Forge Bowl - komentarze

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Czy oni specjalnie ostatniego dnia dają każdemu za pierwszym razem wygrać nagrodę dnia, żeby statystyki sobie poprawić, czy może, żeby skusić na zakup diaksów i piłek i jeszcze dodatkowo zarobić?
 

DeletedUser16730

Guest
Ciebie nie lubią za tą krytykę

Nie szukam sobie tutaj przyjaciela więc w sumie nie szkodzi. Wystarczy mi kolumna na +5 bo nie będę wydawał diaxów na mrzonki.

Na świecie na którym mi najbardziej zależało mam 10 św i kolumnę +5, minimum socjalne osiągnąłem zatem. Z tym, że nie napiszę, że event jest dobry bo między "udało się", a "dobry event" nie ma znaku równości. Gdyby Full kolumna była z zadań, gdyby nie było w zadaniach zdobycia prowincji to bym napisał, że może być. A, że tak nie jest to event jest dobry, ale dla Inno. Zresztą ostatnio te eventy Inno robi bardziej dla siebie niż dla graczy dlatego coraz mniej mnie to dziwi.
 

Borisel

Hrabia
Ha ha... już to jest gorzki smiech - wydałem ostatnie 200 piłek mając nadzieję na jedno ulepszenie kolumny(jedno ulepszenia brak na max lvl kolumny)... Zgadnijcie czy się udało.
Event oceniam na 3/10 :
+ Coś nowego - event nawiązujący do futbolu amerykańskiego - 1 pkt
+ Ciekawe budynki eventowe - plac zwycięzców , mieszkania itd - 1 pkt
+ Trochę zadań było - 1 pkt
- Brak możliwości pewnego zdobycia nagrody głównej (max lvl kolumny) - -4 pkt
- Brak możliwości zdobycia większej ilości zdobycia waluty eventowej niż zadania i dzienne logowanie (piłki) - -1pkt
- Losowość zdobycia nagród inna niż podane w niby "tabelce" - -1 pkt
- Nachalna reklama zakupu diamentów , kiedy nawet na to nie zasługują (to ma być dla twórców forma nagrody za dobry event , a tak wyszła kaszana i kicha) - - 1pkt

Gdyby zamiast dawać ulepszenia kolumny w kole losu, a dawali normalnie za wykonanie zadań to byłoby pewne zdobycie tego . Wtedy punktacja by podniosła się nawet o 6 pkt - za zdobycie nagrody głównej , nie trzeba już miec parcie na zdobycie większej ilości piłek i relkama nie kuła by mi w oczy . Nie wiem czemu twórcy tego nie przewidzieli . Niestety ale dzięki mnie (między innymi) nie możecie im wysłać feedbacka że event udał się w 100% . Pozdrawiam i dziękuje za "event".
 

DeletedUser12301

Guest
40 zadan. Miliard tych kwadratowych piłek i jeden budynek udało sie wygrac. To sa jakies kpiny. O reszcie wylosowanych nagród szkoda mówic. Wy macie nas jednak za idiotów.
 

DeletedUser16730

Guest
Z ośmiu światów na jednym pełna kolumna +7, na dwóch +6, reszta z urzędu +5. I może sobie ktoś wpadać i pisać, że super bo trafił za pierwszym razem, fakty są takie jakie są. Eventy Inno robi po to żeby nabić kabzę i nie bierze przy tym pod uwagę balansu którym tak uwielbia się podpierać jak coś zabiera. Tu jest prosta logika, nabić kabzę, potem długo długo nic i może coś komuś wpadnie.
 

MacKayla*

Wójt
Ciekawe co by było, gdyby nikt nie kupował dodatkowych piłek za diaxy, a nawet i diamentów w czasie eventu...ale to takie retoryczne pytanie, bo ani zrobić, ani sprawdzić tego się nie da.
 

DeletedUser19401

Guest
A u mnie dwie kolumny. Brakło jednego ulepszenia do tego, aby obie były na 7 poziomie. Oczywiście bez diamentow. Wystarczył dobry plan.
 

DeletedUser16730

Guest
Nie rozumiem Twojej uwagi.
Nie ma w niej nic mistycznego.
Wystarczył dobry plan.
Uważasz, że trafiłeś tyle ulepszeń bo miałeś dobry plan, a reszta nie trafiła bo nie miała planu?

Niektórzy narzekaja to ja postanowiłem napisać ze nie do końca chyba jest jak piszecie. Trafiłem 7 ulepszenien z dziennych nagród.
No to szachmat, jest dobrze bo trafiłeś. Na pewno ci co nie trafili zostaną z tego powodu usatysfakcjonowani i przestaną narzekać.
 

DeletedUser19349

Guest
Na dwóch światach 1x 5 poziom, i 1x max, więc chyba miałem fart. Ale sam fakt zdobycia tych ulepszeń dziwaczny, na tym gdzie miałem max odłożyłem 500 piłek i trafiłem 3 ulepszenia :-) na drugim ponad 2500 i zero :-( Mówię o pierwszym ulepszeniu do wylosowania.
 

DeletedUser17530

Guest
Jutro Arena Zwycięzców

az.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Borisel

Hrabia
To gratuluję szczęśliwcom wylosowania makxymalnej nagrody - i to nie ironia tylko szczere gratulacje . Jednak teraz będzie troche ironii :

Wystarczył dobry plan.

Chciałbym wiedzieć co to za plan ? Mialem ponad 2 tys piłek i 0 ulepszenia . Miałem zabić kogoś i złożyc w ofierze ? Tańczyć nago przed komputerem ? Rzucić solą za siebie ?
 

DeletedUser17530

Guest
Na wiki w komentarzach i na angielskim forum były szerokie dyskusje na temat taktyki, ale to głównie dotyczyło zdobycia kolumny na max bez wydawania diaxów. Była taktyka, żeby wylosować tylko 2 ulepszenia z dziennych, a 2 będą za przyłożenia. Druga to była taka, żeby wylosować 3 ulepszenia z dziennych + 1 za przyłożenie. 2 taktyka była bardziej pewna (wybierając 1 taktykę trzeba było wybierać takie chłodziarki, żeby uzyskać 3 przyłożenia, co skutkowało wyborem droższych chłodziarek i mniejszą szansą na nagrodę dzienną). Była też taktyka na losowanie wybranej nagrody dziennej. Ogólnie każda chłodziarka została rozłożona na czynniki pierwsze, statystyki, procenty itp, itd. Ja polowałem na kolumnę na maxa i wybrałem taktykę numer 2 z wyżej wymienionych. Kolumnę na maxa zdobyłem bez problemu (3 ulepszenia wpadły wydając 1700 piłek). Za resztę piłek chciałem plac zwycięzców i wpadły 2 sztuki. Także jak ktoś pisze, że nie zdobył tego czego chciał, to chyba nie chciało mu się posiedzieć i poczytać które chłodziarki wybierać.
 

DeletedUser16730

Guest
Także jak ktoś pisze, że nie zdobył tego czego chciał, to chyba nie chciało mu się posiedzieć i poczytać które chłodziarki wybierać.

Nie wiem co ma wspólnego nieposiedzenie i niepoczytanie z m.in. tym:

Na początku byłem przekonany, że skoro będzie do dyspozycji ponad 30 losowań, w każdym podobno 10% szans, to wylosowanie dwóch nagród będzie proste. Myliłem się. Wydałem prawie 3tys piłek, trafiłem raz.

I dokładnie wiem o czym kolega pisze bo właśnie tak to wyglądało na 5/8 światów.
 

DeletedUser17530

Guest
Nie wiem co ma wspólnego nieposiedzenie i niepoczytanie

Bo jakbyś posiedział i poczytał, to wiedziałbyś, że nie należy wybierać chłodziarek jak leci, tylko skupić się na 4, a jeśli akurat ich nie było, to wtedy wybrać tą, która pasuje najbardziej do wcześniej ustalonych 4. Na każdym świecie to u mnie zadziałało.

Poza tym w każdym evencie wypada mi to co chcę, bo nie wybieram na przypał, tylko wcześniej sobie sprawdzam co i jak należy robić, by zdobyć minimum które się chce. Jeśli są zestawy do wygrania i akurat taki zestaw mi podpasuje, to go mam bez problemu, bez wydawania diaxów. Jeśli szczęście dopisze, co jest osobną sprawą, to takich zestawów mam więcej, ale zawsze minimum jeden zestaw wpada bez problemu.

A wy ze wszystkim macie problem. Udajecie tu profesorów, mądrzycie się, a przychodzi co do czego i wielki płacz. Event zły bo trzeba podbić prowincję i zrobić techa. Eventy złe, bo za dużo, i nie ma gdzie nagród stawiać. Gościu jeden z drugim - to zrób tego techa i podbij prowincję, to w końcu będziesz miał gdzie postawić nagrody. A jak eventów za dużo to ich nie rób, i tyle. A nie płaczesz jeden z drugim. A jak tak cię męczy ta gra, jak granie w tą grę to dla ciebie, jeden z czterdziestym, taka udręka proszę ja ciebie, to napisz do supportu niech usuną konto i czary mary, był problem - nie ma problemu. Dla mnie mogą być eventy co tydzień i sobie je będę robił. Na razie są co 2 tygi i też spox.

A, i sobie pisz teraz jeden z trzecim swoje mądrości, wklejaj jeden z ósmym cytaty z książek, cytaty filozofów itd bystrzaku jeden z piętnastym. Tego się już czytać nie da... O ty już myślałeś, ze mnie zripostujesz i napiszesz, żebym nie czytał i nie wchodził na forum jak mi się nie podoba co tu wypisujesz. A będę, ale w dyskusje z tobą, jeden dwudziestym ósmym, nie mam zamiaru już wchodzić :)
 

DeletedUser16730

Guest
Bo jakbyś posiedział i poczytał, to wiedziałbyś, że nie należy wybierać chłodziarek jak leci, tylko skupić się na 4, a jeśli akurat ich nie było, to wtedy wybrać tą, która pasuje najbardziej do wcześniej ustalonych 4. Na każdym świecie to u mnie zadziałało.

A u mnie nie zadziałało.

Poza tym w każdym evencie wypada mi to co chcę, bo nie wybieram na przypał, tylko wcześniej sobie sprawdzam co i jak należy robić, by zdobyć minimum które się chce.

Serio uważasz, że grają tu tabuny durni które jak małpy losują to co jest pierwsze z prawej?

A, i sobie pisz teraz jeden z trzecim swoje mądrości, wklejaj jeden z ósmym cytaty z książek, cytaty filozofów itd bystrzaku jeden z piętnastym. Tego się już czytać nie da...

No to przebiłeś wszystkich...

A wy ze wszystkim macie problem. Udajecie tu profesorów, mądrzycie się, a przychodzi co do czego i wielki płacz. Event zły bo trzeba podbić prowincję i zrobić techa. Eventy złe, bo za dużo, i nie ma gdzie nagród stawiać. Gościu jeden z drugim - to zrób tego techa i podbij prowincję, to w końcu będziesz miał gdzie postawić nagrody. A jak eventów za dużo to ich nie rób, i tyle. A nie płaczesz jeden z drugim. A jak tak cię męczy ta gra, jak granie w tą grę to dla ciebie, jeden z czterdziestym, taka udręka proszę ja ciebie, to napisz do supportu niech usuną konto i czary mary, był problem - nie ma problemu. Dla mnie mogą być eventy co tydzień i sobie je będę robił. Na razie są co 2 tygi i też spox.

...bo jeśli będziesz czytał to czego czytać się nie da dlaczego inni by nie mieli grać w grę w którą grać się nie da?
Zrobiłeś właśnie to samo na co tak ekwilibrystycznie naplułeś, z tą różnicą, że zrobiłeś to pod wiatr.
 

DeletedUser17038

Guest
Dla mnie głowne nagrody są ok. bo coś musi przyciągac ktoś wylosuje to ma, jak nie moze zawsze kupic diaksy, bardziej wkurza mnie coraz niższy poziom nagród dodatkowych to juz poprostu kpina z ludzi jest np '2PR", wieża zwyciestw, dobosze i chorązy w najwyższych epokach i zwykłe budynki za kase. nastepnym razem proponuje aby Inno sie nie wysliało na ten smietnik tylko niech dadzą 10% na wygranie i 90% figa z makiem przynajmniej nie bedzie złudzeń że to coś warte
 

Borisel

Hrabia
Miałem nadzieję że z 2 tysiącami piłek ugram 2 ulepszenia . Pierwsze losowanie za 80 piłek - nagroda dnia . Myślę sobie jest dobrze - mam już 4 ulepszenia + 1 ulepszenie za ukończenie zadań. Więc jeszcze 1 ulepszenie i będzie 7 lvl kolumny . Nadal mam duży zapas piłek więc będę wybierał z większa szansą na nagrodę dnia .

A teraz kolejny cytat :

Bo jakbyś posiedział i poczytał, to wiedziałbyś, że nie należy wybierać chłodziarek jak leci, tylko skupić się na 4, a jeśli akurat ich nie było, to wtedy wybrać tą, która pasuje najbardziej do wcześniej ustalonych 4. Na każdym świecie to u mnie zadziałało.

Więc uważasz że to moja wina , że nie udało mi sie wylosować nagrody dnia z "większą szansą procentową" ponieważ... nie wybierałem jednej z czterech chłodziarek ? Czy uważasz że dzięki wybieraniu 4 chłodziarek to wylosują mi się nagrody dnia ?
Ty masz mnie za idiotę czy faktycznie próbujesz mi wmówić że źle robię , ponieważ nie posiedziałem i poczytałem ?
 

DeletedUser5150

Guest
Cześć
ja gram kilka lat z dużymi (ponadrocznymi przerwami:) )
Ale wracając - jeśli dobrze policzyłem to mam ulepszenia chyba 3-4 na każdym i jeden do 5 poziomu. Parę świątyń i studni - dosłownie parę. Mnóstwo wież zwycięstwa i drobiazgów jak domki, produkcje i hit - dekoracje. Ostatnie do postawienia w zadaniu i zlikwidowania zaraz po nim. Bez diamentów.

Natomiast z tego co mówicie to najlepsze miasta to takie żeby było milion studni, świątyń do tego parę pereł. No to gdzie tu zabawa z postawienia budynków w danej epoce i zabawy z tym związanej?

Moim zdaniem właśnie powinna być określona ilość do postawienia takich budynków. A reszta mogłaby być poddana ulepszeniu (był pomysł na ten temat - łączenie budynków na wyższy poziom).
 

DeletedUser17530

Guest
Więc uważasz że to moja wina , że nie udało mi sie wylosować nagrody dnia z "większą szansą procentową" ponieważ... nie wybierałem jednej z czterech chłodziarek ? Czy uważasz że dzięki wybieraniu 4 chłodziarek to wylosują mi się nagrody dnia ?

Dokładnie tak uważam. Jeśli była taktyka, żeby - dla uzyskania nagrody dziennej - wybierać 4 ustalone chłodziarki, a ty wybierasz inne, to czyja to wina, że taktyki nie stosujesz? Na pewno nie moja :)

Ucięte wycieczki osobiste <<< trupek1000
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
@jakidziadzia Przeczytaj to co napisałeś
Bo jakbyś posiedział i poczytał, to wiedziałbyś, że nie należy wybierać chłodziarek jak leci, tylko skupić się na 4, a jeśli akurat ich nie było, to wtedy wybrać tą, która pasuje najbardziej do wcześniej ustalonych 4. Na każdym świecie to u mnie zadziałało.

Nie rozumiesz? To ja Ci powiem:

Nie jesteśmy aż tak tępi żeby losować co popadnie. Wiadomo, że wybiera się te chłodziarki, które dają najwięcej jardów albo te, które dają najwięcej szans na nagrodę dnia.

I jeszcze jedno:
Nie każdy zna te całe taktyki, jak należy wybierać chłodziarki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17530

Guest
Nie rozumiesz? To ja Ci powiem:

Wiadomo, że wybiera się te chłodziarki, które dają najwięcej jardów albo te, które dają najwięcej szans na nagrodę dnia.

Nie nie kolego, to ty nie rozumiesz i to ja ci powiem. Taktyka z 4 chłodziarkami nie polegała na wybieraniu tylko tych z największym %. Głównie trzeba było wybrać te z najlepszym stosunkiem piłki-procenty. Dajmy dla przykładu 4 chłodziarki: 60,65,80,90. To znaczy, ze tylko te masz wybierać, a jeśli ich nie ma, wybierasz tą najbardziej podobną.

Ucięte wycieczki osobiste <<< trupek1000
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry