Karnawał w FoE - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

Atli

Hrabia
Bardzo odgrzewane kotlety, zamiast piłki różyczka...O nagrodach przemilczę (ale jak się komuś nudzi to może się bawić w kwiaciarnię, dlaczegóż by nie). Pewno poślę kilka różyczek, może ktoś w niższej epoce sobie nazbiera i jakąś dla niego przydatną nagrodę zgarnie.
 

DeletedUser

Guest
pchi , też mi event ;) nawet niebieskiej strzałki nie ma :haha: oczywiście żarcik ;)
event o niebo lepszy od zimowego ! będzie zabawa ;) jednak oferowane nagrody są barrrrrdzo drogie , oczywiście nie chodzi mi o skrzynie w stałej cenie 700 serduszek , mam na myśli te obok gdzie czempiony , kryjówki itd czyli nagrody raczej oczekiwane przez graczy są na poziomie 6000 serduszek i nawet więcej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6052

Guest
Miło że kolejny ewent, mam jednak jedno zastrzeżenie. Czy tak trudno zamieścić w poście i na wiki od razu tabelki z informacją o parametrach budynków ewentowych? Potem się okazuje że nigdzie nie można sprawdzić co te budynki właściwie dają na każdym poziomie/epoce. I tyczy się to nie tylko ewentów a całokształtu, dodawanych pereł również. Nie pojawia się aż tyle nowych elementów by stanowiło to problem a by zdobyć informacje na przykład na temat wyższych poziomów nowszych pereł trzeba przeszukiwać czeluście internetu. Na przykład taki Bank Nasion. https://pl.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Bank_nasion Informacja do 10 poziomu o szansie i zero informacji na temat tego co ten budynek tak właściwie daje.
 

DeletedUser8110

Guest
nawet niebieskiej strzałki nie ma :haha:
Oczywiście, że niebieska strzałka będzie. :)

Miło że kolejny ewent, mam jednak jedno zastrzeżenie. Czy tak trudno zamieścić w poście i na wiki od razu tabelki z informacją o parametrach budynków ewentowych? Potem się okazuje że nigdzie nie można sprawdzić co te budynki właściwie dają na każdym poziomie/epoce. I tyczy się to nie tylko ewentów a całokształtu, dodawanych pereł również. Nie pojawia się aż tyle nowych elementów by stanowiło to problem a by zdobyć informacje na przykład na temat wyższych poziomów nowszych pereł trzeba przeszukiwać czeluście internetu. Na przykład taki Bank Nasion. https://pl.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Bank_nasion Informacja do 10 poziomu o szansie i zero informacji na temat tego co ten budynek tak właściwie daje.
Dzięki za uwagę, być może kiedyś do wiki zostaną dodane kolejne poziomy Pereł.
Co do budynków eventowych - zostaną dodane do wiki jeszcze przed rozpoczęciem eventu i poinformujemy o tym na forum. :)
 

DeletedUser2776

Guest
event o niebo lepszy od zimowego ! będzie zabawa ;) jednak oferowane nagrody są barrrrrdzo drogie , oczywiście nie chodzi mi o skrzynie w stałej cenie 700 serduszek , mam na myśli te obok gdzie czempiony , kryjówki itd czyli nagrody raczej oczekiwane przez graczy są na poziomie 6000 serduszek i nawet więcej

Pozwole sie nie zgodzic z tym, ze jest to event lepszy od zimowego. Nagrody w zimowym powalaly, tu niestety beda tylko frustrowac.
Na poczatku myslalem sobie - bedzie super. W koncu event pilkarski byl niezly, a to jest jego kalka. Niestety diabel jak zwykle tkwi w szczegolach, a temu szczegolowi na imie "paczka". W evencie pilkarskim mozna bylo dostac paczke strzalow. Te paczki mozna bylo skladowac. I dlatego moglo sie zdarzyc, ze logowales sie i widzales premie - do wygrania 1500 pucharow z szansa 5%. Strzelalo sie 11 razy, potem zuzywalo 1,2,3,4,5 paczke i nagoda wpadala. A jak to wyglada teraz? Logujesz sie i widzisz premie - 1500 serc. Zuzywasz 11 kwiatkow i... kicha. Albo placisz 110 diamentow albo zostawiasz 1650 serduszek nastepnemu graczowi. O wygraniu maski jako gracz "niediamentowy" mozna tez zapomniec.

Jak dla mnie ta gra zaczyna skrecac w bardzo zlym kierunku. Nie ma juz paczek PR z wypraw i poszukiwacza skarbow, nie ma pakietow w evencie. Jak tak dalej pojdzie znikna paczki z zadan i perel, a wszyscy wyladujemy szczesliwie w swiecie Elvenaru.
 

DeletedUser16730

Guest
Bardzo odgrzewane kotlety, zamiast piłki różyczka...

Jeśli będzie tak jak na becie to jest jednak istotna zmiana. Piłki z zadań w soccer wpadały popaczkowane do magazynu i można je było dodać na pasek w dogodnym momencie, różyczki z zadań były dodawane na pasek od razu niestety. Ciekaw jestem czy to się potwierdzi w wersji nie testowej. Jeśli tak to będzie to... nie na razie nie będę pisał plugastw, może to był tylko pomysł na bete.
 

DeletedUser13695

Guest
budyneczki wygloadaja spoko , wiadomo cos wiecej niz tylko wymiary ? ile kasy ,mlotkow i ludzikow bedzie z tego ?
 

DeletedUser16028

Guest
A ja uważam, że nie ma powodu do narzekań. Warto pamiętać, że ten karnawałowy event zastąpił event walentynkwy z lat poprzednich, w którym do zdobycia było tylko drzewko miłości dające zadowolenia + kilka standardowych nagród za standardowe zadania. Czyli poprzednio był to event taki, jak eventy historyczne - drobne urozmaicenie gry z kiepska nagrodą. Teraz jest zdecydowanie bardziej rozbudowany event, w którym jest szansa na zdobycie zdecydowanie ciekawszych nagród niż drzewko miłości.
 

DeletedUser

Guest
Pozwole sie nie zgodzic z tym, ze jest to event lepszy od zimowego. Nagrody w zimowym powalaly, tu niestety beda tylko frustrowac.
Na poczatku myslalem sobie - bedzie super. W koncu event pilkarski byl niezly, a to jest jego kalka. Niestety diabel jak zwykle tkwi w szczegolach, a temu szczegolowi na imie "paczka". W evencie pilkarskim mozna bylo dostac paczke strzalow. Te paczki mozna bylo skladowac. I dlatego moglo sie zdarzyc, ze logowales sie i widzales premie - do wygrania 1500 pucharow z szansa 5%. Strzelalo sie 11 razy, potem zuzywalo 1,2,3,4,5 paczke i nagoda wpadala. A jak to wyglada teraz? Logujesz sie i widzisz premie - 1500 serc. Zuzywasz 11 kwiatkow i... kicha. Albo placisz 110 diamentow albo zostawiasz 1650 serduszek nastepnemu graczowi. O wygraniu maski jako gracz "niediamentowy" mozna tez zapomniec.

Jak dla mnie ta gra zaczyna skrecac w bardzo zlym kierunku. Nie ma juz paczek PR z wypraw i poszukiwacza skarbow, nie ma pakietow w evencie. Jak tak dalej pojdzie znikna paczki z zadan i perel, a wszyscy wyladujemy szczesliwie w swiecie Elvenaru.
"lepszy" w sensie asortymentu nagród , tylko to miałem na myśli , wszyscy widzimy co się dzieje ? poganiają nas jak bydło na pastwisku wymuszając na nas wydawanie natychmiastowe zasobów nabywanych podczas eventów (w tym przypadku różyczek) już zaczyna się poganianie paska z punktami żeby tylko nie mogli "zachomikować" czegoś w inwentarzu gdzie od groma dekoracji z piramidy (to akurat jeszcze nie wiedzą jak na pasek wcisnąć ? ale kto wie ? )
 

DeletedUser15643

Guest
Co do budynków eventowych - zostaną dodane do wiki jeszcze przed rozpoczęciem eventu i poinformujemy o tym na forum. :)

jeśli tylko odrobinę się chce pomóc Graczom, to można to zrobić tak jak na serwerze angielskim, gdzie od razu w ogłoszeniu nowe budynki zalinkowano do wiki :

https://forum.en.forgeofempires.com/index.php?threads/the-venice-carnival-event.32987/

ale wlaśnie... to jeszcze trzeba chcieć (bo zrobić to chyba potraficie, czy też nie?)
 

DeletedUser15227

Guest
poganiają nas jak bydło na pastwisku wymuszając na nas wydawanie natychmiastowe zasobów nabywanych podczas eventów (w tym przypadku różyczek) już zaczyna się poganianie paska z punktami żeby tylko nie mogli "zachomikować" czegoś w inwentarzu gdzie od groma dekoracji z piramidy (to akurat jeszcze nie wiedzą jak na pasek wcisnąć ? ale kto wie ? )

Kto Cię pogania? Wydaje mi się, że dramatyzujesz.
Jak wszystko ładnie zaplanujesz to możesz rok siedzieć w jednej epoce. Ja w Przyszłości już chyba z 4 eventy spokojnie siedzę i nie czuję się jak bydło na pastwisku.
 

DeletedUser3

Guest
@rickyvampire - wersja EN ma gotowca, którego tłumaczyć nie musi, bo wszystko jest tworzone od początku po angielsku (to samo dotyczy wszystkich ogłoszeń, jak i samej gry). Inne wersje językowe niestety nie mają tego komfortu, więc albo zdążą albo nie.
Tłumaczenia zajmują masę czasu, więc Twoje agresywne pretensje są tak nieuzasadnione, jak tylko mogą być. Daj sobie na wstrzymanie.
 

DeletedUser

Guest
Kto Cię pogania? Wydaje mi się, że dramatyzujesz.
Jak wszystko ładnie zaplanujesz to możesz rok siedzieć w jednej epoce. Ja w Przyszłości już chyba z 4 eventy spokojnie siedzę i nie czuję się jak bydło na pastwisku.
no tobie to nawet nie wypada czuć się poganianym , malo tego podejżewam że wg ciebie tempo zmian i "nowinek" jest zdecydowanie za słabe
 

DeletedUser15643

Guest
Bryfft myślę, że Gracze poradziliby sobie i z linkiem do wersji angielskiej, tym bardziej że liczb nie trzeba tłumaczyć :p

i wypraszam sobie sforrmułowania typu "Daj sobie na wstrzymanie." - babek w piaskownicy z Tobą nie lepiłem
 

DeletedUser

Guest
@rickyvampire - wersja EN ma gotowca, którego tłumaczyć nie musi, bo wszystko jest tworzone od początku po angielsku (to samo dotyczy wszystkich ogłoszeń, jak i samej gry). Inne wersje językowe niestety nie mają tego komfortu, więc albo zdążą albo nie.
Tłumaczenia zajmują masę czasu, więc Twoje agresywne pretensje są tak nieuzasadnione, jak tylko mogą być. Daj sobie na wstrzymanie.
a teamy z serwerów międzynarodowych oczywiście nie wiedzą o tym , że np dany event nadejdzie za około 2 tygodnie na ich serwer ;) i te 2 tygodnie jest zbyt krótkim czasem na skomplikowane tłumaczenie nazwy budynku oraz tego co dają ? :?
zgłoście zatem do centrali że potrzbujecie miesięcznego odstępu od debiutu danego eventu na becie do debiutu na "docelowym" tłumacząc tym co nam tłumaczysz ;)

P.S.
"Daj sobie na wstrzymanie." czy to zachęta teamowicza do zaprzestania gry ? czy zwykły i pospolity brak szacunku do graczy ? :?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
W evencie piłkarskim były paczki strzałów a w tym evencie takiego komfortu nie będzie. Wszystko na zasadzie szczęścia.
Wcale nie jestem zdziwiony postawą @yakiii
Mnie też nerwy biorą.
 

DeletedUser15227

Guest
no tobie to nawet nie wypada czuć się poganianym , malo tego podejżewam że wg ciebie tempo zmian i "nowinek" jest zdecydowanie za słabe

No cóż...ja lubię nowinki. Lubię nowe treści w grze, nowe eventy. Cieszę się z nowych nagród, z 4 poziomu w wyprawach. Ogólnie rzecz biorąc więcej mnie rzeczy na świecie cieszy. Takie mam podejście do życia. Rozumiem też, że ktoś może mieć na odwrót.
 

DeletedUser8110

Guest
a teamy z serwerów międzynarodowych oczywiście nie wiedzą o tym , że np dany event nadejdzie za około 2 tygodnie na ich serwer ;) i te 2 tygodnie jest zbyt krótkim czasem na skomplikowane tłumaczenie nazwy budynku oraz tego co dają ? :?
@yakiii - jak wspomniałam powyżej, polska wersja odpowiednich stron na wiki pojawi się przed wyjściem eventu. :)
Jednak my też jesteśmy tylko ludźmi i czasami musimy spać czy jeść (już nie mówiąc o drobnostkach typu chodzenie do pracy) - spójrz ile się dzieje nowości, a każda z nich oznacza dla nas masę różnych zadań do wykonania. Więc proszę o odrobinę zrozumienia i cierpliwości. :) Z góry dziękuję.

Do tego czasu, jak już wspomniano, informacje dotyczące budynków eventowych można znaleźć na angielskiej wersji wiki: https://en.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Venice_Carnival

Proszę również o powrót do rozmów na temat nadchodzącego eventu. Inne posty w ramach porządku będą kasowane. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
kolejny raz skasowałaś mój post dotyczący tematu , ile jeszcze razy dojdzie do nadurzycia z twojej strony ?
jeśli uważasz temat za zamknięty więc prosze zamknij go , żeby nikt nie miał prawa wypowiedzieć się odnośnie nadchodzącego eventu , który wprost wymusza natychmiastowe wydanie różyczek , nie dając żadnej szansy graczowi na "upolowanie" zapragnionej nagrody a nie narzuconej !
 
Do góry