Historia Martina Luthera Kinga - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15149

Guest
Pogielo Was z tym Eventem ??????
Tak bardzo zalezy tworcom InnoGame na stracie bialych graczy w USA ??? (...)
A tutaj InnoGame z gry robi tube politycznie poprawna, czyzby to zasluga "wielebnej" Merkel ?????
Malo balaganu i smrodu w Europie narobila ?
ręce opadają. niektórzy chyba naoglądali się za dużo telewizji. Człowieku, event z Kolumbem też miał jakiś podtekst? To są zwykłe wydarzenia historyczne i postacie historyczne, które kojarzą się z czymś dobrym, wartym przypomnienia. Naprawdę trzeba to spłycać do Merkel, czy obecnych problemów politycznych? :idiot:

Dla rownowagi sugerowalbym avatar czlonka KuKlux Klanu
kolejny wpis, po krótym ciśnienie skacze. To może zaproponujesz też event, w ktorym pojawią się bojówki SS albo czerwoni khmerzy? nie dostrzegasz różnicy pomiędzy człowiekiem, który przyczynił się do czegoś dobrego od ludzi, którzy zastraszali, zabijali i palili za chęć wprowadzenia odrobiny demokracji w społeczeństwie?

Ooo to to... niestety Che już jest umieszczony w postmodernizmie na mapie, ale może jego kolega Fidel Castro by nam przypomniaj co nieco, byłoby to bardzo podobne do tego eventu, bo obydwoje są za oceanu, obydwoje pod pewnym względem walczyli o wolność...
trzeba ubolewać na tym, że Che, który jest zbrodniarzem jest na mapie FoE. Ja współczuję każdemu, kogo widzę z koszulką z jego podobizną albo jakimś innym modnym gadżetem. Warto byłoby poznać historię człowieka, którego się nosi na piersi. Fidel Castro powiadasz? To może jeszcze Łukaszenka? ooo, albo wiem, Putin? :mad: nie mamy pozytywnych bohaterów w historii albo czasach współeczensych, żeby sięgać po takich ludzi? Niech ta gra ma też jakiś walor pozytywnej edukacji i pokazuje dobrych ludzi, wartościowych, dzieciakom, którzy w nią grają. Bo przez takie postulaty jak tutaj przytoczone buduje się kult właśnie takich postaci jak Che, których raczej historia powinna zapomnieć, albo conajmniej piętnować ich uczynki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Książę
siemanko

Warto jednak wprowadzić podział postaci oraz regionów świata. Martin Luter King był i jest bardziej znany w Ameryce Północnej oraz Południowej za swoją walkę z białym rasizmem. Pan Mandela też jest wielkim działaczem społecznym który doprowadził do upadku białego rasistkowskiego systemu w RPA na kontynencie Afrykańskim. Na terenie Europy jest kilkanaście osób które swoimi czynami doprowadziły do potężnych zmian politycznych które będą odczuwane na całym globie, min Lech Wałęsa który uważany jest za głównego autora upadku komunistów w Europie. Wobec tego proszę się nie dziwić że akurat postać Kinga w Polsce jest raczej mało znana. Dodatkowo nas nie dotykał problem osób pochodzenia afrykańskiego w tamtych czasach, bardziej skupialiśmy się aby przetrwać w systemie komunistycznym jednocześnie zachowując sporą niezależność w nie których dziedzinach państwa. Dlatego też uważam akurat ten event faktycznie za mało trafiony dla Europy Środkowo-Wchodniej. Oprócz Kinga wolałbym poznać dokładniej historię Wałęsy i jego dokonań.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Bardzo dobra postać, w czasach szerzącego się rasizmu i nietolerancji.
 

Helenkor

Szlachcic zagrodowy
Żeby używać gry ,jako tuby propagandowej. To może Che Guevara w następnym? Miejcie wy godność.
Bardzo słuszna uwaga. Osoby zaangażowane politycznie, w dodatku współczesne wielu graczom ze starszych roczników, zawsze wywołują kontrowersje i nie dla każdego MLK jest postacią świetlistą. Uważam za błąd robienie eventów dotyczących osób z najnowszej historii, bo każda z takich osób ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, a nawet wrogów.
[...]były eventy o zmarłym koledze z pracy Inno nikt nie płakał że dlaczego przeciez mamy tyle wspaniałych postaci w naszym grajdołku. ;<
Jednak kolega z pracy Inno, to nie polityk wzbudzający kontrowersje, nie było powodu do płaczu.
A tu już czytam: Dalajlama, Mandela, giełda się rozkręca. Jeśli komuś wydaje się, że wszyscy kochamy Mandelę, to jest w bardzo dużym błędzie. Mam nadzieję, że apolityczna gra nie zmieni się w tubę propagandową politycznej poprawności.
 

DeletedUser6174

Guest
@siorprajs zaprasza do dyskusji nt. Eventu.
5 pierwszych (krytycznych) postow wywoluje fale oburzenia odnosnie do wyrazonych opinii.
Podkreslam, ze sa to wpisy dot. Eventu!!! Ich autorzy standardowo nazwani 'placzkami'.
Ot dyskusja nt. Eventu. A gdzie wolnosc slowa i opinii? A gdzie szacunek wobec odmiennych opinii?


Wszystkim krytykom krytyków coś się chyba pomyliło, radzę jeszcze raz przeczytać tytuł tematu i pierwszy post, bo jakoś nie widzę żeby było tam napisane: "Historia Martina Luthera Kinga - pochwały" "Zachęcamy do pochwał nadchodzącego eventu."
 

Borisel

Hrabia
Szczerze mówiąc - eventy opowiadające o życiu i historii są dla mnie na plus . Jaka postać będzie na tych eventach - mi to lotto . Zawsze lubię przypominać sobie lekcje historii i mi to nie przeszkadza czy to będzie traktować o Kingu , Kolumbie , Che czy Stalinie - to drodzy państwo jest historia , nie uciekniemy od niej . Nie można zapomnieć o bohaterach by brać z nich przykład ale także nie można zapomnieć o antybohaterach by nie popełniać kolejnego kosztownego błędu historii . Dlatego mam nadzieje ze w eventach będą również postacie kontrowersyjne (Napoleon , Piłsudski , Czyngis -Chan) które dokonały chwały dla swoich ludzi a w innych krajach prowadząc do nienawiści - i to tez jest lekcja lub przypomnienie jak doszło do nienawiści miedzy narodami która może do dziś trwa. Pozdrawiam
 

DeletedUser12464

Guest
Patrząc na to jakie były zadania na becie, wiele osób będzie niezadowolonych z dużej ilości zdobywania sektorów (jeśli rzeczywiście trzeba będzie je wykupić, a nie podbić), dodatkowo jak zawsze wspaniały zwiad prowincji no i wisienka na torcie czyli X razy ukończyć produkcję o czasie Y. Innymi słowy, nudy jak zawsze.

A postać wybrana do eventu? W naszej części świata problem marginalny bo w europie zachodniej w dwóch największych potęgach kolonialnych abolicjonizm to przełom XVIII i XIX wieku, a rasizm potępiany był już w aktach założycielskich Ligi Narodów (do której akurat USA nigdy nie przystąpiło...). A u nas w kraju temat jest szczególnie abstrakcyjny, bo jednak Rzeczpospolita przez stulecia była miejscem względnie tolerancyjnym i rasa czy wyznanie były kwestią wtórną wobec tego czy zwyczajnie płaciło się podatki.

Ale nic to, większość graczy i tak czyta tylko warunki ukończenia zadań więc nie ma o co kruszyć kopii.
 

DeletedUser4282

Guest
"A postać wybrana do eventu? W naszej części świata problem marginalny bo w europie zachodniej w dwóch największych potęgach kolonialnych abolicjonizm to przełom XVIII i XIX wieku, a rasizm potępiany był już w aktach założycielskich Ligi Narodów (do której akurat USA nigdy nie przystąpiło...). A u nas w kraju temat jest szczególnie abstrakcyjny, bo jednak Rzeczpospolita przez stulecia była miejscem względnie tolerancyjnym i rasa czy wyznanie były kwestią wtórną wobec tego czy zwyczajnie płaciło się podatki.

Ale nic to, większość graczy i tak czyta tylko warunki ukończenia zadań więc nie ma o co kruszyć kopii." Waclawpl

Witam
Bardzo dobrze napisany tekst.
Ja dziękuje Kasi2389 za zadania w spoilerze. Osobiście zrobię tylko te zadania które będą opłacalne. Jeśli nagroda za zadanie wyniesie mniej niż koszt wykonania to nie ma to dla sensu. Poczekam na kolejny ewent - Walentynki 2016 który przyniesie korzystniejsze nagrody.


Jeśli chodzi o postacie historyczne to proponuje kiedyś zrobić ewent o Tadeuszu Kościuszko który walczył o wolność naszego kraju i miał wpływ na historie Ameryki.Nagroda budynek dający zadowalanie " Kopiec Kościuszki".
Kolumb i Martin Luther Kinga mieli wpływ na losy Ameryki wiec, osoba jaką proponuje mieści się w tym schemacie. Tylko wystarczy poczekać na jaką rocznice związaną z tym człowiekiem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11758

Guest
siemanko

Warto jednak wprowadzić podział postaci oraz regionów świata. Martin Luter King był i jest bardziej znany w Ameryce Północnej oraz Południowej za swoją walkę z białym rasizmem. Pan Mandela też jest wielkim działaczem społecznym który doprowadził do upadu białego rasistkowskiego systemu w RPA na kontynencie Afrykańskim. Na terenie Europy jest kilkanaście osób które swoimi czynami doprowadziły do potężnych zmian politycznych które będą odczuwane na całym globie, min Lech Wałęsa który uważany jest za głównego autora upadku komunistów w Europie. Wobec tego proszę się nie dziwić że akurat postać Kinga w Polsce jest raczej mało znana. Dodatkowo nas nie dotykał problem osób pochodzenia afrykańskiego w tamtych czasach, bardziej skupialiśmy się aby przetrwać w systemie komunistycznym jednocześnie zachowując sporą niezależność w nie których dziedzinach państwa. Dlatego też uważam akurat ten event faktycznie za mało trafiony dla Europy Środkowo-Wchodniej. Oprócz Kinga wolałbym poznać dokładniej historię Wałęsy i jego dokonań.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
Mandela był terrorystą komunistycznym i powodu zamachu terrorystycznego dostał wiele lat więzienia . Chciał rządzić razem z komunistami . Doprowadził by do ruiny to państwo.
Nasz rodak zamordował szefa Afrykańskich komunistów i uratował ten kraj od komunizmu. Mandela i jego środowiskowo zrezygnowało z realizacji pomysłów komunistycznych.RPA przeciwieństwie do państw tego regionu nie prowadzała pomysłów komunistycznych. Żył w państwie komunistycznym i został wygnany z naszego kraju. Wiedział jak skończy się realizacja tych pomysłów . Przez morderstwo uratował ten kraj i wiedział że dla komunistów jest kula w łeb bo będą robić to samo. Do dzisiaj siedzi za to więzieniu .Janusz Waluś jest wzorem bohatera który uratował to państwo od komunizmu . Za rządów Mandeli hordy Czarnych mordują Białych i napadają na ich farmy . Rząd RPA ignoruje problem a świat milczy gdy RPA odbywa się mordowanie Białych .Biali utrzymują to państwo a dostają mordy i szykany podatkowe . Mają Fabryki , Kopalnię i Farmy a mogą się wyprowadzić z tego państwa .
Event powinien powstać o Januszu Walusiu bo uratował RPA od komunizmu . Poświęcił własną wolność by uratować wolność innych .
Ten event ma wykreować zachwyt nad przyjmowaniem Islamistów . Media kreują nad nimi zachwyt . Sporo osób gra w różne gry i ma zadanie wykreować zachwyt by przyjmować do naszego kraju Islam . Merkel poleciła Niemieckim firmą by kreowali zachwyt nad sprowadzeniem Islamu. Przypomnieli sobie o istnieniu tej osoby i dziwnym trafem połączył się kryzysem migracyjnym wykreowanym przez Niemcy i Szwecję .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Pogielo Was z tym Eventem ??????
Tak bardzo zalezy tworcom InnoGame na stracie bialych graczy w USA ???
Wypowiem się tutaj bardzo konkretnie: jeżeli masz jakiś absurdalny problem z tym, że bohaterem eventu jest osoba czarnoskóra, to być może faktycznie poszukaj sobie innej gry, bo tutaj postaw tego rodzaju akceptować nie będziemy.

Czy support prowadzi statystyki o liczbie uczestniczacych graczy w poszczegolnych Eventach oraz ilu z nich Eventy ukonczylo?
Dane te nie są zbierane przez support (bo support nie jest od tego), ale zajmuje się tym osobny dział w firmie.

Powód eventu też mało zrozumiały , w aspekcie dotychczasowych eventów.
Pomysł sam w sobie jest taki, żeby w dodatku do naszych "standardowych", powtarzalnych eventów, dodać małe eventy (bez specjalnie tworzonych nagród) opowiadające o prawdziwych wydarzeniach z historii, w końcu jesteśmy grą quasi-historyczną ;).

Jakos mało pasujący temat do charakteru gry a wybrana osoba jest bliższa tematycznie graczom zza oceanu niż nam . Jakby wsród europejczyków brakowało ludzi podobnego kalibru , których należałoby bardziej przybliżyć społecznosci z naszego kręgu kulturowego.
Chciałbym zwrócić uwagę, że pierwszym z historycznych eventów był event o Kolumbie, który skądże pochodził, jeżeli nie z Europy właśnie? :)

Dlaczego jestescie rasistami ?
O to samo pytają nas (dla odmiany mając sensowne uzasadnienie) czarnoskórzy gracze, którzy cierpią na niedobór avatarów, z którymi mogliby się utożsamiać. Gdy pojawia się jeden event o osobie czarnoskórej, stajemy się nagle czarnymi rasistami :).

Ten event ma wykreować zachwyt nad przyjmowaniem Islamistów .
MLK był urodzonym w Atlancie chrześcijaninem...

Osoby zaangażowane politycznie, w dodatku współczesne wielu graczom ze starszych roczników, zawsze wywołują kontrowersje i nie dla każdego MLK jest postacią świetlistą.
Tak samo Kolumb, o którym też mieliśmy event. Odkrywca, a jednak zarazem inicjator ludobójstwa.
Nie ma w historii postaci jednoznacznie złych, ani jednoznacznie dobrych.

Mam nadzieję, że apolityczna gra nie zmieni się w tubę propagandową politycznej poprawności.
W każdym przypadku jednoznacznie odcinamy się od wspierania jakichkolwiek ideologii.

Pozwolę sobie też na osobny komentarz: wiele postów w tym temacie przekraczało dopuszczalne granice, w związku z tym zostały skasowane. Jest kilka postów z treścią, która jest "na granicy". Sugeruję jej nie przekraczać.
 

DeletedUser15891

Guest
Wypowiem się tutaj bardzo konkretnie: jeżeli masz jakiś absurdalny problem z tym, że bohaterem eventu jest osoba czarnoskóra, to być może faktycznie poszukaj sobie innej gry, bo tutaj postaw tego rodzaju akceptować nie będziemy.


Dane te nie są zbierane przez support (bo support nie jest od tego), ale zajmuje się tym osobny dział w firmie.


Pomysł sam w sobie jest taki, żeby w dodatku do naszych "standardowych", powtarzalnych eventów, dodać małe eventy (bez specjalnie tworzonych nagród) opowiadające o prawdziwych wydarzeniach z historii, w końcu jesteśmy grą quasi-historyczną ;).


Chciałbym zwrócić uwagę, że pierwszym z historycznych eventów był event o Kolumbie, który skądże pochodził, jeżeli nie z Europy właśnie? :)


O to samo pytają nas (dla odmiany mając sensowne uzasadnienie) czarnoskórzy gracze, którzy cierpią na niedobór avatarów, z którymi mogliby się utożsamiać. Gdy pojawia się jeden event o osobie czarnoskórej, stajemy się nagle czarnymi rasistami :).


MLK był urodzonym w Atlancie chrześcijaninem...


Tak samo Kolumb, o którym też mieliśmy event. Odkrywca, a jednak zarazem inicjator ludobójstwa.
Nie ma w historii postaci jednoznacznie złych, ani jednoznacznie dobrych.


W każdym przypadku jednoznacznie odcinamy się od wspierania jakichkolwiek ideologii.

Pozwolę sobie też na osobny komentarz: wiele postów w tym temacie przekraczało dopuszczalne granice, w związku z tym zostały skasowane. Jest kilka postów z treścią, która jest "na granicy". Sugeruję jej nie przekraczać.

Juz barkuje nam naszych rodzimych ludzi zasluzonych dla nauki badz takich ktorzy wniesli swoj wklad do histori --ze musimy celebrowac obcych nam watpliwych postaci
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Gra jest tworzona dla graczy z całego świata. Stąd nie będzie osobnych historycznych eventów dla wersji polskiej, hiszpańskiej, norweskiej itd., które wspominałyby w szczególny sposób akurat postaci z krajów, gdzie dany język jest najbardziej popularny.
 

Atli

Hrabia
Przeczytałem dyskusję (oprócz jednego postu bo wiadomo co w nim jest) i stwierdzam, że Polsce konieczna jest reforma szkolnictwa a rodzice powinni zająć się wychowywaniem dzieci jak to drzewiej bywało. Event to miły przerywnik choć nie zachwyca, ideologię uprzejmie proszę wsadzić tam, gdzie słońce nie dochodzi.
 

Helenkor

Szlachcic zagrodowy
Wypowiem się tutaj bardzo konkretnie: jeżeli masz jakiś absurdalny problem z tym, że bohaterem eventu jest osoba czarnoskóra, to być może faktycznie poszukaj sobie innej gry, bo tutaj postaw tego rodzaju akceptować nie będziemy.
No i właśnie dlatego tego typu eventy nie powinny mieć miejsca. My się tutaj bawimy, łączy nas gra, a takie eventy nas dzielą. Ja tu przychodzę, żeby grać, a nie uczyć się politycznej poprawności. "Tego rodzaju postaw akceptować nie będziemy". Jakiego rodzaju? Czyżby gra w Forge of Empires była zarezerwowana wyłącznie dla ludzi "poprawnych politycznie"? Może będziemy przed przystąpieniem do gry podpisywać deklaracje, że nie jestem rasistą ani faszystą? Ja nie mam problemu, że event dotyczy osoby czarnoskórej, ale mam problem, że dotyczy współczesnego, dwudziestowiecznego polityka, a z politykami jest tak, że mają swoich zwolenników i przeciwników. Gra ma być przyjemnością, a dla mnie nie jest przyjemnością, kiedy z eventowego okienka mojej ulubionej gry spogląda na mnie nielubiany polityk.

Chciałbym zwrócić uwagę, że pierwszym z historycznych eventów był event o Kolumbie, który skądże pochodził, jeżeli nie z Europy właśnie? :)

No i właśnie. Postać historyczna, z odległej historii, nie z czasów najnowszych, która nie wywołuje podziału graczy na faszystów, rasistów i postępowców i nie powoduje konieczności dyscyplinowania ludzi w stylu "takich postaw akceptować nie będziemy". A czemu nie? Do tej pory nie wiedziałem, nigdzie nie było informacji, że Forge of Empires jest grą zarezerwowaną dla ludzi o określonych poglądach. Żeby nie było nieporozumień umieśćcie obok formularza rejestracyjnego "tylko dla zwolenników liberalnej demokracji". Rozumiem, że istnieje zakaz rozpowszechniania gry w krajach niedemokratycznych, w których nie obowiązuje poprawność polityczna i wszyscy gracze na przykład z Arabii Saudyjskiej, zwłaszcza z rodziny królewskiej, jako przeciwnicy demokracji są z miejsca banowani. Przecież "takich postaw tolerować nie będziemy".

W regulaminie tego forum jest punkt: "Nie podoba Ci się nowość? Napisz dlaczego, chcemy wiedzieć. Zrób to jednak w sposób kulturalny."
Więc mnie się nie podoba ten event właśnie z tego powodu, że on polityzuje tą grę, a mnie nie podoba się polityzacja gry. Dlatego trudno uniknąć w tym wątku tematów politycznych, skoro właśnie polityka jest przyczyną kontrowersji związanych z tym eventem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Atli

Hrabia
W regulaminie tego forum jest punkt: "Nie podoba Ci się nowość? Napisz dlaczego, chcemy wiedzieć. Zrób to jednak w sposób kulturalny."
Więc mnie się nie podoba ten event właśnie z tego powodu, że on polityzuje tą grę, a mnie nie podoba się polityzacja gry. Dlatego trudno uniknąć w tym wątku tematów politycznych, skoro właśnie polityka jest przyczyną kontrowersji związanych z tym eventem.

Naprawdę zdrowiej będzie dla wszystkich jak politykę zostawimy na boku. To TYLKO GRA, nie przenośmy tutaj swoich sympatii/antypatii politycznych - i szczerze mówiąc nie rozumiem jak MLK może "polityzować grę". Na tej samej zasadzie każda postać może budzić kontrowersje. Taki Robin na przykład - niejasna konduita i zachowanie tego osobnika budzi moje głębokie oburzenie, kto wie czy pod żartami nie kryje się nihilizm i zgnilizna moralna. A te jego nagrody - to przecież oszustwo do ntej potęgi. Czyżby Innogames popierało kryminalistów? itepe, itede...:-P
 

DeletedUser15149

Guest
No i właśnie dlatego tego typu eventy nie powinny mieć miejsca. My się tutaj bawimy, łączy nas gra, a takie eventy nas dzielą. Ja tu przychodzę, żeby grać, a nie uczyć się politycznej poprawności. "Tego rodzaju postaw akceptować nie będziemy". Jakiego rodzaju? Czyżby gra w Forge of Empires była zarezerwowana wyłącznie dla ludzi "poprawnych politycznie"? Może będziemy przed przystąpieniem do gry podpisywać deklaracje, że nie jestem rasistą ani faszystą?
Gra ma pozostać zgona z prawem, a polskie prawo zabrania propagowania zbrodniczych ustrojów takich jak faszyzm, komunizm. Poza tym ten event jest zabawą i rozrywką, która przy okazji, ma przekazać garść historycznych faktów. Tylko przez takie posty jak Twój temat eventu zaczyna ocierać się o politykę. Potrzebnie? Nie. Porażająca jest chęć wzbudzania kłótni i szukania pretekstów do sporów z byle powodu. Człowieku, masz event o Kingu, tak jak była o Kolumbie. Tyle. Bez podtekstów. Bez ukrytych treści.

Ja nie mam problemu, że event dotyczy osoby czarnoskórej, ale mam problem, że dotyczy współczesnego, dwudziestowiecznego polityka, a z politykami jest tak, że mają swoich zwolenników i przeciwników.
ale eventu można nie robić. można? można. więc nikt Ci nie narzuca zdobycia avatara Kinga. Poza tym, politycy z dawniejszych czasów nie są kontrowersyjni wg. Ciebie? cesarze rzymscy, królowie średnowiecznej Europy itd. Same krystaliczne postacie? Nie szukajmy na siłę problemu.

Gra ma być przyjemnością, a dla mnie nie jest przyjemnością, kiedy z eventowego okienka mojej ulubionej gry spogląda na mnie nielubiany polityk.
a dla mnie przestaje być przyjemności kiedy na forum czytam wpisy takich osób jak Ty, które nie potrafią się bawić i nie potrafią oddzielać gry od polityki. Już dzisiaj się nawet naczytałem, że to sprawka Merkel i chodzi o muzułmanów w tym evencie ;< Ludzka wyobraźnia nie zna granic.

No i właśnie. Postać historyczna, z odległej historii, nie z czasów najnowszych, która nie wywołuje podziału graczy na faszystów, rasistów i postępowców i nie powoduje konieczności dyscyplinowania ludzi w stylu "takich postaw akceptować nie będziemy". A czemu nie? Do tej pory nie wiedziałem, nigdzie nie było informacji, że Forge of Empires jest grą zarezerwowaną dla ludzi o określonych poglądach. Żeby nie było nieporozumień umieśćcie obok formularza rejestracyjnego "tylko dla zwolenników liberalnej demokracji". Rozumiem, że istnieje zakaz rozpowszechniania gry w krajach niedemokratycznych, w których nie obowiązuje poprawność polityczna i wszyscy gracze na przykład z Arabii Saudyjskiej, zwłaszcza z rodziny królewskiej, jako przeciwnicy demokracji są z miejsca banowani. Przecież "takich postaw tolerować nie będziemy".
czy Ty w ogóle wiesz o czym piszesz? tutaj chodziło o postawy związane z rasizmem. Jesteś aż tak liberalny, że zgadzasz się na szerzenie rasismy, faszyzmu, komunizmu itd?

Ludzie opanujcie się. To tylko event. Potraktujcie to jako zabawę. A jeśli komuś przeszkadza to niech sobie daruje zadania. Więcej rozsądku w tym co piszecie :rolleyes:
 

DeletedUser15878

Guest
Chciałbym zwrócić uwagę, że pierwszym z historycznych eventów był event o Kolumbie, który skądże pochodził, jeżeli nie z Europy właśnie?
Racja , i w tym przypadku był zwornikiem między Europą a Ameryką , MLK nim nie jest
Pomysł sam w sobie jest taki, żeby w dodatku do naszych "standardowych", powtarzalnych eventów, dodać małe eventy (bez specjalnie tworzonych nagród) opowiadające o prawdziwych wydarzeniach z historii, w końcu jesteśmy grą quasi-historyczną ;).
Dobrze że quasi- historyczną , bo jak skomentować nazwy ziem Polski na mapach FOE : Ostland , Langereich
Bez tego dodatku "quasi", młodzi ludzie mogliby to przyjąć jako prawde objawioną
 

DeletedUser3220

Guest
A ja to czytam i czytam i nie wiem, z czego robicie problem, serio - nie wiem, nie zrozumiem...
To event, nie podoba się? Nie robić.
Gra nie pasuje? Serio? Ja jak mi coś nie pasuje to nie płaczę o tym na forum, żeby inni popłakali ze mną, tylko podejmuję inne działania.
Ale cóż, widać hejterstwo objawia się na różne sposoby :)

Ja tam się cieszę tym eventem jak każdym innym, dodatkowe darmowe nagrody i w to mi graj :)

P.S. To nie jest POLSKA Gra historyczna, tak ciężko to załapać?
 

Helenkor

Szlachcic zagrodowy
czy Ty w ogóle wiesz o czym piszesz? tutaj chodziło o postawy związane z rasizmem. Jesteś aż tak liberalny, że zgadzasz się na szerzenie rasismy, faszyzmu, komunizmu itd?
Wiem, o czym piszę. Nie jestem aż tak liberalny, żeby wszystkie postawy były ni obojętne. Jednak nie uważam, że powinna to być "gra nie dla faszystów", uważam, że tego typu zabawa w ogóle nie powinna wywoływać tego typu tematów.
Natomiast co do ocierania się o politykę, co do ocieranie się o łamanie polskiego prawa i propagowanie ustrojów totalitarnych takie jak faszyzm czy komunizm, to nie wywołują tego takie posty, jak mój, (w końcu włączyłem się do dyskusji w czasie jej trwania), ale wybór takich bohaterów eventów. Przecież to nie mój post, ale ten event skłonił niektóre osoby do tego, żeby zaproponować na bohatera kolejnego eventu Nelsona Mandelę, co moim skromnym zdaniem byłoby jednak formą propagowania komunizmu, bo wyznawcą tego zbrodniczego systemu był pan Nelson.

To ostatni mój wpis w tym wątku, bo rzeczywiście zbyt głęboko wchodzimy w politykę, jednak to nie dyskutanci swoimi notkami sprowokowali taką dyskusję, ale ten upolityczniony event. A ja wprawdzie lubię politykować, jednak bawiąc się w tego typu gry chcę być od polityki jak najdalej, a ten event mi w tym przeszkadza. To tyle z mojej strony, myślę że, zgodnie z zachętą w regulaminie, w kulturalny sposób przedstawiłem, co mi się w tej nowości, jaką jest politycznie zaangażowany event, nie podoba.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Może będziemy przed przystąpieniem do gry podpisywać deklaracje, że nie jestem rasistą ani faszystą?
W zasadach gry jakże i forum jest taki podpunkt który podpisujesz a grając zgadzasz sie nie propagować tego.

Temat rzeka jak widać, już nie wiem czy problemem jest że to polityk czy ze polityk z USA, proponuje w następnym evencie jakąś kobietę nie z europu najlepiej nie pochodzenia "białego" oczywiście nie chrześcijankę najlepiej lesbijkę walczącą politycznie o swoje prawa, na pewno się coś znajdzie a tutaj oczyściła by się atmosfera bo bany posypałyby się, ludki porzuciły by ta nieczystą grę w imię "wyższych idei"

Dziękuje, oby więcej takich eventów uświadamianie jak widać przyda się, bo jeżeli MLK wywołuje taki problem to strach pomyśleć czy Matka Teresa była by godna eventu.
 

DeletedUser12062

Guest
Dziękuje, oby więcej takich eventów uświadamianie jak widać przyda się, bo jeżeli MLK wywołuje taki problem to strach pomyśleć czy Matka Teresa była by godna eventu.
Mam nieodparte wrażenie.... że nie ma na świecie godnego bohatera.... Zawsze ktoś udowodni, że akurat ten był komunistą (pank sic!), ten pijakiem, ten narkomanem, a ten popierał "czarnych", ten był katolikiem a ten dla odmiany buddystą...., tudzież tysiąc innych argumentów przeciw, równie "dziwnych".

Prawda jest taka: gra jest międzynarodowa i padło na taką a nie inną osobę teraz. Jak dziś pamiętam dyskusję o wprowadzeniu nowych Eventów dla urozmaicenia rozgrywki i zgodę większości rozmówców. Eventy te pojawiają się (wiadomo było z góry, że będą mniejsze niż "standardowe") i... robi się problem.... Więc powiem jedno: PRZYMUSU UCZESTNICTWA W EVENCIE NIE MA.

I jeszcze jedno: nie jest winą Pana Lutera, że urodził się 15 stycznia i akurat teraz został wybrany do tego Eventu.
 

Auksacer

Wicehrabia
Najpierw czytam, że Martin Luther King jest znany tylko w USA, a w Polsce prawie nikt go nie zna i dlatego powinien być bardziej "uniwersalny" bohater, a potem dowiaduję się takich rzeczy o MLK od polaków jakby byli z nim na "Ty":D Z tego co pamiętam to wszyscy uczą się na lekcji historii w polskich szkołach o MLK, pewnie nie tylko w polskich szkołach, ale i na całym świecie. Może i działał w USA, ale przecież te działania miały wpływ na cały świat. Nie mamy w Polsce afroamerykanów? Zawsze myślałem, że do nas do Polski też przyjeżdżają;)

Zdumiewające, jeszcze nie znamy historii przedstawionej w evencie, a już wszyscy wiedzą, że event "polityzuje" grę. To w takim razie Amy Winehouse czy Jim Morrison propagują w tej grze alkohol i narkotyki, też ich nie powinno być:D

A może tak skupić się na samej grze, nie do wszystkiego wciskać na siłę jakieś wątki polityczne? Może rzeczywiście jeśli tak Cie męczy granie w Forge of Empires to poszukaj sobie innej gry. Choć pewnie w każdej grze znajdzie się jakiś wątek polityczny i propaganda, bo ludzka wyobraźnia nie zna granic;) Pewnie nawet Myszka Miki i Smerfy propagują jakieś ustroje polityczne i są one wszczepiane dzieciom od najmłodszych lat:D

Tak tak, każdy ma prawo do swojego zdania, do swojej opinii bla bla bla... ale trzeba rozróżniać "opinię" od "hejtu". Jeśli ktoś wszędzie pisze tylko żeby ponarzekać i popłakać, nigdzie nie napisze, że coś mu się podoba, to jest po prostu "hejterem" i nazywajmy rzeczy po imieniu;)

Tu ocenia się event, nie postać MLK. Jeśli ktoś chce podyskutować o MLK i polityce, to niech idzie do kątku dyskusyjnego. Jeśli komuś nie podobają się nagrody czy zadania - spoko. Sam przyznam, że nagrody nie porywają, a zadania mogą nie być warte tych nagród. Nie napiszę też, że będę robił ten event, żeby poczytać sobie historię MLK, bo próbowałem już to z Kolumbem i niestety, ale z przyzwyczajenia od razu wszystkie zadania przechodziłem bez czytania;) Mimo wszystko dobrze, że taki event powstanie, bo zawsze to jakiś powiew świeżości do gry czy też szansa na dodatkowe nagrody.

Idealnie tutaj pasują słowa:
"Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził"
Smutne to, że zawsze ludzie muszą znaleźć dziurę w całym i wygenerować problem z byle pierdoły. Zamiast tutaj pisać na forum i krytykować wszystko, to idźcie na ulicę i zacznijcie działać jak chociażby ten Wasz anty-bohater MLK. On przynajmniej coś robił i miał odwagę walczyć o swoje przekonania nie tylko suchym biadoleniem, ale co najważniejsze czynami:)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15075

Guest
@Auksacer napisal:
"Tu ocenia się event, nie postać MLK." i dorzucilabym, nie ocenia rowniez wpisow innych graczy.
Nie sadze, ze deweloperzy FoE oczekuja sugestii jakim postaciom maja poswiecic kolejne eventy. Jednak wybor laureatow Nobla -(chyba jednak poza laureatami Nagrody pokojowej i w dziedzinie literatury... a byc moze i innych), - laureatow w naukach scislych, przyrodniczych, czy tez roznych wynalazcow - nie wbudzalby takich kontrowersji jak obecnie MLK.

PS. zastanawia mnie przede wszystkim jaki byl cel zaproszenia graczy do dyskusji o tym evencie, jesli info w opisie eventu byly niemalze szczatkowe a o zadaniach i nagrodach mozna bylo sie powierzchownie dowiedziec ze SPOILERow, przy czym o tresci spojlerow dyskusja jest zakazana do chwili rozpoczecia eventu.
Czy nie byloby lepiej rozpoczynac dyskusji o Evencie w chwili kiedy sie pojawia?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry