Jesień w Forge of Empires 2020 - komentarze

Evort01

Baronet
x3 pole pszenicy+x2 pole ochry+x1 stodola prawdopodobnie i to by sie zgadzalo i chyba nawet powinno dzialac

a moze i nawet i x4 pszenicy tylko czy da sie tyle zdobyc bez diamentow?
 

Stan

Baron
Mam pytanie, jeśli przegapi się zadanie dzienne to jedno przepada, czy można potem zrobić 2 pod rząd?
 

Ferdinand

Baron
Zadania w evencie nie przepadają, te o których mówisz pojawiają się 1 na dzień, ale nie znikają. Możesz zrobić i 10 pod rząd ;)
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
ja biorę klasyczny , zrównoważony zestaw (każde pole)
nie zależy mi na ataku , bardziej na towarach . pole pszenicy OK bo daje % do monet . inne dawało % do zaopatrzenia i towar . kolejne PR a czwarte nie pamiętam co dawało , oprócz tego stodoła na 4 lvl , ciężko podwyższyć ale spróbuję i będzie nieźle ;)
 

Borisel

Hrabia
Zastanawiam sie czy zdobyć pola pszenicy i ułożyć je w normalnym ustawieniu ale zamiast pól słonecznika i pola kwiatów . Jednak czy jak ułożę obok siebie 2 pola pszenicy - to czy te bonusy będą sie naliczały ? Dom Luk - mógłbyś przesłać jakiś link do grafiki do Twojego ułożenia ? Bo te bonusy są w miarę dobre i myślę że przystępne dla szarego zjadacza chleba .
 

kasia2389

Arcyksiążę
to czy te bonusy będą sie naliczały ?
Tylko jeden budynek sąsiadujący z Budynkiem inny od Budynku daje bonus.

Dla mniej kumatych:
Stoją obok siebie trzy budynki:
ABB
A ma bonus od środkowego B
Środkowy B ma bonus tylko od A
B na końcu nie ma bonusu.

ABA
Tu wszystkie mają jeden bonus.
 

DomLuk

Wójt
Jednak czy jak ułożę obok siebie 2 pola pszenicy - to czy te bonusy będą sie naliczały ?
Nie będzie działało 2 budynki innego rodzaju 3 zdjęcie masz na dole dokładnie pokazane


Przypominam o jednym by działały bonusy wszystkie w stodole musi być podpięty każdy rodzaj budynku.
Według mnie nie opłacalne.
Zestawów bez stodoły jest kilka proszę bardzo:
 

Załączniki

  • e jesieny.png
    e jesieny.png
    213,2 KB · Wyświetlenia: 200
  • event jeśieny.png
    event jeśieny.png
    545 KB · Wyświetlenia: 230
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    793,4 KB · Wyświetlenia: 244

Borisel

Hrabia
Dzieki za podpowiedzi - już teraz będę wiedział na przyszłość . Dzieki Dom Luk - akurat dla mnie ciekawa jest pierwsza opcja ze wzgledu na przygotowane miejsce oraz ewentualnie 3 opcja . Tu i tu dobry atak , jakies towary i pr .
 

Blade1984

Książę
Trzecia opcja przedstawiona przez DomLuk'a też mi się wydaje najfajniejsza, no i można ją zmodyfikować, kosztem obrony z pól ochry można wrzucić pola pszenicy i wtedy po bokach dorzuci z jednej i drugiej strony lawende i stracha. Dodatkowe 24 do ataku chociaż kosztem obrony.
 

Evort01

Baronet
3 zestaw wydaje sie bardzo fajny tylko czy da rade uzbierac akurat 8 zestawow? bo chyba 6-7 wydaje mi sie ze bez diamentow jakos da rade zdobyc ale no narazie liczone na oko
 

Blade1984

Książę
2 zlini zadań, 2 za lige zawodowców i 4 za stół (czyli stół 7 razy) wydaje sie realne no ale zobaczymy
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
ja wolę ustawić klasyczny zestaw . czyli po jednym każdego rodzaju . tak będę dostawał większe bonusy ze stodoły a zależy mi bardziej na surowcach , na ataku nie tak bardzo
 

Evort01

Baronet
113 aktualnie mam wszystkich skladnikow+16 zadan x2 + 17 dni eventu czyli z zadan dziennych kolejne x2 wiec 113+32+34=179 a na stol trzeba 20 czyli wychodzi to realne-dodam ze 3-4 chyba znalazlem w smieciach obok miasta no i tez zaleznie jak komu wyjdzie pod koniec ze skladnikami.. bo raczej ciezko bedzie wydac wszystko do 0. Cos czuje ze diamenty pojda w ruch ^^
 
Do góry