Nowy styl forum - zgłoszenia błędów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8110

Guest
Jeśli korzystając z forum natraficie na jakieś błędy związane z pojawieniem się nowego stylu, będziemy wdzięczni za informację w tym temacie. :)
 

bartekmod

Książę
czy jako błąd uznacie niezgodność kolorów dla nowych postów w wątkach?
przed wejściem w dział, w ktorym są nowe posty jest ZIELONA korona, natomiast wewnątrz działu przed wejściem w wątek jest ŻÓŁTA kropka, dla mnie niejednolity styl graficzny jest błędem...
albo tak, albo tak a nie mieszanka która powoduje, że jest nieczytelnie
 

DeletedUser8110

Guest
Jest to faktycznie pewna nieścisłość i spróbujemy coś pokombinować w tej kwestii. :) Ale raczej zielona kropka nie wyglądałaby tam dobrze...
 

Mikekun

Książę
siemanko

Odnoszę wrażenie że szata graficzna waszego forum jest coraz gorsza, a informacji o postach tylko co pies napłakał. Dla mnie akurat ta zmiana jest mało wygodna. Wolałem już starszą szatę graficzną ;)

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser3

Guest
informacji o postach tylko co pies napłakał
Czy możesz opisać dokładnie co masz na myśli?
Wydaje mi się (aczkolwiek oczywiście mogłem o czymś zapomnieć), że nie są ukryte żadne informacje, które były wcześniej widoczne.
 

Mikekun

Książę
Ogólnie jak najedziesz na swój tytuł na forum, to nie pokazuje się tobie liczba postów które napisałeś przez całą długość istnienia. Masz tylko tą informacje ile twoich postów jest docenionych poniżej linii forum. W poprzedniej wersji była dodatkowo wyświetlana informacja po jakiś 5 sekundach ile dana osoba napisała postów. W obecnej sytuacji takiej informacji nie ma podanej.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser3

Guest
Naprawdę liczba postów była wcześniej wyświetlana po najechaniu na nick? Włączyłem sobie na chwilę stary styl i nie mogłem takiego efektu uzyskać.
Być może takie coś działało tylko w określonych częściach forum (np. tylko na stronie głównej?)?
 

DeletedUser3

Guest
Tak, ale Mikekun napisał, że pojawiało się po najechaniu na tytuł (nick?). Tymczasem to było widać bez najeżdżania:
wiadomosci.png

Stąd też moje dociekania :).
 

DeletedUser15806

Guest
Dla mnie również nowy styl jest mniej czytelny - przyzwyczaiłam się, że tematy z nieczytanymi postami są grubszą czcionką napisane, a teraz wielkiej różnicy nie ma. Poza tym, zazwyczaj wszystko jest na górze, a teraz powiadomienia, czy linki do Forum i Użytkowników są na dole.
A o co chodzi z punktami?
 

DeletedUser3

Guest
czy jako błąd uznacie niezgodność kolorów dla nowych postów w wątkach?
przed wejściem w dział, w ktorym są nowe posty jest ZIELONA korona, natomiast wewnątrz działu przed wejściem w wątek jest ŻÓŁTA kropka, dla mnie niejednolity styl graficzny jest błędem...
albo tak, albo tak a nie mieszanka która powoduje, że jest nieczytelnie
Tak, jak napisała siorprajs, zielona kropka raczej nie ulepszyłaby forum ;). Na ten moment kropka została zamieniona na inną ikonę, która w bardziej bezpośredni sposób sugeruje nieprzeczytane wiadomości.
Co do kolorów - bardziej nie pasuje zielony niż żółty. Jeżeli faktycznie razi to więcej osób, to pewnie możemy zmienić zieloną koronę na żółtą.

Dla mnie również nowy styl jest mniej czytelny - przyzwyczaiłam się, że tematy z nieczytanymi postami są grubszą czcionką napisane, a teraz wielkiej różnicy nie ma.
W gruncie rzeczy różnica jest taka sama ;]. Aczkolwiek możemy zrobić większą.

A o co chodzi z punktami?
Nie używamy punktów na forum FoE. Ten element nie powinien być widoczny. Zajmiemy się tym.

Mało widoczny pasek głosów w ankietach.
Zrobi się.

Proszę o przywrócenie przycisku pokaż nowe posty na górze.View attachment 2758
niemaprzycisku.png
To screen ze starego stylu. W tym obszarze nie ma takiego przycisku :(.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15836

Guest
Jest to faktycznie pewna nieścisłość i spróbujemy coś pokombinować w tej kwestii. :) Ale raczej zielona kropka nie wyglądałaby tam dobrze...
Jak czytam - raz też jest korona, a raz kropka - może same korony, a nie kropki(dymki teraz)? ;)

+ Faktycznie, nowe posty moim zdaniem są ciut za słabo widoczne - przydałby się np. ciut inny kolor tła przy nieprzeczytanych postach.
 

DeletedUser

Guest
jak moge włączyć stary styl? nie mogę znaleść tej opcji a moje konto nie działa
pisze e mam brak uprawnienien
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
W lewym dolnym rogu, należy najechać na napis "Forum", rozwinie się wtedy menu i tam znajduje się ta opcja.
 

DeletedUser15836

Guest
Na fonie, po kliknięciu tego włącza się od razu strona główna, nie bardzo jest jak kliknąć tę opcję.
 

Mikekun

Książę
siemanko

Ogólnie rzecz biorąc zawsze była dostępna opcja pokaż liczę napisanych postów i użytkownik mógł ją włączyć albo i nie. W zależności czy ktoś chciał aby była widoczna. W moim wypadku opcja takowa zawsze była użyteczna bowiem zawsze widziałem od jakiej ilości postów zaczyna się dana ranga. Fakt popełniłem błąd odnośnie zgłoszenia takich błędów, opcja wyświetlania się postów była dostępna jednakże nie tylko na głównej stronie. Niestety w jeszcze nowszej wersji forum wiele użytecznych opcji zostało wyłączonych i to bez podania przyczyny.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser675

Guest
A nie możecie zostawić dwóch styli forum, żeby każdy mógł wybrać jaki chce???
Nie korzystam z żadnych urządzeń mobilnych i chciałbym normalnie korzystać z forum.
Jak wyłączyć ten pasek na dole który zasłania treści postów??
I gdzie zniknęła ikonka "przeczytany/nieprzeczytany" temat??
Zawsze wchodzę na forum przez
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?watched/threads/all
gdzie od razu widziałem w których wątkach są nowe posty (zielona ikonka), a teraz jej nie ma. Super. Super aktualizacja. Nowoczesne, niefunkcjonalne forum.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11123

Guest
ja jako błąd uznaje generalnie obecny wygląd forum. przyjmiecie takie zgłoszenie?

zapewne ta wersja lepiej sprawdzi się na urządzeniach mobilnych, które jak powszechnie wiadomo są obecnie oczkiem w głowie ig
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysw

Wicehrabia
Jak zwykle komuś przeszkadzało coś, co dobrze funkcjonowało, a rzeczy które są do zrobienia sobie poczekają jeszcze dłuuuuugo.
 

DeletedUser16730

Guest
Wiem, że post będzie nie w temacie bo nie będę zgłaszał żadnego błędu i możecie się pogubić, ale mam pytanie z czystej ciekawości. Co was skłoniło do zmiany skórki? Ta jest jakaś lepsza z lepszymi bajerami? Czy może macie pierwiastek kobiecy i nie chcecie się pokazywać dwa razy w tej samej sukience? Czy zwyczajnie poszliście za modą żeby ludziom namieszać jak się do czego za bardzo przyzwyczajają?
 

DeletedUser3

Guest
Jak zwykle komuś przeszkadzało coś, co dobrze funkcjonowało, a rzeczy które są do zrobienia sobie poczekają jeszcze dłuuuuugo.
Co was skłoniło do zmiany skórki?
Powody są bardzo praktyczne.
Wcześniej mieliśmy tak naprawdę dwa osobne layouty: jeden dla desktopu i jeden dla mobile. System - generalnie rzecz ujmując - niezły, aczkolwiek problematyczny ze względu na konieczność aktualizowania dwóch skinów zamiast jednego. Jednakże główny problem polega na tym, że ów układ opiera się na nieoficjalnych pluginach, które stanowią potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. Ponieważ pod tym względem staramy się ciągle ulepszać, musimy odsunąć się od tego modelu (tj. staramy się być mądrzy przed szkodą, a nie po szkodzie).
Mam nadzieję, że to odpowiada na pytania.

zapewne ta wersja lepiej sprawdzi się na urządzeniach mobilnych, które jak powszechnie wiadomo są obecnie oczkiem w głowie ig
Sprawdza się porównywalnie do poprzedniego mobilnego. I owszem, mobile jest obecnie punktem na który, jako firma, kładziemy z przyczyn oczywistych o wiele większy nacisk niż w przeszłości.

ja jako błąd uznaje generalnie obecny wygląd forum. przyjmiecie takie zgłoszenie?
Nie :).

A nie możecie zostawić dwóch styli forum, żeby każdy mógł wybrać jaki chce???
Jak opisano powyżej, utrzymywanie dwóch styli jest problematyczne, dlatego nie będziemy tego już robić w przyszłości.

Na fonie, po kliknięciu tego włącza się od razu strona główna, nie bardzo jest jak kliknąć tę opcję.
Zobaczymy co da się zrobić :).

Zawsze wchodzę na forum przez
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?watched/threads/all
gdzie od razu widziałem w których wątkach są nowe posty (zielona ikonka), a teraz jej nie ma.
Powinno dać się coś z tym zrobić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry