Najazdy kwantowe - dyskusja!

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Owszem, tylko w chwili obecnej pojebane decyzje doprowadziły do tego, że małe gildie nie mają szansy na rozwój. Mam gildię, która osiągnęła 75 poziom i nikt nie chce dołączyć, bo za mało ludzi - pchają się do tych licznych
i bardzo dobrze., jest powód dla którego gildia ma max 80 członków. To jest cel i limit.
Wierzysz ze ktoś z topki robi coś manualnie? Wszyscy lecą w balisty i automat
tak robimy.
 

deliryk

Wicehrabia
A ja mam wrażenie, wybacz, że starasz się być wszechwiedzący w każdym temacie ;) ... już to przerabialiśmy.
bo jestem ;) (żart)

serio, gadanie, że QI jest jakieś skomplikowane lub (co dziwniejsze) pochłania dużo czasu to jakaś bzdura na kółkach
raz, naprawdę raz trzeba chwilę pomyśleć lub przeczytać poradnik jak stawiać budynki (jak się nie chce myśleć samemu)

nie wiem co ludzie chcą osiągnąć pisząc typu "życie jest ważniejsze, nowa skomplikowana nudna rozgrywka QI - nie mam na to czasu"
czy, że to coś tylko dla bogatych

nic z tych rzeczy nie zachodzi, chyba, że ktoś jest leniem ;)

jest tylko kilka przypadków:
- albo ktoś jest totalnie zrażony i nawet nie ma checi się zagłębiać w mechanike (pytanie co go zraziło, skoro nie zna mechaniki)
- albo jest leniem i nie chce mu się myśleć/czytać poradnik
- albo, no co tu dużo mówić, jest debilem

znajdź mi inne sensowne wyjaśnienie czemu poświęcenie dosłownie 2minut dziennie na zrobienie wszystkich akcji QI jest tak obciążające, że ludzie piszą o rezygnacji z gry z powodu QI...

niech nie piszą glupot, tylko rezygnują, mniej marud :)

Robię tylko manual.

PYTANIE
Gildia A kończy najazdy jako pierwsza i ma 10000 pkt. Gildia B kończy jako druga i ma 12000 pkt. Która wygrywa?
punkty się liczą a nie kto szybciej
jeżeli A pominą poboczne wieżyczki to będa mieć trudniej z bossem i

wydaje mi się, że póki nie wprowadzą budynków w głównym mieście z bonusami do QI to nie przejdziesz 10lvl bez bicia wieżyczek
 
Ostatnia edycja:
Spokojnie:D 1. Na początku , bez zagłębiania się w wiedzę popełnia się błędy głównie w optymalizacji budowy osady , która to jest podstawą do wytworzenia środków do całej akcji. Ale po 1-2 dniach każdy załapie jak ją budować. 2 to walki. Automat? Skoro walka trwa 2 rundy ( ręcznie ) to prawie jak automat:haha: Ważniejsze jest by nie tracić niepotrzebnie wojska , szczególnie na początku zanim osada nie jest rozwinięta wystarczająco.
3. Każdy będzie to klepał ( nie tylko gildie) choćby dla podstawowego Kolosa i jego bonusów szczególnie że nic to nie kosztuje. Kwestia tylko kto szybciej.
Więc póki co umiarkowany pozytyw, jakieś urozmaicenie w grze.
 

Marik

Książę
Wszystko super nowy tryb dodany tylko gdzie jest logika w tworzeniu tej samej osady w kółko według schematu? Liczyłem na jakieś zmienne, jakąś różnorodność a tu po kolei wypisane zbuduj to następnie usuń to i postaw tamto.. I tak wioska za wioską, po nowym trybie oczekiwałem nieco, różnorodności? Miałem nadzieję że tryb produkcji będzie nastawiony bardziej pod aktywność, czyli im dłużej jesteś na grze tym więcej surowców, a tu produkcja po 10h i tyle
 

koordi

Wójt
Na A już kolos na 10, trzeba mieć coś z głową
Są ludzie którzy chcą być w czymś pierwsi. Nie ważne ile diaxów poleci. Ani to złe ani dobre, po prostu tak jest.

Gdyby IG zrobiło taką ogólną listę unikalnych wydarzeń w grze to by sporo diaxiarzy poleciało na to ;) w tym oczywiście ja

Hall of fame, na zawsze oficjalnie zapisać się na kartach gry...
 
Są ludzie którzy chcą być w czymś pierwsi. Nie ważne ile diaxów poleci. Ani to złe ani dobre, po prostu tak jest.

Gdyby IG zrobiło taką ogólną listę unikalnych wydarzeń w grze to by sporo diaxiarzy poleciało na to ;) w tym oczywiście ja

Hall of fame, na zawsze oficjalnie zapisać się na kartach gry...
Właśnie to mi się w grach nie podobało nigdy. Jak grałem w pewnego MMO bardzo znanego, to tam takie rozwiązanie było. Osiągnięcia i nagrody, których już nikt nigdy nie zdobędzie. Ja jestem zwolennikiem tu i teraz. Nagrody za to co zrobiłeś Ty i czego Ci nikt nie zabierze, a nie potem dzielić na lepszych i gorszych, bo ten ma achiva sprzed 10 lat, którego już nikt nie zdobędzie. Jaka tu sprawiedliwość wobec tych najnowszych użytkowników, którzy na start już nie mają możliwości zrobić pewnych rzeczy.
 

Endriu*

Baron
Jaki taki pasożyt sam zrobił, w sumie ona, to zabrała możliwość postępu na pasku pozostałym członkom gildii, super mieć takich ludzi xD
 
Ostatnia edycja:

deliryk

Wicehrabia
Screenshot_20240324-160458_Forge of Empires.jpg
Screenshot_20240324-160520_Forge of Empires.jpgScreenshot_20240324-160512_Forge of Empires.jpg
Screenshot_20240324-160533_Forge of Empires.jpg
Screenshot_20240324-160548_Forge of Empires.jpg

niestety max 5 fotek mozna
czasem strace jakas jednostke
ranne wycofuje i zastepuje zdrowymi

wszystko jest kwestia przygotowania
jak w calej grze
 
@up
Pytanie: Który to poziom mapki? I ile postawiłeś terenów turniejowych ?
bo mi coś te balisty padają częściej, a mam postawione 2x tereny turniejowe w mieście + zapomnianą świątynie :p

btw. wie ktoś w jaki sposób podliczane są punkty, za tzw. 'działania' w tym nowym trybie ? Bo dla przykładu mam 480k pkt za działania, ale w rankingu jestem nisko (18 miejsce). Inny ziomek natomiast ma 60 walk więcej ode mnie i tyle samo punktów za 'działania' co daje mu 4 miejsce w rankingu gildii. Gdzie tu sens ? Jesli na pierwszym miejscu liczą się bitki, to jaki cel ma rozwijanie miasta wg. tych wymyślnych rozpisek xd ?
Nie lepiej uzbierać troche budynkow produkujących monety i młotki, zrobić ze 2x zbiory i postawić budynki wojskowe, po czym postawić mase woja i powtarzać ten ruch w nieskończoność? Miejsce w czołowej 5 rankingu gildii będzie wtedy pewne :?

Screenshot_33.png
o to pytam - mam przykłądowo 3 walki mniej od następnego gracza i już jestem za nim, mimo że pkt uzbieranych prawie 190k więcej xD
nie kumam tego, dlaczego walki są wazniejsze od pkt?
 
Ostatnia edycja:

Bożka123

Hrabia
dlaczego walki są wazniejsze od pkt?
Działania - to liczba "zużytych" działań kwantowych. Możesz je otrzymać za chodzenie po mapie do przodu i do tyłu. Punkty postępu otrzymujesz tylko za oczyszczanie węzłów (walkami, wpłatami surowców, donacją jednostek wojskowych, donacją działań kwantowych) Tylko te punkty postępu mają znaczenie dla zdobywania kolejnych poziomów. Oczywiste więc, że to one liczą się jako pierwsze.
 
Działania - to liczba "zużytych" działań kwantowych. Możesz je otrzymać za chodzenie po mapie do przodu i do tyłu. Punkty postępu otrzymujesz tylko za oczyszczanie węzłów (walkami, wpłatami surowców, donacją jednostek wojskowych, donacją działań kwantowych) Tylko te punkty postępu mają znaczenie dla zdobywania kolejnych poziomów. Oczywiste więc, że to one liczą się jako pierwsze.

dziękuję za odpowiedź ;)
czyli wychodzi na to, że korzystanie z rozpisek mija się z celem... trzeba tak grać, aby produkować jak najwięcej woja :?
 
Ostatnia edycja:

koordi

Wójt
Rozpiski mają pokazać jak sie rozbudować.
Niektórzy poświęcają 3 dni na samą rozbudowe I ledwo coś robią w QI a potem mają taką produkcję że mogą poszaleć.
 

koordi

Wójt
Właśnie to mi się w grach nie podobało nigdy. Jak grałem w pewnego MMO bardzo znanego, to tam takie rozwiązanie było. Osiągnięcia i nagrody, których już nikt nigdy nie zdobędzie. Ja jestem zwolennikiem tu i teraz. Nagrody za to co zrobiłeś Ty i czego Ci nikt nie zabierze, a nie potem dzielić na lepszych i gorszych, bo ten ma achiva sprzed 10 lat, którego już nikt nie zdobędzie. Jaka tu sprawiedliwość wobec tych najnowszych użytkowników, którzy na start już nie mają możliwości zrobić pewnych rzeczy.
Ja nie mówię o nagrodach. Jedyna nagroda to wpis do hall of fame ze ktoś jako pierwszy coś zrobił.
 
Do góry