przenoszone razem. Jedynym obecnie stosowanym kryterium będzie epoka oraz ilość Punktów Rozwoju wydanych w drzewku technologii. Oznacza to, że po poniedziałku, w sąsiedztwach powinni znajdować się Gracze będący w tej samej epoce (z wyjątkiem 14 sąsiedztw, w których spotkają się Gracze z dwóch sąsiadujących ze sobą epok a także sąsiedztw na nowo otwartych światach, gdzie często ilość Graczy będących w wysokich epokach może nie wystarczyć do zapełnienia sąsiedztwa).
 

DeletedUser8110

Guest
nowy system łączenia sąsiedztw nie wygląda mi na odpowiedź "na to czekali gracze"..
Co dwa tygodnie dostawaliśmy dziesiątki zgłoszeń na temat kiepsko połączonych sąsiedztw (tylko na naszej wersji językowej), więc jest to zdecydowanie usprawnienie, które ułatwi życie wielu Graczom. :)

Co nie zmienia faktu, że różnice punktowe pomiędzy sąsiadami i tak sięgną 10 mln :D
Możliwe, punkty rankingowe nawet w obecnym systemie nie są brane pod uwagę i nie chcemy się nimi sugerować. :) W końcu chodzi o uproszczenie systemu, nie zaś jego komplikację.
 

DeletedUser

Guest
kolejne cykle losowania zapłotowych bez zmian ? czyli co 2 tygodnie jak do tej pory ? czy też jakieś zmiany częstotliwości wejdą
 

DeletedUser8110

Guest
Tu zmian nie będzie. Mieszanie będzie się odbywało co 2 tygodnie. No chyba, że pojawi się jakiś wyjątek od reguły. ;)
 
Witam
Podoba mi się ta zmiana i ze swej strony jak najbardziej pochwalam pomysł :)
Co do handlu towarami , to można sobie poradzić poprzez dobór odpowiednich znajomych , a z sąsiadami to zazwyczaj się walczy , bo niektórzy bywają agresywni ;) ... jak to w życiu . Zmiana zniweluje duże różnice pomiędzy graczami i nie trzeba będzie rzucać się z procami na czołgi ;< ....
pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Witam
Podoba mi się ta zmiana i ze swej strony jak najbardziej pochwalam pomysł :)
Co do handlu towarami , to można sobie poradzić poprzez dobór odpowiednich znajomych , a z sąsiadami to zazwyczaj się walczy , bo niektórzy bywają agresywni ;) ... jak to w życiu . Zmiana zniweluje duże różnice pomiędzy graczami i nie trzeba będzie rzucać się z procami na czołgi ;< ....
pozdrawiam
pomysł mam nadzieję dobry , a co do oceny to ... posmatriom , skazał ślepy :haha:
 

DeletedUser9022

Guest
Czyli dla graczy, którzy skończyli całe drzewo technologii nic się nie zmieni
 

DeletedUser

Guest
Czyli dla graczy, którzy skończyli całe drzewo technologii nic się nie zmieni
zmieni się to że najprawdopodobniej dostaniesz sąsiadów , którzy też mają tak samo rozwinięte drzewko badań +/- 14stu na pasku z epok +/- 2ch
 

DeletedUser12852

Guest
Szczerze ? Marnie to widzę. Nie oszukujmy się, ale IG na siłę szuka innowacji, które de facto nie uzyskują oczekiwanych rezultatów. Bolesne, ale prawdziwe
Osobiście uważam ten pomysł za.... kiepski
 

kasia2389

Arcyksiążę
zmieni się to że najprawdopodobniej dostaniesz sąsiadów , którzy też mają tak samo rozwinięte drzewko badań +/- 14stu na pasku z epok +/- 2ch
Zostało to jasno podane w komunikacie:

Jedynym obecnie stosowanym kryterium będzie epoka oraz ilość Punktów Rozwoju wydanych w drzewku technologii. Oznacza to, że po poniedziałku, w sąsiedztwach powinni znajdować się Gracze będący w tej samej epoce (z wyjątkiem 14 sąsiedztw, w których spotkają się Gracze z dwóch sąsiadujących ze sobą epok a także sąsiedztw na nowo otwartych światach, gdzie często ilość Graczy będących w wysokich epokach może nie wystarczyć do zapełnienia sąsiedztwa).

Gracze zostaną uszeregowani według epok a w ramach epiki według ilości PR wydanych w drzewo technologii, należy przypuszczać, że gracze w tej samej epoce i z taką samą ilością PR w drzewie technologii zostaną uszeregowani losowo (bo chyba nie według punktów rankingu?) potem po kolei będą dobierane sąsiedztwa po 80 graczy, w ten sposób powstanie 14 sygnalizowanych sąsiedztw z graczami dwóch epok, a pozostałe będą jednoepokowe, przynajmniej po powstaniu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
noooo jestem pozytwnie zaskoczony nowym systemem , zawsze było marudzenie po mixowaniu za płotem , no bo słusznie ! jeśli dany gracz został dodany gdzie są gracze o 3 lub 4 epoki wyżej
teraz (opukać w niemalowane) jest ok ;)
brawo !
 
Status
Zamknięty.
Do góry