Jak pozbyć się konkurencji - mały poradnik

  • Rozpoczynający wątek milet
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jaaaasneee!

Wy dostajecie od INNO taki czerwony przycisk jak na filmach zawsze ma prezydent USA podłączany do usb! I tak BAN BAN BAN :haha:
A worek to sie wyrzuca do kosza potem :p
 

DeletedUser1495

Guest
Todako bo sa rowni i rowniejsi a zawsze kogos trza uwalic bo dzien bez bana to dzien stracony :)
 

DeletedUser12062

Guest
Tak tylko dodam od siebie.
Mam nadzieję, że jesteście świadomi tego, że jesteśmy w stanie sprawdzić, czy to był gracz z sąsiedztwa, czy z zaproszenia. Czy multikonto, czy nie. Ewentualnie kiedy przestało się rozwijać, czy dalej dawało wtedy punkty...
A wy przeżywacie jakbyśmy wszystko wrzucali do jednego worka a potem BAN BAN BAN.
Trochę rozsądku, tu nie ma maszyn, tylko ludzie.
Zawsze jak ktoś ma jakieś pytania, albo nie ma pewności co do kogoś, kto dorzuca punkty, może zgłosić to przez support, a my sprawdzimy czy wszystko jest w porządku.

W skrócie: mniej paniki, więcej rozsądku :)

ależ nikt, a raczej na pewno nie ja, nie uważa, że banujecie każdego jak leci. Po prostu zostało zasiane duże ziarno niepewności. Już, któryś raz tutaj słyszę, że to my jako gracze mamy sprawdzać ( dbać ) o swoje perły. I stąd są pytania:
1. Skąd mamy wiedzieć, że jest to konto aktywne ( że np. ktoś ma rozkwit w którym siedzi od 2 lat.... ).
2. Skąd mamy wiedzieć, że ten ktoś ładuje też PR w badania. Bo może robi to tylko nagle wszystkie PR z 4 dni dał do perły bo szuka ostatniego planu.
3. Co zrobić z graczem który jest nisko zaczął nam dawać PR ( wywalenie go ze znajomych niewiele pomoże bo dorzucać może nadal ).

Ja wiem, że wy dobrze wiecie czy jest to multikonto, czy gracz jest aktywny, czy robi badania etc. My tej wiedzy nie mamy co w samokontroli o której piszecie jest dość, że tak powiem, dużym problemem.... Dla przykładu: mamy sąsiadka z rozkwitu, który wrzucała PR w perły. Zapewne szukał planów. Dokładała każdemu duże ilości. Po jakimś czasie widzimy, że on stoi w miejscu nadal czyli grę zakończył. Czyli wrzucał po nie wiadomo co..... A skąd mieliśmy wiedzieć, że on się przestanie rozwijać.... Dlatego uważam, że zakaz dorzucania do pereł z wyższych epok nie był by taki głupi.... Gram też na F i z motywki spokojnie wszystkie plany sobie dozbierałem, które chcę.... Problemu w tym nie widzę....

- - - Zaktualizowano - - -

Todako bo sa rowni i rowniejsi a zawsze kogos trza uwalic bo dzien bez bana to dzien stracony :)

hm... tak z doświadczeń z C to wiem, że raczej za niewinność to nikt nie poleciał... A poleciało bardzo wielu.... Także.... Powiedzmy 99% ludzi ma coś na sumieniu.... Choćby ciągłe jawne propozycje na ogólnym o wymianę miedzy światami PR..... A i banów ostatnio jest mało. Także proszę nie popadajmy ze skrajności w skrajność....
 

DeletedUser3220

Guest
Support się nie zgadza na łamanie zasad.

Todako bo sa rowni i rowniejsi a zawsze kogos trza uwalic bo dzien bez bana to dzien stracony :)
Szkoda, że to stwierdzenie jest nieprawdziwe, bo aż żal dodawać coś więcej w komentarzu do niego.

-----
Jeśli macie dalej zamiar cwaniaczyć w temacie, to może lepiej go zamknąć. Co byśmy nie napisali i tak wiecie lepiej, więc dyskusja staje się jałowa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7112

Guest
Mnie w ogóle przeraża fakt, że są osoby, które zakładają konta tylko po to, aby napsuć krwi innym Graczom :/ Kto ma na to czas? Ochotę? Masakra jakaś...

a znasz zasadę "równaj w dół"? :-)
niestety to jedna z cech "polactwa"..

Mogę uspokoić przynajmniej część graczy:

a) dostałem 2 lata temu bana za multi - poleciały wszystkie Perły - słusznie.
b) kilka miesięcy temu znów-> blokada. W związku z tym, że grałem fair, wyjasnieniłem z Supportem wątpliwości -> blokada zdjęta w 24h. Szybko i w sumie sympatycznie.
c) jak miałem wątpliwości np. co do wrzucenia przez kogoś PR, gry z 1kompa przez 2 graczy itd -> pytałem Support. I mam spokój.
/poza momentami kiedy żona nie wyloguje się i zostawi czat "na wierzchu" i odpowiem komuś na jej koncie -> wtedy afera w domu :p:haha::p /

Gram na 6ciu światach, z mojego kompa gram nie tylko ja i nie widze jakoś tragedii w działaniu regulaminu. Moje wcześniejsze obawy o "uznaniowość podejmowania decyzji" przez support są znacznie mniejsze (acz uznaniowość niestety zawsze obarczona jest większym ryzykiem popełnienia błędu niż system zero-jedynkowy).

Jeden paradoks jednak widzę:
- musimy być "pewni" swoich znajomych - jeżeli gramy na kilku światach będą to często te same osoby /niekoniecznie "kserówki" list znajomych ale przynajmniej część list będzie się pokrywała/. I łatwo być posadzonym o wymianę między światami.
Na szczęście to też można wyjaśnić z supportem.
 

DeletedUser3876

Guest
Pierwszy post w tym temacie, który naprawdę mi się podoba;)
 

Auksacer

Wicehrabia
Jeśli ktoś założy multikonto, które będzie intensywnie rozwijał, a wszystkie PR niewrzucone w drzewko będzie wrzucał na swoje główne konto, to swoje Perły pewnie starci.
Jeśli ktoś wymienia się PR między światami, co samo w sobie jest zakazane, to jego Perły też mogą polecieć.
I nie ma tutaj znaczenia czy zostanie to nazwane pushem czy tylko nieuczciwą grą, konta w przykładach powyżej mogą być jak najbardziej aktywne, ale równanie jest proste:
Gracz łamie zasady + na łamaniu zasad korzysta jego konto = Gracz traci to co zyskał na łamaniu zasad (+ wymiar kary za złamane zasady)
Chwytanie się słowa "push" jako punktu zaczepienia we wszystkim nie ma tutaj większego sensu, chodzi o to czy ktoś potrafi grać fair czy próbuje ominąć zasady, w stylu: "bo zasady mówią o mało aktywnych kontach, a przecież to multi jest duże i bardzo aktywne...." : )))
Definicja pushu podana jest definicją tzw. "czystego pushu", która nie zakłada łamania innych zasad. Jeśli Gracz łamie inne zasady i w efekcie ich łamania rozwija nieuczciwie swoje Perły, to może je tak samo stracić (jak i każdy inny element konta nieuczciwie zdobyty), a jeśli będzie bolało was użycie słowa "push", może to zostać nazwane "nieuczciwym rozwijaniem konta", efekt będzie ten sam. Banów z powodu samego tylko pushu jest naprawdę niewiele, większość to push + coś.

Żeby jednak było na temat, bo rozumiem, że punktem programu jest możliwość wrobienia kogoś - nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Aby małe konta, złośliwie założone, mogły pushować Wam Perły, musicie je dodać do znajomych. Tutaj jest pierwsza przeszkoda, większość aktywnych Graczy szybko wychodzi z niskich epok. Chcecie mi powiedzieć, że dodacie konto z brązu, przy ograniczonej liczbie znajomych jakich można mieć i nie zwrócicie uwagi na to, co to konto robi przez miesiące? :) Przeszkoda numer dwa: Aby w krótkim czasie zainwestować dużo PR w duże konto, małych kont musi być więcej. Więcej do dodania do znajomych u was (przypadkowe kliknięcie akceptuj x10?), więcej do utworzenia, co zwykle oznacza multikonto. Zakładamy więc dodatkowo, że Gracz "wrabiający" przez jakiś czas nie zostanie przez support zablokowany za multi. Przeszkoda numer trzy: Nie każdy push kończy się kasacją, wbrew pozorom. Nawet jeśli ktoś założy 2-3 konta, które dodacie bo mieliście wolne miejsca i wrzuci Wam trochę PR, to nie oznacza, że polecą wszystkie Perły z konta mającego 2 lata. Nie kasujemy Pereł na ślepo, mimo że niektórzy naprawdę chcieliby w to wierzyć.
Niewiele jest realnych przypadków wrobienia kogoś i zwykle Gracze sami bardzo szybko reagują w obawie o swoje konto, a my sprawdzamy i w razie potrzeby reagujemy.

A teraz niespodzianka, bardzo realny przykład, trafiają do nas takie kwiatki: Gracz A mający konto od 2 lat, zgłasza nam, ze jakieś podejrzane konto B wrzuca mu PR - "sprawdźcie, bo nie chce mieć problemów". Konto B istnieje też 2 lata, jest w żelazie, nawet było zaproszone przez Gracza A do gry, ale zdążył zapomnieć, bo to było dawno. Konto B wrzuciło na konto Gracza A ok. 10k PR (jakieś 80% jego Pereł), ale on dopiero teraz to zauważył. Sami sobie odpowiedzcie, co support powinien z takim Graczem zrobić. :)

Szczegółowe opisy nie prowadzą do tego, że Gracze wiedzą, czego nie robić. Prowadzą do tego, że Gracze wiedzą, jak omijać zasady, dalej grając nieuczciwie. Nie jest to teoria, miałam przyjemność pracować w projekcie innej firmy, gdzie została podjęta próba szczegółowego opisania co wolno, a czego nie, efekt był... smutny. Na pewno niektórzy Gracze skorzystali z zasad, aby upewnić się, że grają zgodnie z nimi, większość jednak postanowiła szukać luk. Aktualnie zasady wyglądają tam jak w każdej innej normalnej grze - są uogólnione, a ich interpretacja należy do właścicieli gry/twórców/supportu, słowem - ludzi, którzy za grę odpowiadają i chcą, aby rozgrywka przebiegała uczciwie i w dobrej atmosferze, nad zasadami czuwają więc ludzie, a nie maszyny i jak wszędzie, Gracze teamu nie lubią. Zawsze ludzi bolał i będzie bolał fakt, że pilnują ich inni ludzie, nikt tego nie lubi i nie spodziewam się w tej kwestii też żadnej rewolucji na FoE.

Temat zostaje, dopóki chcecie sobie podywagować na temat prawdopodobieństwo i możliwości wrobienia kogoś, chętnie poznam Wasze pomysły. Jeśli jednak to będzie płacz z powodu banów, ogólny hejt na zakaz push czy ocenianie pracy suppa, to pożegnamy się z tym tematem jak z wieloma innymi wcześniej. Bawcie się dobrze i grzecznie :)

Nikt Wam nie broni dodawać znajomych, ale owszem, dodajecie ich na swoją odpowiedzialność. Jeśli macie takich "wrogów", że rozwijają się specjalnie do wysokich epok (a to trochę trwaaaa....), żeby Wam wrzucić PR i mają tyle samozaparcia, żeby nie grać (bo jeśli aktywnie po złości grają, to nie widzę problemu :) ), a mimo to ciągle się logować dla wrzucenia komuś po parę PR, to tak - pilnujcie się. Bo prawda jest taka, że mało komu by się chciało. O wiele częściej to będzie małe nieaktywne konto założone jako czyjeś multi, co bardzo łatwo wykryć i ukręcić.
Piszecie trochę tak, jakby każdy za rogiem czaił się na Wasze Perły, a każdy znajomy w grze mógłby być potencjalnym "wrogiem". Piszę "wrogiem", bo żyjemy w realnym świecie, nie w grze. To że z kim walczycie online, nie znaczy od razu, że będzie Was ścigał i prześladował poza grą. Oczywiście, zdarzają się maniacy i może nawet niektórzy założą konto, żeby wrzucić Wam parę PR - cieszcie się, bo my za kilka PR nie banujemy. :) Nie twierdzę, że nie jest możliwe to co opisujecie, ale nie w skali do jakiej to urasta w Waszych postach. A z jednym czy nawet kilkoma Graczami sobie poradzimy, to też nie jest tak, że ktoś sobie siada i stwierdza, że push jest albo nie i koniec. Supporterzy się ze sobą konsultują, jak w każdym normalnym projekcie, niektóre sprawy wymagają więcej niż jednej opinii, a potem jeszcze od nowa sprawę mogę zweryfikować ja i robię to często nawet nie czytając odwołania, żeby się nim nie sugerować. Zdarza się, że karę anuluje, zmniejszę, zmienię. Zdarza się również, że ją powiększę, bo wcześniej ktoś coś przegapił albo Gracz w międzyczasie wykonał logowania na inne konta, których wcześniej nie widzieliśmy. Nie panikujcie z powodu wirtualnych zagrożeń, grajcie sobie spokojnie i nie kombinujcie, to wszyscy będą zadowoleni :)

I taka reakcja Teamu mi się podoba. Poświęcenie swojego czasu na jak najdokładniejsze wyjaśnienie problemu:) Oby było Was takich więcej!:)

A co do reszty nieprzekonanych postów - mam nadzieję, że nie jest do końca tak źle, a to dzięki temu postu:

a znasz zasadę "równaj w dół"? :-)
niestety to jedna z cech "polactwa"..

Mogę uspokoić przynajmniej część graczy:

a) dostałem 2 lata temu bana za multi - poleciały wszystkie Perły - słusznie.
b) kilka miesięcy temu znów-> blokada. W związku z tym, że grałem fair, wyjasnieniłem z Supportem wątpliwości -> blokada zdjęta w 24h. Szybko i w sumie sympatycznie.
c) jak miałem wątpliwości np. co do wrzucenia przez kogoś PR, gry z 1kompa przez 2 graczy itd -> pytałem Support. I mam spokój.
/poza momentami kiedy żona nie wyloguje się i zostawi czat "na wierzchu" i odpowiem komuś na jej koncie -> wtedy afera w domu :p:haha::p /

Gram na 6ciu światach, z mojego kompa gram nie tylko ja i nie widze jakoś tragedii w działaniu regulaminu. Moje wcześniejsze obawy o "uznaniowość podejmowania decyzji" przez support są znacznie mniejsze (acz uznaniowość niestety zawsze obarczona jest większym ryzykiem popełnienia błędu niż system zero-jedynkowy).

Jeden paradoks jednak widzę:
- musimy być "pewni" swoich znajomych - jeżeli gramy na kilku światach będą to często te same osoby /niekoniecznie "kserówki" list znajomych ale przynajmniej część list będzie się pokrywała/. I łatwo być posadzonym o wymianę między światami.
Na szczęście to też można wyjaśnić z supportem.

Pozostaje mieć jeszcze nadzieję, że nigdy nie spotka mnie taka sytuacja co w tym temacie:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser6174

Guest
A ja dziś przekonałem się że jak suport będzie chciał kogoś zbanować to zawsze znajdzie do tego powód.

W każdej chwili mogę zostać zbanowany za sąsiada który dawał mi PR 2 lata temu, potem został przeniesiony do innego sąsiedztwa i mamy push, bo mam w perle PR od osoby spoza mojego sąsiedztwa.

Poza tym mogę też dostać Bana za wyminę PR z innym graczem, wystarczy że ów gracz skończy gre i skasuje miasto. Skoro w jego mieście nie ma pereł to nie ma dowodu na to że była to wymiana, a więc był to push bo dostawałem PR od konta gdzie w mieście jest tylko ratusz.

Mało tego podobno suport może też oskarżyć o wymianę między światami osobę która ma konto tylko na 1 świecie ;)

Jak to się mówi: "Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie"
 

DeletedUser8110

Guest
Zbigniew, nie przesadzaj... Nikt z Supportu nie szuka na siłę powodów do zbanowania Graczy. Jeśli takich powodów nie ma, to nie zostaną ukarani.
Żarty, żartami, ale te nie są śmieszne i jeszcze ktoś weźmie je na poważnie...

Jeżeli nie będziecie pisać racjonalnie, to nie wiem, czy ten temat w ogóle ma jakiekolwiek prawo bytu.
 

DeletedUser6174

Guest
Zbigniew, nie przesadzaj... Nikt z Supportu nie szuka na siłę powodów do zbanowania Graczy. Jeśli takich powodów nie ma, to nie zostaną ukarani.
Żarty, żartami, ale te nie są śmieszne i jeszcze ktoś weźmie je na poważnie...

Jeżeli nie będziecie pisać racjonalnie, to nie wiem, czy ten temat w ogóle ma jakiekolwiek prawo bytu.

Ja rozmawiam właśnie z osobą która dostała Bana za gracza który kiedyś był w naszej gildii i wymieniali się między sobą punktami. Niestety później ta osoba skasowała miasto w tym perły i wychodzi na to że nie było żadnej wymiany tylko push.

Ponadto osoba z którą rozmawiam, która miała konto tylko na świecie A, została też posądzona o wymianę między światami…

Ja nie piszę o tym co mi się wydaje tylko podaje przykłady o których usłyszałem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wuen

Hrabia
Lojalnie przestrzegam moich sąsiadów na światach A..., B..., C... i F - mam tam tylko ratusz i studnie a uzbierane w ratuszu PR wrzucam na "chybił trafił" do sąsiadów - żeby się nie zmarnowały.
Nie pozostaje Wam nic innego jak:
1. pogodzić się z tym
2. napisać do supportu aby przenieśli mnie do:
a. innego sąsiedztwa - najlepiej tego gdzie jest wielu Waszych dawnych wrogów ;)
b. stworzonego specjalnie dla mnie sąsiedztwa
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8110

Guest
O konkretnych przypadkach nie będziemy na forum rozmawiać. Niewielu takich uczciwych Graczy jest, którzy potrafią się przyznać wprost, że łamali zasady :) Support ma dostęp do informacji niedostępnych dla Graczy, w związku z tym może się komuś z zewnątrz wydawać, iż kara była niesłuszna. Jednak przypadki, kiedy faktycznie ktoś został ukarany niesłusznie zdarzają się niezmiernie rzadko.

Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości w temacie to polecam jeszcze kilka razy przeczytać poniższy post Danifae i postarać się w niego uwierzyć.

Jeśli ktoś założy multikonto, które będzie intensywnie rozwijał, a wszystkie PR niewrzucone w drzewko będzie wrzucał na swoje główne konto, to swoje Perły pewnie starci.
Jeśli ktoś wymienia się PR między światami, co samo w sobie jest zakazane, to jego Perły też mogą polecieć.
I nie ma tutaj znaczenia czy zostanie to nazwane pushem czy tylko nieuczciwą grą, konta w przykładach powyżej mogą być jak najbardziej aktywne, ale równanie jest proste:
Gracz łamie zasady + na łamaniu zasad korzysta jego konto = Gracz traci to co zyskał na łamaniu zasad (+ wymiar kary za złamane zasady)
Chwytanie się słowa "push" jako punktu zaczepienia we wszystkim nie ma tutaj większego sensu, chodzi o to czy ktoś potrafi grać fair czy próbuje ominąć zasady, w stylu: "bo zasady mówią o mało aktywnych kontach, a przecież to multi jest duże i bardzo aktywne...." : )))
Definicja pushu podana jest definicją tzw. "czystego pushu", która nie zakłada łamania innych zasad. Jeśli Gracz łamie inne zasady i w efekcie ich łamania rozwija nieuczciwie swoje Perły, to może je tak samo stracić (jak i każdy inny element konta nieuczciwie zdobyty), a jeśli będzie bolało was użycie słowa "push", może to zostać nazwane "nieuczciwym rozwijaniem konta", efekt będzie ten sam. Banów z powodu samego tylko pushu jest naprawdę niewiele, większość to push + coś.

Żeby jednak było na temat, bo rozumiem, że punktem programu jest możliwość wrobienia kogoś - nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Aby małe konta, złośliwie założone, mogły pushować Wam Perły, musicie je dodać do znajomych. Tutaj jest pierwsza przeszkoda, większość aktywnych Graczy szybko wychodzi z niskich epok. Chcecie mi powiedzieć, że dodacie konto z brązu, przy ograniczonej liczbie znajomych jakich można mieć i nie zwrócicie uwagi na to, co to konto robi przez miesiące? :) Przeszkoda numer dwa: Aby w krótkim czasie zainwestować dużo PR w duże konto, małych kont musi być więcej. Więcej do dodania do znajomych u was (przypadkowe kliknięcie akceptuj x10?), więcej do utworzenia, co zwykle oznacza multikonto. Zakładamy więc dodatkowo, że Gracz "wrabiający" przez jakiś czas nie zostanie przez support zablokowany za multi. Przeszkoda numer trzy: Nie każdy push kończy się kasacją, wbrew pozorom. Nawet jeśli ktoś założy 2-3 konta, które dodacie bo mieliście wolne miejsca i wrzuci Wam trochę PR, to nie oznacza, że polecą wszystkie Perły z konta mającego 2 lata. Nie kasujemy Pereł na ślepo, mimo że niektórzy naprawdę chcieliby w to wierzyć.
Niewiele jest realnych przypadków wrobienia kogoś i zwykle Gracze sami bardzo szybko reagują w obawie o swoje konto, a my sprawdzamy i w razie potrzeby reagujemy.

A teraz niespodzianka, bardzo realny przykład, trafiają do nas takie kwiatki: Gracz A mający konto od 2 lat, zgłasza nam, ze jakieś podejrzane konto B wrzuca mu PR - "sprawdźcie, bo nie chce mieć problemów". Konto B istnieje też 2 lata, jest w żelazie, nawet było zaproszone przez Gracza A do gry, ale zdążył zapomnieć, bo to było dawno. Konto B wrzuciło na konto Gracza A ok. 10k PR (jakieś 80% jego Pereł), ale on dopiero teraz to zauważył. Sami sobie odpowiedzcie, co support powinien z takim Graczem zrobić. :)

Szczegółowe opisy nie prowadzą do tego, że Gracze wiedzą, czego nie robić. Prowadzą do tego, że Gracze wiedzą, jak omijać zasady, dalej grając nieuczciwie. Nie jest to teoria, miałam przyjemność pracować w projekcie innej firmy, gdzie została podjęta próba szczegółowego opisania co wolno, a czego nie, efekt był... smutny. Na pewno niektórzy Gracze skorzystali z zasad, aby upewnić się, że grają zgodnie z nimi, większość jednak postanowiła szukać luk. Aktualnie zasady wyglądają tam jak w każdej innej normalnej grze - są uogólnione, a ich interpretacja należy do właścicieli gry/twórców/supportu, słowem - ludzi, którzy za grę odpowiadają i chcą, aby rozgrywka przebiegała uczciwie i w dobrej atmosferze, nad zasadami czuwają więc ludzie, a nie maszyny i jak wszędzie, Gracze teamu nie lubią. Zawsze ludzi bolał i będzie bolał fakt, że pilnują ich inni ludzie, nikt tego nie lubi i nie spodziewam się w tej kwestii też żadnej rewolucji na FoE.

Temat zostaje, dopóki chcecie sobie podywagować na temat prawdopodobieństwo i możliwości wrobienia kogoś, chętnie poznam Wasze pomysły. Jeśli jednak to będzie płacz z powodu banów, ogólny hejt na zakaz push czy ocenianie pracy suppa, to pożegnamy się z tym tematem jak z wieloma innymi wcześniej. Bawcie się dobrze i grzecznie :)

I to właśnie tą, podsumowującą wszystko co można napisać w tym temacie wiadomością zakończymy dyskusję.
 
Status
Zamknięty.
Do góry