Jesień w Forge of Empires 2023 - komentarze

Aizen

Szlachcic zagrodowy
KA na 80lvl kosztuje 23 321pr daje 65% ataku i obrony w ataku. Przy wymiarach 4x6, wychodzi 2,70 ataku na kratkę. Najnowszy budynek eventowy w najwyższej epoce daje około 2.00 ataku w ataku i 2.00 ataku w obronie na kratkę, więc trochę jeszcze brakuje, choć niewiele. Warto oczywiście zaznaczyć, że budynek eventowy nie kosztuje ponad 20k prków i daje wiele innych korzyści + działa na niego BG, więc może dać 2x tyle :D
 
Ja bym uważała z życzeniami, obawami i zaklinaniem rzeczywistości, bo albo zrobią upgrade pereł, i wtedy będzie lament, bo "Usunąłem ją, gdy nie była jeszcze tyle warta, oddajcie mi PRy!", albo nowe budynki eventowe owszem, zaczną dawać olbrzymie wartości premii, znacznie przewyższające Zeusa, KA czy TA, ale będą też stosownie olbrzymie.

Ta gra zna już różne przypadki i historie, więc jeszcze się wszyscy możemy zdziwić co też twórcy wymyślą.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
no bez przesady, długo nie będzie budynku co da mi bonus la armii atakującej na poziomie 76% z 6 kratek
Poza tym, co chcecie robić z pr'kami? Najpierw określa się potrzebę, potem stawia i rozwija te perły, które najtańszym kosztem dadzą porównywalny efekt. Dopóki słabsze eventówki są w mieście, tak długo o los pereł można się nie martwić ;)
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Ktoś może powie, czy widok trzech skrzyń "do kupienia", w sklepie FoE:
Jesienne nagrody (zielona skrzynia za 79zl - cena mobile), Srebrna przepustką i Złota przepustka, to normalna rzecz? Chodzi o tą zielona skrzynie - jesienne nagrody. Co ona daje?

GridArt_20230927_210507614.png
 

Ar3kK

Szlachcic zagrodowy
Zielona to są te nagrody które sie normalnie zdobywa podczas zbierania filiżanek.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Ale wydaję mi się że jest też możliwość zakupu skrzyni i nagrody się odblokują,jak w przypadku srebrnej i złotej
Nie wiem, czy wiesz, jak "działa" zakup srebrnej i złotej skrzyni. Jeśli wykupisz srebrną lub złotą skrzynię, to i tak dostajesz TYLKO to, co odblokujesz na dolnej linii nagród, tzn jeśli odblokujesz np cztery nagrody z dolnego paska (60 filiżanek), to adekwatnie masz TYLKO cztery nagrody z srebrnej i cztery złotej.
Edytka:
Support wyjaśnił, że widoczna zielona skrzynia - Jesienne nagrody , to to samo co Srebrna i jest to błędem. Jednak jeśli już kupiłem Srebrna lub Złota, a skuszę się jeszcze na zieloną, to dostanę w zamian 1200 diamentów ;-)
 
Ostatnia edycja:

Gozur

Wójt
A wiecie co jest najsmutniejsze w tym wszystkim? Że pomału, perły zaczynają guzik znaczyć w zderzeniu z nowymi budynkami eventowymi :\
I to zaczyna być koniec FoE. Widziałem to już kilkakrotnie w różnych grach. Geniusze wpadli w samonakręcające się koło głupoty. Teraz nie będą mogli dawać słabszych nagród, bo gracze podniosą wrzask i zaczną odchodzić, więc będą dawać coraz mocniejsze, co spowoduje coraz gorszą grywalność.
 

Landberg

Rycerz
View attachment 7579
Tylko 10 300 z zielonych kolorów + wszystkie filiżanki ze screena do końca ruchów . Przyznaję , że ten event jest łatwy - albo przyjemniej się wykonuje , nie wiem - poziom tej gry zmniejszyli czy co ?
Super to wygląda! :) Ja uwielbiam jak zdarza mi się taki układ fioleciaków ;)

Nowy rekord: 16425 pkt :p
Oczywiście bez użycia narzędzi:)


View attachment 7546
Rewelka! I takie fioleciaki to ja szanuję ;)
 
I to zaczyna być koniec FoE. Widziałem to już kilkakrotnie w różnych grach. Geniusze wpadli w samonakręcające się koło głupoty. Teraz nie będą mogli dawać słabszych nagród, bo gracze podniosą wrzask i zaczną odchodzić, więc będą dawać coraz mocniejsze, co spowoduje coraz gorszą grywalność.
Z drugiej strony, chyba nie chcesz mieć Zeusa przez 10 lat gry, bo wszyscy mają, tylko wymieniać też perły na nowsze rzeczy. Ja to tak widzę. Już chętnie wymieniłbym perełki na nowsze. Można spokojnie Zeusa i KA wymienić na te perły z Tytana.
 

Gozur

Wójt
Z drugiej strony, chyba nie chcesz mieć Zeusa przez 10 lat gry, bo wszyscy mają, tylko wymieniać też perły na nowsze rzeczy. Ja to tak widzę. Już chętnie wymieniłbym perełki na nowsze. Można spokojnie Zeusa i KA wymienić na te perły z Tytana.
Czemu nie? Zeusa można rozwijać, i będzie podnosił ci bonusy - dodaj do tego perły z Tytana i masz większy bonus.
Obecnie mam 66% do ataku majac zajęte tylko 6 pól, wywalając Zeusa, stracę to.
 
Na początku to bardzo dobra perła, ale mając 3,5 k ataku te 60% zamienisz na Tytana. Jak skasujesz Zeusa z 66% to nawet nie zauważysz różnicy, bo to stanowi jedynie 1,88% z Twojego ataku.
 
Do góry