Konkurs językowy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13934

Guest
Obszar: Dymek po najechaniu na Wytwórnię jedwabiu
Obecnie:
B_d2.png

Powinno: Nie urywać końcówki.

>>> Błąd z za długą nazwą budynku w okienku pojawiającym się po najechaniu myszką na budynek zgłoszono już wcześniej. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12540

Guest
1. Obszar: Strona główna - Gra - Armia i bitwy - Ruch i atak
Tekst obecnie: Jednostki lekkozbrojne, ciężkozbrojne i szybkie muszą atakować z sąsiedniego pola, podczas gdy.....
Tekst poprawny: Jest to błąd , gdyż jednostki "lekkozbrojne, ciężkozbrojne i szybkie" mogą atakować kogokolwiek w zasięgu, nie muszą atakować z sąsiedniego pola.

>>> Zgłaszane już wcześniej. Całość zdania ma sens. - siorprajs

2. Obszar gry: Badania - Technologia - Konsumpcjonizm
Teks obecnie:
26242809374176853610.jpg


Raz jest:

>>> Brak obrazka. - siorprajs

3. Obszar: Obszar gry: Targowisko na wodzie

Napis nie mieści się ramce

>>> Brak obrazka. - siorprajs

4. Obszar gry - ładowanie strony miasta
Tekst obecnie:
28230905305329780276.jpg


Obrażenia, które mogą otrzymać podczas pojedynczego ataku jednostki z umiejętnością "Pancerz reaktywny", są ograniczone.

Uzasadnienie: Zdanie wtrącone: Obrażenia,......,są ograniczone.

>>> Zgłoszone już wcześniej. - siorprajs

5. Obszar: Strona głowna - Gra - Armia i bitwy - Umiejętności specjalne
Tekst obecnie: W grze są też jednostki, które dodają kolejną garść opcji taktycznych. (Następnie wymienione zostaje 7 konkretnych opcji taktycznych)
Użycie sformułowania "garść opcji taktycznych" jest w tym przypadku błędem, gdyż:
Uzasadnienie:
"garść" - jednostka pojemności, ilości
Znaczenie: mało; tyle ile się mieści w garści. Z reguły używana do rzeczowników niepoliczalnych - np. garść wojska, garść soli itp.
Użycie tego sformułowania sugeruje, że tak naprawdę nie wiadomo, ile dokładnie będzie tych opcji(no bo nie można ich policzyć, jest ich tylko garść) a następnie wymienionych jest 7 konkretnych opcji.

>>> Nie widzę różnicy między garścią wojska czy garścią opcji. Słowo użyte w tym przypadku w znaczeniu "kilka". - siorprajs

6. Obszar gry: Misje - Potwory za kieszonkowe
38827031876898671614.jpg


ze Współczesności

misja Mistrz średniowiecznej nauki


z jesieni średniowiecza

Błąd: Jak piszemy nazwy epok w misjach? Częściej występują one z małej litery, no ale w Potworach jest z dużej. W którejś misji jest źle.

>>>Proszę zamieścić tekst obecny, lub wrzucić obrazki na inny serwer.- siorprajs

7. Obszar: Strona główna - Gra - Interakcje - Wspieranie innych
Tekst obecnie: Możesz odrestaurować budynki kulturowe i dekoracje.
Tekst poprawny: Możesz odrestaurowywać budynki kulturowe i dekoracje.
Uzasadnienie:
możesz kupić/możesz odrestaurować - możesz to zrobić i już
możesz kupować/możesz odrestaurowywać - możesz to robić ciągle
Poniżej w podrozdziale Motywacja, jest prawidłowo: Możesz motywować budynki mieszkalne i produkcyjne. a nie Możesz zmotywować

>>> Akceptowalne. - siorprajs

8. Obszar: Obszar gry: Misje - Decyzja dyktatora
13599011189966933317.jpg



Tekst poprawny:
Słyszeliśmy pogłoski, że w tym kraju Abu Harbi prześladował mniejszości. Ci ludzie mieszkali w Qumeirze. rzecz w tym, że te raporty mają już kilka lat. Dowiedzmy się, co się tam wydarzyło.

Uzasadnienie: " prześladow" - bo "mieszkali", "raporty maja już kilka lat", "co się tam wydarzyło".

>>> Zmienione już wcześniej, obecnie zdanie to brzmi inaczej. - siorprajs

9. Obszar: Strona główna - Gra - Miasto
Tekst obecnie: Twój ratusz ma kilka funkcji niezależnie od epoki, w jakiej aktualnie jesteś.
Tekst poprawny: Twój ratusz ma kilka funkcji niezależnie od epoki, w której aktualnie jesteś.

w jakiej: nowej, starej, niezbadanej, nieznanej, itp...ogólnie jakiej odnosi się do tego jaka ona jest
w której: w pierwszej, drugiej, ostatniej,itp..Epoki w naszej grze idą w pewnej kolejności,w tym przypadku chodzi o to, że niezależnie czy jesteś w pierwszej (epoce brązu)czy ostatniej(współczesności), twój ratusz ma kilka funkcji

>>> 1 punkt. - siorprajs

>>> Dodatkowo proszę o zapisywanie w zgłoszeniu obecnego tekstu, lub zamieszczanie obrazków na innym serwerze. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
1. Obszar: Gra - Mapa GvG - Opcje sektora naszego - Okienko po najechaniu na armię obronną
Błąd: Nazwy dłuższych jednostek wyjeżdżają poza ramkę
16bn8xx.jpg

>>> Zgłoszone wcześniej takie samo okienko. - siorprajs

2. Obszar - Mapa GvG - Okienko przy odblokowaniu nowego miejsca na armię
Tekst obecnie: w skarbcu... twoje zapasy...
Tekst poprawny: W skarbcu.... Twoje zapasy
Są to początki zdań, więc powinny być pisane z dużej litery, jak jest w reszcie takich krótkich zdań w grze.

>>> Jak wcześniej - teoretycznie wygląda na zamierzone, ale dopytam - siorprajs

3. Obszar: Gra - Skrzynka nadawcza
Tekst obecnie: Rozmowa z XYZ
Tekst poprawnie: Rozmowa z XYZ.
Poniżej jest zdanie "Wiadomości są kasowane po 60 dniach." zakończone kropką, więc to zdanie także powinno być nią zakończone.

>>> Zamierzone. - siorprajs

4. Obszar: Gra - Mapa GvG - Historia wydarzeń
Tekst obecnie: Odblokowano miejsce dla armii def....
Tekst poprawny: Odblokowanie pole dla armii obronnej (krótsze, powinno się zmieścić w ramce, pole dopuszczalne jako synonim dla miejsce)

>>> 1 punkt. - siorprajs

5. Obszar: Gra - Mapa GvG - Opcje sektora
Tekst obecnie: Wasza Wysokość Tutaj możemy...
Tekst poprawny: Wasza Wysokość, Tutaj możemy...
Jest to jedno zdanie, "Wasza Wysokość" jest wprowadzeniem w ogóle nie oddzielonym znakiem interpunkcyjnym, a nie oddzielnym zdaniem (zresztą też nieoddzielonym)

>>> Akceptowalne, jako iż jest to osobny nagłówek. - siorpajs

6. Obszar: Gra - Mapa GvG - Historia wydarzeń
Tekst obecnie: Armia defensywna została zniszcz...
Tekst poprawny: Armia obronna została pokonana (powinno się zmieścić w całości w okienku, w przeciwieństwie do tekstu obecnego)

>>> Jest taka szansa. 1 punkt. - siorprajs

7. Obszar: Gra - Okno Perły
Tekst obecnie: Zwiększ poziom Perły, by zwiększyć bonusy.
Tekst poprawny: Podnieś poziom Perły, by zwiększyć bonusy.

>>> Akceptowalne. - siorprajs

8. Obszar: Gra - Informacje o Castel del Monte
Tekst obecnie: Cel powstania Castel del Monte do dziś nie jest jasny, prawdopodobnie miał studzić...
Tekst poprawny: Cel powstania Castel del Monte do dziś nie jest jasny, jednak prawdopodobnie miał...
Brak łącznika w zdaniu współrzędnie złożonym przeciwstawnym.

>>> Rozbiłam to na dwa zdania, bo nie pasuje mi to "jednak". - siorprajs

9. Obszar: Gra - Bonusy Castel del Monte
Tekst obecnie: Premia do produkcji: Badania
Tekst poprawny: Premia do badań LUB Premia do produkcji: Punkty Rozwoju (lepsza druga opcja jak dla mnie)
Jest premia do produkcji zaopatrzenia i monet, jednak badań się nie produkuje; Castel dostarcza PR, a nie Badania. To samo w Hagii i innych Perłach z tym bonusem.

>>> Forma wymuszona użyciem formularzy systemowych. - siorprajs

10. Obszar: Gra - Produkcja towarów nieprzetworzonych w Perłach
Błąd: Złe końcówki przy różnych wartościach
Tekst obecnie: Produkuje 34 nieprzetworzonych towarów
Tekst poprawnie: Produkuje 34 nieprzetworzone towary
Poprawnie jest natomiast w wypadku liczby, np. 30, "Produkuje 30 nieprzetworzonych towarów"....

>>> Problematyczne. 1 punkt. - siorpra

11. Obszar: Gra - Zadanie "Rozzłość Fernikusa"
Tekst obecnie: Ciągle taki podekscytowany, szczególnie jeśli chodzi o ...
Tekst poprawny: Ciągle taki podekscytowany, szczególnie, jeśli chodzi o...

>>> Nadużycie przecinków. - siorprajs

12. Obszar: Gra - Zadanie "Żart błazna" (zakończony)
Tekst obecnie: [...] żona do męża: "Pamiętasz jak mi się oświadczyłeś?..."
Tekst poprawny: [...] żona do męża: "Pamiętasz, jak mi się oświadczyłeś?..."

>>> 1 punkt. - siorprajs

13. Obszar: Gra - Zadanie "Mistrz nowoczesnej wojny" - Wskazówka
Tekst obecnie: Jednostki epoki modernizmu to sekcje przeciwpancerne, spadochroniarze....
Tekst poprawny: Jednostki z epoki modernizmu to sekcje przeciwpancerne, spadochroniarze....
W treści zadania mamy "jednostki z epoki", więc tutaj też tak powinno być. +ew dwukropek po "modernizmu to: sekcje"

>>> Akceptowalne. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12540

Guest
1. Obszar gry: Dolny pasek
71942735045340913791.jpg


Tekst poprawny:
(Kliknij na strzałkę po prawej stronie, aby odwiedzić iTunes.)
Uzasadnienie: wydaje mi się, że ta strzałka jest obok, a nie w górnej części wiadomości.
Druga sprawa: w zależności od tego czy odmieniamy w FoE: na iPad'a,na iPhone'a, na Androida, czy nie, to powinniśmy zastosować jednorodną odmianę również w przypadku iOS'a. To juz zależy, od tego jaką zasadę stosuje się w FoE.

>>> Ogłoszenia są wyłączone z konkursu. - siorprajs

2. Obszar gry: Miasto - budynki pereł (dotyczy chyba wszystkich)
83925568811947669953.jpg


Tekst poprawny:
Podnieś poziom Perły, by zwiększyć bonusy.
Uzasadnienie: poziom może się podnieść, natomiast bonusy mogą się zwiększyć.
Poziom może być: wysoki, niski, podwyższony, obniżony - można go podwyższyć albo obniżyć, ale nie można powiększyć ani zmniejszyć, w związku z tym nie może być mały, tylko niski. Nie może być duży, tylko wysoki. Nie można go zwiększyć, tylko podnieść.

Patrz post: #181 punkt 1, # 214 punkt 1

>>> Akceptowalne. - siorprajs

3. Obszar gry: badania - Drzewko - laboratorium badań genetycznych



Nazwa nie zmieściła się w okienku.
chciałabym zaznaczyć, ze nie jest to okienko po najechaniu na budynek, tylko okienko w drzewku. a zodnie z wczorajszą uwagą:
">>> Punkty powinny być przyznane tylko raz w przypadku okienka pojawiającego się po najechaniu myszką na budynek.
Przy dzisiejszym podliczeniu odejmę nadmiarowe punkty. - siorprajs"

>>> Brak obrazka.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
Post wyżej zgłosiłem ;)

1. Obszar: Gra - Okienko po nagraniu bitwy
Tekst obecnie: Wynik bitwy (replay)
Tekst poprawny: Wynik bitwy (powtórka)
Skoro używam polskich nazw, to ich używajmy wszędzie :)

>>> 1 punkt. - siorprajs

2. Obszar: Gra - Bonusy w Perłach
Tekst obecnie: Informacja o bonusie
Tekst poprawnie: Informacja o bonusach LUB Informacje o bonusach
W większości Pereł mamy aż 2 bonusy, więc powinna być liczba mnoga "bonusach" (wyłączając Posąg Zeusa)

>>> Bonus to dodatkowa nagroda, premia, nie widzę powodu, dla którego nie można by uznać, że składa się on z kilku elementów. - siorprajs

3. Obszar: Gra - Okno Perły Architektury
Tekst obecnie: Bonus na poziomie X:
Tekst poprawnie: Bonusy na poziomie X:

>>> Jak wyżej. - siorprajs

4. Obszar: Gra - Alcatraz - Okienko po najechaniu na Perłę w mieście
Tekst obecnie: Zadowolenie: Wzrost zadowolenia o 5500
Tekst poprawny: Zadowolenie: Wzrost zadowolenia o 5500.
Kolejny bonus oraz ilość PR na następny poziom kończą się kropką, więc to zdanie także powinno się kończyć kropką. To samo w Hagia Sophia, Wieża Babel (po liczbie ludności) oraz innych Perłach, których bonusy kończą się liczbowo, bez kropki na końcu.

>>> Zamierzone, z powodu liczby znajdującej się na końcu. - siorprajs

5. Obszar: Katedra Akwizgrańska - Okienko po najechaniu na Perłę w mieście
Tekst obecnie: [...] w ciągu 24 godzin: X
Tekst poprawny: [...] w ciągu 24 godzin: X.
Uzasadnienie jak powyżej.

>>> Uzasadnienie jak powyżej. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12540

Guest
1. Obszar gry: miasto - Wieża zwycięstwa

brakuje h na końcu

22896712514801560616.jpg


tak jak jest w innych budynkach: perłach, towarowych, produkcyjnych, domach itp np.
11744872263977352465.jpg


albo w Ratuszu:
55017314527995313036.jpg


>>> Z powodu braku obrazków nie jestem w stanie stwierdzić o co dokładnie chodzi. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Post graniczny między podliczeniami punktów. Następne posty będą liczyć się już do kolejnego podliczenia. :)
 

DeletedUser12540

Guest
1. Obszar gry: miasto - budynki pereł (po najechaniu na nie myszką)

52761855621995568902.jpg


13979949117272239015.jpg


Opis dotyczący: Obecny poziom: - raz kończy się kropką, innym razem bez kropki. W perłach , w których osiągnięto najwyższy poziom nie ma kropki. W pozostałych jest, należy to ujednolicić, gdyż jest to ten sam opis dotyczący "Obecny poziom:"

>>> Powinno być bez kropki. 1 punkt. - siorprajs

2. Obszar gry: badania (drzewko) Siedziba plutonu uderzeniowego

89540870534277488058.jpg

Błąd:
Nazwa się nie mieści. Dotyczy to tylko nazwy występującej w drzewku, bo budynek u innego gracza mieści całą nazwę.

>>> 1 punkt, za okienko pojawiające się w Drzewku Rozwoju. - siorprajs

3. Obszar gry: Budynki - dotyczy Obserwatorium

W grze jest kilka elementów, które aktualizują się w momencie zmiany epoki na następną: Ratusz, Studnia życzeń, Wieża zwycięstwa, Obserwatorium. Ich aktualizacja polega między innymi na tym, że zmienia się to , co nam oferują zgodnie z nową epoką.

I tak mamy: (zaktualizowana studnia życzeń)
00887264471717691981.jpg


następnie zaktualizowany Ratusz:
39344780455173390235.jpg



Oraz tu:
91558710904049987349.jpg



A tu jest:
81029347896602844158.jpg




Mino, że :

01150219099745197215.jpg


Może po prostu, zamiast "Brak epoki" - wpisać "Wszystkie epoki" - lub niech się aktualizuje tak jak w pozostałych , przedstawionych elementach.

Brak epoki, wskazuje na brak związku danego elementu z epoką, w której jest aktualnie gracz. A związek przecież jest, gdyż wyrzuca towary, zgodnie z epoką w której się znajduje.

>>> Problematyczne, ale 1 punkt. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
1. Obszar: Gra - Zadanie "Rozejrzyj się"
Tekst obecnie: Jednak aby się do nich dostać, musisz przekroczyć rzekę.
Tekst poprawny: Jednak, aby się do nich dostać, musisz przekroczyć rzekę.

>>> 1 punkt. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12540

Guest
Było zgłaszane, post #238
Wszystkie budynki wojskowe i towarowe o długich nazwach mają ten sam problem.

>>>Macie rację, niedopatrzenie z naszej strony :) Punkt powinien zostać przydzielony tylko przy pierwszym zgłoszeniu okienka pojawiającego się po najechaniu na budynek. - siorprajs

To co z osobami, które dostały już kilka punktów za takie wskazanie błędu? Taka sytuacja się zdarzyła. Poza tym czasem nazwa nie mieście w okienku w drzewku, czasem w budynku w mieście, czasem inaczej wygląda w mieście u innego gracza...jak wtedy będzie to rozpatrywane?

>>> Za okienko w drzewku powinien zostać przyznany jeden punkt, za okienko pojawiające się po kliknięciu na budynek jeden punkt... Generalnie jeden punkt za okienko pojawiające się po wykonaniu tej samej akcji.
Postaram się przepatrzeć wcześniejsze posty i zmodyfikować odpowiednio punktację. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
Zgłaszano błąd niemieszczących się nazw kilka razy i punkty były przyznawane. Wszyscy byli cicho. Jak ja zgłosiłam,wzbudziło to poruszenie. Zgłosiłam to jako błąd, bo wszyscy zgłaszali i dostawali punkty. Skąd mogłam wiedzieć, ze nie zgłaszamy skoro były punkty przyznawane. Tyle na ten temat. Nie ma za to punktów, to nic.

No, to biedni Moderatorzy chyba będę musieli przejrzeć ponownie 21 stron i popatrzeć, czy takie sytuacje się nie powtórzyły :p Jak grać fair, to grać fair.

1. Obszar: Gra - Pasek PR
Błąd: Tuż po wydaniu 10 PR, na sekundę pojawia się okienko odliczające czas do pierwszego, nowego PR. Zamiast 1:00:00 (oznaczającego godzinę), a po nim już 59:59, pojawia się błędny zapis 1:00, jakby to była minuta, a po nim poprawne 59:59. Powinno być 1:00:00 zamiast 1:00.
Screena nie jestem w stanie zrobić, ponieważ za szybko znika ten napis :)

>>> Ja nawet nie jestem w stanie zobaczyć na sekundę tego O. o
Także, nie jestem w stanie potwierdzić istnienie tego błędu i jednak wydaje mi się, że jest nieszkodliwy. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12540

Guest
"5. Obszar: Strona głowna - Gra - Armia i bitwy - Umiejętności specjalne
Tekst obecnie: W grze są też jednostki, które dodają kolejną garść opcji taktycznych. (Następnie wymienione zostaje 7 konkretnych opcji taktycznych)
Użycie sformułowania "garść opcji taktycznych" jest w tym przypadku błędem, gdyż:
Uzasadnienie:
"garść" - jednostka pojemności, ilości
Znaczenie: mało; tyle ile się mieści w garści. Z reguły używana do rzeczowników niepoliczalnych - np. garść wojska, garść soli itp.
Użycie tego sformułowania sugeruje, że tak naprawdę nie wiadomo, ile dokładnie będzie tych opcji(no bo nie można ich policzyć, jest ich tylko garść) a następnie wymienionych jest 7 konkretnych opcji."


>>> Nie widzę różnicy między garścią wojska czy garścią opcji. Słowo użyte w tym przypadku w znaczeniu "kilka". - siorprajs

Różnica jest zasadnicza : wojsko jest niepoliczalne - nie można powiedzieć kilka wojska, można powiedzieć "garść", natomiast opcje taktyczne są policzalne - jest ich 7. I może ich właśnie być kilka, a jak sama napisałaś takie jest znaczenie tego zdania, ale nie jest to garść.Pozdrawiam.

>>> No niech będzie. 1 punkt. - siorprajs

"1. Obszar: Strona główna - Gra - Armia i bitwy - Ruch i atak
Tekst obecnie: Jednostki lekkozbrojne, ciężkozbrojne i szybkie muszą atakować z sąsiedniego pola, podczas gdy.....
Tekst poprawny: Jest to błąd , gdyż jednostki "lekkozbrojne, ciężkozbrojne i szybkie" mogą atakować kogokolwiek w zasięgu, nie muszą atakować z sąsiedniego pola.

>>> Zgłaszane już wcześniej. Całość zdania ma sens. - siorprajs
"


Jaki ma sens? gorąca prośba o wyjaśnienie. Bardzo staram się czytać ze zrozumieniem, i w żaden sposób to zdanie nie ma sensu. Sorki, przyjrzyjcie się mu i wytłumaczcie mi je , bo moja wiara w znajomość rzeczy przez Moderatorkę legnie w gruzach.

Oto całe zdanie.
Jednostki lekkozbrojne, ciężkozbrojne i szybkie muszą atakować z sąsiedniego pola, podczas gdy jednostki strzeleckie i artyleria mogą atakować kogokolwiek w zasięgu.
Mam stoczonych około 6000 walk i pierwsze słyszę, żeby lekkozbrojne, ciężkozbrojne, szybkie musiały atakować z sąsiedniego pola. A te pozostałe mogły atakować kogokolwiek w zasięgu, czyli że te pierwsze nie mogą nikogo w zasięgu. No bo tak z tego wynika. Sorry, ale nie rozumiem. Proszę mi to wytłumaczyć. Pewnie się mylę, jestem zbyt głupia itp., ale to zdanie dla mnie nie ma sensu.
Hikari, może Ty mi wytłumaczysz o co chodzi w tym zdaniu? Albo ZbigniewChajzer...Błagam o wytłumaczenie.

>>> Rozumiem o co Ci chodzi, ale jest to skrót myślowy, a nie błąd. Jednostki lekkozbrojne i cięzkozbrojne muszą podejść na sąsiednie pole, dopiero wtedy pojawia się opcja ataku drugiej jednostki, zaś jednostki strzeleckie mogą od razu zaatakować kogoś znajdującego się w ich zasięgu. - siorprajs

3. Post 304/1 -
Rozumiem siorprajs, ze mnie nie lubisz, ale jeśli coś jest błędem dwa razy, to trzeci raz nie może być akceptowalne. Grajcie fair-play, bo to zaczyna zakrawać na farsę.Czyżby przez ostatnie trzy dni zmieniło się coś w zakresie zasad dotyczących poprawnej polszczyzny? Jeśli tak, to proszę o informacje, ponieważ nic do mnie nie dotarło.:-(
Post 181/1 214/1 - wszak decyzja teamu jest nieodwołalna i ostateczna.

>>> Przejrzę wcześniejsze posty, jak już pisałam wyżej. I zdecydowanie zaprzeczam jakobym Cie nie lubiła :) - siorprajs


___________________________________________________________________________________

1. Obszar gry: badania - Drzewko - laboratorium badań genetycznych
Tekst obecnie:


Nazwa nie zmieściła się w okienku.
chciałabym zaznaczyć, ze nie jest to okienko po najechaniu na budynek, tylko okienko w drzewku.

>>> Wyżej dałam już punkt, za okienko pojawiające się w drzewku. -siorprajs

_______________________________________________
2. Obszar gry: miasto - Wieża zwycięstwa


na pierwszym obrazku w Wieży zwyciestwa brakuje "h" na końcu, jak jest w pozostałych przypadkach.

>>> Zgłaszane przez ZygmuntaCHajzera już wcześniej. - siorprajs
______________________________________________________________________________
3. Obszar gry: Badania - Technologia - Konsumpcjonizm


Raz jest:1 punkt a raz 2 pkt.

>>> Spowodowane brakiem możliwości odmiany słowa "punkt" w przypadku tego konkretnego przycisku. 1 punkt. - siorprajs

__________________________________________________________________________________
4.Obszar gry: Misje - Potwory za kieszonkowe/ Mistrz średniowiecznej nauki

Dwie misje: zastosowano różną pisownię w odniesieniu do nazw epok. Należy to ujednolicić. Duża litera jest stosowana np. w okienku handlu, po najechaniu na konkretny towar, wyświetla się wtedy nazwa epoki. Jeśli jest dwuczłonowa, wtedy oba człony są również z dużej litery. Wygląda to profesjonalnie. W związku z tym proponuje ujednolicić ten temat i pisać nazwy epok z dużej litery. Ale zostawiam to do rozważenia. W każdym razie , w jednych z poniższych przykładów jest błędny zapis. Który, to zależy od Waszej decyzji.
14neqys.jpg


>>> Odłożę do szerszej konsultacji. - siorprajs
____________________________________________________________________________________
5. Obszar gry: Ratusz - Wieże (turnieje)

Kiedy otworzymy Historię wydarzeń, widzimy wieże turniejowe. Czas wieży przemysłowej ( do końca turnieju zostało 1d 0:35min) wygląda tak:

14kd6as.jpg


natomiast po wejściu do wieży tak:

2ni1bv5.jpg


W przypadku , gdy turniej kończy się za niecałą dobę wygląda to tak:
fvvkm0.jpg


34qwgo2.jpg



Podsumowanie: W przypadku , gdy do końca turnieju zostało więcej niż dobę, w wieży nie jest podawany dokładny czas, taki jak można zobaczyć na podglądzie wszystkich wieży.

>>> 1 punkt. - siorprajs
________________________________________________________________________
6. Obszar gry: misje - Mistrz średniowiecznej nauki

333ldgn.jpg


Tekst obecnie: Ale żeby wybić się ponad inne królestwa musisz wiedzieć wszystko!
Tekst poprawny: Ale żeby wybić się ponad inne królestwa, musisz wiedzieć wszystko!

Uzasadnienie: zdanie złożone podrzędnie, z podrzędnym "ale żeby wybić się ponad inne królestwa" i głównym "musisz wiedzieć wszystko". Zdania te musza być rozdzielone, niezależnie od kolejności.

>>> 1 punkt. - siorprajs

_________________________________________________________________________
7. Obszar gry: Misje - Poznaj szejka
4qrmmg.jpg


Tekst obecnie: Ma słabą armię - posiada co prawda dostęp do nowoczesnego uzbrojenia, jednak jego siły są ograniczone.
Tekst poprawny: Ma słabą armię - posiada, co prawda, dostęp do nowoczesnego uzbrojenia, jednak jego siły są ograniczone.

Uzasadnienie: Wtrąceniami nazywamy rozbijające tok wywodu człony wypowiedzenia, które w przeciwieństwie do dopowiedzeń, nie wchodzą w formalną (gramatyczną) lub treściową zależność od pozostałych części składowych danego zdania bądź oznajmienia. Ze względu na ten ich pozakonstrukcyjny charakter oddziela się je przecinkami, nawiasami lub myślnikami od sąsiednich fragmentów. Takie wtrącenia rozpoznajemy też po tym, że usunięcie ich z wypowiedzi nie zmienia jej zasadniczego sensu. Najczęściej bowiem niosą one jedynie informację metajęzykową, informują o czyimś stosunku do przywołanych np. moim zdaniem, co prawda itp.
np. On się do tego, moim zdaniem, nie nadaje.( na podstawie K.Mazur - US)

Nasze zdanie po usunięciu "co prawda": Ma słabą armię - posiada dostęp do nowoczesnego uzbrojenia, jednak jego siły są ograniczone.

>>> To ja przestawię to "co prawda" za myślnik. 1 punkt.- sioprprajs

________________________________________________________________________
8. Obszar: Strona główna - Gildie - GvG - Mapa wojen(tekst zaraz pod obrazkiem)

Tekst obecnie: Po najechaniu kursorem na prowincję, wyświetli się powiadomienie zawierające informacje o prowincji, między innymi epokę prowincji i najlepsze gildie.
tekst poprawny: Po najechaniu kursorem na prowincję, wyświetli się powiadomienie zawierające informacje o prowincji, między innymi o epoce prowincji i najlepszych gidiach.

Uzasadnienie: ...zawierające informacje o prowincji, między innymi (o kim?, o czym? - Miejscownik) o epoce.....i o najlepszych gidiach.

>>> 1 punkt. - siorprajs
___________________________________________________________________________________
9. Obszar: Strona główna - Gildie - GvG - Terminologia
Tekst obecnie: Zniżki na budowie - Odpowiednio do poziomu gildii, wszyscy jej członkowie płacą niższe ceny (w monetach i zaopatrzeniu) za stawianie budynków.
Tekst poprawny: Zniżki na budowę - Odpowiednio do poziomu gildii, wszyscy jej członkowie płacą niższe ceny (w monetach i zaopatrzeniu) za stawianie budynków.

Uzasadnienie:zniżki na jedzeniu / czy zniżki na jedzenie, zniżki na zakupie /zniżki na zakup, zniżka na szkole/czy zniżka na szkołę itp.

>>> Specjalnie użyto takiej, "forge'owej" formy. - siorprajs

____________________________________________________________________________________
10. Obszar: Strona główna - Gra - Mapa kontynentu

Tekst obecnie: Wszystkie punkty zwycięstwa zdobyte w bitwach liczą się do wieży, jeśli tylko trwa akurat turniej PvP i najlepsza jednostka z twojej armii jest jednostką z tej właśnie epoki.

Tekst poprawny: Wszystkie punkty zwycięstwa zdobyte w bitwach liczą się do rankingu w wieży/ rankingu wieży, jeśli tylko trwa akurat turniej PvP i najlepsza jednostka z twojej armii jest jednostką z tej właśnie epoki.

Uzasadnienie: Te punkty nie są doliczane do wieży, tylko do rankingu.

Jesli chcemy przedstawić punktację to powiemy:
Ranking wieży kształtował się następująco.....lub Ranking w wieży...
Punktacja w wieży wyglądała tak....

W rankingu wieży wygrał..../ a nie: Wieżę wygrał....czyli nie dodajemy punktów do "wieży", tylko do rankingu.

Uwaga: Można stosować : ranking w wieży/ ranking wieży....tak jak: ranking w konkursie/ ranking konkursu



>>> 1 punkt. - siorprajs
_______________________________________________________________________________

11. Obszar: Strona główna: Gra - Surowce - Monety


Tekst obecnie: Monety będą ci potrzebne do konstrukcji nowych budynków, rekrutacji wojsk, odblokowywania technologii, zwiadu na mapie oraz do kupna dodatkowych Punktów Rozwoju. Nie można mieć ich za dużo!

Tekst poprawny: Monety będą ci potrzebne do konstrukcji nowych budynków, rekrutacji wojsk, odblokowywania technologii, zwiadu na mapie oraz do kupna dodatkowych Punktów Rozwoju. Nigdy nie jest ich za dużo!

Uzasadnienie: Pierwsze zdanie sugeruje, że jak mamy za dużo monet to jest źle. Podkreśla to jeszcze wykrzyknik.(błąd prawdopodobnie wynikający z dosłownego tłumaczenia - bo tak to własnie powiemy po angielsku, ale niestety po polsku sens jest odwrotny)

>>> 1 punkt. - siorprajs
______________________________________________________________________________
12. Obszar: Obszar gry - Misja - Naukowiec - Wskazówka do zadania (?)

Tekst obecnie: Możesz kupić Punkt Rozwoju płacąc monetami lub Diamentami: kliknij symbol "+" obok wskaźnika Punktów Rozwoju znajdującego się na środku górnej części ekranu.

Tekst poprawny: Możesz kupić Punkt Rozwoju, płacąc monetami lub Diamentami: kliknij symbol "+" obok wskaźnika Punktów Rozwoju, znajdującego się na środku górnej części ekranu.

>>> 1 punkt. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
1. Obszar: Gra - Mapa kontynentu - Za mało środków, by zapłacić za szpiegowanie
Tekst obecnie: Wygląda na to, że twoje przychody są za małe. Sugeruję zwiększyć podatki by zapłacić szpiegom.
Tekst poprawny: Wygląda na to, że twoje przychody są za niskie. Sugeruję zwiększyć podatki, by zapłacić szpiegom.

>>> 1 punkt. - siorprajs
 

DeletedUser12540

Guest
1. Obszar gry: Mapa kontynentu - sektor - Opcje sektora

"Długie literki" (y,g,ę,p) nie są widoczne - w wyrazach: wymagane , dostępne. .

80686785274946850972.jpg


>>> 1 punkt. - siorprajs

_________________________________________________________________________
2. Obszar gry: Misja - Zaproś znajomego - Wskazówka

15611944375029805830.jpg


Tekst obecnie: Wyślij zaproszenie do znajomego używając pola zaproszeń na pasku znajomych.

Tekst poprawny: Wyślij zaproszenie do znajomego, używając pola zaproszeń na pasku znajomych.
Uzasadnienie: analogicznie do: Wejdź do menu budowy, klikając na...itp

>>> 1 punkt. - siorprajs

________________________________________________________________________________
3. Obszar: Obszar gry - Ratusz - Zakładka Towary
ayafdk.jpg


Towary

Towary, które aktualnie posiadasz.

Posiadane towary

Tekst poprawny:
Dwa razy powtórzono informację o posiadanych towarach.
Wydaje mi się, że zdanie "Towary, które aktualnie posiadasz." jest tu zbędne. "Posiadane towary" również pokazują nam towary, które aktualnie posiadamy. Więc jest to powtórzenie tej samej treści.
Wystarczy w zupełności:
Zakładka - Towary
Posiadane towary

>>> To samo okienko w różnych wersjach pojawia się w różnych miejscach gry, napisy w nim są specjalnie rozmieszczone w taki sposób.- siorprajs
____________________________________________________________________________

4.Obszar: Obszar gry - Misja - Generał

Tekst obecnie: Misja wykonana! Twoim szpiedzy osłabili jednostki stacjonujące w sektorze.
Tekst obecnie: Misja wykonana! Twoi szpiedzy osłabili jednostki stacjonujące w sektorze.

>>> 1 punkt. - siorprajs
______________________________________________________________________________

5. Obszar: Obszar gry - Misja - Życie w Chacie/Spłukany architekt

W jednej wskazówce użyto cyfry zamiast liczebnika, jak we wszystkich wskazówkach.
2h4xsnn.jpg


>>> Akurat nie jest to jakaś straszna różnica, ale niech będzie. 1 punkt. siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
1. Obszar: Gra - Budowa budynku
Tekst obecnie: Budowa X min
Tekst poprawny: Budowa ukończona za X min LUB Koniec budowy za X min LUB Budowa zakończona za X min

>>> 1 punkt. - siorprajs

2. Obszar: Gra - Zadanie "Mistrz nowoczesnej nauki"
Tekst obecnie: Opracuj wojska przeciwpancerne
Tekst poprawny: Opracuj technologię wojsk przeciwpancernych
Opracować można technologię, a nie "wojska przeciwpancerne" :)

>>> 1 punkt. - siorprajs

3. Obszar: Gra - Ratusz - Lista Pereł Architektury - Ranga
Tekst obecnie: Nagroda za wkład w obecny poziom
Tekst poprawny: Nagrody za wkład w rozbudowę Perły na obecnym poziomie LUB Nagrody za wkład w rozbudowę do kolejnego poziomu
Po pierwsze, nagród jest kilka (nie liczą się te najmniejsze Perły na 0 poziomie, gdzie można chyba tylko medale zdobyć za rozbudowę na 1 poziom), więc powinna być liczba mnoga "nagrody". Po drugie, wkładam się w rozbudowę, a nie w poziom, więc to też jest błąd.

>>> Zamierzone. - siorprajs

4. Obszar: Gra - Ratusz - Lista Pereł Architektury
Tekst obecny: Nazwa (przy pierwszej kolumnie z graczem oraz perłą)
Tekst poprawny: Gracz i Perła LUB Lista Pereł LUB Perły LUB Gracze, którym pomagasz
Cokolwiek, byleby nie nazwa :) Nie mamy tam samego nicku, nie mamy tam samej nazwy perły, ale wyrażenie "Gracz XYZ wnosi: MNB", co na pewno nie jest nazwą.

>>> Obawiam się, że jest to formularz używany w wielu innych miejscach i nie da się tego łatwo zmienić. - siorprajs

5. Obszar: Gra - Ratusz - Zakładka "Wiadomości"
Tekst obecnie: Perły Architektury, które rozbudowujesz
Tekst poprawny: Perły Architektury, które wspierasz
W okienku z listą, tytuł brzmi "..., które wspierasz", więc żeby ujednolicić, tutaj tytuł też powinien tak brzmieć.

>>> Używamy tych określeń zamiennie. - siorprajs

5. Obszar: Gra - Historia wydarzeń - Ktoś zaakceptował moją ofertę
Tekst obecny: (Dostajesz: X Oddajesz: Y)
Tekst poprawny: Dostajesz: X, Oddajesz: Y)
Powinno być oddzielone przecinkiem.

>>> Akceptowalny brak przecinka :) - siorprajs

6. Obszar: Gra - Dowolna Wieża
Tekst obecnie: Ranga
Tekst poprawny: Miejsce
W Wieży zajmujemy miejsca, tak jak na podium, a nie rangi.

>>> Komuś w InnoGames się jednak umyśliło, że mają to być rangi :) - siorprajs

7. Obszar: Gra - Historia wydarzeń - ikonka młotka przy akceptacji oferty
Tekst obecnie: Twoja oferta została zaakceptowana
Tekst poprawny: Twoja oferta została zaakceptowana.
Przy motywacji oraz restauracji, gdy najedziemy myszką na tą "gwiazdkę", te zdania są zakończone kropkami. Natomiast przy najechaniu na "młotek", zdanie kończy się bez kropki.

>>> 1 punkt. - sirorpajs

8. Obszar: Gra - Miasto innego gracza - Górne, lewe okienko
Tekst obecnie: Obecnie odwiedzasz: XYZ
Tekst poprawny: Obecnie odwiedzasz : XYZ
Czemu spacja? Jest to tak mały tekst, że ostatnia literka "z" zlewa się z dwukropkiem, przez co nie ma tam "z:", ale lekko wydłużone "z". Powinien być trochę większy odstęp po "z", aby ":" był lepiej widoczny.

>>> Proszę podawaj dokładny tekst pojawiający się w grze, bo mam czasem problem z odnalezieniem jego.
Dla dobra widoczności dwukropka muszę się z Tobą zgodzić. 1 punkt. -siorprajs


9. Obszar: Gra - Nasze miasto - Górne, lewe okienko
Błąd: Na lewo od nazwy naszego miasta jest ikonka zamku. Gdy najedziemy na jego lewą wieżę, to okienko, w którym jest napisane "Możesz zmienić nazwę..." wyjeżdża poza ekran. W tym momencie gra "ucina" prawie cało "M". Okienko powinno w całości mieścić się na ekranie niezależnie od tego, w którym miejscu najedziemy na "zamek".

>>> Powinno. 1 punkt. - siorprajs

10. Obszar: Gra - Okienko zadowolenia, gdy obywatele są wściekli
Tekst obecnie: [...] aby uszczęśliwić mieszkańców i zwiększyć wydajność!
Tekst poprawny: [...] aby uszczęśliwić mieszkańców i zwiększyć ich wydajność!
Zwiększyć wydajność kogo, czego? mieszkańców, czyli w tym wypadku kogo, czego? ich

>>> 1 punkt. - siorprajs

11. Obszar: Gra
Błąd: Wszędzie, gdzie mamy odliczanie, jest spacja między liczbą a "h" lub "min", której być nie powinno. Powinno pisać, np. 20:00min lub 4:23:23h. Albo przynajmniej o połowę mniejszy odstęp, bo teraz to źle wygląda.

>>> Może i ulepszenie, ale nie błąd. - siorprajs

12. Obszar: Gra - Badania - Technologia "Interwencje zbrojne" z Współczesności
Błąd: Nazwa "Siedziba plutonu uderzeniowego" nie mieści się w okienku

>>> Był już punkt za napisy nie mieszczące się w okienkach w oknie rozwoju. - siorprajs

13. Obszar: Gra - Badania - Technologie odblokowujące Rozszerzenia
Tekst obecnie: Ta technologia odblokowuje Rozszerzenie terenu 1
Tekst poprawny: Ta technologia odblokowuje Rozszerzenie terenu 1szt. LUB Ta technologia odblokowuje 1x Rozszerzenie terenu

>>> Zapis wymuszony przez placeholdery. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12540

Guest
!. Obszar gry - Misja - Zwiększ liczbę ludności.
Tekst obecnie: Zwiększ liczbę ludności, aby uzyskać możliwość utrzymania większej ilości warsztatów i jednostek!
Tekst poprawny: Zwiększ liczbę ludności, aby uzyskać możliwość utrzymania większej liczby warsztatów i jednostek!

Uzasadnienie: "warsztaty" oraz "jednostki" są policzalne.
Aby uniknąć powtórzenia (które w tym przypadku nie jest błędem), możemy zdanie sformułować:
Zwiększ liczbę ludności, aby móc posiadać więcej warsztatów i jednostek!

>>> Z dwojga złego... Zmieniłam jeszcze ciut inaczej. 1 punkt. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
1. Obszar: Gra - Mapa kontynentu - Okienko po najechaniu myszką na jakiś zasób na mapie
Tekst obecnie: Zasoby Złoto, Zasoby Miód, Zasoby Żelazo itd.
Tekst poprawny: Zasoby: Złoto, Zasoby: Miód, Zasoby: Żelazo LUB odmiana końcówek: Zasoby złota, Zasoby miodu, Zasoby żelaza itd.

>>> 1 punkt. - siorprajs

2. Obszar: Gra - Zasoby złota
Tekst obecnie: Bryłka Złota
Tekst poprawny: Bryłka złota LUB (co byłoby bardziej odpowiednie) Ruda złota
W przypadku żelaza, miedzi itd. mamy "Ruda miedzi/żelaza/cynku/niklu/wolframu/cyny", więc tutaj także powinna być zastosowana taka konstrukcja. Przy każdym takim produkcie jest "Ruda". Metale uzyskuje się dzięki przetopieniu rud (żelaza, miedzi, ZŁOTA itd.). z tego wszystkie wynika, że powinno być "Ruda złota" :)

>>> "Bryłka" jest zamierzona. Już wcześniej zmienione na "Bryłka złota", wejdzie z najbliższą aktualizacją. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Post graniczny między podliczeniami punktów. Następne posty będą liczyć się już do kolejnego podliczenia. :)
 

DeletedUser12540

Guest
1.Obszar: Obszar gry – Inwentarz – Perły – Perła (dowolna) – Zakładka Plany
Przycisk handel 2:1 (podpowiedź po najechaniu myszką)
Tekst obecnie: Wybierz dwa plany, by przehandlować je za losowy plan tej samej Perły. Możesz handlować tylko tymi planami, których masz kilka kopii.
Tekst poprawny: Wybierz dwa plany, by przehandlować je za losowy plan tej samej Perły. Możesz handlować tylko tymi planami, których masz przynajmniej po dwie kopie.
Uzasadnienie: kilka – „liczebnik nieokreślony oznaczający w sposób przybliżony od trzech do dziewięciu” – Słownik JP PWN

>>>1 punkt. - Bryfft


2.Obszar: Obszar gry – Misja - Napływ dzbanów

Tekst obecnie: Twoi poddani wciąż potrzebują dzbanów. Cieszy mnie, ze twój nadpobudliwy architekt, Fernikus, zbudował nową garncarnię. To pomoże ci zaspokoić żądania poddanych. Wyprodukujemy dzbany!
Tekst poprawny: Twoi poddani wciąż potrzebują dzbanów. Cieszy mnie, ze twój nadpobudliwy architekt, Fernikus, zbudował nową garncarnię. To pomoże ci zaspokoić potrzeby poddanych. Wyprodukujemy dzbany!

Uzasadnienie: W następnej misji pojawia się informacja, że poddani kupują te wyprodukowane dzbany. W tej misji jest informacja, że potrzebują dzbanów. Jeżeli ktoś czegoś potrzebuje, kupuje to, płacąc za to - to nie są to żądania tylko pragnienia i potrzeby.

>>>Może i ulepszenie, ale nie błąd. - Bryfft

3. Obszar gry: Misja - Zbuduj Grancarnię

Poniżej zamieszczam dwa screeny wskazówek z tej właśnie misji.
W pierwszej wskazówce "menu budowy" jest z małej litery, w drugiej wskazówce "Menu Badań".
xacxs.jpg


>>>Poprawione już wcześniej. - Bryfft

4. Obszar gry: Tutorial - walka

Tekst obecnie: Teraz zaatakuj wroga klikając go.

j09p90.jpg


Tekst poprawny: Teraz zaatakuj wroga, klikając go.

>>>Poprawione już wcześniej. - Bryfft

5. Obszar gry: Targowisko - Utwórz ofertę

Oferta została utworzona:

2dhy23k.jpg


Gdy przyjmujemy ofertę w takim samym okienku, zdanie zakończone jest kropką.
say1c1.jpg



Tekst poprawny:
"Twoja oferta została utworzona i jest dostępna na wolnym rynku." lub w tym drugim zdaniu - bez kropki.

>>>1 punkt. - Bryfft

6. Strona główna : Gra - PvP - Sabotaż
Tekst obecnie : Po wygranej walce możesz splądrować wybrany, niezmotywowany budynek wroga, który ukończył produkcję: produkcyjny, mieszkalny lub towarowy.
Tekst poprawny :po wygranej walce możesz splądrować wybrany, niezmotywowany budynek wroga, w którym zakończyła się produkcja: produkcyjny, mieszkalny lub towarowy.

Uzasadnienie: budynek nie może zakończyć produkcji, może się w nim zakończyć produkcja.

>>>Akceptowalny skrót myślowy. - Bryfft

Przykład: analogicznie do nieszczęsnego "tam pisze" i poprawnego "tam jest napisane"

7. Obszar: Obszar gry - Perła - Katedra Akwizgrańska (po otworzeniu jej okna)
280o979.jpg

znak nawiasu nie mieści się w całości


>>>Nie wiem jakiej czcionki używasz, ale u mnie miesci sie bez problemu i jeszcze miejsce zostaje :) - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
1. Obszar: Gra - Okno Perły Architektury - Handel planami - Okienko po najechaniu na dowolny plan
Tekst obecnie: [...]budynki z ery Epoka Żelaza, lub biorą udział[...]
Tekst poprawny: [...]budynki z ery Epoka Żelaza lub biorą udział[...]
+jako ujednolicenie można napisać "epoka żelaza" z małych liter :)
++ żeby wtedy było bardziej widoczne, dodać ":" po "ery", czyli "z ery: X"

>>>1 punkt. - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12540

Guest
1.Obszar: Obszar gry – Misja - Potwory za kieszonkowe

Tekst obecnie: Młodzież oszalała na punkcie małych kolekcjonerskich zabawkowych potworów.
Tekst poprawny: Młodzież oszalała na punkcie małych, kolekcjonerskich, zabawkowych potworów.

>>>1 punkt - Bryfft

2.Obszar gry: Misja - Zwiad i podbój

Poniżej zamieszczam dwa screeny wskazówek z tej właśnie misji.
W pierwszej wskazówce(?) "mapy kontynentu" jest z małej litery, w drugiej wskazówce(?) "Mapy Kontynentu".

10n9ke1.jpg

>>>1 punkt - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
Obszar gry: Gra – zaakceptowanie zaproszenia do znajomych
Tekst obecnie:
33388764038071465655.jpg

Napis nachodzi na przycisk "X"

>>>1 punkt. - Bryfft


Obszar gry: Gra – Historia wydarzeń
Tekst obecnie:
67814537987844601220.jpg

Powinno być:
Słowo "znajomym" powinno zmieniać się zależnie od płci (na podstawie awatara).
W przypadku żeńskiego awatara powinno to być "znajomą"
albo powinno być znajomym(ą) czy jakoś tak.

>>>Byłoby to fajne ulepszenie, ale nie wiem czy kiedykolwiek nastąpi. - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hikari36

Polonista
Polonista
1. Obszar: Gra - Inwentarz - Próba usunięcia Zestawu do renowacji
Tekst obecnie: Czy na pewno chcesz usunąć element paczka?
Tekst poprawny: Czy na pewno chcesz usunąć element Zestaw do renowacji?
+uważam, że bardziej pasowałoby "Czy na pewno chcesz usunąć ten X". Zauważyłem, że przy budynkach nie ma nazwy "...usunąć element budynek", ale jednak lepiej brzmi "usunąć ten budynek" - bo usuwamy konkretny, np. Klasztor lub mobilit. Poza tym - ładniej wygląda i lepiej pasuje do zdania niż "element".

>>>Jest to celowa neutralna forma, ze względu na różnorodność tego, co może się tam znaleźć. - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12540

Guest
1. Obszar gry: Tutorial - Walka

Tekst obecnie: Zielony, zacieniony teren oznacza obszar, na jaki możesz ją wysłać.

Tekst poprawny: Zielony, zacieniony teren oznacza obszar, na który możesz ją wysłać.

>>>Do przyjęcia. - Bryfft

2. Obszar gry: Inwentarz: Zakładka Budynki
2dsjr88.jpg


Umieszczone tam są różne elementy gry, nie tylko budynki. Można zmienić nazwę tej zakładki na "Obiekty"? może tak...bo inaczej generuje się coś takiego jak np. "budynek Palma"

>>>W całej grze budynkami przyjęło się nazywać elementy znajdujące się w menu budowy. Nawet jeśli to roślina. - Bryfft

3. Obszar gry: Targowisko - Zakładki Handel/Utwórz ofertę

Dwie zakładki w tym samym oknie, interpunkcja nie jest jednorodna.(chodzi mi o dwukropki:-))

>>>Celowe - Bryfft

ibm8ms.jpg


3. Obszar: Strona główna - Gra - Armia i bitwy - Teren

Tekst obecnie: Woda jest terenem nie do przejścia (wyjątkiem są jednostki latające), a inne rodzaje wymagają poświęcenia różnych ilości punktów ruchu.
Tekst poprawny: Woda jest terenem nie do przejścia (wyjątkiem są jednostki latające), a inne rodzaje wymagają poświęcenia różnej liczby punktów ruchu.
Uzasadnienie: punkty ruchu - są policzalne

>>>1 punkt. - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12540

Guest
______________________________________________
1. Obszar gry: Targowisko - Utwórz ofertę

Kiedy utworzymy ofertę, pojawia się okienko Utworzono ofertę: Oferta została utworzona i jest dostępna na wolnym rynku - czyli jest dostępna dla wszystkich

Kiedy tworzymy ofertę i ograniczamy jej zasięg tylko do gildii ( odznaczamy okienko- Tylko członkowie gidii mogą zobaczyć te ofertę), po utworzeniu oferty pojawia się ten sam tekst: Oferta została utworzona i jest dostępna na wolnym rynku

Tekst poprawny: Oferta została utworzona i jest dostępna na rynku twojej gildii / lub tylko dla członków twojej gildii

>>>1 punkt - Bryfft

___________________________________________________________________________
2. Obszar gry: Zaproś znajomego (pasek na dole)- Okno Znajomi - zakładka Dodaj znajomych
Tekst w okienku : Dodaj do znajomych - nie mieści się w okienku

2n7qmxl.jpg


>>>Zgłoszone wcześniej - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry