Forge Bowl - komentarze

DeletedUser5150

Guest
Na 7 świecie właśnie gram 1,1 k piłek: wieża, 2x 150 medali, ulepszenie i skrócenie czasu produkcji, 350 medali, kwatery, 5 PR i przyłożenie i ostatni strzał dobosz
 

kasia2389

Arcyksiążę
Na 7 świecie właśnie gram 1,1 k piłek: wieża, 2x 150 medali, ulepszenie i skrócenie czasu produkcji, 350 medali, kwatery, 5 PR i przyłożenie i ostatni strzał dobosz
Przy szansie 10% i 10 strzałach jeden gracz na trzech nie trafi nagrody (Zastrzegam - Średnio statystycznie)
 

DeletedUser5150

Guest
no średnio :)

W sumie nie narzekam - pewnie będzie możliwość trafienia w codziennych. Nie ma się co spieszyć. Za 10 razem trafię :)
 

DeletedUser16730

Guest
A tak bajdełej.

Więc uważasz że to moja wina , że nie udało mi sie wylosować nagrody dnia z "większą szansą procentową" ponieważ... nie wybierałem jednej z czterech chłodziarek ? Czy uważasz że dzięki wybieraniu 4 chłodziarek to wylosują mi się nagrody dnia ?
Ty masz mnie za idiotę czy faktycznie próbujesz mi wmówić że źle robię , ponieważ nie posiedziałem i poczytałem ?

Stary, w ogóle się kolesiem i jego wypocinami nie przejmuj. A teraz się skup!

Bo jakbyś posiedział i poczytał, to wiedziałbyś, że nie należy wybierać chłodziarek jak leci, tylko skupić się na 4, a jeśli akurat ich nie było, to wtedy wybrać tą, która pasuje najbardziej do wcześniej ustalonych 4. Na każdym świecie to u mnie zadziałało.

Na E ma kolumnę +7 i właściwie to by było na tyle.
A, B, C, G w ogóle nie gra, na D ma tylko ratusz z brązu, a na F i H chyba z radości zapomniał postawić te swoje full kolumny.
Taki to taktyk ogólnoświatowy z dużym doświadczeniem. :haha:
 

DeletedUser17530

Guest
Taktyka dotyczyła wylosowania 3 nagród dziennych Powtórzę - 3 nagród dziennych Kolumnę chciałem na E, to wylosowałem 3 ulepszenia. Na F i H chciałem inne rzeczy i je wylosowałem. Na D nie gram i nigdy nie grałem. Taktyka była na minimum 3 nagrody dzienne które się chce i na każdym świecie NA KTÓRYM GRAM wylosowałem minimum 3 takie nagrody, które chciałem.

Wycięte wycieczki osobiste <<< trupek1000
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18949

Guest
Kolejny event i kolejna burza, a fakt jest taki, że kto miał więcej szczęścia (i to jest Panie i Panowie jedyna taktyka w grach/eventach losowych) w losowaniach ten dostał nagrody jakie chciał. Kto miał go mniej dostał doboszy o ile wogóle coś wygrał z dziennych nagród.

Na głównym świecie udało mi się trafić dwa razy świątynię wiedzy i dwa ulepszenia do kolumny, mase mi potrzebnych medali i reszte badziewia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19445

Guest
W zadaniu 39 eventu jest m.in. "Ukończ dowolne zadanie". Ukończyłem dzienne wyzwanie i zadanie z eventu nie zostało zaliczone. Czy dziennych wyzwań to nie dotyczy ? Wydawało mi się, że wcześniej zrealizowanie dziennego wyzwania pozwalało zakończyć zadanie "Ukończ dowolne zadanie".
 

DeletedUser16730

Guest
Ukończyłem dzienne wyzwanie i zadanie z eventu nie zostało zaliczone. Czy dziennych wyzwań to nie dotyczy ?

Jeśli mnie pamięć nie myli to miałem tak, że dziennego nie zaliczyło. Natomiast dziwne bo 39 zadanie mi zaliczało po zebraniu piłek za logowanie.
 

DeletedUser17535

Guest
Jakkolwiek ze statystyki wynikało, że wylosowanie 2 nagród głównych nie stanowi większego problemu, to jednak w praktyce całkiem spora część tyle nie miała. To też wynika z prawdopodobieństwa. Tłumaczenie, że coś, co się uzyskiwało z losowania, zdobyło się dzięki mądrości i oczytaniu o mądrości nie świadczy, a wręcz przeciwnie. :) Tu można było szczęściu pomóc (właściwy dobór skrzyń, aby prawdopodobieństwo zwiększyć), ale tylko pomóc. To dalej było losowe.
W praktyce na różnych światach wylosowałem 2,3,4 nagrody główne. Oprócz głównego świata, gdzie trafiła się tylko jedna. System ten sam, kwestia szczęścia/pecha.
Co do samych ewentów: częste wydarzenia mi odpowiadają. Z logicznego podejścia, jak się ma pecha nie otrzyma się nic, przy szczęściu coś tam jednak będzie. Jak ktoś chce rzadziej, niech robi co drugi. Przecież i tak wcześniej czy później nie będzie miejsca na stawianie tych wszystkich ewentowych rzeczy.
I na koniec odnośnie Twojego zadowolenia z nagród: to też kwestia rozwoju gracza. Jak się ma wiele, to musi być coś bardzo dobrego, aby było warto to stawiać. W praktyce: zaczynałem grę podczas ubiegłorocznego ewentu zimowego. Cieszyły mnie nawet wygrane monet i zaopatrzenia, bo startując wiecznie ich brakowało, a tu taka wygrana. :) Teraz nic gorszego od świątyń wiedzy mnie nie interesuje. Ale wiem, że są osoby które cieszą się np. z tarasów w wyprawach lub bazarów z ewentu (widać taki etap pośredni). Wszystko zależy od rozwoju...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kasia2389

Arcyksiążę
W zadaniu 39 eventu jest m.in. "Ukończ dowolne zadanie". Ukończyłem dzienne wyzwanie i zadanie z eventu nie zostało zaliczone.
Zadania z dziennych wyzwań nie są w ewentowych zadaniach "Ukończ dowolne zadanie" liczona jako zadanie, tylko zadania z Historii i Eventu są liczona, więc zebranie piłek w ewencie jest zaliczane jako wykonanie zadania "Ukończ dowolne zadanie" i nie może być niezaliczone, bo oba zadania pojawiają się jednocześnie. Gdyby tak się nie stało to jest błąd.


Prawdopodobnie jutro nie będzie już zebrania piłek.
 

DeletedUser11629

Guest
Ale wiem, że są osoby które cieszą się np. z tarasów w wyprawach lub bazarów z ewentu (widać taki etap pośredni). Wszystko zależy od rozwoju...
No, no, nie stawiałabym tarasów na równi z bazarami i "poziomem rozwoju". Ja jestem całkiem zadowolona ze swojego miasteczka pałacowo-tarasowego, ponieważ mogę kichać na pasek znajomych i motywację, czego nie mogą zrobić posiadacze 100 krzaczorów, jak pieszczotliwie określam ŚW. A będę podwójnie zadowolona, jak postawię nową perłę, z której posiadacze 100 krzaczorów raczje nie skorzystają :)
 

DeletedUser17535

Guest
No, no, nie stawiałabym tarasów na równi z bazarami i "poziomem rozwoju".
Docelowym modelem miasta (jeśli brać pod uwagę efektywność pr) jest jednak zestaw: podstawowe perły (wg upodobań gracza) + świątynie wiedzy (do ilości motywacji) + budynki ewentowe o parametrach porównywalnych ze świątyniami (np. zestaw japoński, pałacowy, zimowej wioski).
A co do tarasów to chodziło mi raczej o to, że obecnie już wiele osób się nie cieszy z nowych tarasów. Zapchali już nimi miasto i koleje się już nie mieszczą. Co nie znaczy, że mają wywalać wszystkie ze swoich miast:)
 

DeletedUser18601

Guest
Także tego, już po evencie. Ręka do góry komu się podobało :D
 

DeletedUser16965

Guest
dlaczego na stronie głównej gry nadal centralne ogloszenie wciąż odnosi sie do eventu, który już dawno za nami ??
 

DeletedUser17530

Guest
dlaczego na stronie głównej gry nadal centralne ogloszenie wciąż odnosi sie do eventu, który już dawno za nami ??

Bo syf tu jest straszny od jakiegoś czasu. To jest niewiarygodne. Od 5 lutego czekam na odpowiedź supportu i cisza, monolog tam prowadzę i w dupie to mają. Może w końcu jakaś zmasowana akcja, żeby usunąć tych nierobów z tych "stanowisk"? @Shelian czasu nie masz, pracujesz gdzie indziej, to ustąp ze stanowiska. Kto to widział, stare typy, a robią coś wbrew sobie.
 
Do góry