Jak zabić grę.

Status
Zamknięty.

OliverJr.

Hrabia
Tu już wpisy kasowane nie pojedynczo tylko na strony lecą, komuna bis

Żeby nie było że nic w temacie, mnie tam te limity koło ... latają, zadań powtarzalnych robić mi się nie chce. Wątek ciekawy bo ukazuje, no już nie bo wpisy pokasowane, hipokryzje supportu w kwestii botów itp
 

Calvi

Szlachcic
tym gracza z epok nizszych od pasa ktorzy tak niby traca na tej zmianie proponuje robic codziennie wpisy ze zrzutami ekranu na ktorych widac info o blokadzie.wtedy zobaczymy czy ta zmiana ogranicza ich w grze czytylko tluka piane.
 

karuzelazmadonnami

Szlachcic zagrodowy
Kiedy zostanie wygłoszone jakieś oficjalne stanowisko z waszej strony? Chcę wiedzieć czy limit zostanie usunięty czy też zostaną założone limity na inne części gry - tak żeby nie tylko gracze którzy poświęcili miesiące/lata na zbudowanie miasta konkretnie pod zadania powtarzalne, ale też Ci którzy przygotowali sobie miasto tylko pod atak, albo tylko pod Arkę.
Czekam na informacje.
Buziaki
 

Calvi

Szlachcic
karuzela,konto na E.swiezo zalozone jak podejrzewam wiekszosc w tym temacie.cel,krytyka zmian.kto jest taki pracowity w zakladaniu tych kont?:))))
merytorycznie,zrzuty ekranu codziennie.zobaczymy ile osob z epok nizszych od pasa robi ponad 200 powtarzalnych.
 
Ja nie robię limitu, ba nawet się o niego nie ocieram, jednak powoli przygotowywałem miasto do tego by robić tych zadań więcej. Jednak w tej chwili to z pewnego punktu widzenia wygląda tak:
"Ci co mieli na tym skorzystać,, skorzystali reszta już nie musi."
Z kolei z innego punktu widzenia:
"Skoro zabraliście jeden z fundamentalnych sposobów na towary, to co zagwarantuje Nam, graczom, że nie zmienicie innych mechanik, na przykład Arki?"
Pewnie takich punktów i widzenia jest więcej, zwłaszcza ten, który pewnie jest powodem całej afery, nie boty:
"Zamiast kupować diaksy i kupować surowce i PR-y, siedzą i trzaskają zadania powtarzalne rujnując nasz budżet"
O płaczkach żalących się jak to przez CHF ich rozwój jest ograniczony przez wrednych koksów, nie wspomnę, bo w pewnym momencie i tacy gracze zapłacą za tą zmianę. Jak zapłacą? Większą ilością PR-ów za towary na perły, brakiem towaru na rynku itp. itd.. Dziś się cieszysz że Twój sąsiad z 100mln punktami będzie miał gorzej, ale jutro Ty też oberwiesz rykoszetem za tą zmianę.
Także Panie i Panowie, odłóżcie typowo polskie podejście, i zastanówcie się dlaczego ta zmiana jest przeciwko wszystkim graczom.
 

Calvi

Szlachcic
zobaczymy ilu graczy w tym watku wrzuci screny z info o blokadzie skoro tyle tych zadan robia i zmiana im zaszkodzila tak bardzo :))))
 

Calvi

Szlachcic
czytalam ale chce zobaczyc tu las zrzutow ze tyle ludzie tych zadan robia ze na blokadzie straca
 

kasia2389

Arcyksiążę
ale chce zobaczyc tu las zrzutow ze tyle ludzie tych zadan robia ze na blokadzie straca
Ale to przecież nie chodzi o to kto ile zarabia albo traci, bo w grze czy na grze nic się nie zarabia, a tracą tylko kupujący diaxy za pieniądze.
Chodzi o to, że ogranicza się nam pod pozorem walki z botami, możliwość tracenia wolnego czasu na rozrywkę. Walczyć z botami powinno się walcząc z graczami, którzy ich używają, a nie z wszystkimi.
Teraz to wygląda tak, że co prawda zakazane jest to, ale nie potrafią wyłapać tych co używają, więc ograniczyli wszystkim. To jest tak nieodpowiednie, że jak powiedział słynny Kapitan Wagner "nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie (ich) postępowanie"

Mamy wystarczająco dużo ograniczeń w prawdziwym życiu, nie pozwalajmy sobie zabierać wolności w grze.
 

smerfova

Baron
zobaczymy ilu graczy w tym watku wrzuci screny z info o blokadzie skoro tyle tych zadan robia i zmiana im zaszkodzila tak bardzo
Trochę tego nie rozumiem.
Nie dochodzę do limitu, bo mi się nie chce, ale mimo to jestem przeciwna tej zmianie. Bo to, że dla mnie ona nic nie wnosi, to nie znaczy, że jest dobra.
Dla przykładu: nie korzystam z gvg, więc niech to usuną, bo i tak nawet tego nie zauważę. Nie planuję też stawiać nagrody głównej z obecnego eventu, więc niech ją wywalą i będzie event bez nagrody głównej, bo ja jej nie potrzebuję. Tak samo nagrody dzienne. Studnie, mosty, zestawy japońskie... Nie potrzebuję ich, więc jestem zdecydowanie za ich skasowaniem.
Warto czasem spojrzeć gdzieś dalej niż tylko na czubek własnego nosa.
 

midh

Wójt
no coz, sporo sie naczytalem czas na skromny komentarz :))
zrobmy moze jakis maly bilans tej zmiany
plus- zmniejszenie oplacalnosci stosowania botow - liczba korzystajacych z tego ulatwienia mierzona w promilach
minus - liczba uczciwych graczy, w ktorych zmiana uderza liczona w promilach
bardziej chodzi o zly lub dobry pijar niz faktyczna zmiane w grze
technicznie rozumiem inno -- kaganiec na 2000 przerwan to stosunkowo prosta zmiana -- mechanizm wykrywajacy boty - automatycznie na dodatek to sci fi a recznie ? brak zasobow ludzkich
w mojej opinii zmiana pomimo wszystko na plus -- niewiele to zmienia, ale jakis promyczek nadziei, ze inno chcialoby walczyc z nieuczciwoscia sie pojawil, nie za duzy ale zawsze cos

zeby faktycznie wyelimnowac nieuczciwych graczy potrzebna by byla rewolucja - watpie czy inno jest na to gotowe i co wazniejsze czy im sie to oplaca
 

Uniwersal Solger

Szlachcic zagrodowy
Zmiana raczej na minus, gracze to bardzo mocno odczują przy wejściu nowej epoki, gdy każdy będzie chciał surowce na latającą wysepkę, a nie będzie miał ich kto produkować(to samo z surowcami z wcześniejszych epok, nie jest ich nieskończenie wiele w inwentarzach graczy lub jak niektórzy uważają - abuserów). Jeżeli celem byli topowi gracze(misje z walkami) to trzeba było po prostu te misje usunąć lub dać na nie limit, natomiast jeżeli celem byli gracze z żelaza/wczesnego to trzeba było po prostu podnieść koszt przyjęcia nieurodzinowego.
Zauważyłem tutaj też tendencje do wytykania graczy, którzy poświęcają o wiele więcej czasu na grę niż zwykły, casualowy gracz - imo jest to typowo polskie myślenie, nikogo nie powinno interesować jak ktoś wykorzystuje swój czas wolny).
Jeżeli już inno ma zamiar zostawić limit, to powinno się go zwiększyć 3-4 krotnie i każdy będzie zadowolony - nikt o zdrowych zmysłach nie będzie klikać po 8h+ dziennie(nie licząc oszustów używających nielegalnego oprogramowania).
Czytałem tutaj jakieś śmieszne pomysły o wprowadzeniu losowości do zadań - graczy grających uczciwie będzie to drażniło, podczas gdy ludzie ogarniający AHK/JSONa rozwiążą ten problem w 3 minuty, pomysł totalnie do bani.

Życzę Wam więcej miłości i zdrówka, papatki.
 

Borisel

Hrabia
limiter.jpg

Jak widać zajęło mi to w palcem w nosie ponad godzinę - robiłem tylko zadanie z wpłacaniem monet i zaopatrzenia (ewentualnie miałem zadanie z zebraniem monet/zaopatrzenia) - w sumie zrobiłem 229 zadań . Nawet nie wiedziałem że tak szybko to minęło - nawet muzyka na YT (co widać na screenie) jeszcze się nie skończyła . Więc tak - dla największego lenia jakim jestem ten limit też mnie dotyczy . Mimo że nie będę robił tego codziennie - ale kiedyś wspomniałem , że jak przysiądę do gry to potrafię zrobić cuda . No ale to już nie chodzi o to - bardziej boli ludzi , że zamiast walczyć z botami to walczą ze wszystkimi - a boty i tak najmniej ucierpią - i oto się głównie rozchodzi w tym temacie
 

Calvi

Szlachcic
borisel,w tej zmianie chodzi o ukrucenie nielegalnych walk w pasie.zgodze sie ze nie jest to zmiana idealna ale jak to mowia gdzie drwa rabia wiury leca.tak na powaznie mam nadzieje ze to chwilowe.wejdzie nowa epoka i zadania powtarzalne beda bez walk a blok zostanie zdjety.
 

Calvi

Szlachcic
boty to jak doping w sporcie.co sie robi z dopingiem w sporcie?pietnuje i walczy.wszelkimi mozliwymi sposobami.
 

Calvi

Szlachcic
widzisz,problem w tym ze na to traci sie wojsko i czas co rowna sie z tym ze nie jestes w stanie dorownac komus kto uzywa bota.bot to doping!
 

Shad0w..

Szlachcic zagrodowy
Skoro tracisz czas na tzw. wasze ustawki i potrzebujesz do tego drugiej osoby to w tym czasie mogłabyś równie dobrze robić zadania powtarzalne i nie będziesz narzekać na to że tracisz wojsko, pamiętaj nikt Ci nie broni robić powtarzalnych jest to dostępne dla każdego :)
 

Calvi

Szlachcic
czas zakonczyc te tluczenie piany.sposob na oszustow moze nie idealny,z tym sie zgodze ale na bezrybiu i rak ryba.mam nadzieje ze znajda sposob na wykrywanie atoklickerow.dowiemy sie jak paru osoba wykasuja walki i pkt.wtedy sie okaze kto byl uczciwy a kto nie.
 

Blade1984

Książę
boty to jak doping w sporcie.co sie robi z dopingiem w sporcie?pietnuje i walczy.wszelkimi mozliwymi sposobami.
Zgadza sie bot to doping i trzeba ba go zwalczac, ale skoro juz porównujesz to do sportu to pomysl czy uczciwie jest zabronic "czystemu", zawodnikowi bic rekordy? Ustanowic limit predkosci w biegach bo inni stosuja doping? Doping czyli w tym przypadku boty MUSI być tępiony ale nie poprzez ograniczenia dla tych którzy są uczciwi, maja chęć zapał i czas który mogą poświęcić grze. Ja przymierzałem sie do postawienia Chf ale teraz nie wiem czy to zrobię. Mnie ten limit nie dotyczy jak i zdecydowana większość ale nikt nie powiedzial że Ci którzy teraz nie dochodza do tego limitu w przyszłości nie chcieliby klepac jak najwiecej zadań. A co najważniejsze bociarze i clikerzy powini byc wyeliminowani a nie tylko ograniczeni w możliwościach.
 

Rafal.77

Rycerz
Według mnie jak już został wprowadzony limit to powinien on być uzależniony od epoki, przecież w niskich epokach zadań jest ok 3 razy mniej niż w najwyższej epoce to też limit w najwyższej epoce powinien być 3 razy większy.
Dobrym pomysłem, który był tu podany byłoby usunięcie z walkami, które to niby jest wykorzystywane, ale najgłupsze ze strony inno jest to, że skoro wiedzieli wcześniej o tym, że zadanie z walkami jest wykorzystywane to nie bardzo rozumiem po co dali je w epoce Wenus zamiast je usunąć.
 

teamon14

Szlachcic zagrodowy
czas zakonczyc te tluczenie piany.sposob na oszustow moze nie idealny,z tym sie zgodze ale na bezrybiu i rak ryba.mam nadzieje ze znajda sposob na wykrywanie atoklickerow.dowiemy sie jak paru osoba wykasuja walki i pkt.wtedy sie okaze kto byl uczciwy a kto nie.

Spójrzmy na medal na naszym świecie. Widać, że z prawej na dole, ktoś się ładnie zastawił sztabami i nabija na pustym sektorze walki. Proszę mnie zapewnić, że mając taką miejscówkę, nie używany jest jakiś nielegalny program, który to jest tu często wymieniany. Czy ktoś kto robi taką akcje, odbiega czymś od tych, co wykorzystują, a raczej wykorzystywali zadania powtarzalne? Gdzie są te zdobyte sektory, bo przecież pada tam kilka tysięcy walk na dobę.

I teraz może się powtórzę, ale: skoro jeden ze sposobów na nabijanie sobie walk został objęty limitem, to ten wymieniony wyżej, również powinien.
 
Status
Zamknięty.
Do góry