Jak zabić grę.

Status
Zamknięty.

Persarum Rex

Zablokowany
W tej chwili, jedyne w czym Gracze korzystający z zewnętrznego oprogramowania zyskują, nad grającymi uczciwie, to czas
Czy to nie jest przyzwolenie i oficjalne potwierdzenie że "wiemy ale nic nie mozemy zrobić"? - jedynie przypominac ze to nielegalne?
To tak jakoś: "panie zlodzieju nie moze pan kraśc bo...to jest zabronione!!!"
A co mi zrobicie?
No wlasnie co Zespol FoE zrobi?
 

linuxgeek

Baronet
Na jakiej zasadzie te boty dzialaja i jaka przewage one maja nad cytowanym "zwyklym Kowalskim" ?
Rozumiem ze wszyscy musza byc "zwyklymi Kowalskimi" inaczej oznacza ze uzywaja botow.
Jezeli buduje bonusy w miescie przez dlugie lata nie oznacza to przeciez ze uzywam bota.
"Przecietny Kowalski" tez moze budowac bonusy i tez moze dac sie osadzic w wiezieniu gdzie razem z trzema kumplami z celi na zmiane moze klikac zadania.
powtarzalne. ;-)
 

Markiz.

Książę
Tak tylko przypomnę.
Tak tylko podpowiem, że jeśli wiecie, że boty do zadań powtarzalnych są używane, ale nie potraficie z nimi walczyć i się ich pozbyć, to zamiast robić z siebie kretynów, pisząc iż teraz boty będą mogły pomijać tyle samo zadań powtarzalnych "co przeciętny Kowalski" pójdźcie dalej i wyłączcie możliwość robienia tychże zadań całkowicie, do momentu aż znajdziecie sposób aby boty wyeliminować.
 

Marik

Książę
Tak tylko podpowiem, że jeśli wiecie, że boty do zadań powtarzalnych są używane, ale nie potraficie z nimi walczyć i się ich pozbyć, to zamiast robić z siebie kretynów, pisząc iż teraz boty będą mogły pomijać tyle samo zadań powtarzalnych "co przeciętny Kowalski" pójdźcie dalej i wyłączcie możliwość robienia tychże zadań całkowicie, do momentu aż znajdziecie sposób aby boty wyeliminować.
Jakby support podchodził tak do wszystkich problemów to od jutra gra jest wyłączona całkowicie. Ta próba rzekomej walki z botami to zabawa typu : Nie mam pojęcia co się stanie jak włożę gwóźdź do kontaktu, ale spróbuje. Może się uda...
 

chemik12

Wicehrabia
Trochę czasu mi zajęło klikanie (już paluchów nie czuje :), nie wiem jak zniesie obciążenie moja myszka...) a jednak też to ujrzałem:
przepraszamy.PNG
Epoka postępowa, około 400 x zadanie Przyjęcie czyli zapłać monety i zaopatrzenie. Przewijanie na zadanie Wydaj określoną ilość PR już nie liczę.. Już myślałem że robię bardzo dużo dziennie powtarzalnych a tu wychodzi że średnio tylko max jakieś 40-50% limitu. Czy to dobrze, czy to źle że wprowadzono limit? Sam nie wiem... Wiem jedno - liczby botów to nie zmieni. A ci co klikają bo lubią to tylko będą uderzać o mur...
 

Jake Long

Baron
Pogódźmy się z jednym: Dopóki gracze tacy jak -IXI- z serwera C w USA będą bezkarnie abusować makro grę zacznie opuszczać tysiące graczy. 1618095940451.pngWedług wyżej wymienionych danych, gracz powyżej zrobił w ciągu miesiąca 163'168 walk, co w przeliczeniu na cały miesiąc (2'592'000 sekund) daje średnio jedną walkę na ~16 sekund. Przy czym weźmy pod uwagę przerwy techniczne na serwerach trwające zazwyczaj około pół godziny i bywa że występują one kilka razy w miesiącu, których nieuwzględniłem w obliczeniu.
Odkąd wprowadzono nerf ChF wynoszący 2000 skipnięć ChF, dziwnie wykres zaczął przypominać prostą dużo mniej rosnącą. Przypadek? Nie sądzę.
 
Niech wprowadzą coś, co nie dotknie wszystkich aktywnie grających i chcących się rozwijać graczy.
No i w sumie, to co komu przeszkadza, że on sobie tyle punktów nabija. Ktoś coś na tym traci?
 

linuxgeek

Baronet
Ale co maja jego walki wspolnego z wykonywaniem zadan powtarzalnych? Walki sa darmowe a za zadania trzeba placic,wrzucac, zbierac.
Jezeli ktos wybudowal miasto po to aby zbierac, placic, wrzucac dlaczego ma byc stratny z powodu gracza ktory robi nieskonczona ilosc walk?
Za chwile wprowadza limit na ilosc walk tylko dlatego ze kilku graczy bije tysiace walk na czempionach albo limit wrzucanych PR-ow tylko dlatego ze ktos za duzo wrzuca? Jezeli nagina na walkach usunac zadanie to umozliwiajace i po klopocie.
 
Myślę że by wystarczyło żeby za walki z zadań nie wpadały punkty do rankingu, zapewne wtedy większość ze zwolenników tej zmiany, już by nie miała nic ciekawego do powiedzenia.
 

teamon14

Szlachcic zagrodowy
A ja myśle, że podobny limit przydałby się w gvg, mianowicie po 10, 20, góra 30 nieudanym oblegu wrzuconym na sektor, traci się na 24h możliwość zdobycia go.

Oczywiście to tak w celu dalszego „wyrównywania szans”:rolleyes:
 

Calvi

Szlachcic
W grze sie nic nie zmienia,tzn zmienia sie.Skonczylo sie bicie po 5k walk dziennie na auto cliku.Znalezli sposob na oszustow.Chodzi o 2 zadania powtarzalne w pasie gdzie sa walki z tym ze jeszcze trzeba w jednym wplacic 150 lub 200 towarow a w drugim skomplikowane negocjacje lub produkcja 4h.Wiedz po pierwsze raczej chf w tym nie jest oplacalnea po drugie nie da sie ich robic co pare sekund.Chodzi wylacznie o bicie kosmicznych ilosci walk.Brawo support.
 

QURDE

Szlachcic zagrodowy
niestety ale skomentuje to jako brednie ( nic osobistego, ale nawet zadanie są nie takie ), tu nie chodzi o " bicie kosmicznych iloci walk " poszukaj wyżej mojej wypowiedzi z piątku o 14:16
 
Ostatnia edycja:

Shad0w..

Szlachcic zagrodowy
Ja proponuje aby w celu wyrównania szans, zablokować możliwość korzystania z czempionów na GVG na mapie wszystkie epoki dzięki czemu zablokujemy tzw. "ustawki", skoro w zadaniach ustalono limit to i graczom dogadującym się na wrzucanie oblegów z czempionów i zbijaniem sobie wzajemnie i tak w kółko czas wprowadzić limit lub zablokować im tą możliwość
 

QURDE

Szlachcic zagrodowy
hmm..., po części tak, ale po części zabrano graczom możliwość robienia tych zadań nie używając żadnych wspomagaczy i to już nie jest uczciwe
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Chciałbym przypomnieć, że dyskusja zaczęła się od posta dotyczącego limitu ilości zadań, które w ciągu doby można przerwać.
Ale nie dotyczy tego kto ile walk jest w stanie zrobić na GvG używając czempionów, nie dotyczy kwestii kto i jak bardzo kompromituje się swoimi wpisami, nie stanowi poradnika jak nabijać duże ilości walk itp. A tego ostanie tutaj wpisy dotyczyły, dlatego też zostały usunięte jako niemające związku z tematem dyskusji. Również komentarz, którego treścią jest poinformowanie innych, że wcześniejszy post został skasowany, nie sprawia, że nagle jest on w temacie - dlatego i takie wpisy są usuwane.
Gdyby to miała być cenzura, to w zasadzie cały ten wątek powinien zniknąć, ale jednak tak się nie stało.
Zatem proszę o powrót do tematu.
 

skaner210

Rycerz
Panie Trupek ale to sie jedno łączy z drugim i o tym jest dyskusja :) Ilość pominiętych zadań łączy sie z nabijaniem sobie walk i pkt w dwóch zadaniach z walkami w najwyższej epoce a wypowiadają się tu gracze którzy dzieki autoklikerom ponabijali sobie mase pkt a teraz płaczą jak im ten proceder ukrócono.
 

Piotr89

Szlachcic zagrodowy
A ja proponuje:
1) Niektórym graczom zluzować zwieracze, wyjść pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć czasami od gry. Siedzenie w grze przez kilkanaście godzin dziennie to też jest uzależnienie tak jak choćby alkoholizm.

2) Twórcom gry skupienie się na zwalczaniu oszustów w walkach, stosującym auto-clickery i inne śmieci. Wystarczy przejrzeć statystyki co niektórych graczy, żeby zobaczyć realny problem (kilkadziesiąt tysięcy walk w tygodniu/sezonie? 160 walk w niecałe 20 sekund przez 24h na dobę? Serio?). Wielu graczy, którzy budują swoje miasta od wielu lat, w ciągu kilku tygodni traci miejsca w rankingu przez takie numery. Fajnie, że gra się zdynamizowała z powodu GPC, ale tego typu zagrania to już droga na skróty do obłędu.

Trudno jednak coś z tym zrobić skoro tacy gracze generują największe zyski i ruch w interesie.

PS. porobiłem zrzuty ekranu, że taki wpis był, na wypadek, gdyby komuś przyszło do głowy go usunąć z wiadomych tylko sobie powodów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry