Jesień w Forge of Empires 2020 - komentarze

mayder

Baronet
113 aktualnie mam wszystkich skladnikow+16 zadan x2 + 17 dni eventu czyli z zadan dziennych kolejne x2 wiec 113+32+34=179 a na stol trzeba 20 czyli wychodzi to realne-dodam ze 3-4 chyba znalazlem w smieciach obok miasta no i tez zaleznie jak komu wyjdzie pod koniec ze skladnikami.. bo raczej ciezko bedzie wydac wszystko do 0. Cos czuje ze diamenty pojda w ruch ^^

Chyba nie policzyłeś składnika za zalogowanie plus te kilka wpadnie za śmieci wokół miasta.
 

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
Prawda jest taka, że te nagrody dnia to katastrofa. Mam odłożone 70 składni,ów i NIE MAM na co wydać. Przecież nie na śmieci typu Las Jesieni.
Czekam z nadzieję, ale jak dla mnie ten event to porażka kompletna
 

Devine111

Baron
Prawda jest taka, że te nagrody dnia to katastrofa. Mam odłożone 70 składni,ów i NIE MAM na co wydać. Przecież nie na śmieci typu Las Jesieni.
Czekam z nadzieję, ale jak dla mnie ten event to porażka kompletna

Jeden z lepszych eventów w ostatnim czasie a narzekasz. Co chciałbyś mieć w tych nagrodach dziennych? Ja uważam, że jest na co zbierać, chata wrześniowa gdy patrzysz na atak, czy też te 1x1 z bonusem, a jeśli prki to rozlewnia cydru. W dodatku masz studnie życzeń jeśli potrzebujesz i pewnie świątynia wiedzy się trafi. Główna nagroda w evencie jest również dobra, w zależności od tego ile zestawów uda się zebrać można ułożyć coś nie coś w mieście (patrząc na czym Ci zależy najbardziej). Ta gra wymaga taktyki, zbierasz składniki i gdy trafi się pożądana nagroda dnia wydajesz je.
 
Ostatnia edycja:

Zawisza Bialy

Szlachcic zagrodowy
No własnie chodzi mi o przekazywanie do skarbca gildii. Arki mi nie zlicza, a inne budynki, np. statua honoru, już tak. To jaki to mas sens?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Z powodów znanych tylko twórcom FoE, zalicza zbiory z budynków, nie zalicza zbiorów z pereł. W historii wpłat do skarbca też jest widoczna różnica; budynki = Wpłata do skarbca gildii, perły = Produkcja Pereł Architektury.
 

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
Jeden z lepszych eventów w ostatnim czasie a narzekasz. Co chciałbyś mieć w tych nagrodach dziennych? Ja uważam, że jest na co zbierać, chata wrześniowa gdy patrzysz na atak, czy też te 1x1 z bonusem, a jeśli prki to rozlewnia cydru. W dodatku masz studnie życzeń jeśli potrzebujesz i pewnie świątynia wiedzy się trafi. Główna nagroda w evencie jest również dobra, w zależności od tego ile zestawów uda się zebrać można ułożyć coś nie coś w mieście (patrząc na czym Ci zależy najbardziej). Ta gra wymaga taktyki, zbierasz składniki i gdy trafi się pożądana nagroda dnia wydajesz je.

Nie narzekam tylko oceniam. Dla mnie nagrody dzienne to kpina. Co z tego że możesz mieć wrzesniową chatę. Ponieważ była raz to realnie możesz mieć ja na 3-4 poziomie. Jak wydałeś ze 40 składników. To samo z rozlewnią cydru. Jest dobra, ale nie na poziomie 1 czy 2. A na wiecej ten event nie pozwala. Wieża taktyka jako nagroda dnia? Lub las jesieni? To żart z graczy.
Rozumiem, gdyby nagrodami dnia były ulepszenia budynków. Do tego eventu lub eventów poprzednich. Nie tylko jesiennych. Lub inne fajne artefakty.
Porównuję ostatnie dwa eventy. Nagrody głównie i to co można było zdobyć bonusami. I jesień to katastrofa. Po prostu.
Mam ponad 70 składników i nie mam na co wydać. Przecież nie będę ich wydawał aby zdobyć "las jesieni" czy innego śmiecia na którego szkoda miejsca i skończy u handlarza antyków.
 

Devine111

Baron
Nie narzekam tylko oceniam. Dla mnie nagrody dzienne to kpina. Co z tego że możesz mieć wrzesniową chatę. Ponieważ była raz to realnie możesz mieć ja na 3-4 poziomie. Jak wydałeś ze 40 składników. To samo z rozlewnią cydru. Jest dobra, ale nie na poziomie 1 czy 2. A na wiecej ten event nie pozwala. Wieża taktyka jako nagroda dnia? Lub las jesieni? To żart z graczy.
Rozumiem, gdyby nagrodami dnia były ulepszenia budynków. Do tego eventu lub eventów poprzednich. Nie tylko jesiennych. Lub inne fajne artefakty.
Porównuję ostatnie dwa eventy. Nagrody głównie i to co można było zdobyć bonusami. I jesień to katastrofa. Po prostu.
Mam ponad 70 składników i nie mam na co wydać. Przecież nie będę ich wydawał aby zdobyć "las jesieni" czy innego śmiecia na którego szkoda miejsca i skończy u handlarza antyków.

Powtórzę jeszcze raz, ta gra wymaga taktyki, planowania przyszłości. To, że przykładowo dla wrześniowej chaty nie zbiorę wszystkich ulepszeń nie jest tragedią, brakujące ulepszenie mogę nabyć u handlarza. Podobnie jak z rozlewnią cydru. Jeśli nie uda się zdobyć u handlarza to za rok wywalczę je w evencie, w inwentarzu nie wołają o jedzenie. Może daj pomysł na forum by jako nagrody dzienne były już wymaksowane budynki :). Ja mam ponad 110 składników i cierpliwie czekam na satysfakcjonującą mnie nagrodę dnia. Event jesienny = rzeczy do wygrania z poprzednich eventów jesiennych.

Im dłużej na tym forum tym częściej widzę tendencję do krytykowania rozgrywki, tego co twórcy nam oferują przez graczy, którzy dopiero co zaczęli tu grać, jak to już pisałem wcześniej, którzy dopiero liznęli tą grę. Tak samo z pomysłami, w których domagają się wręcz gruntownej zmiany rozgrywki, mechaniki gry gdyż to co jest obecnie, to do czego inni się przystosowali im nie odpowiada, chcą by gra była zrobiona tylko pod nich.
 
Ostatnia edycja:

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
Powtórzę jeszcze raz. Nie narzekam tylko oceniam. Jako gracz mam do tego prawo. Bez względu na to ile czasu gram. Nuta wyższości wyczuwalna u Ciebie jest co najmniej nie na miejscu.
Oczywiście ocena eventu jest subiektywną rzeczą i nie może być ze swojej istoty inna. Dla mnie najważniejsza jest perspektywa gracza z moim stażem.
Powtórzę. W mojej ocenie nagrody dnia to kpina. Chyba sie ze mną musisz zgodzić. W przeciwnym wyoadku nie trzymałbyś składników "przy orderach" tylko piekłbyś ciasta. Skoro tak nie jest to znaczy że i dla Ciebie nagrody dnia to śmieci. Logika sie kłania drogi Devine111
 

Markiz.

Książę
Im dłużej na tym forum tym częściej widzę tendencję do krytykowania rozgrywki, tego co twórcy nam oferują przez graczy, którzy dopiero co zaczęli tu grać, jak to już pisałem wcześniej, którzy dopiero liznęli tą grę. Tak samo z pomysłami, w których domagają się wręcz gruntownej zmiany rozgrywki, mechaniki gry gdyż to co jest obecnie, to do czego inni się przystosowali im nie odpowiada, chcą by gra była zrobiona tylko pod nich.

Zapomniałeś dodać, że inni się przystosowywali przez lata. A tu wpadnie taki "świeżak" i rewolucje chce robić, bo jemu po tygodniu czy miesiącu większość z tych rzeczy nie pasuje.
 

Neverwin

Rycerz
Ja tam sie ciesze bo maja byc posterunki wartownina i ulepszenia do nich a obrona w ataku to towar deficytowy w tej grze.
 

mayder

Baronet
Powtórzę. W mojej ocenie nagrody dnia to kpina. Chyba sie ze mną musisz zgodzić. W przeciwnym wyoadku nie trzymałbyś składników "przy orderach" tylko piekłbyś ciasta.

Nie musi, bo jak każdy ogarnięty gracz nie będzie marnował waluty eventowej na byle co, tylko trzyma ją i użyje wszystkiego w dniu w którym będzie interesująca go nagroda.
 

Devine111

Baron
Nie musi, bo jak każdy ogarnięty gracz nie będzie marnował waluty eventowej na byle co, tylko trzyma ją i użyje wszystkiego w dniu w którym będzie interesująca go nagroda.

Miałem to samo napisać ponownie, nie mniej dzięki za wyręczenie mnie @mayder . Powiedz mi skoro
nagrody dnia to kpina
jakie nagrody by Cię satysfakcjonowały, nie powinieneś mieć problemu z wymienieniem co najmniej 5.
 

chemik12

Wicehrabia
Ja też czekam na posterunki A właściwie ulepszenia do nich. Fakt, sporo nagród mnie osobiście nie interesuje ale to musi zdecydować każdy pod siebie co mu będzie najbardziej pomocne w grze.
 
Ktoś może na 100% potwierdzić, że same pola w tych różnych zestawach bez Stodoły będą działać? Stodoła napewno nie jest konieczna żeby bonusy w zestawie działały?
 
Do góry