Lato 2023 - dyskusja

maybeLucky

Szlachcic zagrodowy
A najśmieszniejsze jest to, że tym razem im się nie udało z ulepszeniem do zatoki piratów. Wystarczy dojść do 280 punktów (każdy grający codziennie powinien dać radę) i skończyć listę zadań. 150 fragmentów w kieszeni i to tylko przez te 2 błędy na początku eventu :D
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
A najśmieszniejsze jest to, że tym razem im się nie udało z ulepszeniem do zatoki piratów. Wystarczy dojść do 280 punktów (każdy grający codziennie powinien dać radę) i skończyć listę zadań. 150 fragmentów w kieszeni i to tylko przez te 2 błędy na początku eventu :D
może i my na tym zyskami bo może finanse się i tak będą zgadzać (Ci co chcą i tak wydadzą hajs) i może troche zmienią podejscie xd

<za rogiem i tak są dwa event passy)
 

ucel

Baron
9 dni do konca eventu, a ja juz jestem w stanie powiedziec, ze tym razem panowie i panie z Inno przekombinowali ze zmianami i dopasowywaniem na becie.

Za chwile bede mial glowny budynek na maksymalnym poziomie - fakt ze przez blad na poczatku eventu, ale nie zmienia to faktu, ze i bez tego bledu bez problemu daloby sie zebrac 150 zlotych fragmentow bez wydawania diamentow. Na pewno bede mial 100 fragmentw willi - czy dociagne do 150 nie wiem.
Kalendarz jak byl, tak dalej jest nie do zrobienia. Bez uprawiania zaawansowanej matematyki szacuje ze koszt skompletowania kalendarza waha sie pomiedzy 5 a 8 tysiecy diaxow - jaskinia nie jest tego warta :/.
Z czterech swiatow na jednym wpadl mi kartograf - tu bez wahania zaplacilem 3k diamentow. Szkoda ze szanse na ten budynek sa raczej marne :(...

Ogolnie dla "normalnego" uzytkownika jest OK :)
 

hddk

Hrabia
Z czterech swiatow na jednym wpadl mi kartograf - tu bez wahania zaplacilem 3k diamentow. Szkoda ze szanse na ten budynek sa raczej marne :(...

Na Becie i pobocznym nie uświadczyłem kartografa, za to na głównym trafiłem 3 sztuki w pierwszej puli nagród. Na złotą willę się nie nastawiam, ale złota Zatoka Piratów już stoi :) Kalendarz olałem po całości, jak zawsze przy tej mechanice eventu.
 

piotresz

Hrabia
Mówicie, że się nie da kalendarza zrobić ? Oczywiście trzeba mieć furę szczęścia, również przy zadaniach dziennych żeby zawsze wpadały dwa lub trzy kawałki klucza. Przy takim układzie jak na obrazku na pewno dokończę choć być może szczęście się skończy i parę diamentów trzeba będzie wydać
Kalendarz.png
Na świecie pobocznym mam trzy dni puste i raczej się nie uda zrobić całości. Więc tam diamentów nie będę wydawał, trzeba oszczędzać na Tytana
 
Ostatnia edycja:

hddk

Hrabia
He he he :) Otóż to, trzeba poświęcić ciułanie dublonów na nagrodę dzienną na rzecz kalendarza i mieć, jak sam napisałeś, furę szczęścia :) To w tym kontekście jest nie tyle "do zrobienia" aktywną grą co "do wylosowania" fuksem :)

Mogłem skupić się na wydawaniu dublonów na drugą Piracką Przystań lub liczyć na fuksa i mieć Jaskinię Czaszek. Wybrałem to pierwsze. Oczywiście to też nie jest gwarantowane, ale szanse wydają się być o niebo wyższe.
 

piotresz

Hrabia
He he he :) Otóż to, trzeba poświęcić ciułanie dublonów na nagrodę dzienną na rzecz kalendarza i mieć, jak sam napisałeś, furę szczęścia :) To w tym kontekście jest nie tyle "do zrobienia" aktywną grą co "do wylosowania" fuksem :)

Mogłem skupić się na wydawaniu dublonów na drugą Piracką Przystań lub liczyć na fuksa i mieć Jaskinię Czaszek. Wybrałem to pierwsze. Oczywiście to też nie jest gwarantowane, ale szanse wydają się być o niebo wyższe.
Update - dzisiaj na głównym była plansza bez kalendarza więc nic nie wydałem, na pobocznym klucz wpadł za 4 rzutem. Przyzwoicie.
Nie rozumiem tego "ciułania dublonów na nagrodę dzienną - ja pisałem o kawałkach klucza z zadań dziennych na głównej planszy miasta, tam żadne dublony nie są potrzebne.
Nie wiem jak u innych ze znajdowaniem dublonów wokół miasta, ja znalazłem dotychczas 175 dublonów, na bocznym 225.
Poza tym słusznie piszesz o nastawieniu na Przystań, też nie zakładałem od początku, że kalendarz jest najważniejszy, tak wyszło w trakcie grania więc dlaczego nie skorzystać
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Tak wygląda mój aktualny kalendarz . Nie wiem czy się uda zrobić - 200 dublonów aktualnie posiadam i jeśli będę miał fuksa oraz wylosuję klucze za pierwszym razem to może się uda . Jeszcze fajnie by było jakby za dzienne zadania wypadały po 2-3 fragmenty kluczy a nie 1 - co ja mam z nimi zrobić , w tyłek je wsadzić czy co ? Jeszcze klucze nie zawsze pojawiające się na planszach co jest kompletnym idiotyzmem . Albo może specjalnie tak zrobili - trzeba wydać dublony czy diaxy by wylosować ?
Nie uda mi się na pewno zdobyć wszystkich fragmentów ulepszeń do złotej willi - co jest dużym minusem tego eventu , tak reklamowali ten produkt , tak zachwalali - a tu dupa , tylko dla płacących . Dobrze chociaż , że udało się zdobyć już pełny budynek eventowy - co zaskakująco bardzo wcześnie udało się zdobyć więc na plus . Na razie event 7/10 - minus za płatną złotą willię , za losowość kluczy na planszach , powalona cena za odkopanie skarbu (tzn. chciałem napisać śmieci - bo mam same śmieci).
 

Załączniki

  • kalendarz.jpg
    kalendarz.jpg
    126,8 KB · Wyświetlenia: 14

Hans Voralberg

Wicehrabia
Zobacz. Miałem , a właściwie nie miałem, przez 5 dni (sic!) ani jednego klucza, nawet po resecie stołu. Pięć dni! Nawet układ mamy podobny :D
Brakujące części (dwa dni) uzupełniłem z zadań dziennych. Niestety jeśli nie stanie się cud , a cuda w FoE zdarzają się na korzyść IG, to nie zamknę kalendarza. Choć szerze powiedziawszy nagrody dup... nie urywają, a przy takich "wygibasach" powinny 8>
 

Załączniki

  • Screenshot_20230702-204657.png
    Screenshot_20230702-204657.png
    623,5 KB · Wyświetlenia: 11

Borisel

Hrabia
200 dublonów na dziś i ... ah ta mityczna losowość w grze ;) Wydałem 1000 diaxów na zakup dodatkowych dublonów by mieć 460 punktów - i zdobyłem pełne ulepszenie złotej willi , więc jak ktoś ma w sumie mega fuksa z monetami z kubka - to i może zdobyć bez wydawania diaxów . Jednak mając takie szczęście lepiej spożytkować na wysłanie kuponu w totolotka - lepiej się na tym wyjdzie.
 

Załączniki

  • kalll.jpg
    kalll.jpg
    140,9 KB · Wyświetlenia: 10

piotresz

Hrabia
Mówicie, że się nie da kalendarza zrobić ? Oczywiście trzeba mieć furę szczęścia, również przy zadaniach dziennych żeby zawsze wpadały dwa lub trzy kawałki klucza. Przy takim układzie jak na obrazku na pewno dokończę choć być może szczęście się skończy i parę diamentów trzeba będzie wydać
View attachment 7471
Na świecie pobocznym mam trzy dni puste i raczej się nie uda zrobić całości. Więc tam diamentów nie będę wydawał, trzeba oszczędzać na Tytana
Szczęście było ze mną końca, mam nawet nadwyżkę kawałków kalendarza
Kalendarz koniec.png
Natomiast na drugim świecie wydałem jednak 600 diamentów za 6 kawałków żeby skompletować kalendarz, przy tak małych brakach szkoda byłoby nie dokończyć
 
Do góry