Jak dla mnie w tej grze jest za dużo funkcji "za kasę"

  • Rozpoczynający wątek XEDOS
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser437

Guest
Na ceny diamentów narzekają moim zdaniem ci , co niedawno zaczęli przygodę z FoE . Patrzą na ranking na swoim kontynencie , lub globalny, i myślą
- kurde kiedy ja do tego dojdę ?? , jakby diamenty były tańsze to szybciutko bym się z tym uwinął i za tydzień byłbym w pierwszej dziesiątce na kontynencie czy globalu i wtedy dopiero zaczęłaby się zabawa - . Niestety tu tak nie ma . Chcesz coś osiągnąć musisz poświęcić tyle godzin przed grą co my , czyli ci którzy grają od początku i którzy wiedza bardzo dobrze że bez diamentów da się wysoko dojść. Trzeba tylko na to czasu i cierpliwości , której tak wielu z zaczynających brakuje. Nie ma nic za darmo , albo diamenty albo czas.
 

DeletedUser

Guest
" JEŚLI CHCESZ WYBUDOWAĆ BUDYNEK OBEJRZYJ REKLAMĘ !!!". A może tak rozdawać premium za reklamy. Oglądając reklamy nabijamy sobie diamenty, im dłużej oglądasz tym dostajesz więcej diamentów ? :haha:

Ależ w ten sposób przecież możesz zdobywać diamenty ;>

Poprzez wykonywanie zadań, nagradzanych diamencikami.

Klik w + Przy ilości diamentów -> Zarób swoje diamenty.

:)
 

DeletedUser

Guest
opcja "zarób swoje diamenty" ma jeden haczyk- te oferty które dają wam jakąś nieśmieszną liczbę diamentów (czyli więcej niż 5-15) są PŁATNE! Wymagają zakupu jakiegoś badziewia, programu, produktów w sklepie za co najmniej kilkadziesiąt złotych itp. To nie jest rozwiązanie! Wkurza mnie to, że diamenty są naprawdę drogie! SMS o wartości ponad 11 złotych da wam 95 diamentów- co za to kupicie? Nie starczy nawet na teatr. Oczywiście twórcy wspaniałomyślnie dają nam jakieś 50 diamentów na start, które pozwolą wam wyleczyć włócznika po walce (lol), albo kupić 1 punkt rozwoju (który i tak byście dostali po godzinie czekania- lol x2). Oczywiście zaletą (lub wadą- dla innych) jest to, że budynki które kupimy za diamenty nie znikają po 2 tygodniach, tzn. premium nie jest czasowe. Ale czy to dobrze? Tu bym się zastanawiał. Pierwotne opcje premium w TW były naprawdę bardzo przyjazne- były chyba tylko 4- możliwość zlecenia większej ilości prac, szybsza regeneracja, większa wartość znalezionych przedmiotów podczas pracy oraz zwiększony bonus klasy postaci. Zaletą jest to, że za cenę 11 złotych mogliśmy i dalej możemy wykupić aż 2 z tych premium na dwa tygodnie. W początkowej fazie nie było na co wydać więcej kasy! Tylko na te cztery opcje. Teraz się to zmieniło i każda gra od Innogames musi mieć full pakiet udogodnień, specjałów, rarytasów dla ludzi z kasą. Już w grepolis wkurzało mnie to, że za kasę można zwiększyć o 20% siłę wojsk! Co to ma być?! Tutaj czasowych udogodnień nie ma- klikacie wydaj diamenty i dostajecie rarytas na stałe, rarytas który na stałe zwiększa waszą produkcję/zadowolenie/kasę, bo jak to każdy rarytas jest znacznie bardziej wydajny niż zwykły budynek! Brakuje tylko specjalnej jednostki, która zabijała by każdego jednym ciosem i mogła w jednym ruchu przejść całą planszę, oczywiście była by ona do kupna za diamenty. I aż nuż się w kieszeni otwiera jak widzę, że jedna z ofert kupna diamentów kosztuje ponad 350 złotych ;<! Naprawdę? Nie wyrobiłbym się w tydzień, gdybym miał wymienić gry strategiczne z rozwojem swojej prowincji/wioski, które dostalibyście taniej i które były by lepsze od tego całego "fordż of empajers"! Nie wiem jak można wydać na to taką kwotę? Chociaż właściwie wiem- za tę cenę możecie stać się Bogiem tej gry- pokupować masę premiowych budynków, wyszkolić więcej wojska, dokupić teren pod rozbudowę itp. Sam dzisiaj kupiłem amfiteatr, bo dostałem trochę diamentów za zwerbowanie kumpla i widzę, jakie daje to korzyści! Mogłem zburzyć 2 budynki kulturowe, zyskać szmat wolnego miejsca, pobudować tam domy i zakłady, a moi poddani wciąż są zachwyceni! Nie wiem jak można twierdzić, że bez premium można grac tak samo skutecznie jak chociażby z garstka diamentów!
 

DeletedUser426

Guest
nie chce mi sie czytać tego spamu , ale załoze sie ze nie jest to cokolwiek nowego czego nie czytałem już w tym temacie
 

DeletedUser

Guest
właśnie nabiłeś sobie post! brawo! szkoda, że nic do tematu nie wniosłeś, a sprawa jest poważna! diametralna zmiana nastąpiła w innogames. Tu nie chodzi o 1, 2 opcje premium więcej do każdej ze starszych gier (plemiona, the-west) Tu chodzi o całkowite oddanie rankingu top 100 do ludzi z kasą! Kiedyś na TW dawano medale za różne akcje w grze. Wszystkie te medale można było zobaczyć na profilu każdego gracza. Był medal za pokonanie 100 graczy w pojedynkach, za wykonanie iluś tam prac na rzecz questów itp. Ale był też medal za kupienie premium. I miał go KAŻDY będący w top 100! Nie mówię, że niektórzy z nich mogli kupic premium raz, żeby np. wpłacić kasę do banku w trybie przyspieszonym, ale doskonale wiemy, że większość z nich jechała na premium non-stop! Tak! Diamenty to realna przewaga, jak już wcześniej wspomniałem. To nie to samo premium które było niegdyś w plemionach, gdzie można było zlecić więcej rozkazów budowy i sprawniej zarządzać wojskiem i mieć lepszy ogląd na swoje imperium. To nie premium które pozwala zaoszczędzić ci czas przy zlecaniu rozkazów, to premium które dale ci to, czego nie-premiowi gracze mieć nie mogą! A najgorsze jest to, że te zalety nie są małe! Budynek za premium to nie "fajna ozdóbka". To porządny kop dla waszej gospodarki! Podsumowując- premium jest drogie i daje dużą przewagę, czyli kupie niewielu graczy, ale ci którzy już kupią, to kupią w dużych ilościach, bo zalety są ogromne!
 

DeletedUser2097

Guest
W koło Macieju.Premium drogie jest przyznam ale ty na jego cenę lub ilość za daną cenę nie masz wpływu.Debata bez końca i sensu.A co do przewagi...jaka przewaga?Może mała jest ale ja jej nie dostrzegam.Można walczyć tak samo bez jak i z premium.Z premium jest łatwiej niż bez ale przecież o to chodzi!
 

DeletedUser426

Guest
Tym razme przeczytałem post(ave Ja :D ) , ale powtórze to co pisałem. Twuj post nie wnosi nic nowego , tylko to co przeczytałem juz kika razy.
Jesli ktos nabiłsobie post i nie wniosł nic do tematu to właśnie ty :)

Powtarzać cos napisane kilka razy to rzadna sztuka
 

DeletedUser1724

Guest
Czytać mi się całości postów nie chce ale po początku już widzę, że są kiepskiej jakości :D
 

DeletedUser

Guest
opcja "zarób swoje diamenty" ma jeden haczyk- te oferty które dają wam jakąś nieśmieszną liczbę diamentów (czyli więcej niż 5-15) są PŁATNE! Wymagają zakupu jakiegoś badziewia, programu, produktów w sklepie za co najmniej kilkadziesiąt złotych itp.

***** prawda za przeproszeniem, są też darmowe oferty.

- - - Zaktualizowano - - -

ps. Nie podoba ci się to fordze of empajers? Nikt ci nie każe grać proste i logiczne.
 

DeletedUser

Guest
naucz się czytac ze zrozumieniem chłoptasiu! napisałem, że oferty które dają wam nieśmieszną liczbę diamentów są płatne (w domyśle: niektóre nie są, ald dostajecie za nie tak mało diamentów, że się nawet nie opłaca z nich korzystać! Nie wiem jak można by uzbierać z tych darmowych ofert 100 diamentów na teatr- jeden z najtańszych budynków!
 

DeletedUser1724

Guest
naucz się czytac ze zrozumieniem chłoptasiu!

Do kogo to było ??? Bo jak do któregoś z moich ziomali to masz przechlapane :D A tak w ogóle to po cholerę się kłócicie o coś wirtualnego ? Bez Diamentów można spokojnie grać więc nie rozumiem czego się pienicie z ich ceny..... :D

Co Wy Niemców nie znacie ?! Niemcy to kraj złodziei, nie dość, że najbogatszy w UE to im wciąż mało to od biednych Polaków chcą wydusić ostatni grosz ;/
 

DeletedUser3

Guest
Apocalypto napisał:
Co Wy Niemców nie znacie ?! Niemcy to kraj złodziei
Paradoksalnie Niemcy za złodziei mają Polaków.

Co do samego tematu, to mogę tylko zacytować siebie, z lekką modyfikacją:
W Forge pierwiastek rywalizacji między graczami jest o wiele mniej wysunięty na pierwszy plan niż w produkcjach nastawionych "na wygraną". Dlatego system premiujący graczy kupujących płatne elementy nie jest tak problematyczny.
 

DeletedUser

Guest
naucz się czytac ze zrozumieniem chłoptasiu! napisałem, że oferty które dają wam nieśmieszną liczbę diamentów są płatne (w domyśle: niektóre nie są, ald dostajecie za nie tak mało diamentów, że się nawet nie opłaca z nich korzystać! Nie wiem jak można by uzbierać z tych darmowych ofert 100 diamentów na teatr- jeden z najtańszych budynków!

Nie podoba ci się grać ci nikt nie karze. Masz przecież więcej gier w których są tańsze opcje premium. Wiedz "dziewczynko", że są także oferty darmowe, na których zarobisz na jakiś lepszy budynek.
 

DeletedUser1724

Guest
Co do samego tematu, to mogę tylko zacytować siebie, z lekką modyfikacją:
W Forge pierwiastek rywalizacji między graczami jest o wiele mniej wysunięty na pierwszy plan niż w produkcjach nastawionych "na wygraną". Dlatego system premiujący graczy kupujących płatne elementy nie jest tak problematyczny.

Bartek, a teraz na Polski przetłumacz bo nie bardzo rozumiem i już mnie głowa boli od tego natłoku informacji na forum :D

- - - Zaktualizowano - - -

Paradoksalnie Niemcy za złodziei mają Polaków.

W sumie masz rację bo pamiętam aferę jak znalazło się kilku Niemców , którzy byli właścicielami jakiś tam Kamienic czy czegoś w Polsce i domagali się zwrotu ich własności.... Tyle, że w tych Kamienicach mieszkali ludzie :p
 

DeletedUser

Guest
mi się wydaje, że chodzi o to:

Mniej istotna jest rywalizacja między graczami. A więc premium nie jest tak potrzebne jak w innych grach.
 

DeletedUser1724

Guest
No i to miałoby sens :) Czyli jednym słowem gracze są mało istotni, a liczy się projekt i jego osiągnięcia :(
 

DeletedUser

Guest
Nie :D

Chodzi o to, że w FoE chodzi głównie o kampanie pojedynczego gracza i rywalizacji z komputerem. Szkodzenie Graczom przez Graczy w skrócie SGS, jest ograniczone.
 

DeletedUser1724

Guest
Aha :D Już kapuję :p Kurna zagmatwane to jest i aż głowa mnie rozbolała :p
 
Do góry