Event Archeologiczny 2021 - komentarze

Dark Raider

Baronet
A do czego jest potrzebny ten dzienny klejnot ? Radzę zbierać posążki zamiast pierdół aby zdobyć tą wielką huśtawkę
 

Pawo72

Szlachcic zagrodowy
".. 20 razy ukończ produkcję 8 godzin ..." ręce opadają ...
Naprawdę, są znacznie lepsze metody na zachęcanie Graczy do wydawania pieniędzy, niż wkurzanie ich....

Już nie chciałem o tym pisać bo bałem się uwag że gra od wczoraj i narzeka :D Faktycznie jak dla mnie jest to kolejny event bardzo mocno nakierowany na wydawanie diamentów i promujący osoby, które takowe kupują. Ja rozumiem oczywiście że zarabiać gra musi ale można by się pokusić o jakieś bardziej wyważone proporcje. Faktycznie gram od niedawna i moich 6 budynków produkcyjnych umożliwia mi " zarobienie" 40 zwojów dziennie plus 40 zwojów bonusowych o północy. Za 80 zwojów dziennie to ja się za bardzo nie namacham tą łopatą czy też pędzelkiem. O jakiś nagrodach dnia czy kalendarzach już nie wspomnę. Bardzo podobnie było w evencie wiosennym, robiłem dzielnie zadania i trzymałem sie ligi brązowej do chwili gdy nagle okazało się że mogę robić tylko jedno zadanie dziennie. Oczywiście spadłem do ligi amatorskiej a moje miejsce zajęli posiadacze kart kredytowych :D Czy to dobre podejście ? Nie wiem. Robienie zadań kosztuje nas przecież czas, zasoby etc i nie można powiedzieć że dostajemy coś za darmo. Raczej to wygrywamy. Jednak przy takich ograniczeniach nie ma czego wygrywać.
 

midh

Wójt
event bardzo mocno nakierowany na wydawanie diamentów i promujący osoby, które takowe kupują
tego jeszcze nie wiemy
bo nie znamy odpowiedzi na wazne pytania :
1. jak duzo bedzie klejnotow do kalendarza w labiryncie - poki co ja trafiam malo
2. jak duzo bedzie posazkow do paska postepu - tez szalu nie mam
3. czy bez kalendarza da sie zlozyc nagrode glowna
 
Tak patrząc na to iż jestem już przy 40 zadaniu a posiadam jedynie 4 upki do koła, to słabo to widzę. Chyba ten event zakończy się bez zdobycia głównej nagrody, ale na razie jeszcze nie zapeszam, może więcej posażków będzie się znajdować. Oczywiście kupuje tylko najdroższe pakiety.
 

chemik12

Wicehrabia
Które koło lepiej postawić? Aktualnie mam 130 punktów procentowych więcej do ataku (359% atak i 258% obrona) i zastanawiam się czy to nie jest za duża dysproporcja.
Ataku nigdy za dużo. Osobiście uważam że lepiej brać Wielkie koło (daje % do ataku) a obronę tworzyć posterunkami wartownika. Dlaczego? Bo łatwiej ustawiać posterunki niż budynek 6x4. Do tego posterunek nie potrzebuje drogi i %/kratkę daje zdecydowanie więcej. Poza tym jest teraz praktycznie w każdym evencie - jak nie teraz to za kilka tyg się nazbiera...
 
Tak patrząc na to iż jestem już przy 40 zadaniu a posiadam jedynie 4 upki do koła, to słabo to widzę. Chyba ten event zakończy się bez zdobycia głównej nagrody, ale na razie jeszcze nie zapeszam, może więcej posażków będzie się znajdować. Oczywiście kupuje tylko najdroższe pakiety.
U mnie dla porównania, mam 3 miasta, i w każdym różne wyniki - jedno ok, inne fatalnie. Imo kiepsko to jest zrobione, chyba że statystyka się wyrówna w ciągu 2 tygodni.

Poza tym, nie podoba mi się fakt, że dużo jest robienia nieciekawych zadań, a samego "kopania archeologiem" parę minut dziennie. Mam pomysł (pewnie nie ja jeden) na różne zadania, chyba ciekawsze, niż sztampa jaką widzimy już od długiego czasu. Inno mogłoby rozpisać konkurs na to...
 

anaconda8

Baron
A mnie wkurza to, że mam 3 piony bloków pasku PUSTYCH ! Zużywam dużo narzędzi, a Dziennego klejnotu nie mogę znaleźć, jak to jest kurde zrobione ?? w ten sposób to mi na pewno nie starczy zwojów na kalendarz...
Pewnie właśnie o to chodzi - w ogóle mam wrażenie że ten event jest trudniejszy niż na przykład poprzedni, wiosenny, lub ten z dniem św. Patryka. Od razu wymagania jeśli chodzi o zadania poszybowały w górę. Nawet zwykłe zbieranie monet i młotków nie jest łatwe bo od razu trzeba zebrać DUŻO.
 

Mighty Gonzo

Szlachcic zagrodowy
Zapewne zaraz się dowiem, że to przypadek, losowość itd - pierwszy event, gdzie nawet nie polizałem nagrody dnia. Drugi dzień poluję na karuzelę i nic...a i inne nagrody, te mniej "chciane" też nie wpadły.
 

Feandil

Wójt
Powoli krew mnie zalewa z tymi zbiorami młotków. 4 i 8-godzinne, których nie da się zrobić w jednym secie, z eventowych zadań głównych. Do tego jeszcze różne czasy z tabliczek, czasem jakieś z Dziennych... i razy dwa aktywne światy. System zbiorów kompletnie rozwalony.
Poza tym nie wiem, czy to pech - albo potwierdza się to, co pisali przedmówcy. Na jednym ze światów polowałem wczoraj na upka Posterunku, bo mam kilka nieulepszonych. Poszło jakieś 1,5k zwojów, nagroda dzienna... 1 sztuka.
Na obu światach miałem dzień przeczekania, bo akurat wpadło wczoraj zadanie 30, z 12toma konfliktami na WG. Zrobione. Teraz znów po kilkanaście 8-godzinnych produkcji.
Szczerze? Nie chce już mi się. Mam gdzieś ten event. Pogram jak dotąd, a co się zrobi i wpadnie przy okazji, to się zrobi i se wpadnie.
 

anaconda8

Baron
Szczerze? Nie chce już mi się. Mam gdzieś ten event. Pogram jak dotąd, a co się zrobi i wpadnie przy okazji, to się zrobi i se wpadnie.
Też tak podchodzę do tego eventu. Chrzanić to. Dziś udało mi się ugrać: 10 PR i trzy fragmenty Świątyni Wiedzy... :haha:
 
Ostatnia edycja:

hddk

Hrabia
Event Archeo oraz Halloweenowy średnio się nadają do zdobywania dziennych nagród. O ile np. w evence Forge Bowl czy Wiosennym mamy szansę na nagrodę dzienną przy każdym podaniu czy skoku żaby, tak tutaj najpierw trzeba mieć szczęście i odkopać wazę, a potem mieć szczęście i trafić nagrodę dzienną.
W tym evencie skupiam się na kalendarzu. Kopię dziennie tyle, by wydobyć klejnot, a co wpadnie z dziennych to wpadnie. Tym bardziej że nagrody za zeszłe eventy (Wystawa i Statek) są mało atrakcyjne dla zaawansowanych graczy. Mniej zaawansowani mogą kombinować :)
 
Event Archeo oraz Halloweenowy średnio się nadają do zdobywania dziennych nagród. O ile np. w evence Forge Bowl czy Wiosennym mamy szansę na nagrodę dzienną przy każdym podaniu czy skoku żaby, tak tutaj najpierw trzeba mieć szczęście i odkopać wazę, a potem mieć szczęście i trafić nagrodę dzienną.
W tym evencie skupiam się na kalendarzu. Kopię dziennie tyle, by wydobyć klejnot, a co wpadnie z dziennych to wpadnie. Tym bardziej że nagrody za zeszłe eventy (Wystawa i Statek) są mało atrakcyjne dla zaawansowanych graczy. Mniej zaawansowani mogą kombinować :)

E tam, nagrody zawsze dobre, coś starego się wyrzuci, coś nowego postawi :D Ale generalnie tak, kalendarz sporo tutaj daje. Za wypełnienie zadań mamy 2 ulepszenia. 2 za zdobycie całego kalendarza, a klejnoty trafiają się na tyle często, że właśnie trzeba stopować, żeby nie zebrać jego kawałka, tylko cały, na nowy dzień. A po drodze, póki się nie trafiają, zbieramy posągi. Jest urozmaicenie, jest losowość, ale trzeba też pomyśleć na czym chcemy się skupić. Nie wszystkie eventy mogą być takie same, bo by wtedy gracze dopiero rzucali epitetami, że nudno, przewidywalnie i nikt wyżej o graczach nie myśli.
 

chemik12

Wicehrabia
Co wy tak narzekacie na te zadania, produkcje? Gram na 4 światach (główny postępowa, poboczne wczesne) i jakimś cudem po 2 dniach bez jakiś specjalnych sztuczek (typu przyśpieszenie produkcji) mam wszystkie zadania odblokowane/zrobione (oczywiście do zadania dziennego, po nim muszę czekać na kolejny dzień). I jakoś nie siedzę na grze cały czas. Kwestia rozplanowania i przygotowania. Da się? Da. A co do zadań z tabliczek - jak się dobrze zastanowić i ustawić zadania z produkcją, wydaniem PR, zebraniem monet czy zaopatrzenia, pokonaniem iluś tam jednostek to za jednym zamachem można zrobić zadania z kilku z nich...Podobnie z zakupem PR. Jak pojawi się w jednej, to czekam aż pojawi się w drugiej i dopiero wykonuje. Podobnie produkcja. Zadania są znane jakie są przy danej tablice, kolejność. Nie ma co kombinować za dużo - nie całe 30 s zajmuje odnalezienie ich...
 

hddk

Hrabia
@Iselut Soldar Na samą mechanikę nie narzekam, bo Archeo i Halloween to moje ulubione eventy :) O wiele fajniejsze niż podania na boisku, a jednocześnie nie tak zajmujące jak Św. Patryk.
 

anaconda8

Baron
Co wy tak narzekacie na te zadania, produkcje? Gram na 4 światach (główny postępowa, poboczne wczesne) i jakimś cudem po 2 dniach bez jakiś specjalnych sztuczek (typu przyśpieszenie produkcji) mam wszystkie zadania odblokowane/zrobione (oczywiście do zadania dziennego, po nim muszę czekać na kolejny dzień). I jakoś nie siedzę na grze cały czas. Kwestia rozplanowania i przygotowania. Da się? Da. A co do zadań z tabliczek - jak się dobrze zastanowić i ustawić zadania z produkcją, wydaniem PR, zebraniem monet czy zaopatrzenia, pokonaniem iluś tam jednostek to za jednym zamachem można zrobić zadania z kilku z nich...Podobnie z zakupem PR. Jak pojawi się w jednej, to czekam aż pojawi się w drugiej i dopiero wykonuje. Podobnie produkcja. Zadania są znane jakie są przy danej tablice, kolejność. Nie ma co kombinować za dużo - nie całe 30 s zajmuje odnalezienie ich...

Albo jesteś świetnym graczem i masz wiele szczęścia albo odrobinkę przesadzasz. Gram na jednym świecie, na więcej nie mam czasu. FoE traktuję jako rozrywkę a nie kolejny etat. I moim zdaniem się nie da. Ale oczywiście to tylko moje zdanie.;)
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Zadania trzeba zrobić do końca eventu, a nie w 2-3 dni. Zostało jeszcze tak dużo czasu, że moim zdaniem da się. Nawet te z przerażająco dużą ilością produkcji 4h, 8h. Wystarczy trochę pomyśleć, bo to gra strategiczna a nie rozrywkowa ;)
 

chemik12

Wicehrabia
Tak, śpię normalnie, pracuje, mam rodzinę. Zadania typu zbierz monety czy zaopatrzenie: stawiasz budynek np wojskowy czy też kulturowy i go kasujesz...Proste prawda? Zajmuje kilka s...Zdobądź ileś tam ludności? Nic prostszego - stawiasz budynek który zabierze Ci z miasta sporo ludzi i go kasujesz...Znowu kilka s. Produkcję możesz sobie ustawić wcześniej by w odpowiedniej kolejności zebrać...też kilka s. Wydaj PR? nic prostszego - wpłacasz czy to w łańcuszek, wątek 1,9 czy u siebie w perły...Towary? Młynek w gildii - ostatecznie na targowisku. Czy trzeba siedzieć godzinami i pilnować? Nie - można sobie tak ustawić by usiąść powiedzmy o 16 czy 20 i za jednym razem w te kilka-kilkanaście minut zrobić kilka - kilkanaście zadań. Tyle że do tego trzeba się wcześniej przygotować, inaczej z marszu zwłaszcza dla świeżego gracza będzie ciężko. A zadania jakie będą są również znane. Po to masz testy na serwerze beta by zobaczyć co i jak. A jak nie chcesz tam się bawić to jest kilka stron fanowskich gdzie listę zadań również masz co najmniej tydzień wcześniej.
I jeszcze jedno - po co robić szybko zadania tzw. "szybkie"? By mieć walutę eventową. Bo zazwyczaj już wcześniej wiadomo na co by się chciało polować, a te zazwyczaj w moim przypadku są na samym początku..
 

anaconda8

Baron
Tak, śpię normalnie, pracuje, mam rodzinę. Zadania typu zbierz monety czy zaopatrzenie: stawiasz budynek np wojskowy czy też kulturowy i go kasujesz...Proste prawda? Zajmuje kilka s...Zdobądź ileś tam ludności? Nic prostszego - stawiasz budynek który zabierze Ci z miasta sporo ludzi i go kasujesz...Znowu kilka s. Produkcję możesz sobie ustawić wcześniej by w odpowiedniej kolejności zebrać...też kilka s. Wydaj PR? nic prostszego - wpłacasz czy to w łańcuszek, wątek 1,9 czy u siebie w perły...Towary? Młynek w gildii - ostatecznie na targowisku. Czy trzeba siedzieć godzinami i pilnować? Nie - można sobie tak ustawić by usiąść powiedzmy o 16 czy 20 i za jednym razem w te kilka-kilkanaście minut zrobić kilka - kilkanaście zadań.

No geniusz, normalny geniusz ;). A co robisz gdy masz zebrać 22 produkcje po, dajmy na to, 4 godziny? Albo i osiem godzin? Tak z ciekawości pytam, ja, młoda, niedoświadczona, zapracowana i sprytna inaczej...
 

chemik12

Wicehrabia
Pozostaje tylko postawić 22 kowali (małe są) lub tak ustawić by produkcja poszła np na noc...Zawsze można przyśpieszyć. Nie mniej w tym evencie sporo tych długich produkcji są rozdzielone krótkimi (5 min czy 15 min) - w tym czasie robiłem właśnie po kilka zadań na kolejnym świecie. W porównaniu do eventu św Patryka ten zajmuje bardzo mało czasu i naprawdę można w max 2-3 dni zrobić wszystkie zadania szybkie bez przyspieszania. Dodam do tego co zostawiłem wyżej jeszcze kilka wskazówek - może się komuś przyda...
- zbierz "śmieci" x ileś tam - w mieście można dzień wcześniej zostawić - pozostają 24 godz od chwili pojawienie się danego incydentu
- wyszkol jednostki - tu mamy kilka możliwości: zbiór z alcatraz (łotrów nie liczy). Robienie WG (3,7,11 i 15 konflikt na etapie I, II i III w nagrodę daje jednostki) lub GPC (wypada czasem po 5 szt)
- zbierz srebrniki z tawerny (od wieczora dzień wcześniej przed eventem nie zbieram - właśnie na zadanie tego typu)
- zdobądź zadowolenie - najszybciej budujesz drogę. Bez problemu można na tej gorszej budować tą lepszą (nowszą) bez kasowania poprzedniej
-... pewnie coś się jeszcze przypomni to podpowiem.
 
Ostatnia edycja:

mastika

Wicehrabia
Zbierz monety czy młotki łatwo CHF ogarnąć, zdobądź tysiące zadowolonych mordek, też proste i szybkie i nawet odrobinę mniej certolenia niż przebudowa dróg - stawiasz dekoracje, kasujesz, stawiasz od nowa. 10K zadowolenia robi się w minutę :), zbuduj ileś tam budynków mieszkalnych, szybciutkie, bo nie trzeba ich kończyć, tylko rozpocząć budowę - idzie raz dwa. To samo z produkcyjnymi czy towarowymi - zbuduj oznacza rozpocznij :) resztę już kolega @chemik12 opisał. A zdobądź dziesiątki czy setki towarów robi się praktycznie bez kosztów - pętelka w gildii i po sprawie :)
 
Do góry