Jak dla mnie w tej grze jest za dużo funkcji "za kasę"

  • Rozpoczynający wątek XEDOS
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Grałem kilka lat w ogame - z dobrymi efektami. Doszedłem tam do top3 swojego "universum" mając top2 flotkę :D
Wszystko to nie wydając ani złotówki - były owszem opcje "premium" ale nie miały takiego wpływu na rozwój i pozycję.

A tu - kupno ziemi za kasę (diamenty), na niej stawianie budynków za kasę, odblokowywanie technologii za kasę itd.
Ba, są nawet technologie, które jak je zbadasz to i tak odblokujesz je tylko za kasę (tak się "wpuściłem w kanał" z technologią dom wielopiętrowy = wrzuciłem badania a potem nie było jak odblokować).

Najbardziej wkurzające jest to, jak widzę, że kompletne lamki kupują sobie pozycję za kasę (mam na oku jedną taką co w 24h za kasę zrobiła 2500 pkt, a przedtem jej rozwój też szedł za kaskę tylko).

To zabija chęć gry - skoro bardziej liczy się ile kaski zapłacisz niż jakim na prawdę jesteś zawodnikiem.

I jeszcze 1 uwaga - zniszczone jednostki wojskowe w obronie nie powinny się automatycznie odbudowywać, tak jak te stracone w ataku.
A swoją drogą powinna być możliwość częstszych ataków na 1 gracza - np 6 na dobę, bo co mi z tego że poświęcę armię, przełamię obronę jak za to mam kilkadziesiąt szt. złota, które nie starcza na odbudowę nawet 1 oddziału a tracę np 5 w walce (a obrońca który przegrał wciąż ma komplet, mimo że ich mu ubiłem )

Ale najważniejsze - ograniczcie funkcję za kasę, bo jak na ten moment to mocno zniechęca do normalnej gry.
 

DeletedUser1152

Guest
Rozszerzenie można zrobić za złoto i przede wszystkim za złoto.Technologia domów wielopiętrowych nie jest potrzebna do kontynuowania gry.Mnie też denerwują osoby które tak marnują kasę , ale cóż da się żyć.a jak tracisz za dużo to nie atakuj nikt ci nie każe
Grałem kilka lat w ogame - z dobrymi efektami. Doszedłem tam do top3 swojego "universum" mając top2 flotkę :D
Wszystko to nie wydając ani złotówki - były owszem opcje "premium" ale nie miały takiego wpływu na rozwój i pozycję.

A tu - kupno ziemi za kasę (diamenty), na niej stawianie budynków za kasę, odblokowywanie technologii za kasę itd.
Ba, są nawet technologie, które jak je zbadasz to i tak odblokujesz je tylko za kasę (tak się "wpuściłem w kanał" z technologią dom wielopiętrowy = wrzuciłem badania a potem nie było jak odblokować).

Najbardziej wkurzające jest to, jak widzę, że kompletne lamki kupują sobie pozycję za kasę (mam na oku jedną taką co w 24h za kasę zrobiła 2500 pkt, a przedtem jej rozwój też szedł za kaskę tylko).

To zabija chęć gry - skoro bardziej liczy się ile kaski zapłacisz niż jakim na prawdę jesteś zawodnikiem.

I jeszcze 1 uwaga - zniszczone jednostki wojskowe w obronie nie powinny się automatycznie odbudowywać, tak jak te stracone w ataku.
A swoją drogą powinna być możliwość częstszych ataków na 1 gracza - np 6 na dobę, bo co mi z tego że poświęcę armię, przełamię obronę jak za to mam kilkadziesiąt szt. złota, które nie starcza na odbudowę nawet 1 oddziału a tracę np 5 w walce (a obrońca który przegrał wciąż ma komplet, mimo że ich mu ubiłem )

Ale najważniejsze - ograniczcie funkcję za kasę, bo jak na ten moment to mocno zniechęca do normalnej gry.
 

DeletedUser1698

Guest
Podpisuje się pod tym obiema rękami.Za dużo tutaj zależy od stanu konta gracza.
 

DeletedUser

Guest
inno robiac gry patrzy jedynie jak wyciagnac kase
wczesniej "ulepszyli" grepolis teraz zmienili taktyke i od razu zrobili gre naszpikowana opcjami premium
pozostaje jedynie grac na luzie i nie zwracac uwagi na "super" graczy jadacych jedynie na premium
 

DeletedUser

Guest
Coż, gry on line maja na siebie zarabiać i zawsze będą szły na kasę. Co do lamków kupujących wszystko za kasę, to nie przejmuj się - oni i tak zawsze pozostaną lamkami bez umiejętności kombinowania i cierpliwości. Maja tylko kasę to się nią chwalą.
 

DeletedUser

Guest
Coż, gry on line maja na siebie zarabiać i zawsze będą szły na kasę. Co do lamków kupujących wszystko za kasę, to nie przejmuj się - oni i tak zawsze pozostaną lamkami bez umiejętności kombinowania i cierpliwości. Maja tylko kasę to się nią chwalą.

OK, niech i będą funkcje premium. Ale tu są w takiej ilości, że wypaczają sens gry. Widziałem np kolesia, który nie miał żadnego budynku typu kamieniarz itp, a wyprzedził mnie w punktach (na etapie ok 5k pkt). Umożliwienie zwycięstw za kasę, budynków za kasę (najlepszych), badań za kasę itp to parodia. Tu aby być top 1 nie należy najlepiej grać tylko najwięcej kasy wydać. Zniechęcające :D
 

DeletedUser

Guest
A tam przejmujecie się... jak ktoś chce wydawać 500 zł na ta grę to niech wydaje. Lubie FoE i jara mnie rywalizacja w tej grze ale nie jest warta takich pieniędzy. Za kase to już lepiej pograć w jakieś płatne MMO. A ci co chcą być lepsi za pieniądze to niech sobie będą, całe szczęście nie ma ich aż tak dużo.
 

DeletedUser1638

Guest
Grałem kilka lat w ogame - z dobrymi efektami. Doszedłem tam do top3 swojego "universum" mając top2 flotkę :D
Wszystko to nie wydając ani złotówki - były owszem opcje "premium" ale nie miały takiego wpływu na rozwój i pozycję.

A tu - kupno ziemi za kasę (diamenty), na niej stawianie budynków za kasę, odblokowywanie technologii za kasę itd.
Ba, są nawet technologie, które jak je zbadasz to i tak odblokujesz je tylko za kasę (tak się "wpuściłem w kanał" z technologią dom wielopiętrowy = wrzuciłem badania a potem nie było jak odblokować).

Najbardziej wkurzające jest to, jak widzę, że kompletne lamki kupują sobie pozycję za kasę (mam na oku jedną taką co w 24h za kasę zrobiła 2500 pkt, a przedtem jej rozwój też szedł za kaskę tylko).

To zabija chęć gry - skoro bardziej liczy się ile kaski zapłacisz niż jakim na prawdę jesteś zawodnikiem.

I jeszcze 1 uwaga - zniszczone jednostki wojskowe w obronie nie powinny się automatycznie odbudowywać, tak jak te stracone w ataku.
A swoją drogą powinna być możliwość częstszych ataków na 1 gracza - np 6 na dobę, bo co mi z tego że poświęcę armię, przełamię obronę jak za to mam kilkadziesiąt szt. złota, które nie starcza na odbudowę nawet 1 oddziału a tracę np 5 w walce (a obrońca który przegrał wciąż ma komplet, mimo że ich mu ubiłem )

Ale najważniejsze - ograniczcie funkcję za kasę, bo jak na ten moment to mocno zniechęca do normalnej gry.

Zgadzam się z tobą,mało tego uważam,że ceny diamentów to chyba jakiś żart i się dziwie,że ktoś je kupuje.Czułbym się jak frajer kupując 300 diamentów za 22zł+,za które postawie jeden domek.Do tego dochodzą technologie,surowce,leczenie jednostek itp. i wszystko dostępne za diamenty.Myślę,że mało jest osób które wydają regularnie hajs w tej grze.A tak poza tym,to polecam grać na luzie i nie spinać się bo ktoś szybciej wbija punkty bo liczy się dobra zabawa.Pozdrawiam :)
 

DeletedUser1724

Guest
Zawsze liczyła się kasa w tego typu projektach więc nie rozumiem czemu u Was takie zdziwienie... Nikt Wam nie każe wydawać kasy realnej i nikt Wam nie każę w tą grę grać bo wystarczy kilku graczy z tysiąca co mają zasobniejszy portfel i już jest cacy dla Administracji czy też właściciela projektu ^_^
 

DeletedUser971

Guest
Hmmm pamiętajcie, że gry są na serwerach a to kosztuje, dlatego jest możliwość kupywania rzeczy za prawdziwe pieniądze. Takie opcje są potrzebne po to żeby ci którzy grają bez premium mogli grać w tą grę za darmo. Przecież jakoś gra musi się utrzymać. Ktoś musi ją stworzyć, poświęcić czas, musi gdzieś być przechowywana, serwery pracują 24h więc to wszystko kosztuje, jakby nie było opcji płatnych to nie byłoby też gier darmowych. Wątpię żeby ktokolwiek chciał tworzyć grę, płacić za serwery itd a pózniej umożliwiać innym używanie jego tworu za całkowicie darmo. Używanie premium nie jest obowiązkowe. Jeśli ktoś nie chce wydawać kasy to może grać za darmo więc po co narzekać na tych co używają premium? Chcą to to robią, każdy cieszy się rozgrywką na swoj sposób. To że ktoś używa opcji płatnych nie znaczy, że musi być od razu lama. Co do obrony oraz atakowania : oczywiście nie zgodzę sie z Tobą Xedos, jeśli jednostki obronne nie odnawiałyby się i można byłoby grabić 6 razy na dobę to logowałbyś się do pustego miasta. Nie mógłbyś się rozwijać bo zawsze ktoś zabierałby ci produkcje lub wtedy nikt nie chciałby również sie bronić ani atakować i zrobiłaby się gra ekonomiczna.
 

DeletedUser

Guest
Nigdy nikomu nie dogodzisz. Zawiść o to, że inni używają opcji premium, dziecinada...
 

DeletedUser

Guest
a ja po części się zgadzam, full opcja premium w travianie kosztowała 100zł/m-c i faktycznie ułatwiała życie. ale przeżyć ze świetnym wynikiem można było i bez tego... ja osobiście jestem w ciężkim szoku na ile sposobów można w tej grze stracić kasę... Swoją drogą jeszcze się nie spotkałem żeby BETA sama na siebie zarabiała:D Niech płacą, jak ściągną więcej graczy to zwiększy się popyt na serwerach, a klientów w postępie przybywać nie będzie i albo odpuszczą albo za pół roku nie będzie wiele więcej graczy;) gierka sympatyczna, ale za sim city płacił na pewno nie będę:)
 

DeletedUser426

Guest
Coż tu dużo mówic, jak by nie było to i tak polskiemu narodowi się nie dogodzi ;)

Jesli gra byłaby dostepna za darmo bez opcji premium to zaraz były by głosy ze gra jest dla niższej klasy i nikt w to nie będzie grał aby sie nie osmieszać xd

Inno to firma i tworzy gry tylko i wyłącznie aby na nich zarabiac. Równie dobrze możecie wparowac do biedronki i narzekac ze niektóre rzeczy nie są dostępne za darmo.
Jesli niektórzy nie maja na co wydawać w realnym świecie. Albo inaczej , jesli niektórzy nie mają realnego świata i otaczają sie wylącznie witrualnym. To wala pakiety premium jak popadnie.
Innych mimo tego ze stać na premium to nie są na tyle głupi aby wydawac na "budowanie wirtualnego imperium".

Powinniscie sie cieszyć ze gra jest wogóle dostępna za darmo. To jest wyłącznie produkt. A produkt sie tworzy aby na nim zarabiać tylko wyłącznie dlatego.
 

DeletedUser1228

Guest
szczerze niech ci co mogą, jeśli chcą to nich wydają kasę, nie moja sprawa, więc się tym nie przejmuje ;) A to że mają lepsze budynki może ujść, liczy się w końcu gra dla gry, i gracz co umie ładnie rozplanować miasto, i tak bd je miał ładniejsze niż nie umiejętny gracz premium. tyle.
 

DeletedUser

Guest
Powinniscie sie cieszyć ze gra jest wogóle dostępna za darmo. To jest wyłącznie produkt. A produkt sie tworzy aby na nim zarabiać tylko wyłącznie dlatego.

Dlatego potrzebny jest aurea mediocritas aby i wilk był syty i owca cała:)
 

DeletedUser

Guest
Nie narzekajcie. Diamenty w tym momencie dają tyle co i nic, bo bardzo mało ludzi ogarnia mechanikę.

...inna sprawa jak już zaczną ogarniać, wtedy się zrobi drugie Grepolis :)
 

DeletedUser2337

Guest
makabra z tym premium tutaj heheh czasami wysyłam jakiegoś eska na gierke za 11 zł max ale tutaj za 11 zeta to sobie można ale w du..... wysłać hahahahh tutaj za 11 zł jest 95 diamentów hahah makabra za 95 diamentow użyjesz w grze góra 3 razy ;] za 11 zł diamentów powinno być ze 2000 nie mniej cenią sie nie ma co hahahahah powodzenia życzę temu kto kosi tą kasę hahah niezły cwaniak :D
 

DeletedUser

Guest
To nie kupuj i nie będziesz miał straty. Diamentów nie używałem nigdy w grze i byłem zadowolony. Firma musi zarabiać. Za darmo gry nie robią. Gra jest na tyle świetna, że mogliby zrobić ją płatną a ludzie i tak by grali. Cieszcie się, że jest za darmo.
 

DeletedUser

Guest
I z i bez kasy da sie tutaj ładnie działc, zatem tych co marudzą zachecam do zwiekszenia intesywnosci grania lub powstrzymania się od marudzenia, gdyż glówna prawda zycia mówi


Nie ma nic za darmo.

Jak chcesz byc pierwszy to kupuj kamyki i wsadź rece w kieszeń lub bądź szybszy niz błyskawica, nie jedz, nie spij i non stop klikaj :p

A ja sobie na luzaka i zawsze się koło tej setki oscyluje :p
 

DeletedUser2512

Guest
Jak się chce grać to i diamenty nie potrzebne.Ciekawi mnie jedno jak już ludzie z epoki kamienia zdobywali diamenty?
 

DeletedUser1724

Guest
Jak się chce grać to i diamenty nie potrzebne.Ciekawi mnie jedno jak już ludzie z epoki kamienia zdobywali diamenty?

Normalnie :D Kamień + Drewno + Jad żmij = Diamenty :D Nie znasz tego przepisu ?? Ja tam dorobiłem się majątku na nim :p
 

DeletedUser

Guest
od lat gram w ikariam, jakims cudem skusilem sie kiedys na grepolis, teraz na FoE
grepolis czy FoE to marne podróbki ikariam, ale zawsze troche inaczej, gepolis troche pograłem zrobiłem/ przejałem 42 miasta i skasowałem konto , bo to była już nuda nad nudami, ale gra pod wzgledem płatnych dodatków, była w miare zrównoważona , teraz z tego co patrze FoE to koszmar, zastanawiam sie czemu od razu w rankingu nie zrobią TOP1 kosztuje 2mln diamentów TOP2 1,5mln itd..., po prostu porażka
ja nie będe pisał że nigdy nie wydałem złotówki, wrecz odwrotnie "kilkadzieciąt" złotych udało mi sie oddać twórcom ikariam, w końcu muszą za coś tworzyć i utrzymać grę, jednak tam opcje premium są zrównowrzone
opcje premium w FoE to koszmar
 

DeletedUser3

Guest
CTOS napisał:
grepolis czy FoE to marne podróbki ikariam
O ile w przypadku Grepo można rzeczywiście pokusić się o analogię do Ikariam, to w przypadku FoE porównanie jest równie trafne, co zestawienie Iron Maiden z Arminem van Buurenem i dyskutowanie co lepsze. Toż to absurd.

Ja już mówiłem, że jak ktoś chce naprawdę tanią grę, to zapraszamy na Plemiona :). FoE jest stworzone w inny sposób i od początku posiada liczne funkcje Premium. Nikt nie ukrywa, że jest to celowe.
 

DeletedUser212

Guest
Jest to jedna z nielicznych gier gdzie i bez diamentów da się skutecznie i przede wszystkim przyjemnie grać no oczywiście jeżeli ktoś za cel zabawy ma TOP TOPÓW no to nie ma na świecie takiej gry gdzie można by to było osiągnąć za darmo. Grałem w Khan Wars tam z czasem powoli i konsekwentnie rozbudowali opcje premium (VIP) że bez niej nie idzie (prawie) grać a tuttaj bez problemów na Anglojezycznej wersji mam już koniec gry i czekam na dodatek
Pozdrawiam Miłośników gry :)
Ps I nie przejmujcie , jeżeli zobaczycie u jakiegoś gracza dużo "Diamentowych " budynków wspaniałą gospodarke to bądzcie pewni że to BOT , dlaczego jestem pewny że to BOT ? ,ponieważ jak ktoś wcześniej zauważył ceny diamentów są ....khem khem
 

DeletedUser

Guest
O ile w przypadku Grepo można rzeczywiście pokusić się o analogię do Ikariam, to w przypadku FoE porównanie jest równie trafne, co zestawienie Iron Maiden z Arminem van Buurenem i dyskutowanie co lepsze. Toż to absurd.

jesli nie widzisz analogi w budowaniu miast, handlowaniu, odkrywaniu technologi, walki z innymi graczami, to widocznie nie znasz ikariam , choć faktem jest to że ikariam jest kilkadziesiat razy bardziej rozbudowana od FoE, ale temat nie o tym, więc nie ma co o tym dyskutować

Ja już mówiłem, że jak ktoś chce naprawdę tanią grę, to zapraszamy na Plemiona . FoE jest stworzone w inny sposób i od początku posiada liczne funkcje Premium. Nikt nie ukrywa, że jest to celowe.

tu nie chodzi o taniość, wszyscy rozumieją, że takie gry kosztują i twórcy muszą jakoś zarabiać, nawet jeśli będzie to dużo, w całym temacie chodzi o to, że FoE ma strasznie nie wyważone opcje premium, wspomagające graczy tak, że w grze liczy się tylko kasa i za nią można osiągnąć taki poziom którego bez kasy nie da się osiągnąć, a to bardzo zniecheca graczy
opcje premium , powinne tylko wspomagać a nie dawać ogromną przewage
 
Do góry