Forge Bowl 2022 - komentarze

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Wytłumacz mi zatem - na D korzystałem z helpera wybierając zawodników pod przebyte jardy i też skończyło się na 9 lvl, wina mojej strategii czy gry?
To, że helper podpowiadał, których brać zawodników, nie znaczy, że nie popełniłeś błędu, bo helper już Ci nie powie jakiego wybrać trenera, sam pewnie też sobie nie obliczyłeś pod koniec eventu czy dasz radę zdobyć nagrode na maksa, czy może być ciężko i może lepiej wybrać trenera co daje dodatkowy jard
 

Markiz.

Książę
Wytłumacz mi zatem - na D korzystałem z helpera wybierając zawodników pod przebyte jardy i też skończyło się na 9 lvl, wina mojej strategii czy gry?
Jeśli używałeś właściwego trenera i otworzyłeś pudełko z poprzedniego eventu, to jest niemożliwe, że nie masz kompletnego budynku.
 

Marik

Książę
To, że helper podpowiadał, których brać zawodników, nie znaczy, że nie popełniłeś błędu, bo helper już Ci nie powie jakiego wybrać trenera, sam pewnie też sobie nie obliczyłeś pod koniec eventu czy dasz radę zdobyć nagrode na maksa, czy może być ciężko i może lepiej wybrać trenera co daje dodatkowy jard
Dotychczas każdy event robiłem na maksa bez względu co się wybierało czy złote czy brązowe, tu wybierałem najtańszych zawodników i nie wymaksowałem. Oczywiście błąd po mojej stronie, bo jakże by inaczej. Dziwi mnie że strategia eventowa się nagle zmieniła i trzeba iść albo pod nagrode główną, albo pod nagrody dnia, a nie jak dotychczas gdzie udawało się wymaksować i zdobyć kilka nagród dziennych. Ale widzę że tutaj sami eksperci, którzy nie dopuszczają innych możliwości. To troche jak przekonywać zwolenników płaskiej ziemi że w cale nie jest płaska...
 

Markiz.

Książę
Dziwi mnie że strategia eventowa się nagle zmieniła
A mnie bardziej dziwiła monotonia poprzednich eventów. Teraz widać, że gra ewoluuje i z miłą chęcią poczekam na kolejne zmiany, żeby każdy event był inny od poprzedniego. Tego właśnie oczekuję od gry strategicznej.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Dziwi mnie że strategia eventowa się nagle zmieniła i trzeba iść albo pod nagrode główną, albo pod nagrody dnia,
Zawsze tak było, Wiem bo stosowałem inne strategie na świecie głównym a inną na studniowych.
Teraz poszli po rozum do głowy i nie dają studni w nagrodach.
 

aza III

Wójt
Zdobyłeś 1,5 więcej bo jak sam pisałeś brałeś trenera za diaxy. Proste.
Ja na żadnym nie wydawałem diaxow. Na kazdym świecie grałem tak samo. Na pobocznym będzie na granicy 10 poziomu. Na głównym bez szans. Szkopuł w tym, że na głównym poza tym, że dostałem piłki za newslettera to pod koniec zmieniłem podejście i grałem według waszych rad więc powinienem z łatwością mieć 10 poziom a tak nie jest. Więc co zdecydowalo? Zapewne piłki z wydarzeń losowych. Więc decyduje losowość. Dziękuję.

Zawsze tak było, Wiem bo stosowałem inne strategie na świecie głównym a inną na studniowych.
Teraz poszli po rozum do głowy i nie dają studni w nagrodach.
Studnia tylko w nagrodach za diaxy...ale jest jeden plus. Nie będzie trzeba robić świętego Patryka na pobocznych:)
 

Markiz.

Książę
Zdobyłeś 1,5 więcej bo jak sam pisałeś brałeś trenera za diaxy. Proste.
Ja na żadnym nie wydawałem diaxow. Na kazdym świecie grałem tak samo. Na pobocznym będzie na granicy 10 poziomu. Na głównym bez szans. Szkopuł w tym, że na głównym poza tym, że dostałem piłki za newslettera to pod koniec zmieniłem podejście i grałem według waszych rad więc powinienem z łatwością mieć 10 poziom a tak nie jest. Więc co zdecydowalo? Zapewne piłki z wydarzeń losowych. Więc decyduje losowość. Dziękuję.
Pierwszy, główny świat - wydane diaxy na trenera i piłki, więc prawdopodobnie skończę w złotej lidze, nadkomplet Fiore
Drugi - trener za diaxy i raczej srebrna liga, komplet Fiore bez ligi
Trzeci - trener za diaxy i raczej srebrna liga, komplet Fiore bez ligi
Czwarty - trener za diaxy i raczej srebrna liga, komplet Fiore bez ligi
Piąty - darmowy trener odpowiednio dobrany, liga amatorska, komplet Fiore
Śmieci z piłkami jak zwykle najmniej i nie tak bogate na głównym świecie. Szczęście w losowaniu oczywiście nie tam gdzie trzeba, ale i tak jestem zadowolony.
Jedyny minus - brak studni i zmniejszaczy do nich, przez to "musiałem" wydawać piłki na posterunki :)
Nie bardzo rozumiem narzekaczy, bo event od poprzedniej edycji się nie zmienił. Trzeba jednak trochę pomyśleć, a nie szukać winnych wszędzie, tylko nie u siebie.
 

Feandil

Wójt
Najbardziej dziwię się tym, co psioczą, że nawet na głównym świecie nie zdobyli max Głównej... a nie wydawali diaxów. Przecież ten event jest wybitnie tani, jeśli chodzi o wydawanie diamentów, w stosunku do boosta, jaki można za nie otrzymać. Średnio 2x Trener Ostateczny, powiedzmy gdzieś w środku eventu, jak już się trochę piłek nazbiera i podpasuje nagroda dnia oraz gdzieś pod koniec, jak znów sensowna nagroda się trafi. Nikt mi nie powie, że nawet będąc kompletnie spłukanym po poprzednim evencie, nie był w stanie uzbierać tych 300 w ponad miesiąc. No chyba, że nie robi się np. WG, a ledwo zarobione gdzieś błyskotki przewala na bieżąco na pierdoły, nie myśląc ciut przyszłościowo.
A jeśli nawet bez diaksów, a z nastawieniem na nagrodę główną - Trener Postępowy i najtańsi zawodnicy. Osobiście korzystałem z Ostatecznego, ale do zdobycia głównej tylko ta jego funkcja, która pokrywa się z Postępowym jest istotna. I jakoś na wszystkich trzech światach zdobyłem max i jeszcze mi 2 zestawy w zapasie zostaną - z Pudełka i Srebrnej Ligii.
Niektórzy pisali o wyborze zawodników. Tak, najtańsi. Tylko. Moooże sporadycznie przy minimalnej różnicy warto było wziąć te kilka punktów droższego pod nagrodę dnia. Ale jeśli ktoś brał średnich+, zanęcony nie wiem... PRami? Jakąś inną pierdółką? No to można było nie dobić do max Głównej. Osobiście nawet nie patrzyłem, co dają zawodnicy. "Widzę 41 - biorę".
 

chemik12

Wicehrabia
To jeszcze dodam odrobinę goryczy - w zeszłym roku również tak samo było. Jeśli brało się złotych czyli najdroższych zawodników to trzeba było również wyłożyć diamenty...Już na dzień dobry powinna się lampka zaświecić, po co wprowadzili trenerów.
Zdobyłeś 1,5 więcej bo jak sam pisałeś brałeś trenera za diaxy. Proste.
U syna nie wydany ani 1 diament - wychodzi na to że jeszcze zrobi co najmniej dodatkowy stadion...Wiec ta teoria zostaje obalona...tylko wyłącznie regularność logowań, codzienne czyszczenie miasta z śmieci (tu też sporo piłek się trafiało), ukończenie wszystkich zadań i wybór trenera/zawodników gwarantowało zrobienie budynku na maksa. Niestety spora część graczy przyzwyczaił się do klikania bez patrzenia na co się klika a później tylko pretensje. W końcu to gra strategiczna i warto przemyśleć tą strategię wcześniej. I proszę nie pisać że świata poza grą nie widzę. Mam pracę, rodzinę, hobby...
 

Blade1984

Książę
Zdobyłeś 1,5 więcej bo jak sam pisałeś brałeś trenera za diaxy. Proste.
ty nadal nie rozumiesz, do jardów liczy się tylko jeden trener, więc jak wykupisz za diaxy wszystkich to do przebytych jardów liczy Ci sie tak samo jak bys wybrała trenera postepowego, który jest za darmo, bo reszta trenerów co dostajesz za diaxy daje inne profity ale nie wpływające na długość podania.
-jednio ulepszenie masz z pudełka
-podstawę i dwa ulepszenia z linii zadań
-potrzebujesz jeszcze 6 ulepszeń za boiska_przyłożenia
-czyli musisz zrobić 11 przyłożen(boisk)
-1przyłożenie to 80 jardów, czyli musisz pokonać 880 jardów.
- najtańszymi piłkarzami podajesz na 4jardy
- jeśli wybierzesz darmowego trenera będzie +1 czyli każdy zwykły zawodnik podaje na 5 jardów.
-176 takich zawodników z włączonym zawsze trenerem postępowym da 880 jardów.
-176 zwykłych zawodników kosztuje 176x49 (licząc najdroższego)= 8624 piłek
- piłki do zdobycia to 9290 sztuk, nie licząc piłek ze śmieci wokół miasta a tych z tego co wiem od znajomych to 500 spokojnie wpadło, ja miałem łacznie jakieś 9600 piłek
- zostaje więc 600 piłek + znajdki w zapasie , które masz na wypadek gdyby na boisku nie było akurat zawodnika. za 49 tylko najtańszy za 60
BEZ DIAXÓW TEŻ MOŻNA
 

Kronoxus

Szlachcic zagrodowy
Ja bym powiedział że właśnie zdobycie tego budynku na maxa nie wymaga za bardzo myślenia - wystarczyło "na ślepo" klikać samych brązowych (lub srebrnych jeśli akurat nie ma brązowego) i z samych tylko zagrywek + questów + pudełka eventowego spokojnie będzie komplet ulepszeń - grzechem było nie skorzystać z trenera za 150 diaxów ale darmowy z bonusem +1 jard też by zrobił robotę
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Dlaczego? Wg mnie jest dobrze tak, jak jest. Odrobina myślenia nie zaszkodzi żadnemu z graczy.

Przecież przy każdym zawodniku są informacje ile jardów zdobywa i ile piłek kosztuje. Przy trenerach również jest napisane, jakie korzyści przynoszą dla gracza. Odrobina myślenia nie zaszkodzi żadnemu z graczy.

aza III napisał:
Skoro na 8 osób z którymi rozmawiałem 7 nie ma 10 poziomu to jak widać nie było to bezproblemowe

putin12 napisał:
brałem najtańszych zawodników na 3 światach, i zostałem na 9 lvl - gratki Inno daliście ..... i idziecie w p2w

Iselut Soldar napisał:
Niestety możliwe. Z wydaniem diamentów, z kilkoma znajdźkami rzędu 100 piłek i z wszystkimi zadaniami zostałam na 8 poziomie.

Borisel napisał:
Ale lekki niedosyt jest - mimo mojego błędu - brak wybierania trenera z dodatkowym jardem , czasami brałem zawodników złotych , liga amatorska - to nie powinno być takiej sytuacji , że za zebrane piłki z zadań nie wystarczało na pełną nagrodę główną

Agatonka59 napisał:
Jeżeli FoE ma pozostać grą strategiczną, to nagradzane muszą być właściwe wybory, a nie sama aktywność.

Wybaczcie za odpowiedź zbiorczą. Jak widać problem jest i można sobie tylko wyobrażać, ile osób się nacięło i nie zdobyło wszystkich ulepszeń do budynku eventowego, skoro na forum udziela się tylko garstka graczy.
Owszem w grze dostępna jest informacja ile dany gracz kosztuje piłek i ile jardów przebywa, ale nie ma dostępnej informacji ile piłek jest do zdobycia w evencie, więc jakiekolwiek wyliczenia bez korzystania z fandoma/info z bety nie mają żadnego sensu. Ile osób korzysta z tych stron ? 10% ? 20% ? reszta robi event w ciemno, bądź wierzy w rady innych osób, które nie zawsze są trafne.
Skąd nowy gracz ma wiedzieć, który wybór jest właściwy a który nie ? A to właśnie nowi gracze najbardziej są poszkodowani, bo każdy z nich bierze w ciemno zawodnika z punktami, a potem ma dylemat czy doładować diamenty czy skończyć bez budynku na maksa.
 

Natalia1984

Rycerz
Ja bym powiedział że właśnie zdobycie tego budynku na maxa nie wymaga za bardzo myślenia - wystarczyło "na ślepo" klikać samych brązowych (lub srebrnych jeśli akurat nie ma brązowego)

a gdzie w grze jest informacja o tym, że klikanie takich zawodników gwarantuje zdobycie głównej nagrody na maxa? bo ja klikałam takich, których nagrody mi pasowały i nie mam budynku eventowego na maxa i go niestety nie postawię.
 

Markiz.

Książę
Skąd nowy gracz ma wiedzieć, który wybór jest właściwy a który nie ? A to właśnie nowi gracze najbardziej są poszkodowani, bo każdy z nich bierze w ciemno zawodnika z punktami, a potem ma dylemat czy doładować diamenty czy skończyć bez budynku na maksa.
Każdy był kiedyś "nowym" graczem. Jednak niektórzy potrafią uczyć się na błędach i wyciągać racjonalne wnioski, oraz poszukiwać, pytać ...
Nie chcą myśleć, to mają nagrody, adekwatne do wkładu, włożonego w ten event i podejrzewam, że przy okazji innych też będą płakać, żalić się, że nikt im nie napisał co mają robić, aby grało im się lekko, miło i przyjemnie, a nagrody były najwspanialsze.
Wkleiłeś kilka bezsensownych komentarzy, w których graczom nawet się nie chciało zawrzeć podstawowych informacji, o tym co robili. Przed eventem już było wiadomo co i jak należy robić, aby zgarnąć nagrodę główną i było to wielokrotnie powtarzane. A to że graczom nie chce się poszukać, przeczytać informacji i rad, to już jest ich problem.
 

jtpjtp

Szlachcic zagrodowy
Witam, jak czytam żale tych którzy nie słuchali innych tylko chcieli innych przechytrzyć ( zdobyć pasujące im nagrody dnia i jeszcze Event skończyć na 10 poziomie), a następnie by się chwalili jacy oni CWANI, a kto powiedział że wszyscy muszą zdobyć nagrodę Eventu na 10 poziomie.
 
Witam, jak czytam żale tych którzy nie słuchali innych tylko chcieli innych przechytrzyć ( zdobyć pasujące im nagrody dnia i jeszcze Event skończyć na 10 poziomie), a następnie by się chwalili jacy oni CWANI, a kto powiedział że wszyscy muszą zdobyć nagrodę Eventu na 10 poziomie.
tylko co jest dziwnego w tym ze zdobywa się tą nagrodę dnia, która się chce, a do tego główną na max?
chyba o to chodzi w eventach żeby za każdym razem tak robić
 
Do góry