Jak dla mnie w tej grze jest za dużo funkcji "za kasę"

  • Rozpoczynający wątek XEDOS
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1724

Guest
Przeczytałem chyba wszystkie posty w tym temacie i oprócz kilku graczy , którzy myślą i wiedza że dzięki tym co kupują diamenty gra nie padnie , reszta się użala nad sobą i grą. Jakież to jest typowo polskie. Jakby mieli kasę to by ją wydawali nie patrząc na to co kto pisze , ale że starzy , tudzież ci co pracują maja to nieszczęście że mieszkają gdzie mieszkają - Polska - i ledwo wiążą koniec z końcem to oczywiście zżera ich zazdrocha i psioczą jak to jest w zwyczaju i tradycji polskiej na tych co mają i ich stać. Wiem że takie zachowanie jest głęboko zakorzenione w tradycji polskiej , tylko nie rozumiem dlaczego takie narzekania są w tej grze . Ja osobiście jestem w pierwszej sześćdziesiątce a za realną kasę kupiłem amfiteatr , pręgierz i obelisk bo miałem kaprys mieć te budowle, a nie chwaląc się stać by mnie było na TOP1 w tej grze .Tylko po co ? Gra ma przynosić satysfakcję z tego do czego doszliśmy i z realizacji planów jakie przed sobą stawiamy co do rozwoju naszych miast, koniec , kropka. Tak więc życzę psioczącym przemyśleć sprawę i mniej zawiści a więcej satysfakcji.

Dołączam się do tego :D
 

DeletedUser

Guest
oczywistą rzeczą jest to, że produkt w fazie testów jest darmowy, a nie płatny, co ciekawsze w niektórych przypadkach to beta testerzy dostają pieniądze
IG próbuje zakląć rzeczywistość i próbuje zarabiać duże na czymś kompletnie niedopracowanym , co jest w kompletnych powijakach
nie chce , być złą wróżką, ale jakoś nie widzę świetlanej przyszłości tej gry
zresztą mając też doświadczenia z IG w grepolis, to zapewne zarobią jakieś marne grosze, ale dobrej gry nie zrobią
w grepolis tylko raz wydałem pieniądze, tu jak na razie nie zamierzam, bo tu musiał bym wydawać cała swoja wypłatę a i tak bym nie osiągnął
celowo wcześniej przywołałem ikariam, bo tam udało mi się wydać "kilka" złotych, ale te wydatki nie były odczuwalne dla mojego budżetu, tu te "kilka" złotych nie były by odczuwalne w grze , więc po co je wydawać?

- - - Zaktualizowano - - -

boże , naprawcie jeszcze te forum , bo nawet to szwankuje , przy dłuższym pisaniu daje dwa razy to samo, może nie warto i tak tu mało jest ludzi, a na tym i tak sie nie zarobi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
oczywistą rzeczą jest to, że produkt w fazie testów jest darmowy, a nie płatny, co ciekawsze w niektórych przypadkach to beta testerzy dostają pieniądze
IG próbuje zakląć rzeczywistość i próbuje zarabiać duże na czymś kompletnie niedopracowanym , co jest w kompletnych powijakach
nie chce , być złą wróżką, ale jakoś nie widzę świetlanej przyszłości tej gry
zresztą mając też doświadczenia z IG w grepolis, to zapewne zarobią jakieś marne grosze, ale dobrej gry nie zrobią
w grepolis tylko raz wydałem pieniądze, tu jak na razie nie zamierzam, bo tu musiał bym wydawać cała swoja wypłatę a i tak bym nie osiągnął
celowo wcześniej przywołałem ikariam, bo tam udało mi się wydać "kilka" złotych, ale te wydatki nie były odczuwalne dla mojego budżetu, tu te "kilka" złotych nie były by odczuwalne w grze , więc po co je wydawać?

- - - Zaktualizowano - - -

boże , naprawcie jeszcze te forum , bo nawet to szwankuje , przy dłuższym pisaniu daje dwa razy to samo, może nie warto i tak tu mało jest ludzi, a na tym i tak sie nie zarobi

Coż , kazdy w internecie jest specjalista od rozwoju i przyszłości , beta testerem i oczywiście krytykiem co do polityki planów finansowych IG ;D
 

DeletedUser2383

Guest
Coż , kazdy w internecie jest specjalista od rozwoju i przyszłości , beta testerem i oczywiście krytykiem co do polityki planów finansowych IG ;D

Znawcą piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, skoków narciarskich i pozostałych dyscyplin w których Polacy "mieli" zdobyć złoto na olimpiadzie, specem od polityki, psychologi, seksuologiem, itd...
 

DeletedUser

Guest
a ty jesteś specjalista od czego ? od wrodzonej głupoty , czy czegos w tym rodzaju ? no tak na tym się znasz, nie bede ci odbierał palmy pierszenstwa
ja sie znam na marketingu i takie tam podobne i wiem jedno, sprzedawanie produktu niedopracowanego, spowoduje całe rzesze niezadowolonych klientów, którzy będą jego żywa antyreklamą , jesli to chce osiągnać IG , to są na dobrej drodze

- - - Zaktualizowano - - -

a ty jesteś specjalista od czego ? od wrodzonej głupoty , czy czegos w tym rodzaju ? no tak na tym się znasz, nie bede ci odbierał palmy pierszenstwa
ja sie znam na marketingu i takie tam podobne i wiem jedno, sprzedawanie produktu niedopracowanego, spowoduje całe rzesze niezadowolonych klientów, którzy będą jego żywa antyreklamą , jesli to chce osiągnać IG , to są na dobrej drodze
 

DeletedUser

Guest
Że tak spytam, a czym handlujesz ?
a co ma piernik do wiatraka ?
handluje tym czym moge na to co mi potrzebne , oczywiscie jesli chodzi o gre
jesli chodzi o real, moge sprzedawac i kupować wszystko na czym da sie zarobic
ale już doświadczenie mi podpowiada, że na bublach za wiele nie zarobie, moge to sprzedać , ale klientów stałych na to nie bedzie, to takie jednorazowe strzały

- - - Zaktualizowano - - -

Że tak spytam, a czym handlujesz ?
a co ma piernik do wiatraka ?
handluje tym czym moge na to co mi potrzebne , oczywiscie jesli chodzi o gre
jesli chodzi o real, moge sprzedawac i kupować wszystko na czym da sie zarobic
ale już doświadczenie mi podpowiada, że na bublach za wiele nie zarobie, moge to sprzedać , ale klientów stałych na to nie bedzie, to takie jednorazowe strzały
 

DeletedUser2383

Guest
a co ma piernik do wiatraka ?
Piernikowi potrzeba mąki ...

Czyli mogę sądzić, że sprzedajesz to co się nawinie, nie masz stałej strefy w której się poruszasz, cenisz sobie mobilność. Jest na coś popyt to wchodzę w to i sprzedaję ?
 

DeletedUser

Guest
no tak , jesli uważasz że obecnie młyn to wiatrak, to zostałeś w minimum XIX wieku
obecnie wiatrak to raczej elektrownia, a z niej oczywiście możemy dojść do młyna, bo teraz to zazwyczaj urządzenia elektryczne
ogólnie to ja ci mogę przeprowadzić logiczny wywód na temat czerwonej parasolki i podróży na marsa.
nie wiem do czego pijesz , ja ci podałem tylko takie porzekadło
i nie trafiłeś, bo od 20 lat sprzedaje to samo, ale jesli trafie na doby produkt który zapewni mi dochód przez kolejne 20 lat , to z checią to zmienie , ale wiem jedno że nie wiem co byś wymyslił, to jesli to bedzie bubel , to niestety po roku bede bankrutem

- - - Zaktualizowano - - -

no tak , jesli uważasz że obecnie młyn to wiatrak, to zostałeś w minimum XIX wieku
obecnie wiatrak to raczej elektrownia, a z niej oczywiście możemy dojść do młyna, bo teraz to zazwyczaj urządzenia elektryczne
ogólnie to ja ci mogę przeprowadzić logiczny wywód na temat czerwonej parasolki i podróży na marsa.
nie wiem do czego pijesz , ja ci podałem tylko takie porzekadło
i nie trafiłeś, bo od 20 lat sprzedaje to samo, ale jesli trafie na doby produkt który zapewni mi dochód przez kolejne 20 lat , to z checią to zmienie , ale wiem jedno że nie wiem co byś wymyslił, to jesli to bedzie bubel , to niestety po roku bede bankrutem


---------edit ---------

nie bede poprawiał swoich postów , jeśli nie potraficie poprawć z bublonego forum
 

DeletedUser426

Guest
a ty jesteś specjalista od czego ? od wrodzonej głupoty , czy czegos w tym rodzaju ? no tak na tym się znasz, nie bede ci odbierał palmy pierszenstwa
ja sie znam na marketingu i takie tam podobne i wiem jedno, sprzedawanie produktu niedopracowanego, spowoduje całe rzesze niezadowolonych klientów, którzy będą jego żywa antyreklamą , jesli to chce osiągnać IG , to są na dobrej drodze

Ja sie znam na tworzenie maczuga i takie tam podobne kamienie :)
W internecie jestes kims chcesz , tylko rzadko tym kim naprawde jestes xd
"Sprzedawanie produktu niedopracowanego spowoduje niezadowolontych klintów ?" Tu dowodzisz ze nie masz pojęcia o czym mówisz.
Powiedz to firmie Mirosoft na temat sprzedaży Windowsa. "Żywe antyreklamy" i "rzesze niezadowolonych klientów" spowodowały że firma upadła i nie osiągneła tego co zamierzała na sprzedaży "niedopracowanego produktu"

I tak nawiase mówiac , sprzedaz lemoniady w garazu nie zalicza sie do doświadczenia w marketingu i tym podobnym.
 

DeletedUser629

Guest
Obawiam się, że marketing w dzisiejszych czasach potrafi coś więcej niż tylko sprzedać dobry produkt. Potrafi wmówić ludziom, że coś co jest totalnie bezużyteczne i beznadziejne jest im niezmiernie potrzebne.
 

DeletedUser

Guest
Pomyślcie w ten sposób:


Pieniądze=Diamenty=powiększanie terenu, zwiększanie produkcji monet i zaopatrzenia, przyśpieszone badanie technologii, możliwość szkolenia większej ilości jednostek= masz więcej budynków niż inni, więcej wojska niż inni, rozwijasz się szybciej od innych= masz nad innymi realną przewagę

W skrócie:
Pieniądze= realna przewaga w rozgrywce!

Proponuję twórcom gry stworzyć opcję "Wygraj grę za jedyny 10 000 PLN! To się opłaca! Zero męczenia się z rozbudową! Szybkie i łatwe zwycięstwo!
 

DeletedUser

Guest
Pomyślcie w ten sposób:


Pieniądze=Diamenty=powiększanie terenu, zwiększanie produkcji monet i zaopatrzenia, przyśpieszone badanie technologii, możliwość szkolenia większej ilości jednostek= masz więcej budynków niż inni, więcej wojska niż inni, rozwijasz się szybciej od innych= masz nad innymi realną przewagę

W skrócie:
Pieniądze= realna przewaga w rozgrywce!

Proponuję twórcom gry stworzyć opcję "Wygraj grę za jedyny 10 000 PLN! To się opłaca! Zero męczenia się z rozbudową! Szybkie i łatwe zwycięstwo!

Spójrz w ten sposób

Brak diamentów + zero reklam w grze = UPADEK GRY
 

DeletedUser

Guest
o nie tak działa
jak myślisz dzięki czemu ciągnie youtube? Reklamy! oto klucz do sukcesu! Umieszczenie pod bokach reklam może i było by irytujące, ale sprawiedliwe! Oczywiście, nie uważam, że diamentów nie powinno być w ogóle! W plemionach było konto premium i tam nie dawało ono realnej przewagi, ale pomagało w zarządzaniu wioskami. Nie spotkałbyś tam się z czymś w rodzaju "zwiększ produkcję za kasę". oczywiście teraz się to wszystko pozmieniało i te badziewne opcje doszły również do plemion... szkoda. Co moim zdaniem powinny umożliwiać diamenty? Ustawienia sobie dowolnego godła, możliwość postawienia jakiegoś ekskluzywnego budynku, automatyczne zbieranie kasy i zaopatrzenia i to tyle! Więcej było by perfidnym nadużyciem! A i tak największa pazerność widać w CENACH tego premium! Najtańsze (przez SMSa) kosztuje 11 złotych, a dostajecie jedynie 95 diamentów! Załóżmy, że wyślecie tego SMSa 5 razy i mamy 55 zł- kwotę za którą można by kupić naprawdę dobrego PRGa na kompa z lepszym systemem walki, z lepszą grafiką i z równymi szansami dla wszystkich! Grając na plamieniach traktowałem premium jako miły dodatek, dla kogoś kto ma kilka złotych na zbyciu, ale tutaj trafia mnie szlak jak mogę mieć coś na co normalnie murze czekać kilkanaście godzin za kilkanaście złotych!
 

DeletedUser426

Guest
Takie głupie gadanie , za wysokie ceny , nikt nie kupi , gra upadnie. Zawsze znajdzie sie jakis tępy dzieciak co nie ma własnego zycia i właduje kase tutaj. A takich jest wielu. A narzekanie ze jest za drogo jest bez sensu. Skoro jest za drogo to nie kupujcie i nie musicie płacic i po problemie.
 

DeletedUser

Guest
o nie tak działa
jak myślisz dzięki czemu ciągnie youtube? Reklamy! oto klucz do sukcesu! Umieszczenie pod bokach reklam może i było by irytujące, ale sprawiedliwe! Oczywiście, nie uważam, że diamentów nie powinno być w ogóle! W plemionach było konto premium i tam nie dawało ono realnej przewagi, ale pomagało w zarządzaniu wioskami. Nie spotkałbyś tam się z czymś w rodzaju "zwiększ produkcję za kasę". oczywiście teraz się to wszystko pozmieniało i te badziewne opcje doszły również do plemion... szkoda. Co moim zdaniem powinny umożliwiać diamenty? Ustawienia sobie dowolnego godła, możliwość postawienia jakiegoś ekskluzywnego budynku, automatyczne zbieranie kasy i zaopatrzenia i to tyle! Więcej było by perfidnym nadużyciem! A i tak największa pazerność widać w CENACH tego premium! Najtańsze (przez SMSa) kosztuje 11 złotych, a dostajecie jedynie 95 diamentów! Załóżmy, że wyślecie tego SMSa 5 razy i mamy 55 zł- kwotę za którą można by kupić naprawdę dobrego PRGa na kompa z lepszym systemem walki, z lepszą grafiką i z równymi szansami dla wszystkich! Grając na plamieniach traktowałem premium jako miły dodatek, dla kogoś kto ma kilka złotych na zbyciu, ale tutaj trafia mnie szlak jak mogę mieć coś na co normalnie murze czekać kilkanaście godzin za kilkanaście złotych!

Chciałem zauważyć, że YT przed wykupieniem przez Google miało wielkie problemy $$ ;)
 

DeletedUser

Guest
ja mówię o uczciwej rywalizacji! Nie rozumiesz sedna problemu? Nie chodzi i o to, że istnieją opcje dostępne tylko za opłatą, ale o to, że te opcje wpływają na rozgrywkę! Nie ma tu uczciwej rywalizacji, bo jedni mają większe możliwości niż inni! Tak, każdy z nasz może wyszkolić 4 włóczników w jednych koszarach, ale niektórzy mogą wyszkolić 5! Znaczy to, że ja będę miał 20 włóczników jeśli zbuduje 5 koszar, ale osoba z premium musi posiadać koszar cztery! realna przewaga! To, że gra upadnie jest niemądrym argumentem i nie usprawiedliwia tego, dlaczego kasa przeważa nad taktyką. Możesz i być niezawodnym strategiem ale w grze jak ta nie pokonasz przeciwnika, który ma lepsze jednostki (bo szybciej je "odkrył" z pomocą diamentów) i ma ich więcej (b wykupił miejsce w koszarach z pomogą diamentów).

- - - Zaktualizowano - - -

Chciałem zauważyć, że YT przed wykupieniem przez Google miało wielkie problemy $$ ;)

a mimo to nie kazało ci płacic za poglądanie filmów w rozdzielczości większej niż 240p, albo dłużyszch niż 2 minuty!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ja mówię o uczciwej rywalizacji! Nie rozumiesz sedna problemu? Nie chodzi i o to, że istnieją opcje dostępne tylko za opłatą, ale o to, że te opcje wpływają na rozgrywkę! Nie ma tu uczciwej rywalizacji, bo jedni mają większe możliwości niż inni! Tak, każdy z nasz może wyszkolić 4 włóczników w jednych koszarach, ale niektórzy mogą wyszkolić 5! Znaczy to, że ja będę miał 20 włóczników jeśli zbuduje 5 koszar, ale osoba z premium musi posiadać koszar cztery! realna przewaga! To, że gra upadnie jest niemądrym argumentem i nie usprawiedliwia tego, dlaczego kasa przeważa nad taktyką. Możesz i być niezawodnym strategiem ale w grze jak ta nie pokonasz przeciwnika, który ma lepsze jednostki (bo szybciej je "odkrył" z pomocą diamentów) i ma ich więcej (b wykupił miejsce w koszarach z pomogą diamentów).

W każdej grze via www możesz wykupić sobie przewagę za pieniądze...

Tu jest o tyle fajne, że jest to b. drogie więc nie ma takowych zbyt wielu ;)

Tworzysz problem, którego nie ma.

Edit:

No nie kazali, za to nakazali ci oglądanie nieraz 60s reklam, których się wyłączyć nie dało ^^

Ja piernicze takie coś, wolę żeby inni mieli przewagę nade mną, niż żebym miał przed każdym zalogowaniem, wybudowaniem etc. musiał oglądać 60s reklam ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2383

Guest
W każdej grze via www możesz wykupić sobie przewagę za pieniądze...

O przepraszam, znam grę gdzie nawet jak wydasz 500 zł na grę to ci to nie wiele pomoże w byciu TOP 1, a gra sama na siebie tak zarabia, że aż miło patrzeć. ponad 50 serwerów, 1000 aktywnych graczy na każdym i premium wynosi 60 zł ZA ROK ! czyli gra przynosi jakieś 3 mln zł rocznie ;]. A gracze chętnie kupują premium za 5 zł / mc.
 

DeletedUser2097

Guest
Możesz i być niezawodnym strategiem ale w grze jak ta nie pokonasz przeciwnika, który ma lepsze jednostki (bo szybciej je "odkrył" z pomocą diamentów) i ma ich więcej (b wykupił miejsce w koszarach z pomogą diamentów).
A wcale nie!Ja jakoś sobie bez diamentów radzę.
Tutaj jeszcze strategia coś znaczy.Gdybym nie miał strategii nie miał to bym łukami z epoki żelaza nie pokonywał opancerzonej piechoty czy najemników z epoki wczesnego średniowiecza.Oczywiście w tym pomaga też głupota komputera.
 

DeletedUser629

Guest
W każdej grze via www możesz wykupić sobie przewagę za pieniądze...

Tu jest o tyle fajne, że jest to b. drogie więc nie ma takowych zbyt wielu ;)

Tworzysz problem, którego nie ma.

A wcale nie!Ja jakoś sobie bez diamentów radzę.
Tutaj jeszcze strategia coś znaczy.Gdybym nie miał strategii nie miał to bym łukami z epoki żelaza nie pokonywał opancerzonej piechoty czy najemników z epoki wczesnego średniowiecza.Oczywiście w tym pomaga też głupota komputera.

Zgadzam się w 100%

Edit:

No nie kazali, za to nakazali ci oglądanie nieraz 60s reklam, których się wyłączyć nie dało ^^

Ja piernicze takie coś, wolę żeby inni mieli przewagę nade mną, niż żebym miał przed każdym zalogowaniem, wybudowaniem etc. musiał oglądać 60s reklam ;)

Oj..ale by mnie to denerwowało...wtedy bym chyba miała powód do odejścia. Reklamy i tak są już wszędzie i jakoś nie miałabym ochoty być zmuszona do ich tolerowania w grze, która ma mi zapewnić rozrywkę i oderwanie się od rzeczywistości...
 

DeletedUser2383

Guest
Oj..ale by mnie to denerwowało...wtedy bym chyba miała powód do odejścia. Reklamy i tak są już wszędzie i jakoś nie miałabym ochoty być zmuszona do ich tolerowania w grze, która ma mi zapewnić rozrywkę i oderwanie się od rzeczywistości...

" JEŚLI CHCESZ WYBUDOWAĆ BUDYNEK OBEJRZYJ REKLAMĘ !!!". A może tak rozdawać premium za reklamy. Oglądając reklamy nabijamy sobie diamenty, im dłużej oglądasz tym dostajesz więcej diamentów ? :haha:
 

DeletedUser3

Guest
Wydaje mi się, że niektórzy wyolbrzymiają problem. Porównanie do Plemion jest nieco nietrafne, bowiem Plemiona to gra, nastawiona na typową rozgrywkę rywalizacyjną, gdzie można zdobyć wszystko i wszystko stracić (kompletnie do zera), zaś w Forge nie ma opcji utraty miasta, nawet straty poniesione w wyniku plądrowania są mocno ograniczone (w Plemionach czasami w ciągu 1 sekundy można stracić wszystkie budynki w wiosce, wszystkie surowce i całe wojsko). W Forge pierwiastek rywalizacji między graczami jest o wiele mniej wysunięty na pierwszy plan (są wieże PvP, ale nie ukrywajmy, że w porównaniu do Plemion ma się to nijak). Dlatego system premiujący graczy kupujących płatne elementy nie jest tak problematyczny.

Co do cen - pomysły typu "niech Diamenty będą tańsze" z góry odpadają. Nie będę oszukiwał, bo nie zanosi się na zmianę cen w dół w najbliższym czasie.
 

DeletedUser629

Guest
" JEŚLI CHCESZ WYBUDOWAĆ BUDYNEK OBEJRZYJ REKLAMĘ !!!". A może tak rozdawać premium za reklamy. Oglądając reklamy nabijamy sobie diamenty, im dłużej oglądasz tym dostajesz więcej diamentów ? :haha:

heh..dobre:D..i zawsze miałabym wybór czy chce je oglądać:)

Co do cen - pomysły typu "niech Diamenty będą tańsze" z góry odpadają. Nie będę oszukiwał, bo nie zanosi się na zmianę cen w dół w najbliższym czasie.

to dopiero by wypaczyło tą grę..
 
Do góry