Mini wyzwania - dyskusja

piotresz

Hrabia
Czy określono częstotliwość nowych wyzwań, np. będą co tydzień ? raz w miesiącu?
Na Becie pojawiły się raz i cisza.
 

chemik12

Wicehrabia
Zrobione. Zmiena jest tylko ilość surowców do wpłaty do skarbca, pozostałe np ilość podejść na WG, ilość walk bez przegranej czy ilość wpłaconych pr - niezależna od epoki gracza. Mi wyszxło że trzeba zahaczyć o V etap WG (o ile się nie pomyliłem podczas robienia odpowiedniej ilości negocacji czy walk). Wpłacane surowce do skarbca mogą być z dowolnej epoki. Niestety nie da sie zrobić zamiennie walka<--> negocjacja podejścia WG (chyba ze ktoś zrobi całość czyli 5 etapów WG, wtedy teoretycznie zadanie powinno zaliczać z automatu). Co do zadań z produkcją zaopatrzenia --> są 2 zadania z 8 godzinna produkcją i 2 zadania z 24 godz produkcją - zdejmując wymagana ilość produkcji da się bez przespieszajek o ile ma się sporą ilość np. kowali.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
W epoce brązu nie można atakować sąsiadów i robić WG, więc część graczy nie ma możliwośi zrobienia tego mini wyzwania. W żelazie bywa, że większość sąsiadów nie ma odblokowanej technologii, żeby można było ich zaatakować, do areny PvP też dostępu brak a jak na mapie jest się sporo do przodu to trudno o walki. Na GPC nabiłem tylko pod samo wyzwanie 65 oporu więc też było to dosyć istotne dla mnie. Z tymi podejściami pod WG też byłbym ostrożny, lepiej je sobie zostawiać na zadania z negocjowaniem, bo im wyżej się pójdzie tym drożej. Ostanie zadanie wprowadza gracza w błąd sugerując, że należy wykonać 8 konfliktów tymczasem wystarczy zakończyć poziom IV, by zaliczyć je. U mnie to były dwa ostatnie konflikty tego poziomu.
Jednak ma to być event dedykowany pod graczy lubiących wyzwania i muszę przyznać, że taki właśnie jest. Prawie dwie godziny klikania, drenaż towarowy okrutny, zakup bodaj 35pr za monety to też nie mały wydatek. W nagrodę dostałem drugą Zapomnianą świątynię i dostawiłem kolejnego Pierzastego węża poz.3. Jestem zadowolony.
to trzeba iść, dalej
<nie wiem od jakiej epoki są mini wyzwania bo mogą to ograniczyć>
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Zrobione. Zmiena jest tylko ilość surowców do wpłaty do skarbca, pozostałe np ilość podejść na WG, ilość walk bez przegranej czy ilość wpłaconych pr - niezależna od epoki gracza. Mi wyszxło że trzeba zahaczyć o V etap WG (o ile się nie pomyliłem podczas robienia odpowiedniej ilości negocacji czy walk). Wpłacane surowce do skarbca mogą być z dowolnej epoki. Niestety nie da sie zrobić zamiennie walka<--> negocjacja podejścia WG (chyba ze ktoś zrobi całość czyli 5 etapów WG, wtedy teoretycznie zadanie powinno zaliczać z automatu). Co do zadań z produkcją zaopatrzenia --> są 2 zadania z 8 godzinna produkcją i 2 zadania z 24 godz produkcją - zdejmując wymagana ilość produkcji da się bez przespieszajek o ile ma się sporą ilość np. kowali.
Nie. Kończy się na IV poziomie WG, chyba nawet trochę przed.
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
O co chodzi z dźwiękiem przy zaliczeniu zadania ? Mam wyłączone dźwięki w grze a słyszę pikanie, jak zalicza mi się jakieś zadanie ...
 

koordi

Wójt
Mocno związane z WG , bez sensu jak dla mnie nic ciekawego
może będą kolejne zmiany w wg? :)
a może to po prostu coś co wreszcie nie jest związane z GVG GPCH

sam budynek daje bonusa przez 28 dni, potem się wypala i trzeba na nowo postawić

dla tych co przechodzą WG na walkach bez problemu to ten dodatek niewiele zmienia

jak dla mnie dodatek spoko - lepsze to niż te osady, w których wykonasz 3 akcje dziennie

jeżeli nagrody z tych minimisji są takie same dla wszystkich, to dla graczy, którzy nadganiają epoki będzie to pewne ułatwienie - ja widzę potencjał

żeby w pełni ocenić sensowność tego dodatku potrzeba oficjalnych informacji jak często to będzie się pojawiać
jeżeli tylko 1 raz przed każdym eventem to trochę mało

plus za starania, ale
 

DonBeker

Baron
Ukończyłem sobie te mini wyzwania rywala i bez przyspieszajek praktycznie niemożliwe do zrobienia. Na cały event są 2 dni, a mamy 2 x produkcję 8h i 2 x produkcję 24h, więc nie znając zadań i ilości wymaganych nie da rady ukończyć eventu bez przyspieszania produkcji. Kilkukrotnie mamy: wpłaty towaru do skarbca, kupowania PR, negocjacje, zbieranie jednostek z naszych epok, wygranie 14 - 16 walk z rzędu bez przegrywania.
O to, to. Jak ktoś nie ma przyspieszeń produkcji, to nie jest w stanie skończyć zadań w określonym czasie. Powinno to być chyba lepiej skalkulowane...

...choć jak ktoś ma przyspieszajki i medali do wydania trochę, to można to w 30minut skończyć xD
 

Marik

Książę
Zadania przyjemne, nagrody zacne ;D Jakby linia zadań aktywowała się wraz z wyprawami, każdego tygodnia to byłoby epicko. 2 dodatkowe statuy węża na maxa i złote zakończenie produkcji ( coś pięknego przy zbieraniu fragmentów)
 

Borisel

Hrabia
Chyba najbardziej irytujący NPC w grze . Miałem mu ochotę czymś przywalić, ciągle marudzi i narzeka . Niech sam się ruszy i robi te zadania, jak mu nie pasuje - menda jedna...
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2023-11-28 173631.png
    Zrzut ekranu 2023-11-28 173631.png
    147,5 KB · Wyświetlenia: 38
Chyba najbardziej irytujący NPC w grze . Miałem mu ochotę czymś przywalić, ciągle marudzi i narzeka . Niech sam się ruszy i robi te zadania, jak mu nie pasuje - menda jedna...
typek denerwujący. Ale jaka satysfakcja, kiedy mu się przywali zrobionym zadaniem :p:p:p
Największym minusem jest to, że te zadania są takie same i co około 7 się powtarza zestaw, jedynie zwieksza sie trudnosc
super... kolejny ,,świetny" pomysł Inno. W normalnych eventach też tak było.
 

koordi

Wójt
Największym minusem jest to, że te zadania są takie same i co około 7 się powtarza zestaw, jedynie zwieksza sie trudnosc
ja jestem ciekawy na ile to było po prostu przetestowanie jak zareagują gracze na nową funkcjonalność i na ile te misje są już poukładane na stałe
jeżeli taki układ pojawiałby się co tydzień czy co mieseiąc (te same misje) to by było wyjątkowo słabe

moim zdaniem te misje pokazały, że jeżeli coś da się wykonywać w miarę płynnie to ludzie chętnie to będą realizować
podobnie wyglądają przecież misje każdego eventu, kilkadziesiąt z nich można zrobić w 2-3 dni

jest to też w kontrze do misji osad, gdzie jest jakaś nagroda i jakieś wyzwania, ale mało kto to teraz klepie, bo po prostu szkoda czasu

bardzo liczę, że zachowanie graczy i zainteresowanie tymi minimisjami pchnie twórców do zmiany zasad osad
 

Auraya

Hrabia
trochę słabo, kiedy się skończy całe wg. wprawdzie zadania zalicza, ale w nagrodach dalej są dodatkowe podejścia
 
Do góry