Gra o Tron [Uwaga na spoilery]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4428
  • Data rozpoczęcia

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Książki niestety nie czytałam, nie mam skąd a nie stać mnie w tej chwili na tyle książek żebym w tydzień im rady nie dała ;)

Po nowym odcinku który.... Był troszkę mało rozbudowany, taki bez wątkowy, ale oczywiście zginął koleś którego lubiłam i babka którą rozumiałam. Widać ze zmierzamy do końca sezonu.

Podobał mi się tekst na murze jak gruby pyta o kobietę Snowa jaka była a w odpowiedzi słyszy Miała czerwone włosy xD
A reszta
typowa, mucenie mieczami, krew, wybuchy, więcej krwi, KOSA (tu był czad) i oczywiście śmierć śmierć śmierć, w miedzy czasie "walka" o władze i dezercja, strach
Taki płytki odcinek w porównaniu do reszty, mimo ze dobrze zrobiony, ale to nie to samo co walka o stolice gdzie było napięcie.

A takie pytanie mam bo jest ten grubasek w wronach on tam swoje nazwisko wymienia o ojcu coś tam gadał, kto jest jego ojcem?
Ciekawa też była opowieść maestra! Ktoś może przytoczyć coś o maestrze?
 

DeletedUser8110

Guest
A takie pytanie mam bo jest ten grubasek w wronach on tam swoje nazwisko wymienia o ojcu coś tam gadał, kto jest jego ojcem?
Ciekawa też była opowieść maestra! Ktoś może przytoczyć coś o maestrze?

Jego ojcem jest Randyll Tarly z Horn Hill :) Krótka historia Sama w spoilerze.
Był pierwszym dzieckiem z rodu, nie bardzo wpasowywał się jednak w wizję ojca, nie był dość męski (niesamowite, prawda?) nie interesował się typowo męskimi rozrywkami... Ojciec po narodzinach drugiego syna (bardziej "rycerskiego") powiedział Samowi wprost, że ma wyrzec się nazwiska i dołączyć do Nocnej Straży, albo przydarzy mu się 'wypadek na polowaniu'...
Kochani rodzice <3
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Historie znam ojca nie mogę zajarzyć który to... Taka moja natura ze nazwiska jak i imina czasami po prostu nie wchodzą ;)
 

DeletedUser8110

Guest
Spoko Natalia, na pewno na potrzeby serialu połowa z tych imion nawet nie zostanie wspomniana :p
 

DeletedUser

Guest
Jak ja się już długo przymierzam do przeczytania książki... :rolleyes: Na razie trzymam się tylko serialu.
Szczerze mówiąc, to Daenerys mnie niesamowicie irytuje. Bardzo lubiłam na przykład... Joffrey'a ;} I Cersei.
 

DeletedUser12062

Guest
A odświeżając temat... Co myślicie o ostatnim sezonie ?? Bo nie wiem czy mam dobre odczucia, poprzednie sezony oglądałem z zapartym tchem a ten... Jakiś taki "bez jaj", że tak powiem. A już ostatni odcinek pokazuje to najlepiej. Nagle postanowili bez żadnego wyjaśnienia załatwić wszystkie sprawy pozostawiając pytanie kto tak naprawdę zginął, bo tego zupełnie nie wiadomo :D. I w tym ostatnim odcinku wydarzyło się więcej niż w 9 wcześniejszych... Nie wiem jak dla mnie miała być bomba a wyszło bardzo przeciętne coś... Obejrzę to chyba jeszcze raz profilaktycznie bo może źle patrzyłem ;)
Nati ale po co oglądać drzewa??
tam 90% bohaterów ginie ;P, niektórzy bardzo szybko ;P przestałem się nawet przywiązywać do kogokolwiek ;P. No i główna zasada: dobry umiera szybciej ;P hihi
 

DeletedUser3220

Guest
A ja tego nie oglądałam i nie obejrzę, a zwłaszcza po tych wszystkich spoilerach, za co wam dziękuję (szczerze z serca!).
 

DeletedUser11123

Guest
nie no pare fajnych motywów było. Kilka razy się zastanawiałem, czy to aby nie jakoś inaczej w książce się działo. No i się działo inaczej! Zasadnicza kwestia, kto teraz będzie szybszy Georg i jego wydawcy z 6 tomem, czy też HBO z serialem :D
 

DeletedUser8110

Guest
HBO z serialem. Fani wyliczyli Martinowi, że z jego średnią szybkością pisania skończy ostatni tom gdzieś tak w 2023. A kolejny sezon serialu jest zaplanowany na 2016... Ponoć nawet Martin potwierdził te wyliczenia i nie widzi w tym nic złego.

Swoją drogą-jestem przekonana, że Martin siedzi za plecami scriptwriterów i im podrzuca co bardziej okrutne pomysły. Tak, żeby nawet osoby, które czytały książkę nie czuły się bezpieczne... Taka jego mała miska życiowa. :p
 

DeletedUser12062

Guest
Poprzedni sezon nie wiem czy pamiętacie miał pomiędzy 9 a 10 odcinkiem dwu tygodniową przerwę. Podobno właśnie wynikało to z tego, że podczas kręcenia Martin nie wiedział jeszcze co napisze, dorobił na szybko ale nie zdążyli tego poskładać na czas :D
Reeb właśnie... Pare... A najwięcej wydarzyło się w ostatnim odcinku i wydarzenie gnały jak głupie... Nagle postanowili zakończyć wszystkie wątki. Już pomijam fakt, że spokojnie dało się część wcisnąć do przedostatniego zamiast 40min walki ;P
 

Mikekun

Książę
Hmm, rozumiem że gadamy o najnowszym sezonie gry o Tron, a nie o poprzednich ;)

Bardzo lubiłam na przykład... Joffrey'a I Cersei.

Cerseri przecież
żyje nadal i zapowiada się fajna rzeźnia w stolicy po tym jak ją mocno upokorzyli mieszkańcy. Pewnie padać będzie jedna dzielnica za drugą ;)

PS: Czy tylko ja mam wrażenie że
jak na mur uderzą nie umarli to wrony wytłuką w pień
:D

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Mikekun nie tylko ty, ja również uważam
że mur padnie, nie oszukujmy sie, po pierwsze ich siła jest ogromna jak i liczebność więc garstka wron nie ma z nimi żadnych szans ZWŁASZCZA po drugie, ze sami stracili tego kto byłby w stanie coś zrobić. A z drugiej strony, ja osobiście na to liczę, że Inni wybiją wrony w pień, za to co zrobili :mad:

PS.
Mam nadzieje, że Cersei spotka to na co naprawde zasłużyła, bo
jak narazie to ją tylko upokorzyli, za jej czyny upokorzenie to nie wystarczająca cena ;/
 

DeletedUser12062

Guest
Ale Ull chciałbym Ci przypomnieć, że:
do siedziby wron przybyła kapłanka, która ma zdolność wskrzeszania umarłych więc nie wiem czy sprawa Snow-a jest już przesądzona ;P. Ale dla mnie od początku ten mur to jest ( może tylko w filmie ) jakaś nadmuchana sprawa... Ten obcego zabił smoczym szkłem to 2 sezony albo nikt mu nie wierzył albo nic z tego nie robili sobie. Drugi zabił mieczem to zaraz też wszyscy o tym zapomną ;P. A paść padną co wynika z prostego przelicznika: nie wiedzą jak ich zabić a jest ich mniej... W dodatku każda martwa wrona zamienia się w "zdechlaka", który zabije kolejne wrony, które znowu zamienią się w kolejnego "zdechlaka" i tak dalej ;P No chyba, że wpadnie białowłosa ze smokami hehe ;P.

A co do drugiego to:
upokorzyli to fakt ale tutaj jak w życiu im bardziej podły król czy władca tym większe szanse na przeżycie ;P. Wyjątek to Joffrey ale ten to już przeginał maksymalnie z okrutnością, troszkę przypominał dawnych francuskich monarchów ;P :D
 

DeletedUser11123

Guest
Przewertowałem książkę, na szybko obejrzałem kilka odcinków a nawet w internecie szukałem i nigdzie nic nie było o wspomnianych tutaj " nie umarłych".
Ten sam serial oglądamy?
 

DeletedUser7261

Guest
W książce nazywani są "Inni", musiałeś taką nazwę gdzieś zauważyć.
 

DeletedUser

Guest
al
owszem, wiem o tym, i jest to jedna z mozliwosci dla Jona wg różnych zródeł co nie zmienia faktu, ze wrony same sobie zasłużyły na taki los i będę przeszczęśliwy jeśli inni ich.... :) A gdyby moja blondii wpadła ze smokami to po innych...ale to raczej nie możliwe, myślę, że teraz Daenerys ma inne priorytety :)

A jesli mowa o Innych, to jaka jest inna nazwa? Bo ja odkąd oglądam serial nie słyszałem nic innego, jedynie w sieci są znani jako WhiteWalkers ale to dotyczy raczej tych silnych nie tych zwykłych zombi.
 

DeletedUser11123

Guest
co jest w serialu i książce to ja doskonale wiem. Zwróciłem jedynie uwagę na to czego nie ma, czego nigdy nie powinno być. Ale najlepiej chować głowę w piasek i udawać, że się nie widzi...
PS. a w tym wypadku ożywieńcy chyba lepiej pasuje niż NIEUMARLI a przynajmniej ja tak uważam.
 

DeletedUser

Guest
Nieumarli lepiej brzmi i jest znacnzie bardziej popularne ale oczywiście każdy ma swoje zdanie ;)
 

DeletedUser12062

Guest
Nieumarli lepiej brzmi i jest znacnzie bardziej popularne ale oczywiście każdy ma swoje zdanie ;)
Ale... oni są umarli ;P. Ale fakt szkoda, że nie mają ( albo nie trafiłem ) jakiejś nazwy... Bo inni brzmi dziwnie a nieumarli już zupełnie zagmatwanie ;P.
 

DeletedUser

Guest
Heh no tak :p Ale nieumarli właśnie oznacza, że są umarli taki miszmasz :D Mnie tam określenie Inni sie podoba, zawsze wszędzie znani są jako nieumarli, zombie, "żywe trupy" itd itp Więc dlaczego nie odejść od standardów i zrobić Innych? :)
 

Wanat70

Wójt
książka jest lepsza bo serialu by nikt by nie oglądał jakby nie było tam pełno golizny,mordów,gwałtów itp
 
Do góry