Jesień w Forge of Empires 2023 - komentarze

Auraya

Hrabia
Kilkadziesiąt eventów a IG dalej nie dało opcji wyłączenia samouczka w evencie, plansza ładnie ustawiona ale oczywiście trzeba zmarnować 5 ruchów i ją sobie zepsuć przez samouczek, porażka. Co do samej mechaniki jest prosta i tyle.
dodatkowo na planszy samouczka jest pięć kolorów, na normalnej już cztery...
Póki co Liga Czeladników, a u Was?
prawdopodobnie sporo graczy "oszczędza" zadania, żeby sobie skumulować łyżki na ciekawszy daily special
 

Gwizdq

Szlachcic zagrodowy
Za co można zdobyć nagrodę dnia? Za 20 filiżanek jest nagroda ale to nie jest nagroda dnia... w piłkarskim evencie nagrodę można było wylosowac za torby z odznakami a tutaj?
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Za co można zdobyć nagrodę dnia? Za 20 filiżanek jest nagroda ale to nie jest nagroda dnia... w piłkarskim evencie nagrodę można było wylosowac za torby z odznakami a tutaj?
łączenie kolorów i zrzucanie "połączonych gwiazdek" na sam dół.
Ten samouczek po coś jest xD

takie słoiczki musisz sciagnac na sam dół i jak spada z planszy to jest szansa na nagrode...
 
prawdopodobnie sporo graczy "oszczędza" zadania, żeby sobie skumulować łyżki na ciekawszy daily special
W moim przypadku to by nie zadziałało. Jakby mnie dopadł złośliwy troll o imieniu Niechciej, to mogliby nawet paczki po 500 diax rzucić jako nagrodę dnia, a bym zadań nie ruszył :D
 
Słów kilka...
1. Lubię tą łamigłówkę , więc z przyjemnością ją porobię.
2. Złoty budynek o bardzo długiej nazwie . Pozornie procenty robią wrażenie , ale budynek jest bardzo duży i potrzebuje drogi. W dobie budynków o 3-4 bonusach procentowych + inne, a bywa i bez drogi, ten wobec tego wygląda, moim zdaniem, marnie. Spokojnie znajdę na tą przestrzeń budynki które dadzą sumarycznie o wiele większe procenty obu ataków. Z tego powodu nawet jak go zdobędę najprawdopodobniej go nie postawię. Tym bardziej nie jest to powód do wydania na niego kasy. Natłok "zdobyczy" w tym evencie i w płatnych skrzyniach ma najpewniej służyć temu żeby zagubiony gracz wydał tą kasę. No ale skoro jeden złoty nie koniecznie wart jest postawienia to tym bardziej drugi czy więcej, bo nawet nie liczyłem dokładnie ile daje płatna skrzynia.
500 filiżanek do złotego to dość odległa sprawa bo wychodzi na to że już teraz na jedną/każdą rozgrywkę potrzeba 5+ a to jak na razie regułą nie jest. Pewnie przyjdzie i rozdanie na 10 filiżanek( może 1x) , ale zobaczymy jaki to da efekt. Tak czy inaczej dla mnie to bez większego znaczenia.
Ale jest jedna rzecz warta zachodu więc pobawimy się. Ponad to duży zysk w postaci pr , aktualnie bardzo potrzebnych :haha: ....
Miłej zabawy...
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Słów kilka...
1. Lubię tą łamigłówkę , więc z przyjemnością ją porobię.
2. Złoty budynek o bardzo długiej nazwie . Pozornie procenty robią wrażenie , ale budynek jest bardzo duży i potrzebuje drogi. W dobie budynków o 3-4 bonusach procentowych + inne, a bywa i bez drogi, ten wobec tego wygląda, moim zdaniem, marnie. Spokojnie znajdę na tą przestrzeń budynki które dadzą sumarycznie o wiele większe procenty obu ataków. Z tego powodu nawet jak go zdobędę najprawdopodobniej go nie postawię. Tym bardziej nie jest to powód do wydania na niego kasy. Natłok "zdobyczy" w tym evencie i w płatnych skrzyniach ma najpewniej służyć temu żeby zagubiony gracz wydał tą kasę. No ale skoro jeden złoty nie koniecznie wart jest postawienia to tym bardziej drugi czy więcej, bo nawet nie liczyłem dokładnie ile daje płatna skrzynia.
500 filiżanek do złotego to dość odległa sprawa bo wychodzi na to że już teraz na jedną/każdą rozgrywkę potrzeba 5+ a to jak na razie regułą nie jest. Pewnie przyjdzie i rozdanie na 10 filiżanek( może 1x) , ale zobaczymy jaki to da efekt. Tak czy inaczej dla mnie to bez większego znaczenia.
Ale jest jedna rzecz warta zachodu więc pobawimy się. Ponad to duży zysk w postaci pr , aktualnie bardzo potrzebnych :haha: ....
Miłej zabawy...
budynek fajny. 90 towarów 1 dzien, w tytanie towary mają mega znaczenie, ja już mam z miasta dzien w dzien 2000 surki dziennie. (według helpera)
w kolonii 11 budynków produkcyjnych - max 2 razy dziennie puszczam 8h produkcji
 

Gwizdq

Szlachcic zagrodowy
łączenie kolorów i zrzucanie "połączonych gwiazdek" na sam dół.
Ten samouczek po coś jest xD

takie słoiczki musisz sciagnac na sam dół i jak spada z planszy to jest szansa na nagrode...
to wiem :) - czyli poprostu z kóregoś słoiczka wypada ta nagroda dnia ??? nic więcej?
 

Marik

Książę
Czy tylko ja mam wrażenie że wersja tego eventu jest średnio 5 razy prostsza? Nie przepadałem za tymi klockami, ale tym razem plansza robi się sama i odziwo leci sporo nagród dnia. Nie zawracajcie sobie głowy nagrodą główną ;D
 

Auraya

Hrabia
Czy tylko ja mam wrażenie że wersja tego eventu jest średnio 5 razy prostsza? Nie przepadałem za tymi klockami, ale tym razem plansza robi się sama i odziwo leci sporo nagród dnia. Nie zawracajcie sobie głowy nagrodą główną ;D
mnie się wydaje, że plansza jest bardziej "czytelna"... może tylko przez traumatyczny soccer event, ale teraz chyba kolory bardziej przyjazne dla oka i lepsza proporcja do koloru do kratki . plus, na becie się skarżyli na dramatyczne zmniejszenie kaw, to widocznie jednak podnieśli
od nagrody glownej o wiele ciekawsza jest chyba ta z ligi
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czy tylko ja mam wrażenie że wersja tego eventu jest średnio 5 razy prostsza? Nie przepadałem za tymi klockami, ale tym razem plansza robi się sama i odziwo leci sporo nagród dnia. Nie zawracajcie sobie głowy nagrodą główną ;D
prawda, zdecydowanie jest łatwiej
mnie się wydaje, że plansza jest bardziej "czytelna"... może tylko przez traumatyczny soccer event, ale teraz chyba kolory bardziej przyjazne dla oka i lepsza proporcja do koloru do kratki . plus, na becie się skarżyli na dramatyczne zmniejszenie kaw, to widocznie jednak podnieśli
od nagrody glownej o wiele ciekawsza jest chyba ta z ligi
to dla mnie czytelność jest zerowa ;D
wole wildlife i tamtejsze ikonki. Te są jakieś takie dziwne i musze sie przyjrzeć by cos widziec.
Tam te kolory były bardziej jaskrawe i bardziej sie rozróżniały
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Ja obecnie jestem na skraju , pomiędzy zawodowcami a czeladnikami ,a dopiero zrobiłem 20 zadań . Liczę ,że uda się osiągnąć Zawodowców bez wydawania diamentów . Dla mnie ewent zdecydowanie na plus , z dziennych nagród zdobyłem już 6 wybiegów osłów.
 
Jak oceniacie główny budynek eventowy? Widziałem parę opinii, ale jestem ciekaw jeszcze innych.
Daje plany z następnej epoki, więc na tę chwilę, gdy wciąż ciężko o plany z Tytana, jest punkt idealny. No i dla graczy z najwyższej epoki będzie jak znalazł na przyszły rok, czy tam nieco później, gdy wejdzie nowa epoka. Szczególnie ten na złotym ulepszeniu, gdy daje 10 planów. No i fragmenty małych, a konkretnych budynków, które sumarycznie dużo nam dadzą. Idealne będą na systematyczną wymianę innych, większych, mniej opłacalnych budynków. No i dodatkowo jest wyjątkowo ładny wizualnie, co dla niektórych graczy, w tym dla mnie, jest kolejnym plusem.

Trzy razy tak, stawiam i rozwijam na złote ulepszenie.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
14505 pkt bez użycia narzędzi kuchennych i bez dodatkowych ruchów ;)
Screenshot_20230926-082900.png
Przedwczoraj miałem 15110. Niestety, przyzwyczajenia do robienia ss trzema palcami (Motorola), zaowocowało, że plansza się zbiła ;<
 
Ostatnia edycja:
Do góry