Najazdy kwantowe - dyskusja!

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
na E 1300 gildii na 6000 zrobiło przynajmniej 1 walkę w najazdach.
to pokazuje ile jest aktywnych bytów na światach.
Zdecydowanie potrzebne jest łącznie światów.
 

Dixaroc

Baron
na E 1300 gildii na 6000 zrobiło przynajmniej 1 walkę w najazdach.
to pokazuje ile jest aktywnych bytów na światach.
Zdecydowanie potrzebne jest łącznie światów.
Nope, to raczej argument za tym, aby nie otwierać nowych, jeżeli starsze się nie zapełnią. Nie wiem ilu graczy muszą mieć per serwer, aby był on opłacalny, ale mogliby wrzucać nowych graczy na najmniej "zaludniony" aktywnymi serwer.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Nope, to raczej argument za tym, aby nie otwierać nowych, jeżeli starsze się nie zapełnią. Nie wiem ilu graczy muszą mieć per serwer, aby był on opłacalny, ale mogliby wrzucać nowych graczy na najmniej "zaludniony" aktywnymi serwer.
zaludni? mało kto zaczyna gre na starych światach, to przypadki.

najwiekszy bum na graczy jest przy otwarciu. Potem to jest mały wzrost. Raczej wiecej odchodzi niz dochodzi do gry i wiszą konta duchy.

ewentualnie tak powinno być w okolicach świata B-C bo wtedy to faktycznie mialoby sens by aktywnych (tak mega aktywnych i średnio aktywnych) było 10 000-50 000 graczy na serwer, a nie 1000 xd
 

Futryna

Rycerz
I ja parę słów napiszę odnośnie nowej zabawy. Ogólnie na plus, zawsze to coś dodatkowego do klikania. Jednak są błędy, kolejna edycja i nic nie poprawione. Brak info o skończonej produkcji, coś jak na kolonii kosmicznej. Nie zgadzają się jednostki z opisu przed walką, a z samą walką. Brak opisu węzłów, np X1, X2 itp, tak żeby dać jasne cele, znacznik ataku gdzieś się rozmywa na mapie. Brak możliwości zablokowania węzła przed dowódcę. Medale? Sporo ciszy informacyjnej z czy ta waluta premium przechodzi, co z nagrodami w przypadku zmiany Gildii itp itp. Beta na żywo. Naprawdę coraz bardziej nie chce się grać w tą grę przez takie rzeczy. Fajna zabawa ale zawsze jest jakieś ale...

I szybko co do łączenia światów... Każda gra przegladarkowa musi dawać nowe światy bo tak się ściąga nowych graczy, nikt nie zacznie na A czy E widząc jak są rozwinięci gracze. Światy można połączyć ale tutaj jest blokada że jeden gracz ma kilka miast. To co Grzechu mówisz to bez sensu, w przypadku połączenia świata gdzie gracz ma na obu miasta powinien wybrać jedno.
 
I ja parę słów napiszę odnośnie nowej zabawy. Ogólnie na plus, zawsze to coś dodatkowego do klikania. Jednak są błędy, kolejna edycja i nic nie poprawione. Brak info o skończonej produkcji, coś jak na kolonii kosmicznej. Nie zgadzają się jednostki z opisu przed walką, a z samą walką. Brak opisu węzłów, np X1, X2 itp, tak żeby dać jasne cele, znacznik ataku gdzieś się rozmywa na mapie. Brak możliwości zablokowania węzła przed dowódcę. Medale? Sporo ciszy informacyjnej z czy ta waluta premium przechodzi, co z nagrodami w przypadku zmiany Gildii itp itp. Beta na żywo. Naprawdę coraz bardziej nie chce się grać w tą grę przez takie rzeczy. Fajna zabawa ale zawsze jest jakieś ale...
Ja bym jeszcze dołożył nie zaliczanie walk do zadań w głównym mieście, braki w tłumaczeniu, przetasowanie nagród za skrzynie na koniec sezonu.. jest tych grzeszków sporo. Taktyki to w tym tyle, co kot napłakał. Dobry pomysł, ale jakby niedopracowany...
 

Futryna

Rycerz
Ja bym jeszcze dołożył nie zaliczanie walk do zadań w głównym mieście, braki w tłumaczeniu, przetasowanie nagród za skrzynie na koniec sezonu.. jest tych grzeszków sporo. Taktyki to w tym tyle, co kot napłakał. Dobry pomysł, ale jakby niedopracowany...
Beta na żywo może już i serwer beta mocno upada, nie wiem no tam nie byłem. A szkoda, można było po pierwszej edycji zrobić w te kilka dni przerwy jakaś poprawkę najazdów
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Jest ogrom rzeczy do poprawienia, albo nawet usunięcia w tej grze, ale nie, wola dokładać "coś" i jeszcze twierdzić, że "to" w zamian za "tamto".
Jeszcze raz napisze, nie mam nic, żeby bylo i z pięć linii płatnych (NK ma dwie), ale niech te zmiany niosą coś ze sobą. A tak? Mamy "nowe" (NK), które wygląda jak odgrzewany kotlet (WG+event+...) i to jeszcze niedopieczony. Ehhh...
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
I szybko co do łączenia światów... Każda gra przegladarkowa musi dawać nowe światy bo tak się ściąga nowych graczy, nikt nie zacznie na A czy E widząc jak są rozwinięci gracze. Światy można połączyć ale tutaj jest blokada że jeden gracz ma kilka miast. To co Grzechu mówisz to bez sensu, w przypadku połączenia świata gdzie gracz ma na obu miasta powinien wybrać jedno.
no powinien wybrać jedno, ale skoro postawił tam jakies eventówki to byłby stratny. Nic w tym złego by sobie postawił dwa w wybranym miescie (i tak ogranicza go teren)
I ja parę słów napiszę odnośnie nowej zabawy. Ogólnie na plus, zawsze to coś dodatkowego do klikania. Jednak są błędy, kolejna edycja i nic nie poprawione. Brak info o skończonej produkcji, coś jak na kolonii kosmicznej. Nie zgadzają się jednostki z opisu przed walką, a z samą walką. Brak opisu węzłów, np X1, X2 itp, tak żeby dać jasne cele, znacznik ataku gdzieś się rozmywa na mapie. Brak możliwości zablokowania węzła przed dowódcę. Medale? Sporo ciszy informacyjnej z czy ta waluta premium przechodzi, co z nagrodami w przypadku zmiany Gildii itp itp. Beta na żywo. Naprawdę coraz bardziej nie chce się grać w tą grę przez takie rzeczy. Fajna zabawa ale zawsze jest jakieś ale...
info o skonczonej produkcji - ja dostaje powiadomenie na kompie (ale chyba jak mam otwarte najazdy) - fakt, przydałby się znaczek jak w osadzie.
opis węzłów nie jest konieczny, da sie kolorami i tym co trzeba zrobić,
zakaz - pisałem o tym w dziale pomysłów
medale - nie ma żadnej ciszy informacyjnej, było gdzieś info (chyba na discordzie), że dopiero w 2 mistrzostwach mozliwe ze będą miały zastosowanie.

co z nagrodami? a co ma być - wychodzisz to tracisz nagrody na koniec. Tu i tak nie ma prawie nic na koniec poza tymi skrzyniami.
 

Dixaroc

Baron
Medale mają dawać możliwość zakupienia rozszerzeń terenu w bazowym mieście. W tej edycji jeszcze nie jest to możliwe.
 

DonBeker

Baron
Jedynie na L widzę jakąś szansę patrząc po rankingach...chyba, że ktoś zagrał dużo lepszą drugą edycję od pierwszej :)
 

deliryk

Wicehrabia
na J chyba wiekszosc zagrala 2 edycje lepiej

nasza gildia prawie skonczyla 7lvl, a widzialem, ze inne poszly znacznie wiecej do przodu

pewnie jakby @koordi siedzial w jakiejs topowej to juz by 10lvl mieli xD typek zrobil chyba 2400 postepu sam
 

koordi

Wójt
na J chyba wiekszosc zagrala 2 edycje lepiej

nasza gildia prawie skonczyla 7lvl, a widzialem, ze inne poszly znacznie wiecej do przodu

pewnie jakby @koordi siedzial w jakiejs topowej to juz by 10lvl mieli xD typek zrobil chyba 2400 postepu sam
z tego co ja widzę to wciąż niewiele osób przekonało się do zakupu quantum passa, dziwne , ale dla mnie dobrze
bo tak, robię ponad 2k postępu w QI

nie wiem jak na innych serwerach ale na J to ma to chyba słabą popularność
top20 graczy - tylko 2 ma quantum passa wykupionego

zanim najazdy będą popularne to jeszcze trochę wody upłynie
może jeżeli w czerwcu wprowadzą kolejną epokę? to będzie ciekawiej?
co gorsza, quantum pass ma co raz mniejszy sens im później jest kupowany - a cena nie spada
jak ktoś nie kupił teraz passa to marne szanse, że to kupi w najbliższym czasie
 

deliryk

Wicehrabia
Ten pass przecież daje tylko nagrody dodatkowe, więc obojętnie kiedy go wykupisz, to wszystko dostaniesz wstecz...
i pewnie dlatego on nie jest popularny... bo na piereszy rzut oka wydaje się, że nic nie daje wczesne jego wykupienie
a jest wręcz odwrotnie

po co ci kupować passa pod koniec mistrzostw i zgarnąć potem 50k odlamków? wykorzystasz to w ostatnim NK, ze stratą

passa się kupuje po to, zeby zgarniać odlamki i za nie kupować dodatkowe akcje każdego dnia

im wiecejnich kupujesz, tym ich cena droższa (reset o północy)

czyli najlepsze rozwiązanie jeet wtedy kiedy na bieżaco je wydajesz po najniższych cenach kazdego dnia

kumulowanie w ogóle się nie opłaca
 

Bożka123

Hrabia
Odłamki służą do czegoś kompletnie innego. Przyspieszasz za nie pierwsze produkcje, po to by podstawowe miasto mieć jak najszybciej. Zamiast poniedziałku rano to w sobotę rano. Jak robi tak sporo osób w gildii to 10 poziom staje się realny.
 

deliryk

Wicehrabia
Odłamki służą do czegoś kompletnie innego. Przyspieszasz za nie pierwsze produkcje, po to by podstawowe miasto mieć jak najszybciej. Zamiast poniedziałku rano to w sobotę rano. Jak robi tak sporo osób w gildii to 10 poziom staje się realny.
zrobilas wiecej niz 2000 postepu w trakcie 1 najazdow?
 

koordi

Wójt
Odłamki służą do czegoś kompletnie innego. Przyspieszasz za nie pierwsze produkcje, po to by podstawowe miasto mieć jak najszybciej. Zamiast poniedziałku rano to w sobotę rano. Jak robi tak sporo osób w gildii to 10 poziom staje się realny.
To chyba mówisz o kwestii wydania 500odlamkow. Mając quantum passa zarabiam 10k Odłamków podczas 1 NK i wszystkie wydaje w trakcie
 

koordi

Wójt
Nie, ale gildia była 4 węzły przed bossem 9 poziomu. Albo jedno, albo drugie.

Nie, mówię o wydaniu >2000 odłamków
To jest ogromna różnica.
Nie ma jednego sposobu na grę w QI, bo bardzo różne są przypadki.
Jakbym miał wydać jedynie 2k Odłamków to bym zostawił na miasto.
 

Bożka123

Hrabia
Nie ma jednego sposobu na grę w QI,
Tu raczej o gildie, a nie o sposób chodzi. Jeśli w gildii wiele osób jest zaangażowanych i szybko osiągane są wysokie poziomy to taktyka z wydawaniem odłamków na dodatkowe "ruchy" zawiedzie. Po prostu dodatkowe ruchy nie dadzą nic jak przegrywasz walki z przeciwnikiem.
pewnie jakby @koordi siedzial w jakiejs topowej to juz by 10lvl mieli xD typek zrobil chyba 2400 postepu sam
Powyżej wyjaśniłam dlaczego tak by nie było.
 
Do góry