Miał być zakaz atakowania graczy z niższych epok i co? I nic :(

  • Rozpoczynający wątek Alya
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Przekonaliście mnie. Macie rację, niech sobie napadają. Skoro im to do punktów potrzebne, to trudno :p

A ja nie lubię napadać, to nie napdam tylko motywuję i pomagam w perłach. Wolę pokojowo.

Dzięki wszystkim za udział w tej dyskusji.
 

DeletedUser

Guest
NAJLEPSZA OBRONA = BRAK OBRONY

To zawsze się sprawdzało więc jeżeli nie chcemy komuś dawać przyjemności ze zdobywania na nas punktów do Wież to nie wystawiajmy obrony i tyle - po jakimś czasie się atakującemu znudzi :D

Ps. I nie martwić się o plądrowania, bo tyle co mogą splądrować to wielkie NIC :D
 

DeletedUser8996

Guest
Dokładnie tak jak pisze HERO, nie wystawiać obrony i tyle, ja też tak robię i się sprawdza, po za tym jak ktoś zaatakuje to zemsta jest dużo boleśniejsza z mojej strony :p
 

DeletedUser

Guest
NAJLEPSZA OBRONA = BRAK OBRONY

To zawsze się sprawdzało więc jeżeli nie chcemy komuś dawać przyjemności ze zdobywania na nas punktów do Wież to nie wystawiajmy obrony i tyle - po jakimś czasie się atakującemu znudzi :D

Jak nie ma obrony to atakujący nie dostaje punktów? Skąd to wiadomo?

I w ogóle jak sprawdzić, ile atakujący dostał punktów za konkretną walkę, albo ile ja dostałam za walkę jeśli ja byłam atakującą? Czy są punkty za skuteczną obronę, jeśli napastnik został pokonany albo się wycofał?
 

DeletedUser4744

Guest
Jak nie ma obrony to atakujący nie dostaje punktów?

Dostaje punkty ale jest ich tak mało, że nie opłaca się w ogóle atakować.

Punkty widać tylko po zakończonej walce i w wieży PvP (w tej drugiej widać wszystkie z danego tygodnia). Nie ma punktów za skuteczną obronę.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Ja akurat dobrze że mam obronę, bo gracz słabszy się zapuszcza za daleko w przód i pada na mojej obronie ;)

Sprawdzić ilości punktów za wygraną walkę możesz na końcowym ekraniku, tam gdzie masz pokazane jednostki o raz napis Zwycięstwo. Nad tymi dwoma tabelkami z twoim i przeciwnika wojskiem masz listę na PVP a wyżej ilość punktów :)
Ale nie możesz sprawdzić ile punktów dostał ktoś inny za walkę z Twoją obroną ;)
 

DeletedUser

Guest
Dostaje punkty ale jest ich tak mało, że nie opłaca się w ogóle atakować.

Punkty widać tylko po zakończonej walce i w wieży PvP (w tej drugiej widać wszystkie z danego tygodnia). Nie ma punktów za skuteczną obronę.

Widać są tacy, dla których nawet 1 punkt się liczy, skoro napadają na mnie mimo że nie mam obrony :D

Jak dotrzeć do wierzy pvp? Zagladam czasami w zakładkę rankingi i gildie, ale tam jest tylko podana ilość wygranych walk i ilość medali. Ilość medali to chyba podaje wszystkie łącznie jakie gracz otrzymał, nie licząc, czy to za pomoc w rozbudowie pereł, czy z walk. Bo mi podaje, że mam łącznie 1400 medali, a ja nie walczę, za to pomagam w rozbudowie.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Albo na mapie klikasz w wieżę odkrytą ( czyli prowincja z wieżą na zielono ) albo Ratusz --> historia wydarzeń --> u góry masz wieże PVP aktywne w których bierzesz udział :)
 

DeletedUser

Guest
Wszystkie wieże mam nieaktywne. To jak mam się zarejestrować, gdybym chciała brać udział w turnieju pvp? Samo atakowanie sąsiadów nie zapisuje wyników w wieżach?
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Jeżeli masz odblokowaną wieżę, przykładowo z Jesieni i chcesz wziąść udział w turnieju najpierw zobacz na mapie świata, gdzie ona jest. Wejdziesz w nią i przeczytasz, czy turniej jest już rozpoczęty, czy trzeba czekać na początek. Jeśli jest aktywny, to aby zdobyć punkty do tej wieży, musisz zaatakować kogoś wojskiem z Jesieni, ewentualnie z Rozkwitu, ale co najmniej jedna jednostka musi być z Jesieni :) Wtedy w zakładce z historią wydarzeń możesz sprawdzać, jak sobie inni radzą :)
 

DeletedUser4744

Guest
Jeżeli atakujesz sąsiadów lub przejmujesz prowincje to za wygraną bitwę dostajesz punkty. Punkty są zaliczane do wieży. Nim więcej punktów tym wyższa pozycja, nim wyższa pozycja tym więcej medali. Nagrody (medale) są przyznawane w niedzielę (przeważnie wieczorem) a wieża resetowana jest w nocy z niedzieli na poniedziałek.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Jeżeli atakujesz sąsiadów lub przejmujesz prowincje to za wygraną bitwę dostajesz punkty. Punkty są zaliczane do wieży. Nim więcej punktów tym wyższa pozycja, nim wyższa pozycja tym więcej medali. Nagrody (medale) są przyznawane w niedzielę (przeważnie wieczorem) a wieża resetowana jest w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Nie zawsze w nocy :) Czasami muszę czekać do południa lub dłużej na początek turnieju ;)
 

DeletedUser4744

Guest
Nie zawsze w nocy Czasami muszę czekać do południa lub dłużej na początek turnieju
Mi się zawsze resetowało w nocy, dlatego to napisałem, ale może jest różnie ;)
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli masz odblokowaną wieżę, przykładowo z Jesieni i chcesz wziąść udział w turnieju najpierw zobacz na mapie świata, gdzie ona jest. Wejdziesz w nią i przeczytasz, czy turniej jest już rozpoczęty, czy trzeba czekać na początek. Jeśli jest aktywny, to aby zdobyć punkty do tej wieży, musisz zaatakować kogoś wojskiem z Jesieni, ewentualnie z Rozkwitu, ale co najmniej jedna jednostka musi być z Jesieni :) Wtedy w zakładce z historią wydarzeń możesz sprawdzać, jak sobie inni radzą :)

A to takie buty! :D

Co epokę wymieniam całe wojsko na to z epoki, w której jestem, a odblokowaną mam dopiero wieżę z wczesnego średniowiecza. Bo miasto i wojsko mam w kolonialnej. Dlatego nic się nie zapisuje. :haha:

Dziękuję za wyjasnienia i pomoc.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
A to takie buty! :D

Co epokę wymieniam całe wojsko na to z epoki, w której jestem, a odblokowaną mam dopiero wieżę z wczesnego średniowiecza. Bo miasto i wojsko mam w kolonialnej. Dlatego nic się nie zapisuje. :haha:

Dziękuję za wyjasnienia i pomoc.

Proszę bardzo :) Służę pomocą :haha:
 

DeletedUser8996

Guest
A to takie buty! :D

Co epokę wymieniam całe wojsko na to z epoki, w której jestem, a odblokowaną mam dopiero wieżę z wczesnego średniowiecza. Bo miasto i wojsko mam w kolonialnej. Dlatego nic się nie zapisuje. :haha:

Dziękuję za wyjasnienia i pomoc.

Ja mam wojsko z Jesieni, wieże z kolonialnej, i prawie pobiłem pierwszą mapę, w ogóle się nie chwaląc, oczywiście :p

Swoją drogą, to dziwne, że jesteś w kolonialnej i masz wieże z wczesnego, możesz zjechać wszystko na automacie z minimalnymi stratami, jeżeli dobrze dobierzesz wojsko ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja akurat dobrze że mam obronę, bo gracz słabszy się zapuszcza za daleko w przód i pada na mojej obronie

Jakby mi się ktoś za daleko zapuścił to bym obronę pewnie wystawił na 2-3 dni lecz jestem nadal zdania iż lepiej takiemu nie dawać przyjemności z punktowania, bo tyle co On może mi gwizdnąć to wielkie NIC :D
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Jakby mi się ktoś za daleko zapuścił to bym obronę pewnie wystawił na 2-3 dni lecz jestem nadal zdania iż lepiej takiemu nie dawać przyjemności z punktowania, bo tyle co On może mi gwizdnąć to wielkie NIC :D

Tylko że ja jestem w kolonialnej, a ten który się zapuszcza jest w Rozkwicie ;) Pada na obronie, ale gdybym nie miał, to by mi coś zrabował ;) Dla mnie to nic, ale da niego to może być już pomocne :) A ja taki jestem, że jak ktoś woli zabrać siłą, to niech lepiej nic nie ma :)
 

DeletedUser

Guest
Tylko że ja jestem w kolonialnej, a ten który się zapuszcza jest w Rozkwicie ;) Pada na obronie, ale gdybym nie miał, to by mi coś zrabował ;) Dla mnie to nic, ale da niego to może być już pomocne :) A ja taki jestem, że jak ktoś woli zabrać siłą, to niech lepiej nic nie ma :)

Obrona też może w drugą stronę działać, a mianowicie przyciągać nowych sąsiadów chcących sobie troszkę punktów dorobić, a za pewne jakby mieli coś gwizdnąć cenniejszego to by gwizdnęli nie zależnie od okoliczności typu "nie plądruje, zdobywam tylko punkty do wież" :p
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Obrona też może w drugą stronę działać, a mianowicie przyciągać nowych sąsiadów chcących sobie troszkę punktów dorobić, a za pewne jakby mieli coś gwizdnąć cenniejszego to by gwizdnęli nie zależnie od okoliczności typu "nie plądruje, zdobywam tylko punkty do wież" :p

Wielka Szefowa gildii na 1 miejscu w sąsiedztwie ich wszystkich od tego odciąga :D
 

DeletedUser1152

Guest
W ogóle te pomieszanie wojsk z innych epok jest straszne .W historii wielkie znaczenie miało np. jakoś łuku danego kraju ja w bitwie 100 letniej. No cóż wiem że to tylko gra ale jeśli jak wiemy chcą się rozwijać to coś z tym muszą zrobić. Już to sobie wyobrażam w telewizji mówią :
-Amerykanie przeprowadzili zwiad samolotami rozpoznawczymi na terenie egipskich protestów,na miejscu stawili się dzielni włócznicy z epoki brązu :)
 

DeletedUser8110

Guest
Troszkę sam tytuł tematu jest mylący, ponieważ nikt nigdy nie mówił, że będzie zakaz atakowania słabszych graczy :> Gdyby można było atakować jedynie graczy ze swojej bądź wyższej epoki to byście płakali, że nie ma z kim sie bić :p
 

DeletedUser3876

Guest
Oj tytuł jest nieważny:)
Politycy też rzucają hasła, które potem nie mają nic wspólnego z rzeczywistością:p
 

DeletedUser1152

Guest
Znaczy generalnie mi nie chodzi tu już tylko o wojska :p teraz to w ogóle trochę zbocze z tematu. Chodzi o to ,że tej grze jest potrzebne to co jest w znanej edycji gier strategicznych Anno np. 1503. Tam jest dopracowane wszytko aby epoki nie "wpadały" na siebie. Poza tym oni mają łatwiej bo to w końcu nie jest jedna gra jak tu ,ale myślę że świetnie sobie poradzili . Mam w swojej skromnej kolekcji tylko 2 gry z tej części tzn. Anno 1503 i najnowszą z przyszłości 2070. W FoE przydało by się odizolować trochę te bardzo różniące się od siebie epoki. Nie wiem np jak by tu zrobić wtedy z budynkami bo było by chore aby można było stawiać budynki tylko z 1 epoki ale cóż to psuje klimat ^^. chodzi mi o to na razie najbardziej . I przydało by się podczas walki dodać mury :) pozdro

- - - Zaktualizowano - - -

Znaczy generalnie mi nie chodzi tu już tylko o wojska :p teraz to w ogóle trochę zbocze z tematu. Chodzi o to ,że tej grze jest potrzebne to co jest w znanej edycji gier strategicznych Anno np. 1503. Tam jest dopracowane wszytko aby epoki nie "wpadały" na siebie. Poza tym oni mają łatwiej bo to w końcu nie jest jedna gra jak tu ,ale myślę że świetnie sobie poradzili . Mam w swojej skromnej kolekcji tylko 2 gry z tej części tzn. Anno 1503 i najnowszą z przyszłości 2070. W FoE przydało by się odizolować trochę te bardzo różniące się od siebie epoki. Nie wiem np jak by tu zrobić wtedy z budynkami bo było by chore aby można było stawiać budynki tylko z 1 epoki ale cóż to psuje klimat ^^. chodzi mi o to na razie najbardziej . I przydało by się podczas walki dodać mury :) pozdro

i do widoku miasta też te mury dodać ale tylko do kolonizacyjnej :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry