Jak pozbyć się konkurencji - mały poradnik

  • Rozpoczynający wątek milet
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser3220

Guest
a to chyba rozmowa zaczęła się od tego jak kogoś legalnie zapushowac i pozbyć się go z gry ;P. wiec chyba można ku przestrodze a może ktoś wpadnie na pomysł i jakoś sprawę pushu ktoś rozwiąże....

Czekam na wprowadzenie systemowych regulacji dotyczących pushu. Do tego czasu wystarczy nie przyjmować kogo popadnie do znajomych i trochę zadbać o konto :)
 

DeletedUser6174

Guest
Czekam na wprowadzenie systemowych regulacji dotyczących pushu. Do tego czasu wystarczy nie przyjmować kogo popadnie do znajomych i trochę zadbać o konto :)
Rozumiem że do czasu wprowadzenia regulacji mam nikogo nie zapraszać do znajomych, bo jak taka osoba nie gra aktywnie i zacznie wrzucać mi PR w perłe to ja jestem winny pushu.
W takim razie powinno się usunąć wszystkich znajomych bo to potencjalne zagrożenie. Nie wiem kim są osoby po drugiej stronie i czy grają aktywnie/uczciwie, suport też mi takich informacji nie udzieli więc zapraszając/przyjmując zaproszenia narażam się na bana i kasacje pereł bo "nie dbam o własne konto".
 

DeletedUser3220

Guest
Rozumiem że do czasu wprowadzenia regulacji mam nikogo nie zapraszać do znajomych, bo jak taka osoba nie gra aktywnie i zacznie wrzucać mi PR w perłe to ja jestem winny pushu.
W takim razie powinno się usunąć wszystkich znajomych bo to potencjalne zagrożenie. Nie wiem kim są osoby po drugiej stronie i czy grają aktywnie/uczciwie, suport też mi takich informacji nie udzieli więc zapraszając/przyjmując zaproszenia narażam się na bana i kasacje pereł bo "nie dbam o własne konto".

Nie popadajmy w przesadę może. Przykro mi, że wolicie odwracać kota ogonem niż zrozumieć to, o czym piszę :)
 

DeletedUser6174

Guest
Nie popadajmy w przesadę może. Przykro mi, że wolicie odwracać kota ogonem niż zrozumieć to, o czym piszę :)
Ja rozumiem to tak, że jak któryś z moich znajomych nie gra aktywnie (czego sam nie mogę sprawdzić) i daje mi PR do perły, to zgodnie z regulaminem mogę zostać ukarany za push. I potem nie będę miał nawet szansy na obronę bo zgodnie z regulaminem jestem winny: nieaktywne konto + PR = push.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja z wrażenia przejrzałam perły wywaliłam jednego znajomego, teraz pytanie jak zauważę takiego co sypie pr co mnie cieszy ale on sam siedzi w okopach Brązu od pół roku to co mam zrobić? Usuniecie wystarczy i strata inwestora czy mam jeszcze wykonać jakieś działania oczyszczające mnie w razie potrzeby...

Niewygodne to strasznie gdy po dodaniu "wsparcia" sama dążę do tych 140 znajomych, z brązu również bo zeus, no to...
 

DeletedUser625

Guest
Z tą nieaktywnością to zauważyłem że też bujda. Mnie wspierały konta aktywne, które dobrze się rozwijały i nie stały w miejscu dłużej niż tydzień chociaż i tyle było rzadkością, a perły mimo to mi usunęli aż 12. ;)
 

DeletedUser12062

Guest
Ja z wrażenia przejrzałam perły wywaliłam jednego znajomego, teraz pytanie jak zauważę takiego co sypie pr co mnie cieszy ale on sam siedzi w okopach Brązu od pół roku to co mam zrobić? Usuniecie wystarczy i strata inwestora czy mam jeszcze wykonać jakieś działania oczyszczające mnie w razie potrzeby...

Niewygodne to strasznie gdy po dodaniu "wsparcia" sama dążę do tych 140 znajomych, z brązu również bo zeus, no to...

z tego co ostatnio zauważyłem to jeśli ktoś dorzucił Ci do perły i go usuniesz nic nie zmienia.... Bo dorzucać do tej akurat może nadal.... I albo to jakiś błąd albo coś się zmieniło.... Testowane ok. 2 tyg temu ;).

- - - Zaktualizowano - - -

Nie popadajmy w przesadę może. Przykro mi, że wolicie odwracać kota ogonem niż zrozumieć to, o czym piszę :)

Ależ to nie tak... słuchamy głosu rozsądku ale różne doświadczenia wskazują różne rozwiązania podczas usuwania pereł...

Sąsiedzi z żelaza kiedy jesteśmy w W też zasiewają w nas pewne obawy ;). No i znajomi, którzy po prostu szukają surowców dorzucą coś do perły my ich usuniemy ale... oni nadal mogą dorzucać do tej, w której już są też zasiali strach ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tak można dorzucić przez ratusz puki nie było lvl up.

JA i tak sadze, mimo ze team nam nie powie to chodzi bardziej o IP tych kont, powiązania itd

Ale co ja się tam znam ;)
 

DeletedUser12464

Guest
Osobiście uważam, że jest pewnie całkiem spora liczba osób "obdarowanych" kasacją pereł tylko dlatego że ktoś ich z sąsiedztwa wspierał od kilkunastu tygodni - przez cały okres mojej zabawy z FoE widziałem łącznie 6 kasacji u znajomych i 3 z nich wyglądały na "tak nam się wydaje, tracisz zabawki".

Brak jasnej definicji co jest zakazane, a tym samym co można spokojnie robić jest co najmniej dziwne. Aktualnie stoję z drzewkiem technologicznym i nie mam zamiaru ruszać dalej przez dłuższy okres - mam rozumieć że w kolejnej epoce muszę się liczyć z utratą konta bo będę "pusherem"?
 

DeletedUser11683

Guest
Czekam na wprowadzenie systemowych regulacji dotyczących pushu.
A jest nadzieja, że one pojawią się w najbliższej przyszłości?
Jakiekolwiek by te regulacje systemowe nie były, to wprowadzą jasne zasady co wolno, a czego nie wolno i zapewne wszystkim ułatwią życie.
 

DeletedUser8

Guest
Jeśli ktoś założy multikonto, które będzie intensywnie rozwijał, a wszystkie PR niewrzucone w drzewko będzie wrzucał na swoje główne konto, to swoje Perły pewnie starci.
Jeśli ktoś wymienia się PR między światami, co samo w sobie jest zakazane, to jego Perły też mogą polecieć.
I nie ma tutaj znaczenia czy zostanie to nazwane pushem czy tylko nieuczciwą grą, konta w przykładach powyżej mogą być jak najbardziej aktywne, ale równanie jest proste:
Gracz łamie zasady + na łamaniu zasad korzysta jego konto = Gracz traci to co zyskał na łamaniu zasad (+ wymiar kary za złamane zasady)
Chwytanie się słowa "push" jako punktu zaczepienia we wszystkim nie ma tutaj większego sensu, chodzi o to czy ktoś potrafi grać fair czy próbuje ominąć zasady, w stylu: "bo zasady mówią o mało aktywnych kontach, a przecież to multi jest duże i bardzo aktywne...." : )))
Definicja pushu podana jest definicją tzw. "czystego pushu", która nie zakłada łamania innych zasad. Jeśli Gracz łamie inne zasady i w efekcie ich łamania rozwija nieuczciwie swoje Perły, to może je tak samo stracić (jak i każdy inny element konta nieuczciwie zdobyty), a jeśli będzie bolało was użycie słowa "push", może to zostać nazwane "nieuczciwym rozwijaniem konta", efekt będzie ten sam. Banów z powodu samego tylko pushu jest naprawdę niewiele, większość to push + coś.

Żeby jednak było na temat, bo rozumiem, że punktem programu jest możliwość wrobienia kogoś - nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Aby małe konta, złośliwie założone, mogły pushować Wam Perły, musicie je dodać do znajomych. Tutaj jest pierwsza przeszkoda, większość aktywnych Graczy szybko wychodzi z niskich epok. Chcecie mi powiedzieć, że dodacie konto z brązu, przy ograniczonej liczbie znajomych jakich można mieć i nie zwrócicie uwagi na to, co to konto robi przez miesiące? :) Przeszkoda numer dwa: Aby w krótkim czasie zainwestować dużo PR w duże konto, małych kont musi być więcej. Więcej do dodania do znajomych u was (przypadkowe kliknięcie akceptuj x10?), więcej do utworzenia, co zwykle oznacza multikonto. Zakładamy więc dodatkowo, że Gracz "wrabiający" przez jakiś czas nie zostanie przez support zablokowany za multi. Przeszkoda numer trzy: Nie każdy push kończy się kasacją, wbrew pozorom. Nawet jeśli ktoś założy 2-3 konta, które dodacie bo mieliście wolne miejsca i wrzuci Wam trochę PR, to nie oznacza, że polecą wszystkie Perły z konta mającego 2 lata. Nie kasujemy Pereł na ślepo, mimo że niektórzy naprawdę chcieliby w to wierzyć.
Niewiele jest realnych przypadków wrobienia kogoś i zwykle Gracze sami bardzo szybko reagują w obawie o swoje konto, a my sprawdzamy i w razie potrzeby reagujemy.

A teraz niespodzianka, bardzo realny przykład, trafiają do nas takie kwiatki: Gracz A mający konto od 2 lat, zgłasza nam, ze jakieś podejrzane konto B wrzuca mu PR - "sprawdźcie, bo nie chce mieć problemów". Konto B istnieje też 2 lata, jest w żelazie, nawet było zaproszone przez Gracza A do gry, ale zdążył zapomnieć, bo to było dawno. Konto B wrzuciło na konto Gracza A ok. 10k PR (jakieś 80% jego Pereł), ale on dopiero teraz to zauważył. Sami sobie odpowiedzcie, co support powinien z takim Graczem zrobić. :)

Szczegółowe opisy nie prowadzą do tego, że Gracze wiedzą, czego nie robić. Prowadzą do tego, że Gracze wiedzą, jak omijać zasady, dalej grając nieuczciwie. Nie jest to teoria, miałam przyjemność pracować w projekcie innej firmy, gdzie została podjęta próba szczegółowego opisania co wolno, a czego nie, efekt był... smutny. Na pewno niektórzy Gracze skorzystali z zasad, aby upewnić się, że grają zgodnie z nimi, większość jednak postanowiła szukać luk. Aktualnie zasady wyglądają tam jak w każdej innej normalnej grze - są uogólnione, a ich interpretacja należy do właścicieli gry/twórców/supportu, słowem - ludzi, którzy za grę odpowiadają i chcą, aby rozgrywka przebiegała uczciwie i w dobrej atmosferze, nad zasadami czuwają więc ludzie, a nie maszyny i jak wszędzie, Gracze teamu nie lubią. Zawsze ludzi bolał i będzie bolał fakt, że pilnują ich inni ludzie, nikt tego nie lubi i nie spodziewam się w tej kwestii też żadnej rewolucji na FoE.

Temat zostaje, dopóki chcecie sobie podywagować na temat prawdopodobieństwo i możliwości wrobienia kogoś, chętnie poznam Wasze pomysły. Jeśli jednak to będzie płacz z powodu banów, ogólny hejt na zakaz push czy ocenianie pracy suppa, to pożegnamy się z tym tematem jak z wieloma innymi wcześniej. Bawcie się dobrze i grzecznie :)
 

DeletedUser625

Guest
Jeśli by wszystko rzeczywiście działało tak jak opisujesz to raczej nikt by nie miał z tym problemów. Jednak tak nie jest i często z lenistwa usuwane są perły graczom i nie ma tłumaczenia dlaczego, nie ma szukania rzeczywistych powodów i upewnianie się czy na pewno, po prostu bo uważacie że był push i koniec gadki. Godzisz się na usuwanie pereł albo dalej nie grasz i taka jest prawda niestety.
 

DeletedUser6174

Guest
Ładnie to opisałeś Dani, wszystko niby jasne, ale wcześniej inny supporter napisał że mogę zostać ukarany za to że dodałem do znajomych "nieodpowiednie" konta a więc to moja wina bo nie dbam o swoje konto i kara mi się należy "sorry taki mamy klimat".
Tylko skąd ja mam wiedzieć czy konto jest nieodpowiednie? Jeśli jest z brązu to nie ma problemu, ale jak jest w jesieni i wyżej to jak mam ocenić czy gra aktywnie czy nie, nie będę robił bilansu postępów 140 znajomych.

Czy mam przez to rozumieć że to czy zostanę ukarany zależy też od tego który supporter będzie zajmował się moją sprawą i jak on zinterpretuje zasady?

Jak ktoś z olejem w głowie będzie chciał nas wrobić to najpierw dojdzie do jesieni i dopiero wtedy zacznie nam szkodzić, przecież chyba push nie ogranicza się tylko do kont z brązu/żelaza.
Jak ktoś zaprasza mnie do znajomych i daje mi PR w perły to chyba powinienem się cieszyć a nie martwić tym czy to przypadkiem nie próba wrabiania i bać się datków w postaci PR.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Dlatego uważam, że ta cała zasada dotycząca pushu jest żenująca i śmieszna. I chyba nie jestem jedynym który doszedł do takich samych wniosków jak właśnie przed chwila Zbigniew.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dziwne też jest założenie żeby znajomych z Brązu nie posiadać... Ciekawe wiec jak mam rozbudować Zeusa i Babel, skoro jak wprowadzano perły ja byłam w kolonialnej? Nawet nie miałam szans nazbierać planów z motywki bo różnica 3 epok w sąsiadach, a jakby nie było przy ilości 140 osób w znajomych gildii i sąsiadach może mam z 10 znajomych z brązu i specjalnie trzymam tylko dla planów, bo o ile rozbudowanie pereł dla planów niby ma sens to zazwyczaj trzeba wpakować cały level dla planu...

Prewencyjnie jednego znajomego wywaliłam, jednak nie wiele to da jeżeli się okaże że faktycznie to jakiś przyczajony tygrys.

A z trzeciej strony za pushowanie pereł jak najbardziej powinno się karać tych co dalej to robią.
 

DeletedUser8

Guest
Nikt Wam nie broni dodawać znajomych, ale owszem, dodajecie ich na swoją odpowiedzialność. Jeśli macie takich "wrogów", że rozwijają się specjalnie do wysokich epok (a to trochę trwaaaa....), żeby Wam wrzucić PR i mają tyle samozaparcia, żeby nie grać (bo jeśli aktywnie po złości grają, to nie widzę problemu :) ), a mimo to ciągle się logować dla wrzucenia komuś po parę PR, to tak - pilnujcie się. Bo prawda jest taka, że mało komu by się chciało. O wiele częściej to będzie małe nieaktywne konto założone jako czyjeś multi, co bardzo łatwo wykryć i ukręcić.
Piszecie trochę tak, jakby każdy za rogiem czaił się na Wasze Perły, a każdy znajomy w grze mógłby być potencjalnym "wrogiem". Piszę "wrogiem", bo żyjemy w realnym świecie, nie w grze. To że z kim walczycie online, nie znaczy od razu, że będzie Was ścigał i prześladował poza grą. Oczywiście, zdarzają się maniacy i może nawet niektórzy założą konto, żeby wrzucić Wam parę PR - cieszcie się, bo my za kilka PR nie banujemy. :) Nie twierdzę, że nie jest możliwe to co opisujecie, ale nie w skali do jakiej to urasta w Waszych postach. A z jednym czy nawet kilkoma Graczami sobie poradzimy, to też nie jest tak, że ktoś sobie siada i stwierdza, że push jest albo nie i koniec. Supporterzy się ze sobą konsultują, jak w każdym normalnym projekcie, niektóre sprawy wymagają więcej niż jednej opinii, a potem jeszcze od nowa sprawę mogę zweryfikować ja i robię to często nawet nie czytając odwołania, żeby się nim nie sugerować. Zdarza się, że karę anuluje, zmniejszę, zmienię. Zdarza się również, że ją powiększę, bo wcześniej ktoś coś przegapił albo Gracz w międzyczasie wykonał logowania na inne konta, których wcześniej nie widzieliśmy. Nie panikujcie z powodu wirtualnych zagrożeń, grajcie sobie spokojnie i nie kombinujcie, to wszyscy będą zadowoleni :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Po poście Dani, muszę sprawdzać perły co tydzień hahaha
Bo znam takich właśnie z samozaparciem, a wiem również że bany mieli za multi wiec nadają się do tego żeby kogoś wyrolować, jak ktoś chce to może!

Nawet na tym forum, Mało tu trollów?

Dlatego co lvl up będę zaglądać kto wpłaca ^^
 

DeletedUser3876

Guest
Mnie w ogóle przeraża fakt, że są osoby, które zakładają konta tylko po to, aby napsuć krwi innym Graczom :/ Kto ma na to czas? Ochotę? Masakra jakaś...
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Mnie przeraża fakt że ludzie w internecie mogą być kim chcą a zostają często i gęsto chamami łamiącymi zasady.
Chociaż niektórzy może nie udają i tacy sa w realu ale najczęściej jest to jedna wielka farsa co to nie on a spotkasz na mieście a tam... Surprise ;)
 

DeletedUser6174

Guest
Nikt Wam nie broni dodawać znajomych, ale owszem, dodajecie ich na swoją odpowiedzialność. Jeśli macie takich "wrogów", że rozwijają się specjalnie do wysokich epok (a to trochę trwaaaa....), żeby Wam wrzucić PR i mają tyle samozaparcia, żeby nie grać (bo jeśli aktywnie po złości grają, to nie widzę problemu :) ), a mimo to ciągle się logować dla wrzucenia komuś po parę PR, to tak - pilnujcie się.
Czyli jednak jest to możliwe że zostanę ukarany "nie z własnej winy" jeżeli znajdzie się ktoś z odrobiną samozaparcia, kto będzie chciał mi zaszkodzić. Sytuacja mało prawdopodobna ale jak najbardziej możliwa.
Teraz trzeba zwracać uwagę na to kto nam wrzuca PR, tylko pytanie co z sąsiadami ich nie da się usunąć z sąsiedztwa od tak i cały czas mogą ładować nam PR mimo naszej woli.

Czyli poradnik o którym pisze autor tematu jest jak najbardziej aktualny, z tym że dodałbym punkt:
-wchodzisz do epoki wczesnego średniowiecza i wyżej.
i wszystko działa jak w zegarku

Mnie w ogóle przeraża fakt, że są osoby, które zakładają konta tylko po to, aby napsuć krwi innym Graczom :/ Kto ma na to czas? Ochotę? Masakra jakaś...
Zdziwiłbyś się ile osób nie ma życia prywatnego poza komputerem. Dla nich taka akcja to prostsze zadanie niż wyjście do sklepu i zrobienie zakupów.
 

chudya

Hrabia
Mnie przeraża fakt że ludzie w internecie mogą być kim chcą a zostają często i gęsto chamami łamiącymi zasady.
Chociaż niektórzy może nie udają i tacy sa w realu ale najczęściej jest to jedna wielka farsa co to nie on a spotkasz na mieście a tam... Surprise ;)

Dwa zdania a jakie treściwe, 1000% racji.
 

Borisel

Hrabia
Czyli tak : W swiecie C jestem w epoce przemysłowej , mam 1 znajomego/a która jest w epoce brązu - na razie nie ładuje mi PR bo tego nie wymagam od niej a sam ja motywuje mając nikłą nadzieje na plany Zeusa/Babel na lvl up. Jednak kiedy nadejdzie jej ochota wspierania moich perel to bedzie juz push ? Przecież ja ja nie zmuszam szantażem czy czymkolwiek by dawała mi PR... Analogicznie mam znajomych ktorzy siedza w wspolczesnosci - mam zamiar ładować mnóstwo PR własnie na nowe perly bo z motywowania dostać plany to jak oczekiwać sexu przed slubem ... I oni dostana bana za push? Nie mam zamiaru wbijać epoki(nawet połowy badan epoki nie mam) bo wole skupiać sie na perlach które mam i ktorych nie mam - i co ? Zabronicie mi w ten sposób grac? Ja bardziej sie ciesze ze ktokolwiek (tu z sarkazmem) daje parę punktów w moje perly bo albo 1)maja inne priorytety w grze , 2)boja sie bana za pushowanie ... Weźcie mi tu wytłumaczcie .
Siorprajs - wrecz przeciwnie - dobrze ze ktoś pilnuje nas byśmy za bardzo nie zapędzili w łamaniu zdrowej gry i zabawy - jednak jakbyś odniosła sie do sytuacji powyżej ? Nie będę pilnował każdego z znajomych czy się rozwija (Co to znaczy ze się rozwija? Wyzsza epoka? Badania ma porobione? Perly czy ma ? ) bo dla mnie wazne jest to ze mam szanse (i tak uważam nadal ze sex prędzej będzie) na plany z motywacji albo nawet "pushujac" perły(tu sa duże szanse na plany) ...
 

DeletedUser3220

Guest
Tak tylko dodam od siebie.
Mam nadzieję, że jesteście świadomi tego, że jesteśmy w stanie sprawdzić, czy to był gracz z sąsiedztwa, czy z zaproszenia. Czy multikonto, czy nie. Ewentualnie kiedy przestało się rozwijać, czy dalej dawało wtedy punkty...
A wy przeżywacie jakbyśmy wszystko wrzucali do jednego worka a potem BAN BAN BAN.
Trochę rozsądku, tu nie ma maszyn, tylko ludzie.
Zawsze jak ktoś ma jakieś pytania, albo nie ma pewności co do kogoś, kto dorzuca punkty, może zgłosić to przez support, a my sprawdzimy czy wszystko jest w porządku.

W skrócie: mniej paniki, więcej rozsądku :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry