Nowy styl forum - zgłoszenia błędów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser3

Guest
Jak to możliwie że @Bryfft jest lepiej poinformowany o nowościach na forum mimo iż jest określony jako EX-TEAM a wypowiada się jakby cały czas był częścią zespołu.
@Mikekun - jest tak jak napisał @DamYan, @Bryfft w polskim zespole już nie uczestniczy, ale nikt nie powiedział (ani nie napisał), że nie ma już nic z nim wspólnego, a rangi z tego powodu też mieć specjalnie nie musi ;).
Skoro to jest faktycznie mylące, to może siorprajs mi zmieni na jakąś inne oznaczenie :). To już jej osobista decyzja.

Mi się osobiście nowe forum podoba ale czy ten pasek na dole musi być??
Póki co tak, ale nie jest wykluczone, że w przyszłości zaktualizujemy to rozwiązanie i przeniesiemy go na górę.

A jak już musicie to zróbcie coś żeby Menu forum działało a nie odswiezalo się bo nie da się korzystać i oznaczyć jako przeczytane...
Problem prawdopodobnie został rozwiązany :). Poproszę o informację czy faktycznie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15836

Guest
Tak, jest lepiej, tylko nie wiem czemu, mobilny Chrome to zaznacza czy coś w ten deseń xD Wynik Google proponuję dokładniej ;)
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Problem prawdopodobnie został rozwiązany :). Poproszę o informację czy faktycznie.
Właśnie jest tak jak napisał wyżej @OldShaterhan, jak w chromie (mobilnym) kliknie się "Forum" to otwiera się to menu normalnie i nie odświeża strony, ale zaznacza się tekst "Forum" i pokazuje się pasek google, który zasłania nasz pasek (ogólnie to te zaznaczanie w google chrome jest jak się przytrzyma paluszkiem na tekście). Tutaj działa to od razu po przyciśnięciu (nie trzeba trzymać ani trochę).
 

DeletedUser3

Guest
Próbowałem osiągnąć ten efekt na mobilnym Chrome, ale nie byłem w stanie. Po "tapnięciu" napisu "Forum", po prostu pojawia się menu.
 

DeletedUser3

Guest
Okej, ten problem został rozwiązany :). Dzięki za wszystkie informacje.
 

DeletedUser

Guest
napisałem posta - a co inno zrobiło? usuneło...
w poscie napisałem ze forum jest dennie zalosne w obecnej formie

wczesniejszy styl po miliard razy lepszy ladniejszy czytelniejszy i weselszy.

obecny styl wyglada glupio - jakby zrobilo go 2 letnie dziecko.

a poniewaz inno i tak zrobi co che to jesli nie zmieni sie styl forum zamierzam zamknac konto na tym forum.
 

DeletedUser3

Guest
Poprosiłbym jednak o trochę więcej konkretów. Wtedy możemy coś zrobić i wprowadzić zmiany. W swoim poprzednim poście napisałeś "ja chciałem zgłosić bardzo poważny błąd jest nim w 200% nowy styl forum - jest dziadostwo na skale poza skalą".

To nie jest feedback w żaden sposób przydatny, bo napisałem już wcześniej, że nowy styl zostanie :). Podane zostały też powody.
Jeżeli więc masz jakieś konkretne uwagi, to napisz je proszę, a zobaczymy co da się zrobić. Większość uwag wymienionych wcześniej w tym temacie została już zaimplementowana.
Jeżeli nie masz żadnych konkretnych sugestii, to jest to w sumie tylko pisanie dla pisania, bo stary styl nie wróci.
 

DeletedUser

Guest
włączcie sobie stary styl forum - zobaczcie jak były wyswietlane tematy przeczytane i tematy nie przeczytane i wprowadzcie to tutaj.
nawigacja - byla zdecydowanie lepsza i zdecydowanie ladniejsza w starym stylu

Grafika forum - jest okrojona tak ze az zenada - taka grafika naforach byla 10 lat temu - wczesniejsza grafika byla lepsza wiec poprawcie grafike
 

DeletedUser3

Guest
Grafika forum - jest okrojona tak ze az zenada - taka grafika naforach byla 10 lat temu - wczesniejsza grafika byla lepsza wiec poprawcie grafike
Czy możesz opisać co dokładnie jest z nią nie tak? Czy mamy dodać więcej grafik?

włączcie sobie stary styl forum - zobaczcie jak były wyswietlane tematy przeczytane i tematy nie przeczytane i wprowadzcie to tutaj.
Główna różnica to to, że zamiast portretu autora tematu była ikona (szara dla przeczytanego, zielona dla nieprzeczytanego). Czy uważasz, że było to lepsze rozwiązanie?

nawigacja - byla zdecydowanie lepsza i zdecydowanie ladniejsza w starym stylu
Który dokładnie element nawigacji masz na myśli? Generalnie nie zmieniliśmy żadnej funkcjonalności w tym zakresie.
 

DeletedUser

Guest
ad 1.
w starszym stylu grafika swym wzorem przypominała udawane 3d - było widać głębie w obrazach itd
w nowym stylu wygląda wszytko płasko, jakby wziąść wyciąć prostokąty z 3 kartek rożnego koloru i to polaczyc

ad 2.
Nie
Główna różnica to to że tematy przeczytane i nie przeczytane z miejsca się wyróżniały - różnica była widoczna z miejsca a do tego były zielone iszare ładne ikonki które to sygnalizowały.
Obecnie różnica jest w grubości tekstu która jest naprawdę na tyle nieznaczna ze prawie nie zauważalna, a posiadam full HD 27" monitor - więc skoro u mnie tego nie widać toznaczy że różnica naprawde jest słaba pomiędzy tematami nowymi a starymi.

ad 3.
Owszem funkcje zostały takie same, lecz wcześniejsze umieszczenie, i ulokowanie przycisków i całej reszty było zdecydowanie lepsze.

Dodatkowo:
Siedziałem sporo w sieciach i stronach WWW - mam zatem pytanie:

Inno zapewne ma swoje własne serwery.
Zatem dlaczego jest tak olbrzymim problemem layout forum?

Czy nie możecie zaimplementować czegoś co sie nazywa "skórką" do forum?
Obecnie HTML5 PHP, MYSQL pozwala na nieziemską żąglerke praktycznie każdym najmniejszym elementem.

Dlaczego zatem starego stylu forum nie możecie zaimplementować na zasadzie skórki?

Wtedy każdy móglby se wyświetlać styl jaki by chciał, funkcjonalność była by taka sama dla każdej skórki, a do tego gracze byliby zadowoleni że mają stary styl.
Zatem dlaczego tego nie chcecie zrobić w tej konfiguracji o jakiej pisałem?
 

DeletedUser3

Guest
w starszym stylu grafika swym wzorem przypominała udawane 3d - było widać głębie w obrazach itd
w nowym stylu wygląda wszytko płasko, jakby wziąść wyciąć prostokąty z 3 kartek rożnego koloru i to polaczyc

Taki po prostu jest kierunek, w jakim idzie współczesny design :).
Użyję najprostszego przykładu. Spójrz na Windows XP:

xp_round.jpg

A teraz spójrz na Windows 10:
10_flat.png

XP - krągłości, "udawane 3D", efekty przycisków itd.
10 - płasko, proste kreski, minimum efektów.

Polecam też krótki artykuł na ten temat: https://pl.wikipedia.org/wiki/Flat_design

Oczywiście nie jest tak, że jeden styl jest obiektywnie lepszy od drugiego. Wszystko zależy od tego, do czego się je stosuje, a także od osobistych gustów. W tym przypadku podjęliśmy decyzję o przejściu nieco w stronę płaskich układów (choć też nie całkowicie płaskich).

Główna różnica to to że tematy przeczytane i nie przeczytane z miejsca się wyróżniały - różnica była widoczna z miejsca a do tego były zielone iszare ładne ikonki które to sygnalizowały.
OK, popracujemy nad ikonkami.

Owszem funkcje zostały takie same, lecz wcześniejsze umieszczenie, i ulokowanie przycisków i całej reszty było zdecydowanie lepsze.
Zapewne kwestia przyzwyczajenia też gra rolę ;). Choć oczywiście możliwe są ulepszenia jeżeli wskażesz konkretne elementy.

Czy nie możecie zaimplementować czegoś co sie nazywa "skórką" do forum?
Obecnie HTML5 PHP, MYSQL pozwala na nieziemską żąglerke praktycznie każdym najmniejszym elementem.

Dlaczego zatem starego stylu forum nie możecie zaimplementować na zasadzie skórki?

Wtedy każdy móglby se wyświetlać styl jaki by chciał, funkcjonalność była by taka sama dla każdej skórki, a do tego gracze byliby zadowoleni że mają stary styl.
Zatem dlaczego tego nie chcecie zrobić w tej konfiguracji o jakiej pisałem?
To nie problem techniczny, ale organizacyjny. Musielibyśmy utrzymywać dwa layouty, więc w razie potrzeby zmian przerabiać też nie jeden, ale dwa. A potem zamiast 25 lokalnych layoutów aktualizować 50 ;]. To zawsze jest kwestia zadecydowania czy wysiłek włożony w daną rzecz zwróci się w jakiś sensowny sposób. W tym wypadku uznaliśmy, że nie.

przed wejściem w dział, w ktorym są nowe posty jest ZIELONA korona, natomiast wewnątrz działu przed wejściem w wątek jest ŻÓŁTA kropka, dla mnie niejednolity styl graficzny jest błędem...
Korona jest teraz żółto-czerwonawa :). Jak wspomniano wyżej, popracujemy też nad ikonkami postów.
 

DeletedUser14109

Guest
nieaktualne, widzę, że akurat trwały prace modernizacyjne ;) tak więc post do usunięcia
 

DeletedUser3

Guest
Awatar twórcy tematu został zamieniony na ikony :).

- żółta (złota?) dla nieprzeczytanego tematu,
- szara(wa) dla przeczytanego.

Każdy wciąż będzie widział miniaturę swojego awatara na ikonie tematu, jeżeli brał udział w dyskusji w danym temacie.
 

DeletedUser

Guest
Dlatego właśnie zwracam na to uwagę i zgłaszam, jako błąd. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry