Jak pozbyć się konkurencji - mały poradnik

  • Rozpoczynający wątek milet
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
No więc jesteś graczem z top... 20, powiedzmy. Do miejsca w pierwszej 10 droga daleka, więc zadziałajmy zakulisowo. Oto kilka prostych kroków, które pozwalają szybko awansować:

1. Zakładasz nowe konto lub konta
2. Prosisz graczy, których wziąłeś na celownik o dodanie do znajomych
3. Przez miesiąc wrzucasz im punkty na perły
4. Piszesz do supportu donos o nielegalnym pushu
5. Voila - konta zablokowane.

Dziękuję ci FoE, za uroczy regulamin, który pozwala na takie właśnie akcje oraz przemiłych ludzi z supportu, którzy nie rozumieją, co się do nich mówi...
 

bartekmod

Książę
kiedy dorzuciłem Sąsiadowi pewną ilość PR do Perły od razu dostałem zapytanie o to moje wsparcie... nie znam do końca intencji Sąsiada czemu mnie zapytał, ale to wyglądało jak strach przed pushem...

a ja wrzuciłem tylko drobne 165 pkt, co pozwoliło mi zapewnić sobie 1 miejsce, gdzie dostałem o jeden plan więcej niż miałbym w pozycji 2... bo zbieram plany do tej Perły...
 

DeletedUser625

Guest
Ta cała zasada o pushu jest beznadziejnie śmieszna. Podejrzewam, że pewnie panuje tylko u nas na polskim foe. :)
 

Auksacer

Wicehrabia
Co za głupota, mamy sobie pilnować pereł przed pushem?! Przecież nie mamy wpływu na to kto i ile PR nam wrzuci. Czy jak sąsiad albo członek gildii nam podniesie 10lvli w perłach to moje perły znikną? Jak ja mam sąsiadowi czy członkowi gildii zabronić wrzucania PR do moich pereł? Mam odcinać drogę do nich i hamować całkowicie ich budowę? Co jeśli znajomy, który ma 5k punktów wrzuci 200PR do mojej perły, bo chce plany? (chodzi mi o znajomego z RL: kumpel z pracy, kumpel z podwórka itp., nie jakiś przypadkowy znajomy, którego nie znamy). Podobnie członek gildii, który ma 5k punktów, a wrzuci mi 200PR bo potrzebuje planu. No tak, może najlepiej usunąć go z gildii, bo boimy się, że pushuje? Albo jakieś lipne konto gdzie jest 5k, wejdzie do naszej gildii, żeby zrobić nam psikusa. No to wychodzi na to, że w FoE nie możemy nikomu ufać, najlepiej z nikim nie współpracować, bo nie wiadomo czy jeszcze źle na tym skończymy, bo jeśli ktoś nas wkręci, to nasza wina, bo daliśmy się nabrać. No chyba sobie żartujecie!

Drogi Supporcie, nie możemy w grze odpowiadać za coś czego nie jesteśmy w stanie pełni kontrolować!

Kiedyś chyba pytałem na tym forum jaka jest w ogóle definicja pushu, kiedy on występuje, jakie muszą być warunki spełnione, żeby mówić o pushu i chyba jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Gracze pilnujący zasady, która nie jest dokładnie sformułowana - no co Wy?!:) To teraz każdy Gracz ma grać w strachu przed tym, że pewnego dnia zaloguje się do gry i nie zobaczy swoich pereł?

Czy ktoś kompetentny z Supportu może dokładnie wyjaśnić czym jest push w FoE i kiedy mamy z nim do czynienia? Jakie są konkretne kryteria, żeby mówić o pushu?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
al1984 napisał:
1. zakaz dorzucania do pereł które są z epok wyższych niż gracz dokładający PR ( plany sobie z motywki zdobędzie na spokojnie...).
No, no...
Nagrodę Pokojowego Jobla masz w garści!

Wyobraź sobie, że nie każdy, kto wrzuca pr w perłę z wyższego poziomu to bandyta i pusher.

1. Byłeś kiedyś w gildii z prawdziwego zdarzenia? Jest tam forma współpracy najczęściej nazywana grupą wsparcia pereł. Polega to na tym, że kilku graczy wpłaca sobie nawzajem do swoich pereł punkty według tygodniowego planu, celem rozwinięcia tych pereł. I tak się składa, że gracz z postmodernizmu zażyczy sobie wkładać w habitat, a w grupie wsparcia pereł jest niejaki Zbycho, pomniejszy gracz z rozkwitu średniowiecza. I ty chcesz Zbychowi zabronić udziału w takiej grupie.

2. Zbierałeś kiedyś plany perły architektury? No chyba nie. Z motywacji wyskakują rzadko. Więc jeśli ktoś chce mieć realne szanse zdobycia perły (w miarę szybko), to musi dokładać komuś punkty. A jeśli jest ambitny, tak jak ja, i chce mieć perłę wyprzedzającą epokę i sięga ręką po plany, to ty chcesz mu tą rękę urąbać.
Miałem ambicję postawić rakietę w epoce postępowej. To ile wysiłku, inicjatywy, szukania ludzi, u których mógłbym zdobyć plany, surowców (by wymienić blachę ocynowaną na półprzewodniki) i punktów rozwoju mnie to kosztowało, przekracza twoją wyobraźnię. Ale postawiłem. Bo tak postanowiłem. I stało się. A gdyby wprowadzić twój pomysł w życie, nie miałbym takiej możliwości.
 

DeletedUser8110

Guest
Pozwoliłam sobie pokasować posty nic nie wnoszące, a powodujące zaczątek konfliktu :)

Ta cała zasada o pushu jest beznadziejnie śmieszna. Podejrzewam, że pewnie panuje tylko u nas na polskim foe. :)

Źle podejrzewasz. Zasady Gry są takie same na wszystkich wersjach językowych.

Co za głupota, mamy sobie pilnować pereł przed pushem?! Przecież nie mamy wpływu na to kto i ile PR nam wrzuci. Czy jak sąsiad albo członek gildii nam podniesie 10lvli w perłach to moje perły znikną? Jak ja mam sąsiadowi czy członkowi gildii zabronić wrzucania PR do moich pereł? Mam odcinać drogę do nich i hamować całkowicie ich budowę? Co jeśli znajomy, który ma 5k punktów wrzuci 200PR do mojej perły, bo chce plany? (chodzi mi o znajomego z RL: kumpel z pracy, kumpel z podwórka itp., nie jakiś przypadkowy znajomy, którego nie znamy). Podobnie członek gildii, który ma 5k punktów, a wrzuci mi 200PR bo potrzebuje planu. No tak, może najlepiej usunąć go z gildii, bo boimy się, że pushuje? Nie możemy w grze odpowiadać za coś czego nie jesteśmy w stanie pełni kontrolować!

Kiedyś chyba pytałem na tym forum jaka jest w ogóle definicja pushu, kiedy on występuje, jakie muszą być warunki spełnione, żeby mówić o pushu i chyba jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Gracze pilnujący zasady, która nie jest dokładnie sformułowana - no co Wy?!:) To teraz każdy Gracz ma grać w strachu przed tym, że pewnego dnia zaloguje się do gry i nie zobaczy swoich pereł?

Czy ktoś kompetentny z Supportu może dokładnie wyjaśnić czym jest push w FoE i kiedy mamy z nim do czynienia? Jakie są konkretne kryteria, żeby mówić o pushu?

Konkretnych kryteriów podawać nie będziemy z prostego powodu - jeśli je podamy, to zaraz znajdą się chętni, żeby je wykorzystać do tego, by 'obejść system'. Każdy przypadek jest zresztą indywidualny, więc wytyczne pasujące do jednego konta, nie koniecznie sprawdzą się w innym przypadku.

Czym jest push - regularną przesyłką wszelkich elementów gry, z konta mało aktywnego, na inne konto. Za konto mało aktywne uważa się takie, które służy prawie wyłącznie do wspierania innego konta. Już naprawdę nie wiem, jak można to prościej wyjaśnić.

Jak zwykle pozwolę sobie zapewnić, że jeśli ktoś ma czyste sumienie, to nie zostanie ukarany :) A co do opisywanej na początku sytuacji ma ona jeden zasadniczy słaby punkt: "1. Zakładasz nowe konto lub konta". Co jak wszyscy wiemy, jest wbrew regułom.
 

DeletedUser11683

Guest
No, no...
Nagrodę Pokojowego Jobla masz w garści!
Wyobraź sobie, że nie każdy, kto wrzuca pr w perłę z wyższego poziomu to bandyta i pusher.
Potwierdzam. Ja z kolei na światach pobocznych chciałbym mieć Chateau Frontec. Na jednym z nich postawiłem tę perłę na początku jesieni średniowiecza. Gdybym miał czekać jeszcze pół roku na wejście do postępu to... bym sobie odpuścił grę na takim świecie... do następnego eventu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6174

Guest
Czym jest push - regularną przesyłką wszelkich elementów gry, z konta mało aktywnego, na inne konto. Za konto mało aktywne uważa się takie, które służy prawie wyłącznie do wspierania innego konta.
A teraz taki przykład:
Mam na liście znajomego od ponad roku, który staną w rozwoju i zawiesił gre. Nagle zaczyna wrzucać mi PR w perły. Czy to kwalifikuje się do bana bo robi to "konto mało aktywne"?
To mamy teraz pytać każdego znajomego z listy czy gra aktywnie? I mamy rozliczać ich z każdego PR który nam dadzą?
A jak mój sąsiad po złości skończył gre i tylko ładuje mi PR w perły to mogę pożegnać się z perłami bo jestem pushowany wbrew własnej woli?

A co do opisywanej na początku sytuacji ma ona jeden zasadniczy słaby punkt: "1. Zakładasz nowe konto lub konta". Co jak wszyscy wiemy, jest wbrew regułom.
To taki przykład: skończyłem gre w FoE zakładam kilka kont bo nie straszne mi bany i zaczynam tymi kilkoma kontami pushować osobę której nie lubię. Ja nie tracę nic bo te multikonta nic dla mnie nie znaczą, natomiast osoba której nie lubię traci konto w rozwój którego włożyła sporo pracy i wysiłku, dlaczego… bo dodała do listy znajomych 3 konta z niskiej epoki.

Nie powinno być tak że przez chwilę nieuwagi gracze tracą perły tylko dlatego że ktoś złośliwy postanowił zaleźć im za skórę.
Ja rozumiem że w 90% przypadków jest to faktycznie push na prośbę i życzenie osoby pushowanej, ale co w sytuacji jak osoba ponosi kare tylko za to że nie sprawdziła kim jest osoba na liście jej znajomych?

- - - Zaktualizowano - - -

Jak zwykle pozwolę sobie zapewnić, że jeśli ktoś ma czyste sumienie, to nie zostanie ukarany :)

Niestety to już nie jest takie oczywiste. Nawet jeśli nie mam sobie nic do zarzucenia to nie odpowiadam za swoich znajomych/sąsiadów o których tak na dobrą sprawę nic nie wiem. Skąd mam wiedzieć czy to aktywni gracze którzy po prostu zbierają plany/PR/medale, czy złośliwcy którzy pushują moje perły aby mi zaszkodzić.
A najgorsze jest to jak czytam kiedy suport pisze że w takich sytuacjach to jest wina gracza i nic z tym nie zrobią bo "Taki mamy klimat".
 

bartekmod

Książę
ja podam jeszcze jeden przykład, "gram" na wszystkich światach, z czego tylko na jednym gram, na reszcie zbieram prezenty ze studni życzeń, nie rozwijam, nie zbieram nawet kasy z domków ani z ratusza, nie ustawiam produkcji zaopatrzenia, ani towarów, punktami rozwoju się nie przejmuje i cały czas leży sobie 10... jednak do czasu, zbiorę 2 PR ze studni, przejdzie, będzie ich 12... kiedy kolejny raz moją nagrodą będą 2 PR, nie mogę ich zebrać ponieważ mam ponad 10... a moja studnia nie może stać, ma pracować z nadzieją na Diamenty więc jestem zmuszony pozbyć się PR, w drzewko nie wrzucę bo nie mam towarów na technologie.. muszę przewinąć pasek sąsiedztwa lub gildii na początek, tam znajdę Sąsiada lub Współgildziarza z Perłą i pozbędę się punktów, gdzie to jest jedyny sposób... jako konto nierozwijające się w ogóle... mam nadzieję że nie wyrządzę tym szkody innemu Graczowi :)
 

DeletedUser3876

Guest
To jest poradnik? Czy dyskusja?
No więc jesteś graczem z top... 20, powiedzmy. Do miejsca w pierwszej 10 droga daleka, więc zadziałajmy zakulisowo. (...)
1. Zakładasz nowe konto lub konta(...)
I lecisz za multikonto, zanim zdążysz komuś wyrządzić krzywdę:)
 

DeletedUser6174

Guest
I lecisz za multikonto, zanim zdążysz komuś wyrządzić krzywdę:)

Ta jasne. Ileż to razy widziałem sytuacje jak perły graczy były rozwijane przez konta z brązu o nazwie Kamilek01, Kamilek02… Kamilek10 (nazwy przykładowe). Skoro w dalszym ciągu multykonta rozwijają perły graczy przez bardzo długi okres czasu to znaczy że jednak się da. Dla chcącego nic trudnego.
 

DeletedUser12062

Guest
Pozwoliłam sobie pokasować posty nic nie wnoszące, a powodujące zaczątek konfliktu :)

cóż powiedzieć: głos rozsądku ;). Choć niesmak pozostał ;)

1. Zakładasz nowe konto lub konta". Co jak wszyscy wiemy, jest wbrew regułom.

jak sami wiecie w suporcie bo wiele razy rozmawialiśmy o tym kiedy to gra miała problemy z działaniem, w zasięgu mojej ręki jest lekko licząc 5 komputerów z czego 4 o różnych IP. Mi do głowy nie przyszło ani nigdy kogoś zgłaszać z powodu pereł ani zakładać 5 lewych kont.... Ale tacy ludzie są i w tym przypadku udowodnienie jest dość trudne, że są to multi ;). O ile z każdego będzie logował się tylko na jedno ;).

- - - Zaktualizowano - - -

To jest poradnik? Czy dyskusja?

co by to nie było to sprawę tego można by w końcu jakoś rozwiązać..... Nie ma się co dziwić ludziom, że chcą wiedzieć.... Czy jak zaprosisz kogoś kto potrzebuje surowca i zacznie Ci do pereł ładować to jest stracisz czy nie.... Bo pojęcie pushu i interpretacja tego jest jednym z najdziwniejszych zjawisk w przyrodzie.... Ja nie będę cytował dokładnie odpowiedzi Suportu co do pushu oraz kto tak nam odpowiedział ale dwóch różnych graczy zadało to samo pytanie co to jest push i:
1. raz dowiedzieliśmy się ze tylko wymiana pomiędzy światami a w obrębie jednego światu można ładować gdzie się chce
2. wymiana nawet o 1-2 epoki niżej to już może być push....

Nie wpadłeś może na to, że gdyby wkońcu ktoś powiedział o co chodzi to byłoby mnie domysłów problemów etc??? Już nie mówiąc o fakcie, który wyszedł 2-3h temu w tym wątku....
 

DeletedUser13365

Guest
Dołączam się do pytań i chcę wiedzieć czy to duży błąd wspomagać perły sąsiadów/znajomych/gildii? Dokładnie chodzi mi o Obserwatorium bo plany te nie wypadają z motywacji. Gracz który wkłada PR oraz gracz który ma obserwatorium dostaną bana na konto, czy tylko ten co ma obserwatorium to je straci. Pytam bo do tej pory nie interesowało mnie z jakiej epoki jest gracz któremu ładuje w obserwatorium. Nie mam jeszcze postawionej tej perły bo w moim przypadku wiąże się to z wydaniem diamentów. Nie chcę też swoją nieświadomością zaszkodzić innym grającym. Proszę o wypowiedź osoby kompetentne czy ładując kasę w diamenty i perły to zaraz je stracę.
Z drugiej strony to wspaniała rzecz takie masowe zablokowanie obserwatoriów przeciwnej gildii walczącej (to ostatnie zdanie to odnośnie poradnika - żeby było w temacie). :)
 

DeletedUser12062

Guest

tak Ty się jednak nadajesz do polityki.... Zresztą jak napisałem przed chwilą na C: pojawił się szczupak skończy się konstruktywna rozmowa....

A co z dwoma różnymi odpowiedziami suportu co do pushu jakie posiadamy??? Co z dowolnością interpretacji przepisów, bo jest to rozpatrywane indywidualnie i zależy od gracza.... Skąd mamy wiedzieć czy sąsiad którego mamy i zaczyna nam wrzucać PR jest aktywny czy nie ????? Ostatnio jako gracze z W mieliśmy 8 sąsiadów z żelaza.... I co mamy zrobić jak nam w perły zaczynają wrzucać ???? A skoro pojawili się w gronie ludzi z W i PM to raczej nie w nagrodę..... No i patrzę w link i nie widzę odpowiedzi na to co tu było 3h temu a co pewnie widziałeś....
 

DeletedUser625

Guest
Źle podejrzewasz. Zasady Gry są takie same na wszystkich wersjach językowych.

Niemożliwe, na coś tak głupiego i niedokładnego mógł wpaść tylko polak. :)

- - - Zaktualizowano - - -

Czym jest push - regularną przesyłką wszelkich elementów gry, z konta mało aktywnego, na inne konto. Za konto mało aktywne uważa się takie, które służy prawie wyłącznie do wspierania innego konta. Już naprawdę nie wiem, jak można to prościej wyjaśnić.

Ciekawe, moje perły zostały usunięte mimo tego, że konto które mnie wpierało było bardzo aktywne i ciągle się rozwijało. Coś myślę, że każdy supporter ma inną wizję pushu, bo nie ma tej jednej konkretnej, więc można sobie pozwolić na wyobraźnię w egzekwowaniu praw. :)
 

DeletedUser12062

Guest
Z czystej złośliwości zapytam - a kto to jest "polak"? Ktoś kto pracuje na polu? :p
Z reszty posta wynika, że wiesz do czego służy SHIFT na klawiaturze, więc zapewne nie chodziło Ci o osoby narodowości polskiej, czyli Polaków. :)

jemu chodzi o to zapewne, że jeśli ktoś myśli, że czegoś nie da się obejść to Polak wymyśli sposób ;). Zresztą coś kojarzę, że na samym początku GvG polscy gracze wymyślili sposób, na który nikt wcześniej nie wpadł ;P.
 

DeletedUser3876

Guest
tak Ty się jednak nadajesz do polityki.... Zresztą jak napisałem przed chwilą na C: pojawił się szczupak skończy się konstruktywna rozmowa.... (...) No i patrzę w link i nie widzę odpowiedzi na to co tu było 3h temu a co pewnie widziałeś....
I właśnie dlatego nie zamierzam z Tobą dyskutować na Forum. Może i widziałem, nie oznacza to, że mam ochotę o tym pisać. Chcesz zadać pytanie do supportu? Zadaj je poprzez system supportu. Piekląc się na Forum, nie otrzymasz konstruktywnej odpowiedzi. Bo tu odpowiadamy wg własnego "widzimisię".
Nie sil się na odpowiedź. I tak już wystarczająco dużo czasu straciłem w tym temacie, a przecież tylu niewinnych Graczy czeka na zbanowanie...
 

DeletedUser12062

Guest
Dobra ale wracając do sedna sprawy. Mnie interesuje dlaczego nie wprowadzicie zasady, że wolno dorzucić tylko do pereł, które są max 1 epokę wyżej niż ta w której jest gracz dorzucający ???? Przecież to by rozwiązało 99% problemów z pushem.... Jedna prosta zasada.... Troszkę niewygodna domyślam się, bo będzie właśnie trudniej konkurencję wykończyć ale to zniweluje problem.... Ja jestem za.... I głosy, które kiedyś się pojawiały, że ludzie z wczesnego chcą mieć alcatraz.... Niechaj motywują.... Ja tak bez problemu plany zbieram na innych światach....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Nie ma na chwilę obecna planów takowych zmian. Nie chcemy w ten sposób ograniczać gry.

Nie będę się odnosić do konkretnych przykładów, ani decydować na forum co jest, a co nie jest pushem. Definicja pushu jest i będzie ogólna.
Do osób, które mają jednak obawy i wątpliwości - jeżeli, którykolwiek Supporter miałby wątpliwości co do winy danego Gracza, to na pewno nie zostanie on ukarany. Stosujemy się do zasady domniemanej niewinności, w związku z tym musi być w 100% pewien, że w danym przypadku dochodzi do pushu :)
 

DeletedUser11683

Guest
Dobra ale wracając do sedna sprawy. Mnie interesuje dlaczego nie wprowadzicie zasady, że wolno dorzucić tylko do pereł, które są max 1 epokę wyżej niż ta w której jest gracz dorzucający ???? Przecież to by rozwiązało 99% problemów z pushem.... Jedna prosta zasada.... Troszkę niewygodna domyślam się, bo będzie właśnie trudniej konkurencję wykończyć ale to zniweluje problem.... Ja jestem za.... I głosy, które kiedyś się pojawiały, że ludzie z wczesnego chcą mieć alcatraz.... Niechaj motywują.... Ja tak bez problemu plany zbieram na innych światach....
Już dostałeś odpowiedź - ustalenie, że można wspierać tylko perły o jedną epokę znacząco ograniczyłoby możliwość wyboru strategii gry (pisałam o tym, że dla mnie ważne jest chateau i chcę je mieć jak najszybciej).
Tym niemniej, moim zdaniem, warto byłoby rozważyć parytet punktów dawanych we własne technologie i perły oraz punktów dawanych w cudze perły, np. w żelazie można dać komuś tyle samo punktów ile się zainwestowało u siebie (mnożnik x1), we wczesnym mnożnik mógłby wzrosnąć do x2, w rozkwicie do x3 itd. Jeśli ktoś osiągnąłby limit inwestycji w cudze perły musiałby zainwestować w swój rozwój, żeby móc dalej inwestować i nie byłoby kont utrzymywanych tylko dla wspierania pereł.
Jednocześnie nie byłoby obaw, że ktoś pushuje gracza przez złośliwość - po prostu po osiągnięciu limitu dotacje do pereł skończyłyby się.
Myślę, że takie rozwiązanie jest stosunkowo łatwe do wprowadzenia od strony informatycznej i ograniczyłoby konieczność analizy co jest pushem, a co nie. Dzięki czemu i Support miałby mniej roboty i gracze byliby spokojniejsi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
Już dostałeś odpowiedź - ustalenie, że można wspierać tylko perły o jedną epokę znacząco ograniczyłoby możliwość wyboru strategii gry (pisałam o tym, że dla mnie ważne jest chateau i chcę je mieć jak najszybciej).
Tym niemniej, moim zdaniem, warto byłoby rozważyć parytet punktów dawanych we własne technologie i perły oraz punktów dawanych w cudze perły, np. w żelazie można dać komuś tyle samo punktów ile się zainwestowało u siebie (mnożnik x1), we wczesnym mnożnik mógłby wzrosnąć do x2, w rozkwicie do x3 itd. Jeśli ktoś osiągnąłby limit inwestycji w cudze perły musiałby zainwestować w swój rozwój, żeby móc dalej inwestować i nie byłoby kont utrzymywanych tylko dla wspierania pereł.
Jednocześnie nie byłoby obaw, że ktoś pushuje gracza przez złośliwość - po prostu po osiągnięciu limitu dotacje do pereł skończyłyby się.
Myślę, że takie rozwiązanie jest stosunkowo łatwe do wprowadzenia od strony informatycznej i ograniczyłoby konieczność analizy co jest pushem, a co nie. Dzięki czemu i Support miałby mniej roboty i gracze byliby spokojniejsi.

i to tez jest rozwiązanie ;). Albo zrobienie możliwości od kogo chcemy PR przyjmować..... Bo szczerze mówiac to u mnie to wrzucanie przez sasiadow mnie tylko wkurza i psuje plany.... Ja tam bym zablokowal u siebie pewne grupy i miałbym większy spokój.... I tak większość pereł zasilam sam lub z dziennej wymiany z 2 graczami. I to mi w zupelnosci wystarczy....
 

DeletedUser11683

Guest
i to tez jest rozwiązanie ;). Albo zrobienie możliwości od kogo chcemy PR przyjmować..... Bo szczerze mówiac to u mnie to wrzucanie przez sasiadow mnie tylko wkurza i psuje plany.... Ja tam bym zablokowal u siebie pewne grupy i miałbym większy spokój.... I tak większość pereł zasilam sam lub z dziennej wymiany z 2 graczami. I to mi w zupelnosci wystarczy....
Widzisz, rozwiązanie które opisałem sprowadza się do wykonania kilku (w zależności od struktury bazy danych) zapytań SQL COUNT/SUM i porównania wyników. A potem albo dodanie punktów albo komunikat o braku możliwości wsparcia perły. Rozwiązanie proste i skuteczne, eliminujące problem pushu i kontroli ręcznej, wprowadzające jasne zasady i ograniczające dowolność interpretacji.
Ależ nachwaliłem swój pomysł :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8507

Guest
A można na takie tematy jak push gadać na forum tak o? :?
 

DeletedUser12062

Guest
A można na takie tematy jak push gadać na forum tak o? :?

a to chyba rozmowa zaczęła się od tego jak kogoś legalnie zapushowac i pozbyć się go z gry ;P. wiec chyba można ku przestrodze a może ktoś wpadnie na pomysł i jakoś sprawę pushu ktoś rozwiąże....
 
Status
Zamknięty.
Do góry