Jak działają boty - i dlaczego IG ma to w poważaniu

Który debil zaczął zabawę z botami jest dziś niemożliwe do ustalenia.
Niestety jak widać na obrazku coraz częściej gracze są namawiani do korzystania z nich, poza obrazkiem widziałem również w grze takie przypadki. Szkoda bo gierka ma fajną grafikę i pomysł, niestety jak czytamy cieszą się w pełni tylko Ci którzy używają botów, stąd ilość graczy ich używających tak gwałtownie rośnie.
Zastanawiająca poza biernością firmy jest sugestia, że na botach właśnie zarabia i stąd brak reakcji na zgłaszane przypadki. Myślałem, że zarabia głównie na sprzedaży diaxów a te chyba kupują najczęściej osoby rozwijające się. Na polach można je zdobyć przy dużej ilości walk a wiadomo boty pozwalają na zrobienie ogromnej ilości walk czyli zdobycie ich sporej ilości za darmo.
Dodatkowo boty zabiły ducha rywalizacji, gracze migrują do tych gildii, które używają botów i odnoszą sukcesy na polach i GvG i mamy w jednej gildii graczy którzy kiedyś z sobą zaciekle rywalizowali a teraz wspólnie zbierają nagrody na polach czy "zdobywają" sektory na GvG.
 
Ostatnia edycja:

Rafal.77

Rycerz
Dokładnie, gdyby tak zbanowali dożywotnio konta kilku graczom z topki to reszta szybko by się opamiętała, a tak dają czasowe bany i efekt jest taki, że (z tego co wiem) to na D kilku graczy, którzy wrócili do gry po czasowym banie pierwsze co zrobili to uruchomili boty żeby zrobić jak najwięcej walk.
 

goldenage

Szlachcic
Który debil zaczął zabawę z botami jest dziś niemożliwe do ustalenia.
Niestety jak widać na obrazku coraz częściej gracze są namawiani do korzystania z nich, poza obrazkiem widziałem również w grze takie przypadki. Szkoda bo gierka ma fajną grafikę i pomysł, niestety jak czytamy cieszą się w pełni tylko Ci którzy używają botów, stąd ilość graczy ich używających tak gwałtownie rośnie.
Zastanawiająca poza biernością firmy jest sugestia, że na botach właśnie zarabia i stąd brak reakcji na zgłaszane przypadki. Myślałem, że zarabia głównie na sprzedaży diaxów a te chyba kupują najczęściej osoby rozwijające się. Na polach można je zdobyć przy dużej ilości walk a wiadomo boty pozwalają na zrobienie ogromnej ilości walk czyli zdobycie ich sporej ilości za darmo.
Dodatkowo boty zabiły ducha rywalizacji, gracze migrują do tych gildii, które używają botów i odnoszą sukcesy na polach i GvG i mamy w jednej gildii graczy którzy kiedyś z sobą zaciekle rywalizowali a teraz wspólnie zbierają nagrody na polach czy "zdobywają" sektory na GvG.

Nie wiem co tam myśli INNO, ale obecnie ich support namawia by podawać wszelkie boty, także jest zainteresowanie. Jednak cały czas pozostało tych botów mnóstwo w ich gildii bezkarnych, kilka osób siedzących w nocy non stop widziało nabijanie sektorów w idealnie równym tempie, które nie jest do wykonania przez człowieka. Niestety jak się nie poda idealnych namiarów to nic z tego nie wynika.

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

StafFoxAvanger

Szlachcic zagrodowy
Słaba gildia i nie potraficie bić więc się tłumaczycie. Twierdzisz że mają boty, a sam nie raz na sektorach bije szybciej niż Enginer czy cybul, wystrczy mocny komp i szybkie łącze. Naucz się grać, a później oczerniaj kogoś że bot, zgłaszajcie więcej Nas :) więcej diaxów za niesłuszne bany wpadnie ! :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ciężko się nie zgodzić, raczej nie są to bany za boty. Dwu, trzydniowy ban to raczej za obrażenie kogoś lub ktoś sobie po prostu zrobił przerwę. Boty są problemem ale rozwiązać ten problem musi firma a nie gracze. Gracz nie jest w stanie stwierdzić z całą pewnością kto używa niedozwolonego oprogramowania i w sumie nie jest od tego. Co do gildii grających na botach to wymienia się wiele w tym NG.
 

miodzio400

Szlachcic zagrodowy
Ban całkowity-przecież to zwykli oszuści i tyle. Sportowiec na sterydach który wygrywa zawody to też oszust i jak zostanie przyłapany to ponosi konkretne konsekwencje- co do różnych nielegalnych programów w FoE to czy Inno nie może zrobić aktualizacji "scrypta " który automatycznie to wyłapie.? My jako gracze nie damy rady ,tego jest zbyt dużo na dzień dzisiejszy to raz a dwa że możemy tylko domyślać się że ten czy ten grają na botach
 

goldenage

Szlachcic
Słaba gildia i nie potraficie bić więc się tłumaczycie. Twierdzisz że mają boty, a sam nie raz na sektorach bije szybciej niż Enginer czy cybul, wystrczy mocny komp i szybkie łącze. Naucz się grać, a później oczerniaj kogoś że bot, zgłaszajcie więcej Nas :) więcej diaxów za niesłuszne bany wpadnie ! :)
Widzę, że Wy coraz słabsi się robicie:D No nic, życzę długich banów :) A już jako że jestem "świrem antybotowym" to wiem, że jesteśmy blisko załatwienia tego szajsu. Będzie spore zdziwienie jak nagle poleci w rankingu na 20 osób 12 całkowicie;) cebulka będzie płakać, ale to już nie moja sprawa;) Cieszę się z tych banów i zawsze zachęcam do zgłaszania NW:) Mnie w szczególności:)

Ciężko się nie zgodzić, raczej nie są to bany za boty. Dwu, trzydniowy ban to raczej za obrażenie kogoś lub ktoś sobie po prostu zrobił przerwę. Boty są problemem ale rozwiązać ten problem musi firma a nie gracze. Gracz nie jest w stanie stwierdzić z całą pewnością kto używa niedozwolonego oprogramowania i w sumie nie jest od tego. Co do gildii grających na botach to wymienia się wiele w tym NG.
Zapewniam, że to bany za boty, nasze zgłoszenia i bany:) cebulki nie potrafią przegrywać:) Jak przegrywają to boty w ruch;)

Ban całkowity-przecież to zwykli oszuści i tyle. Sportowiec na sterydach który wygrywa zawody to też oszust i jak zostanie przyłapany to ponosi konkretne konsekwencje- co do różnych nielegalnych programów w FoE to czy Inno nie może zrobić aktualizacji "scrypta " który automatycznie to wyłapie.? My jako gracze nie damy rady ,tego jest zbyt dużo na dzień dzisiejszy to raz a dwa że możemy tylko domyślać się że ten czy ten grają na botach
Nasz polski support, którego nie można obrażać. bo skasuje wpis zgodnie z regulaminem, robi co może, dostajemy szablony i chyba starczy nie?;) Nie można ich obarczać winą, bo oni robią to co każe INNO. Trzeba cisnąć bezpośrednio INNO. Wcześniej nie było żadnych banów i taki krasnal80 i pogrom01 codziennie pomykali w GVG na bocie, a teraz? Nie ma ich, więc jest progres:) cebulki oddały cały medal, bo się bały używać botów, więc coś jest na rzeczy:) Teraz INNO zbanuje ich wszystkich i tyle:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

miodzio400

Szlachcic zagrodowy
Szablony powiadasz, chciałbym taki ,co do suportu nie wiem co może w tej kwestii zrobić więc się nie wypowiadam nie mam bladego pojęcia w jaki sposób dany suporter może sprawdzić czy dany gracz korzysta z jakiegoś programu .Ciekawe w jaki sposób można to zweryfikować? Pewne jest to że zrobił się z tego problem i mam cichą nadzieje że zostaną poczynione odpowiednie kroki i niestety skoro kara to tylko kilka dni to moim zdaniem będzie to walka z wiatrakami:)
 

Enkidu

Rycerz
co do równego tempa bicia, to kiedyś (póki nie było tego przycisku za diaksy) się dało na większości sektorów. Ale jak ktoś leci dwie walki w ciągu sekundy np. na 45,41 to coś jest "troszkę" nie tak ;)
 

miodzio400

Szlachcic zagrodowy
co do równego tempa bicia, to kiedyś (póki nie było tego przycisku za diaksy) się dało na większości sektorów. Ale jak ktoś leci dwie walki w ciągu sekundy np. na 45,41 to coś jest "troszkę" nie tak ;)
Zgadzam się ,tylko jak ja mam to sprawdzić? Nie wiem ile bije osób dany sektor w przeciwnej gildii czy to na polach czy gvg
 

piko2012

Szlachcic zagrodowy
youtube.com/watch?v=vGurB71VbUg
nie wiem czy to ktoś wrzucił, ale pokaz bicia i szybkość walk per aspery i via, to jakieś szaleństwo, chyba tam nawet ci co są w postępowej walczą z wojskiem z wenus
To jest śmieszne ile razy można wysyłać do supportu na tych samych grach, a ci cały czas są bezkarni, z banem na kilka dni, to już na nie których graczach nie robi wrażenia, bo wiedzą że itak im support nic nie zrobi,
NADAL twierdze, że innogames strzela sobie w stopę, lub podcina gałąź na której siedzi, bo czy ktoś z tych co używają boty kiedyś kupili diamenty, NIE, bo i tak dostaną zwrot z pch, a ci uczciwi, co robią nadal piszą do supportu, a support ich zapewnia, że czuwa nad przestrzeganiem zasad gry
youtube.com/watch?v=vGurB71VbUg
 

QURDE

Szlachcic zagrodowy
ładnie przeanalizowane działanie "api-bota" po stronie klienta, pingi, rtt, , ominięcie interfejsu itd ;) ale brakuje w tym wszystkim analizy sposobu przetwarzania requestów klienta po stronie serwera ;) istnieją jeszcze takie rzeczy jak kolejkowanie zapytań , limitery oraz opóźnienia pomiędzy demonem api a corem programu (grą) . pisząc prosto api to przekażnik pomiędzy klientem a grą. jeżeli bot (klient) nawala zapytaniami w stylu podmień obronę to api i tak skolejkuje wszystkie otrzymywane zapytania zapytania i jeżeli z tej kolejki wyniknie że ktoś inny w międzyczaasie wysłał zapytanie wstaw obleg to zostanie on wykonany przed podmień obronę, wniosek ? przy odpowiedniej konfiguracji bodź zaimplementowaniu odpowiednich bibiotek do obsługi rate-limiter i przetwarzania asynchonicznego można bez problemow przyciać namierną ilość zapytań a wręcz ją notyfikować do adminow ;) co admini zrobią z taką wiedzą ?? to jest moim zdaniem właściwe pytanie ;)
 
Ostatnia edycja:
Cały czas powtarzam, że jest to banalnie proste do rozwiązania, tylko trzeba chcieć :)
Filmiki i ta cała reszta to bzdety, może po drugiej stronie bije 30-40 osób jak twierdzi NG zapytany o boty u nich.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Filmiki i ta cała reszta to bzdety, może po drugiej stronie bije 30-40 osób jak twierdzi NG zapytany o boty u nich.
Taak, oczywiście. To jednak jest do zweryfikowania. Poza tym, wiem co widziałam. Naprawdę silna gildia (do niedawna top 1 serwera) traci w ciągu kilku sekund, JEDNOCZEŚNIE 3 sektory przy aktywnej obronie. Ilu graczy powinno bić jednocześnie, żeby uzyskać efekt płynnego strumienia spadających tarcz? Pomijam już fakt, że również jest oskarżana (słusznie lub nie) o używanie botów...
 
Nie wiem ilu graczy powinno bić, podobnie jak Ty nie wiesz. Zweryfikować to może tylko Inno i ono to powinno zrobić. Po raz kolejny napisze gracze nie są od tego by pilnować przestrzegania regulaminu. Samo pisanie tez niewiele wnosi jak czytamy i widzimy.
Wystarczy odrobina solidarności i mozna przymusic Inno i ukarać graczy łamiących regulamin.
 
Nie wiem ilu graczy powinno bić, podobnie jak Ty nie wiesz. Zweryfikować to może tylko Inno i ono to powinno zrobić. Po raz kolejny napisze gracze nie są od tego by pilnować przestrzegania regulaminu. Samo pisanie tez niewiele wnosi jak czytamy i widzimy.
Wystarczy odrobina solidarności i mozna przymusic Inno i ukarać graczy łamiących regulamin.
Tylko niech faktycznie ukarają wszystkich nieprzestrzegających zasady.
 

miodzio400

Szlachcic zagrodowy
Agatonka59
Tak, mam i to prosty. Przy odrobinie solidarności jak napisałem - zbojkotować GvG i pola :)
Otworzyć nowy świat "S" Script na którym trzeba będzie używać skryptów botów i klikerów i tam przenieść tych wszystkich botowców itp
Fajne nazwy gildii by mogli mieć-- Only script ,-Lords of the bot albo władcy klikerów .Od razu byś wiedział gdzie iść a jakby ktoś nie używał nic z powyższych to wtedy go do supa podajesz że to oszust i trza go zbanować;)

A tak serio -Sami zobaczcie ilu nas się wypowiedziało w tym temacie ,można by nas posądzić o sianie defetyzmu. .Odnoszę takie wrażenie że graczy bardziej intryguje temat ktoś komuś się w perłe wbił na zarobek albo splądrował ,o wtedy na czacie jest larum a jak ktoś z botów korzysta a co mi tam niech sobie korzysta jego sprawa i cisza
 

Penetrator-granatow

Szlachcic zagrodowy
Piotruś o co Tobie tak naprawdę chodzi ? Jeżeli faktycznie zależy Ci na uczciwej grze to zamiast rzucać bezpodstawnymi oskarżeniami, pomóż suportowi wyłapać oszustów :).

Pewni gracze dostają bany, inni nie... a może jest jakiś merytoryczny powód ? Często Twoje wypowiedzi mają sens, innym razem zachowujesz się jak "lordziądko" przed wakacjami :(.

z mojej strony : Brawo obsługa gry!! tak trzymać i łapać oszustów !!
 
Do góry