Jak dla mnie w tej grze jest za dużo funkcji "za kasę"

  • Rozpoczynający wątek XEDOS
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Ja już mówiłem, że jak ktoś chce naprawdę tanią grę, to zapraszamy na Plemiona :). FoE jest stworzone w inny sposób i od początku posiada liczne funkcje Premium. Nikt nie ukrywa, że jest to celowe.

Standard odpowiedź. Czyli jest tak jak ma być, inaczej nie będzie. Możecie mnie pocałować gdzieś. A dlaczego tak jest? Wiem, ale nie powiem. ;D

Co do diamentów, mnie tam to nie przeszkadza. Jednak wydaje mi się, że FoE ma jedną z najdroższych walut premium w grach via www. 300 za 20zł trochę drogo nie uważacie? Bo co tu tak naprawdę 300diamentów znaczy? Jeden budynek, jedno pole do zabudowy, 6 żołnierzy do wyleczenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
mirolbn napisał:
Czyli jest tak jak ma być, inaczej nie będzie. Możecie mnie pocałować gdzieś.
Co do całowania, to może lepiej nie ;). Ale na pewno wiele się nie zmieni. Mogą być możliwe małe zmiany, tak, jak np. ostatnia obniżka ceny zebrania całej produkcji z 10 do 5 Diamentów. Dużego przewartościowania opcji premium obecnie nikt nie planuje.

mirolbn napisał:
A dlaczego tak jest? Wiem, ale nie powiem. ;D
To oczywiste dlaczego. Ponieważ FoE jest produktem obliczonym na wygenerowanie określonego przychodu. Dziwi mnie, że trzeba to w jakiś sposób wyjaśniać.
 

DeletedUser

Guest
Co do całowania, to może lepiej nie ;). Ale na pewno wiele się nie zmieni. Mogą być możliwe małe zmiany, tak, jak np. ostatnia obniżka ceny zebrania całej produkcji z 10 do 5 Diamentów. Dużego przewartościowania opcji premium obecnie nikt nie planuje.

Czyli jednak ew. obniżki są możliwe aczkolwiek aktualnie nie planowane? Btw. Dzięki za informację.


To oczywiste dlaczego. Ponieważ FoE jest produktem obliczonym na wygenerowanie określonego przychodu. Dziwi mnie, że trzeba to w jakiś sposób wyjaśniać.

Możesz mi powiedzieć tak twoim zdaniem prywatnym co jest lepsze:

taniej = więcej kupujących

drogo = mniej kupujących

W każdym bądź razie finansistą nie jestem, mam wielką nadzieję, że FoE się utrzyma. Niewiele jest
gier via www.

Ps. Żeby nie było nie czepiam się tylko staram polemizować bo wiem, że to nie od PL teamu zależy.
 

DeletedUser1152

Guest
O ile w przypadku Grepo można rzeczywiście pokusić się o analogię do Ikariam, to w przypadku FoE porównanie jest równie trafne, co zestawienie Iron Maiden z Arminem van Buurenem i dyskutowanie co lepsze.
Widzę że dobrą muzą nie po gardzisz a co do tych diamentów to zawsze możesz wyłączyć komputer wyjść się przewietrzyć i się nie przejmować. gra się z tego utrzymuje jak np, Polsat na reklamach i to mnie jeszcze bardziej denerwuje :p
 

DeletedUser

Guest
fakt trochę za dużo opcji za kasę ale też z drugiej strony na to patrząc to mieliśmy już swoją szanse na początku jak zaczynaliśmy grać w swoją grę ci co wydali te 30 diamentów teraz żałują tak jak ja więc szansa była a oni też muszą zarabiać na życie no nie przecież doładujesz se konto na fona i masz kase by wydac ją na np takie diamenty
 

DeletedUser1727

Guest
Mnie diamenty jakoś szczególnie nie przeszkadzają. Sam nie gram na diamentach, a jestem jeszcze najlepszym graczem na swoim kontynencie. Jedyne co mi przeszkadza w diamentach, to opcja wskrzeszania wojska, przez co wynik walk w wieżach jest dla mnie trochę wypaczony, ponieważ ja po stracie wojska muszę czekać plus minus 12h na jego odbudowę, a przeciwnik może przeprowadzać kolejne ataki. Dzięki temu, często tracę pierwsze miejsce w wieży, a co za tym idzie, zdobywam mniej medali, za które też można rozbudować teren.
 

DeletedUser2776

Guest
Pogralem wczoraj kilka godzin i jak dla mnie gra rewelacyjna. Diamentow na razie kupowac nie planuje. A dlaczego?

Nie neguje tego, ze tworcy chca zarabiac na opcjach premium - takie ich prawo.

Jestem w stanie wydac 10€ na 1-2 miesiace. Ale placac za diamenty oczekuje, ze cos z tego mam. A tutaj wydajac 10€ otrzymuje diamenty ktore jestem w stanie przepuscic w 5 minut. Jak dla mnie cos tu jest bardzo nie tak.

Wczesniej gralem dobre kilka lat w traviana. Tam wydajac 10€ na monety mialem poczucie, ze wiem co kupuje: bonus do produkcji +25% + funkcje premium + dodatkowa kasa na wymiane surowcow przez jakies 1-2 miesiace. I tego tez bym oczekiwal wykupujac premium.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1724

Guest
Widzisz tutaj puki co są tylko te Diamenty i o żadnych dodatkowych aspektach typowych dla Premium można zapomnieć :)
 

DeletedUser

Guest
Ludzie grający na tdiamentach to takie noobki moim zdaniem :D

Ale cieszę się, że kupują bo utrzymują grę ;D
 

DeletedUser1724

Guest
Ja mam jednego w Gildii, który kupuje rzeczy za diamenty tylko po to by utrzymać się w topce hahaha :D Normalnie beczałem jak zobaczyłem co za miasto ma gdzie większość krzaków i sporo dodatków za diamenty ^^
 

DeletedUser

Guest
Każdy orze jak tylko może :D

Jeśli chce tracić jego sprawa.

On jest szczęśliwy, bo jest w TOP.

My, bo gra nie padnie.

I e'bady happy
 

DeletedUser1724

Guest
Ahhh no jak może to niech orze tylko, żeby nie przeorał za dużo bo może obudzić się z palcem w nocniku :D
 

DeletedUser

Guest
dzięki takim mamy w co grać, więc jele... Przepraszam. Sponsorom dziękujemy :)
 

DeletedUser1724

Guest
A faktycznie o tym nie pomyślałem ale ja to im nie podziękuję tylko współczuję :D
 

DeletedUser

Guest
Pogralem wczoraj kilka godzin i jak dla mnie gra rewelacyjna. Diamentow na razie kupowac nie planuje. A dlaczego?(...)Jestem w stanie wydac 10€ na 1-2 miesiace. Ale placac za diamenty oczekuje, ze cos z tego mam. A tutaj wydajac 10€ otrzymuje diamenty ktore jestem w stanie przepuscic w 5 minut. Jak dla mnie cos tu jest bardzo nie tak.

Zgadzam się.
Czasami odnoszę wrażenie, że twórcom gry zależało, by 'odstraszyć' graczy. Wielu z nich bowiem widząc ogrom diamentowych 'dopalaczy' myśli, że bez nich będzie na gorszej pozycji; że bez nich nie da się grać... a to nieprawda. Można grać w tę grę bez 'dopalaczy diamentowych' i być wysoko w rankingu oraz z powodzeniem stawać w szranki z innymi graczami.

Dlatego nie bardzo rozumiem zamysł twórców tej gry. Po pierwsze ceny są katastrofalnie za wysokie i nie kuszą, by z nich skorzystać. A po drugie 'odstraszają' raz za razem narzucające się opcje diamentowe. Szkoda, że nie ma działu sklep, gdzie gracz mógłby spokojnie zobaczyć tylko dopalacze diamentowe, a reszta graczy, która nie chce z nich korzystać nie byłaby maltretowana namolnymi opcjami za kasę. I to nie za małą kasę. Myślę, że przychody byłyby znacznie większe i gracze byliby bardziej zadowoleni. Same plusy ;)
 

DeletedUser

Guest
Taka już ich polityka ;P

Czytaj: Mało kupujących za drożej
 

DeletedUser

Guest
Taka już ich polityka ;P

Czytaj: Mało kupujących za drożej

to niestety błędna polityka.
- mniej graczy, więc mniejszy prestiż i reklama 'od ucha do ucha' (czemu mniej pisałem powyżej);
- mniej graczy oznacza, że nawet ci, co gotowi są wydać kasę, to nie wydadzą, bo po co, jak nie ma z kim konkurować;
- gracze uciekają, bo mają przeświadczenie, że bez kasy nie mają po co grać i że się nie da grać.

jeszcze kilka innych powodów by sie znalazło na potwierdzenie teorii, że lepiej np. sprzedać 100 krów za 1 szt złota, niż 1 krowę za 30 sztuk złota, bo chętnych będzie z pewnością mniej - a zyski dla firmy (która krowy ma za darmo!) byłyby na tym przykładzie 3-krotnie większe. w przypadku tej gry trudno oszacować - nie znamy ilości aktywnych graczy..itd. ale jestem pewien, że wyszliby na tym lepiej. ku uciesze graczy, którzy mogliby kupować 'za przyzwoitą kwotę'.
 

DeletedUser

Guest
reklama w tvp. Reklama na większych serwisach typu yt, to reklama od ucha do ucha?
 

DeletedUser

Guest
A o to kaman :D

Nie no moim zdaniem po prostu graczy FoE nie zabraknie...

Mało tego...

Gra będzie rozwijana bo duże $$$ poszły na reklamę zapewne :)

Co powinno cieszyć :)
 

DeletedUser1724

Guest
Mi się wydaję iż to nie ostatnia reklama na jaką IG sobie pozwoli w kierunku FoE :)
 

DeletedUser

Guest
reklama w tvp. Reklama na większych serwisach typu yt, to reklama od ucha do ucha?

czepiasz się ;)... chodziło o przekazywanie z ust do ust informacji (tzw. marketing szeptany), ale z jakichś powodów wersja z uszami wydawała mi się 'bardziej marketingowa' (gadanie bez słuchania wydaje się być mniej skuteczne).
 

DeletedUser1724

Guest
Form przekazu informacji jest dużo lecz Telewizja to najlepszy sposób bowiem trafia on do szerokiego grona niż tylko do jednej czy paru naszych znajomych. Zresztą w marketingu tzw. szeptanym wiele informacji jest negatywnie przekazywana lecz reklamy w TV są tak skonstruowane by jednak zachęcić :)
 

DeletedUser3

Guest
Jest oczywiste, że im produkt bardziej opłacalny, tym większa jego reklama :).
 

DeletedUser437

Guest
Przeczytałem chyba wszystkie posty w tym temacie i oprócz kilku graczy , którzy myślą i wiedza że dzięki tym co kupują diamenty gra nie padnie , reszta się użala nad sobą i grą. Jakież to jest typowo polskie. Jakby mieli kasę to by ją wydawali nie patrząc na to co kto pisze , ale że starzy , tudzież ci co pracują maja to nieszczęście że mieszkają gdzie mieszkają - Polska - i ledwo wiążą koniec z końcem to oczywiście zżera ich zazdrocha i psioczą jak to jest w zwyczaju i tradycji polskiej na tych co mają i ich stać. Wiem że takie zachowanie jest głęboko zakorzenione w tradycji polskiej , tylko nie rozumiem dlaczego takie narzekania są w tej grze . Ja osobiście jestem w pierwszej sześćdziesiątce a za realną kasę kupiłem amfiteatr , pręgierz i obelisk bo miałem kaprys mieć te budowle, a nie chwaląc się stać by mnie było na TOP1 w tej grze .Tylko po co ? Gra ma przynosić satysfakcję z tego do czego doszliśmy i z realizacji planów jakie przed sobą stawiamy co do rozwoju naszych miast, koniec , kropka. Tak więc życzę psioczącym przemyśleć sprawę i mniej zawiści a więcej satysfakcji.
 
Do góry